Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) DS39 válasza csako (#62000) üzenetére


DS39
nagyúr

durva. biztos külön csapat fejleszti. a messenger is ilyen, csak fordítva, ott a simában van, a lite-ban nincs.

(#62002) Tannen


Tannen
tag

Firefoxhoz keresek olyan net rádió lejátszó kiegészítőt, ahol fel tudok venni műsorokat.
Tudnátok ebben segíteni?

(#62003) Tannen válasza Tannen (#62002) üzenetére


Tannen
tag

Esetleg bármilyen lejátszót, amivel rögzíteni tudok adásokat.
Köszönöm!

(#62004) Cs1csó válasza csako (#62000) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az asztali böngészős nézetnél van új Facebook és sötét mód kapcsoló is.

(#62005) vlevi válasza Cs1csó (#62004) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már megtrágyáltuk, nem mindenkinél.
Itt kelenne lennie az új kapcsolónak.

(#62006) ArthurShelby válasza Tannen (#62003) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem az Ant video downloader vált be nagyon, igaz le kell tölteni egy programot is pluszba hozzá. Viszont mindent is le tudok vele szedni (ezért kell a plusz program, ami egyesíti a végén a szegmenseket)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62007) ArthurShelby válasza vlevi (#62005) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam így néz ki.

De ne sajnáld, pont tegnap váltottam vissza normál nézetbe, mert annyira szörnyen lassú volt.
(ma meg nem engedett bejelentkezni az elmentett jelszómmal (ja és ki sem jelentkeztem)...végül jelszó visszaállítási kód kellett).
Bár lehet a facebook container vagy az insta-guest kiegészítők zavartak be

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62008) Cs1csó válasza vlevi (#62005) üzenetére


Cs1csó
félisten

;)

Ki kell érdemelni. :DDD

(#62009) Tannen válasza ArthurShelby (#62006) üzenetére


Tannen
tag

Megnézem, köszönöm! :R

(#62010) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A mozbackup mennyire használható még?
Jelszó költöztetéshez kéne, nem szeretnék minden profiladatot magammal vinni, és anno ennél ha jól emlékszem egyesével lehetett szemezgetni mit szeretnék menteni.
Csak hát már egy ideje nem frissítették, azóta volt egy-két változás a ff-ban.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62011) Cs1csó válasza ArthurShelby (#62010) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet a Firefox-ban is szelektálni:

+ érdemes utánanézni, hogy a legfrissebb verziót támogatja e a mozbackup.

Úgy tűnik, kb. 8(!) éve jött ki az utolsó verzió inkább hanyagolnám a beépített megoldás is elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#62012) Matthewus válasza Cs1csó (#62011) üzenetére


Matthewus
őstag

Csak óvatosan, a Sync nem backup!

(#62013) Met válasza Cs1csó (#62011) üzenetére


Met
nagyúr

Én pár hónapja használtam és mentett gond nélkül.
FF és TB is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62014) Cs1csó válasza Matthewus (#62012) üzenetére


Cs1csó
félisten

ÚÚ igaz! :R

(#62015) hfrici


hfrici
aktív tag

Itt mi lehet a gond? Csak ez az oldal jelenik meg így?

[ Szerkesztve ]

(#62016) mpo válasza hfrici (#62015) üzenetére


mpo
veterán

Biztos a blokkolóid okozzák.
Kiegészítők nélkül biztos jó, nálam csak Noscript van és jó.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62017) Cs1csó válasza hfrici (#62015) üzenetére


Cs1csó
félisten

Reklámblokkoldó kukázd helyette két alternatíva ajánlott:
1. Ublock Origin
2. AdGuard

(#62018) csako válasza hfrici (#62015) üzenetére


csako
veterán

Ctrl+F5 lehet megoldja vagy a követésvédelem okozhatja még a reklámblokkolókon kívül.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#62019) mpo válasza Cs1csó (#62017) üzenetére


mpo
veterán

Miért elég nekem a Noscript? :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#62020) Cs1csó válasza csako (#62018) üzenetére


Cs1csó
félisten

A követésvédelem mindig kimegy a fejemből, na az szépen be tud kavarni, bár teszteltem, nálam alapon van a követésvédelmes beállítások - tehát nem módosítottam rajta - és szépen bejön az oldal.

(#62021) mpo válasza Cs1csó (#62020) üzenetére


mpo
veterán

Most átállítottam a nyomkövető tartalomnál: minden ablakban opcióra és máris nem jön be a tchibo.hu.
Kerülni kell ezt az oldalt.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62022) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

hogyan lehet kikapcsolni hogy szöveg írásakor enter után ne csináljon automatikusan dupla sort? Borzasztó idegesítő. Ezt találtam, de nekem nincs semmi ilyen kapcsoló. Köszi. [link]

free your mind

(#62023) hfrici válasza mpo (#62021) üzenetére


hfrici
aktív tag

A böngésző adatvédelme csinálta. A szokásossal bejött, egyénire volt állítva. Már egyénivel is megy. Mindenkinek :R

(#62024) mpo válasza hfrici (#62023) üzenetére


mpo
veterán

De így engedélyezted a nyomkövetést. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#62025) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,
A következő problémákba ütköztem.
1. Firefox használatánál azt tapasztalom,hogy olyanok,mintha elfolynának/elmaszatolódnának a betűk. Például itt a fórumon.
Ha frissítem az oldalt,akkor újra tiszta. Nem tudom,hogy mennyire látszódik.
2. Szintén Firefox használatánál olyan oldalak,ahol vannak effektek/gif-ek körülöttük érdekes körvonalak rajzolódnak.
Képet szintén mellékelek.
3. Épp írtam itt a fórumon,amikor ráklikkeltem egy hangulatjelre és megnyílt a windows gépház.
4. Gépeltem és egyszer csak megnyílt a firefox egy új ablakban. Úgy hogy már nyitva volt.

Elnézés a sok értelmetlen problémáért. Csak hátha van valakinek valami ötlete ezekre a szürreális jelenségekre. :O

(#62026) DS39 válasza Selynelar (#62025) üzenetére


DS39
nagyúr

az első kettő vga és/vagy driver hiba lehet.

ha a többit is hozzáveszem, akkor elég furcsa vírusod van.

(#62027) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Gesturefy, Version: 3.0.2 illetve 77.0.1 FF-ot használok.
Volna egy olyan problémám, (mind1 melyik weboldalon), ha használom a jobb klikk le/fel egérmozdulatot ami az oldal aljára vagy épp a tetejére navigál, ezt szépen meg is csinálja, de utána nem működik rendesen az egérgörgőm. Pontosabban elkezdni a lap méretét módosítani (nagyítani vagy csökkenteni). Ezt egészen addig csinálja amíg lapot nem váltok, és vissza nem térek az eredetire. Utána ismét minden rendben lesz.

Találkoztatok már esetleg ezzel a hibával? Mit kezdjek vele, hogy megszűnjön?
Azt gondolom, hogy a Gesturefy frissítés kavart be valamit.

Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62028) Cs1csó válasza Predator2 (#62027) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem teljesen ott a hiba, milyen más kiegészítőid vannak még?

Ez a kiegészítő telepítve van: Zoom Image (Amu-tól)?

Nekem akkor volt gond, amikor egy képről ki majd vissza nagyítottam de most már az is rendben.
Ami megoldotta ha a "vissza zoom" után a kép melletti semleges részre kattintottam és utána már rendesen ment minden ha ezt nem tettem meg nálam azt csinálta hogy elkezdtem pörgetni de ő még mindig a képet bizgerálta.

Futtasd a böngésződet letiltott kiegészítőkkel és csak a Gesturfy-t engedélyezd és teszteld.

[ Szerkesztve ]

(#62029) Predator2 válasza Cs1csó (#62028) üzenetére


Predator2
addikt

Igazad van.

Letiltottam ezt "Zoom Page WE" a kiegészítőt, és megjavult.

Semmit nem állítottam benne, nem értem mitől lett baja.
Mit állítsak benne, hogy ismét jó legyen? (Zoom Page WE)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62030) Cs1csó válasza Predator2 (#62029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sokáig ezt használtam én is bár egy kicsit "too much" lett, van a beállításai között az első oldalon alul egy opció ami a ki/be ZOOM-mal függ össze onnan vedd ki a pipát, vagy
helyette a Fixed Zoom vagy a Zoom for Firefox-ot próbáld ki.
+ vedd ki a pipát ha van olyan opció, hogy a jobb egér gombra bármit is ézékeljen, mivel a Gesturfy is ezt a gombot használja.

Kb. egy hónapja váltottam róla mert akármit csináltam - tiszta profillal stb. - hogy a böngésző indításánál a kezdő oldal - ami nálam marad a gyári annyi hogy a 2 sorban van a legfontosabb oldalak ikonja rögzítve - mindig alap méretben indul és csak utána áll be 140%-ra amit én alapként használok.

Fontos, hogy ott és a most használt Zoom for Firefox-nál is a built-in zoom-ot használom és nem a CSS zoom-ot.

Milyen egyéb kiegészítőd van még?

[ Szerkesztve ]

(#62031) Selynelar válasza DS39 (#62026) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Microsoft Edge-ben ez a hibajelenség nincs. Viszont vírusban sem vagyok biztos. :( Végigfuttattam vagy 20 víruskeresőt és semmit nem találtak :W

(#62032) Predator2 válasza Cs1csó (#62030) üzenetére


Predator2
addikt

Kivettem innen a pipát, és egyelőre jónak tűnik.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62033) Cs1csó válasza Predator2 (#62032) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K erre gondoltam!!

Te milyen ZOOM-mal használod CSS vagy built-in? (a built-in a sima ZOOM ami egyszerűen százalékosan nagyít ugyanazt tudja mint a Firefox saját beépített nagyítója csak ott nincs 140-es érték gyárilag csak 125-ös és utána a 150 az egyik kicsi a másik túl nagy és a köztes értéket manuálisan nem lehet állítani.)

Ha az utóbbit tehát a sima built-in zoom -ot akkor nálad a böngésző indításánál nincs ilyen probléma? (gondolkodtam, hogy lehet nálam van a hiba de tiszta Windows telepítés után csak könyvjelzők és jelszavak szinkronizálása után is ezt csinálta tehát alap beállítások és a ZOOM Page WE volt telepítve.)

[ Szerkesztve ]

(#62034) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na megcsinaltam a 77.0.1-re a frissitest, hat undorito az uj URL bar, rament vagy fel oram mire visszakuzdottem magam egy regebbi verziora.

Tudnam minek szarakodnak vele allandoan. Csupa olyan "ujitast" raknak be az uj verziokba ami felsleges

(#62035) Cs1csó válasza Malibutomi (#62034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre nem volt szükség: [link] ezt megcsinálod és a legfrissebb Firefox is megabar mentes.

(#62036) Kékes525 válasza Malibutomi (#62034) üzenetére


Kékes525
félisten

Át kell alakítani a userChrome.css-el és például ezzel: [Firefox Color] Nekem már legalább 10 verzió óta semmit sem változott. Most a 77.0.1 (64 bites) -es verzió van és természetesen most is pont úgy néz ki mint előtte volt több verzióra is visszamenőleg.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62037) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ez szep es jo, semmit nem valtoztat azon hogy felsleges baromsagokat valtoztatnak, aztan a user hekkelheti

(#62038) Predator2 válasza Cs1csó (#62033) üzenetére


Predator2
addikt

Nem tudom, full alap minden.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#62039) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Ma vettem észre egy olyan jelenséget, hogy a Telekom honlapján nem tudok lefelé görgetni. Az általam nézett oldalak közül ezzel az eggyel van gondom. Itt sem egérrel, sem a nyílbillentyűkkel nem tudok lefelé menni, és nincs görgetősáv sem. Tehát olyan, mint egy képernyőkép, amit látok, az van, semmi több, de ott viszont tudok mindenre kattintani. Ha a főoldalon belépek a fiókomba, még közvetlenül a belépés után sem tudok görgetni, de ha az előfizetéseimre kattintok, utána az az adott oldal már görgethető. Ha ezután pl. a főmenüben a készülékekre kattintok, a bejövő oldalon már megint nincs görgetés és görgetősáv sem.
"Természetesen" a chrome-ban ugyanez az oldal normálisan görgethető.
Nálam a gépen lehet valami beállítás, vagy alapból a Mozilla nyűgje ez? Korábban nem tapasztaltam még ilyet.

(#62040) Krystal_s válasza Voice24 (#62039) üzenetére


Krystal_s
addikt

A reklámblokkoló miatt van. Ez elég gyakori olyan oldalaknál, ahol erőszakosan tolják a sütik elfogadását....

[ Szerkesztve ]

(#62041) Voice24 válasza Krystal_s (#62040) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!

(#62042) Voice24 válasza Krystal_s (#62040) üzenetére


Voice24
őstag

Közben most megnéztem, kikapcsoltam az oldalra a reklámblokkolót, ugyanaz a helyzet, továbbra sincs görgetősáv (többször ráfrissítettem az oldalra).

(#62043) mpo válasza Voice24 (#62042) üzenetére


mpo
veterán

Kiegészítők nélkül indítsd.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62044) vlevi válasza Voice24 (#62042) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is megnéztem, tényleg nincs.
Viszont, ha más böngészővel, pl. Edge nézem, akkor feljön egy cookie elfogadó ablak, és amögött van az oldal.
Nem lehet, hogy nálad is van I don't care about cookies kiegészítő, és az fogja meg?
Mert én FF-ban használom, és az volt a gond. Kapcsold ki ideiglenesen ezt a kiegészítőt, utána tovább tudsz menni.

T****m tele ezzel a sütis baromsággal. Amióta az EU ezt kitalálta, vagy felb****a magát az ember azon, hogy MINDEN oldalon jönnek fel ezek a rohadt ablakok, vagy használja az említett kiegészítőt, de akkor meg egyes oldalak nem működnek. "Kedvencem" a telefonos alkalmazások, amik webview-n keresztül jelenítik meg az oldalakat, mert azok nem tárolnak sütit, ezért azt se tárolják, hogy ezt már elfogadtam, így minden alkalommal minden faroksággal nyaggatnak újra és újra.

(#62045) Cs1csó válasza Voice24 (#62039) üzenetére


Cs1csó
félisten

A reklámblokkoló blokkol ezt kell engedélyezni: googletagmanager

Vagyis nem engedélyezni, elég ha nem blokkolod.

[ Szerkesztve ]

(#62046) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Ezmiez?
Youtube várnom kell kb fél percet azalatt egyszer lecserélődik a lejátszás azonosító, majd elindul a videó. Eddig ez nem volt.
Nincs vírus írtóm, se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#62047) movax válasza Voice24 (#62039) üzenetére


movax
őstag

Kikapcsolod a reklámblokkolót, elfogadod a sütiket, majd reklámblokkoló vissza, refresh, és megy. Most próbáltam, legfrissebb FF, uBlock Origin, Nano Defender.

[ Szerkesztve ]

(#62048) Voice24


Voice24
őstag

Köszi mindenkinek!
Ezt a nemfélekakukiktól kiegészítőt kapcsoltam ki, utána elfogadtam a cookie-kat, és már tényleg működik az oldal.

(#62049) Cs1csó válasza Voice24 (#62048) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezeket a "fogadd el a sütiket" dolgokat kellene végre száműzni a weboldalakról.

(#62050) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!
Amióta új felülete lett a Facebooknak, nem tudok FF-ból képet feltölteni egy hozzászóláshoz. Saját posztomnál tudok, de hozzászólásnál nem. uBlock Origin kikapcsolva, Adblock Plus is off. Chromnál működik, ezért gondolom, hogy az FF-el van valami. Valaki tapasztalt ilyesmit vagy tud valami megoldást?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.