Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) xabolcs válasza kranazoli (#18935) üzenetére


xabolcs
őstag

szerintem azert marad a memoriaban, mert nem tudja a firefox, hogy lesz-e ra ujbol szuksege (nyitsz-e flash-es oldalt meg).

ahogy lathattad, azert valamennyire kipucolja, de nem zarja be: az is eleg eroforrasigenyes melo, mig felepiti azt a kornyezetet, hogy a bongeszo egyes reszei egy kulso programmal beszelgetnek.

ha mindig bezarna, midegyik flash-eles vegen, akkor tiszta lassu lenne a bongeszes.
egyszeruen eroforras takarekossagi szempontbol nem csapja ki a memoriabol. a mai szamitogepek memoriamereteihez kepest nem sokat zavar az a par mega fogyasztas.

annak a nehany megabajt visszanyerese erdekeben sem ajanlott kikapcsolni a hasznalatat,
mert akkor egy hibara futo flashvideo nem csak azt a beagyazott videot viszi magaval, hanem az egesz bongeszo megy vele. :N
persze a te dontesed, hogy szabad memoria kell, vagy uzembiztossag. :P

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19002) Winner_hun válasza Readi (#18988) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / Beállítások / Tartalom

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19003) F34R


F34R
nagyúr

Azt mondtam annyira belassul hogy az én számomra kínos a böngészés a 10 fülest csak példaként írtam be nem annyival szoktam hanem jóval többel , ha pedig megnyitom háttérben az összes kedvenceket akkor az egész gui befagy, nem ócsárolni akarom mert szeretem én is , de vannak tények amit nem csak én állítok.

(#19004) HZoli87 válasza F34R (#19003) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez tény, a GUI-n kellene csiszolni a legtöbbet, kicsit sem zavaró, hogy addig nem tudom használni például az egyik fület, míg a másik éppen tölt (lehet ez akár csak pár tized másodperc, de akkor is zavaró), mondom ezt úgy, hogy IE6 óta csak Firefoxot használok.

(#19005) Readi válasza Winner_hun (#19002) üzenetére


Readi
tag

Azt már megcsináltam, de ugyan úgy kidobja az ablakokat, nem lehet valami programmal vagy valmivel letiltani? újraraktam a firefoxot, rendszervisszaállítást csináltam, levírusírtóztam, malwareztem is a gépet de nem lett jobb. a többi böngészőnél is csinálja

mozzillán keresztül ilyen linket dobál, ha netezek
file:///C:/Program%20Files/Mozilla%20Firefox%204.0%20Beta%207/

[ Szerkesztve ]

g751jy

(#19006) Matthewus válasza HZoli87 (#19004) üzenetére


Matthewus
őstag

Leginkább a GUI válaszidővel van a gond, a Chrome-hoz és az Operához képest az nagyon lassú. Engem ez zavar a legjobban, de az electrolisys megérkezéséig nem nagyon fog javulni.

(#19007) HZoli87 válasza Matthewus (#19006) üzenetére


HZoli87
veterán

Engem is zavar, de már kezdek hozzászokni. Néha kipróbálom a riválisokat is (főleg a Chrome érdekelne a kiegészítők miatt), de mindig visszatérek a rókához.

(#19008) BullZeye válasza Matthewus (#19006) üzenetére


BullZeye
veterán

Jahm, és úgy volt ez jön 4.0-ba, aztán hogy 5.0-ba tolják, de most abba se jön :)

(#18979) WonderCSabo
De azért úgy volt, hogy nem lesz semmi hátránya, több verziónak, és hát az eléggé az, hogy nem fejlődik sehova :D pl az új script motor amiről írtál, meg hogy 1 év múlva jön csak :D meg most ez a download manager is.

(#19009) Steelmanus válasza Readi (#19005) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ket megoldas letezik, mindketto a registry-t modositja csak mig az egyikhez kell a Group Policy ( Futtatas majd gpedit.msc ) addig a masikkal manualisan kell megtenned, ezt egy masik topikban laszlohu linkelte.
A GP-s verzio.

A manualis amit Te magad kell hogy megcsinalj, de ezutan mar semmilyen programnak nem lesz elokepe.
Manualis.

[ Szerkesztve ]

(#19010) laszlohu válasza Steelmanus (#19009) üzenetére


laszlohu
addikt

Bocs, hogy beleszólok, de nálam sajnos egyik megoldás sem működött, úgyhogy hagytam az egészet a francba, bocs a hibás linkelésért, elvileg csak Vista alatt működik, Windows 7 alatt nem.

(#19011) Readi válasza Steelmanus (#19009) üzenetére


Readi
tag

Így van most csináltam meg mind a 2 fajtát és ugyan úgy rossz windows 7-en.
Valakinek esetleg van még valami ötlete, vagy max a win újrarakása^^

[ Szerkesztve ]

g751jy

(#19012) Steelmanus válasza Readi (#19011) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hm.. most en is kiprobaltam a registry modositast, es valoban nem jo, akkor tevedtem, igaz magam nem probaltam ki. A Windows-t miert telepitened ujra ha a most mukodoben sem lehet letiltani akkor az ujra telepites utan sem lehet majd. En egy frissen telepitett W7 32-n probaltam ki amit amugy nem hasznalok csak probanak telepitettem.

(#19013) HZoli87


HZoli87
veterán

Lent látható változtatás csak a Nightly verzióval működik? Ezt alkalmazva leugranak a képernyőről a betűk, olyan szépek, rossz ránézni utána a stabil (4.0.1) verzióra. :)

gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode -> 2

(#19014) pete_21 válasza HZoli87 (#19013) üzenetére


pete_21
addikt

Tényleg, ez a funkció akkor nem is lesz benne az 5-ös Fx-ben? Leghamarabb csak a 6-osban kapjuk meg?

(#19015) natë válasza WonderCSabo (#18997) üzenetére


natë
nagyúr

..közben meglett, a Nightly Tester tools-szal működnek.

(#19016) HZoli87 válasza pete_21 (#19014) üzenetére


HZoli87
veterán

Jó lenne ha az 5-ös verzióval is működne (szerintem nem fog), mert valóban nagyon szépek így a betűk és a hardveres gyorsítás is működik.

(#19017) scope2007 válasza Steelmanus (#18982) üzenetére


scope2007
addikt

nálam is hasonló..... általában 15tab nyitva van.. és youtube is megy simán 1080-ban közben még egyetlen egyszer se fagyott le az FF4em...
kb 20 kiegészítő is fent van... tehát no comment... FF4el teljesen elégedett vagyok...
3ast már tuti nem teszem vissza soha :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19018) Adeeka92


Adeeka92
csendes tag

Sziasztok
feltettem tegnap egy firefox frissitést most igy 4.0.1-em lett de az a bajom ,hogy mikor több lap megvan nyitva nem kérdezni meg,hogy elmentse e mikor beakarom zárni,csak figyelmeztet,hogy több van nyitva de nem akarja felajánlani,hogy menti is.
Mi lehet a baj? MIért vették ezt ki?

(#19019) scope2007 válasza Adeeka92 (#19018) üzenetére


scope2007
addikt

Hali!

A Firefox 4+ miért nem kérdezi, hogy mentse-e a lapokat bezáráskor? - by WonderCsabo

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19020) Adeeka92 válasza scope2007 (#19019) üzenetére


Adeeka92
csendes tag

köszi szépen nem találtam ezt,a magyarázata meg hülyeség...,hogy miért szüntették ezt meg... :((

(#19021) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Vki kérdezte, hogyan lehet az Fx gomb címét átírni:

#appmenu-button .button-text { display:none !important; }
#appmenu-button dropmarker:before { content: "Minefield " !important; display: inline !important;}

[ Szerkesztve ]

(#19022) scope2007 válasza Adeeka92 (#19020) üzenetére


scope2007
addikt

egyébként ajánlom figyelmedbe ezt a kiegészítőt: Tab Mix Plus v0.3.8.4
magyarul is tud.. rengeteg beállítást lehet véghezvinni benne... lehet export/importálni a beállításokat is.

LINK

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19024) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Elég érdekes, hogy ha az UI-t akarom testreszabni, akkor a Customize-ban akkor a pl kiválasztható Flexible space (széthúzható hely) nem működik. A könyvjelző eszköztárat betoltam a böngészősáv mellé, de előbbi összenyomorította utóbbit akkorára hogy semmi nem látszik belőle.

[link]

De betoltam a google toolbart, amit összenyomorítottam, így megnőtt az url bar mérete, betoltam mellé az eszköztárat és voálá: [link]

Mondjuk ezt még valahogy testreszabom, de ez nagyon bejön ez a félig IE 9 kinézet :B

hja és amióta áttetszővé tettem a FF-ot, azóta eltűnt a + gomb a fülek mellől... Néha feltűnik amikor matatok az UI beállításai között, szóval ez egy bug :/

Na és még annyi, hogy ez az a gomb ami nem működik: [link]

Próbáltam úgyis, hogy letiltottam a kiegeket, hátha az ront be a képbe, de nem... Azér elég ciki hogy benne van és nem megy :U

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19025) Apollyon válasza Apollyon (#19024) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nah LOL!
Addig tartott a szép IE9 féle nézet, amíg újra nem indítottam a FF-ot... Most megint úgy néz ki mint az első képen, a sok könyvjelző összenyomorította a böngészősávot :W

Hogy úgy maradjon ahogy megcsináltam, bent kell hagyjam a google keresőt (toolbart) összenyomorítva, így rá tudom húzni az url bar-t. Bakker...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19026) zoli62 válasza pete_21 (#18969) üzenetére


zoli62
addikt

Erre már én is gondoltam, csak a régebbi flashplayer verziók használatának jobban megvan a biztonsági kockázata is. Amúgy bétával is próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#19027) zoli62 válasza Steelmanus (#18981) üzenetére


zoli62
addikt

Kikapcsoltam már a hardveres gyorsítást is, nem változott semmi, a gyorsítótárat is töröltem már. Egyébként egy Hp 6730s Vista Business.

(#19028) kranazoli válasza Steelmanus (#19000) üzenetére


kranazoli
senior tag

Szia Steel!

Csak most van időm válaszolni. Először is köszike, hogy kipróbáltad. (Te mindig kipróbálod, mert tesztelgeted a dolgokat. Grat and THX!)

Semmi probléma. :)

Először is, a regedit módosításról azóta teljesen megfeledkeztem :) de szerintem nem is fog kelleni. Az még mindig homály előttem, hogy direkt miért marad a plugin-container a memóriában. Nem hinném, hogy ha bezárná, és újból indítja az nagyon sok erőforrást igényelne. Passz!

Ennyi erővel elindulhatna a Fox indításakor is. :D

A lényeg, hogy bármi is marad belőle a memóriában az ne leak-eljen! Chrome 25-30 (kiegek; tabfülek) taszkjához képest ez semmi. :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#19029) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

A következő verzióban várható a Direct2D-s fontrenderelés finomítása? Mert az én vga-mal (intel GMA x3100) Windows alatt még mindig nem éri el az IE 9 szintjét. Itt van 2 példa:

Illetve a hardveres gyorsítás is feltűnően lassú IE 9-hez képest:

Firefox vs. IE 9

Szerk.: a hardveres gyorsítás annyira nem fontos, de ez a vga a Firefoxon inkább lassít, mint mint gyorsít.

A hardveres gyorsítás mindkettő böngészőben engedélyezve van. Legfrisebb vga driver, Direct X és frissítések fent vannak, Windows 7 Enterprise x86.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#19030) F34R válasza WonderCSabo (#19021) üzenetére


F34R
nagyúr

kösz én voltam az anno :R

(#19031) Steelmanus válasza zoli62 (#19027) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Megneztem a laptopod specifikaciojat amennyiben errol a laptoprol van szo, ennek siman vinnie kellene a flash-t. Ha jot linkeltem akkor abban Intel GMA 4500MHD videochip dolgozik.
Gondolom a kapott Vista-t hasznalod csak arra gondolotam hogy rendszeresen frissited-e a meghajtoprogramokat, vagy csak az van feltelepitve amit a Vista feltett?
Itt neztem az illesztoprogramokat mondjuk a video az 2008-as hat nem tudom, raadasul a Vista kimaradt az eletembol csupan csak kiprobaltam.

(#19032) WonderCSabo válasza Sweet Lou 6 (#19029) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vmit elszúrhattűl, mert a betűk egyáltalán nem így néznek ki nálam. U.a. finom szélűek, mint IE9-ben. A Fish IE Tank is nálam alig különbözik az IE-től, pár FPS-el lassabb. Fx6-ban meg már gyorsabb, mint IE10.

(#19033) Steelmanus válasza kranazoli (#19028) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Koszonom az elismerest, de ugyvagyok vele hogy ha van valami problema amihez eleg az en - nem valami magas - tudasom, hat megprobalok segiteni.
Mindharom vincsimen a meretukhoz igazitva van egy aktiv C particio, es meg masik ketto D,E es csak ezeket hasznalom, ha hasznalom, mert altalaban lehuzom oket most eppen a 320-as Wd-rol irok W7 32 bita alol. Ez bevan lakva, most eppen ezen hasznalom az Aurorat.
A registry modositast nem is kell megcsinalnod a plugin-container ha egyszer elindul akkor mar ugyis fut csak elirtam a memoriahasznalatat Kb-ot irtam Mb helyett :(((
Gondolom olvastad (#19001) xabolcs hsz.-at, Ő jobban vagja ezt a temat, en is csak egyeterteni tudok vele.
A Chrome-ot kihagyom csupan a topikjat olvasom azt is csak par honapja kezdtem el de ahogy olvasgatom az sem lesz telepitve a gepemre soha amiota van FireFox, azota azt hasznalom nameg az Operat RSS-re.

(#19029) Sweet Lou 6 En szemuveget hasznalok de nekem ugy tunik a kepek alapjan hogy az IE9-ben rosszabbak a fontok kinezetei mint a FireFox-ban. Csak en latom igy?

(#19034) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Telepítettem a 4-es verziót, de a kiegészítők nem jelennek meg a telepített résznél, nem tudom letiltani vagy uninstallálni se azokat. Feltelepítettem az Adblockot, ami amúgy is fenn volt, (az ikonja is kinn volt a jobb alsó sarokban és működött is, de mondom nem látszott a listában) és az viszont megjelent a 4-esnél a listában. Vissza tettem a 3.6-ost, most itt minden rendben. Mit csinálhatok, mert nem akarok újra húzni mindent. Van 15 kiegészítőm. Lehet egyszerűen vagy mozbackup, aztán vagy sikerül vagy nem?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#19035) kranazoli válasza Steelmanus (#19033) üzenetére


kranazoli
senior tag

Direkt nem írtam a Kb; MB dolgot gondoltam, hogy csak elpögyögted. :)

Persze, hogy olvastam azt a hsz-t is. Nem tudom miért jó, ha marad a memóriában a plugin-container, de tökmind1 végülis, mert konstans mérettel marad benn. Csak remélem ez nem hízik a YT videók számától majd. :DDD

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#19036) darál0w


darál0w
Jómunkásember

problémám adodott.

mozillábol nem tudom áttolni a könyvjelzőimet és jelszavakat sem ie sem chrome böngészőbe...

importálással csinálom...de ~1mp a művelet és nem történik semmi. :(

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19037) fatal` válasza darál0w (#19036) üzenetére


fatal`
titán

Chromehoz:

Exportáld ki FFben HTMLbe, Chromeban meg importáld be. 4.0-s verzióval nem kompatibilis. IE passz.

(#19038) darál0w válasza fatal` (#19037) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

megoldva.

:R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19039) pete_21 válasza Sweet Lou 6 (#19029) üzenetére


pete_21
addikt

A 6-os Fx-ben lesz olyan lehetőség, hogy a régi, GDI-s fontok jelenjenek meg, úgy, hogy mellette működik a D2D.
Amúgy most az IE9-ben, és az Fx-ben is ugyanolyannak kéne lennie a betűknek, szóval nem tuodm, most miért van különbség...

(#19040) Sweet Lou 6 válasza WonderCSabo (#19032) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Friss, érintetlen telepítéssel néztem. Szerintem a gagyi vga-m miatt van.

pete_21: ez jól hangzik, köszi.

Steelmanus: nekem az IE 9 betűi élesebbnek tűnnek.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#19042) WonderCSabo válasza Narxis (#19041) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor már emlékezzünk meg Vladimir Vukićevićről, aki szintén nemrég hagyta el a Mozillát. (Pl. ő találta ki eredetileg, és kezdte el fejleszteni a WebGLt.)

(#19043) spammer


spammer
veterán

Miért csinálja a FF4-em azt, hogy minden indításnál kiírja, hogy nem sikerült visszaállítani az előző munkamentet? Nem is mentettem semmilyen munkamenetet, minden tabot bezárok és úgy lépek ki, mégis úgy érzékeli, hogy az utolsó 1-2 tab nyitva maradt és neki vissza kellene állítania, de nem tudja..

Ez mi a franctól lehet? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19044) zoli62 válasza Steelmanus (#19031) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, szoktam frissíteni. Gondolod egy flash probléma driver eredetű lenne?

(#19045) Steelmanus válasza zoli62 (#19044) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elfelejtettem megkerdezni miota mukodik hibasan a flashplayer. Gondolom valamelyik regebbi verzioval meg mukodott. Nem kizart hogy a flash fejlesztesekor mar figyelembe veszik a friss drivereket is. Vissza kerestem az elso hsz.t es olvastam hogy a 10.1-el nem volt semmilyen problemad, megkellene keresned az flash arhivumban 10.1 es azzal is kiprobalni megint. Link.

(#19046) zoli62 válasza Steelmanus (#19045) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi, csak a régebbi verziók használata biztonsági szempontból nem a legjobb megoldás. Én úgy gondolom, hogy ehhez a lejátszási problémához a Mozillának mégiscsak köze van, már csak azért is mert a legújabb flashplayerek gond nélkül működnek Opera böngésző alatt. Nem véletlenül készült erről külön bugriport is.[link] Valóban, annyiban igazad van, hogy a 10.1.85, sőt még a 10.1.102 is még egy stabil verzió volt.

[ Szerkesztve ]

(#19047) zoli62 válasza xabolcs (#19001) üzenetére


zoli62
addikt

Azért előfordul, hogy hiába a plugincontainer.exe, egy flashvideo megnyitása az egész böngészőt lefagyasztja, lásd pl. akár ezt is [link]

(#19048) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Nemrég kérdeztétek, hogy milyen új funkciók vannak az Fx5-ben. Nos, a lista itt található. (Ugyanezen az oldalon az Fx6 és 7 várható új funkciói)

(#19049) F34R válasza WonderCSabo (#19048) üzenetére


F34R
nagyúr

nálam nem jön be az oldal máshol nincs fönt pl mozillazine? :W

(#19050) WonderCSabo

xaros t-home nekem a milestone-s oldal se jön be egyik böngészővel sem :(

[ Szerkesztve ]

(#19050) WonderCSabo válasza F34R (#19049) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az oldal működik, Nálad van a hiba.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.