Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) erikke17 válasza WonderCSabo (#11000) üzenetére


erikke17
őstag

ŐŐ én csak speciális karaktereknél vettem észre.Mert Pl: Myvipen nagy sláger krikszkraksz speciális karakterekből nyilakat és egyéb dolgokat csinláni aztán ott meg itt PH-n az aláirásoknál amik vannak a kommentek alatt ott szoktam látni de ritka dolog, ha látok nyomok egy screent.

Nem igazán izgat csak furdalt a kiváncsiság. :)

Szerk.!!:gondolom a kockában lévő szám a karakter kódja lehet.

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#11002) vamosip


vamosip
tag

Gmail-ben egy levélben van egy szmájli pl.: :-)

Az mitől van, hogy FF-ban L-nek látszik, IE és Chrome alatt viszont rendes smile arcnak?

Kódolást állogattam, de semmi változás.

(#11003) WonderCSabo válasza erikke17 (#11001) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld újrarakni.

vamosip: FF csökkentett módban is? én is gmailt használok FF alatt, de normálisan műxik

(#11004) vamosip válasza WonderCSabo (#11003) üzenetére


vamosip
tag

Csökkentettben is.

Érdekes, mert, ha rámegyek az "Üzenete fura karaktert tartalmaz", akkor a smile helyén egy négyzet van, benne két szám, az idézésben viszont látszik a rendes smile "kép"ként (Én is írtam, meg a másik fél is).

Mikor összecsukva látom a levelezést, akkor is látszik L-ként, de ez pl. Crome alatt is így van, csak ott ha megnyitom, akkor jó.

(#11005) leviske


leviske
veterán

Hello mindenkinek! :)

FF3.6-ot használok és az lenne a problémám, hogy folyton kijelentkeztet a myMSN-ből és a Bing-ből. Az iGoogle esetében nem volt ilyen problémám. :F

Mikor bejelentkezek, akkor is folyton ezt nyomja a képembe: "Habár ez az oldal titkosított, az adatok egy titkosítatlan csatornán keresztül..." bablabla

Tegnapelőtt váltottam, tehát túl nagy múltra nem tudok visszatekinteni, hogy mikor működött normálisan. Lehet, hogy az volna a problémája, hogy kilőttem a reklámot? Talán csaknem. :F

Azt tudom, hogy a Live Messenger szolgáltatásuknál most gond van, de nekem ez a dolog valamivel régebbi keletű, mint ma reggel 8. :F

Tehát összegezve a problémám: A FF nem jelentkezik be automatikusan a myMSN-be és a Bing-be. A Hotmail-be igen, tehát azt ki merném zárni, hogy a MS ne pártolná a FF-ot.

(#11006) Tele von Zsinór válasza erikke17 (#11001) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Hiányzik a unicode support, de nem tudom, ez a róka vagy az oprendszer gondja-e.

(#11007) Tele von Zsinór válasza vamosip (#11002) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ugyanazon az OS-en nézted?
A MS-féle Webdings fontban a JKL betűk arcokként jelennek meg (ergo ha valahol J-t látsz, jó eséllyel vigyorgós smileyt akart a küldő).

(#11008) Tele von Zsinór válasza leviske (#11005) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Egyik rendszert sem ismerem, de nincs valami "bejelentezve marad" vagy hasonló opció?
Egy ilyen, problémás oldalon jobbgomb - view page info, és a permissions fülön nézd meg, engedélyezve van-e neki a süti beállítása.

(#11009) vamosip válasza Tele von Zsinór (#11007) üzenetére


vamosip
tag

Szia!

Igen J ill. L-t látok attól függően, hogy vigyor vagy búskomor akar lenni.

Vistán nézem különböző böngészőkkel.

(#11010) leviske válasza Tele von Zsinór (#11008) üzenetére


leviske
veterán

Nincs "Bejelentkezve marad" opció, csak a jelszavam kéne megjegyeznie, de azt sem teszi. (Vagyis van, mikor teszi és van, mikor nem. Van mikor elég a Sign in/Bejelentkezésre nyomni és van mikor ez után a jelszavamat is be kell írnom. Változó.)

Az érdekes csak annyi, hogy Hotmail-en nincsenek ilyen gondjaim, egyedül a Bing/myMSN esetében. :F

Am. megnéztem, engedélyezve van a süti használat, mind a msn, mind a bing esetében. :F

(#11011) WonderCSabo válasza leviske (#11010) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld törölni a problémás sütiket.

(#11012) Matthewus


Matthewus
őstag

Kijött a 3.6.2-es verzió.

(#11013) erikke17 válasza Matthewus (#11012) üzenetére


erikke17
őstag

Most frissitettem mi lett benne új??

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#11014) WonderCSabo válasza erikke17 (#11013) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A FF-nál az uccsó verziószám növekedéskor csakis kis hibajavítások történnek. Itt vannak a 3.6.2-re vonatkozók.

(#11015) canniball válasza erikke17 (#11013) üzenetére


canniball
nagyúr

Firefox 3.6.2 újdonságai

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11016) erikke17 válasza WonderCSabo (#11014) üzenetére


erikke17
őstag

Télleg ekkora buta kérdést :((( ez most úgy hangzott mintha egy hete lenné PC-m
Nem is tudom miért kérdeztem..... :(

canniball:kösz neked is :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#11017) sto1911


sto1911
veterán

Ismertek olyan kiegeszitot, amivel a bongeszo ablaka automatikusan atmeretezodik a nezett weblap szelessegehez?

(#11018) WonderCSabo válasza sto1911 (#11017) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Utánanéztem, és nem találtam ilyet.

erikke17: Semmi probléma, velem is előfordul az ilyesmi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11019) sto1911 válasza WonderCSabo (#11018) üzenetére


sto1911
veterán

Koszontem, en is hasonloan jartam el :(

(#11020) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!

Új keletű problémám: amint le szeretnék tölteni egy fájlt a Firefoxxal, azonnal "kifehéredik", lefagy és összeomlik a böngésző. Mi lehet az oka?

Kösz

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#11021) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Itt az ígért screenshot: Firefox 3.6.3pre, 15 kiegészítővel és 36 tabbal

sweetlou6.wordpress.com

(#11022) leviske válasza Tele von Zsinór (#11008) üzenetére


leviske
veterán

Az engedélyeknél az alapértelmezett helyett átraktam simán engedélyezettre és érdekes módon azóta működik. Köszi! :R

Pedig engedélyezve vannak a sütik, no mind1.

(#11011) WonderCSabo: Közben megoldódott (vagyis úgy tűnik). :R

(#11023) anri-ur


anri-ur
tag

Sziasztok!

Tegnap frissített 3.6.2-re a fox és azóta ezt látom!

Ez normális? Mi az a "pre"?

[ Szerkesztve ]

(#11024) HZoli87 válasza anri-ur (#11023) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam is ez van, normális. ;)

-Ha jól tudom, pre release= kiadásra szánt verzió.

[ Szerkesztve ]

(#11025) CPT.Pirk válasza james008bond (#11020) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi van beállítva letöltéshez? Nem akar megnyitni valamit magától? Került fel új plugin?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11026) james008bond válasza CPT.Pirk (#11025) üzenetére


james008bond
őstag

Friss telepítés, előtte mindent unistalláltam. Plugin sincs fent. Nem akar semmit megnyitni, bármit szeretnék letölteni, egyszerűen kifagy a FF.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#11027) CPT.Pirk válasza james008bond (#11026) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valami download manager nincs fent a gépen?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11028) glutamin válasza WonderCSabo (#11014) üzenetére


glutamin
őstag

Kár, hogy a skinnelés nem működik tökéletesen régi xp-s kinézettel. Az alsó státusz sort nem fedi, csak a betűtipíust ba**a el.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#11029) WonderCSabo válasza glutamin (#11028) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És ez hogy jön arra amit én írtam? :)

A personasra gondoltál?

Sweet Lou 6: Azt nem mondtad, hogy linuxon. ;) Windowson fogyaszt többet, amit én is írtam.

(#11030) vante


vante
aktív tag

Hogy lehet azt megcsinálni, hogy csak egy firefox fusson egyszerre max? Mármint beállítás érdekelne...

(#11031) james008bond válasza CPT.Pirk (#11027) üzenetére


james008bond
őstag

nem, nincs semmi ilyen

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#11032) glutamin válasza WonderCSabo (#11029) üzenetére


glutamin
őstag

Arra utaltam, hogy hibajavítások történtek, de ezzel sajna nem foglalkoztak most.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#11033) Sweet Lou 6 válasza WonderCSabo (#11029) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

:R

sweetlou6.wordpress.com

(#11034) Llew


Llew
senior tag

Még mindig nincs megoldásom erre. Itt a PH-n a felhasználói ablakkal is ez a helyzet. Másik gépen is frissítettem a FF-ot, de ott nincs ez a gond.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#11035) canniball válasza Llew (#11034) üzenetére


canniball
nagyúr

A TabMixPlus kieg.-ben vannak a lapok megnyitására vonatkozó beállítások, azzal sem orvosolható a dolog?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11036) BullZeye válasza BullZeye (#10993) üzenetére


BullZeye
veterán

Viszont most egy alapvetően Firefox hibára szeretnék rákérdezni:
Adott 2 oldal megnyitva, és pluszba megnyitok valami sok töltést igénylő lapot, pl izismile.com, vagy ahol sok Javascript van...
Ilyenkor míg várnám a töltést, próbálok az előző 2 lapon érvényesülni, és scrollozni, de mintha teljes mértékben befagyna ilyenkor FF (gyakran van "Nem válaszol") , és görgő használata eléggé lehetetlen.
VISZONT a jobb oldali görgőSÁV-ra ha rákattolok és húzom fel le, simán akadás mentesen tudom mozgatni az oldalt :\
Erre van valami about:config megoldás? esetleg valami tipp, hogy mivel lehetne ezt megoldani?
4 giga memóriám van, amiből 99%ban FF 5-700 mb memóriát el is foglal...ami non sense, de hát ha van, minek sajnáljam tőle. Viszont ilyenkor elvárnám, hogy minden akadás mentesen történjen -.- másik ilyen, ha picit is tölt a gép, már akadnak a FLASH Videók...az autómata tab mentést átraktam 5 percre...de ha a vinyó picit is elkezd dolgozni, akkor megint csak akad FF mint az állat -.-
Nem használtam semmi gyorsító kieget, vagy külső programot, alig 1 hónapos FF install, windows se régebbi!
Ez télleg fontos lenne, mert szeretem az FF-et és nem akarok áttérni ilyenek miatt Chrome-ra, és minden kieget és beállítást elölről kezdeni
gépem q6600 @2.4ghz (alul feszelve), és 2x2gb 1066mhz es memória, HD4890@150/200 (ez is "enyhén" alul feszelve)

(#11037) CPT.Pirk válasza BullZeye (#11036) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

5-700Mb 3 tabbal? Az nagyon durva, nálam 15 tabbal és 21 kieggel sem lépte túl a 250-280 megát, XP és W7 alatt sem.

Az izismile-t is megnéztem, töltés közben lazán scrolloztam, semmi gondot nem okozott, a töltési ideje is mindössze 0.597 másodperc volt az ff mérője szerint, mindezt első betöltésre.

A flash lejátszás kicsit érzékeny, az nálam is meg tud akadni kicsit, de csak ha valami komolyabbat csinál a gép.

Egyébként FF még nem kezeli külön processzként a tabokat, ezért fordulhat elő, hogy egy tab betöltése alatt a többi tabon nem tudsz normálisan dolgozni. Dolgoznak a több szálasításon, de az még odébb van.

Amiket kipróbálhatsz, és nálam be vannak téve about:configba: [pipelinening feldolgozás bekapcs]

[fizikai memória foglalás csökkentése tálcára tételkor, virtuális memóriafoglalást nem csökkenti]

[valamint a vacuum places tisztító, ami a címsorba beíráskor jelent segítséget, ha már sok böngészési előzmény van, hogy ne tartson másodpercekig egy webcím begépelése]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11038) BullZeye válasza CPT.Pirk (#11037) üzenetére


BullZeye
veterán

most raktam fel néhány memória optimalizáló kieget meg programot, ezek úgy néz ki visszafogják picit.

De 5-700 mega azért egy jó 10-12 órás menet után jön össze estére :) meg nekem 46 kieg van bent.

Izismile.com nem tudom hogy jön be neked 0.5 másodperc alatt...pusztán a képek amik általában az első oldalon vannak több idő letöltenie a netnek, HA tölt jól...

de hülye példa volt, mert ez pont nem olyan amitől beáll, jobb példa nCore oldala, ami túlképp kifagyasztja a firefoxot jó 8-10 másodpercre míg betölt

Ezzel akkor nem nagyon lehet kezdeni semmit, ugye?

(#11039) WonderCSabo válasza BullZeye (#11038) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hááát, ilyen sok kieggel ne csodálkozz, valszeg vmelyik összeakad. Nézd meg FF csökkentett módban.

(#11040) CPT.Pirk válasza BullZeye (#11038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamelyik kieged (vagy több) memória szivárgásban szenved, a róka memóriafoglalása nem nő magától az időben, főleg nem 500 mega fölé, hiába fut egész nap. Szerintem tarts szanálást, tuti nem használod mind a 46-ot.

Nálam nCore letöltések oldala 1.6-2.5s alatt tölt be. Jah izé, minden ilyen értékem adblock mellett értendő. Kikapcsolt adblocckal az izsmile 3-5 sec alatt tölt be, visszakapcsolva meg 1.5-2.5 között. nCorenál ez 3s, míg prohardver.hu esetében az adblock kikapcsolása átlag 0,5-1s lassulást okozott.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11041) BullZeye válasza CPT.Pirk (#11040) üzenetére


BullZeye
veterán

46 kiegez már a szanált, 120ról csökkentettem.

Adblocok én is használok, Ncorenál pedig van egy Greesemonkey scriptem is, ami a képeket mutatja.

(#11042) CPT.Pirk válasza BullZeye (#11041) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Uhh bazz. Nincs egy screenshotod a 120-ról? ;]

Ami még befolyásolhatja egy oldal betöltését nálam, az a ghostery, blockolja a sok szemetet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11043) vamosip


vamosip
tag

Nálam pl. 3 db kieg. van (Translate, adblock, smart bookmark bar) és ha Facebookon elindítom a Farmvillet, mindjárt 3-400 MB RAM-ot eszik, ha nekiállok szomszédot látogatni, szépen elkezd felmenni a memóriahasználat, majd belassul az egész. Legutóbb másfél gigáig bírta a kettőből, majd kifagyott :(

De mondjuk itt szerintem a flash programmal van gond, mert Chrome-on is ezt műveli. Vicc, hogy komolyabb grafikájú játék nem eszik ennyit...

[ Szerkesztve ]

(#11044) WonderCSabo válasza vamosip (#11043) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Farmville nagyon szarul van megírva, és a Flash már alapból is zabál, szóval ez nem az FF hibája.

(#11045) dqdb


dqdb
nagyúr

Készítettem egy user JS-t, amely a PH összes portálján az oldal tetején megjelenít egy vékony sávot privát üzenet érkezéséről.

A sáv az oldal betöltődésekor jelenik csak meg, azaz magára hagyott ablaknál nem kérdezi le időnként a privát üzeneteket. A működéséhez természetesen az adott site-ra be kell jelentkezni. Firefox 3.6 alatt teszteltem, telepíteni kell hozzá az aktuális Greasemonkey addont.

Letöltés: [link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11046) Llew válasza canniball (#11035) üzenetére


Llew
senior tag

Azt még nem néztem, szerettem volna újabb kieg felrakása nélkül megoldani a dolgot.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#11047) canniball válasza Llew (#11046) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, csak egy "ha mások nem mondanak jobbat" tipp volt. Biztosan lehet valamit bütykölni az about:configban is, csak nekem fogalmam sincs mit...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11048) canniball válasza dqdb (#11045) üzenetére


canniball
nagyúr

Pü!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11049) anri-ur


anri-ur
tag

Az élő könyvjelzők frissítési gyakorisága beállítható valahogy?

(#11050) dqdb válasza canniball (#11048) üzenetére


dqdb
nagyúr

Engem már figyelmeztet a scriptem :D Megnézem a Mobilarénán, hogyan alakítja át a széthúzó script az oldalt, aztán valami hasonlót művelek majd az aktuális designnal. 1280-as szélességre igazítást megoldom, aztán ha lesz hozzá kedvem, akkor a laptopon az 1440-et is. Több nem fog menni, mert nincsen nagyobb felbontású monitorom.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.