Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Gyula84


Gyula84
veterán

hali

nekem napi 1x minimum összeomlik az ff igaz béta csatornán frissítek, normális ez?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#46002) Matthewus válasza Gyula84 (#46001) üzenetére


Matthewus
őstag

about:crashes, nézd meg a reportot, hogy milyen hibával omlik össze.

(#46003) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok!

smer valamelyikőtök olyan firefox bővítményt, amivel egy weboldal rácsszerkezetét/web dizánjját el tudom készíteni? :)

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46004) spammer válasza CharlieDrop (#46003) üzenetére


spammer
veterán

Webdesignt nem böngésző addonnal szokás készíteni. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46005) CharlieDrop válasza spammer (#46004) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nyilván, de egyszer valahol láttam, hogy a rácsszerkezetet imitáltak valamelyik böngészőben, már nem emlékszem hol...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46006) Intruder2k5 válasza CharlieDrop (#46005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, hogy ez mi és hol lehetett, de esetleg nézd meg ezt.

https://www.mozilla.org/hu/firefox/developer/

(#46007) CharlieDrop válasza Intruder2k5 (#46006) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46008) Gyula84 válasza Matthewus (#46002) üzenetére


Gyula84
veterán

:R megnéztem Shockwave Flash lesz az ha jól értem mit lehet ezzel csinálni? [link]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#46009) Matthewus válasza Gyula84 (#46008) üzenetére


Matthewus
őstag

Van újabb Flash, tedd fel azt, Protected módot kikapcsolni, ha utána is omlik tegyél fel egy stabil verziót a Firefoxból.

(#46010) Gyula84 válasza Matthewus (#46009) üzenetére


Gyula84
veterán

köszi :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#46011) scope2007 válasza Faterkam (#45948) üzenetére


scope2007
addikt

Én elkezdtem egy ilyesmit
De még azóta sem tudtam tovább csinálni xd

[link]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#46012) Syl


Syl
nagyúr

A minap kukkoltam a hálózati forgalmat és feltűnt, hogy ha elindítom a Firefoxot, egy sor *.amazonaws.com és secureserver.net, cloudfront.net címekhez kapcsolódik. Ez normális?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46013) Matthewus válasza Syl (#46012) üzenetére


Matthewus
őstag

Üres lappal, kiegészítők nélkül indítottad?

(#46014) Normi™ válasza Syl (#46012) üzenetére


Normi™
őstag

Ez engem is érdekelne,ugyanezekhez kapcsolódik az én firefox-om is,plusz volt még www.007gurad.com,de az a spybot uninstall után eltűnt..Ghostery-t,Ublock Origin-t és Https everywhere-t használok,semmi mást.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46015) donmackó válasza Syl (#46012) üzenetére


donmackó
őstag

Mivel nézted a forgalmad? Wireshark-kal?

Release the cable hounds!

(#46016) Syl válasza Matthewus (#46013) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, próbáltam kiegészítők nélkül is.
Vivaldit is néztem, az nem telegrácsol sehová. :F
VirtualBox-ban Win8 - na az szépen telerajzolja az ether figyelő programot ;]

(#46015) donmackó

EtherApe (linux)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46017) netpeti98 válasza Syl (#46016) üzenetére


netpeti98
addikt

A Beállítások->Speciális->Adatküldések alatt be van valami pipálva?

(#46018) Syl válasza netpeti98 (#46017) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak a hibajelentő. Ám ha azt is kikapcsolom, ugyanúgy mennek a kapcsolódások a nevezett oldalakra...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46019) netpeti98 válasza Syl (#46018) üzenetére


netpeti98
addikt

A Firefox Sync, káros oldalak szűrése, és az automata frissítő jut még eszembe, ami hazatelefonálhat.

(#46020) spammer válasza Syl (#46012) üzenetére


spammer
veterán

about:config alatt írd be a címeket. Egy alapos user.js/prefs.js konfig nem árt neki, ezekről már szó, nem olyan régen linkeltem is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46021) Syl válasza spammer (#46020) üzenetére


Syl
nagyúr

Az amazonaws szerepel noscript.inclusionTypeChecking.exceptions kulcs alatt, de a másik kettő nincs sehol.
Egyébként nem az zavar, hogy ezekre a helyekre kapcsolódik, hanem hogy nem tudom miért.

(#46019) netpeti98

Igen, ezek gyanúsak nekem is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46022) Matthewus válasza Syl (#46021) üzenetére


Matthewus
őstag

(#46023) Syl válasza Matthewus (#46022) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46024) mekker


mekker
őstag

Milyen cookie-szűrőt érdemes használni? Lehetőleg olyat keresnék, amiben van használható, beépített adatbázis.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#46025) vlevi válasza mekker (#46024) üzenetére


vlevi
nagyúr

I dont' care about cookies
Nálam ez van, bevált, nem is látom ezeket a farokságokat.
Ahol tényleg kegyetlenül idegesítő, az a táblagépem, mert androidon egyrészt nincsenek kiegészítők (chrome), másrészt sok programban weboldalat jelenítenek meg (pl. hírolvasó), kukikat viszont nem kezel, emiatt MINDEN egyes alkalommal előjön ez a sz...

(#46026) EmptyParadox válasza vlevi (#46025) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Androidos Firefoxra vannak kiegészítők, ha annyira nem ragaszkodsz ott a Chrome-hoz.

(#46028) movax válasza Syl (#46021) üzenetére


movax
őstag

Nézd meg itt.

És nézd meg itt a Disabling Heartbeat alcím alatt:

[ Szerkesztve ]

(#46029) vlevi válasza EmptyParadox (#46026) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én nem ragaszkodok a krómhoz, de a tabom igen. A firefox bűn lassú rajta, pedig 4 mag, 2giga ram, atom.

(#46030) sz.balazs.95 válasza vlevi (#46029) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de hiába 4 mag, ha a Firefox 1 szálon fut...
1 szálon meg elég gyenge az Intel Atom sajna.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46031) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Hogy tudnám kideríteni, hogy mi csesződik el a böngészőben(44.0.2) egy idő után, hogy az ebay-t nem hozza be? Hónapok óta csak úgy működik, hogy privát böngészésben. Ma nyomtam egy előzmények törlését és jó volt reggel óta, most megint csak visszadobja. Természetesen privátba megy. Kiegek: ABP, Ghostery, Stay-Open menu(ennek tuti köze nincs hozzá), 1-2 Kaspersky-s beépülő, ami tiltva is van alapból. Ha kikapcsolom bármelyiket, akkor sem megy, de nem hinném hogy itt a bibi, mert a privát böngészésben ezek ugyan úgy be vannak kapcsolva. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#46032) Kékes525


Kékes525
félisten

A legújabb Ghostery 5.4.11-nél nem jön be a beállítás. Uninstall - reinstall nem segít. :F Más is tapasztalt hasonlót?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46033) vlevi válasza sz.balazs.95 (#46030) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mondasz valamit, mert a telefonomon sokkal jobbam fut a firefox, pedig a telefonom mediatek procis, mtk6589, és sokkal jobban megy rajta, pedog az egész teló érezhetően lassab.

(#46034) EmptyParadox válasza vlevi (#46029) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Oh, az kár. :/ Azért reméljük lesz valamikor optimalizáció atomra is.

[ Szerkesztve ]

(#46035) myke01


myke01
senior tag

Ez elég általános kérdés (komment) lesz . :K
Ez a "nyavalyás rókakoma" miért nem tudja hozni azt a tempót sebességben ,mint a rivális browser (G. C. ) . Konkrétan 64 bites FF-ról van szó ,de szemmel láthatóan lassabb az oldalak betöltődési sebessége ,mint a pl. Chromenál . Tudom ,nem szabad összehasonlítani a kettőt ,mert mindkettő más eszmefuttatás "szüleménye" :) , de ezek tények . Az OK ,hogy a FF nem fogyasztja úgy a RAM-ot ,mint a G. C., és nem pörgeti a CPU-t sem annyira .
A kérdés még mindig az ,hogy mit szúrnak el a Mozillánál , amiért gyengélkedik a böngészőjük?

(#46036) Kékes525 válasza myke01 (#46035) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a testreszabhatóság ára. Valamit valamiért. Azonban tény, hogy lehetne jobb is. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46037) myke01 válasza Kékes525 (#46036) üzenetére


myke01
senior tag

Hát igen ,az biztos ,hogy nem "fapad" ,de nem igazán vannak a helyzet magaslatán a fejlesztők más téren . Miért halogatják pl. a "több-szálúsítást". Lehet megnőne a RAM igény !? Na és kit érdekel manapság . Már rég meg kellett volna lépni .

(#46038) EmptyParadox válasza myke01 (#46037) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

64bites FF-ben már kipróbálható a multiprocess.
Ha gondolod, teszteld, ezeket kell beállítani about:configban, ha minden igaz:

browser.tabs.remote.autostart true
layers.async-pan-zoom.enabled true
layers.offmainthreadcomposition.testing.enabled true

Sajnos nem mindegyik kiegészítő működik. (Bár talán ami a 64bitessel megy, azok működnek ezekkel a beállításokkal is.)

[ Szerkesztve ]

(#46039) Normi™ válasza myke01 (#46035) üzenetére


Normi™
őstag

Én annak is örültem volna ha csak lassú,de a legutóbbi frissítés után konkrétan semmit sem engedett megnyitni ami nem használ https-t,még egy google-ös keresés sem működött,csinálhattam bármit.Visszakerült a 32bit,várok pár verziót és lehet megy vissza a 64bit,de egyelőre nem érzem a különbséget,majd talán a több mag használatánál.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46040) myke01 válasza Normi™ (#46039) üzenetére


myke01
senior tag

Hát ez is egy vicc , a CPU magok használata :K , pontosabban csak egy mag használata :) .

(#46041) Normi™ válasza myke01 (#46040) üzenetére


Normi™
őstag

Egyel előttem írták,hogy dolgoznak az ügyön.A 64 bites firefox azért még elég gyerek.,én is waterfox-ot használtam eddig.Majd alakul ez.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46042) Normi™ válasza Kékes525 (#46032) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem is ezt produkálja sajnos.Nem találtál valami megoldást közben?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46043) Normi™


Normi™
őstag

*Ha az eszközök/kegészítők/ghostery/beállítások felől nézed továbbra sem jön be,viszont a jobb felső ikonon mész rá a beállításokra akkor működik. :K

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46044) 426os


426os
őstag

Sziasztok, mit tudok csinálni FF alatt, hogy egy fHD Youtube videó lejátszása ne okozzon 30-50%-os cpu használatot? (IE alatt ez <10%)
HTML5 lejátszó aktív.

.

(#46045) Normi™ válasza 426os (#46044) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Hardveres gyorsítást ha kikapcsolod nem hoz megoldást?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46046) 426os válasza Normi™ (#46045) üzenetére


426os
őstag

Nem, úgy még rosszabb.

.

(#46047) Normi™ válasza 426os (#46046) üzenetére


Normi™
őstag

Jogos,kipróbáltam én is,helyenként 97-98%-os cpu használat is volt.Sajnos akkor nem tudom,hátha jönnek a szakik és segítenek.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46048) pibácsi


pibácsi
senior tag

Sziasztok!
Hogyan lehet letiltani ezeket a sütiket reklámozó csíkokat. Borzasztóan idegesítő. Van ahol betakarja a felső főcímet. De az alsó is nagyon zavaró. Ha amúgy is azt írja, hogy amikor kinyitom az oldalt, hozzájárulok a használathoz,akkor meg minek kérdezik. Én nem szeretném elfogadni, akkor mi van, meddig lesz ott a csík?
Csak az elfogadás lehetőségét adja fel.
Van valakinek ötlete?

Üdv. Pibácsi

(#46049) Intruder2k5 válasza pibácsi (#46048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

EU-s előírás, meg kell jeleníteni.

I don't care about cookies

(#46050) Kékes525 válasza Normi™ (#46043) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Nekem is, de amikor írtam, akkor valamiért az sem működött. És működök a toolbar ikon felől is, csak a kiegészítőkből nem. Régebben mindig a kiegészítőkből hívtam elő, azért volt furcsa elsőnek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.