Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) Ciccuka válasza Rimuru (#63981) üzenetére


Ciccuka
veterán

Köszi jobb lett így kicsit.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64002) DS39 válasza Beren (#63994) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi a megosztást, ebből kiszedtem, ami nekem kellett, így egész jó lett.

(#64003) Grg válasza vlevi (#63998) üzenetére


Grg
tag

Igen, nekem is ez szúrta a szemem, meg az a -nálam- szürke sáv a füleknél...

De ha a browser.proton.enabled -ed false-ra állítom akkor azzal az eredménnyel már meg tudok békülni :)

[ Szerkesztve ]

(#64004) bolic


bolic
őstag

Végre a beállítások ablak már sötét mód témán működik tovább, nincs többé vakító fehérség! :C :K

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#64005) Rimuru válasza Grg (#64003) üzenetére


Rimuru
veterán

De ha a browser.proton.enabled -ed false-ra állítom akkor azzal az eredménnyel már meg tudok békülni - meg par verzioig, utana keszulj a legrosszabbra.

Vigyázat, csalok!

(#64006) egykori válasza Rimuru (#64005) üzenetére


egykori
őstag

Nálam ezzel a beállítással (false) állt vissza az eredeti kinézet, magasság. Ezen kívül semmi bajom a 89-essel.

(#64007) Grg válasza Rimuru (#64005) üzenetére


Grg
tag

Ez valószínűsíthető, de remélem addig lesz rá más megoldás is...

(#64008) DS39 válasza Grg (#64003) üzenetére


DS39
nagyúr

áhh, király, ez + a "rendszertéma" használata a legjobb.
remélhetőleg nem fogják kivenni még egy darabig ezt a beállítási opciót.

(#64009) vlevi válasza Rimuru (#64005) üzenetére


vlevi
nagyúr

"De ha a browser.proton.enabled -ed false-ra állítom "
:R

(#64010) Kékes525 válasza Rimuru (#63999) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, de ezt nem igazán értem. Itt mit kell állítanom, hogy 1-es léptékkel menjen a nagyítás?

Másrészt a hamburger menüben lévő nagyításra érvényes?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64011) Kékes525 válasza bolic (#64004) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64012) DS39 válasza Kékes525 (#64010) üzenetére


DS39
nagyúr

ezek százalékok, fel kellene sorolnod ide az összeset.
1.01 = 101%
1.01, 1.02, stb.

(#64013) Rimuru válasza Kékes525 (#64010) üzenetére


Rimuru
veterán

Másrészt a hamburger menüben lévő nagyításra érvényes? - igen (+ ctrl + +/-).

A tobbit leirta DS39, kis leptekeid miatt az ertekeket erdemes kigeneraltatni valamivel (pl tablazatkezelo).
Az enyem joval egyszerubb:
.3,.4,.5,.6,.7,.8,.9,1,1.1,1.2,1.3,1.4,1.5,1.6,1.7,1.8,1.9,2,2.1,2.2,2.3,2.4,2.5,2.6,2.7,2.8,2.9,3,3.1,3.2,3.3,3.4,3.5,3.6,3.7,3.8,3.9,4,4.1,4.2,4.3,4.4,4.5,4.6,4.7,4.8,4.9,5

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#64014) Kékes525 válasza DS39 (#64012) üzenetére


Kékes525
félisten

+#64013 Rimuru

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64015) vlevi


vlevi
nagyúr

Akkor se bírom megszokni ezt.
Leginkább az a furcsa, hogy a nyitott lapok egy toolbar gombjainak néznek ki, nem pedig böngésző füleknek.
Vissza lehet váltani a korábbi nézetre, de valamikor úgyis ki fogják venni azt, és akkor megint lehet majd sírni.
Ahogy pl. az Australis megjelenést se nagyon lehet már vissza varázsolni bele.
Sokaknak az se tetszett, de érdekesség, hogy pl. a Chrome valamikor tavaly (tavalyelőt???) tért át a trapéz alakú böngészőfülekről a lekerekített, kissé a Firefox Australis témához hasonló fülekre. Pont akkor, amikor a Firefox váltott a szögletesre...
Szerintem ez nem olyan csúnya dizájn. [link]

(#64016) Intruder2k5 válasza vlevi (#64015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Használj ESR-t, én évek óta azon vagyok, és (egyelőre) nincsenek ilyen gondjaim.

szerk.:
Ja, egy userchrome.css lehet van még benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#64017) csako válasza vlevi (#64015) üzenetére


csako
veterán

Ízlés és megszokás kérdése. Nincs olyan, ami mindenkinek tetszik :D
Én nem szoktam törődni vele, sosem sírtam vissza a régit (vagy legalábbis nem emlékszem rá).

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64018) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hát ez az új dizájn okádék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#64019) classic B válasza classic B (#63987) üzenetére


classic B
aktív tag

Feldobtam a kinézetet egy szép témával, így már a lapfülek teljesen jól átláthatók. Akinek bejön a picit színes, de mégis "elegáns" téma, annak javaslom kipróbálásra: [Spectral Light for Proton]

(#64020) lck válasza Dilikutya (#64018) üzenetére


lck
senior tag

browser.proton.enabled = false

(#64021) mpo válasza lck (#64020) üzenetére


mpo
veterán

Nálam is ez van és a rendszertéma az aktív, így elviselhető.

Ha érted, akkor már elavult.

(#64022) Grg


Grg
tag

Vagy le lehet tölteni a Firefox Color kiegészítőt (témaszerkesztő) és akkor be lehet játszani színekkel az új kinézetet is szinte olyanra mint régen.
Nekem legalábbis sikerült, és a browser.proton.enabled már csak a tabok magasságán változtat. :)

Ennek talán megvan azaz előnye, hogy ha majd megszüntetik a régi nézet visszaállításának a lehetőségét végképp, akkor ez még mindig működni fog

(#64023) DS39 válasza Intruder2k5 (#64016) üzenetére


DS39
nagyúr

Igen, az esr még egy jó ideig megoldás lehet.
Ez a 78-as széria októberig kap frissítést. Utána váltani kell, és a 91-esből lesz az új hosszan támogatott verzió.

[ Szerkesztve ]

(#64024) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, én igyekszem az ilyen "újításokat" megszokni, azért egy kicsit "karcsúsítottam a sávon így jobb. kérdés:
1. a könyvjelzős mappákban a könyvjelzők közötti távolságot is lehet csökkenteni?
2. a témák közül nem engedi bekapcsolni a "rendszer" témát tehát ilyenkor az épp nem megnyitott lapfülnek olyan színe van mint pl. a tálcámnak. HA a browser.proton.enabled opciót OFF-ra állítom akkor engedi, jelenleg más mód nincs?

(#64025) Rimuru válasza Cs1csó (#64024) üzenetére


Rimuru
veterán

1 - ami nekem elsore eszemebe jut rola azt igy csinalnam (de lehet te nem erre gondolsz mert tobb minden is lehet, nem egyertelmu ;)):
#BMB_bookmarksPopup {
--arrowpanel-menuitem-padding: 5px;
}

Vigyázat, csalok!

(#64026) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nekem most ilyen a firefoxom még dobott kicsit rajta az új megjelenés :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64027) Cs1csó válasza Rimuru (#64025) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, ezt elraktározom, de most jó lett:
- disabled a Proton
- és alkalmaztam egy korábban megosztott css kódot Reducing vertical spacing in menus

Most teljesen jó.

Ami zavart:
- túl világos lett a felső sáv - nem elérhető az rendszertéma a sötét pedig túl sötét színátmenetes izét meg nem akartam
- túl nagy lett a távolság a menüben és a könyvjelzőppákban lévő könyvjelzők között
- túl nagy lett a felső sáv több helyett vett el a hasznos netezésből mint korábban.

[ Szerkesztve ]

(#64028) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Nem figyeltem oda, és sajnos magától frissült a firefox.
userChrome.css-ben volt olyan beállításom, hogy a könyvjelző eszköztár nem csak egy sorban volt látható, hanem többen is, de ez már nem érvényes erre az új változatra, valamint a megnyitott lapok sem a könyvjelző eszköztár alatt vannak, hanem legfelül a címsor felett. Tudnátok ebben segíteni? Köszi! :-)

(#64029) movax válasza Bodor (#64028) üzenetére


movax
őstag

Még pár nap és megjelennek az új világra érvényes css-kódok, csak figyeni kell. :)

(#64030) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Új frissitésnél eltűnt a sűrűsségböl a kompakt mód :(( Normál és érintés van csak. Vissza lehet valahogy varázsolni ? Igy nekem nagyon sokat foglal felül.

(#64031) Rimuru válasza jenei1994 (#64030) üzenetére


Rimuru
veterán

about:config alatt

compact mod visszahozasa a menube:
browser.compactmode.show -> true

kozvetlen beallitasa:
browser.uidensity -> 1

Vigyázat, csalok!

(#64032) Bodor válasza movax (#64029) üzenetére


Bodor
veterán

:-) Köszi, de azt azért elárulhatnád, hogy hova, melyik weboldal , melyik részére kell figyelni...

(#64033) sz.j válasza DS39 (#64000) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a linket, így már valamivel jobb/elviselhetőbb lett

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64034) sz.j válasza lck (#64020) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi a tudatlanságomért, de mit és hol kell ezzel a browser.proton.enabled = false" tenni vagy átállítani? :B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64035) Intruder2k5 válasza sz.j (#64034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A címsorba beírod, hogy about:config, majd tudomásul veszed a kockázatokat, és az utána megjelenő keresősorba írd be a browser.proton.enabled részt, majd az értékét állítsd false-re!

(#64036) csako


csako
veterán

A 90-es verzió "megnyitás nélkül is frissülök a háttérben" újdonsága is érdekes :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64037) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítség a korábbi kinézet visszaállításában, ha valakinek netalán még újdonságot jelentene:

about:config
browser.compactmode.show true
browser.proton.enabled false

(#64038) Krystal_s válasza csako (#64036) üzenetére


Krystal_s
addikt

😬 Nagyon unatkoznak. Már kínjukban nem tudnak mit kitalálni. Remélem tiltható lesz... 😀

(#64040) Krystal_s válasza jenei1994 (#64030) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálam megmaradt. Azt írja nem támogatott, de mégis működik. 🙂

(#64041) sz.j válasza Intruder2k5 (#64035) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64042) DS39 válasza Krystal_s (#64038) üzenetére


DS39
nagyúr

Két módon tudják ezt megoldani:
- Windows task
- Windows service (MS Edge, Adobe Reader, stb. ezt a megoldást használja)
Ezek tilthatók admin joggal.

[ Szerkesztve ]

(#64043) nyikszi válasza Dhampir (#64037) üzenetére


nyikszi
őstag

Tenkjúverimács :) :R

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64044) snakebait


snakebait
senior tag

Azoktól kérdezném kiknél nem felül helyezkednek el a lap fülek hanem alul valami oknál fogva. Azért írom így mert nálam alul vannak, csak már nem emlékszem hogyan varázsoltam oda, de nekem így a megfelelő. Szóval ha frissítem erre a legújabb foxira akkor is alul maradnak a fülek vagy nem? 🙄🤔

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#64045) movax válasza snakebait (#64044) üzenetére


movax
őstag

Nem, sajnos visszakerülnek felülre, és egyelőre nincs rá megoldás. Ezért átkozódom két napja.

(#64046) Olomlovag válasza Dhampir (#64037) üzenetére


Olomlovag
tag

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget! Nekem se jött be ez a " chrome " design.

Nem vagyok egy guru, csak egyszerű " fogyasztó ".
Van arra mód, hogy a mappák színét megváltoztassam szürkéről?

Némelyiktek háttere nagyon látványos. :K

Köszönettel
Olomlovag

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#64047) snakebait válasza movax (#64045) üzenetére


snakebait
senior tag

Ez nagyon nem jó, mert engem ez zavar legjobban mikor legfelül vannak a fülek. Ez végett is az elsődleges böngészőm a firefox. Akkor lehet várok még a frissítéssel.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#64048) DS39


DS39
nagyúr

felraktam az ESR-t, októberig jó lesz.
minimálisan lassabb az oldalak betöltése, de az egész felületi működés jobban tetszik, és így, hogy van mindkét verzió a gépen durván szembetűnik, hogy az aktuális FF mennyire elment a Chrome halványabb betűinek irányába.
(bár lehet erre is van az aktuálisban mókolás, de ez is olyan érthetetlen dolog számomra, hogy miért jó, hogy csökkentik a kényelmes olvashatóságot, a "kopottasabb" betűkkel)

(#64049) Cs1csó válasza DS39 (#64048) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a betű különbség még nem tűnt fel majd leellenőrzöm de nem értem én sem, PONT az a lényeg a Firefox-ban hogy MIBEN különbözik a Chrome-ban.

Amit inkább reszelhetnének, hogy egy tiszta telepítés után belépek a fiókban és elindul a szinkronizáció akkor MINDEN könyvjelző "favicon"-ja rendes képpel betöltődjön és megjelenjen ne az üres földgolyó látszódjon ott, és nekem kelljen pl. a CHECKMARKS nevű kiegészítőt telepíteni és futtatni, hogy frissítse a favicon-okat. Vagy persze a profilmappát másoljam ami ugye megoldás.

(#64050) DS39 válasza Cs1csó (#64049) üzenetére


DS39
nagyúr

eddig nekem sem, valószínűleg verzióról verzióra változott a betűk megjelenése, és így nem tűnt fel, de most, hogy egymás mellé rakva, látványos.

gyakorlatilag a 89-es verzió profiljának másolatát használom az ESR-hez, minden működik frankón. (csak a compatbility.ini-t kellett kicsit módosítani)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.