Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) Matthewus válasza creed33 (#66000) üzenetére


Matthewus
őstag

A Mozbackup által létrehozott pcv fájl az elvileg csak egy zip, próbáld meg átnevezni és kitömöríteni.

(#66002) zenit73 válasza blountex (#65991) üzenetére


zenit73
aktív tag

és 65993, nálam chrome asztali böngészőben van ugyan ez, de csak egy gépen a háromból amin kipróbáltam. :Y

(#66003) sz.j


sz.j
nagyúr

"A megszűnés szélén az egyik legtöbbet használt böngésző"

Erről mit tudtok?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66004) Cs1csó válasza sz.j (#66003) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugi nincs veszélyben. Te becsuknàl egy boltot ami több mint 400 millió dollárt hoz évente és van vagy 200 milliós tábora? Na ugye! (Szerintem ameddig legalább vagy 20-30 milliós tábora és évente vagy 50 millió dolláros büdzsé addig el tud pofogni)
Egy dolgot tudok elképzelni az extrém költségcsökkentés miatt hogy kukazzak a saját motort (aminek gondolom a fejlesztési költsége nagy) és beállnak a chromium táborba, jóval kevesebb fejlesztővel, a Firefox márkanevet megőrizve és az őket jellemző testreszabhatósàgot, moddolhatosagot, kiegészítőkkel ellátottságot megtartva.

[ Szerkesztve ]

(#66005) prisz válasza sz.j (#66003) üzenetére


prisz
aktív tag

Full kamu "clickbait". Mit is várjunk az indextől. Már a főcímben is ellentmondás van, az egyik legtöbbet használt böngésző, a megszűnés szélén...

(#66006) blountex válasza blountex (#65991) üzenetére


blountex
senior tag

Mára megjavult.
Szerintem Iponnál volt valami galiba, mert az FF verzió szám nem változott.

Tavaly a HA volt ugyan ilyen asztali gépen, hogy a hirdetésekkor sok alkalommal a képek nem töltődött be.

(#66007) zenit73


zenit73
aktív tag

Itt még nem.

[ Szerkesztve ]

(#66008) sz.j válasza Cs1csó (#66004) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hát nagy "melléfogás lenne ha megszüntetnék ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66009) creed33 válasza Matthewus (#66001) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Igazad volt ez működik, rengeteg fájt sikerült kicsomagolni. Ezzel csak az a gond hogy egyedül a könyvjelzőket tudom ebből most hasznosítani, A jelszavakat satöbbi nem tudom hol vannak itt:




(#66010) Cs1csó válasza sz.j (#66008) üzenetére


Cs1csó
félisten

Iszonyat nagy marketing értéke van (20 éves) kb. mint a "Pentium" vagy hasonló bejáratott márkáknak .

(#66011) weiss válasza Cs1csó (#66010) üzenetére


weiss
addikt

Vannak kétségeim. Legtöbb ember csak a chrome-ot ismeri, mert az van alapból androidon is.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#66012) ledgeri válasza creed33 (#66009) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szóval eddig maradt meg a linkem korábbról... Jó látni...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66013) csako válasza creed33 (#66009) üzenetére


csako
veterán

Szerintem felesleges keresgélni, csak ki kell dobni az új gép firefox-profilmappjánák tartalmát, és ezt az egész mentést a helyére másolni, így minden visszatér.
Normál esetben :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66014) creed33 válasza csako (#66013) üzenetére


creed33
aktív tag

Ez nem működött, visszatettem egy régi verziót és letiltottam a frissítést így már működött.

(#66015) Csupingo válasza creed33 (#66014) üzenetére


Csupingo
veterán

Milyen frissítést tiltottál le és hogyan? Melyik verziónál?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66016) creed33 válasza Csupingo (#66015) üzenetére


creed33
aktív tag

60. Verzionál még le lehet tiltani teljesen frissítést. beállítások menün belül.mozbackupot is tudtam alkalmazni

[ Szerkesztve ]

(#66017) Csupingo válasza creed33 (#66016) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, ott még tényleg nem volt macerás. Az az érdekes, hogy én a 72.0.2-es változatot használtam, aminél simán működött a könyvtár bemásolós json file-os megoldás, aztán 1 hete meghalt az ssd-m. Most meg hiába tenném vissza a 72-es firefox-ot ezzel a módszerrel, az első újraindítás után 72.0.2-re frissít, a második után meg már a legújabb 100 akárhányasra. Már az is tojik mindenre.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66018) Intruder2k5 válasza Krystal_s (#65137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Újra változott a domain, most cdn.rios.hu lett, ez viszont cookie mentes. Majd nézd meg, hogy megszűnt-e a hiba!

(#66019) Csupingo


Csupingo
veterán

Jut eszembe. Tud valaki olyan oldalt, ahonnan addon-ok régebbi változatait lehet letölteni? Konkrétan a search by image érdekelne.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66020) DS39 válasza Csupingo (#66019) üzenetére


DS39
nagyúr

A korábbi verziók elérhetőek a hivatalos addon oldalon is.

(#66021) movax válasza Csupingo (#66019) üzenetére


movax
őstag

Nem hinném, hogy találsz ilyet, a szerző is csak a legfrissebbet teszi közzé. Esetleg ha felveszed vele a kapcsolatot, elképzelhető, hogy küld régebbit. Gondolom, régebbi FF-verzió miatt kell.

[ Szerkesztve ]

(#66022) Csupingo válasza movax (#66021) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen. Az ssd halál előtt még találtam a 72-es változathoz passzolót, most viszont a hivatalos oldalon csak a legújabbat látom (91-től jó, ha emlékezetem nem csal) és máshol se bukkanok régebbiekre.

(#66020) DS39:sokszor ott vannak a régebbiek is, de ennél sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#66023) Krystal_s válasza Intruder2k5 (#66018) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, hogy írtál. Sajnos nem változott semmi. Fogalmam sincs miért lehet ez. :( Többnyire csak elsőre csinálja. Oldalfrissítés után lesz csak jó. Legújabb FF.... , blokkoló sincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#66024) movax


movax
őstag

Éééés a 102-es FF-ban visszatért a letöltés előtti megkérdezés opció.

(#66025) Cs1csó válasza movax (#66024) üzenetére


Cs1csó
félisten

innovéson for ju

(#66026) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vajon a most megjelent 102.0 esr verzióból nem készül portable release? Kerestem, de mindenütt csak a 91.11 van.

(#66027) Beren válasza Intruder2k5 (#66026) üzenetére


Beren
tag

A Portableapps.com-on június 28-án jött ki a v91.11.0 ESR, egy-két nap, mire megcsinálják a v102-t. Mindig van pár napos csúszásuk a "sima" verzióhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#66028) Sonja


Sonja
veterán

Nekem az új 102-es verzió el se indult, rögtön crash-elt/összeomlott. :D Csak új profillal indult el. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66029) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogy tudnám megváltoztatni a másik Google fiókomat, hogy a kereső beállítások választása így nézzen ki?

Ezt:

erre:

Az Eszközök beállítás hiányzik nagyon az L fiókban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66030) Intruder2k5 válasza Sonja (#66028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én úgy is terveztem. A frissítések amúgy felmennek a portable verzióra is simán, jelzi is ha van új verzió, és le is frissül. Sok éve portable esr verziókat használok már, a jelenlegi profil mappám kb. két éves, és gondoltam lassan nem ártana tiszta lappal kezdeni, de akkor már mehetne az új főverzióval.

(#66031) Intruder2k5 válasza Beren (#66027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen azt néztem, hogy ott is csak az van, meg amúgy arra frissült is magától. De majd meglátjuk lesz-e 102, köszi!

(#66032) #82860288


#82860288
törölt tag

Tableten és telefonon is (Android) FF-et használok, de baromi lassúak voltak.
Most tablet wifi probléma miatt le kellett szednem a vírusirtót, amit használtam.
így viszont nagyon változott a sebesség, sokkal gyorsabban töltődnek be az oldalak.
Mivel a tableten wifi modul probléma van, kipróbáltam a telefonon is, leszedtem a vírusirtót és ott is sokkal gyorsabb lett FF.
Régebben alapból lassú volt, de úgy tűnik valamennyire már orvosolták ezt a hibát.

(#66033) Intruder2k5 válasza #82860288 (#66032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A régihez képest lehet gyorsabb, de sajnos még mindig érződik a sebességkülönbség a Chrome, vagy a DuckDuckGo böngésző javára. Mondjuk ennek ellenére én is sokáig az FF-et használtam alap böngészőként telefonon, de most megint visszaváltottam Chrome-ra, az FF előzmények + kezdőlap kezelése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#66034) #82860288 válasza Intruder2k5 (#66033) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, sajnos még mindig gondolkozik néha, de engem most meglepett. Nekem most még ez is előrelépés.

(#66035) KAMI911 válasza Intruder2k5 (#66033) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Mi a gond a kezdőlappal, előzményeket?

(#66036) Intruder2k5 válasza KAMI911 (#66035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez: [link]

(#66037) csako válasza Intruder2k5 (#66036) üzenetére


csako
veterán

Egyébként ez engem is zavar, korábban külön lehetett kezelni/rejteni a gyakran használt weboldalakat a kitűzöttektől.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66038) Kékes525 válasza Kékes525 (#66029) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg egy átmeneti Google hiba lehetett, mert tegnap esete még nem volt jó, ma reggelre pedig már jó lett. Semmin nem változtattam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66039) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Amennyiben a Mozilla Firefox Fokozott követés elleni védelemét Szigorú üzemmódba kapcsolja, az mostantól hatástalanítani próbálja a lekérdezési paraméterek követését is. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy jellemző nagy webhelyek követést végző URL-tagjait vágdossa le a Firefox. Ezzel ellehetetlenítve a követés ilyen formáját. A Firefox által eltávolított URL részletek a következőek:
Olytics: oly_enc_id=, oly_anon_id=
Drip: __s=Vero: vero_id=
HubSpot: _hsenc=
Marketo: mkt_tok=
Facebook: fbclid=, mc_eid=

Ez a beállítás a privár böngészés alatt alapértelmezetten még nem működik, de egy about:config beállítással beállítható: „privacy.query_stripping.enabled.pbmode” beállítást kell „true” értékre állítani.
További URL tisztogatás érdekében telepíthető a ClearURLs kiegészítő is.

(#66040) Cs1csó válasza KAMI911 (#66039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt a cikket olvastam, nagyjából felfogtam. KÉRDÉS: ha ezt bekapcsolom akkor MINDEN tartalom rendesen meg fog jelenni?
Mert anno az NSO-n vettem azt észre - amikor szigorúbb követés volt beállítva - hogy a cikkbe linkelt képek, videók - Istagram, Facebook, vagy bármi más - NEM JELENT MEG.
Ez így biza nem kóser. Erről tudsz valamit.
Attól még hogy nem akarom, hogy pl. a Facebook kövessen attól még egy beágyazott Facebook videót vagy Instagramnál is ugyanez szívesen megnéznék.

(#66041) csako válasza Cs1csó (#66040) üzenetére


csako
veterán

about:config-ban van sima "privacy.query_stripping.enabled" is, talán úgy is használható Szokásos módban + ennek az engedélyezésével.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#66042) KAMI911 válasza Cs1csó (#66040) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Ki kellene próbálni, nincs rá garancia, de ha nem megy, akkor a weboldal bejelentése (súgó) - jelentsd be. Elvileg gyorsabb is lesz az oldalbetöltés. Próbáld ki, ha nem megy, bejelentés után, oldalanként is le tudod tiltani a Szigorú blokkolást.

(#66043) Kékes525 válasza Cs1csó (#66040) üzenetére


Kékes525
félisten

A követés elleni ilyen tipusú védelmet ezzel is elérheted: [ClearURLs]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66044) Cs1csó válasza Kékes525 (#66043) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#66045) movax válasza Kékes525 (#66043) üzenetére


movax
őstag

Sőt, ha az uBlock filterek között aktiválod az AdGuard URL Tracking Protection-t, akkor is. (Nem emlékszem, hogy default benne van, de ha nem, fel kell tenni).

[ Szerkesztve ]

(#66046) Kékes525 válasza movax (#66045) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ez is egy jó megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66047) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Van olyan kiegészítő, ami a Yotube feliratot tudja fordítani? Nekem ez van. Nem az igazi. Késik, hol magyar, hol angol.

(#66048) ledgeri válasza pinnacle (#66047) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miért nem jó a youtube beépítettje, ami google-fordítós minődégű és bármiből fordít bármibe, ha van CC?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#66049) pinnacle válasza ledgeri (#66048) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem is tudtam, hogy van automatikus fordítás. :) Egyébként ez régóta van? Én csak arra emlékeztem, hogy egyes Youtube videóknál lehet választani több feliratból is.

(#66050) ledgeri válasza pinnacle (#66049) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jó pár éve! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.