Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) stork13


stork13
aktív tag

Sziasztok!

3.0.5 illetve 3.1 Béta2 is azt műveli, hogy kilépés után újraindítva a FF-t nem csinál semmit. Jobb esetben kidob egy hibaüzenetet, hogy a FF már fut.
Kikapcsolás után a folyamatokat megnézve a firefox.exe továbbra is fut. Manuálisan lelőve rendesen indul a program.
Miért nem lővi le magát rendesen illetve mit lehetne tenni, hogy megoldódjon a probléma?
Illetve FF_ben a javas alkalmazások egy része nem megy. Letöltő linkre kattintva nem történik semmi vagy képre kattintva nem dobja fel másik ablakban. Java telepítve, felugróablak nincs tiltva. IE és Opera alatt megy rendesen.

Stork

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#6102) Winner_hun válasza stork13 (#6101) üzenetére


Winner_hun
félisten

NoScript kiterjesztést használod?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6103) stork13 válasza Winner_hun (#6102) üzenetére


stork13
aktív tag

Igen telepítve van, de nincs engedélyezve. Le van tiltva.
Esetleg szedjem le, vagy engedélyezzem valamilyen beállítással?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#6104) Winner_hun válasza stork13 (#6103) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha le van tiltva akkor mindegy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6105) jaaman


jaaman
tag

Sziasztok!

Hogyan tudnám megtekinteni az októberi illetve novemberi firefox-al látogatott weboldalaimat?
(augusztustól egészen szeptember végéig tökéletesen mutatja az előzményeket de aztán ezt a két hónapot kihagyja és decemberrel folytatja)
Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#6106) Krystal_s


Krystal_s
addikt

üdvi
eddig használtam a mcafee siteadvisor plugint és minden ok volt ,de 2 napja frissítette magát ,azóta feltelepített valami kiegészítést (egy keresőt) de nekem az nem kell és hiába kapcsolom ki azt a részt ,akkor is a futó alkalmazásokban mindig fut a McSACore.exe.
Olvastam ,hogy sokan panaszkodnak rá...pl itt is : [link]
most letöröltem az egészet ,de még így is hagyott pár nyomot a registryben :(((
Pedig jó kis kiegészítés volt korábban.
Más nem tapasztalt ilyent ? Esetleg van valami hasonló kiegészítés ,amit érdemes feltenni helyette ? nem szeretnék semmi bonyolultat ,csak alapon jelezze ahogy korábban a siteadvisor.
a WOT-ot találtam ,ami hasonlóan jelzi az oldalak biztonságát ,de ott már be kell állítani ezt azt és nem annyira érthető minden része... :U

(#6107) croww


croww
csendes tag

gondolom le van már írva,de kicsit hosszú a topic h végiglapozzam,szal hol találok firefox 3.0.5-höz kiegészítőket? lehetőleg magyar nyelvű oldal kellene,angolom nem túl erős:)
a firefox.hu-n a legtöbb cucc nem kompatibilis ezzel a verzióval..
köszi

(#6108) Krystal_s válasza croww (#6107) üzenetére


Krystal_s
addikt

itt van pár ismert kiegészítő...van hozzá magyar leírás...
[link]

(#6109) Winner_hun válasza croww (#6107) üzenetére


Winner_hun
félisten

A topik első hozzászólását nézd át.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6110) WonderCSabo válasza jaaman (#6105) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hányas verziót használsz? Októberben nem raktad újra/raktál fel új verziót? Ha ezzel sem látod, akkor sehogy...

(#6111) Tomate


Tomate
veterán

Olyan kérdésem lenne, hogy miért van az, hogy az én gépemen a tűzróka nagyon lassan hozza be a freemail fiókomat? (van, hogy 5 percet kell várni) Az öcsém gépén meg azonnal behozza pedig azon is tűzróka van. Mit lehetne csinálni? Törölni vmit vagy mi?

(#6112) WonderCSabo válasza Tomate (#6111) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ki lehet próbálni a cookiek (sütik) törlését. Ha így sem megy, próbáld safe módban, akkor lehet hogy vmi kieg. a ludas. Milyen kiegészítők vannak fenn?

(#6113) Vudu3 válasza Winner_hun (#6087) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Firefox 3.0.5 -öt használok tökéletesen működő 27 kiegészítéssel és 18 bővítménnyel.
Nekem akkor még érdemes frissítenem holmi 3.1 bétákra vagy csak a bajt keresném vele?
Jelenleg gyors, stabil és minden működik (kivéve a magától letiltódott QuickTime Plug-in-t).

Andariel

(#6114) Winner_hun válasza Vudu3 (#6113) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sokkal gyorsabb a beta, érdemes. Aztán hogy a kiegészítők menne-e vele az részletkérdés.
Ha meg nem tetszik akkor használhatod a 3.0.5-öt, mivel a beta a program files-ban külön mappába települ. Csak uninstallnál kell vigyázni mert viszi az összes beállítást... legalábbis a 2.x verziónál én beleléptem a csapdába, de szerencsére vissza tudtam hozni az adatok nagy részét.
A beta-t én jelenleg egy dolog miatt nem használom, nem állítja vissza az utolsó munkamenetet, sehogy sem tudtam működésre bírni:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6115) WonderCSabo válasza Winner_hun (#6114) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az uninstallnál csak ki kell pipálni, hogy ne törölje a beállításokat. :)

Vudu: A Beta 2-nél főleg a témákkal nem kompatibilis a többi kb. megy.

(#6116) Vudu3 válasza Winner_hun (#6114) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Köszi a tapasztaltabb válaszokat, valószínű kipróbálom, pláne ha megmarad az előző is. Témákat nem használok, csak az XP témakezelés van tuningolva, ami megfelel a böngészőben is. A kiegészítőkre meg majd kívácsi leszek, mert némelyik nélkül emelkedne a vérnyomásom. ;) :R
Winner_hun:A Save Session kiegészítéssel sem menti ki a munkamenetet?[link]

[ Szerkesztve ]

Andariel

(#6117) pete_21 válasza Vudu3 (#6116) üzenetére


pete_21
addikt

Ahogy előttem is mondták, tényleg 1 pipán múlik, hogy törli-e a Firefox-adataidat.
Ha valamelyik kiegészítő nem menne, próbáld ki ezt: [link].

[ Szerkesztve ]

(#6118) Lenry válasza Vudu3 (#6113) üzenetére


Lenry
félisten

kivéve a magától letiltódott QuickTime Plug-in-t - asszem iTunes-t kell telepíteni az aktiválásához

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6119) WonderCSabo válasza Lenry (#6118) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rosszul hiszed. Elég a Quicktime.

(#6120) Integra válasza PazsitZ (#6096) üzenetére


Integra
titán

igen, ez a buzi google féle cucc lesz, nem ff, hiába törlöm ff-et, a google utána ugyanúgy felajánlja. na ezt akarom kipucoln és ne is jegyezzen meg semmit.
hol van ez az about config bigyó?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6121) Vudu3 válasza WonderCSabo (#6119) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Tök mindegy. Bár úgy tudom hogy néhány éve a telepítőt összegüzülik egybe, de nincs is rá szükségem mint FF plugin. A szolgáltatásait amúgy is használom a ruszki crackereknek köszönhetően ;) Thanks. Amúgy a Save Sessionnal mi a helyzet? Mert a tajtékoztató szerint a beta3-al is műxik.

Andariel

(#6122) WonderCSabo válasza Vudu3 (#6121) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, van külön is Quicktime installer. :) Elvileg a Save session megy Beta 3-al, ha ezt írják.

(#6123) Puma K


Puma K
veterán

Ilyenkor mi a fene a problémája?!

Nézegettem a beállítások között mindent de nem találom, hogy hol lehetne ezt sz@r beépített vírusellenőrzőt kikapcsolni...
Baromi idegesitő.... Ma jött elő csak a probléma.... :(((

Ha már írták mások is ezt a gondod, akkor elnézést, de sürgősen kellene a megoldás! :U :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6124) WonderCSabo válasza Puma K (#6123) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen vírusírtó/ tűzfal van fenn? Lehet az blokkolja... Sőt az is lehet, hogy maga az oldal blokkolja. A beépített vírusellenőrzést about:config-ban lévő browser.download.manager.scanWhenDone változó false-ra állításával lehet kikapcsolni. Videó útmutató.

(#6125) Opa


Opa
tag

Sziasztok!

2 gondom is van a firefoxal:

1: Ha letöltök vmit, akkor nem tudom elindtani a letöltés ablakból a fájlt a megnyitás gombbal. Nem csinál semmit.

2: Nem tudok másolni/beilleszteni. Kijelölés után másolás, majd jobb gomb a címsorba, vagy mondjuk a jegyzettömbbe és nincs beillesztés! :( Explorerben minden ok.

Verzió: 2.0.0.14

+1: A címsorból nem tudom áthúzni a linket a könyvjelzőhöz. Be kell gépelnem az linkeket, mivel ugye copy-paste se megy.

Előre is köszi!

(#6126) akaido válasza Opa (#6125) üzenetére


akaido
addikt

Elsőre azt mondom frissítsd fel 2.0.0.15-re esetleg 2.0.0.19-re ha a 3-ast nem kamelod.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6127) Puma K válasza WonderCSabo (#6124) üzenetére


Puma K
veterán

Megcsináltam amit írtál, és semmi ugyan úgy nem tudok lementeni semmit.

ESET Smarty Security ("A NOD32 technológia új generációja.")
O&D Defrag
Ulead AutoDetector
CCleaner
A windowsos tűzfal meg ki van kapcsolva.

A virusirtok/spyware-ek semmi képen nem zavarhatnak be mert már fél éve így van ez a gép.

Csak ma jelent meg ez a probléma, hogy nem tudok lementeni képeket.... :(((
(sehonnan nem tudok lementeni képeket)

Még valami tipp esetleg? Vagy valaki másnak valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6128) akaido válasza Puma K (#6127) üzenetére


akaido
addikt

[Reset system Internet security settings]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6129) Puma K válasza akaido (#6128) üzenetére


Puma K
veterán

Néztem amit írnak és állítottam mindent, de még mindig blokkolja a jó kurv@ édes anyját :(((

Nem fogom leszedni és újra feltenni... ilyen nincs hogy egyik napról a másikra elb@szódik ez a szájb@ b@szott g_ci FireFox...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6130) Opa válasza akaido (#6126) üzenetére


Opa
tag

Nem tudja frissíteni :(

2.0.0.20-ast letölti, de nem tudja telepíteni, nem értem miért.
Mindegy, felrakom a 3.0.5-öt.

Ha az application data-ból kimentem a Mozilla könyvtárat, akkor elég bemásolnom a 3.0.5nél ugyanoda és megmaradnak a beállítások?

(#6131) WonderCSabo válasza Opa (#6130) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kell másolgatni, a 3-as telepítője elvileg magától felveszi magának a beállításokat, stb.

Puma K: "Néztem amit írnak és állítottam mindent, de még mindig blokkolja a jó kurv@ édes anyját " - Ha valóban mindent jó megcsináltál, akkor mennie kéne a dolognak. Még mindig ugyanazt írja ki képletöltésnél? A csúnya beszédet mellőzd léci, elhiszem hogy mérges vagy, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#6132) Calibos


Calibos
addikt

Nálam a firefox legújabb változata néha bizonyos oldalakon elégé lelassul, nagy ritkán le is fagy. Leginkább ahol sok a kép is van. De vannak oldalak ahol szintésn sok a kép mégsem lassul be.
[link] itt például le is fagyott! Valakinek valami hasznos ötlete :F

(#6133) WonderCSabo válasza Calibos (#6132) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Legújabb flash player van fenn? Milyen kiegeket használsz? A belassuláskor milyen a memória és a procihasználat?

(#6134) Puma K válasza WonderCSabo (#6131) üzenetére


Puma K
veterán

Megcsináltam mindet, de még mindig blokkolja... Kép

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6135) WonderCSabo válasza Puma K (#6134) üzenetére


WonderCSabo
félisten

True-ra raktad ezt: browser.download.manager.skipWinSecurityPolicyChecks ?

(#6136) Opa válasza WonderCSabo (#6131) üzenetére


Opa
tag

Köszi, a beállítások tényleg megmaradnak, viszont az említett (6125 hsz.) problémák is :W
Első indításkor működött a copy/paste, de egy fél óra múlva már nem!

Van esetleg valami ötleted?

(#6137) Calibos válasza WonderCSabo (#6133) üzenetére


Calibos
addikt

Shockwave flash, QuickTimePlug, Java, Windows media player plug, Adobe PDF plug,
Procihasználat felkúszik, igaz hogy Sempron 1150+

(#6138) WonderCSabo válasza Calibos (#6137) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek nem kiterjesztések (kiegészítők, extensionok), ezek pluginok (bővítmények). Kiterjesztés pl. az AdBlock Plus. Eszközök/ Kiegészítők menüpontban találod őket. Ha safe módban indítod el a FF-ot, akkor is jelentkezik a probléma?

Opa: Akkor bizony egy kiegészítő, vagy vmi személyes elrontott beállítás a ludas. Próbáld te is safe módban. Ha úgy se megy, töröld a FF-ot és a beállításokat, de előtte mentsd le a beállításaiadt (lsd. 1. hsz.). Ezután rakd fel a FF-ot és próbáld szűzen rossz-e?

[ Szerkesztve ]

(#6139) Vudu3 válasza Calibos (#6132) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Nálam a megadott linken nagyon gyors a róka 3.0.5. Azonban nálam is vannak kirívóan mumus oldalak. Ilyenkor szoktam lefuttatni a Registry Medic/Optimize Advanced Tools/Optimize System/.. opcióval a progit és minden OK lesz. Valahogy ez mindig felülírja a más gonosz programok által módosított net/FF beállításokat és jó lesz. Én az 5.0-t használom jogosulatlanul. (ruszki crackereknek köszönhetően) Linket nem adhatok mert az szabályt sért.

[ Szerkesztve ]

Andariel

(#6140) Calibos válasza WonderCSabo (#6138) üzenetére


Calibos
addikt

fast video download 1.6.1
java Quick starter
screengaber

Ezek nem rendszeres problémák, csak néhány oldalnál jelentkezik. Amikor friss volt a rendszer és egyből a firefox 3.0 ment rá, már eleinte is volt ez a jelenség.

(#6141) mokus1


mokus1
addikt

Vista-n volt mozillám de vírusos lett ezért most XP-t használom.Nem töröltem még le de a könyvjelzők mellé be voltak rakva oldalak hogy tudom őket onnan kiszedni vagy megnézni legalább a ciműket?

(#6142) WonderCSabo válasza mokus1 (#6141) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézd meg az első hsz-t, ott le van írva, hol vannak tárolva a beállítások. MozBackup nevű progival remekül importálhatóak a könyvjelzők (is).

(#6143) Puma K válasza WonderCSabo (#6135) üzenetére


Puma K
veterán

Olyat nem talált.
3.0.5 a verzió.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6144) Calibos válasza WonderCSabo (#6142) üzenetére


Calibos
addikt

Valami ötleted van?

Vudu3
én, WinXP managert használok, az is nagyon jó. De nem hiszem hogy ez lenne a baj.

[ Szerkesztve ]

(#6145) WonderCSabo válasza Puma K (#6143) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Add hozzá. Jobbgomb -> Új-> Logikai .

calibos: Próbáld azt amit vudunak leírtam, hátha bejön. De ha már frissnél is gáz volt, akkor nem biztos, hogy FF a ludas.

(#6146) Puma K válasza WonderCSabo (#6145) üzenetére


Puma K
veterán

Szegény Te 2 oldalról kapod a kérdéseket :DDD

Még mindig nem jó pedig úgy csináltam ahogy írtad, amúgy nem vagyok egy informatikai analfabéta csak a hardware részéhez jobban értek :B

Progikat buzerálni nem nagyon szoktam.... de ez hogy elromlott baromi idegesítő.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6147) birno


birno
addikt

Be lehet úgy állítani az FF-t, hogy a javascriptes felugró ablakokat egy új lapon nyissa meg, de ne teljes méretben, hanem az eredeti átméretezett formájában?
Pl. itt a PH!-n ha valakinek a profilját megnézem kis ablakban nyíljon meg, de tabként kezelje és ha ott rákattintok egy linkre, akkor a fő ablakban nyissa meg, egy új tabon.
Opera-ban így működik, jó lenne FF-ben is, Tab Mix Plus csak teljes méretben nyitja meg új lapon.

(#6148) mzx


mzx
senior tag

Hogyan lehet Mozillában kikapcsolni a hangot?

(Értem ez alatt, hogy amely weboldalak eleve pl. zenével, hanghatással stb jelennek meg,
és ott nincs hangkikapcsoló funkció, azokat hangmentesen akarom böngészni,
miközben persze médialejátszómat hallgatnám. )

(#6149) WonderCSabo válasza Puma K (#6146) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát akkor passz, lehet vmi vírus, vagy esetleg vmi külső progi fogja le, mivel a FF-on belül mindent megpróbáltunk. Próbáld te is lementeni a beállításokat, majd csonkra letörölni és újrarakni (1. hsz.).

mzx: Próbáld ki ezeket.

(#6150) Vudu3 válasza Calibos (#6144) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Ami plugin/kiterjesztéseket leírtál azt én is használom + sokkal többet. Kivéve a java Quick starter, screengaber -t. Nem feltétlenül ezekre gyanakszom, de a fene tudja.
Amúgy a problémádnak akkor is rendszer/net/FF beállításgond szaga van.

[ Szerkesztve ]

Andariel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.