Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) DS39 válasza sz.j (#30000) üzenetére


DS39
nagyúr

nem rögtön szokta azért csak említettem, hogy két nap múlva biztos jelzi stb, de Visormailnek igaza van beállítás kérdése is, hogy a microsoft termékek frissítése be van-e kapcsolva, vagy csak a rendszeré. :)

más, közérdekű közlemény:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30002) Steelmanus válasza Visormail (#29994) üzenetére


Steelmanus
addikt

W8-ra akkor melyik regebbi Fx-et tegyek fel amiben a regebbi driverekkel megy a hw gyorsitas? Bar nem szivesen valnek meg a 18.0-tol de kiprobalom szivesen mert nem sok ido nekem feltelepiteni a FireFox-ot.

[ Szerkesztve ]

(#30003) Steelmanus válasza Steelmanus (#30002) üzenetére


Steelmanus
addikt

Biztos olvastad Te is kaptam tippet a Catalyst topikban a hw gyorsitasok bekapcsolasara (#20452) Szaby59 -tol.
Igy mar nem kell varni a 4xxx -es es gyengebb karik tulajainak a 12.8-as driverre.

(#30004) Visormail válasza Steelmanus (#30003) üzenetére


Visormail
addikt

Igen, írtam is ott hogy nem jó. Szétesnek a szövegek.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30005) Steelmanus válasza Visormail (#30004) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az azure-t tilts le.
gfx.content.azure.enabled False

(#30006) Visormail válasza Steelmanus (#30005) üzenetére


Visormail
addikt

Így már jónak tűnik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30007) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Ma kaptam egy frissítést ami a 18-as verziót telepítette. Felraktam azóta gyötrelem az egész böngészőm... Leszedtem mindent ami valaha is köthető a ff-hoz teljesen lepucoltam utolsó nyomait is csináltam egy tiszta installálást, de a probléma még mindig ugyanolyan mértékben jelen van. A probléma nem más mint, hogy kb.: minden 3- 4. megnyitott oldal után összeomlik. Állandóan. Kénytelen voltam már a konkurens cég termékét használni mert az legalább múködik. Tudtok valami orvoslást a problémámra? Flash is teljesen új kézi telepítés nem updatelt. Silverlight nincs. VGA és egyéb driverek mind rendben van. Egy böngésző sem csinálja ezt a problémát csak a ff. Rendszerem win 7 prof. 64 bit
Válaszokat megoldásokat előre is köszönöm. Nem szeretnék váltani más böngészőre mert szeretem illetve szeretném ha menne...

(#30008) Steelmanus válasza Beladon (#30007) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Probald ki, a Flash-t ProtectedMod nelkul hasznalni.

(#30009) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valami olyan kiegészítőt keresek, ami megakadályozza a beállítások elállítását. Sajnos nagypapámék mindig betalálnak a beállításokba és kikapcsolják toolbar sávokat. Kerestem, de valahogy nem találtam ilyet.

Valamint az is érdekel, hogy Linux alatt miként lehetne egy instancera lekorlátozni a rókát? Ebből sem találtam semmi értelmes megoldást.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30010) Matthewus válasza CPT.Pirk (#30009) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezekkel elvileg le lehet tiltani a hozzáférést a beállításokhoz: [link] [link]

(#30011) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Üdv!

Megoldást keresek az egyik bajomra, lehet itt tudtok segíteni.
Konkrétan, itthon a megbuherált routeremre rá van kötve egy webcam, aminek a jelét folyamatosan streameli.
Ha fellépek a router által létrehozott weboldalra, és folyamatosan nézem a webcam képét, akkor mindig feljön a firefoxos ablak, ami megkérdi, hogy mit kellene csinálnom a fájlal, megnyitni, vagy menteni. Elég idegesítő ezt állandóan kikapcsolni.
Nincs valami lehetőség, hogy erről az adott oldalról ne akarja menteni a streamet?

[ Szerkesztve ]

(#30012) Beladon válasza Steelmanus (#30008) üzenetére


Beladon
aktív tag

Szia!
Mindent megcsináltam amit leírtál a probléma változatlanul jelen van:( Lehet, hogy ez már user error :F Fogalmam sincs mit kellene tenni... PH! lapcsalád oldalait böngészve is olyan hipp-hopp összeomlik a ff amilyet még tényleg nem láttam.

(#30013) S-Attila válasza Beladon (#30012) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Tiszta telepítés új profilt is jelentett?

(#30014) Beladon válasza S-Attila (#30013) üzenetére


Beladon
aktív tag

Természetesen. Ráadásul az általa linkelt flash nem visz mindent ami eddig ment.

(#30015) S-Attila válasza Beladon (#30014) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Esetleg még próbálj meg egy rendszer-visszaállítást, ha ugyan a Firefox telepítő csinál visszaállítási pontot.

(#30016) CPT.Pirk válasza Matthewus (#30010) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A public fox valamennyire stimmel, de csak pár toolbar sáv bekapcsolásához kér jelszavat, a kikapcsolásához nem. ;]

Most egyszer marad, majd gondolom javítják. A beállításokat pl. jól lejelszavazza.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30017) Beladon válasza S-Attila (#30015) üzenetére


Beladon
aktív tag

Lehet megpróbálom de menet közben munka is folyik így azt csak később tudom elvégezni.

(#30018) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Adobe programok(flash player ) , friss win7re ezt írja ki :

action list not found és nem tudom telepíteni. :(((
Mi lehet a gond? Firefoxhoz kéne ugye a videó lejátszáshoz.

(#30019) S-Attila válasza #81556480 (#30018) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Próbáld meg az offline telepítővel, ha eddig nem azzal tetted.

(#30020) #81556480 válasza S-Attila (#30019) üzenetére


#81556480
törölt tag

:R Örök hála!

Mi lehetett a gond a másik telepítővel?

(#30021) S-Attila válasza #81556480 (#30020) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Komolytalan válasz: az, hogy vacak, mint az egész Flash Player. :D

(#30022) Eternitys


Eternitys
aktív tag

erre [link] a scriptes dologra van megoldás szerintetek?

(#30023) DS39 válasza Eternitys (#30022) üzenetére


DS39
nagyúr

ha keresési lapon mikor váltasz oldalt, pl a 3.-ra és nyomsz egy F5-öt, akkor nem szélesedik ki?

(#30024) Eternitys válasza DS39 (#30023) üzenetére


Eternitys
aktív tag

szia,

de igen egy pillanatra, de utánna azonnal visszaáll a google alapértelmezésre.

(#30025) DS39 válasza Eternitys (#30024) üzenetére


DS39
nagyúr

technikai oldalról ott lehet a gond, hogy első lap letöltésénél átméretezi a script, utána viszont nem történik lapletöltés csak aszinkron fordul a szerverhez a google (valószínűleg ajax-szal) a további találok betöltéséhez.
úgy tűnik ez frissítésnél is megtörténik, de a userscript futása után. most kérdés hogy kijátszható-e ez egyáltalán? másik userscriptet próbáltál erre?

kezdetleges megoldásként annyit tudok javasolni ha másik userscript sem oldja meg, hogy állítsd be hogy 100 találatot jelenítsen meg oldalanként, akkor valószínűleg nem kell majd lapozgatnod.

[ Szerkesztve ]

(#30026) Eternitys válasza DS39 (#30025) üzenetére


Eternitys
aktív tag

igen ez lehetséges. viszont érdekes hogy akkor is ez történik ha az első lapon a középső egérgombal felfelé görgetek. Ezután is egyből visszaállítja a találatokat balra, bár a szélesítés megmarad. Ha ugyanezt csinálom az egérrel a 2. oldalon akkor a szélessítés és az elhelyezkedés is visszaáll alapállapotba.

igen próbáltam kb 10 másik scriptet is, de azok meg egyáltalán nem működtek, szóval nekem csak ez a script működik, csak valamit még alakítani kellene rajta és akkor tökéletes lenne.

Vagy a google csinálhatna végre widescreen monitorhoz optimalizált keresőoldalt. :U

[ Szerkesztve ]

(#30027) DS39 válasza Eternitys (#30026) üzenetére


DS39
nagyúr

ezen már én is elgondolkoztam hogy a googlenél dolgozók biztos nem 1024x768-ban nézik a keresőjüket teszteléskor, és bár az a felbontás még mindig menő, meg az 1280x1024, de nálam 1366x768-on is, a fél keresi lap fehér üresség. ideje lenne már a beállításokban egy olyan opció hogy milyen felbontásra optimalizálja a keresési lapot, vagy egy Google-től elvárható még profibb megoldás hogy érzékelje a felbontást és automatice hozzá optimalizálja

[ Szerkesztve ]

(#30028) Eternitys válasza DS39 (#30027) üzenetére


Eternitys
aktív tag

ott a pont, szerintem is ideje lenne már ezt valahogy a beépíteni a google-ba, hisz már annyian ilyen monitorokkal dolgoznak. én sem értem értem mért nem teszik. Annyira egyszerű lenne és kevesebb szemtengelyferdült ember.
Mások amúgy már megtették. pl ez a kereső jó ilyen monitorokhoz:[link]
Ez szépen középre teszi a találatokat, de mégse google.

Azért 100-ast leosztást megnézem amit ajánlottál, lehet jó lesz, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#30029) Matthewus válasza Eternitys (#30022) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezt másold be a Stylishba, egy új stílusfájlba. Két userstyle-ból vágtam össze, meg nem is igazán értek hozzá, de lehet, hogy működik valamennyire.

(#30030) DS39 válasza Eternitys (#30028) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja ez már jobb, bár ez sem sokkal szélesebb, de legalább középen van.

de a konkurencia sem jobb, a Bing tök ugyanaz mint a Google, a Yahoo egy fokkal jobb, középen van. (a magyar találatokat ez utóbbi nem nagyon prefereálja)

[ Szerkesztve ]

(#30031) Eternitys válasza Matthewus (#30029) üzenetére


Eternitys
aktív tag

köszi megnézem. Greasemonkeyba is meg tudod ezt csinálni? (próbáltam elmenteni txt-be, majd átneveztem user.js-nek, majd bedobtam firefoxba de valamiért nem működött greasemonkey-al.)

[ Szerkesztve ]

(#30032) DS39 válasza Eternitys (#30031) üzenetére


DS39
nagyúr

ez CSS script, JavaScript fájlként nem fog menni.
a Stylish hasznos kieg. én is használtam régebben.

[ Szerkesztve ]

(#30033) Eternitys válasza DS39 (#30032) üzenetére


Eternitys
aktív tag

valahogy biztos megoldható, csináljuk már meg, hisz a userstyles.org-on vannak scriptek amik userscriptként telepíthetők( +gyorsabb a firefox, ha csak egy scriptkezelő fut). ötlet?

amúgy a DuckDuckGo-t sokan szeretik mert személyre szabható a beéllításaiban, nem követi a keresésedet stb... én a google-t szeretem, de nézd át nem olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#30034) DS39 válasza Eternitys (#30033) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem nem lesz lassabb a fox ha a stylishban ez az egy css benne lesz, amit Matthewus írt. :)

(#30035) Eternitys válasza DS39 (#30034) üzenetére


Eternitys
aktív tag

jól van, lehet feldobom és megnézem :), de ha valakinek lenne esetleg másfajta (pl greasemomkey-os) megoldása a dologra ne tartsa vissza. :) köszi

[ Szerkesztve ]

(#30036) Beladon válasza Beladon (#30017) üzenetére


Beladon
aktív tag

Nos átváltottam, hogy ne nvidia-val hanem intel-el nyissa meg a ff-ot és működik... Hála az égnek :) Azért köszi mindenkinek a tippeket!

(#30037) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Minden firefox megnyitáskor a kezdőlap mellett megjelenik egy automatic save folder fül is ami megköszöni, hogy telepítettem, és elmondja, hogy ez csak az első indításkor jön fel.
a címsorban ez van.:
chrome://asf/content/help/update.xhtml

Hogy tudnám kitörölni ezt a fájlt, vagy valahogy rávenni, hogy többet ne jöjjön fel a firefox indításkor???

(ha letiltom a bővítményt, akkor nem jön fel az ablak.)

(#30038) csako válasza Jamboo529 (#30037) üzenetére


csako
veterán

Ezzel én is bajlódtam, amíg nem volt újabb verzió, nekem kellett kézzel kiszerkeszteni az .xpi fájlból :D
Mellesleg tedd fel a legújabb bétát és meglátjuk megjavul-e.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30039) #81556480


#81556480
törölt tag

Na van még egy problémám.

Google keresés után a képekre kattintva csak az első néhány sort tölti be aztán nincs előnézet csak üres kockák.. ?!?!

(#30040) CPT.Pirk válasza #81556480 (#30039) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szakadozik a net? Egyébként erre a search preview kiegészítőt használom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30041) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok ez ellen lehet valamit tenni ?

El. Psy. Congroo.

(#30042) csako válasza adamkaa777 (#30041) üzenetére


csako
veterán

Az iPad reklámra gondolsz? Tessék, annyi kiegészítéssel, hogy Ctrl + Shift + F3 a billentyűkombináció.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30043) adamkaa777 válasza csako (#30042) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Köszi isten vagy.

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#30044) Koga777


Koga777
tag

Sziasztok!
2 problémám van a Firefox-szal. hátha tudtok rá megoldást, mindkettő a weboldalak fájlba mentésénél jön elő.
- ha elmentek egy weboldalt, akkor ha nem találja valamelyik elemet (általában képet), akkor egy előreugró ablakban jelzi ezt. Hogy lehetséges kikapcsolni ezt?
- a Firefox 18-ban megváltozott a weboldal mentésénél az alapértelmezett fájlnév, eddig ha a http://itcafe.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_30001-30200.html fórumoldalt mentettem le, akkor az alapértelmezett név hsz_30001-30200.html volt, most pedig Mozilla Firefox (Olvasd el az 1. hsz.-t!) - IT café Hozzászólások lett. Keresgéltem a neten, ezt a fórumot találtam, ahol pont azt fejtegetik, hogy a régi módszer bugos volt, itt van a hiba leírása. Hogyan lehetne megcsinálni, hogy a régi módszerrel működjön? Tegyem vissza a 17-es Firefoxot? Egyáltalán a régi verziókat hol lehet letölteni? Hivatalos oldalon csak a legújabb van.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#30045) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Mi lehet ez ?

(#30046) CPT.Pirk válasza #81556480 (#30045) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamilyen külső program beletúrt a róka beállításaiba. Vagy kártékony, vagy kéretlen program. Ideje lenne egy biztonságosabb oprendszert használni...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30047) #81556480 válasza CPT.Pirk (#30046) üzenetére


#81556480
törölt tag

Barátnőé, nem egy informatikus na :))
Le tudom neki "távírtani" ?

(#30048) DS39 válasza CPT.Pirk (#30046) üzenetére


DS39
nagyúr

ez szimplán vmi kártevő, de semmi köze hozzá hogy xp és nem újabb. én is a mai napig használom az egyik itthoni gépen, soha egy vírus nem volt rajta. :N

egy szó mint száz, akinek ilyen bekerül a gépére, az 7-esen is befog. :)

[ Szerkesztve ]

(#30049) CPT.Pirk válasza #81556480 (#30047) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem igazán, oda kell menned és ki kell derítened, mi került fel a gépére. Persze tolhat víruskeresést, stb, de valószínüleg úgy is az lesz, hogy oda kell menne gépet csinálni...
Csinál valamit a barátnőd Youtube, film, zene és facebookozáson kívül a gépen? Ha nem, egyből mehet egy Linux a gépre és akkor ilyenekre nem lesz gondod többet.

DS39: semmi köze persze, mert az XP óta eltelt 11+ évben nem történt előrelépés biztonság terén :N . Meg persze a kártevőket sem készítik fel az XP megszámlálhatatlan sok biztonsági résére sem.
Itt PH!-n az autós hasonlatozás a divat, ha úgy nézzük, akkor az XP-nek is van 4 kereke, csak hát...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30050) #81556480 válasza CPT.Pirk (#30049) üzenetére


#81556480
törölt tag

LEfuttatott egy http://www.malwarebytes.org/ -progit, egyenlőre eltünt. ha mégse jó, kezembe veszem az ügyet :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.