Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) donnano válasza darál0w (#6749) üzenetére


donnano
csendes tag

Húúúú köszi :C már napok óta próbáltam beállítani.Lehet kicsit rá kéne gyúrnom az angolra :DDD

(#6752) Imy


Imy
veterán

Mitől lehet az, hogy egy kis netezés után a firefox 150-200Mb RAM-ot használ?
1 lap van megnyitva, és még a procihasználat is néha az egekbe szökik, de általában 20-30%, de ha megugrik akkor 100%.
Megnyitáskor 60Mb memóriahasználattal nyit, majd nagyon gyorsan 1 oldal betöltése után 100Mb környéki lesz....

Egy estére magára hagytam a gépet, és nem tudom mit művelt, de csak firefox ment, és elég rendesen használta a procit... :F

(#6753) Imy


Imy
veterán

Firefoxhoz melyik az a kiegészítő, amivel meg lehet nézni egy oldal forráskódját?

(#6754) Tele von Zsinór válasza Imy (#6753) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem kell ehhez plugin, csak nyomd ezt: ctrl+u :D

(#6755) Imy válasza Tele von Zsinór (#6754) üzenetére


Imy
veterán

Köszi szépen!
Amúgy a FireBugot kerestem, de közben meglett.

(#6756) efi99 válasza Imy (#6752) üzenetére


efi99
senior tag

Nekem itt [link] lekérve egy buszjáratot szépen elkezdi foglalni a memóriát, aminek sosincs vége, vagyis lefagy. A mai napig nem jöttem rá, hogy miért megy másnál és miért nem megy nálam.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#6757) Imy válasza efi99 (#6756) üzenetére


Imy
veterán

Nah ez szép, és érdekes. :F
Az üzenet megírásakor 120Mb-ot vett, most már 138Mb-nál tart...

(#6758) Imy válasza Imy (#6757) üzenetére


Imy
veterán

Most meg már 180Mb-ot fog.....

(#6759) darál0w válasza donnano (#6751) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nincs mit.
előfordul az ilyen magyar emberekkel :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6760) !wannabe


!wannabe
tag

Üdv!

Sikerült elvarázsolnom FF-ből a minimize, maximize, close trióst a jobb sarokból. Ráadásul Avanat Window navigator-t is maga mögé utasitja és nem tudom, sehogy beállítani?

Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#6761) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Hogyan lehet kilőni, hogy az mp3-at ne játsza le automatikusan a quicktime plugin? :O
Az FF filetársítás listában nincs is benne, az alap quicktime beállítások hozzárendelésében nincs társítva.
Mégis mikor mp3 filera kattintok elkezdi lejátszani kérdezés helyett. :(((

- http://pazsitz.hu -

(#6762) Winner_hun válasza PazsitZ (#6761) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / Beállítások / Alkalmazások?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6763) PazsitZ válasza Winner_hun (#6762) üzenetére


PazsitZ
addikt

Az ff fájltársításnál arra listára gondoltam, hogy nem szerepel benne :(

- http://pazsitz.hu -

(#6764) Winner_hun válasza PazsitZ (#6763) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem lehet a quicktime-ot hozzáadni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6765) PazsitZ válasza Winner_hun (#6764) üzenetére


PazsitZ
addikt

A listában nincs mp3. Hozzáadást nem látok.
Jelenleg ennyihez van quicktime rendelve:

Próbáltam a mimeTypes.rdf-et kibővíteni, ezzel:

<RDF:Description RDF:about="urn:mimetype:handler:audio/mp3"
NC:useSystemDefault="true"
NC:fileExtensions="mp3"
NC:alwaysAsk="true" />

de nem látom semmi hatását. :(

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#6766) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Hogy lehetne az FF indulásán gyorsítani? Van mikor fél percet is gondolkodik mire megnyitja.

"Csak úgy mondom"

(#6767) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap este egy olyan problémával szembesültem, amihez eddig még nem volt szerencsém.
Adott egy HP noti, rajta XP Home SP2 (jogtiszta!), Mozilla Firefox legfrissebb verziója.
A probléma:
Bármilyen oldalon is vagyok bejelentkezni nem tudok. Legyen az e-mail, wiw, PH! Fórum...
Rákattintok a bejelentkezésre/belépésre és nem történik semmi.
Minden más program/alkalmazás tökéletesen fut.
Egyedül az AVG Internet Security-nél (v.8.0 jogtiszta) vettem észre annyit, hogy a víruskeresésnél kiírja, hogy: "Boot sector has changed on drive C"

Esetleg valami ötlet?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#6768) Winner_hun válasza Csapi007 (#6766) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kiterjesztések mellőzésével, böngésző bezárásakor előzmények, letöltési listájának törlésével.
A fél perc igen sok, nekem 50+ kiterjesztéssel, sokszor nem egy lap visszaállításával sem több 10 mp-nél az indulás.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6769) Winner_hun válasza RedWing (#6767) üzenetére


Winner_hun
félisten

Töröld a cookie-kat, ha nem segít akkor a vírusírtó vagy tűzfal fogja meg a cookie-kat, adj hozzá firefoxos kivételt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6770) RedWing válasza Winner_hun (#6769) üzenetére


RedWing
aktív tag

Cookie-k törlése már megvolt. Az lehetséges, hogy magától egyszercsak megváltoznak a beállítások? Eddig nem volt semmi probléma.. :U

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#6771) Winner_hun válasza RedWing (#6770) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kéne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6772) RedWing válasza Winner_hun (#6771) üzenetére


RedWing
aktív tag

Értem. Köszönöm! Meló után megnézem, hátha átállítódott valami. :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#6773) cellpeti


cellpeti
veterán

Le lehet valahol tiltani az FF-be a flash-t? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6774) Brutforsz válasza PazsitZ (#6765) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ezt a hozzászólást ajánlom figyelmedbe.

A történelem ismétli önmagát: Amikor a fentit kerestem, azt találtam, hogy majdnem pontosan két éve már ugyanez a probléma fellépett nálad. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#6775) PazsitZ válasza Brutforsz (#6774) üzenetére


PazsitZ
addikt

Igen volt, de most mivel nincs a listában így nem tudom átállítani. :(
fájltípusok,kezelés-t meg sehol sem találok :(

A mime edit meg még kompatibilitás letiltással sem működik FF 3 alatt, vagy csak én vagyok nagyon béna :(((

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#6776) Winner_hun válasza cellpeti (#6773) üzenetére


Winner_hun
félisten

Flashblock

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6777) rolixyz


rolixyz
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy miért van az, hogy a letöltések végén a vírusellenőrzésnél az esetek felénél általában megfagy az egész, de annyira, hogy még a folyamatokból sem tudom kilőni, csak reboot oldja meg a dolgokat... Mitől lehet ez? Már kerestem, hogy hol lehetne ezt az ellenőrzést kikapcsolni, de nem találtam ilyet a beállításokban. A vírusírtó egyébként Norton Internet Security 2009, de ebben sem találtam erre vonatkozó beállítást. Sőt letiltottam a kiterjesztésekből is a nortont..
Nem lehet valahogy kinyomni ezt az egész ellenőrzéses dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#6778) Csapi007 válasza Winner_hun (#6768) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Kb 10 kiterjesztésem van, töröltem azokat amit mondtál de nincs javulás.

"Csak úgy mondom"

(#6779) Winner_hun válasza Csapi007 (#6778) üzenetére


Winner_hun
félisten

Esetleg a FileMonnal meg lehet nézni hogy mi az, amit olyan sokáig olvas a gép. Bár nem tudom ezzel előrébb lehet-e jutni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6780) cellpeti válasza Winner_hun (#6776) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönöm!

Lenne egy olyan gondom,hogy videót néztem a neten(nem Youtube),és a VLC van fent. Beépült a FF-be,de én ezt nem akarom,mit tudok vele csinálni,át tudom ezt állítani a FFbe?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6781) Winner_hun válasza cellpeti (#6780) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / Beállítások / Alkalmazások

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6782) cellpeti válasza Winner_hun (#6781) üzenetére


cellpeti
veterán

Itt meg nincs benne.áááá :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6783) pzstm


pzstm
titán

Jön a Firefox 3.5

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6784) totyax válasza pzstm (#6783) üzenetére


totyax
aktív tag

Ilyen alapon nemsoká 10.0 megy 100.5 kinek jó ez? :)

(#6785) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Tudom, volt már, de most nem találom: PC-s Firefox volt, benne sok jelszóval, most van MAC OSX-es Firefox, semmi jelszóval...Hogy lehetne áttenni a jelszavakat...? (Csak a jelszavak elegek lennének)

(#6786) WonderCSabo válasza mimi_bacsi (#6785) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#6787) Winner_hun válasza totyax (#6784) üzenetére


Winner_hun
félisten

lol

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6788) Krystal_s válasza pzstm (#6783) üzenetére


Krystal_s
addikt

az jóó
remélem jobban el lesznek a flash videókkal, mert nem tudom mi lehet de kb egy hónapja ha pl youtube stb videót nézek ,akkor a cpu használat majdnem 100% és korábban nem volt ilyen.IE7 és Mozillával nincs ilyen gond...Firefox kiterjesztést sem tettem fel újat. Flashblock és Noscript van fent ,de kipróbáltam h leszedem őket és akkor sem lett jobb. Jah flashblock is pár hete fura lett. Korábban simán működött,most néha van olyan flash ,amit akkor sem látok ha rámegyek h engedje lejátszani, mintha nem lenne ott semmi. ha tiltom vagy törlöm a flashblockot ,akkor működik az adott pl zenelejátszó.Na de ezt még kibírnám...de ez a cpu használat nem tudom mitől lehet...nagyon zavaró kb mintha egy p3-as géppel neteznék ,néha még akadnak is ezek a videók.
(10es flashplayer+ 3.0.7 FF) de korábban ezekkel is jó volt.
ha jól emlékszem volt vmi frissítés a 10es-en belül pár hete ?? lehet h azóta lenne a gond ? ismerősöm is szólt h nála is ez van...ő Operát is használ és szólt h pl a myspace oldalak is több erőforrást esznek mint korábban (köztudott h myspace eddig sem volt annyira gyors,de gondom sem volt ,most meg használhatatlan...)
ha valakinek van hasonló tapasztalata légyszi írjon...de ne azt h használjak más böngészőt+ ne nézzek ezt meg azt stb,mert korábban minden ok volt ! köszi :U

[ Szerkesztve ]

(#6789) Krystal_s válasza Krystal_s (#6788) üzenetére


Krystal_s
addikt

pl most ez is nagyon akad...cpu használat 80-90% és eddig nem volt gond.
[link]

(#6790) totyax válasza Krystal_s (#6789) üzenetére


totyax
aktív tag

Valami egymagos procid van?

(#6791) Krystal_s válasza totyax (#6790) üzenetére


Krystal_s
addikt

igen...Intel 3Ghz és egy Athlon xp tbred 2400+ ( 1G ram ),de ez most miért számít?
pár hete nem volt gondom...
(tudom h nem egy erőmű ,de azért vicc lenne h nem elég netezéshez :) )

(#6792) Winner_hun válasza totyax (#6790) üzenetére


Winner_hun
félisten

Számít hogy hány mag? Mert nálam biztos, hogy csak az egyik van kihasználva a kettő közül, 50%-os kihasználtság fölé sosem megy, pedig néha jó lenne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6793) totyax válasza Winner_hun (#6792) üzenetére


totyax
aktív tag

Pont azért kérdeztem hogy hány mag, mert kétmagossal 80-90% terhelés elég szép teljesítmény. Számít a két mag pedig, hiszen a terhelés eloszlik, pl. ha a víruskereső dolgozik alatta.

(#6794) totyax válasza Krystal_s (#6791) üzenetére


totyax
aktív tag

Nem tudom neked miért vicc az hogy új szoftvereket korszerű hardverekre írnak. Én többek között azért váltottam Athlon 2500 valamiről mert tetű volt netezésre tűzfallal víruskeresővel együtt. Ennek jópár éve :) Erősebb géppel nem lett gond a netezés (sem). Pár hét alatt sok minden történhetett, pl frissült a víruskeresőd/valamelyik kiterjesztés stb.
Mindenesetre te magad leírod hogy az új flash player óta vannak gondjaid, tegyél fel egy korábbit, vagy inkább ha van újabb akkor azt. [link]

(#6795) Krystal_s válasza totyax (#6794) üzenetére


Krystal_s
addikt

írtam h CSAK a Firefox-al csinál ilyeneket. Tehát ha a gép lenne gyenge ,akkor más böngészővel is ilyen magas lenne a cpu terhelés...
2. azt is említettem h az ismerősöm is tapasztalta mindezt, és neki erősebb gépe van.
kiterjesztésről is írtam, töröltem őket és a helyzet akkor is ez volt.
na mind1 én csak megkérdeztem hátha tapasztalt mostanában valaki hasonló dolgot...
jó éjt!

(#6796) Winner_hun válasza totyax (#6793) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha más is megy, akkor van értelme a több magnak. Jó lenne ha amúgy is lenne értelme, igazán megcsinálhatnák több szálasra a böngészőt. Jó, tudom, mondani könnyű...:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6797) pzstm válasza Winner_hun (#6796) üzenetére


pzstm
titán

meg persze 64bitesre is megcsinálhatnák.. :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6798) totyax válasza Krystal_s (#6795) üzenetére


totyax
aktív tag

Olvastam mit írtál, de jó lenne ha te is elolvasnád és felfognád amiket írtam. Neked van problémád nem nekem, nagy mellényed akkor legyen ha te oldod meg az én problémámat.

(#6799) Vincsó válasza pzstm (#6797) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Valahol találkoztam 64 bites verzióval.... de az egy cseppet sem tud magyarul...
Ime de nem tudom, hogy kik csinálták és olyan gányolt munkának tűnik :F Ja és nem mennek vele a 32 bites pluginok...bár nem is tudtam, hogy van 64 bites, plugin :U

[ Szerkesztve ]

(#6800) totyax válasza pzstm (#6797) üzenetére


totyax
aktív tag

Miért is lenne az jó? :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.