Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Penge_4


Penge_4
veterán

A Mozilla Weave-et próbálta már valaki?

Egész jó cucc, még csak experimental (0.3-as verzió), lehet vele szinkronizálni a könyvjelzőket, előzményeket, tabokat (session) és a jelszavakat.

(#7252) Tele von Zsinór válasza Penge_4 (#7251) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Hajdan sokáig nem volt regisztráció, akkor a Foxmarksot kezdtem el használni, igaz, ez csak a könyvjelzőket és a jelszavakat tudja.

(#7253) steam320


steam320
csendes tag

Melyik a jobb ??

Mozzilla vagy Google Chrome ? véleményeket kérek

STEAM ahol minden egyszerűbb :)

(#7254) steam320


steam320
csendes tag

Mozilla Wawe mire jó ?

STEAM ahol minden egyszerűbb :)

(#7255) Penge_4 válasza Tele von Zsinór (#7252) üzenetére


Penge_4
veterán

Néztem én is, de egy az egy third-party cucc, azokban meg nem bízom. Ez meg a Mozilla sajátja. De egész jónak tűni, csendben elvan a statusbar-on és ha változás van szinkronizál. Mint az Opera Link, csak ez a jelszavakat és személyes beállításokat is szinkronizálja.

(#7256) Penge_4 válasza steam320 (#7253) üzenetére


Penge_4
veterán

Mire használod a böngészőt? Ha arra, hogy hetente kétszer megnézed az időjárást vagy a tőzsdei híreket és az emailjeidet, akkor Chrome, mert kevesebb, mint 1 másodperc alatt indul, a JS sebessége is jobb.
Ha napokat képes vagy rászánni, hogy tuningold és testreszabd a böngésződet és bevállalod, hogy 7-8 másodperc alatt indul, de viszont majdnem mindent tud, amire neked szükséged van, akkor FF.

(#7257) csibor


csibor
őstag

Nem megy a flash videó lejátszás,pedig elméletileg mindent leszedtem hozzá?Dell latitude 120L,Xp-be telepített Ubi 9.04,persze ubit használok.

(#7258) Mauzes válasza Mauzes (#7239) üzenetére


Mauzes
őstag

Üdv!

Csak jelenteni szeretném, hogy a probléma továbbra is fennáll, viszont, egyetlenegyszer hajlandó volt működni a Firefox. Megnyitottam, és ment, se előtte, se után nem produkálta ezt újra...

(#7259) Penge_4


Penge_4
veterán

Hi all!

Nézegettem az első hozzászólásban is a linkeket, de amire én gondolok, arra nem kaptam választ. Van ugye az user.js a userChrome.css és a userContent.css

Olyan oldalt keresek, ahol részletesen dokumentálva van pár dolog, hogy miket kell beleírni ezekbe a fájlokba, ha olyasmit akarok, mint az új tab gombot eltüntetni, meg ilyesmi, hogy ezekre a kisebb dolgokra külön ne kelljen feleslegesen addont telepíteni.

(#7260) Met


Met
nagyúr

Lehetséges, hogy 64 bites xp-n nem lehet kiegészítéseket telepíteni a ff-hoz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7261) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Hogy lehet megváltoztatni a keresőt a jobb felső sarokban? Azt szeretném, hogy ne a google.hu/firefox jöjjön be, hanem a sima google.hu

(#7262) Blue@X válasza Met (#7260) üzenetére


Blue@X
senior tag

Nem. Ha firefoxot feltudtad telepíteni, akkor tudsz telepíteni hozzá kiegészítéseket is...

(#7263) Blue@X válasza macikos (#7261) üzenetére


Blue@X
senior tag

Menj az Eszközök menü -> Beállításokba.
Első lapfül, és a kezdőlaphoz írd be a http://www.google.hu -t

(#7264) Met válasza Blue@X (#7262) üzenetére


Met
nagyúr

Az Ad block lement hiding helpert nem engedi felrakni :(
203-as hibakód

Próbáltam felrakni a Reload every-t az felmegy elvileg mert telepítés kész, de nem jelenik meg a kiegészítők között, újraindítás után

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7265) Blue@X válasza Met (#7264) üzenetére


Blue@X
senior tag

Milyen hibaüzenetet ír?

(#7266) Blue@X válasza Met (#7264) üzenetére


Blue@X
senior tag

Elméletileg a 203-as hiba akkor áll fenn, ha már felinstalláltad egyszer, de után nem működött. Nincs véletlen a kiegészítések között már? Firefox hányas verzió?
Még azt is próbáld meg, hogy az installálás idejére kikapcsolod a tűzfalat.

[ Szerkesztve ]

(#7267) macikos válasza Blue@X (#7263) üzenetére


macikos
addikt

Nem kezdőlapot akarok beállítani, hanem hogy amikor jobb fent a google keresősávba kattintok és enter-t nyomok, akkor a google.hu jöjjön be :)

(#7268) Met válasza Blue@X (#7266) üzenetére


Met
nagyúr

A történet (ami úgy néz ki számít :B ), hogy mozbackuppal importáltam be a másik gépről a beállításokat stb. de nem működött ezért akartam újra hozzáadni a ff-hoz

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7269) Blue@X válasza macikos (#7267) üzenetére


Blue@X
senior tag

Elméletileg ezzel az AddOn-nal saját keresőt tudsz csinálni: [link]

(#7270) Blue@X válasza Met (#7268) üzenetére


Blue@X
senior tag

Na itt a 203-as hiba leírása:[link] -> Unexpected installation error -203 -nál nézdd
Tehát ha létrehozol egy új profilt, és úgy próbálod meg telepíteni, akkor sikerülnie kell.

(#7271) Blue@X válasza macikos (#7267) üzenetére


Blue@X
senior tag

Tessék, megszerkesztettem neked az google.xml fájlt (ami a keresésért felel). [link]
Menj a ProgramFiles/Mozilla Firefox/searchplugins mappába, töröld ki a régit (vagy rakd át valahova máshova biztonsági mentésnek), és rakd be a letöltöttet.

[ Szerkesztve ]

(#7272) macikos válasza Blue@X (#7271) üzenetére


macikos
addikt

Nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű és csak abban az XML-ben kell átírni a hivatkozást :) Most már tudom.

Köszönöm.

(#7273) Met válasza Blue@X (#7270) üzenetére


Met
nagyúr

Ha létrehozok egy új profilt abból is elérhetőek lesznek a mentett jelszavak és kedvencek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7274) Penge_4 válasza Met (#7273) üzenetére


Penge_4
veterán

Itt van leírva részletesen, hogy mi mely fájlokban van tárolva a profilban. A prefs.js egy csomó oprendszer és profilspecifikus dolgot tárol, így friss installnál célszerű először anélkül indítani a frissen telepített Firefoxot. Mivel a FF-ban minden telepítésnél új nevet (így új elérési útvonalat) kap a profil mappa. (Egyébként ennek van valami értelme?)

Az about:config-ban végzett beállításokat célszerűbb a user.js/userChrome.css/userContent.css fájlokban tárolni, amit könnyebben tudsz mozgatni, akár platformfüggetlenül is.

(#7275) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!
Olyan kérdésem lenne, hogy a Mozillából, hogy lehet kimenteni a könyvjelzőket?
Újra akarom rakni a windows-t,de előtte szeretném lementeni őket.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7276) Winner_hun válasza legiaap (#7275) üzenetére


Winner_hun
félisten

Könyvjelzők / Könyvjelzők kezelése / Importálás és mentés
Vagy a topik első hozzászólása;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7277) legiaap válasza Winner_hun (#7276) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7278) Pttypang válasza Pttypang (#7225) üzenetére


Pttypang
veterán

pár hsz-el előbb válaszoltak :DD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#7279) Met válasza Penge_4 (#7274) üzenetére


Met
nagyúr

Létrehoztam új profilt de abba se mentek fel a kiegek.
Aztán a régi profil könyvtárból egyszerűen átmásoltam az összes filet az újba és jó lett minden :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7280) Penge_4


Penge_4
veterán

A könyvjelzősáv ikonjait felpakoltam az addressbar-ra a keresőbox helyére, amit leszedtem, mivel a címsorkeresést használom, így semmi szükségem rá. Az ikonok, amik ott vannak nem foglalnak több helyet, mint a keresődoboz foglalt, amíg még ott volt.
A probléma, hogy amikor újraindítom a böngészőt eltűnnek az ikonok és csak egy lenyíló menü lesz az ikonok helyén , amit újbóli jobbklikk->Customize-Done művelettel tudok újra megjeleníteni, hogy ne lenyílómenübe rendezze, hanem rakja ki az összes favicont.

Ez bug vagy feature, vagy hogy lehet megoldani, hogy mindig látszódjanak az ikonok?

(#7281) Brutforsz válasza Penge_4 (#7280) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ez valami bug lehet, mert én is ugyanígy rendeztem el az elemeket, de gond nélkül működik.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#7282) pethYeti


pethYeti
addikt

Melyik FF-et ajánjátok most inkább, a 3.5beta4-et vagy a 3.0.10?

A 3.5-höz van már plugin amivel mennek pl a wmp-t használó alkalmazások?

(#7283) Penge_4 válasza Brutforsz (#7281) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha bug lenne, akkor nálad is ugyanez lenne a helyzet. Próbáltam már 3.0.10-ben, 3.5 béta3-ban, 3.5 béta 4-ben, addonok nélkül, mindenhogy, de összecsukja minden újraindításnál az ikonokat két kis "Show more bookmarks" nyillal.

(#7284) Winner_hun válasza Penge_4 (#7283) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet neki valamelyik kiterjesztés automatikus beállítása miatt olyan.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7285) Penge_4 válasza Winner_hun (#7284) üzenetére


Penge_4
veterán

Ezek szerint nálad is összecsukja?

(#7286) Winner_hun válasza Penge_4 (#7285) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én nem úgy használom...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7287) Brutforsz válasza Winner_hun (#7284) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ezt a lehetőséget kizárhatjuk, teljesen új, kiterjesztések nélküli profil esetén is úgy marad, ahogy beállítottam.

A testreszabáskor ez így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#7288) Penge_4 válasza Brutforsz (#7287) üzenetére


Penge_4
veterán

Testreszabáskor nekem is így néz ki, aztán meg is jelenik az összes. Mikor bezárom a böngészőt, majd újra elindítom, utána jelenik meg így.

(#7289) Tele von Zsinór válasza csibor (#7257) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Felraktad az adobe-flashplayer csomagot? Hibaüzenet?

(#7290) birno


birno
addikt

Felraktam a Tiny Menu kiegészítést s a szöveg helyett beraktam egy ikont, de sajna nem igazítja a gomb méretét az ikon méretéhez, hanem marad ugyanakkora mint a szövegnél, így meg elég csúnyácska.
Hogyan lehetne állítani a gomb szélességén/magasságán.
Gondolom valamelyik fájljában kellene átállítani, csak nem tudom melyikben.

(#7291) Penge_4


Penge_4
veterán

A torrentletöltés megoldható benne úgy, hogy ha bejelölöm a do this automatically for files like this from now on checkboxot a megnyitásnál (uTorrent), akkor utána megnyissa és ne dobja fel a dialógusablakot a bejelölt checkbox-szal? Az Application->Mime types-nál is be van állítva, hogy nyissa meg a fájlt.

(#7292) Penge_4 válasza Penge_4 (#7291) üzenetére


Penge_4
veterán

Pontosítok, csak bizonyos oldalakon van így. A TPB-n például megjegyzi.

Egyébként erről hallottatok?

(#7293) R


R
aktív tag

a fájlok mentésének helyét hol lehet megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

(#7294) philoxenia válasza R (#7293) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Beállítások-fájlok mentése-tallózás-----

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7295) R válasza philoxenia (#7294) üzenetére


R
aktív tag

upsz, thx

(#7296) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!
Tud valaki olyan kiterjesztésről, ami jól láthatóan jelzi, ha egyszerre több firefox van megnyitva?
Gondolok én itt arra, hogy kényelmesen böngészek, majd valamelyik honlap feldob a háttérbe valamikor egy hirdetést, és én nem veszem észre. Amikor bezárom a böngészőt, akkor ott marad a háttérben a hirdetés, és ha azt zárom be utoljára, akkor az összes előzményem eltűnik. A felugró ablakok blokkolva vannak, ennek ellenére dobja fel.
A javascript letiltása nem jó megoldás, valami más kell, lehetőleg egyszerű. Köszönöm előre is! :R

(#7297) Penge_4 válasza Hujikolp (#7296) üzenetére


Penge_4
veterán

Kezdetnek, mint Windows built-in feature én a tálcára szavaznék. :D
Vagy állítsd be, hogy minden javascript popup új tabon nyíljon meg.

(#7298) v.tom


v.tom
őstag

Hello!

Tud nekem valaki segíteni? A firefox ma reggel óta (tudtommal nem történt semmi frissítés), minden kilépéskor törli a személyes adatokat, annak ellenére, hogy ez a funkció a beállításoknál továbbra is ki van kapcsolva.

Jó lenne valami megoldást találnom rá, nagyon idegesítő dolog.

(#7299) Apollyon válasza v.tom (#7298) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha más nem segít akkor Mozbackup, elmented a könyvjelzőket stb ami kell, és egy uninstall, CCleaner, install, Mozbackup restore.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7300) v.tom válasza Apollyon (#7299) üzenetére


v.tom
őstag

Ezzel a módszerrel sikerült megoldanom a gondot. Köszi szépen a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.