Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Hujikolp válasza Penge_4 (#7297) üzenetére


Hujikolp
őstag

És ezt, hol lehet beállítani?

(#7302) Penge_4


Penge_4
veterán

Hujikolp: Itt van rá beállítás. Addont a TabMixPlus-t ismerem, ami biztosan képes rá, de ez a 3-as verzióval nem teljesen kompatibilis. Vagyis az, de vannak benne átfedések, mivel egy csomó beépített feature van már a 3-asban, amit a TabMixPlus-ból még nem gyomláltak ki.

Kérdés: Ismer valaki olyan navigációs addont (vagy bármilyen beállítást, esetleg billentyűkombinációt), ami azt okozza, hogy a böngésző a Tab billentyű lenyomására automatikusan az oldalon található form-ba ugrik? (Az Operához hasonlóan. Tehát, hogy példát írjak, például itt amikor megnyomom egyszer a tab-ot az oldal betöltődése után Operában automatikusan a Form-ba ugrik, míg FF-ben vagy 10x kell ismételten megnyomnom, mire odaugrik, mert végigugrál minden linken előtte, így sokszor kénytelen vagyok egérhez nyúlni.

(#7303) pethYeti


pethYeti
addikt

Media player plugint még mindig nem lehet belevarázsolni a beta4 alá?

(#7304) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Megnyitok 10 oldalt egy ablakban, ekkor a program használ ~230MB memóriát. Idővel bezárok a 10ből 9et, a maradék 1et elég sokáig nyitva hagyom és még mindig 230at eszik, mint 10 lapnál. Ez miért van így, hogyan lehet rajta segíteni?
3.0.10

[ Szerkesztve ]

(#7305) WonderCSabo válasza pethYeti (#7303) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem működik. Rakd fel ezt és indítsd újra a Firefoxot!

(#7306) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

A Firefox vagy a PH! tanult meg magyarul? Csak most tűnt fel hogy a helyesírást tudd. Esetleg az UBI9es?

(#7307) WonderCSabo válasza Csakénvagyok (#7306) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#7308) pethYeti válasza WonderCSabo (#7305) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi így már működik!

Egyébként szerintetek most mennyire megbízható a beta4?

(#7309) WonderCSabo válasza pethYeti (#7308) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem teljesen megbízható. Nekem még nem fagyott le. A kiegészítőim is működnek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#7310) lesaux


lesaux
veterán

Új Firefox-felhasználó vagyok (mondhatni, most kezdtem el rókázni ;]), és lenne két gondom.
1. Néha minden megáll 1-2 másodpercre, olyankor az oldalt se bírom görgetni, Start menüre kattintásra sem reagál, aztán megy minden, mintha mi se történt volna.
2. Tudom, hogy elég szépen testreszabható a program. Képes olyan nyalánkságokra, hogy új ablak nyitásakor egyből tudjak a címsorba írni? (IE alatt egy tabulátort kellett nyomnom, itt viszont Shift-Tabot kétszer. Csak meg lehet oldani valahogy, nem?)

Szerk.: amúgy biztos normális dolog ez, hogy nyitva van egy PH-s Firefox-ablak meg egy about:config, és 207 MB memóriát eszik?
Firefox 3.0.10, Windows XP SP3

[ Szerkesztve ]

(#7311) Winner_hun válasza lesaux (#7310) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a kifagyásos dolog néha nálam is előjön, de csak néhány oldal látogatásakor. Akkor a proci maxon pörög. Van egy rakás kiterjesztésem, nem tudom hogy azok közül zavar-e be valamelyik vagy valami hiba miatt van ez:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7312) lesaux válasza Winner_hun (#7311) üzenetére


lesaux
veterán

A másik meg hogy legördülő menübe ha egyszer belekattintottam, utána miért nem tudok az egér görgőjével scrollozni benne, mint IE alatt? Rákerestem a problémára, foglalkoznak is a dologgal, de megoldást egyelőre nem találtam.

(#7313) Penge_4 válasza lesaux (#7310) üzenetére


Penge_4
veterán

Nálam nem fagyogat (ez alól kivétel, mikor memóriafogyasztás tesztet hajtok végre 30db egyszerre megnyitott YouTube videóval :D )
Egyébként (3.5 béta4), de nálam nagyon kevés ramot eszik. Csodálkoztam is. 8-10 megnyitott tabnál is 100-150 körül.
Mikor új tabot, vagy új ablakot nyitok, automatikusan a címsorba helyezi a kurzort (egyébként meg Alt+D) Ez alól a JavaScript-es ablakok a kivételek, ahol nem lehet szerkeszteni a címsorban lévő címet, ott tényleg Shift+Tab)

Egész pontosan milyen legördülő menünél van ez? Nálam itt a PH-n mindegyik ugyanúgy viselkedik minden böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#7314) lesaux válasza Penge_4 (#7313) üzenetére


lesaux
veterán

Mindegyiknél, itt a PH!-n is.
Próbáld ki, alul rákattintasz a hozzászólások számánál, hogy 7251-7314, elviszed onnan az egeret és scrollozol. IE alatt a legördülő menü fog görögni (ami a célom lenne), FF alatt meg az oldal.

(#7315) Penge_4 válasza lesaux (#7314) üzenetére


Penge_4
veterán

Ja, hogy erre gondolsz. Nekem ott nincs legördülő menü, az egészet kilistázza.
Egyébként FF-ben a fel-le nyillal (billentyűzet) tudsz váltogatni.

(#7316) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Esetleg nem tudja vki, hogy a Greasemonkey kiegészítő a beállításait hol tárolja?
Mert leszedtem, újraindítottam a FF-ot, visszatettem de a scriptek megmaradtak a beállításokkal együtt. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7317) Winner_hun válasza Pubszon (#7316) üzenetére


Winner_hun
félisten

X:\Documents and Settings\felh. név\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\yxpnoyao.default\extensions\{e4a8a97b-f2ed-450b-b12d-ee082ba24781}
Itt valamelyik mappában

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7318) Pubszon válasza Winner_hun (#7317) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, ez megvan de nem ez volt a gond. :(
Esetleg akkor az IWIW Tools beállításait nem tudod hol találom? :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7319) Winner_hun válasza Pubszon (#7318) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt hittem törölni akarod a Greasemonkey-hoz adott scripteket, a mappa törlésére gondoltam. Nem tudom merre vannak azok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7320) Penge_4 válasza Pubszon (#7318) üzenetére


Penge_4
veterán

C:\Documents and Settings\User\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\valami.default\gm_scripts\

C:\Documents and Settings\User\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\valami.default\gm_scripts_bak\

Egyébként kár volt leszednek a Greasemonkey-t, ott Manage User Scripts->Uninstall-al el tudtad volna távolítani a problémás scripteket. Sőt, egyenként letilthatod, illetve engedélyezheted, egyszerűbb lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#7321) partymaci


partymaci
aktív tag

segitsetek lécci!
felrakom ff-t viszont par honapra rá mideg elojon az a probléma, hogy nemtudom hasznalni a pageUp - down , valamint az end és a home billentyuk funkcióját. Ha megnyomom azonnal leugrik a lap ajjára. Egyszer mar leszedtem meg felraktam akkor megoldotta a problemat. de kezd idegesiteni.
elore is koszi

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#7322) Apollyon válasza partymaci (#7321) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez a probléma nálam is mindig van.
Én mondjuk most telepítettem a Windows-t és most működik, de egy idő múlva nem fog. Sztem ez valami bug vagy hasonló, hirtelen én sem tudom a megoldást, de próbáld állítgatni esetleg a finom görgetés funkciót.
(Beállítások => Haladó => Általános fül)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7323) partymaci válasza Apollyon (#7322) üzenetére


partymaci
aktív tag

köszi a megoldas odaát van nálad, kikapcsoltam a "kurzormozgató billentűk az oldalon beluli navigalashoz" funkciot, meg benyomtam a finomgörgetést és megoldódott, örök hála
ÜDv!

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#7324) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogyha egy firefox ablakot már megnyitottam, akkor újabbat nem tudok. Ha azt állítom be a beállításoknál, hogy a link követése esetén új fület hozzon létre és nem új ablakot, akkor azt létrehozza, de ha új ablakot kellene nyitnia, akkor azt nem tudja. :F
Kérlek segítsetek, mert nagyon nagy szívás így netezni. (Az Internet Explorer megy rendesen, amúgy.)
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7325) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Közben újraindítottam a gépet, újra telepítettem a 3.0.10-es verziót, de semmi.
Please help.
thx:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7326) WonderCSabo válasza piadex2 (#7325) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Full reinstall volt? (Vistán és 7-en vagy Xp-n) Vagy hagyd benn a pipát az uninstalláláskor a beállítások törlésénél.

(#7327) Penge_4


Penge_4
veterán

Olyan addont keresek, amivel beállítható tabspecifikusan, hogy használok-e proxy-t. Tehát egyik tabon be van kapcsolva a proxy, a többin pedig rendesen böngészek. Lehetőleg minden proxy toolbar hülyeségektől mentes megoldás kéne, csak ez az egy funkció. A QuickProxy-hoz hasonló funkcionalitás, csak tabspecifikusan, nem az egész böngészőre érvényes beállítással.

(#7328) WonderCSabo válasza Penge_4 (#7327) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én úgy tudom, h. csak az összes fület/ablakot lehet berakni bármilyen kieggel. :(

(#7329) Pubszon válasza Penge_4 (#7320) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi a segítséget. :R
Próbáltam így is meg úgy is, de a probléma ugyan úgy fenn áll.
Az iwiw tools az üzenőfal üzeneteit nem tölti be automatikusan. :W
Próbáltam hogy újrarakom a greasemonkey-t meg a tools-t is, de semmi sem segített. :(
Ha van még vmi ötlet, örömmel fogadom. :R

MOD: Ez beszarás, most meg betölti rendesen az üzeneteket. Akkor ezek szerint nem nálam volt a hiba. :W

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7330) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Szoval nalm is mindig elojon a yahoo az cimsor keresesnel, csak nem a keyword.url a megoldas, hanem a serch engine plugin kiterjesztes torlese mert felkerul a gepre

udv

neduddki

p.s. sejtesem szerin pdfcreator a bunos, de majd egyszer utnna is nezk rendesn addig meg csak sejtem:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7331) piadex2 válasza WonderCSabo (#7326) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Kösz. Ez volt a megoldás: a teljes eltávolítás. Köszönet érte. :R

piaex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7332) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Tudunk valamit amit masok nem :) Link:

[ Szerkesztve ]

(#7333) Joshi


Joshi
titán

Valaki meg tudná mondani hogy Windows7 64bit 7100-as oprendszernél miért adja be ezt az ablakot a Firefox minden indításánál?

(#7334) Joshi válasza Joshi (#7333) üzenetére


Joshi
titán

Megoldva, véletlenül a csökkentett mód ikont raktam be a gyorsindítóba. Nem is tudtam hogy van ilyen indító ikon is a Firefoxnak. :B

(#7335) twollah


twollah
nagyúr

Van olyan kiegeszito FF-re ami nagy kepernyonel (1920x1200) kozepre teszi azokat az oldalakat amiket alapbol bal oldalra zarnak ki?
Gondolok pl. a PH!-ra ami teljes kepernyon (1920x1200) a bal oldalon van es kicsit?!? zavaro a dolog.

Tud valaki ebben az ugyben segiteni?

(#7336) Penge_4 válasza twollah (#7335) üzenetére


Penge_4
veterán

Userscripteknél nézelődj. Mivel minden oldal különböző, így globálisan ezt nem lehetne normálisan megvalósítani, oldalspecifikusan írhatsz saját userjs-t, vagy ha szerencséd van, akkor találsz itt az adott oldalhoz.[link]

Nálam is hasonló probléma volt a szélességgel, aztán végül feladtam és bepakoltam két oldalra 1-1 sidebar-t. Egyiken Vista sidebar, a másikon a böngésző sajátja. :D

(#7337) twollah válasza Penge_4 (#7336) üzenetére


twollah
nagyúr

Eleg csalodas kelto a dolog.
Foleg, hogy nekem kell hackelgetnem.

(#7338) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok, win7 újratelepítés előtt elmentettem a könyvjelzőket, (Bookmarks 2009-05-25.json). Most be szeretném importálni és persze nem ajánlotta fel a .json kiterjesztés elfogadását. Rákerestem a keresővel de nem lett egyértelmű a megoldás.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7339) Penge_4 válasza sysrq (#7338) üzenetére


Penge_4
veterán

A könyvjelzőket a places.sqlite fájlban tárolja. Amit te lementettél az a backup fájl. Azzal annyit tehetsz, hogy miután létrehoztál legalább egy könyvjelzőt és leállítottad a böngészőt, ezt bemásolod a profilodban a bookmarkbackups mappába, újraindítod a böngészőt, majd a könyvjelzőkezelőben (Ctrl+Shift+B) az Import and Backups menüpont alatt visszaállítod. Bizonyos könyvjelzőid el fognak veszni, mert naponta egy biztonsági másolatot készít a FF, ha van változás a könyvjelzőkben (törölsz, hozzáadsz, módosítasz, átrendezed...stb).

Egyébként tudom ajánlani a Mozilla Weave-et, amivel szinkronizálhatod jelenleg a könyvjelzőidet, böngészési előzményeidet, megnyitott tabokat és a jelszavakat (ezek közül opcionálisan, amiket akarsz), de hamarosan a cookiekat, mentett formokat, addonokat, témákat és keresőpluginekkel is megteheted ugyanezt.

(#7340) sysrq válasza Penge_4 (#7339) üzenetére


sysrq
őstag

Köszi. Közben rájöttem egy egyszerűbb megoldásra, nem importálást választok hanem visszaállítást és így már megeszi a .json-t. Biztos van előnye de én nem örülök ennek az újításnak.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7341) lesaux


lesaux
veterán

Próbálom megszokni ezt a hiperszuper Firefoxot, de az agyonszidott IE után nagyon nehéz. A fent említett problémákkal most nem foglalkoznék, csak az egyikkel, amikor tudniillik 1-2 másodpercre úgy marad minden, akár egy legördülő menü is, sőt, gépelésnél a karakterek se jelennek meg egy darabig, ha akkor jön ez a pár másodperces "fagyás".

Lényeg, tesztelgettem, hogy mi okozhatja, és akár egyetlen FF-ablaknál is jelentkezik, ha van flash-tartalom az oldalon. Az Eszközök / Kiegészítők / Bővítmények menüpontban a Shockwave Flasht letiltva a fagyás megszűnik, az EKG-hullámok kiegyenesednek, szerencsére a 0-hoz konvergálva.
Na most erre nincs valami kulturált megoldás?

(#7342) Penge_4 válasza lesaux (#7341) üzenetére


Penge_4
veterán

Kezdetnek telepítsd újra a Flash-t és ügyelj rá, hogy a legfrissebb (10-es verzió) legyen fent.

(#7343) lesaux válasza Penge_4 (#7342) üzenetére


lesaux
veterán

10.0 r22

(#7344) harylmu válasza lesaux (#7343) üzenetére


harylmu
őstag

akkor próbálj régebbit.
nálam r12-nél minden klappol

[ Szerkesztve ]

(#7345) BullZeye


BullZeye
veterán

sztetek az normális, hogy egy bizonyos fájltípusnál be állítom hogy használja alapértelmezettként a MEGNYITÁS opciót, viszont ezt folyamatos jelleggel elfelejti.

Vagy Pl MKV fájlformátumot mentse alapértelmezetként, be is pipálom hogy jegyezze meg, de persze ha bemegyek az általános beálláításoknál az alkalmazások fülhöz, természetesen az MKV mint formátum bent sincs >>

Hogy picit specifikusabb legyen, a .torrent fájl ami elég makacs, 'A' oldalon megjegyzi, 'B' oldalon elfelejti, aztán 'A' oldalon is elfelejti >> ötlet?

(#7346) Penge_4 válasza BullZeye (#7345) üzenetére


Penge_4
veterán

Hogy picit specifikusabb legyen, a .torrent fájl ami elég makacs

Az oldalt bactasd, ahol nem adják meg normálisan a MIME type-ot. A TPB-n például nálam megjegyezte és meg is nyitotta, más (zárt) oldalakon viszont folyamatosan feldobálta minden egyes megnyitásnál a dialógusablakot.

(#7347) BullZeye válasza Penge_4 (#7346) üzenetére


BullZeye
veterán

hát de annyi csak lehetne Firefoxban, hogy ha már kijön az az ablak, akkor látja hog ymilyen formátum, még ikont is rendel hozzá, hogy akkor megnyissa automatikusan....aláírom az oldalak hibája is, de firefox meg lehetne hülyebiztos >>

(#7348) Penge_4 válasza BullZeye (#7347) üzenetére


Penge_4
veterán

aláírom az oldalak hibája is, de firefox meg lehetne hülyebiztos >>

Már az 1.5 is ilyen volt. Ha 3.5-ig nem voltak képesek ezt kijavítani (Operával például semmi baj, az mindenhol megnyitja), akkor sok jót ne várj. Páran már írtak ez ügyben a mozillaZine-ra.

(#7349) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Miért lehet az, hogyha az egyik gépem, amire most reinstalláltam a FF-ot (total reinstall, tehát kézzel takarítottam el a maradványokat), nem enged ide belépni. Az történik, hogyha beírom a szükséges adatokat, kiírja a rendszer, hogy sikeres belépés, majd megjelenik újra a ph fórum kezdő oldala (ahogy kell). Csakhogy nem az van kiírva a jobb oldalon, hogy "beléptél, piadex2", hanem hogy "belépés", mintha nem ütöttem volna be a loginomat és a jelszómat. Bár mit csinálok azon a gépen ez történik. Gmail-t tudok olvasni, de a phra nem tudok belépni. Ötlet?
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

mod: javítás

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7350) Apollyon válasza piadex2 (#7349) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Engedélyezd a cookie-kat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.