Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) PazsitZ válasza Vakegérke (#7492) üzenetére


PazsitZ
addikt

pont itt fórumozom, és hozzászólok, de szeretnék több hozzászólásnyi előzményeket is látni
Én ebben az esetben a görgővel szoktam a vissza gombra kattintani így megnyílik az előző oldal egy új lapon, azaz pont a hsz-ek.

- http://pazsitz.hu -

(#7502) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Lyóvanna, már műxik!

Kár, hogy külön fülön. Azt nem lehet, hogy új ablak nyíljon meg?

Szerk: Csotrogány, haldokló egerem van. A görgő alól már kiszereltem a mikrokapcsolót.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7503) Winner_hun válasza Vakegérke (#7502) üzenetére


Winner_hun
félisten

A válasz vagy új hozzászólás linkjén jobb klikk / megnyitás új ablakban nem jó?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7504) WonderCSabo válasza Vakegérke (#7502) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Látom senki sem vette a fáradtságot, hogy begépelje a keresőbe a következőt: Firefox+open+new+window+current+page . :)

Rakd fel ezt a kiegeket, és rókázó lehetsz. :) (A fent nyíló sárga sávban bökj az Engedélyezésre, majd újból kattints erre a linkre, ha elsőre nem települ.)

[ Szerkesztve ]

(#7505) pethYeti


pethYeti
addikt

Rc 2 most jött ki, jól látom?

(#7506) WonderCSabo válasza pethYeti (#7505) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már szerdán kijött. (Nézd az utoljára módosítva oszlopot)

(#7507) Tomate válasza WonderCSabo (#7467) üzenetére


Tomate
veterán

Végre jó! Thx :R

PowerBuldog: :R

[ Szerkesztve ]

(#7508) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Azt meg lehet valahogy oldani, hogy a meglévő 3.0.11 verzióról egyből frissítsek a 3.5 RC-re a teljes telepítő leszedése nélkül?

(#7509) WonderCSabo válasza Blaise (#7508) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megpróbálhatod manuálisan frissíteni ezzel. Automatikus frissítés csak a végleges 3.5 megjelenése után lesz. De sztem nem fog menni max. ezzel a 10MBos update fájlal, másrészt a telepítő kemény 8 MB...

Tomate: Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#7510) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#7509) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Teljes telepítő linkjét elrontottam és lejárt a szerk. idő.

(#7511) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Az miért van, hogy a Firefox motorral nem tudok beágyazott videókat megnézni? Eddig működött, most meg már nem megy. Elindítom a videót, nincs hang és néhány másodperc múlva teljesen megáll. Ha átváltok Explorer motorra, akkor meg megy rendesen.

Ez most mégis miért?

Üdv!

(#7512) WonderCSabo válasza Mauzes (#7511) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Uninstalláld a Flasht, majd rakd fel újra.

(#7513) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem vagyok hálátlan dög, tehát megkésve ugyan, de hadd köszönjem meg mindenkinek a segítségét. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7514) Chrys_


Chrys_
addikt

Hogyan lehet egy user-nél feltelepített kiegészítéseket lementeni, hogy egy reinstall után újra lehessen rakni őket netes keresés nélkül? Ugyanez jól jönne akkor, amikor egy másik user esetén is ugyanazokat a kiegeket szeretném beállítani (de nem minden esetben, ezért minden user saját cuccai közé mennek a beállítások).

(#7515) WonderCSabo válasza Chrys_ (#7514) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A kérdésedre a válasz itt van 27 hsz-szel feljebb. Illetve le van írva az első hsz.-ben is. Én a MozBackupot ajánlom a megoldások közül.

(#7516) Chrys_ válasza WonderCSabo (#7515) üzenetére


Chrys_
addikt

Kösz.
Rákerestem a KIEGÉSZÍTÉSEK-re, de nem volt a találatok között a válasz. A beállítások mentése meg számomra nem jelentette egyértelműen a plugin-ok mentését is. Most már akkor legalább ezt is tudom ;)

(#7517) WonderCSabo válasza Chrys_ (#7516) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos tisztázzunk egy pár dolgot. A FF-ban minden olyan dolgot, ami be lehet építeni, és nincs benn a szoftverben alapból kiegészítőnek (addon) hívnak. Ezeknek 3 fő csoportja van: kiterjesztések (extension) - pl. AdBlock Plus
témák (theme) - ezek a skinek pl. Noia
bővítmények (plugin) - különböző fájltípusok lejátszásához pl. WMP plugin

Ezek közül a bővítményeket nem menti se a Mozbackup, és nincsenek is benn a Firefox profil mappájában. Ezeket minden op. rendszer újratelepítésnél újra fel kell rakni.
Remélem most már érthető. :)

(#7518) Moleskin


Moleskin
tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos és egyben sürgős kérdésem is, amire nem sikerült eddig választ kapnom.

Hogyan tudom megoldani, hogy néhány webhelyet letiltok az ff-ben? Vagy csak jelszó beírása után hozza be az adott oldalt? Azt szeretném, hogy csak jelszó ellenében legyen képes az adott felhasználó elérni a gmail weblapját.

Remélem tudtok segíteni és bocis, ha esetleg volt már kérdés és válasz, de hiába kerestem erre nem találtam választ valamint 2006 tól elég sok hsz jött :)

Előre is köszi a nagylelkű helpet!

(#7519) WonderCSabo válasza Moleskin (#7518) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha FF 2.0x-3.0x használsz, rakd fel ezt a kiterjesztést. A kiterjesztés működése egyszerű, de ha nem megy, akkor szívesen segítünk.

Ha FF 3.5x-et használsz. Regisztrálj ezen az oldalon, jelentkezz be, majd a verzió-ellenőrzés kihagyásával rakd fel ezt a kiterjesztést. Ha a kiterjesztések kompatibilitásának ellenőrzése nincs kikapcsolva, akkor kapcsold ki (1. hsz.)

[ Szerkesztve ]

(#7520) Chrys_ válasza WonderCSabo (#7517) üzenetére


Chrys_
addikt

OK, így már tényleg az.
nekem a kiterjesztések voltak fontosak, mert a pluginok (wmv támogatás stb.) úgyis rendszerszintű és az a többi usernél is aktív. De a szótárak, download manager-ek stb. nem. A leírásod alapján megcsinálom valamikor.
Thx még 1x.

(#7521) pethYeti


pethYeti
addikt

Van olyan kiterjesztés amivel a tab bar-ra tudok különböző ikonokat (könyvjelző, előzmények) rakni?

(#7522) WonderCSabo válasza pethYeti (#7521) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem tudok ilyenről, pedig keresgéltem is rá. Vki cáfoljon meg!

(#7523) PazsitZ válasza pethYeti (#7521) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nézet/eszköztárak/könyvjelző eszköztár opció ?
Így a tabok fölött lesz egy könyvjelző eszköztárad ahova rakhatsz ikonokat rakni

- http://pazsitz.hu -

(#7524) ollie


ollie
MODERÁTOR

1 év után mégegyszer nekifutok a kérdésnek:

Meg lehet azt oldani valahogy, hogy az FF a beépülő plugineket, extensionöket automatikusan frissítse ha talál újat, és ne kérdezze meg mindig, hogy frissítheti-e?
Annyira idegesítő ez a folyamatos pofázás az FF részéről már számomra, hogy hamarosan letörlöm a rákba a böngészőt, ha nincs rá megoldás. Ráadásul még egyszer jóvá kell hagyni, amint letöltődtek a kiegészítések. Esküszöm nem normális, aki ezt kitalálta.

***

(#7525) WonderCSabo válasza ollie (#7524) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:config -ban add hozzá a extensions.update.autoUpdate logikai kulcsot és rakd True-ra.

[ Szerkesztve ]

(#7526) PazsitZ válasza ollie (#7524) üzenetére


PazsitZ
addikt

(Automata frissítést nem találtam, hogy be lehetne állítani.) mod: látom más talált :B
Egyébként nem tudom milyen kiterjesztéseket használsz és mennyit (én kb. 14et), de nekem azért nem olyan sűrűn jön fel ez az értesítés.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7527) ollie válasza WonderCSabo (#7525) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi! Ki is próbálom otthon.

PazsitZ: én is kb 10-20 között használok kiegeket, de átlagban legalább 2 naponta frissül valami. Nekem főleg azért fontos, hogy ne pofázzon, mert mindig rengeteg oldal van egyszerre megnyitva, és több perc, mire betöltődnek. Na most általában elindítom az FF-et, majd elmegyek pár percre valamit csinálni, és mire visszamegyek a géphez, már minden ok (már ha nem akar valami frissülni).

[ Szerkesztve ]

***

(#7528) ádyz


ádyz
addikt

Udv.

Azt hogyan lehetne kikapcsolni, hogy amikor elkezdem beirni egy oldal cimet vagy egy betut, hogy ne ugorjon fel az ablak, amiben mondjuk pont benne vana betu vagy az oldal cime?

Peldaul ha elkezdem beirni, hogy "pro", akkor feldob egy csomo olyat, amiben benne van az, hogy "pro".

Elegge idegesito es raadasul neha elegge lelassitja a mozilla-t.

(#7529) PazsitZ válasza ádyz (#7528) üzenetére


PazsitZ
addikt

about:config-ban browser.urlbar.matchBehavior állítsd 3 értékre
0 Search anywhere within available text, irrespective of word boundaries.
1 Use word boundaries first when searching, then try matching anywhere in the text. (Default)
2 Use only word boundaries when searching for typed text in the Location Bar autocomplete.
3 Match only the beginning of page URLs and titles.

- http://pazsitz.hu -

(#7530) ádyz válasza PazsitZ (#7529) üzenetére


ádyz
addikt

De meg mindig ott van, en azt akarom hogy tunjon el onnan. :F

(#7531) WonderCSabo válasza ádyz (#7528) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az egyező előzményeket és könyvjelzőket mutató legördülőre gondolsz? Pedig ez a funkció minden böngészőben benne van. Az about:config -ban a browser.urlbar.autocomplete.enabled kulcsot kell false-ra állítani.

#7530: Tedd azt amit írtam!

[ Szerkesztve ]

(#7532) ádyz válasza WonderCSabo (#7531) üzenetére


ádyz
addikt

Nem talalok ilyen kulcsot. :F

Ilyen van csak: browser.urlbar.autoFill;false

[ Szerkesztve ]

(#7533) pethYeti válasza WonderCSabo (#7531) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem meg ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem hogy nekem csak 4-et mutat, de ezt a számot nem lehet testre szabni, de még az jó lenne ha esetleg oda saját kedvenceim jelennének meg, így felválthatnám pl a könyvjelzőket!

(#7534) WonderCSabo válasza ádyz (#7532) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hanyas verziójú FF-et használsz? Lehet, hogy csak FF3.5-ben van benn alapból? Mindegy, add hozzá akkor a kulcsot. (Jobbgomb->Új->Logikai)

pethYeti: A browser.urlbar.maxRichResults -ot állítsd 4-ről tetszőlegesre. A bookmarkokat a FF3.0-nak automatikusan meg kéne jelenítenie. A places.frecency.unvisitedBookmarkBonus és a places.frecency.bookmarkVisitBonus értéke 0? Ha igen, rakd 140 és 200-ra. Sztem te vagy 2.0 használsz vagy kikpacsoltad régebben a könyvjelzők megjelenítését a címsorban.

[ Szerkesztve ]

(#7535) ádyz válasza WonderCSabo (#7534) üzenetére


ádyz
addikt

3.0.11

Beillesztettem, de igy is ott van. :F

(#7536) pethYeti válasza WonderCSabo (#7534) üzenetére


pethYeti
addikt

3.5-öt használok csak én azt akarom valahogy elérni hogy ha nem írok be semmit a címsorba akkor jelenítse meg a könyvjelzőimet.

(#7537) WonderCSabo válasza ádyz (#7535) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdemes kipróbálni a 3.5öt.

pethYeti: Pontosabban kifejtenéd?

(#7538) ádyz válasza WonderCSabo (#7537) üzenetére


ádyz
addikt

Igazad volt.

Jobb, szebb, gyorsabb mint az elozo. :R

(#7539) Moleskin válasza WonderCSabo (#7519) üzenetére


Moleskin
tag

Szia!

Köszi a helpet!
Rendkívül sokat segítettél!

üdv.:

Andrej

(#7540) pethYeti válasza WonderCSabo (#7537) üzenetére


pethYeti
addikt

pl ha az aktuális oldalon legördítem a címsort akkor a leggyakrabban látogatott oldalak helyett mondjuk a könyvjelzőim jelenjenek meg!

(#7541) WonderCSabo válasza pethYeti (#7540) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor elsőre is jól értettem bocsi. :R Én egy lyukaseszű vagyok. :) Pont ebben a témában fordítottam egy cikket a Tudásbázisban. Ádyz problémájára is van egy egyszerűbb megoldás: a Beállításokon belül vannak erre vonatkozó beállítások, amik egyrészt az Ádyznak mutatott csak FF3.5-ben lévő kulcsot irányítja.
Számodra sajnos ez csak egy kompromisszumos megoldást jelent, de sztem jó lesz. Szóval: rakd fel a FF3.5-őt, ha nem azt használnád! Menj a Beállítások menübe -> Eszközök. Adatvédelem fül -> címsáv mező -> Állítsd Könyvjelzőkre. Ha neked nem elég könyvjelzőt jelenít meg, akkor browser.urlbar.maxRichResults-ot about:config -ban állítsd sokra.

Többieknek: Nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

(#7542) pethYeti válasza WonderCSabo (#7541) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi szépen! Ezt kerestem!

(#7543) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Volna egy olyan problémám, hogy ha megnyitom a firefoxot, akkor néha az oldal betöltése közben, de leginkább egy, vagy több új lap megnyitásakor/betöltésekor nem reagál úgy 10-15 másodpercig semmire. Olyan, mintha lefagyna. Eddig vistát használtam firefox 3.11-es verzióval, és azzal kezdte csinálni egy pár hete. Feltettem a win 7 rc-t jelenleg firefox 3.5 RC2-t használok, de most is csinálja. Mi lehet a gond? Előre is köszi a segítséget.

(#7544) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
Feltettem az All-Glass Firefox modot (v2.1.2), és az a gond, hogy a tabeken a betűszín fekete maradt a Tab Mix Plus miatt. A Tab Mixben pedig van ilyen állítási lehetőség, a stílust (félkövér, dőlt, aláhúzott) tudom is állítani, de pont a betűszínt nem... :F
Tudtok valami megoldást? Illetve nektek is ilyen, összeakad a két plugin, vagy nálam más gond van?
Köszi

(#7545) WonderCSabo válasza BK87 (#7543) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen oldalaknál csinálja ezt? Full reinstallt próbáld.

pete_21: Ez nem plugin, hanem extension. Nincs felrakva vmilyen téma (theme)? Ha nincs, akkor összeakad a Tab Mux Plus-szal. Esetleg megpróbálhatod a Glassert, az a Tab bart nem teszi átlátszóvá. Mielőtt felraknád a Glassert, uninstalláld az All-Glasst. Egyébként én így használom.

[ Szerkesztve ]

(#7546) pete_21 válasza WonderCSabo (#7545) üzenetére


pete_21
addikt

Bocsi, akkor extension. :B
Téma nincs fent, egyedül az All-glass. Igen, a Tab Mix Plus-sal akad össze, ha a TMP-t letiltom, akkor fehér lesz a betűszín, ha pedig az All-glasst tiltom, akkor meg tudom a TMP-ben állítani a betűszínt. De ha mindkettőt engedem, akkor marad egy fix fekete szín, amit nem tudok állítani...
Lehet, hogy az lesz, amit írtál, hogy a sima Glasser modot rakom majd, de azért jobban szeretném ezzel. :U
Full reinstall nem tudom, hogy segítene-e, de még várok vele. Majd esetleg akkor, ha kijön a végleges 3.5. (Most úgyis 3.5 Beta 4 mappában van az FF-em :P )
Illetve azért sem nagyon szeretném, mert múltkor is a Mozbackup a jelszóknak a töredékét mentette le. És ha nem mentettem volna le még én is a ProgramData-ból, akkor igen-igen bajban lettem volna... :(
Ui.: Köszönöm a segítséged. :)

(#7547) WonderCSabo válasza pete_21 (#7546) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Full reinstallt nem Neked ajánlottam, nem is segítene ezen. MozBackup meg mindig lementi a FF-ban tárolt összes jelszót, ha be van pipálva. Vagy lementi a jelszókat tartalmazó fájlt vagy nem, a MozBackup a fájlokat nem buherálja.

(#7548) 19870820


19870820
senior tag

hali valaki nem tudja mikor lesz müködő a norton toolbar a 3.5ös mozillába?Mert nagyon idegesitő hogy emiatt mindig IE 8at kell használnom.Esetleg valaki nem tudja végleges 3.5 mikor várható már?Ma frissitett Rc4-re de ez még mindig nem a végleges szerintem.

(#7549) localhost válasza 19870820 (#7548) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez nem mozilla gond, kérdezd a symantec supportját.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7550) pete_21 válasza WonderCSabo (#7547) üzenetére


pete_21
addikt

Full reinstallt tudom, hogy nem nekem mondtad, de azért kérdeztem, hogy segítene-e. :)
Mozbackup nem tudom, hogy csinálta, de asszem nem mindegyik fájlt mentette le, ami a jelszókat tárolta. A fájlokat nem is buherálta, csupán szelektált, és nem mindegyiket mentette. Az oldala szerint a 3.1-el komatibilis "csak". Lehet, hogy emiatt nem működött nekem teljesen jól a 3.5-tel? :F

19870820: Ez tényleg nem a Firefoxon múlik. :)
A véglegest június végére ígérték, és már tényleg szinte itt is van, ma vagy tegnap jelent meg az RC3.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.