Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Penge_4 válasza xabolcs (#7149) üzenetére


Penge_4
veterán

Egyszer tapasztaltam ilyet, nem tudom már milyen oldalon voltam, valami után gugliztam, a lényeg, hogy amíg az a bizonyos tab (egy fórum volt egyébként) nyitva volt, addig bármelyik másik tabra váltottam, 1-2 sec után eltűnt a kurzor. Miután bezártam a kérdéses oldalt, utána nem tapasztaltam.

Vagy nálad folyamatosan csinálja?

A beépülők végigtúrásában a Greasemonkey scriptek is beletartoznak? Azok is képesek furcsa dolgokat okozni.

A YouTube-nál normális, hogy eltűnik. Az már kevésbé, hogy ha videónézés közben írsz a keresődobozba, akkor minden böngészőben másféleképp jelennek meg a suggestion-ök.
Operában a videó alá nyílnak, Chrome-ban a videó fölé nyílnak, FF-ben meg a legfelső 2 suggestion látható csak, (gondolom ezzel elkerülendő, hogy ne nyissa sem a videó alá, sem fölé, de akkor is érdekes).

[ Szerkesztve ]

(#7152) Winner_hun válasza Penge_4 (#7151) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tecsőnél nem olyan régóta tűnik el. Viszont ebből kifolyólag, amit írtál megnéztem, hogy ha a YouTube egy lapon nyitva van akkor eltűnik-e az egér, eltűnt itt a PH-n, szóval ez okozhatja nála is, hogy a háttérben valamilyen eltüntetős oldal nyitva van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7153) Penge_4 válasza Winner_hun (#7152) üzenetére


Penge_4
veterán

Mivel nemrég update volt ott is. Már ha húzod a idősávon-on az egeret, akkor mutatja, hogy a videónak hány perc, hány másodpercénél tart pontosan és ha kirakod teljes képernyőre, akkor egy idő után eltűnik az idősáv is a fejlett FlashPlayerekhez hasonlóan. A végén még tényleg lesz valami a YouTube-ból, elkezdett fejlődni.:D

Nálam ha átváltok másik tabra, csak akkor tűnik el, ha megvárom a videón, amíg eltűnik, utána a másik tabon ha arra a területre viszem, ahol a videó van, akkor eltűnik, de csak először, ha megmozdítom, akkor másodszor már nem tűnik el.

(#7154) Winner_hun válasza Penge_4 (#7153) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na igen, ez a beletekerés már nagyon kellett, mert ami volt, hogy sok videónál ugrált össze-vissza...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7155) xabolcs


xabolcs
őstag

hmmm ... hat olyan 80~100 oldal van megnyitva.... :B
megnezem azert oket.

viszont a bnom ff-ja is csinalja, pedig 15~20 ful van. ... bar a ketto metszete nem ures ... na lesz ebbol megiscsak valami.

kosszep mindkettotoknek! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#7156) xabolcs válasza xabolcs (#7155) üzenetére


xabolcs
őstag

na tenyleg valami filmlejatszo volt a hunyo: viddler, flicker vagy mifene :U

koszonom a fejtagitast... ennyivel is okosabb lettem. :K :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#7157) xabolcs


xabolcs
őstag

ha mar szobahoztam a 80~100 db fulecsket: [Search Tab Addon] - a lapfulek nevei kozott lehet keresni.

ahogy nezem balrol jobbra talal. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#7158) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mondani annak a kiegészítőnek a nevét, ami a könyvjelzőket egy ikonná kicsinyíti le és ha fölé visszük a kurzort, akkor szövegesen megjeleníti az oldal címét.

Előre is köszönöm! :R

Good to be good, but better to be lucky.

(#7159) Brutforsz válasza L|zsidoboz (#7158) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Smart Bookmarks Bar

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#7160) L|zsidoboz válasza Brutforsz (#7159) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Ez az, nagyon szépen köszönöm! :R

Good to be good, but better to be lucky.

(#7161) Tele von Zsinór válasza Brutforsz (#7159) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Hasonló hatás elérhető azzal, ha nem adsz nevet egy könyvjelzőnek, ilyenkor csak az ikonja jelenik meg, valamint súgóként az urlje. Annyival vagy előrébb, hogy nem +1 kiegészítő.

(#7162) copin


copin
őstag

Nem tudok FF 2.0.0.20-ra frissíteni. :F Lehet még?

(#7163) copin


copin
őstag

Nem tudok FF 2.0.0.20-ra frissíteni. :F Lehet még?

(#7164) Winner_hun válasza copin (#7163) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szedd le a telepítőt és tedd fel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7165) sbazsi


sbazsi
veterán

telepítős firefoxból hogy tudom beapplikálni a bookmarkokat egy portable verzióba?

(#7166) Winner_hun válasza sbazsi (#7165) üzenetére


Winner_hun
félisten

Könyvjelzők / Könyvjelzők kezelése / Importálás és mentés

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7167) Penge_4


Penge_4
veterán

A FF-hoz csak ez az egy Snap Links létezik? Azért kérdezem, mert hasonló létezik Operában is userjs formájában. Kerestem FF-hez is, de nem találtam, ez meg nem müxik Greasemonkey-ban.

A probléma az vele, hogy a FF-os változat összeférhetetlen a FireGestures (és gondolom minden létező mouse gesture) kiterjesztéssel.
Ha a jobbklikket állítanám be, akkor akadna vele. A középső klikkre megint szükségem van az autoscroll miatt. A bal klikkre meg a szövegkijelölés miatt. Nincs valami módosítóbillentyűs megoldás? Az Operás scriptben az Alt nyomvatartásakor és bal gombbal kattintáskor jött elő a kijelölő téglalap, így nem akadt össze a mozdulatparancsokkal és semmilyen más funkcióval.

Tehát a kérdés, hogy nincs-e valami módosított addon, amiben beállítható módosítóbillentyűs megerősítés, vagy olyan userjs, ami Greasemonkey-val is müxik.

(#7168) sbazsi válasza Winner_hun (#7166) üzenetére


sbazsi
veterán

na asszem így sikerült felülírni a régit... :D :W

(#7169) Winner_hun válasza Penge_4 (#7167) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az autoscroll a gyorsabb scrollozás miatt kell?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7170) Penge_4 válasza Winner_hun (#7169) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem, arra PageUp/PageDown-t vagy Home/End-et szoktam használni. Általában a nagyonlassú finomgörgetéshez és a horizontális scrollozáshoz. De még ez az, amit a legjobban tudnék nélkülözni, csak ilyenkor van 3 apró zavaró jelenség
1: Ha megnyomom, akkor onnantól ott marad a négyzet, amíg újra meg nem nyomom a középső gombot (tehát nem csak a nyomvatartás idejére).
2: Alatta az autoscroll működik, tehát ha egy hosszú oldalon jelölök ki linkeket, akkor "egymással versenyeznek" és néha úgy begyorsul, hogy nem tudom miket jelöltem ki feljebb :DDD
3: Ha kikapcsolom az autoscroll-t, akkor a középső gombra nem jön elő a kijelölőnégyzet.

(#7171) Winner_hun válasza Penge_4 (#7170) üzenetére


Winner_hun
félisten

Scrollbar Anywhere-t próbáld ki esetleg a középső gombos megoldás helyett. Én azt az autscrollos dolgot ki is iktattam, csak zavart.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7172) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok.
Éppen vista -reinstall előtt állok,és szeretném valahogy elmenteni a firefox profilomat,hogy újratelepítés után ne kelljen újra megkeresnem a könyvjelzőbe elmentett oldalakat, kiterjesztéseket.
Megoldható ez valahogy?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#7173) PazsitZ válasza hülyegyerek (#7172) üzenetére


PazsitZ
addikt

#1hsz
Új operációs rendszer telepítésénél, vagy újratelepítésnél minden beállítás megmenthető, csak az alábbi dolgokat kell elmenteni:

Vista alatt:

X:\Users\felhasználói név\AppData\Roaming\Mozilla

- http://pazsitz.hu -

(#7174) hülyegyerek válasza PazsitZ (#7173) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Köszönöm :R

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#7175) 0519


0519
senior tag

Hello,

Felismeri valaki ezt a kiterjesztést?
(Az Adblock mellett)

Nem látható a kiterjesztések között és szeretném megtalálni, frissíteni.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#7176) Winner_hun válasza 0519 (#7175) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha jól rémlik akkor ez

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7177) PazsitZ válasza 0519 (#7175) üzenetére


PazsitZ
addikt

esetleg ez?

Hogy-hogy nem látszik köztük?
De ha már egy jobb klikkel rámész és pár opciót mondasz könnyebb lenne rájönni.

- http://pazsitz.hu -

(#7178) 0519 válasza Winner_hun (#7176) üzenetére


0519
senior tag

nem, nem az.
Nekem nincs menüm, csak az a kis ikon alul.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#7179) PazsitZ válasza 0519 (#7178) üzenetére


PazsitZ
addikt

A menü és az ikon helye legtöbbször már csak beállítás kérdése, de ha egy jobb vagy bal klikket megeresztenél egy helpben vagy valahol már leolvashattad volna a kiterjesztés nevét ;)

- http://pazsitz.hu -

(#7180) 0519 válasza PazsitZ (#7177) üzenetére


0519
senior tag

Ez már lehet.

Ahogy mondom, nincs jelen a kiterjesztések között.
Nincsenek opciók se: jobb klikkre megmutatja file nevét, balklikkre letölti.
Ez valszeg a világ legegyszerűbb kiterjesztése.

Egyébként ami miatt kérdeztem az az vlt, hogy 3.5 beta 4 alatt eleinte nem töltötte le a videokat. Mostanra kiderült, hogy működik, csak némi várakozás után indul, nem úgy mint a rendes kiadások alatt.

Kösz a segítséget!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#7181) dudo


dudo
tag

Nektek a 3.5b4-ben az adobe pdf beépülő modulja működik rendesen, mert nekem csak egy kis ablak jelenik meg egy kérdő jelel és egy OK gombbal!
Ez mitől lehet?
Ja Adobe reader 9.1-et használok.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#7182) Draken


Draken
őstag

A jelenlegi 3.5 b4-hez létezik aero glass ami működik is?

(#7183) pethYeti válasza Draken (#7182) üzenetére


pethYeti
addikt

[link]Parancsolj!

(#7184) Steelmanus válasza Winner_hun (#7176) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kivancsisagbol kerdem mennyi van mar kb. Oly-n keresztul beszalltam vagy 150 db-al mennyi percet ulhetek rajta ha arra jarok :)

(#7185) Winner_hun válasza Steelmanus (#7184) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hirdetésnél mindig az aktuális darabszám ki van írva, 688 eddig ami nálam van:)
Amennyit csak akarsz;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7186) WonderCSabo válasza 0519 (#7175) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szerintem pedig a Flashgot, amikor vmi beágyazott videót tartalmazó oldalon jársz.

[ Szerkesztve ]

(#7187) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Hogy lehet megoldani, hogy a címsorban csak azok jelenjenek meg, amiket beírtam. Van erre egy kiegészítő a neve oldbar, de ez most nem megy nekem valamiért. (Vista64) Van erre valami megoldás?

(#7188) WonderCSabo válasza cool13 (#7187) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem ismerek nagyon mást rá. Próbáltad letiltani az összes kieget kivéve oldbart? Vmivel összeakadhat.

(#7189) cool13 válasza WonderCSabo (#7188) üzenetére


cool13
őstag

Csak az van fent a kiegészítők közül, semmi más nincs.

(#7190) Penge_4 válasza cool13 (#7189) üzenetére


Penge_4
veterán

Töröld (vagy nevezd át) a profilodban a prefs.js fájlt, majd indítsd el a böngészőt. Újra létre fogja hozni és olyan lesz, mintha friss telepítés lenne. Ha akkor sem működik, akkor nincs több ötletem.

A stabil 3.0.10-et használod, vagy a 3.5 béta 4-et?

(#7191) cool13 válasza Penge_4 (#7190) üzenetére


cool13
őstag

Ezeket jó esetben ma este vagy holnap tudom megnézni. Meló van ma ezerrel! Azért köszönöm! Jelentkezem a fejleményekkel.

(#7193) BullZeye


BullZeye
veterán

lehetséges hogy firefox updatelje magát a legújabb bétára? érdekel a3.5, viszont a profilom egy az egyben elcsesződik, ha a bétához rakom be, viszont updateléseknél teljesen jó (poratble firefoxot használok, emiatt)

(#7194) Penge_4 válasza BullZeye (#7193) üzenetére


Penge_4
veterán

Nekem a 3.5 béta3 megkérdezte, hogy frissüljön-e béta4-re. A stabil 3.0.10-re ráfrissíthetsz. Bugok persze lehetnek benne, ami miatt később esetleg downgradelni fogsz, úgyhogy a profilodról előbb készítsd biztonsági mentést.

(#7195) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv!
El lehet valahogy tüntetni a menüsort és azt a részt ahol a lapfülek megjelennek?

(#7196) Winner_hun válasza Matthewus (#7195) üzenetére


Winner_hun
félisten

Menüsor eltüntetéséhez: Hide Navigation Bar

A lapfülekhez: Eszközök / Beállítások / Lapok / Lapok eszköztár elrejtése

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7197) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szeretnem a monitorom 1152x864 felbontasahoz allitani a PH-t hogy kozepen jelenjen meg az userContent.css -ben ez a sor van megadva de nem tudom hogy hova kellene beirni a felbontas meretet.
@-moz-document domain('prohardver.hu')
{
#fo, #top, .menu_foot, .vlista, .vmenu, .xabre {margin-left: auto !important; margin-right: auto !important; }
}

[ Szerkesztve ]

(#7198) Steelmanus válasza Penge_4 (#7194) üzenetére


Steelmanus
addikt

Epp tegnap tertem vissza a 3.10-hez mert sokszor a 3-as beta letoltesnel kiakadt es feldobta az ablakot hogy kuldom-e analizisre. Termeszetesen. A Beta 4 magyar?

(#7199) Penge_4 válasza Steelmanus (#7198) üzenetére


Penge_4
veterán

Elérhető magyar nyelven is. Én angolul használok minden szoftvert.

Nálam a béta 4 a cookie-kat ürítette random időnként (10 restartból 5 alkalommal).

(#7200) Brutforsz válasza Steelmanus (#7197) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ez a sor azt adja utasításba a böngészőnek, hogy az adott oldalt – értelemszerűen akkor, ha a böngésző ablakának szélessége meghaladja az oldalét – igazítsa középre.

Az oldal elemei szélességének értékeit másutt lehet felülírni. Egy mintát találsz itt, ez 1280-as monitorra készült annak idején, az értékeket kiindulásként kb. 128-cal érdemes csökkentened.

Megjegyzés: a módosítás az oldal akkor alkalmazott stílusfájljához készült, mely azóta megváltozhatott, ezért nincsen biztosíték arra, hogy jelenleg is használható. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.