Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Láttátok, hogy megújult a Mozilla kiegészítő oldala?

(#7402) Lamellus válasza scope2007 (#7398) üzenetére


Lamellus
tag

Esetleg nézd meg ezt a fórumot, itt beszélnek ilyen problémákról.

(#7403) forceberg


forceberg
veterán

Miért lehet az, hogy a FF mindig kiléptet minden weboldalról, ahol jelszó van, s újra be kell lépnem. Pl. Port.hu. Régen sosem kellett újra belépnem, hogy a nekem beállított műsorlista jelenjen meg... Ez csak egy ideje van, de nem csináltam semmit. A beállítások között az ilyen jellegűek nincsenek tiltva.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7404) WonderCSabo válasza forceberg (#7403) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sütik engedélyezve vannak, amíg le nem járnak? Ha igen, töröld őket!

Megjelent a Firefox 3.0.11!

[ Szerkesztve ]

(#7405) whitezo88


whitezo88
nagyúr

már régebben tettem fel ezt a kérdést de nem találtam a választ, miszerint: mi az a script, ami FFet széthúzza a felbontástól függően? 1680 pixel széles a monitor de 768 az alap ugye.

(#7406) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Azt hogyan tudnám beállítani, hogy a Firefox beépített letöltője csak 1 fájlt töltsön egyszerre?

Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7407) pethYeti


pethYeti
addikt

Van olyan kiegészítő ami két kereső mezőt rak ki a jobb oldalra?

(#7408) WonderCSabo válasza whitezo88 (#7405) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ilyen általános script sajna nincsen, mivel minden oldal egyedi, de kereshetsz (Stylish) sok oldalhoz. És a Greasemonkey-szkriptek.

[ Szerkesztve ]

(#7409) Tele von Zsinór válasza scope2007 (#7387) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

http://kb.mozillazine.org/Installing_East_Asian_Language_Support_Under_Windows

(#7410) Lamellus


Lamellus
tag

Kulcsszavakat használok a keresőmotorokhoz, de bizonyos karakterek eltűnnek a keresésből, például a + jel.

Tehát ha például a Google-ben arra keresek, hogy c++ akkor csak a c betűre keres rá. Ha közvetlenül a googleban keresek akkor persze jól működik és ilyenkor az url-be is úgy kerül a c++, hogy c%2B%2B.

Meg lehet oldani valahogy, hogy a kulcsszó rögtön az utóbbi formában küldje a keresőnek ezeket a karaktereket?

(#7411) localhost válasza Lamellus (#7410) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Idézőjelbe téve? "c++"

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7412) Lamellus válasza localhost (#7411) üzenetére


Lamellus
tag

Igen ez már nekem is eszembe jutott, de akkor is lenyeli: "c++" -> "c "

Szerk: közben ezt találtam, de ez Internet Explorerhez van.

[ Szerkesztve ]

(#7413) whitezo88 válasza WonderCSabo (#7408) üzenetére


whitezo88
nagyúr

köszi, sikerült a segítségével beállítani.

(#7414) localhost válasza Lamellus (#7412) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De nálam nem nyeli le! A + meg azért veszélyes, :) mert az konkatenációs jel, magyarul összefűzés
pl
Alma + körte = alma ÉS körte.
Az idézőjel viszont konkrét értéket jelez
Pl: "alma + körte" = így ahogy az idézőjelen belül látor, + jellel a közepén :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7415) Lamellus válasza localhost (#7414) üzenetére


Lamellus
tag

Érdekes, nekem mindig lenyelte, már nagyon rég próbálgatom, sok Firefox verzió alatt és több operációs rendszeren. Nem értem. :F

(#7416) localhost válasza Lamellus (#7415) üzenetére


localhost
Közösségépítő

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7417) Lamellus válasza localhost (#7416) üzenetére


Lamellus
tag

De ha jól látom te a keresősávba írtál, én nem azt használom, hanem kulcsszavakat. A keresősávban nekem is úgy működik mint neked.

(#7418) PazsitZ válasza Lamellus (#7417) üzenetére


PazsitZ
addikt

Akkor használd a keresősávot.
Vagy ha minden áron címsorral akarsz szórakozni, itt átalakítgathatod a spec karaktereket: [link]

- http://pazsitz.hu -

(#7419) Lamellus válasza PazsitZ (#7418) üzenetére


Lamellus
tag

A keresősávot nem fogom használni, mert utálom, pont azért használom a kulcsszavakat (kb. 15 darabot), mert gyorsak és kézreállnak. :)

A link viszont adott egy ötletet, átírtam a bookmarkot javascriptre, ez megoldja a konvertálást, itt egy példa (hátha jól jön másnak is):

javascript:url='http://www.google.com/search?q=%s&hl=en';url=url.split('%s');url=url.join(encodeURIComponent('%s'));location.replace(url,'<br>');

Egy probléma van még, a NoScript nem nagyon barátkozik meg vele, ezen még gondolkodom.

(#7420) Lamellus válasza Lamellus (#7419) üzenetére


Lamellus
tag

A NoScript probléma is megoldódott, ideírom ezt is hátha más is használ javascriptes bookmarkot.

A problémát az új Firefox okozta, de az 1.9.4 RC1 NoScripttel működnek megint ezek a bookmarkok is.

"The latest reported issue is about Firefox 3.5 breaking (again) NoScript's bookmarklet emulation code.
It's fixed in 1.9.4 RC1."
[link]

(#7421) forceberg válasza WonderCSabo (#7404) üzenetére


forceberg
veterán

THX. Kipróbálom, azaz töröltem a sütiket. Holnapra kiderül, hogy jó-e?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7422) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

A magyar helyesírási szótáram tovatünt. Visszaraktam, de csak nem működik (más szótár nincs az adonok közt). Esetleg valakinek hasonló gond?

(#7423) WonderCSabo válasza Csakénvagyok (#7422) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld meg ezt. Esetleg próbálj egy full reinstallt: uninstalláld a FF-ot, majd a linkben említett profile mappát is töröld le, s aztán rakd újra. Előtte mentsd le a profilet, ha kellenek a beállítások! Egyébként minek az Ubufox, a FF is frissíti magát és a kiegeket is.

[ Szerkesztve ]

(#7424) Daudi Baldr


Daudi Baldr
tag

Valaki nem tudja véletlenül annak a könyvjelzős pluginnak a nevét, ami a a gombsorra kirak 1ikont, amire rányomva az IE-s megoldáshoz hasonlóan bal oldon nyit egy könyvjelzős ablakot? A FF 2-es alatt használtam, azóta nem találom sehol a neten..

(#7425) WonderCSabo válasza Daudi Baldr (#7424) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ctrl + B , Ctrl + I

[ Szerkesztve ]

(#7426) Daudi Baldr válasza WonderCSabo (#7425) üzenetére


Daudi Baldr
tag

wááww..nem is kell ide plugin. köszi szépen! :R :R

(#7427) YSOFIP


YSOFIP
csendes tag

Hogy kell letiltani a webhelyeket??Ha valaki tud valami megoldást írja le legyen szíves.

Köszönöm

(#7428) Winner_hun válasza YSOFIP (#7427) üzenetére


Winner_hun
félisten

BlockSite

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7429) YSOFIP válasza Winner_hun (#7428) üzenetére


YSOFIP
csendes tag

Köszönöm.Letöltöttem.Feltelepítettem,de hogy kell ezt használni.Tök hülye vagyok biztos de nem tudom hol kell beállítani. :(

(#7430) Winner_hun válasza YSOFIP (#7429) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / Kiegészítők, ott megtalálod. Nem használom, így bővebben nem tudok segíteni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7431) scope2007 válasza Lamellus (#7402) üzenetére


scope2007
addikt

köszi Lamellus és WonderCSabo megnézem hátha jó lesz

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#7432) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hello!

Lenne egy olyan égető problémám, hogy az FF 3.0.11 minden alkalommal amikor bezárom elveszti az összes cookiet. A jelszavak megmaradnak, de minden indításnál újra és újra be kell mindenhova log-inelnem újra, mert elveszíti az adatokat.
Az options-->privacy-nél az van, hogy meghagyja amíg le nem járnak, és a "személyes adatok törlése bezáráskor" nincs bepipálva. Így elképzelésem sincs, hogy mitől csinálhatja. Csináltam egy reinstallt is a programmal, de ez sem oldotta meg a problémát. Kb 1 napja kezdte ezt el csinálni, és nem tudom, hogy miért.

Valami javaslat? :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7433) WonderCSabo válasza PowerBuldog (#7432) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Töröld a sütiket! Ha nem akkor full reinstall. Esetleg vmi tweaker progi nem törli automatice a sütiket (mint pl. a CCleaner)?

(#7434) PowerBuldog válasza WonderCSabo (#7433) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Köszi!

Úgy tűnik valami a beállítások között lehetett a háttérben összekuszálódva. (Évek óta mentegetem le reinstallnál a beállításokat) Teljesen leszedtem. MozBackuooal pedig csak a fontos dolgokat raktam vissza. (General settingset pl nem.)
Egyelőre jónak tűnik! :C :R

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7435) RpPRO


RpPRO
őstag

Legfrissebb FF.
Nem tudom beloni, h kozepso gombbal uj tabot nyisson, ne uj ablakot.
Options > Tabs se mukodik es a middlemouse.openNewWindow sem.
Van egyeb otletetek?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7436) hege71


hege71
csendes tag

Sziasztok!
Rendszer újra telepítés utáni problémámra kérnék megoldást.Firefox+Sw.terminátor.A google-ben a keresési eredmények címei mellé idáig mindig kirakta a kis pajzsot besorolásnak megfelelően a W.S. Guard..Most nem.Természetesen mindent úgy csináltam mint azelőtt,de akkor sem sikerül újra rávenni.

(#7437) WonderCSabo válasza RpPRO (#7435) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A browser.tabs.opentabfor.middleclick értékét kell true-ra állítani, a middlemouse.openNewWindow tökmindegy.

hege71:
Pontosan mi a neve a programnak? :F

(#7438) hege71 válasza WonderCSabo (#7437) üzenetére


hege71
csendes tag

Szia!Spyware Terminator + a FF.3.0.11A web security guard komponense a terminátornak ami besorolja web oldalakat.

[ Szerkesztve ]

(#7439) harylmu


harylmu
őstag

hi.

gmail nem akar betölteni cache, és cookie törlés után sem. html nézetben jó

tipp?

[ Szerkesztve ]

(#7440) localhost válasza harylmu (#7439) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Előfordul néha nálam is, oszt' 10 perc múlva meg hibátlan. Szerintem az Óperencián innen van a gond, nem hinném hogy a g-s szerverrel, sokkal valószínűbb. hogy útközben vagy helyben a szolgáltatónál.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7441) harylmu válasza localhost (#7440) üzenetére


harylmu
őstag

Érdekes, mert explóderen jó.

(#7442) WonderCSabo válasza hege71 (#7438) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gondolom egy kiegészítőként épül be a FF-ba. Nézd meg, hogy rendben van-e az Eszközök/Kiegészítők menüpont alatt.

(#7443) hege71 válasza WonderCSabo (#7442) üzenetére


hege71
csendes tag

Nem.Crawler Toolbar-ként a kiterjesztésekbe.

(#7444) Bermi


Bermi
aktív tag

sziasztok,

most először raktam fel a firefoxot, eddig megelégedtem a gyárival:)

viszont Winner_hun linkelt egy képet, amin egy képernyőnél hosszabb hsz-ek voltak rajta és leírta, hogy mivel csinálta. na gyorsan felraktam a firefoxot, de itt elakardtam.

tudnátok segíteni, hogy kell belerakni ezt az addont és utána hogy kell kezelni?

F1.....

(#7445) WonderCSabo válasza hege71 (#7443) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ugyanarra gondolunk. :) És ez működik, nincs mellette ! jel kiterjesztések listán?

Bermi: Ezen az oldalon az Add to Firefox-ra klikkelsz, előjön egy ablak, ott telepítés gombra, majd indítsd újra a Firefoxot. (Minden kiegészítőt így kell telepíteni.)
Lent az állapotsoron megjelenik egy kis ikon, arra kattints, majd Save-> Complete page/frame. Innentől asszem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#7446) hege71 válasza WonderCSabo (#7445) üzenetére


hege71
csendes tag

Jel az nincs mellette.IE8 alatt viszont működik.A crawler és a ff. kompatibilis egymással,szerintük.Az a baj,hogy arra nem emlékszem,hogy előzőleg melyik verziók voltak telepítve.

(#7447) chungee


chungee
addikt

Hali!
3.0.10 verziójú a mozillám, xp sp3 op.ren. és mostanság állandóan kijelentkezik az PH-ről. Pedig bepipáltam mindent. :(

(#7448) Bermi válasza WonderCSabo (#7445) üzenetére


Bermi
aktív tag

köszönöm :R

F1.....

(#7449) WonderCSabo válasza hege71 (#7446) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm. Talán kipróbálhatod a Linkextend nevű kieget. Hasonló mint a Crawler Toolbar csak többet tud. Web Security Guardot is Spyware Terminator telepítése nélkül. :)

chungee: Olvass picit feljebb !

Bermi: Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#7450) RpPRO válasza WonderCSabo (#7437) üzenetére


RpPRO
őstag

WonderCSabo, koszi. :R

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.