Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Matthewus válasza Kékes525 (#51000) üzenetére


Matthewus
őstag

Kapcsold ki a Sync-et, hátha jó lesz.

(#51002) mekker


mekker
őstag

Időről-időre "belaggol" a scrollozás Facebookon. Erre valami megoldás? Több éve csinálja.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#51003) Kékes525 válasza Matthewus (#51001) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi a tippet. Lehet, hogy az kavar be? Körülbelül 1 hónapja van bekapcsolva. Az is tud ilyet csinálni?

Úgy tűnik, hogy a többségéért a Sync volt a hibás. Ezt vajon hogy csinálhatja? Amióta szinkronizálok ezek a kiegészítők már rég fenn voltak. Viszont a black thapestry addon (megjelenés) most is eltűnt. Ismét feltettem most marad.

A Sync csak nálam csinál ilyeneket?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51004) raider21


raider21
aktív tag

Sziasztok.

Adott a FF 54.0.1 böngésző, és két számítógép. GoodSpeed iránymutatása alapján a több folyamatú ablakok engedélyezése, a kiegészítők kompatibilitása alapján procedúra megtörtént. Mindkét gépen
azonos és kompatibilis kiegészítők vannak telepítve.

Az egyik gépen az eredmény: Több folyamatú ablakok 1/1 (Alapértelmezésben engedélyezve)

Míg a másik gépen: Több folyamatú ablakok 0/1 (Akadálymentesítési eszközök letiltották)

Kérdésem, hogy miként tudnám a második gépen is aktiválni a több folyamatú ablakok funkciót. És ha tudjátok a választ, akkor egy eléggé részletes iránymutatást kérnék, mert a gépházon belüli FF állítgatásokban totál kezdő vagyok. :P ;)

raider21

(#51005) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

arra van megoldás, hogy egy időben egyszerre csak egy firefox futhat?

Az a probléma, hogy a felugró ablakok elleni védelem sem véd tökéletesen. Van hogy új firefox-ban nyílik meg a felugró reklám. És se a beépített védelem, se az AD block plus felugró abalakok elleni védelem, se a ghostery nem véd ellene.

Köszi!

free your mind

(#51006) netpeti98 válasza Jazz (#51005) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak bizonyos oldalakon jelentkezik vagy általánosabb a probléma?

(#51007) mekker válasza Jazz (#51005) üzenetére


mekker
őstag

/* 2203: disable [popup window] scripts hiding or disabling the following ***/
user_pref("dom.disable_window_flip", true); // window z-order
user_pref("dom.disable_window_move_resize", true);
user_pref("dom.disable_window_open_feature.close", true);
user_pref("dom.disable_window_open_feature.minimizable", true);
user_pref("dom.disable_window_open_feature.personalbar", true); //bookmarks toolbar
user_pref("dom.disable_window_open_feature.titlebar", true);
user_pref("dom.disable_window_status_change", true);
user_pref("dom.allow_scripts_to_close_windows", false);

Ezt találtam neked, about:config-ban az idézőjelek közti kulcsokat állítsd át a megadottak szerint

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#51008) Jazz válasza netpeti98 (#51006) üzenetére


Jazz
veterán

Egy-két oldalon, mint pl. onlinefilmek.

(#51007) mekker: Köszi

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#51009) Matthewus válasza Jazz (#51008) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam ezen az oldalon egy felugró ablak se jelent meg. Adj konkrét linket, amire kattintva feljön egy.

(#51010) kispx


kispx
addikt

Az fb alá nem lehet elég jó gépet venni. :(

Szerk.:
mekker-nek ment a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#51011) zoltanz válasza kispx (#51010) üzenetére


zoltanz
nagyúr

+1 :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51012) Jazz válasza Matthewus (#51009) üzenetére


Jazz
veterán

Kattints egy filmre, vagy a filmen belül a beküldött linkekmegtekintése gombra.[link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#51013) Matthewus válasza Jazz (#51012) üzenetére


Matthewus
őstag

Semmi popup, igaz én uBlock Origint használok.

(#51014) Kékes525 válasza Jazz (#51012) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem uBlock Originem van és nem ugrik fel semmi a beküldött linkek megtekintése gombra kattintva.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51015) Jazz válasza Matthewus (#51013) üzenetére


Jazz
veterán

Feltettem az ublock-ot. Ugyan úgy felugrik egy új firefox. A benne lévő oldalt blokkolja a beépített felugró ablakok tiltása, meg a szöveg is megjelenik, hogy a webhelyről letöltést megakadályozta. Konkrétan ez az oldal: [link]

Mi lehet a gond?

free your mind

(#51016) netpeti98 válasza Jazz (#51015) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem lehet, hogy van valami kártékony szoftver a gépeden. Első körben átnézném a gépet AdwCleaner ls utána Malwarebytes segítségével.

(#51017) cigam


cigam
félisten

Valami nem stimmol a sync-el. Rákattintok a menüben, hogy bejelentkezés, erre egy üres oldal jön be:

64bites, 54.0 verzió.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51018) JanekOne


JanekOne
csendes tag

Sziasztok!
Be tudom úgy zárni, alkalomszerűen, a FF-t hogy ha újra megnyitom, azokkal a megnyitott lapokkal jöjjön fel, amikkel bezártam?
Köszi!

(#51019) Kékes525 válasza cigam (#51017) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet. Nekem is volt gondom vele, igaz egészen más.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51020) mekker válasza JanekOne (#51018) üzenetére


mekker
őstag

https://support.mozilla.org/en-US/kb/restore-previous-session

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#51021) Kékes525 válasza JanekOne (#51018) üzenetére


Kékes525
félisten

Session Manager

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51022) sirkan13


sirkan13
aktív tag

Sziasztok ezt a sávot hogy tudom eltüntetni?Köszönöm.

(#51023) csako válasza Jazz (#51015) üzenetére


csako
veterán

Felugró ablakok ellen -> [link]
Egyébként meg Tab Mix Plus-szal be lehet állítani, hogy az új ablakban megnyíló linkeket inkább csak új fülön nyissa meg minden esetben, pl. PH! adatlapokat is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51024) izee


izee
senior tag

Sziasztok,

Intel vga-m van (HD2500 az i5-3470-hez). Ki milyen driverrel tolja?
Akár privátban is jöhet, a statisztikát meg felteszem ide.

Mert nekem Firefox ablak böngészés közben néha hajlamos feketére váltani az összes megnyitott lapon ezzel: Video_Driver_G6M92_WN32_10.18.10.4425_A18_01
ja és ezzel is:
Video_Driver_TJP5J_WN32_10.18.10.4176_A17

Következő driverrel már sokkal jobb a helyzet, mert nem az egész képernyő sötétül el görgetés közben hanem csak egy része (legutóbb PH fórumon is) és a dolog visszafordítható további görgetéssel, legrosszabb esetben pedig F5-tel, azaz frissítéssel.
Video_Driver_TPC76_WN_9.17.10.3517_A15

Amit nem tettem még fel, mert "A15" (csak így röviden) majdnem jónak tűnt egy darabig: Video_Driver_3WRFM_WN_9.17.10.3040_A12
Video_Driver_95FKW_WN_9.17.10.2867_A10

Firefox v54.0.1 | W7 32bit | Dell Optiplex 7010 | HD 2500 vga

A problémám ismert a mozilla oldalán van thread: [link]
Az utolsó kommentben a javaslat:
10.18.10.3308 (2013-09-16) - nekem nem jó.
A Dell alaplapja (?) csak Dell drivert enged feltenni és már felsoroltam mind az 5-öt.
Különben sem találok ilyen régi letölthető drivert.

Az oprendszer frissen telepítve és gondolom tiszta is.
Nem annyira próbáltam más böngészőt, mert a linkelt mozilla thread alapján gyanús, hogy más böngészőt ez nem érint.
Ha lehet, nem akarok élni a threaden olvasható disable protected mode in the Flash plugin és disable hardware acceleration in the Flash plugin lehetőségekkel.

Bónusz: a képen bekeretezett rész internet explorerből van. Firefoxban fogalmam sem volt, hogy ott négyzetek vannak:

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#51025) #54715584


#54715584
törölt tag

Van vmi megoldás arra, hogy ha a New Tab-re nyomok, akkor ne a leggyakrabban használt oldalak jelenjenek meg, hanem a Bookmark Tolbar-on lévő oldalak csempés kinézetben, de legalább 45-50 db?
Szeretném leváltani a Bookmark Toolbart vmi másra, ha megoldható egyszerűen és nem redundáns tárolásról beszélünk.

Megoldottam, about:config-ban lehet változtatni a csempék számát, az is jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#51026) SenorGrande válasza Matthewus (#51013) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nálam is uBlock Origin van, de a linkelt oldalon pattognak fel rendesen ablakok, üresen is, meg tartalommal is.

Találtam egy popup teszter oldalt.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#51027) Kékes525 válasza Matthewus (#51001) üzenetére


Kékes525
félisten

Beugrott, hogy mi volt a probléma a Syncel. Kettő profilt használok, ahol a másodikat az első profile bemásolásával csináltam, de ott mindig törlöm az ott nem szükséges addonokat ezeket törölte le az elsőnél.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51028) #54715584


#54715584
törölt tag

Eltűnt a helyesírás ellenőrző, hogyan tudom visszaállítani? Configban nem turkáltam, illetve nem ezzel kapcsolatban. Valahol a sima és az ESR verziók közötti váltásban kavarodott el. Hogy tudom visszatenni?

(#51029) Kékes525 válasza #54715584 (#51028) üzenetére


Kékes525
félisten

Magyar helyesírási szótár

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#51030) #54715584 válasza Kékes525 (#51029) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bakker, erre nem gondoltam. Eltűnt a Check Spell opció előzőleg a menüből is meg az angol nyelv is. Azt gondoltam nehezebb a megoldás. :D
Köszi. :R

(#51031) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

üdv

van módszer arra, hogy felülírjak egy változót vagy kódrészletet firefoxban?
vagy csinálni kell hozzá tartalomszűrő proxyt?

a blog.hu-n felkerült alulra ez az ajánló szemétdomb. ezt szeretném kitakarítani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#51032) Matthewus válasza bambano (#51031) üzenetére


Matthewus
őstag

Mutasd meg egy képen pontosan mire gondolsz, szerintem uBlock Originnel el lehet tüntetni.

(#51033) bambano válasza Matthewus (#51032) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Például ezen az oldalon feltesz alulra egy ugrabugráló vackot, amiben más posztokat meg cikkeket ajánlgat.

belenéztem az oldal forrásába, és ez van benne (közepéből sok szemét törölve):

<script type="text/javascript">
var xpromo_active = true;
var xPromo = {
data : [{"type":"index","id":4232100,"title":"Nagyot bukott a vil\u00e1gbajnok fogathajt\u00f3, L\u00e1z\u00e1r Zolt\u00e1n","date":"2017-07-02","content_url":"http:\/\/index.hu\/sport\/2017\/07\/02\/nagyot_bukott_a_vilagbajnok_fogathajto_lazar_zoltan\/","content_type":"cikk","image_url":"","blog_url":null,"blog_name":null},{"type":"index","id":4232094,"title":"\u00d6t aut\u00f3 karambolozott az M7-esen","date":"2017-07-02","content_url":"http:\/\/index.hu\/belfold\/2017{"type":"index","id":4231968,"title":"M\u00e9g mindig sokan doh\u00e1nyoznak a n\u0151i v\u00e1logatottb\u00f3l","date":"2017-07-02","content_url":"http:\/\/index.hu\/sport\/kezilabda\/2017\/07\/02\/rasmussen_egy_eve_erkezett_a_noi_kezisekhez\/","content_type":"cikk","image_url":"http:\/\/kep.index.hu\/1\/0\/1770\/17701\/177012\/17701236_1070616_5f53372d54a1fde89fdf961ca129103a_wm.jpg","blog_url":null,"blog_name":null}],
follow_button : '<div class="dashboard-ribbon-post-container follow-button">'
+ '<span class="follow-label">Ha tetszett,<br>kövesd a blogot!</span>'
+ '<span class="btn-pass bloghu" data-feed-id="feed://bloghu/blog/thedigitalstories"></span>'
+ '</div>'
};
</script>

azon agyalok, hogy ha az xpromo_active változót átírnám false-re, akkor nem kapnám az arcomba az ajánlót.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#51034) #54715584 válasza bambano (#51033) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam nincsen semmi alul, viszont van Ublock Origin.

(#51035) csako válasza bambano (#51033) üzenetére


csako
veterán

Adblock-ba ezt a szabályt kell rakni:
blog.hu###dashboard_ribbon_div
Akkor nem látszik.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51036) bambano válasza csako (#51035) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kösz.
olyan ötlet is van, ami nem adblockos meg nem ublock origines?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#51037) Matthewus válasza bambano (#51036) üzenetére


Matthewus
őstag

Elrejted CSS-sel.

(#51038) csako válasza bambano (#51036) üzenetére


csako
veterán

Stylish addon? És akkor egy saját készítésű style-ba?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#51039) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Két amatőr kérdésem lenne és kérem, hogy ezeket nézzétek el nekem. :)

Az első kérdésem; egy korábbi, régen nem használt Firefox Sync fiókomból elvesztek a mentések.
Annyiban nem gond, hogy anno exportáltam HTML-be, viszont ebből a mentésből nem szeretnék mindent visszaállítani, hanem csupán a könyvjelzőket. Erre van mód?

Másik kérdésem:

Egy másik Firefox böngészőről származó könyvjelzőket elektronikus levélben elküldve megőriztem, és a postafiókból linkek formájában egyenként megnyithatóak.
Létezik olyan metódus, hogy ezeket valahogyan be tudjam illeszteni a jelenlegi böngészőmbe, avagy csak egyenkénti weblapos megnyitással és egyenkénti elmentéssel lehetséges?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#51040) mekker válasza bambano (#51033) üzenetére


mekker
őstag

Stylish CSS-hez, Tempermonkey vagy Greasemonkey JS mókoláshoz.

@(#51010) kispx
"Az fb alá nem lehet elég jó gépet venni. "
Konkrétan i7, meg egy középkategóriás VGA friss driverrel. Hát komolyan próbálkozom már mióta (hw gyorsítás ki-be, finomgörgetés ki-be, addonok), de sehogy sem az igazi.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#51042) S-IW válasza #05304832 (#51041) üzenetére


S-IW
tag

A Windowsban tedd alapértelmezetté. Pl. Win10 Gépház-alkalmazások-alapértelmezett alk.-webböngésző

(#51043) Dhampir válasza #05304832 (#51041) üzenetére


Dhampir
félisten

Amennyiben Windows 10-et futtatsz, akkor a Windows Gépházban az Alkalmazások/Alkalmazások és szolgáltatások/Alapértelmezett alkalmazásokban a Webböngészőnél kiválasztod a Firefox-ot.

(#51045) mekker válasza #05304832 (#51044) üzenetére


mekker
őstag

Beállítások>Általános>itt van egy pipa, hogy kérdezzen-e

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#51047) flexxx2


flexxx2
őstag

FF 54es verzió, keresés a téma, mikor url sávba írok, és enter, utána átírányít a google keresőbe. A google.com-al kezdi az url-t, de le van tiltva cégnél. A google.hu megy, ez kéne. Próbáltam már jó pár dolgot (keyword.url, keyword addon), de sehogy se találom, hogy ez google.hu-val kezdje az url-t. Valaki tud erre megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#51048) flexxx2 válasza flexxx2 (#51047) üzenetére


flexxx2
őstag

Megtaláltam. Keyword addons, aztán custom, és ott beírom: https://www.google.hu/search?q=

[ Szerkesztve ]

(#51049) ztoldy válasza flexxx2 (#51048) üzenetére


ztoldy
senior tag

Skyzip proxy-val általában minden szűrés megkerülhető :)

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#51050) bambano válasza mekker (#51040) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kösz mindenkinek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.