Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) harylmu válasza Krystal_s (#7648) üzenetére


harylmu
őstag

Én simán frissítettem és semmi baj nincs vele.

(#7652) Kombat válasza LLKobe (#7647) üzenetére


Kombat
őstag

[link]

De szerintem jobb megoldás, ha a beállítások-lapok-lapok fülei mindig látszanak elől kiveszed a pipát, így ha csak egy lap van akkor nincs fül. ;)

(#7653) WonderCSabo válasza LLKobe (#7647) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az about:config -ban nem lehet. Viszont a userChrome.css-ben igen.

Krystal_s: Nem fontos, de ajánlott. De full uninstallal töröld le a régebbit.

hege71: Nem a hálózat zavart be. Ezt maga az FF, vagy egy kieg okozta. Nézd meg safe módban, kiegek nélkül, hátha egy bekavart!

Elar: Az Eszközök/Beállítások/Adatvédelem/Címsáv legördülő előzményekre és könyvjelzőkre van állítva? Ha nem, állítsd oda! Ez nem bug, a hiba a maga készülékében van. :)

(#7654) Elar válasza WonderCSabo (#7653) üzenetére


Elar
senior tag

Igen, oda van állítva :)
... és továbbra sem gőrdít le semmit :(

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#7655) WonderCSabo válasza Elar (#7654) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek és ezek a kulcsok a képeken írtak szerint vannak beállítva?

(#7656) Elar válasza WonderCSabo (#7655) üzenetére


Elar
senior tag

A myfxva sor nincs benne
Megpróbáltam beleírni (új logikai....) - természetesen elbénáztam. Azóta hiába írom bele jól - nem jól jelenik meg. A sor végéről hiányzik a Bar szócska
törölni hogy lehet a sort?

[ Szerkesztve ]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#7657) ollie válasza WonderCSabo (#7525) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na, végre eszembe jutott válaszolni. Nem működik ez a beállítás, ugyanúgy rákérdez az FF minden extension update előtt.

***

(#7658) WonderCSabo válasza ollie (#7657) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, a javasolt kulcsom nem is működik. :F Rakd fel ezt a kiterjesztést, és állítsd be az Eszközök/Kiegészítők/kiterjesztés/Beállítások/Általános/Telepítésnél, hogy automatikusan telepítse a frissítéseket!

(#7659) ollie válasza WonderCSabo (#7658) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ahogy írtad, megcsináltam azt a kulcsot/beállítást, mégis mindig rákérdez. Ezt a kiterjesztést kipróbálom, köszi!

***

(#7660) WonderCSabo válasza Elar (#7656) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt az egyik kiterjesztésem csinálta, nem érdekes. Nem zavar be, de jobbgomb-> visszaállítással lehet törölni, majd kell hozzá még egy FF restart is. Próbáld csökkentett módban, kiegek nélkül, ha úgy sem jó, akkor full reinstall.

(#7661) LLKobe válasza Winner_hun (#7637) üzenetére


LLKobe
veterán

És melyik tab mix plus megy az új foxxal :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7662) pete_21 válasza LLKobe (#7661) üzenetére


pete_21
addikt

Ez. A Dev-build felirattal lehet letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#7663) WonderCSabo válasza LLKobe (#7661) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csak ezért nem érdemes felrakni a TMP-t, elég megcsinálni ezt. De ahogy gondolod. :)

(#7664) LLKobe válasza WonderCSabo (#7663) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen, csak elsőre nem jó helyre másoltam a fájlt és nem működött, de mostmár okés:)
Köszi a helpet :R

pete_21 : megoldódott másképp, azért köszi!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7665) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Jól vettem észre, hogy ez az új 3.5-ös Firefox lassabb mint az előző verzió? Nem oldalbetöltésre gondolok, hanem pl. menükben, kedvencekben való lépkedésre... Előbb 50%-ra terhelte a procit és akadozott minden.

(#7666) WonderCSabo válasza jorden06 (#7665) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elvileg a beindulása picit lassabb, de utána mindenben gyorsabbnak kéne lennie. Próbáld csökkentett módban, kiegek nélkül, ha úgy sem jó akkor full reinstall.

(#7667) blueye


blueye
veterán

Egészen furcsa módon az új verzióban ha beírom pl. a www.index.hu-t és nyomok egy ENTERT-t nem ugrik oda, meg kell nyomnom a kis nyilat a mező végén, másnál is így van? Lehet ezen változtatni? (a régi verziókon ment az ENTER)

(#7668) WonderCSabo válasza blueye (#7667) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen megy enterrel is. Próbáld ezt.

(#7669) blueye válasza WonderCSabo (#7668) üzenetére


blueye
veterán

Újra kéne telepítenem?
Ezek szerint ez csak nálam jelentkezik?

(#7670) dante05


dante05
csendes tag

sziasztok!
nekem olyan gondom lenne a 3,5-el hogyha egy több ezer tételes oldalt megnyitok akkor kb 30-45s ig nem válaszol és nem tudok semmit csinálni, de a 3.0.11-el ilyen probléma nem volt 10s alatt töltötte de közben tudtam dolgozni. és most csinált olyat is hogy egy 10s re nem is reagált semmire, kurzor mozgott de azon kívül semmire.
Ötlet?

Egyébként gyorsabb mint az előd.

(#7671) jorden06 válasza WonderCSabo (#7666) üzenetére


jorden06
senior tag

Nem próbáltam még meg, most első körben azzal próbálkoztam, hogy bezártam az összes lapot. Igy a Win. feladatkezelő szerint visszaállt 0-1%-ra a Firefox processzorhasználata. Aztán megnyitottam minden lapot mint amik eddig voltak, (kb 20-30 lap) és a procihasználat máris 50%. Jó, tudom, hogy ez kicsit sok lap, de eddig nem volt ilyen baj.. :(

Magukkal a lapok tartalmával nincsen baj, mert safe módban csináltam, kiegészítők nélkül.

(#7672) hege71 válasza WonderCSabo (#7653) üzenetére


hege71
csendes tag

Szia.köszi megvan a kieg. amitől zavarba jött a fox.
Mellesleg így már látom,hogy tényleg gyorsult a böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#7673) cor


cor
őstag

helo
az uj 3.5-el nem müködik az Internet/Automatikus tárcsázás ha nincs kapcsolat funkcio, miért nem :U :F

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#7674) WonderCSabo válasza blueye (#7669) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen.

dante05: Milyen "több ezer tételes" oldalra gondolsz? Próbáltad csökkentett módban, kiegek nélkül, hátha egy kieg zavar be? Más oldalnál is jelentkezik?

jorden06: FF 3.0x-re telepítetted rá? Akkor Neked is csak full reinstallt tudok ajánlani. :(

Cor: Sajna nem tudom mire gondolsz. Screenshotot mutatnál és/vagy elmagyaráznád?

hege71: Örülök, hogy működik, kellemes és hasznos böngészést! :)

[ Szerkesztve ]

(#7675) hege71 válasza WonderCSabo (#7674) üzenetére


hege71
csendes tag

köszönöm!

(#7676) cor válasza WonderCSabo (#7674) üzenetére


cor
őstag


igy van beállitva a net, hogyha inditom FF és oldalt néznék akkor ugorjon be a kapcsolat user/pass ablaka, csatlakozás-> böngészés (örömbodottáá :D )
namármost mióta frissitettem ezt nem csinálja, hanem simán kiirja h nem érhetö el az oldal

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#7677) dante05 válasza WonderCSabo (#7674) üzenetére


dante05
csendes tag

ez egy számítástechnikai webáruház egyébként és semmilyen kiegészítőt nem használok, az oprendszer win2000
fontos hogy gyors legyen mert számtechboltban dolgozom
a csökkentett módot még nem próbáltam de ki fogom

csökkentett módban is csinálja, de talán egy picivel rövidebb ideig -5s

[ Szerkesztve ]

(#7678) WonderCSabo válasza dante05 (#7677) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor jöhet a full reinstall.

Cor:
Guglizás után úgy tűnik, hogy nem egyedi a problémát, de megoldást sehol sem találtam. Megpróbálhatod törölni a kapcsolatot majd újra berakni és/vagy teljesen újrainstallálni a FF-ot.

(#7679) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Az a problémám ezzel az új Firefoxxal, hogy az első klikktől számítva nagyjából csak 60 másodperc (talán még több is) elteltével hajlandó elindulni.

Mint látható, a gépem nem egy őskori lelet, minden téren jól karbantartott masina, ráadásul eddig teljesen jól ment rajta a böngésző, csak érdekes módon ez az új, 3.5 nem akar rendesen menni.

Összegezve, nem tanácsért jöttem, csak elmondani, hogy nekem nem vált be ez a szerintem nagy mértékben túlértékelt, messiásként várt Firefox 3.5.

Aquila non captat muscas.

(#7680) attiati válasza Hegyirabló (#7679) üzenetére


attiati
veterán

Gondolom azért a biztonsági javítások sem elhanyagolhatóak.

De most nézem konfigodat, azon bőőőven gyorsabban kell elindulnia. Úgyhogy szerintem gyere nyugodtan tanácsért :)

Egyből bootolás után mérted, vagy bármikor üresjáratban elindítva is annyi?

(#7681) Hegyirabló válasza attiati (#7680) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Üresjárat, de egyébként nálam bootolás után is 10-15 másodperccel már tudok netezni, de alapvetően az a helyzet, hogy netezek-netezek az IE-vel, majd eszembe jut egy oldal, ami FF-el jobban meg (pl. met.hu), benyomom, és csak várok, csak várok, csak várok...

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#7682) WonderCSabo válasza Hegyirabló (#7681) üzenetére


WonderCSabo
félisten

3.0-ra telepítetted rá? Próbáld csökentett módban, kiegek nélkül, ha úgy sem jó, akkor full reinstall.
Hmm, rengeteg embernek friss installt kell nyomnia, hogy menjen normálisan a 3.5. Nálam is ez volt. Mindenesetre érdekes.

attiati: A biztonsági frissítések annyira nem fontosak, hiszen szinte egyezik ebből a szempontból a 3.0.11-el. Inkább az új featureok miatt érdemes ezt használni.

[ Szerkesztve ]

(#7683) Hegyirabló válasza WonderCSabo (#7682) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mármint full reinstall XP, vagy full reinstall FF?

Egyébként természetesen egy korábbi verzóra raktam rá.

Aquila non captat muscas.

(#7684) WonderCSabo válasza Hegyirabló (#7683) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen FF, de le is van írva a linkelt hsz-okban, illetve az első hsz-ben is. Jól tetted, hogy rátelepítetted, így lenne a normális, de sokaknál - nálam is - ez gondot okozott. Ezért kéne meg próbálni a full reinstallt.

(#7685) Hegyirabló válasza WonderCSabo (#7684) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megcsináltam a fullinstallt, de így is ugyanaz van. Legalább 3-4 perc eltelik az első klikktől addig, amíg először feljön az FF ablak.

Szavakat sem találok rá, hogy ekkora mellénnyel kihozzák ezt a böngészőt, amit aztán így "működik". Abban is biztos vagyok, hogy az én gépemnek semmi baja nincs, mert akkor a legutóbbi FF verzió miért ment tökéletesen!?!

Hihetetlen.

Aquila non captat muscas.

(#7686) WonderCSabo válasza Hegyirabló (#7685) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tűzfal, esetleg vmi más nem akasztja meg? Csökkentett módban is ilyen lassú? Sajnos a tapasztalatod nem egyedi jelenség, de nem is jellemző - a legtöbb felhasználó gyorsulást érez minden téren. Tehát jogosan "hozták ki ekkora mellénnyel".

(#7687) bok92


bok92
addikt

Sziasztok!
Feltelepítettem a Firefox 3.5 Ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem: hol található meg a "Személyes adatok törlése" funkció?A másik pedig az, hol kell beállítani azt,hogy amikor több lap is "nyitva" van,akkor azt automatikusan mentse el a Firefox bezárásánál, és mikor megnyitom a Firefoxt akkor azok jelenjenek meg.(Mentés és kilépés-re gondolok) :)

[ Szerkesztve ]

(#7688) kymco válasza bok92 (#7687) üzenetére


kymco
veterán

1. Eszközök->Előzmények törlése
2. Eszközök_>Beállítások: Főlap, Indítás, Firefox indításakor: és a legördülőmenüből ki kell választani a Legutóbbi lapok és ablakok megjelenítését

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#7689) WonderCSabo válasza bok92 (#7687) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Eszközök-> Előzmények törlése... Az előző munkamenetet így tudod automatikusan megjeleníteni: Eszközök-> Beállítások> Főlap-> A FF indításakor -> Legutóbbi lapok és ablakok megjelenítése.

(#7690) dante05 válasza WonderCSabo (#7678) üzenetére


dante05
csendes tag

A hiba full reinstall után is fenáll /unistallálásnál semmilyen bállítást nem hagytam meg vele, utána ccleanerrel registry tisztítás és temporary internet files törlés, windows restart, 3.5 install/ elég full reinstall?

(#7691) kymco válasza WonderCSabo (#7689) üzenetére


kymco
veterán

:)

www.refujvaros.hu

(#7692) Hegyirabló válasza WonderCSabo (#7686) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én nem így látom.

HA minden felhasználónál tökéletesen fog menni, akkor jöhet a nagy mellény is. Legyünk már egy kicsit maximalisták, ha mindenki minimalista lett volna az elmúlt 200 évben, akkor én most nem itt gépelnék neked, hanem várnám a postagalambot!

Aquila non captat muscas.

(#7693) kymco válasza Hegyirabló (#7692) üzenetére


kymco
veterán

Ha a minden felhasználó alatt minden oprendszer minden telepített kütyü és hardver permutációját érted, akkor nem maximalista vagy, hanem lehetetlenre vágysz... :)

www.refujvaros.hu

(#7694) WonderCSabo válasza Hegyirabló (#7692) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha Nálad tökéletesen menne, sztem akkor nem érdekelne, hogy esetleg valakinél nem megy. Sajnos nem lehet minden egyes esetet kivizsgálni, debuggolni. Egyébként mondj nekem egy szoftvert, ami minden felhasználónál tökéletesen megy!

dante05: Tudnál mutatni egy pár olyan oldalt, aminél ezt csinálja.

kymco:
:R

(#7695) Hegyirabló válasza WonderCSabo (#7694) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szerintem meg nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

Mint leírtam, abban biztos vagyok, hogy a gépemben nincs hiba, a legutóbbi verzió tökéletesen ment, tehát csak arra tudok gondolni, hogy a hiba az FF készülékében van.

Olyan nagyon egyébként nem izgat a dolog, feltettem egy korábbi verziót. Amikor majd rájönnek, hogy ez a 3.5 egy fos, úgy is hamar kijön a 3.5.1, addig kibírom ezzel.

Aquila non captat muscas.

(#7696) kymco válasza Hegyirabló (#7695) üzenetére


kymco
veterán

Mérnök tanoncként az elsők között tanultam meg, hogy nincs lehetetlen, csak exponenciálisan növekedő költségek, vagy véget nem érő fejlesztési idő, stb... én inkább az ésszerű kompromisszumokban hiszek.... :)

www.refujvaros.hu

(#7697) bok92 válasza kymco (#7688) üzenetére


bok92
addikt

Kösz kymco és WonderCSabo !!! :R

[ Szerkesztve ]

(#7698) jorden06 válasza WonderCSabo (#7674) üzenetére


jorden06
senior tag

No, hát megvolt a FULL reinstall, mindent úgy csináltam, ahogy írtad (töröltem az összes mappát, MozBackup-pal mentettem stb) és semmi sem történt.

Screeneltem egy képet, 10 lap van megnyitva (egyik sem tartalmaz olyan elemet, ami hú de nagyon terhelő lenne), és így is 33%-ra terheli az E6750-et.

[ Szerkesztve ]

(#7699) blueye válasza WonderCSabo (#7668) üzenetére


blueye
veterán

Sajnos a reinstall nem oldotta meg az ENTERes problémámat.

(#7700) dante05 válasza WonderCSabo (#7694) üzenetére


dante05
csendes tag

megoldódott a több másodperces várokozásom a sok tételes lappal
Leszedtem a firefoxot és feltettem az operat
kimondhatatlanul gyorsabb mint a mozilla, nem akaratam elhinni de ez van.
a google chrome nem megy win2000 alatt pedig azt akartam felrakni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.