Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) #73749248 válasza Kékes525 (#53999) üzenetére


#73749248
törölt tag

Nem, az az amcsi FCC mai döntése miatt fog bekövetkezni. :(

(#54002) potyi23


potyi23
senior tag

hali. Unnepek kozott ujra fogom rakni,a 4 éves rendszeremet,és igy torlodik minden rola.mindent lementettem,de a firefox meg hatra van. régebben volt ra egy program amivel jelszokat,konyvjelzoket mentettem el.mostis szukseg van rá,vagy ez az uj Firefoxban konnyeben megoldhato? csak a jelszok,es a konyvjelzok kellenek.elozmenyeim nem ,azok már nagyon regiek,sok szemet van benne..

(#54003) #73749248


#73749248
törölt tag

Szép, új Firefox. Androidon.
Minden kilépéskor törlöm a tárolt adatokat, a jelszavak kivételével.
Pár nap óta azt látom, hogy elindítom, megnyitok egy oldalt, kb. 40-120 mp (idők a lokális proxy-m logjából), mire megjelenik.
Kikapcsolt proxy-val, letiltott kiegészítőkkel is ugyanez a helyzet.
Mondjuk a linuxos sem sokkal jobb, bár ott leginkább a noscript állapota bosszantó, anélkül meg nem váltok rá, amíg van remény, hogy egyszer használhatóvá teszik.

Szóval érdekes. És csak a firefox ilyen, chrome és samsung böngészők teljesen normálisan működnek.

(#54004) csako válasza potyi23 (#54002) üzenetére


csako
veterán

A legegyszerűbb, ha másolod az %Appdata% helyről (ha ezt így beilleszted a Fájlkezelő címsorába, akkor a C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Roaming helyre visz egyből) a Mozilla mappádat, az előzményeket törölheted belőle böngészőn belül is, előtte vagy utána.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54005) VIPowER válasza potyi23 (#54002) üzenetére


VIPowER
senior tag

Új firefox alatt nem tudom működik e, de én ezt használom.

(#54006) EmptyParadox válasza #73749248 (#54003) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Szedd le, és rakd fel újra. Nálam is ez volt, elképesztően lassan töltötte be az oldalakat, de így megoldódott.

(#54007) #73749248 válasza EmptyParadox (#54006) üzenetére


#73749248
törölt tag

Odáig nem jutottam. Töröltem az adatait, így relatíve jó. Mintha nem lenne tökéletes a sqlite motorja... :DD

(#54008) Cs1csó válasza ArthurShelby (#53998) üzenetére


Cs1csó
félisten

ZSENIÁLIS!! Tökéletesen megfogalmaztad, de a sor vége után jön a lényeg: ha ezzel mind megküzdesz utána úgy böngészhetsz mint a böngészés hajnalán, nekem ennyit megér azoknak a srácoknak akik fejlesztik ezeket még többet is.

(#54009) potyi23 válasza Cs1csó (#54008) üzenetére


potyi23
senior tag

Kosziii Fiuk :R :R

(#54010) joghurt


joghurt
addikt

Nemtom, ki hogy van vele, de nekem ma délután óta teljesen szétesett az index.hu. Teljes képernyős fekete lenyíl stb., alul meg a rendes tartalom, szemre CSS nélkül.
Próbáltam letiltott kiegészítőkkel, cache-t törölve stb., semmi javulás.

FF 57.0.2 x64

A tej élet, erő, egészség.

(#54011) joghurt válasza Cs1csó (#54008) üzenetére


joghurt
addikt

A böngészés hajnalán alap volt a képek automatikus betöltésének letiltása. Vagy a lynx. :DDD
Azért én annyira nem vágyom vissza.

A tej élet, erő, egészség.

(#54012) Cs1csó válasza joghurt (#54010) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen kiegészítőkkel használod? Nekem is szétesett de most jó, bemásolom ide egy máshova beírt menetet:
mivel lehet nálam ez volt a gond.

"Legfrissebb stabil FF + Ublock origin +Chrome Store Foxified +Nano Defender = Stabil működés megszűntek a korábbi oldalszétesések amit a Tampermonkey +AAK Contet script esetén fennált.

Ha kész lesz a Nano Defender is FF-re akkor a sorból kiiktatható a Chrome Store Foxified, de ez jelenleg részletkérdésnek tartom mivel így is stabil."

Amúgy az Index.hu az egyik legjobb teszt a böngészős anomáliák felfedésére eléggé összetett oldal. Amikor legutóbb besokalltam gyalultam az egészet manuálisan is ahol bármilyen firefox, vagy mozilla nevű mappát vagy fájlt találtam,restart, és ment vissza.

[ Szerkesztve ]

(#54013) Kékes525 válasza VIPowER (#54005) üzenetére


Kékes525
félisten

Mire gondolsz? Firefox az első, amit támogat.

"MozBackup supports these applications:

Firefox 1.0 or newer
Thunderbird 1.0 or newer
Sunbird 0.3 - 0.9
Flock 1.0 - 2.6
Postbox (Express) 1.0 or newer
SeaMonkey 1.0a or newer
Mozilla Suite 1.7 - 1.7.x
Spicebird 0.4 - 0.8
Songbird 1.0 or newer
Netscape 7.x, 9.x
Wyzo"

(#54006) Ozrych:

"Szedd le, és rakd fel újra."

A manuális telepítésnél a telepítő "takarít" egy kicsit, ami az automatikus update-nél nincs. Pontosan nem tudom, hogy mitől, mit csinál a sima telepítéshez képest, de sokszor javít.

(#54012) csicso82

"Legfrissebb stabil FF + Ublock origin +Chrome Store Foxified +Nano Defender = Stabil működés megszűntek a korábbi oldalszétesések amit a Tampermonkey +AAK Contet script esetén fennált."

+1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54014) joghurt válasza Cs1csó (#54012) üzenetére


joghurt
addikt

Mondom, hogy letiltott kiegészítőkkel is ugyanúgy szét van esve.

Normál esetben a Cookie AutoDelete, HTTPS Everywhere, I don't care about cookies, uBlock Origin, Vertigo Tabs, YouTube Downloader van engedélyezve.

A tej élet, erő, egészség.

(#54015) Kékes525 válasza joghurt (#54014) üzenetére


Kékes525
félisten

Most is? Nekem tökéletes. [kép] Szedj le egy offline telepítőt és azzal frissítsd, az ilyenkor néha használ.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54016) joghurt válasza Kékes525 (#54015) üzenetére


joghurt
addikt

Igen, a következő próbálkozásom az offline újratelepítés lett volna.
Fura, hogy csak a címlap esik szét, a megnyitott cikkek már normálisan néznek ki.

A tej élet, erő, egészség.

(#54017) jjohn


jjohn
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna Mozillához 57.0 (x64)-hez UnMHT kiegészítőt mert ami most van az nem komptatbilitis és sehol nem találok a Mozilla oldalon sem. Előre is kösz.

(#54018) joghurt válasza Kékes525 (#54015) üzenetére


joghurt
addikt

Sajnos az offline frissítéstől sem javult meg, pedig az telepítés közben azt is kiírta, hogy "Egy kis takarítás..." :(

A tej élet, erő, egészség.

(#54019) Kékes525 válasza joghurt (#54018) üzenetére


Kékes525
félisten

Tiltsd le a hardveres gyorsítást.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54020) Kékes525


Kékes525
félisten

A Nano Defender (a.k.a. uBlock Protector) üzembe helyezésének 4. lépéseként kéri, hogy állítsuk be a "userResourcesLocation". Ez nem veszélyeztetheti a biztonságot? Pontosan ez mit csinál?

"Step 4. Go to uBlock Origin dashboard, select "Settings" tab, check "I am an advanced user", click the gears that shows up, replace "unset" after "userResourcesLocation" by "https://raw.githubusercontent.com/NanoAdblocker/NanoFilters/master/NanoFilters/NanoResources.txt" (without quotes)."

Itt ezt találtam róla:

"userResourcesLocation

Default: unset.

uBO 1.11.5 and above.

If set to a valid URL, uBO will load the content of the URL and parse it as token-identified resources to be used for redirect or script:inject purpose. For example, I use this setting with a file:///-based URL to test resources before publishing them for uAssets. uBO expects valid content such as can be seen in resources.txt, anything else will lead to undefined results."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54021) Matthewus válasza Kékes525 (#54020) üzenetére


Matthewus
őstag

Chrome-hoz van, majd ha lesz Firefox verzió, akkor foglalkozzunk vele.

(#54022) Kékes525 válasza Matthewus (#54021) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre a beállításra, vagy a Nano Defenderre érted? Mert az a Chrome Store Foxified segítségével telepíthető a Firefox alá és úgy tűnik, hogy működik is. Mivel alapvetően Chrome-hoz készült, így értelemszerűen csak Chrome-hoz készült leírások vannak róla. Amíg nincs tisztán Firefox verzió, addig kénytelenek vagyunk ilyen hibrid megoldásokhoz folyamodnunk, A Chrome Store Foxified-et gondolom épp ezért is fejlestették ki.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54023) Matthewus válasza Kékes525 (#54022) üzenetére


Matthewus
őstag

A Nano Defenderre. A fejlesztője is írta, hogy időnként lehet vele probléma Firefox alatt, és nem nyújt hozzá semmilyen támogatást.

(#54024) Kékes525 válasza Matthewus (#54023) üzenetére


Kékes525
félisten

Eddig nem volt problémám vele, persze tudom, hogy ez nem sokat jelent. Remélem megírja a Firefoxhoz valót is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54025) Cs1csó válasza Matthewus (#54023) üzenetére


Cs1csó
félisten

Abban én is bízom, hogy elkészítik FF-re is. Ha egy ilyen kiegészítővel közel hiba nélkül lehet futtatni akkora natív verziót elkészíteni nem lehetetlen vállalkozás.

(#54026) Cs1csó válasza Kékes525 (#53995) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi a teszteket átment a böngézsőm az AAK-s teszteken: forbes.com, wired.com, businessinsider.com sima reklámblokkolóval kemény diók ezek az oldalak.

(#54027) Attix70


Attix70
aktív tag

Segítség kellene. Egy ismerősömnek van egy gépe amibe meghalt a vinyó. Firefox volt rajta valami régebbi verzió. Másik vinyóra fel minden amit akart, de neki kellett a "Download Helper" mert mp3-ba szedett le zenéket. Nekem a mostani verziókkal nem jönnek össze. Valaki tudna Firefox+Download Helper kombót ajánlani amivel működne a dolog (32bites) ? Akár szájbarágóssan.
Köszi előre is.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#54028) lufi7 válasza Attix70 (#54027) üzenetére


lufi7
aktív tag

A 7.1.1-s a legújabb.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#54029) Attix70 válasza lufi7 (#54028) üzenetére


Attix70
aktív tag

Ez ok, csak éppen nem tudom mp3 letöltésre bírni. Valami konvertáló progit kér (azt letöltve regisztrálni kellene 30+ dollárért). Ez régebbi kombóként működött (csak nem tudom milyen számúak voltak). Le lehet tölteni régebbieket is van még rá lehetőség, de ha minden variációt ki kellene próbálnom akkor már nem lenne időm PH-t olvasni :DD

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#54030) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! A Firefox 56.0.2-vel nem kompatibilis a "Google Translator for Firefox 3.0.3"

Tudtok valamit ajánlani helyette, ami ugyanúgy a jobb egér klikkel előhívható fordítási lehetőséget tud?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#54031) csako válasza newmoonlight (#54030) üzenetére


csako
veterán

S3.Translator

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54032) newmoonlight válasza csako (#54031) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Wow!!! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#54033) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Az alábbi kiegészítőkre keresnék alternatívákat (57-es FF-hoz):
Tile Tabs
Super Start
Tab Groups
Tab Scope
FireGestures
Screenshoter
Undo Closed Tabs Button

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#54034) DS39 válasza Predator2 (#54033) üzenetére


DS39
nagyúr

Tile Tabs-nél ott a link a leírásában. WE edition van belőle.
Mondjuk gagyi is, mint az összes normális kiegészítő WE variánsa.

(#54035) Cs1csó válasza DS39 (#54034) üzenetére


Cs1csó
félisten

24" FHD-ban kicsinek tartom az oldal méretét ezt chrome-nál simán meg lehet oldani - a minden oldalra vonatkozó nagyítással - a 125% - nekem tökéletes. Az FF-nél ilyet nem találtam csak olyat hogy oldalanként lehet nagyítani és nem is volt 125%-os lehetőség 110-133% ha jól emlékszem, ezért feltettem a "Zoom Page WE "-t .
Tehát a kérdésem van ennél jobb megoldás FF-re, mert én nem találtam.

(#54036) Syl


Syl
nagyúr

Én pont egy hete tértem át a Waterfox-ra és nagyon elégedett vagyok vele. Akinek hiányoznak fontos kiegészítők az új FF-ről (pl. a régi, jól működő noscript), az tegyen vele egy próbát. Külön van a profilmappája, tehát nem kell vele vacakolni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54037) Kékes525 válasza Syl (#54036) üzenetére


Kékes525
félisten

Az 56-os Firefox profile-ja átvihető?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54038) Syl válasza Kékes525 (#54037) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem próbáltam. Nem akartam keveredésből adódó bugokat. Tiszta profillal indítottam és beállítottam benne az FF sync-et.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54039) Kékes525 válasza Syl (#54038) üzenetére


Kékes525
félisten

A NoScriptet manuálisan frissíted? A Firefox 56 alatt csak úgy tudom. A fejlesztői verziók között vannak az újabbak. Látsz, tapasztalsz valami lényegi különbséget az 56 és az 57-eshez képest?

(#54035) csicso82

Az 57-es alatt egyszerre használom a Zoom Page WE -s a NoSquint Plust. Úgy tapasztalom, hogy a NoSquint Plus dominál. Ritkán akad ki, ha igen, akkor sincs nagy baj, mert akkor a Zoom Page WE folytatja. Szerintem alapból szebben nagyít (az aláírásokat viszont nem mindig mutatja rendesen) a NoSquint Plus és többet is tud. [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54040) Syl válasza Kékes525 (#54039) üzenetére


Syl
nagyúr

>NoScriptet manuálisan frissíted?

Szerintem egyedül intézi, én nem nyomkodok rajta semmit :B

>Látsz, tapasztalsz valami lényegi különbséget az 56 és az 57-eshez képest?

A waterfox az lényegében egy 56-os, amibe beleraktak minden jóságot az 57-ből. Vizuálisan 56.
Érdekes hogy bizonyos 57-es extensionokat nem eszik (pl. új noscript)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54041) Kékes525 válasza Syl (#54040) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi a verziószáma? A legújabbé (56 -oshoz): Version 5.1.8.3

"Érdekes hogy bizonyos 57-es extensionokat nem eszik"

Gondolom azokat, amik kimondottan az új WebExtensions API-ra lettek megírva.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54042) Syl válasza Kékes525 (#54041) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez a szkrínsot konkrétan Mac-en készült, de ugyanez az összeállítás fut Linuxon és Win10-en: [kép]

Bővítményekről példa: [kép]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54043) Kékes525 válasza Syl (#54042) üzenetére


Kékes525
félisten

Érdekes, az 56-os Firefoxomnál a NoScriptet manuálisan kellett frissíteni. Lehet, hogy csak várnom kellett volna és automatikusan is frissít. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54044) csako válasza Syl (#54040) üzenetére


csako
veterán

A Waterfox egy 56-os Firefox, amiből ki lett gyomlálva pl. a telemetria, pocket stb., egyéb dolgok engedélyezve lettek, és csak biztonságilag lett frissítve 57-re, ezért nem működnek az 57+ kiegészítők.

Más: bárki tud valamilyen kiegészítőt arra, hogy az új fototrend alól fórumozva legyen helyesírásellenőrzés? :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54045) Kékes525 válasza csako (#54044) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#54042) Syl

Ennek ellenére nem úgy müködik mint a sima 56-os Firefox. Legalábbis a NoSquint Plus itt csúnyán, másként nagyít. Most próbálgatom. Eddig még nem sikerült a magyar nyelvre rábírnom, pedig telepítettem hozzá a magyar nyelvi csomagot és a general.useragent.locale hu-HU-ra van állítva. Meglepetésként egy csomó addonomat átemelt. Lehet, hogy a telepítésnél ezt nem vettem észre.
Ez: Magyar helyesírási szótár 1.6.1.1.1-typefix

Frissítette a NoSquint plust az volt a baj. Az 56.1-es szépen dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54046) Syl válasza Kékes525 (#54045) üzenetére


Syl
nagyúr

A helyesírási szótár hiába van fent, az új fototrend fórumban hsz írásakor akkor sincs ellenőrzés. Ezt lezso6 is megerősítette: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54047) Kékes525 válasza Syl (#54046) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt nem tudtam. Éreztem én hogy valami más is van, azért van külön kihangsúlyozva a fórum. Érdekesen lehet megcsinálva. Megnéztem, a jobb gombos menüben sem jelenik meg a nyelv beállítás, helyesírás ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54048) Predator2 válasza DS39 (#54034) üzenetére


Predator2
addikt

A többi kiegészítőről ezek szerint le kell mondanom. Nem tudom hogy gondolta ezt a FF. Nagy nehezen sikerült egy használható böngészőt összeraknom belőle erre tönkreteszik az egészet.

A Waterfox-ból van magyar verzió?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#54049) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Sziasztok!
Van egy problémám. Ezen az oldalon FF-el megnyitva minden link egy másik helyre visz át és nem nyílik meg amit nézni akarok, eddig ezt nem csinálta. MS Edgel jól működik. Valaki nézzen már rá FF-el, hogy nála is olyan-e. AdWcleanert már lefuttattam, ublockot használok.

(#54050) DS39 válasza Predator2 (#54048) üzenetére


DS39
nagyúr

azt nem tudom, hogy a többire van-e, én a listádból ezt használtam korábban csak. a többiben talán más tud neked segíteni. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.