Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) kispx válasza Matthewus (#34000) üzenetére


kispx
addikt

(#34002) #68216320 válasza kispx (#33999) üzenetére


#68216320
törölt tag

Valamit el is szúrhattam, mert nekem nem jelenik megy az Edit gomb, mint itt a képen.

(#34003) kispx válasza #68216320 (#34002) üzenetére


kispx
addikt

Szerkeszd egy egy szövegszerkesztővel és indítsd újra a privoxyt.

(#34004) gabber01


gabber01
addikt

Kissé megőrjített engem is az új 25ös firefox az idióta Ctrl+Shift+T hibájával, amire megfelelő megoldást nem találván oda jutottam, hogy leszedtem az egészet és újraraktam, miután egy kicsit bohóckodtam chrome-al és rájöttem, hogy még mindig szar. De újratelepítés után meg nem volt hajlandó magyarul működni, hiába állítottam át configban a megfelelő sort. Persze gondoltam, nincs meg alapból a language pack. Az viszont elég szánalmas hogy a mozilla hivatalos oldalán nem lehet megtalálni és/vagy nincs magyar pack (szótár van, de mellette a language pack oszlop üres). Míg végül eszembe jutott, hogy benézhetnék ide is, és voilá, pár hozzászólást visszaolvasa meg is lett a megoldás a megfelelő linkkel (amit továbbra sem tudok eredendően hol lehet megtalálni :D), amit ezúton is köszönök KAMI911-nek. ;) Ilyenkor jut eszembe, hogy milyen jó is, hogy van ez a közösség. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34005) Pityu. válasza Steelmanus (#33985) üzenetére


Pityu.
nagyúr

kispx

Akkor ti mázlisták vagytok nem tudom milyen gépetek lehet milyen beállításokkal de nekem 150 ről indul minimum a memória használat,de állandóan váltogatom is az oldalakat nem hagyom állni órákat,még az a jó hogy van 8gb ramom,próbáltam már én is állítgatni de én nem tudom ilyen kevés értéken tartani a ram használatot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34006) kispx válasza Pityu. (#34005) üzenetére


kispx
addikt

2 GB ram van nekem összesen. 32 bites 7.
Gtranslate + Ghostery van felrakva és beállítva.
Van egy privoxy reklám blokkolom.
És a beépülők tiltva annak.
A hardveres gyorsítás is.

Kb ennyit tudtam összeszedni aminek köze lehet a memóriához. Én is állandóan váltogatom az oldalakat. De nekem Xubuntu alatt sem eszik töbet.

Szerk.:
Ellenben bitdefender trafficlight, wot, noscript kiegészítőkkel nekem is elszáll a memória használata.

[ Szerkesztve ]

(#34007) #68216320 válasza kispx (#34003) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sikerült megoldanom már, hogy webfelületen tudjam állítani, de ez az animgif bug ...
Emiatt nem tudom használni sajnos. Le kell törölnöm :(

(#34008) Pityu. válasza kispx (#34006) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Úgy látom linuxot használsz ha jól olvastam én windows 7 ultimate x64 ez tud kajálni :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34009) kispx válasza Pityu. (#34008) üzenetére


kispx
addikt

Windows is használok csak nem ultimatet és nem 64 bites.
Főleg azért mert Ultimate-et végfelhasználók nem kaphatják meg, mivel az a vállalati felhasználóknak szánt. Egy felhasználónak inkább a Home edition való, már csak azért is mert kevesebb haszontalan szolgáltatást tartalmaz. Így nem lassítja feleslegesen a rendszert a sok felesleges szolgáltatás :)

(#34010) Pityu. válasza kispx (#34009) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én már ezt szoktam meg ezt használom a kezdetek óta

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34011) ronaldu98 válasza ronaldu98 (#33944) üzenetére


ronaldu98
tag

Senki?

(#34012) #68216320 válasza kispx (#34003) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sikeeeeeer!!! Tökéletesen működik, nincs benne azanimgif bug csak nem tudtam használni. Már rájöttem hogyan lehet sablonokat készíteni vele és használni. Nagyon klasszul dolgozik. Külön tetszik, hogy objektumokat is lehet vele kezelni.

(#34013) kispx válasza ronaldu98 (#34011) üzenetére


kispx
addikt

A profil mappában történt valami változás? Valamilyen fáj létrejön a kiterjesztés telepítése után?

Profil reset segít?

[ Szerkesztve ]

(#34014) Pityu. válasza ronaldu98 (#34011) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Próbáld meg újra telepíteni a firefoxot,ha újra telepíted, akkor csak úgy érdemes, hogy a profilmappát is törlöd előtte - akkor meg ugye jelszavakat, könyvjelzőket, ... menteni előtte.
Így aztán eleve elég, ha a profilmappád átnevezed, és újraindítod a ff-t, megnézni mit tesz.
Az is meglehet, hogy egyéb addon kavar be, úgyhogy azokat egyesével tesztelve telepítsd vissza.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34015) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok!

Van rá valami mód hogy az Adobe Flash Player helyett más lejátszóval lehessen a beágyazott videókat lejátszani FF-ban? Gondolok itt valami hasonló megoldásra mint pl [ennél az oldalnál, cikknél] látható, hogy a video alatt van egy "Switch Player" nevű gombocska amivel váltani lehet 2 player között. Szóval minden oldalon megjelenne valami hasonló gomb ami egy addon vagy script formályában feltelepített playerrel lejátszaná az adott videót, vagy már alapbeállításként ezzel játszaná le a videókat. Létezik ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#34016) kispx válasza Eternitys (#34015) üzenetére


kispx
addikt

A Linkelt cikknél mindkettő lejátszó Flash Player.

De tiltod a Flash-t akkor egy másik módszerrel lelehet a HTML 5-ös videókat játszani.

(#34017) Eternitys válasza kispx (#34016) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Ok, köszi. A lejátszók többnyire mind flash player alapúak? Szóval nem nagyon van más választás csak egy html 5 playerrel? Ilyesmire gondolsz: [link] mint pl YT-hoz van?

(#34018) kispx válasza Eternitys (#34017) üzenetére


kispx
addikt

99,99%-a Flash. A futtattak még kategóriába tartozik még a Silverlight, amiben összesen egy lejátszót láttam. Azt, hogy milyen lejátszóval menjen a videó azt a weboldal fejlesztői fogják meghatározni. Manapság van születőben egy olyan szabvány, ami lehetővé teszi ne egy külsős pluginnal kelljen lejátszani a videókat. De ehhez a böngészőnek és a weboldalnak egyaránt kell a html5-öt támogatnia. A yt-nél van kísérletek az átállásra.

Igazából az csak egy addon ami kikényszeríti a yt-ál, hogy ne a Flash lejátszót töltse be, hanem a a html5-öst.

(#34019) Eternitys válasza kispx (#34018) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Jól van, köszi. Csak reménykedtem hátha van valami járhatóbb út mert már kezd elegem lenni a flash playerből. Sokszor idegesítő dolgokat produkál frissen telepítve is (de ezt most hagyjuk).

Tényleg jó lenne valami olyan általános webfejlesztői megoldás amiben többféle lejátszó közül lehetne választani,esetleg többféle flash player közül, de akkor egyenlőre marad ez.

Azért kiváncsian várom a html5 fejleményeket fejleményeket amiről írtál, mert az elég érdekesnek tűnik.

(#34020) pigsty válasza HXY (#33568) üzenetére


pigsty
aktív tag

Ugyanez a kérdés;
Nekem be van pipálva (Beállítások ⇒ Lapok ⇒ Csak kijelöléskor), és TabMixPlus-t használok. Sok lapnál, ha böngészőt elindítom,előző munkamenetből visszaállítva mindet betölti.
Hogy állítsam be, hogy csak kijelöléskor töltsön?

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#34021) ledgeri válasza pigsty (#34020) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem kismillió lap van emgnyitva, és látom ugyanazon beállításokkal, hogy munkamenet-folytatása beállítással, csak akkor tölti be őket, ha rájuk kattintok, Kivételt képeznek a rögzített fülek, mert azok szépen betöltődnek...

// Hogyan tudnám megszámoltatni a nyitott lapjaim?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34022) Z-83


Z-83
csendes tag

Sziasztok!

A szervizben a következő hibára lettünk figyelmesek:
Bizonyos új konfigurációkon nem megy a Youtube lejátszás. Egyedül a Chrome böngészőben megy minden hibátlanul, másik böngészőkben a következő probléma lép fel: Bármely Youtube-os video elindításakor automatikusan megpróbál a lejátszó felbontást változtatni, majd ezután a lejátszás megszakad. Manuálisan felbontást változtatva szintén ugyanez a hiba.
Firefox verzió: 25.0 Magyar
Flash Player: 11.9.900.117

Megoldás:
Át kell állítani az oldal kódolását HTML5-re. [link]
Ezt egyszerűen megtehetjük a Youtube-on belül a oldalon a HTML5 kipróbálása gomb megnyomásával.
Ezután megszűntek a problémák a lejátszásokkal. :K

Az ötletet innen a topik-ból szereztem, úgyhogy gondoltam leírom a dolgot.
Köszönöm mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#34023) Steelmanus válasza Z-83 (#34022) üzenetére


Steelmanus
addikt

Van megoldas a szakadasmentes videolejatszasra flash-alapu lejatszaskor is, ha Magadnak allitott be a felbontast. Ez szkript foleg a YT videokra keszult, de sok beagyazott videon is mukodik.
Greasemonkey 1.12 + pl. YouTube Center

De ettol fuggetlenul egyetertek vlevi Társunkal ! :)

[ Szerkesztve ]

(#34024) vlevi válasza Z-83 (#34022) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Át kell állítani az oldal kódolását HTML5-re"
Igen, de ez sajnos még félmegoldásnak sem jó :(
Egyrészt a youtube-on vannak videók, amik nem játszhatók le HTML-ben, másrészt nem csak a YT létezik. Vimeo, Inda, satöbbi.
F*S a flash player, ezzel tizenéve szívunk, nemigaz, hogy nincs normálisabb :W Silverlight gyakorlatilag élőhalott (van, de nem fejlesztik), HTML5 nem terjed, rohaggyonmeg az összes befőttje az Adobe-nak :O

(#34025) Visormail válasza kispx (#34009) üzenetére


Visormail
addikt

Az az enterprise ami vállalati, az ultimate-et lehet venni boltban végfelhasználóknak van, ugyanazt tudja a kettő csak a licenszelés módjában térnek el.
Egyébként én egyszer megszámoltam hány szolgáltatás van a starterben és az enterpriseban, elég lesújtó volt hogy sajnos a két véglet között nincs nagyságrendi különbség. Mindkettőben 100feletti van és kb 10-el van kevesebb a starterben, papíron hiába nyújt jóval kevesebb szolgáltatást. Ebből a szempontból katasztrofálisan vannak megcsinálva a kiadások, pl az enterprise is hiába vállalati, ott figyel benne az összes otthoni szemét (pl media center, otthoni csoport).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34026) Z-83 válasza vlevi (#34024) üzenetére


Z-83
csendes tag

Tudom, igazad van. Sajnos az Adobe termékekkel sok probléma van...
Az új Firefox is viszi már magában a Shockwave Flash nélkül is bizonyos dolgokat, és akkor nem kell átkapcsolni. (nem akarok túlságosan belebonyolódni :-) )
Sajnos egy "egyszerű" felhasználó nem fogja megérteni ezeket a dolgokat, hanem azzal jön vissza az eladóhoz, hogy vett egy új gépet XY összegért, és még a netes videókat sem tudja lejátszani, tehát "rossz" a gép amit eladtak neki :( . A felhasználó látja hogy "hiányzó bővítmény" jelenik meg a böngészőben, telepíti, aztán lehet hogy többet árt mint használ...tehát új böngészőnél ha nem muszáj, nem kell plusz flash-t telepíteni :-). Szép dolgok ezek :-)

(#34027) #68216320 válasza vlevi (#34024) üzenetére


#68216320
törölt tag

F*S a flash player, ezzel tizenéve szívunk, nemigaz, hogy nincs normálisabb

Egyátalán nem rossz a flash player. Kb. ugyanannyira erőforrásigényes, mint a HTML5. Arra nem gondoltál, hogy a YT lejátszója van elszúrva, de úgy rendesen? Más lejátszokkal nem érdekes, hogy nincs gond. És megjegyezném, hogy a flash lényegesen több, mint egy lejátszó. Egyetlen ok amiért sokan cserélnék a zárt licensz. Ha programoznál mindkettőben (AS3 és HTML5) tudnád miről beszélek. A C++ és ASM miért nem szidod? Azzal is készülnek vacak programok, sőt vírusok.

A Firefox milliónyi bugját a fejlesztés közben már meg sem említem. Hol javítanak valamit, hol rontanak. Ez a fejlesztéssel jár. Akkor most mi a szar ilyenkor? A C++ vagy a firefox? Esetleg a win/osx/linux? Vagy az intel/amd?

[ Szerkesztve ]

(#34028) Visormail válasza #68216320 (#34027) üzenetére


Visormail
addikt

Ha már így lehet választani, akkor legyen az intel/amd :DDD

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34029) #68216320 válasza Visormail (#34028) üzenetére


#68216320
törölt tag

Szerintem az árammal van a gond. Folyton váltakozik :DDD

(#34030) Pityu. válasza #68216320 (#34029) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet már az áramot is vizezik :DD

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34031) Visormail


Visormail
addikt

Nekem meg azt csinálja mióta frissült 25re, hogy van amikor elindítom és csak a folyamata nyílik meg azt látom a feladatkezelőben, de nem jelenik meg semmi hiába is várok. Ilyenkor azt nem kell bezárni, csak mégegyszer rányomok az ikonjára akkor már megnyílik.
Másnál is csinálja? Egyébként nem mindig és kizárólag rendszerindítás utáni első betöltődéskor fordul elő.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34032) kispx válasza Visormail (#34031) üzenetére


kispx
addikt

Jah, volt ilyen gondom a 23 vagy 24-es verzióval. Uninstall + utána a profil mappa maradékát kitakarítottam és megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#34033) Fandango


Fandango
veterán

Btw, van uj flash: Version 11.9.900.152

(#34034) pigsty válasza ledgeri (#34021) üzenetére


pigsty
aktív tag

Bezáráskor megkérdi, beakarod-e csukni biztosan, és kiírja a lapok számát ;)
de valahogy a tabmix session-kezelője felülírja a Firefox beállítását, lehet, kellene egy tiszta telepítés, régóta megy ez a konfigom,updatekkel.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#34035) Rimuru


Rimuru
veterán

Normális Snap Links kiegészítőt tud valaki mondani (ami működik is), + letöltéskezelőt?

Vigyázat, csalok!

(#34036) Penge_4 válasza Rimuru (#34035) üzenetére


Penge_4
veterán

(#34037) Rimuru válasza Penge_4 (#34036) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez jobb mint ami eddig volt fent (és jelenleg nem is működőképes). :R

Vigyázat, csalok!

(#34038) kpal


kpal
veterán

Tudtok ajánlani bővítményt Vimeo video letöltésre ?

(#34039) scope2007 válasza kpal (#34038) üzenetére


scope2007
addikt

igaz nem bővítmény.. de ezzel eddig mindent letudtam szedni
[Free Video Downloader]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#34040) milan26


milan26
senior tag

Másnál is megvan ez a bug, hogy firefox alatt nem működik a flash player letöltés oldala? IE alatt minden megy rendesen, de a rókánál nem látszik a chrome opció, és a Terms & conditions részről liszenszének a linkje is hiányzik (ez a kisebb baj, ha baj egyáltalán), és ha az install now gombra kattintok, akkor kidob az adobe főoldalára, nem történik semmi. (ez jobban zavar). Avast programfrissítője sem jelzi elavultnak, és egy jó ideje már nincs fenn a ninite.com-on (automata telepítő oldal), illetőleg nem jelez magától sem, hogy frissítés érhető el.

Ha jobbklikkelek egy videón youtube-on,és megnézem a verziót, majd a honlapján összehasonlítom, akkor kiderül, hogy elavult. IE alól sikerül manuálisan, de firefox alatt csak a debugger eszközük futtatásával javult meg, a telepítő oldal nem működik.

Nálam van valami hiba, vagy lehet, hogy valami liszenszelési-jogi hercehurca miatt van?

(#34041) Fandango válasza milan26 (#34040) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem jol jelenik meg az oldal, a telepites is megy onnan. IE alatt azert adja be a Chrome telepitest, mert az mas Flasht hasznal, a Firefox alatt hasznalatos flash meg egy kategoriaba esik azzal amit a Chrome hasznal igy termeszetes, hogy azt nem ajanlja fel.

(#34042) milan26 válasza Fandango (#34041) üzenetére


milan26
senior tag

Chrome nem érdekes, megnéztem anyám gépén, ott sem azt adja be, hanem a mcafee linkjét. Ott is müxik az oldal, igaz ott 32 bites win7 van fenn.

(#34043) Steelmanus válasza milan26 (#34042) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#34044) milan26 válasza Steelmanus (#34043) üzenetére


milan26
senior tag

Nem, [ez] nem működött. De megoldottam, valami összeakadás lehetett.

Vezérlőpultból uninstalláltam - telepítettem ie-n - firefoxon ctrl+shift+delete- utána minden ment rendesen ott is.

Kicsit utána is mentem a dolognak:

-azért nem dob fel frissítési ablakokat, mert pár verzió óta csendes telepítés van benne
-ninite.com-ról gondolom tényleg valami jogi cirkusz miatt tűnt el, nem azért mer bugos
-avast programfrissítője idővel jelzett volna szerintem, csak még nem volt benne az adatbázisban
-idővel valószínűleg frissült volna magától
-firefox plugincheck is elavultnak jelezte

(#34045) Steelmanus válasza milan26 (#34044) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez ugyan az, csak rakattintottam a Need Flash Player for a different computer? opciora.
Amugy en mindig manualisan telepitem, az automatikusfrissites direkt tiltva van, mert csak akkor cserelek ha jokat irnak rola.
Amugy pedig az Usite.hu-rol szedem le. Jelenleg meg lathato is a kezdolapon
ha nem akkor az oldalon keresek. Ott legalabb kozeteszik az uninstaller progit is.

(#34046) milan26 válasza Steelmanus (#34045) üzenetére


milan26
senior tag

Köszönöm!

(#34047) milan26


milan26
senior tag

:D

Az avast böngésző pluginje blokkolta, mert túl erősre volt állítva, és amikor töröltem az előzményeket, annak a beállításai is visszaálltak alapértelmezettre, így javult meg.

(#34048) Rick4


Rick4
félisten

Urak! Ez miért történik meg nálam kéthetente? Chrome-mal minden oké, FF-szal nem. 25-ös van fent, abp, és noscript is fent van, de ebben nem vesznek részt:

Persze tegnap még jó volt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#34049) DS39 válasza Rick4 (#34048) üzenetére


DS39
nagyúr

gyorsítótárat ürítsd vagy CTRL-F5

[ Szerkesztve ]

(#34050) Rick4 válasza DS39 (#34049) üzenetére


Rick4
félisten

Szégyen, de nem tudtam, hogy a sima frissítés ide vezet, meg is oldódott. Köszi! :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.