Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Pityu. válasza BullZeye (#65000) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most csak egy példa pl infinity new tab itt tudsz egyszínű hátteret is állítani meg még pár dolgot testre szabni.

Aztán így még főoldalra is be tudod állítani ahogy olasz61 írta infinity new tab-ot nyisd meg új tabon,firefox beállítások, kezdőlap, aktuális oldal használata.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65002) BullZeye válasza Pityu. (#65001) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi a tippet, de ezzel is az a probléma, hogy egy pillanatra fehér, aztán jön csak be, tehát kiégeti éjszaka a szememet sajnos.

De nem túl szimpatikus, hogy rögtön azzal indít, hogy gyűjti az adataimat, ha nem engedem törölnöm kell. :)

(#65003) Cs1csó válasza BullZeye (#65002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez volt a gond nálam is, elvileg lehet valahogy saját témát csinálni azt menteni és utána azt használni de nem tudom hogyan, így most találtam egy "hivatalos" témát az áruházból és azzal egyből indul nincs semmi felvillanás.
Kezdőoldalnak az Monknow tab-ot használom próbáltam mást is de ott is nem indult egyből hanem "gondolkodott" vagy mifene, ez a Monknow az amivel azonnal és rendes kezdőoldalként indul a böngésző.

(#65004) BullZeye válasza Cs1csó (#65003) üzenetére


BullZeye
veterán

mi a téma neve?

(#65005) Grg válasza Cs1csó (#65003) üzenetére


Grg
tag

"elvileg lehet valahogy saját témát csinálni azt menteni"

A Firefox Color kiegészítőre gondolsz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#65006) csako válasza BullZeye (#65000) üzenetére


csako
veterán

"ui.systemUsesDarkTheme" vagy "browser.theme.dark-toolbar-theme" tedd "1"-re illetve true-ra, valamelyik kiiktatta nálam a fehér villanást :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#65007) Cs1csó válasza BullZeye (#65004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most a "LOTUS MEDIA" nevű kiegészítőt használom egy erősebb és egy lágyabb zöld szín kombinációja de az erősebb szín is pasztelles.
Arra értettem, hogy én is akartam egyedit de valamiért a böngésző indításakor nem azzal indult hanem a gyárival és csak egy pillanat múlva "villant" fel a beállított téma. Ami - számomra - roppant zavaró volt.
De volt arról szó, hogy ha egy kiegészítővel elkészíted a témát és azt mented egy olyan fájlba amit a Firefox a későbbiekben témaként meg tud nyitni akkor akár törölni is lehet azt a kiegészítőt amivel a témát kreáltad és közvetlenül lehet a témát telepíteni és használni.

(#65008) BullZeye válasza csako (#65006) üzenetére


BullZeye
veterán

friss v96-ban ilyen nincs about:configban :D

(#65009) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Legalább egy napja kikapcsoltam a facebook container kiegészítőt de még néha mindig szarakodik valamivel most nem tudom a facebook lehet az ok vagy a böngésző szarakodik e.Van,hogy be se tölti rendesen az oldalt tölt vagy félig tölti be.Szokott más is ilyet tapasztalni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65010) BullZeye válasza Pityu. (#65009) üzenetére


BullZeye
veterán

Facebook nálam sajnos alapból friss profillal is ezt csinálja időnként mindenféle container nélkül is.

(#65011) Cs1csó válasza Pityu. (#65009) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD +1BullZeye

(#65012) Pityu. válasza BullZeye (#65010) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De akkor valószínű nem a firefox szarakodik?Én úgy szoktam csinálni,hogy ritkán rakom újra a firefoxot csak frissítem meg sose új profilozok hanem van már egy mentett profilom és azt szoktam berakni.Igaz edge böngészőn ritkán használom a facebookot de azon nem tapasztaltam ilyet bár lehet tartós használat mellett lehetne nem tudom.Vagy a facebook csak a firefoxot nem kedveli.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65013) Cs1csó válasza Pityu. (#65012) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, elsősorban Firefox esetén van gond - gondolom a Chromium alapúakat jobban kedveli a Facebook - kár, bár én a Firefox fejlesztőit is hibáztatom mert az már az ő saruk, hogy legalább megpróbálják egy kicsit jobban optimalizálni a Facebook-hoz a Firefox-ot. Tetszik vagy sem a Facebook talán a világ egyik legnépszerűbb honlapja de tuti benne van a TOP3-ban és elvárható, hogy jól fusson.
Nálam van, hogy egyszer csak nem tölti be a képeket vagy nem megy tovább az idővonal ekkora csak egy dolog segít, ha újraindítom a böngészőt.

(#65014) Pityu. válasza Cs1csó (#65013) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen,ilyesmiket tapasztalok én is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65015) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha már facebook... tegnap próbáltam CTRL+V-zni üzenetbe, és összeomlott a szerkesztő...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#65016) -FreaK- válasza KAMI911 (#64980) üzenetére


-FreaK-
veterán

Csatlakozom én is, nagyjából használhatatlan lett. Viszont ez nem inkább a szótár hibája lesz?

(#65017) KAMI911 válasza -FreaK- (#65016) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

A szótár nem változott.

(#65018) KAMI911 válasza -FreaK- (#65016) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

A hibabejelentés itt van:[link]

[ Szerkesztve ]

(#65019) -FreaK- válasza KAMI911 (#65018) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szuper, köszi, reméljük hamar javítják :)

(#65020) KAMI911 válasza -FreaK- (#65019) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

P2, dolgoznak rajta, van patch is. Nightly használ valaki? Amint van build jelzem, akinek van kedve, tesztelje majd.

(#65021) KAMI911 válasza KAMI911 (#65020) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

status-firefox-esr91:unaffected
status-firefox95:unaffected
tracking-firefox96:+
status-firefox96:fixed
tracking-firefox97:+
status-firefox97:verified

(#65022) -FreaK- válasza KAMI911 (#65021) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi! :R na ezt nevezem supportnak.

(#65023) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Amúgy ha van kedvetek, gyűjtsük össze a Firefox gondokat és akkor be lehet jelenteni a bugzillaba. Hátha lesz valami foganatja. Hibák és feature requestek.

(#65024) -FreaK- válasza KAMI911 (#65023) üzenetére


-FreaK-
veterán

Jó ötlet.

Én olyan túl sokkal nem találkoztam, de itt van egy ami zavar:
Egy ideje (1-2 főverzió kb.) nem jelzi a füleken a YouTube-on a megnézetlen videók számát (notification).
Ha kell, tudom majd később képpel is illusztrálni.
Így nem látni hogy pontosan mennyi megnézetlen videó van, mert a YT sem írja.

(#65025) sladka_pani válasza Cs1csó (#65013) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Többektől visszaolvastam a Facebookos dolgot, megnyugodtam, hogy nem nálam van a hiba. Viszont az se jó, hogy idegösszeomlást kapok az egyre állandóbb szétesések miatt. 2 laptop, 1 asztali gép, ebből kettőt tegnap telepítettem újra, de gyakorlatilag már 5-10 percenként széthullik ez a szemét. 15 év+ Firefox után váltsak Chrome-ra? Nem az, munkában meg csak az van, az is jó, megszoknám, de FF fiókom van millió könyvjelzővel... lehet ezt valahogy exportálni? Most már hónapok óta ez van, pedig volt több frissítés is. Betudnánk ezt valahol jelenteni? Utolsó esélynek ezt látnám... A frász kerülget! :W

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#65026) Syl válasza sladka_pani (#65025) üzenetére


Syl
nagyúr

> idegösszeomlást kapok az egyre állandóbb szétesések miatt

De mi az ami szétesik? Mert én semmi problémát nem tapasztalok.
Kivéve persze a szigorú védelmi beállítások (plusz a kiegészítők) végett jelentkező apróságok, de azok nem számítanak, mert normál beállításnál nem jelentkeznek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65027) sladka_pani válasza Syl (#65026) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Ezzel a képpel a kolléga tökéletesen szemlélteti miről van szó. :W

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#65028) Syl válasza sladka_pani (#65027) üzenetére


Syl
nagyúr

Három eshetőséget látok:
1. Qrva sz*r a fosbúk oldal
2. A FF biztonsági beállításai / bővítményei túl szigorú szűrésre vannak állítva
3. A fosbúkot Chrome-ra írják

Én nem mondom azt, hogy sz*r a Firefox, merthogy a Vicces képek topikból sok fotó nem jelenik meg nálam (például: [kép], [kép]), mert a biztonsági beállításaim szigorúra vannak állítva.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65029) sladka_pani válasza Syl (#65028) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Inkább az 1. és 3., mivel minden alapon van és 1 szem kiegészítőt használok, az AdBlock Plus-t. :Y

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#65030) Syl válasza sladka_pani (#65029) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyébként én mac-et használok, mégis Firefox-szal böngészek :B De a lényeg, hogy sok mac-es panaszkodik, hogy Safariban is problémás a fosbúk. Biztos, hogy chromium engine-re van fejlesztve.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65031) sladka_pani válasza Syl (#65030) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Szerintem is, mert azzal semmi gond nincs, csak hát b4sszák meg!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#65032) Syl válasza sladka_pani (#65031) üzenetére


Syl
nagyúr

És ez sajnos egyre több és több oldalnál lesz így. A fejlesztők lesz*rják a non-chromium böngészőket*. Nem fognak szenvedni az optimalizálással. Pont, mint ahogy a 2000-es években az IE volt a mindenható.

*A mobil Safari az valószínűleg kivétel

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65033) sladka_pani válasza Syl (#65032) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Csalódott vagyok.. mondjuk lehet megunom és emiatt chrome-ra kell váltanom, de nem szeretném.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#65034) Pityu. válasza sladka_pani (#65029) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem az ublock orgin jobb mint az adblock plus

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65035) sladka_pani válasza Pityu. (#65034) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Mennyiben? Nem ismerem, csak ez is 10+ éve fent van.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#65036) Pityu. válasza sladka_pani (#65035) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Próbáld ki adblock plusra szokták mondani,hogy pl sok memóriát használ vagy vannak oldalak akik fizetnek neki fehér listáért,hogy ne blokkolja őket.Én mindenhol ublock orgint használok edge böngésző,firefox,telefonon kiwi browser.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65037) sladka_pani válasza Pityu. (#65036) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Köszönöm :) Szerintem böngészőt is váltok, beleuntam.. most már csak az a kérdés, hogy Edge vagy Chrome?

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#65038) Pityu. válasza sladka_pani (#65037) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát kinek mi jön be pl vodefone fiók bejelentkezést volt,hogy csak chrome böngészővel tudtam kivitelezni hiába chrome alapú az edge de ha ritkán valami pl online fil oldal nem futott firefoxon akkor pl eedge böngészőben nyitottam meg de ez csak egy oldal a rengeteg közül a Waaw.tv de ezt amúgy se szeretem.Szóval te döntésed melyiket szeretnéd használni a felsoroltakból kb hasonlót tudnak.Én maradok a firefoxnál :) nálam eddig semmi sem tudta kiváltani pont mint telefonon a kiwi browser pedig ott is kipróbáltam már mindent.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65039) Syl válasza sladka_pani (#65037) üzenetére


Syl
nagyúr

Attól függ kinek akarod odaadni az adataidat. Microsoft vagy Google? Ha egyiknek sem, akkor inkább Brave vagy Degoogled Chromium

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65040) Pityu. válasza Syl (#65039) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Basszus tényleg a brave böngészőt el is felejtettem na az nem rossz kis cucc. :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65041) junior11 válasza Syl (#65039) üzenetére


junior11
veterán

Ha Windowst és/vagy Androidot használ, már úgyis átadta. :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#65042) Cs1csó válasza Syl (#65039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos én már ezt elengedtem. Valaki így is úgy is megszerzi az adataimat: Google, Microsoft, Facebook (ó elnézést META) Apple, stb.
Ha agresszíven törekedsz - minden lehetséges, akár pénzbe kerülő módon - az adatgyűjtés elkerülésére, akkor az:
- macerás (akár a belépések, jelszavak tárolása, külön izolált profilok, VPN stb.)
- költséges - pl. a fizetős VPN
- lassít - egy VPN beiktatása is lassíthat vagy proxy vagy hasonló megoldások

(#65043) Syl válasza junior11 (#65041) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan. Ezért kell ragaszkodni ahhoz, akinél már a legtöbb adatunk van :DDD

Nekem Edge csak a céges dolgaim miatt van. Office előfizetés, céges mail stb.
Chrome csak gmail és youtube (premium)
Minden másra Firefox felszerelve AdGuard-dal és konténerekkel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65044) sladka_pani válasza Syl (#65039) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

A Chrome-t választottam. Ennyi volt.. átpakoltam mindent a Google fiókba és töröltem a Firefox fiókot, de még a böngészőt is... nagyon megharagudtam rájuk.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#65045) Pityu. válasza sladka_pani (#65044) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem nem rájuk kell haragudni...

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#65046) sladka_pani válasza Pityu. (#65045) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Lehet, de én mint felhasználó ezt látom belőle.. :F

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#65047) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nem minden az aminek látszik...

Egyébként meg picit tisztítani is lehet az agyi-online higénét azzal, hogy több, és/vagy többféle böngésző megy/van használaban.
Pl.
normálChrome-ba mehet minden google, mer ott az úgy sem számít
vivaldiba, mehet a facebook, de azon kívüli nem, mert nem kellenek a csatolt reklámok meg követés.
Brave általános felhasználásra.
Megerősített FF-ra, vagy TOR-ra meg az amit nem szeretnék, hogy belekeveredjen a többibe.
Chromium meg tesztelgetős

Vagy hasonló rendszerek, felosztások.
Nem feltétlen az a legjobb hozzáállás, hogy "Az ABC-ből nem tetszik X, ezért váltok számokra..."

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#65048) sladka_pani válasza ledgeri (#65047) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Hát csak használj 2 vagy több böngészőt bizonyos dolgokra, az nem én vagyok! :D :N Pedig én még érteném hogyan, de magyarázd meg az átlag usernek, hogy ha ezt nézed, ezt nyisd meg, ha azt nézed, akkor meg azt. Abszurd! :(((

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#65049) Syl válasza Pityu. (#65045) üzenetére


Syl
nagyúr

Amikor felmegy a benzin ára, akkor a kutasra kell haragudni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65050) ledgeri válasza sladka_pani (#65048) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Új tab +-a helyett tálcán egy katt... kb ennyi a különbség...
Szerintem nem bonyolultabb, mint hogy van ruhás szekrény, és cipős láda... ha ilyen az idő, ebből ezt veszem abból, azt, ha olyan, akkor mást-mást.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.