Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) svgyula válasza -szabi- (#66999) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nálam valamennyit javított a helyzeten(win11) az, hogy a tűzfal/defender beállításokban a firefox-nak teljes hozzáférést adtam. Érdemes ezt az elérést megjegyezni mert nálam a rendszer
ügyesen törölte az engedélyezett alkalmazások közül! Lehet egyszerűen egy frissítéssel, de mint írtam feljebb nekem inkább az edge erőltetése miatt jönnek ezek az anomáliák.
#67000 Cs1csó
Az ugye a követésvédelem. Ha kikapcsolja akkor mi értelme van a privát böngészésnek? Nem mindenki szereti azt ha keres valamit és ehhez megnéz 50 oldalt ami sz@r össze-vissza irányító linkekkel van tele az mind rögzítse a keresési dolgait.....

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#67002) -szabi- válasza svgyula (#67001) üzenetére


-szabi-
őstag

Megnéztem a win tűzfalát.
Jó, hogy kettő is van a régi stílusú windows defender meg az újabb fokozott biztonságú.
Előbbin nincs is rajta a firefox.
Utóbbin rajta van de csak a bejövő szabályok között.
Gondoltam eltávolítom és mikor böngészek akkor majd frissen felveszi.
Nah azóta is úgy böngészek, nem is kérdezett rá és automatikusan sincs a tűzfal listáján.
Majd figyelni fogok erre, aztán kiderül ez volt e a gond.

Közben ismerősömnél olyan gond jelentkezett, hogy speedtest 200-300mbps lassabb firefox alatt, mint pl. chrome. Erre is mi a magyarázat!?

#67000 Cs1csó
Azért azt nem szívesen kapcsolom ki.

SZERK: Tettem egy próbát kikapcsoltam a win tűzfalat de nem segített a firefox-on.
Úgy érzem valami nagyon mellémegy mozillánál.

[ Szerkesztve ]

(#67003) Cs1csó válasza -szabi- (#67002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Oké hogy nem szívesen kapcsolod ki de legalább egy tesz erejéig kipróbáltad?

(#67004) -szabi- válasza Cs1csó (#67003) üzenetére


-szabi-
őstag

Ha már a tűzfalat is kikapcsoltam, kipróbálom ezt is, igazad van. ;)

(#67005) -szabi- válasza Cs1csó (#67003) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez sem segített, nem ezen múlik.

(#67006) Cs1csó válasza -szabi- (#67005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legalább kiderült. A böngésző újratelepítése és teljesen szűz állapotban történő tesztelése megvolt?

(#67007) -szabi- válasza Cs1csó (#67006) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem, az volt az utolsó opcióm csak reméltem nem jutok el odáig.
Arról még olvasnom kell, az uninstallon felül mit kell még törölni, hogy tényleg tisztán kezdjem.

(#67008) Cs1csó válasza -szabi- (#67007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kell semmit de nem is szabad "visszaszinkronizálni" valami rossz beállítást, én emiatt CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a könyvjelzőket szinkronizálom. SEMMI MÁST:
- a jelszavakat a BitWarden jelszókezelőben tárolom
- a beállításokat manuálisan végzem
- a kiegészítőket manuálisan telepítem
- van némi css módosításom de azt mindig a friss telepítés után másolom át. (nyilván ha lesz egy hiba akkor az lesz az első (a profil mappában lévő chrome mappa amit először törlök a tesztelés erejéig mindenképp)

(#67009) -szabi- válasza Cs1csó (#67008) üzenetére


-szabi-
őstag

Nálam is csak a könyvjelzők szinkronizálása van beállítva.
Telepítés után csak annyit állítok, hogy kereső ne ugorjon a címsorra.
"browser.newtabpage.activity-stream.improvesearch.handoffToAwesomebar"
Egy kiegészítőt használok az ublock origint.
Jelszavakat nálam a firefox tárolja, ilyenkor azokat újra megadom megjegyzésre.
Ahogy olvastam le kell törölni az appdata/roaming és local könyvtárakban a böngésző profilfájljait, ezzel valódi tiszta telepítést kapok.

(#67010) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Lehetőség van arra, hogy egy weboldal elöl elrejtsük milyen eszközről, honnan és milyen böngészővel netezünk.
Nem tud valaki olyan megoldást, amikor magától a böngészőtől rejtjük el, hogy milyen oprendszert használunk?

(#67011) svgyula válasza Krystal_s (#67010) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A privát mód nem jó?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#67012) Krystal_s válasza svgyula (#67011) üzenetére


Krystal_s
addikt

:N Nem jó úgy.
User Agent átírással meg tudom változtatni a rendszert és a böngészőt is, hogy egy adott weboldal mit lásson, de a böngésző frissítésénél ez nem elég, mert az akkor is látja milyen oprendszer, melyik verziója van az adott gépen. Ezt szeretném "átverni", átírni hogy mást lásson.
Ne érzékelje a Firefox, hogy a rendszer Win 8, 10, vagy 11. Valójában mindegyiken ugyanúgy fut, de üzleti érdekek miatt hamarosan tiltani fogja egyik napról a másikra a Win 7 és 8 rendszereken, miközben ugyanúgy futna azokon is.
Van egy olyan gép, ami nem lesz 10-re frissítve, de a Firefox fontos lenne még.

(#67013) Apaxp válasza Krystal_s (#67012) üzenetére


Apaxp
senior tag

VPN erre nem lehet jó? Nem tudom, csak kérdezem.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#67014) ledgeri válasza Krystal_s (#67012) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Vagy utánanézel mi mit miért kér, és mit lehet hazudtatni, vagy tor-browser ami pont arra van, hogy elrejtse a kiléted. Breowserleaks.com, meg hasonló oldalak, amik mutatják, hogy mit detektálnak, segíthetnek az "ezt hogyan rejthetem" labirintusban elveszni :)

#67011 svgyula A privát mód csak a "saját gépen nem igazán lesz nyoma" mód.

#67013 Apaxp A VPN meg arra van, hogy a gépedtől a vpn végéig ne látszódjon a forgalom, de a VPN és a végső weboldal tudja, hogy milyen böngészőből érkezett a kérés, de pl az internetszolgáltatód nem lát bele ebbe... talán...

A tor ezekkel szemben meg egy szabványosított ujlenyomattal rendelkező böngésző, amiben pont emiatt nem ajánlott módosítani semmit sem, így bele lehet olvadni a tömegbe + van neki a belső oldalak protolollja.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#67015) -szabi- válasza Cs1csó (#67008) üzenetére


-szabi-
őstag

Nah kész a tiszta újratelepítés, sajnos nem segített.
Úgy tűnik a hiba főleg google szolgáltatásokkal kapcsolatban jelentkezik.
Erre van bőven találat a neten nem egyedi eset.
Ezen felül csak 3 weboldal van hol még jelentkezik lassulás, hibás betöltődés.

(#67016) #82860288


#82860288
törölt tag

El lehet menteni valahogy a SZÉP kártya adatokat, hogy ne kelljen mindig mindent újra bepötyögni?

[ Szerkesztve ]

(#67017) csako válasza #82860288 (#67016) üzenetére


csako
veterán

Ajánlom a szépkártya appot -> Android - iOS

Vagy ha nem nézegetés miatt, akkor lehet, hogy egy külső jelszókezelő lenne jó, amit tud bankkártyát menteni, pl. Bitwarden

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#67018) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Tud valaki olyan böngészőkiegészítőről, ami biztosítja, hogy a Google Play felületen egy-egy appnál behozható vélemények és kritikák desktop környezetben weben ismét rendezhetőek legyenek?
Rohadt idegesítő, hogy az összes rendezési, szűrő opció csak mobilplatformon érhető el.

(#67019) Krystal_s válasza ledgeri (#67014) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hát, azt hittem sokkal egyszerűbben tudom majd kijátszani ezt a korlátozást. 😊
Gondoltam majd megváltoztatom a User Agentet és úgy indítom a böngésző frissítést arra az új verzióra, ami már nem telepíthető Win7 és 8-ra.
Eddig csak a Chrome tiltotta elsőként és így azon gyakoroltam. Kicsit sem hatja meg a User Agent... sőt már előre figyelmeztet, hogy ne frissítsek, mert nem fog futni.
Azt hittem majd a portable nem lesz ilyen szigorú, ez sem jött be.
Azt is próbáltam, hogy Win 11 alatt csináltam portable telepítőt, amit ott el is indítottam, hátha valami *.ini-t beleír a profilba és majd nem érdekli, ha átrakom régebbi rendszerbe. Semmi. Ugyanúgy kiírja ezt a hibát. Gondolom majd a Firefox is hasonló módon oldja meg.

ui: Tor nem játszik. Olyan gépen kellene majd, ami családi-üzleti dolgokra van használva és fontos a stabilitás, a régi megszokott programok, nyomtató stb ahogy van. Aki használja csak úgy ért hozzá, hogy minden be van állítva, ahogy megszokta.

(#67020) Krystal_s


Krystal_s
addikt

https://omlet.gg stream oldalon átnéztem minden beállítást, de úgy látom böngészőből nem lehet átállítani, hogy ne Dark módban jelenjen meg. Így a chat nagyon zavaró számomra.
Kínomban a böngésző Fejlesztői Vizsgáló és Stílusszerkesztőben is próbálkoztam, hogy átírjam a háttér színét, de nem találtam meg azt a részt, ami a chat-re vonatkozik.
Nem tud véletlenül valaki rá egy light mode beállítást, kiegészítőt? Stylus kiegészítővel nem tudtam most ezt megcsinálni. Bár nem is akarnám túlbonyolítani.

(#67021) ledgeri válasza Krystal_s (#67019) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Gyors ötlet bár már most látom, hogy nem fog bejönni: ha korábbi verziót raksz fel valamiből (portable-t) akkor lehet, hogy abban nincs benne hogy juj X,Y win mikor jár le, de ez kb 1-2 sor kód, és nézethetnek időszervereket... Lehet, hogy már a win10 lejárata is bele van kódolva a mostaniakba...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#67022) KAMI911 válasza Krystal_s (#67019) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1594270

A Firefox még támogatja, az egyelőre nem jó megoldás?

(#67023) Krystal_s válasza KAMI911 (#67022) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Mozilla may extend Firefox on Windows 7 and 8.1 support. The company has scheduled its end of support for January 2023, but now considering shifting the EOS date. "

Most Januárban akarták megszüntetni és elkezdtek újra tárgyalni, hogy még pár hónapot ráhúznak. Az nem sok idő, ezért kezdtem a témával foglalkozni, hogy ha úgy alakul ne érjen meglepetés.

(#67024) Rimuru válasza Krystal_s (#67019) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez egy olyan function amihez minimum win8 kell, szoval win7 alatt mar nem fog mukodni.

családi-üzleti dolgokra - szoval ajanlott egy biztonsagos rendszerre frissiteni (ami kap biztonsagi frissiteseket is).

Vigyázat, csalok!

(#67025) svgyula válasza Krystal_s (#67023) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az alapvető problémád ott lesz, hogy a nálad működő rendszer nem fogja tartalmazni az éppen adott/támogatott windows rendszer felépítését! Vagyis hiányozni fognak, más elérést, utasítást, követelnek a rendszerfájlokhoz amit nem fog tudni a te rendszered.
A win 10 már egy linux-hoz hasonló kernel rendszerrel működik amit a win 7 nagyon nem tud lekezelni. Ha már csak csak a win 10 rendszerhez lesz kompatibilis akkor teljesen mindegy mit és hova írsz, hibával el fog szállni mert fizikailag nem lesz ott a keresett rész.
Ha estleg azért tartod meg a win7 rendszert mert van olyan hardvered aminek ez kell, akkor inkább én a helyedben beruháznák egy win 10-11 kompatibilis gépre és virtuális gépen használnám a win 7-et és az adott hardvert. Kicsit bonyolult de sajna ez van. A számítástechnikában sajna nem lehet max 10 évre egy pc-vel gondolkodni. Vagy használni zárt(!) rendszerben amíg működik.
Esetleg ha opció(?) arra a gépre próbálj meg egy linux-ot felrakni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#67026) Cs1csó válasza svgyula (#67025) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az az eset amikor valaki magának generálja a problemakat, szenved, küzd de előre nem jut az idő pedig makacsul pereg. Lassan már a Windows 10 is "kvázi" kukazva lesz (kiprobaltam a lassan 8eves gépem a Windows 11-et fut, de még ezt a két évet kihuzom a 10-esen de végül nem possentek széllel szemben és váltani fogok)

(#67027) #82860288 válasza csako (#67017) üzenetére


#82860288
törölt tag

Foodpanda-s fizetéshez kellene.
Relatíve sokszor rendelünk és macerás folyton azt a sok számot bepötyögni.
A bankkártyaszámomat már megtanultam, ezt nem sikerült. :DDD

(#67028) Apaxp válasza #82860288 (#67027) üzenetére


Apaxp
senior tag

Próbáld ki a bitwardent. Van firefox kiegészítője, ami automatikus kitöltést tud. Lehet bank kártyát is rögzíteni benne. Használom de bank kártyát nem rögzítettem.
De az nem megoldás, hogy egy .txt fájlba beírod az adatokat és onnan copy paste?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#67029) #82860288 válasza Apaxp (#67028) üzenetére


#82860288
törölt tag

"De az nem megoldás, hogy egy .txt fájlba beírod az adatokat és onnan copy paste?"
De igen, csak buta vagyok és nem gondoltam erre. :DDD :W

(#67030) Krystal_s válasza Rimuru (#67024) üzenetére


Krystal_s
addikt

Win 8 óta nincs olyan Win rendszer, ami megbízható és “biztonságos“.
Én használgatok néha Linuxot is, de vannak dolgok, ami miatt nem szeretem.

(#67031) Krystal_s válasza svgyula (#67025) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem az én gépem, amire megoldást kerestem. Enyémen van Win11 is.

(#67032) Krystal_s válasza Cs1csó (#67026) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ez az az eset, amikor már megint nem olvasod el rendesen, hogy miről van szó, csak hajtod a hülyeséget! 🤐

(#67033) Cs1csó válasza Krystal_s (#67032) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
1. Támogatott oprendszerrel kapcsolatos a problémád ? Nem, tehát ez a te problémád.

2. Ez a probléma támogatott rendszernek is fennalna? Nem, tehat...

:R

Sok sikert a kiserletezgetessel! Végülis a pisztrangnak is megy az árral szemben úszásy neked miért ne sikerülhetne?

[ Szerkesztve ]

(#67034) Krystal_s válasza Cs1csó (#67033) üzenetére


Krystal_s
addikt

Látom még mindig nem megy az olvasás.
Nem az én problémám közvetlenül , nem az én gépem, csak segíteni akartam egyik családtagnak. Nem mintha bárkinek köze lenne hozzá.... Ilyenek miatt vannak szétoffolva a topikok, akik érdemben nem tudnak hozzàszòlni, de vmit okoskodni akarnak. 😠🤬

(#67035) Rimuru válasza Krystal_s (#67030) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs sok lehetoseg, keresel olyan bongeszot ami tovabb tamogatja a win7-et vagy marad frissites nelkul az FF es tovabb hasznaljatok a windowst (ami nem ajanlott de elfogadjatok a kockazatokat) vagy valtotok friss (es tamogatott os-re) ami lehet akar frissebb win vagy linux, bsd, stb.

Vigyázat, csalok!

(#67036) Apaxp válasza Krystal_s (#67034) üzenetére


Apaxp
senior tag

Esetleg nézd meg hogy a firefox fork böngészők között nincs-e olyan ami frissül és továbbra is támogatja a win 7 rendszert.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#67037) Intruder2k5 válasza Krystal_s (#67023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ESR még 2023-09-26-ig biztosan elérhető Windows 7-re, de ha mégis hosszabbítják a támogatást, akkor akár jóval tovább is.

(#67038) Cs1csó válasza Krystal_s (#67034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosan, ezt mond meg nekik és le van a gond. Már ha nem a te gondod akkor ugye ne is törd magad hiszen mindent leírtam erről miért széllel szemben pössentés a dolog. Ha valaki nem érti meg akkor szenvedjen maga és nem rángasson még téged is magával. :K

(#67039) Krystal_s válasza Intruder2k5 (#67037) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. Ez jól hangzik.

Cs1csó: Cserélve lesz a gépe is, csak sajnos azt is nekem kell(ene) beàllìtani. Olyan emberről van szò, aki egy ikon miatt kiakad, ha nem ott és úgy van, ahogy megszokta. Képzelheted, ha Win 11-et elé teszek, ahogy van és egy frissítés miatt újraindulna, nem menne a nyomtató, a böngésző, eltűnne pár ikon az asztalról, kékhalàl stb., amik az új Win verzióknál bármikor megtörténhetnek, akkor nem hagyna békén, álmomból is felkeltene... Idegileg kikészìtene. Épp elég a saját gépeimet, rendszereket karbantartani.

[ Szerkesztve ]

(#67040) KAMI911 válasza Krystal_s (#67039) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Akkor marad a Linux... :) Ott szerintem sokkal időtállóbb a rendszer.

(#67041) movax válasza Krystal_s (#67039) üzenetére


movax
őstag

A Linux Mintet nekik találták ki. Távolabb élő idős családtagoknak mind azt raktam a gépükre, évek óta gond nélkül megy mind, szépen elboldogulnak vele.

(#67042) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Érdeklődnék van olyan addon vagy más egyéb ami egy kattintással megnyitja az általan előre meghatározott weboldalakat?

(#67043) ledgeri válasza pruzsi (#67042) üzenetére


ledgeri
nagyúr

EGY kattintással? Mégis hogyan aktiválnád? Könyvjelzósor miért nem jó erre?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#67044) pruzsi


pruzsi
őstag

Több mint 10 éve az operanak volt ilyen ,megnyitásakor az összeset megnyitotta amit akartam .
Nem használok könyvjelzőket és nem is fogok :)

[ Szerkesztve ]

(#67045) Rimuru válasza pruzsi (#67044) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez alapjan ha jol ertem az a kerdes hogy bongeszo/window megnyitasakor mik nyiljanak meg. Ezt tudja kiegeszito nelkul is, Set multiple pages as your home page.

Amugy a kovnyjelzok is jok, egy mappa osszes elemet meg lehet nyitni 1 kattintassal (tehat pl bookmarks toolbar csak new pagen jelenik meg, van rajta 1 folder amiben X bookmark, mouse3 nyomasaval megnyitja az osszeset).

Vigyázat, csalok!

(#67046) movax válasza pruzsi (#67042) üzenetére


movax
őstag

Nem kell semmilyen addon. A beállításokban a General legtetején ez az első opció: Open previous windows and tabs. Vagyis betöltöd az összes tabot, amit meg akarsz majd egyszerre nyitni, bekapcsolod az opciót és kilépsz, a következő FF-indításkor megnyílik minden magától.

[ Szerkesztve ]

(#67047) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Véletlenül olyan oldalra tévedtem, hogy telepedett a böngészőbe kéretlen reklám ami böngészéskor néha-néha a jobb alsó sarokban jelenik meg. Ezt mivel tudom letörölni/kiirtani? Pedig van uBlock Origin és Privacy Badger.

[ Szerkesztve ]

(#67048) movax válasza Joshi (#67047) üzenetére


movax
őstag

AdwCleaner.

(#67049) Joshi válasza movax (#67048) üzenetére


Joshi
titán

:R

(#67050) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Érdekes kérdéssel fordulok felétek.

Van egy adott windows, adott firefox-al.
De a windows nem bootol be rajta, viszont az SSD elérhető, tudok másolni róla bármit.

Át tudom e úgy másolni a Firefoxot, egy másik gépre másik windowssal, hogy az a firefox pontosan úgy induljon el mintha a régi windowson futna ?
(szerk : mindkettő Win10 64 bit ha számít)

Egy Firefoxon belül telepített applikációba kellene tudnom belépni és onnan adatot kinyernem mert más lehetőségem nincs.
Metamask crypto pénztárca visszaállítás után a plusz hozzá adott accountjaim elvesztek, és annak ellenére, hogy elvileg automatikusan hozzá kéne adnia ha visszaállítom, nálam nem működik. Így kellene az ahhoz az accounthoz tartozó privát key ami a VISSZAÁLLÍTOTT metamaskomba nem jelent meg.
Bármi más megoldást szívesen veszek

Köszönöm előre is
üdv
Szabi

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.