Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) BloodRay válasza jorden06 (#7698) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem a kiterjesztések kompatibilitásának ellenőrzésének kikapcsolása segített. :K

"Címsorba írd be: about:config (vagy nyomj Alt+C-t)
jobb klikk, új - logikai, írd be oda: extensions.checkCompatibility, melynek értéke legyen false
Böngésző újraindítása után a legtöbb kiterjesztés működni fog (előfordulhat, hogy nem megy 1-2 kiterjesztés, abból meg kell várni a frissítést)" -> Winner_hun segedelmével :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7702) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Még a régi FF-hez volt egy olyanom, hogy Menu Mod. Nagyon hasznos volt, mert volt olyan opció benne, hogy ha több linket(vagy képeket) akartam megnézni akkor volt opció arra a jobb egérgombra, hogy Linkek megnyitása új lapon, nem kellett egyenként kattintgatni. Valami megoldás erre esetleg?
Előre is köszönöm a válszokat! :)

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7703) attiati


attiati
veterán

Tudtok olyan add-onról, ami a megadott időközönként frissíti az adott oldalt ÉS be lehet állítani 1 másodpercnél kisebb intervallumra is? (pl fél másodpercenként)

(#7704) egykori válasza blueye (#7699) üzenetére


egykori
őstag

Érdekes dolgok történnek többeknél a 3.5 felrakása után.
A saját esetem hasonló, de mégis más, én áttértem már az újabb FF használatára a 3.1B2 óta. Arra gondoltam, letörlöm az RC3-at teljesen a végleges felrakása előtt (nem kellett volna, semmi gond se volt vele és a végleges szemre megegyezik a 3.5-tel), MozBackup, full uninst, aztán 3.5 felrak, Mozbackup vissza, láss csodát: fagyás, hiba-hiba hátán. Teljes törlés, vissza 3.5RC3, ugyanaz. Megint törlés, 3.0.11 fel, megkérdeztem tőle talál-e frissítést, azt mondta 3.5. Oké, utána a MozBackuppal csak a könyvjelzőket, a tanusítványokat és a jelszavakat rakattam vissza, egyéb beállításokat és a kiterjesztéseket egyenként, manuálisan.
Eredmény: teljesen szuper, hiba mentes 3.5! Esetleg másnak is bejön.

(#7705) attiati válasza Hegyirabló (#7695) üzenetére


attiati
veterán

de amiket tanácsoltak, azt kipróbáltad?

Csökkentett mód, tűzfal, vírusírtó kikapcsolás. Netkapcsolat nélkül is ilyen lassan hozza be a programot? Ezeket mind végigpróbálnám.

(#7706) jorden06 válasza BloodRay (#7701) üzenetére


jorden06
senior tag

Köszönöm a segítséget, de sajnos nem működik :( Vagyis valami történt, mert már 50%-os (!) a CPU terhelése amellett, hogy a megnyitott lapok száma csak 1-gyel nőtt meg. Melyik volt a legutóbbi Firefox a 3.5 előtt? Mindenképpen szükségem lenne rá, mert ez így használhatatlan.

(#7707) WonderCSabo válasza jorden06 (#7706) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A full reinstall után visszaraktad a cuccokat MozBackuppal? Ha igen, akkor nem kellett volna! Full reinstall után ne rakjatok vissza mindent MozBackuppal, vagy bemásolással, mert akkor ugyanolyan, mintha csak rátelepítitek az előzőre a beállítások megtartásával!

s4hu|SyD^: A Linky tud ilyet.

attiati: ReloadEvery erre való, de csak másodpercenként tud.

[ Szerkesztve ]

(#7708) cizoe


cizoe
őstag

kicsi off, de itt relevans:

Mozilla megszalottak jelentkezhetnek hirezonek Firefox, Thunderbird,stb-vel foglalkozo hirblogba. Jelenkezes privat uzenet formajaban. Itt meg lehet tekinteni a blog layoutját, egyelore csak peldatartalommal. A legfrissebb hireket, kiszivargott cuccokat, pletykakat, stb kene postolni foleg, persze csak ha kapcsolodik a mozilla barmelyik jelenlegi, vagy jovobeli termekehez. Ami elvaras az elviselheto helyesiras, ertheto fogalmazas. Mas elvaras nincs, akkor postol az illeto amikor akar, nincs menyisegi minimum. ha nincs kedve 2 hetig, akkor 2 hetig nem. (mivel en is resztveszek a munka ezen reszeben). Szoval segitsegkepp kene valaki, sokszor nem tudok postolni en, ido, stb hianyaban, de ketten mar normalisabban fent lehet tartani a blogot. Egyelore a dolog nem bevetelorientalt, viszont idovel valtozhat a dolog. Persze epp ezert jelentkezzenek csak azok akiket erdekel a tema, bennevannak a dologban, mert igy talan kedvet kapnak, es szivesen fognak postolni, keresgelni ujabb hireznivalot, esetleg bemutatni egy-egy szoftvert, trukkot, addont, stb. Szoval akit erdekel, dobjon egy privatot, es ne ide offoljon. koszi es bye!

[ Módosította: ngabor2 ]

(#7709) egykori válasza WonderCSabo (#7707) üzenetére


egykori
őstag

Elnézést én is alapvetően jorden06-nak szerettem volna támpontot adni, eggyel elcsúsztam.
Viszont, igaza van WonderCsabonak, ha visszalökünk mindent, akkor ugyanaz marad minden.
Csak egy dolgot szeretnék kiemelni: a legelső pipát érdemes kivenni, az általános beállításokat, de veszélyesek probléma megoldás esetén a kiterjesztések is.

(#7710) cor válasza WonderCSabo (#7678) üzenetére


cor
őstag

kösz, akkor igy marad a 3.5.1-ig, ugyis jön nem sokára
majd ha abban se lesz jó... akkor nemtom mi lesz :DDD

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#7711) WonderCSabo válasza cor (#7710) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért azt megpróbálhatnád amit írtam. Vagy már megtetted és úgy sem jó?

(#7712) s4hu|SyD^ válasza WonderCSabo (#7707) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Lehet, csak nem kompatibilis a 3.5-el. :(

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7713) cizoe válasza s4hu|SyD^ (#7712) üzenetére


cizoe
őstag

Nekem megy a 3.5-tel...

(#7714) Dyno


Dyno
veterán

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy újra szeretném teljesen rakni a rendszerem, viszont a könyvjelzőimet nem szereném elveszteni, ezért az lenne a kérdésem, hogyan tudom lementeni, iszont semmilyen beállítást nem szeretnék menteni, csak a könyvjelzőimet, még a jelszavak sem szükségesek.

Köszönöm előre is, remélem érthető voltam :B

(#7715) cizoe válasza Dyno (#7714) üzenetére


cizoe
őstag

Könyvjelzők menü > könyjelzők rendezése > Importálás és mentés (talán ez a magyarban) és utána export to html.

Utána az új renszernél pedig ugyanez, csak ott az import html-re klikk. Betallózod a html fájlt, és ezzel behozza a régi könyvjelzőidet a rendszerbe. Ha esetleg rossz helyre rakná őket, a Könyvjelzők rendezése ablakban tetszés szerint rendezheted őket.

Viszont ha mindent le szeretnél menteni, mozbackup.

[ Szerkesztve ]

(#7716) s4hu|SyD^ válasza cizoe (#7713) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Tényleg megy bocsi. Nekem olyan volt, hogy a jobb egérgombos menüben volt benne, na egy olyan lenne nagyon jó. :D Amúgy ez mindig feladja az ablakot, hogy mit akarok megnyitni?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7717) cizoe válasza s4hu|SyD^ (#7716) üzenetére


cizoe
őstag

"Nekem olyan volt, hogy a jobb egérgombos menüben volt benne, na egy olyan lenne nagyon jó."

Ez olyan...

mod: Nem tudom akkor lehet másik kieg volt, nézz szét az addonok között.

[ Szerkesztve ]

(#7718) s4hu|SyD^ válasza cizoe (#7717) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Úgy értem alapból nem úgy, hogy van még egy Linky lenyíló és azon belül. Vagy én bénáztam el valamit. :D

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7719) egykori válasza Dyno (#7714) üzenetére


egykori
őstag

Üdv Dyno, a MozBackupkal is lehet szelektálni, könnyen meg tudod oldani vele, hogy mit ments el. Ha a könyvjelzőket akarod csak, akkor ott maradjon egyedül meg a pipa, a többinél vedd ki és ne felejts el az Ismeretlen fájlok gombra kattintani, mert ott is lesz néhány dolog, ami elől a pipákat ki kell szedni.

(#7720) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Linky nem működik minden esetben... Sajnos. :(
Szóval lehet várni a Menu Modra.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7721) Dyno válasza cizoe (#7715) üzenetére


Dyno
veterán

Köszi remélem jó lesz az új rendszernél is. :)

(#7722) cor válasza WonderCSabo (#7711) üzenetére


cor
őstag

meg, semmi változás
mondjuk ez a mozbackup tetszik, legalább ennyi haszna volt a dolognak :)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#7723) Barney™


Barney™
aktív tag

nem tudjátok, hogy firefox-al, miért nem tudok belépni a PH!-ra???
Az írja ki, hogy sikerült belépnem, de aztán frissül a lap, és mégsem vagyok bent.. ez mitől lehet?? :R

(#7724) canniball válasza Barney™ (#7723) üzenetére


canniball
nagyúr

Sütik törlése megoldja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7725) Barney™ válasza canniball (#7724) üzenetére


Barney™
aktív tag

Köszönöm, megoldódott.. :R

Ez egyszeri hiba volt, vagy többször is elő fog fordulni ??

(#7726) jorden06 válasza WonderCSabo (#7707) üzenetére


jorden06
senior tag

Igen, sajnos tényleg visszaraktam a backuppal mindent és így volt 50%-os a terhelés, de amit a 7698-as hsz-ben linkeltem kép, az a teljes reinstall után volt, kiegészítők visszapakolgatása nélkül.

A probléma tehát még mindig fennáll sajnos, de az már biztos, hogy a lapok számához van köze, mert progresszív növekszik a terhelés a lapok számának növekedésével.

(#7727) zebrasügér


zebrasügér
csendes tag

Üdv!
FF 3.5 alatt nem működik nekem a Cooliris. Már újratelepítettem a böngészőt és a Cooliris volt az első kiegészítő, amit feltelepítettem és amikor rákattintok az ikonjára, akkor a Cooliris honlapjára továbbít és egy pillanatra előugrik felül egy sáv, hogy további bővítmények szükségesek a működéshez, de el is tűnik rögtön. Tudja valaki, hogy mi lehet a baj? Milyen bővítmény kell még neki? (Egyszer rá tudtam kattintani a sávra, de azt írta ki, hogy nem talál bővítményt ehhez) Köszönöm!

(#7728) WonderCSabo válasza zebrasügér (#7727) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A legújabb verziót raktad fel? Elvileg fullra kompatibilis 3.5-tel. FF-et full reinstallal raktad fel?

Barney™: Előfordulhat, de nem jellemző. Ha sok oldalt tárolsz, és a többi jó, akkor elég a PH! lapcsalád süteit törölni.

(#7729) zebrasügér válasza WonderCSabo (#7728) üzenetére


zebrasügér
csendes tag

Igen, a legújabb verziót raktam fel és full reinstall-t csináltam. Az uninstall-nál bent hagytam a pipát, de utána még megnéztem a rejtett mappákat is, de nem volt bennük semmi. Azért kitöröltem a mappákat biztos ami biztos. Már másodszor raktam vissza és még mindig azt írja, hogy hiányzik egy bővítmény. Nem értem. Pár napja még ment, egyszer csak nem. Más ötlet esetleg? Win7-et használok, 7100-t.

(#7730) WonderCSabo válasza zebrasügér (#7729) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Felraktam én is. Szintén 3.5, Windows 7 7100 build, és frankón megy. 3.0x-el megy?

(#7731) zebrasügér válasza WonderCSabo (#7730) üzenetére


zebrasügér
csendes tag

3.5-öt levettem, 3.0.6-ot feltelepítettem. Az első dolgom az volt, hogy a Cooliris-t felraktam és nem akar menni. Hiányzó bővítmény... :F

(#7732) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

zsák szar ez a 3.5. lassabban indul el, mintha magam kurbliznám be a nyomorult internetet...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7733) WonderCSabo válasza sanyixXx (#7732) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A FF elindulásához semmi köze az internetnek. Full reinstallal raktad fel?

(#7734) cizoe válasza sanyixXx (#7732) üzenetére


cizoe
őstag

A Superfetch ha be van kapcsolva, minden böngésző pöccre indul.

(#7735) @rglaaf


@rglaaf
veterán

hi
3.5 höz hol találok müködő témákat mert a régiek nem mind mennek 100%- az uj ff-el

PSN:BiZzare_0 ️

(#7736) cizoe válasza @rglaaf (#7735) üzenetére


cizoe
őstag

valassz olyat ami megy. vagy ha mindenkepp olyat akarsz hasznalni ami nem kompatibilis, akkor about:config a címsorba, majd ott a következőt csinálod:

1. jobbklikk -> New -> Boolean
2. név: extensions.checkCompatibility
3. érték: false

Ezután firefox restart, és elvileg megy.

[ Szerkesztve ]

(#7737) @rglaaf válasza cizoe (#7736) üzenetére


@rglaaf
veterán

ok kösz igy mennek de pl az abstrac zune témánál a lap fülnél nem irja ki az oldal nevét csak simán fekete mind1 akkor keresek másikat ami müködik rendesen 3.5-el

PSN:BiZzare_0 ️

(#7738) WonderCSabo válasza cizoe (#7734) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha sok (15<) addon felrakva, azon nem segít a Superfetch, azokat sajna nem tudja prefetchelni. Egyébként tényleg pillanatok alatt bejön.

(#7739) Winner_hun válasza WonderCSabo (#7738) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akinek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7740) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!Van valakinek ötlete,hogy nála miért nem működik a jobb klikk új lapon megnyitás funkció,ha a legutolsó hozzászólásom ikonra kattintok?

(#7741) cizoe válasza grabber (#7740) üzenetére


cizoe
őstag

Itt megy. (FF 3.5 SSE2)

Amúgy direkt linkes az a kis gomb, szóval mennie kell. Tabmixplus szintű hülyeségek bezavarhatnak, ha van ilyen kieg., próbáld meg azok nélkül.

(#7742) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Lehet valahogy csinálni még 1 sornyi könyvjelzőt? Itt egy kép mire is gondoltam.

(#7743) Winner_hun válasza Vasinger! (#7742) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7744) Vasinger! válasza Winner_hun (#7743) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valamiért nem működik. Megnyitom jegyzettömbbel a userChrome-example filet, beírom oda amit írtál, elmentem és újraindítom a FF-ot, de nem müxik. Miért? :F

(#7745) Winner_hun válasza Vasinger! (#7744) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én nem a példafile-t írtam be. Ha nincs az adott file a mappában, akkor csinálj egyet;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7746) Jadro válasza Vasinger! (#7744) üzenetére


Jadro
veterán

Esetleg még azt is csinálhatod hogy átírod a könyvjelzők neveit. Pl az Ncore-nál nem az a hosszú lesz hanem csak az hogy Ncore. Így jóval több kifér. Végső lépésként lehet törölni is a neveket és csak a favicon marad.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7747) sanyixXx válasza WonderCSabo (#7733) üzenetére


sanyixXx
senior tag

hogyne lenne köze. ha az ff indul, akkor látom a netes tartalmat, ha nem indul, akkor nem látom...
frissítettem, nem volt full reinstall. átlagjúzer vagyok. ha azt mondják mozilláék, hogy frissítsek a 3.5-re, mert attól nekem jó lesz, akkor úgy is teszek. ha azt mondanák, hogy full reinstallt csináljak, mert attól nekem jó lesz, akkor úgy teszek. előbbit tolták elém, akkor lássam is a csodát!
a 3-as nem tötyörgött ennyit.

cizoe: mi az a superfetch?

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7748) Vasinger! válasza Winner_hun (#7745) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egyszerűen nem sikerül. Tudnál nekem csinálni egy példát, vagy nem is tudom. Te is kipróbálnád? Készítettem egy új filet, beírtam amit írtál, ment, restart, semmi.

Jadro: Az se rossz megoldás, de nekem a 2 sor kényelmesebb lenne. :B :R

(#7749) Winner_hun válasza Vasinger! (#7748) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megnéztem, most nekem se megy, 3.x-be még mintha ment volna (nem használom ezt a funkciót, nálam csak ikonok vannak, 3.5-ben meg még kisebbek az ikonok, több helyem van mostmár.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7750) Vasinger! válasza Winner_hun (#7749) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát ezt sajnálattal hallom. :\ Nekem még a 2-es van fent, az a legkényelmesebb idáig. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.