Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Predator2


Predator2
addikt

Helló

3 kérdéssel fordulok hozzátok:

1, Hogyan lehet kikapcsolni az automatikus frissítést mozillában?
(félek az új változattól az új kinézet és a sync miatt...sok kieget használok amik nem biztos, hogy működnek majd)

2, Annak ellenére, hogy AB Plus fel van telepítve jópár youtube videónál van reklám. Ezek a szűrők vannak nálam telepítve:[link] Min kell állítani, hogy ez megszűnjön?

3, Hogyan lehetne azt megoldani, ha PH-ról egy privát levelezést (másik fél beleegyezésével) szeretnék továbbküldeni egy másik félnek, de úgy, hogy látszódjanak számára a képek és használni tudja a linkeket is.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#36002) Vakegérke válasza Predator2 (#36001) üzenetére


Vakegérke
veterán

1,: Eszközök, Beállítások, Speciális fül. Ott megtalálod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36003) anonymus89 válasza Predator2 (#36001) üzenetére


anonymus89
addikt

2. ez nem műxik firefox alatt?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36004) Predator2 válasza anonymus89 (#36003) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm:

Köszönöm a segítséget az első sikerült. A másodikat majd figyelem és jelzek mi lett az eredmény.

Már csak a harmadikra kell valami megoldás illetve még eszembe jutott valami.

Mozillánál van olyan kieg amivel a füleket össze lehet vonni?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#36005) mikk2000 válasza creed33 (#35997) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát igen, mert a háttere annak van először besötétülve, az látszik hogy nem eredeti témát használsz.

Mindenesetre a problémádat megoldottad, most már boldogság van :)

(#36006) DS39 válasza Predator2 (#36001) üzenetére


DS39
nagyúr

Hogyan lehet kikapcsolni az automatikus frissítést mozillában?
(félek az új változattól az új kinézet és a sync miatt...sok kieget használok amik nem biztos, hogy működnek majd)

a választ már megkaptad rá, de én helyette javasolnám inkább a Firefox hosszan támogatott verzióját (ESR), ami jelenleg a 24-esre épül, és őszig biztos az is marad, ami frissítés érkezik rá, csak is biztonsági, a kinézete és funkcionalitása megegyezik a sima 24-es verzióéval. a normál verzió nem frissítése idővel biztonsági kockázatot von maga után, mivel ott csak úgy kapod meg ezeket ha a verziófrissítést is megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#36007) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lennek hogy újonnan vásárolt gép WIN 7 és egy régi XP s gépere raktam fel a Firefoxot és ha bármit beírok a keresőbe akkor mindig a biztonsági tanúsítvány töltsem le meg fogadjam el stb stb.
Átraktam a beállításoknál automatikusra de akkor is kéri.
Mind a két rendszer eredeti telepítő .
Mitől van ez vagy mit lehet csinálni mert kicsit bosszantó.
Pl index.hu tanúsítvány letöltése stb stb akkor a google nél is csinálta ezt.
Igaz ha már végig mentem a procedúrán utána már jó.
A Firefox legújabb verziója.
A választ és a segítséget előre is köszönöm

(#36008) csako válasza dmc (#36007) üzenetére


csako
veterán

A dátum és az idő pontos, jól van beállítva?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36009) dmc válasza csako (#36008) üzenetére


dmc
aktív tag

Elvileg igen beállítottam mindent igaz az én órámhoz :D
Meg új telepítésnél elvileg beállítja az időt meg mindent.

[ Szerkesztve ]

(#36010) medica


medica
senior tag

Win7 alatt melyik az a frissítés amitől szétesik a firefox? Volt róla szó korábban de nem találom...

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#36011) Steelmanus válasza medica (#36010) üzenetére


Steelmanus
addikt

Platformfrissítés a Windows 7 SP1 és Windows Server 2008 R2 SP1 rendszerhez.
Windows6.1-KB2670838-x64
De elobb kapcsold ki a hardveres gyorsitast a bongeszonem, es tegy egy probat vele lehet hogy eleg lesz az is.

[ Szerkesztve ]

(#36012) medica válasza Steelmanus (#36011) üzenetére


medica
senior tag

Köszi, 27-esről 28-asra frissítettem a ffoxot (nem értem miért nem frissítette magát), most épp oké minden.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#36013) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Volt már más is úgy hogy a firefox 28.0 összeomlott néha?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36014) kispx válasza Pityu. (#36013) üzenetére


kispx
addikt

Nem is tudom, hogy mikor omlott össze nekem az FF, pedig mar egy ideje már a beta csatornát használom folyamatosan.

Összeomlás jelentésére rákattintottál? about:crashes mit mond? miért omlott össze?

[ Szerkesztve ]

(#36015) Pityu. válasza kispx (#36014) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na majd legközelebb elolvasom azt is

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36016) Krystal_s válasza Steelmanus (#36011) üzenetére


Krystal_s
addikt

Milyen tüneteket okoz? Arról lenne szó, amit korábban az IE frissítés okozott sokaknál és a betűk szétestek? Most néztem egyik gépemen, amiben HD4000 vga van és fent van ez a frissítés, hardveres gyorsítás is be van kapcsolva, de ugyanúgy jók a betűk, mint a többi gépen. Nem állítottam át semmit az about:configban.

(#36017) mikk2000 válasza Krystal_s (#36016) üzenetére


mikk2000
őstag

(#36018) Visormail válasza Krystal_s (#36016) üzenetére


Visormail
addikt

Arról van szó, de nem minden videókártyánál jön elő.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36019) Krystal_s válasza mikk2000 (#36017) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálam jónak tűnik.

Visormail: Igen, de páran azt írták, hogy leginkább a HD4000 vga kártyákat érinti a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#36020) mikk2000 válasza Krystal_s (#36019) üzenetére


mikk2000
őstag

Nyiss meg vagy 4-5 cikket külön oldalon, és scrollozd őket... :) Nem arra gondoltam hogy csak megnyitod a főoldalt és kész :)

(#36021) Krystal_s válasza mikk2000 (#36020) üzenetére


Krystal_s
addikt

Megnyitottam párat, görgetés közben is teljesen jó touchpaddal és nyilakkal is.

Nálam csak a korábban említett platformfrissítés van fent, de az IE10 és 11 nincs, lehet ezért nem jött elő a jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#36022) mikk2000 válasza Krystal_s (#36021) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez egy meglehetősen régi hiba, nekem az az érzésem hogy szeretnéd, ha ez a hiba előjöjjön :) Örülj neki hogy nálad minden oké. Nem tudom a ténylegesen telepített IE verzióktól függ-e a hiba.

(#36023) Krystal_s válasza mikk2000 (#36022) üzenetére


Krystal_s
addikt

Dehogy, csak szeretném elkerülni, ezért kérdeztem az okokat.

(#36024) Visormail válasza Krystal_s (#36023) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam gmail-ben jött elő leggyorsabban.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36025) csako


csako
veterán

Úgy tűnik holnap új profilt kell létrehoznom, mert állandóan írogat valamit az SSD-re, mintha állandóan swappolna, mert ugrál a memória használat is, most épp 340 és 400 MB között, pedig semmi értelme nincs 12 GB memória mellett... leginkább az a bajom ezzel, hogy a proci órajelét is magasan tartja emiatt. Csökkentett módban is csinálja, alaphelyzetbe állítás után már nem. Esetleg valakinek más ötlet, mielőtt neki látok a kiegészítőim hadseregét újra beállítani?
Aurora 30 és Win 8.1, konfig az adatlapon.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36026) medica válasza Krystal_s (#36023) üzenetére


medica
senior tag

Nekem néha előjön de nem látok benne rendszert (pedig van) - nekem is ilyen alaplapi kártyám van. Gyanakvásom most a YAC-ra terelődött - töröltem, új firefox, most oké.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#36027) Visormail válasza Krystal_s (#36019) üzenetére


Visormail
addikt

Mármint azt írták, hogy leginkább az amd radeon HD4ezres szériát érinti, nem az intel hd4000-et.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36028) kispx válasza csako (#36025) üzenetére


kispx
addikt

Esetleg kiegészítők nélkül? Van egy jó pár kieg, ami magasan tarthatja a proci órajelét.

(#36029) csako válasza kispx (#36028) üzenetére


csako
veterán

Hát ha le van tiltva az összes kiegészítő csökkentett módban és úgy is problémás, akkor nem hiszem, hogy a törlésük változtatna rajta. De a proci órajel emelés azért volt, mert szinte folyamatosan írta a Lemezt (SSD-t), 50 MB/s körüli sebességgel a Feladatkezelő szerint.

Viszont most visszavonnám a kérdést, ma reggel MozBackup segítségével a kiegészítőket és némelyik beállításait is sikerült visszaállítani a kérdéses hiba nélkül :) Sőt a legtöbb kiegészítőm rendelkezik Beállítások exportálása funkcióval. Szóval mégsem volt olyan tragikus, mint elképzeltem :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36030) HZoli87


HZoli87
veterán

Ez a két kulcs mire való? Itt olvastam a topikban, eddig nem találkoztam velük.

network.prefetch-next -> false
browser.pagethumbnails.capturing_disabled (logikai) -> true

Utóbbit manuálisan hoztam létre (logikai), de az about:support oldalon nem írja a böngésző. Lehet már nem működik (29 béta 3)?

[ Szerkesztve ]

(#36031) kispx válasza HZoli87 (#36030) üzenetére


kispx
addikt

[link] és [link] Kéne működni a másodiknak. Az oldalakról generál így előnézeti képet a speed dialra? (Cache ürítés és újraindítás után)

[ Szerkesztve ]

(#36032) HZoli87 válasza kispx (#36031) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem használom a speed dialt, üres lap van helyette beállítva. Lehet hogy működik akkor, de az about:support oldalon a módosított beállításoknál nem sorolja fel.

Akkor így nincs is értelme használnom (speed dial nélkül)?

[ Szerkesztve ]

(#36033) DS39 válasza HZoli87 (#36032) üzenetére


DS39
nagyúr

de van, mert attól hogy nem használod még eltárolja őket a vinyóra.
egyébként about:newtab-bel elő tudod hozni a speed dialt. és meglátod. persze ha már egy ideje tiltva van thumbnail cache, akkor biztos üres lesz.

ide tárolja őket:
..\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\*.default\thumbnails

[ Szerkesztve ]

(#36034) HZoli87 válasza DS39 (#36033) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, teljesen üres a speed dial. Akkor működik, csak nem sorolja fel a módosított beállítások között.

Egyébként nincs is olyan mappám azon az elérési úton.

----

Most egy ideje bétázok, tetszik az Australis felület. Remélem azért frissítik a magyar lokalizációt a következő pár hétben, mert sok a lefordítatlan szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#36035) Visormail válasza HZoli87 (#36030) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem is mindkettő be van állítva a sima 28asba, de az about:support-on csak a network.prefetch-next -> false van felsorolva a másik nincs.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36036) HZoli87 válasza Visormail (#36035) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi.

(#36037) Krystal_s válasza Visormail (#36027) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, akkor lehet ez tévesztett meg. :)

(#36038) #27441408


#27441408
törölt tag

[link] ez a játék csak a Firefoxba akad, másba szépen fut, meg lehet oldani hogy Fx-be is simán fusson? köszi

[ Szerkesztve ]

(#36039) HZoli87 válasza #27441408 (#36038) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam egyáltalán nem akad (29 béta).

(#36040) kispx válasza #27441408 (#36038) üzenetére


kispx
addikt

Itt se, pedig nem túl erős gépen próbáltam. Kiegészítők nem kavarnak be? Hardveres gyorsítás?

[ Szerkesztve ]

(#36041) #27441408 válasza kispx (#36040) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi.-

[ Szerkesztve ]

(#36042) TigerCat válasza #27441408 (#36038) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Úgy megy, mint a szélvész!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36043) ceia válasza #27441408 (#36038) üzenetére


ceia
őstag

27.01 és mint a villám - csak nekem ez kaotikus picit :P

        it's more fun to compute

(#36044) ceia


ceia
őstag

Ha teljesen újra akarom telepíteni a Firefoxot van arra mód, hogy a sok about:config változtatásról készítsek valami mentést aztán bevigyem az újba? A MozBackup esetleg tudja ezt? Eszerint nem, vagy talán a General settings-be ez is bele értendő?

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36045) kispx válasza ceia (#36044) üzenetére


kispx
addikt

Igen, az. De elég a pref.js fájl kimásolni a profile mappából.

(#36046) ceia válasza kispx (#36045) üzenetére


ceia
őstag

Ez nagyon jó, kösz! :R

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36047) csako válasza csako (#36029) üzenetére


csako
veterán

Pár tapasztalat:
1. A memória használat nem javult, ugyanúgy 4-500 MB körül eszik átlagosan. 1-2 fül, 38 kiegészítő + 1 téma
Egyértelműen a kiegészítők műve, mert az alaphelyzetbe állítás után 1 füllel kb. 100 MB-ot foglalt el.
2. A profil mappám mérete viszont 300 MB-tal kisebb lett, a több év alatt jól meghízott ezek szerint a régi :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36048) rii


rii
nagyúr

bocsánat
gyors kérdés:

hol tudnám törölni a cache-t, vagy bármit?
feltettem egy social fixer-t a face-ra, nem jól működött, leszedtem, de a chat-et meg átállítota egy kicsit .. és le kellene szednem a maradványait

előre is köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36049) TigerCat válasza rii (#36048) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem ha nincs életbevágó cuccod, szinkronizáld le és töröld a profilt. (előtte mentsd a könyvjelződet, jelszavakat) Majd indítsd el tisztán és szinkronizáld vissza kiegészítők nélkül. Így tuti lesz és minden adatod megmarad.
A másik lehetőség, a Firefox alaphelyzetbe állítása. Szintén jó megoldás...
about:support

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36050) csako válasza rii (#36048) üzenetére


csako
veterán

Beállítások --> Speciális --> Hálózat fülön lehet a gyorsítótárt üríteni.
Illetve Eszközök --> Előzmények törlése... --> Minden és csak a Gyorsítótárat pipáld be, mondjuk lehet érdemes lenne a sütiket is törölni.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.