Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Melyik az a Firefox kiegészítő, amelyik az oldalakat 3D-ben forgatja, váltáskor?

(#6402) Napster01 válasza mimi_bacsi (#6401) üzenetére


Napster01
tag

Ha jól sejtem [erre] gondolsz

_.(-.-)._

(#6403) ngabor2 válasza Napster01 (#6394) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nincs tűzfal. ez egy linuxos gép, ami egy wnw sticken keresztül kapja a netet.

más: automatikus kiegészítésből ki lehet szedni 1-1 szót? tudom, hogy az egészet lehet törölni, viszont nekem összesen 2 hibás szót kellene törölni, ami pont rossz helyen jön elő mindig, a többinek maradnia kellene. arra már rájöttem, hogy valamiféle adatbázisban tárolja a rendszer, csak arra nem, hogy az lehet-e, és ha igen, mivel lehet szerkeszteni.

(#6404) totyax válasza ngabor2 (#6403) üzenetére


totyax
aktív tag

Linux alatt nem tudom hova teszi, ha win lenne ezt mondanám:
Beírsz valami keresőbe valami hülye szót. Aztán a Doc and Settings alatt /user/appdata/mozilla rákeresel erre a szóra egy txt keresővel vagy akár a total commanderrel. Kidobja hogy "formhistory.sqlite". Név stimmel. Ezután google, és free sqlite editor. Kidobja pl ezt és öröm vala. :) Kipróbáltam, működik. Mondjuk tényleg illene rá valami kiegészítés. Az editor proginak linuxus változata is van.

(#6405) mimi_bacsi válasza Napster01 (#6402) üzenetére


mimi_bacsi
tag

sajna nem ez....Van ötleted még...?

(#6406) ngabor2 válasza totyax (#6404) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, linux alatt is ugyan ez a neve. megnézem, mire jutok vele.

(#6407) WonderCSabo válasza mimi_bacsi (#6405) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem erre gondolsz. Sajna csak FF2-ig van support. Regisztrálj, lépj be, töltsd le (ignore version check), és kapcsold ki a kompatibilitás vizsgálatot (1. hsz.) - megy FF3on is.

(#6408) Winner_hun válasza mimi_bacsi (#6401) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tab Effect 1.1

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6409) mimi_bacsi válasza WonderCSabo (#6407) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Sajnos nem megy (nem engedi feltelepíteni akkor sem, ha a kompatibilitási vizsgálatot kiiktatom)

Javaslat...?

(#6410) Winner_hun válasza mimi_bacsi (#6409) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem engedte, simán megy is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6411) k_zsolt


k_zsolt
tag

Lehet eleg lama a kerdes, meg mar volt az elozo 6000 hozzaszolasban valahol, de azert megkerdeznem: hogy lehet azt elerni a 3.xx verzioban hogy ne csak 12 cim legyen kozvetlen elmentve a lenyilo menuben a cimsornal, hanem az utolso akarmennyi. Konkretan az lenne jo ami a 2.xx verzioban volt anno. Remelem ertheto voltam :)

(#6412) WonderCSabo válasza k_zsolt (#6411) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A címsorba beírod about:config -> enter. Keress rá a browser.urlbar.maxRichResults -> duplakattal rajta változtasd meg az értékét bármennyire. Indítsd újra a FF-ot.

(#6413) Nordik


Nordik
őstag

Myvip-en írtam egy elég hosszú levelet, de mivel szarakodott ezért nem küldte el... :(((

Nem tudom valahogyan visszaszerezni a megírt szöveget? Előzményekbe nem találtam, mivel a myvip mindig egy link alatt megy akárhova lépek rajta...

(#6414) totyax válasza Nordik (#6413) üzenetére


totyax
aktív tag

És ha mondjuk áramszünet lenne akkor is az FF lenne a hibás? :) Én ha hosszabbat kényszerülök írni, akkor küldés előtt mindig copy/paste egy fájlba. Ez nem segít a mostani problémádon tudom, viszont ha így csinálod a jövőben nem lesz ilyen gondod.

Esetleg a böngésző "vissza" gombja.

(#6415) Winner_hun válasza Nordik (#6413) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6416) Nordik


Nordik
őstag

Hmm, köszönöm! :(

(#6417) Tele von Zsinór válasza Nordik (#6413) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Most már mindegy, de legközelebb bejöhet (mindenütt megy, csak textareán próbáltam):
elmész ugyanarra az oldalra, ahol írtad, jobbgomb a szövegmezőn - visszavonás.

(#6418) k_zsolt válasza WonderCSabo (#6412) üzenetére


k_zsolt
tag

Koszi, mukodik :)

(#6419) darál0w válasza Winner_hun (#6408) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

működik ,igen,de csak ha nincs fent vmi téma.
mert akkor nem :N
szal adott a választás.vagy a kiegészítő vagy a téma :U

kérdés.
az mitől van,h ff nem enged bejelentkezni phra,azaz enged,(bejelentkezés sikeres,rögtön továbbítunk)de visszadob a bejelentkező ablakba és nem vagyok bejelentkezve... :U
viszont ie motorral a ff beenged. :F

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6420) Kicsirics77 válasza darál0w (#6419) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sütik

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6421) Winner_hun válasza darál0w (#6419) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én a téma mellett döntenék, ezt a lappörgetést anno kipróbáltam, szép de lassítja a böngészést. Legalábbis nekem nincs időm kivárni amíg vált a lapok között.
A cookie-kat töröld és menni fog a bejelentkezés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6422) BullZeye


BullZeye
veterán

pár kiegészítő ötlet amit az elmúlt hónapokban találtam és annyira jó hogy...nah :)

Sxipper 2.2.1
ha már unod hogy van 1-2 oldal ahol nem képes megjegyezni, hogy szeretnél ott maradni, és állandóan kiléptet, vagy ha több emailt használsz és unod hogy állandóan be kell írogatnod akár az első 2 betűt is hozzá, hogy belépjen :)

AutoSaveText 1.29
Gondolom nem vagyok egyedül, ha azt mondom, hogy szállt már el firefox/fagyott le gép/volt áramszünet fél oldalas fórum hozzászólások írása közepette :) Nah ez segít, csak jól be kell állítani, különben picit idegesítő lehet ;) de mivel van kb 5 beállítási lehetőség nem lesz nehéz ^^ azután igényesen menti TXT fájlokba amit írogattok ilyen text boxokba.

Cooliris...ez régi de még mindig best of ^^

CoolPreviews 2.7
Nah ez annak hasznos akinek nem 15" monitora van, állítható méretben link fölé vive (vagy ikonra kattintva, vagy ctrl+mouseover) az egeret kihozza kis popup ablakban a linket, 100%os méretben....ez igazán 22" monitoron kezd hasznossá válni, mert ott 2 átlagos honlap elfér egymás mellett ;)

Google Redesigned 0.2
Egyértemű, szebb, igényesebbb google mail kinézet...és nem fekete, csak szürke, így kellemes a szemnek.

Mute Flash 0.2.1
Mute Flash...egyértemű :) vannak idegesítő hangú játékok, viszont nem tudod lenémítani a hangot, mert közben TSen beszélsz valakivel....egyetlen hátránya hogy újra kell indítani Firefoxot mute/unmute között, valamint hogy mivel a Flash-t némítja, youtube és egyéb videó nézegetőt is lenémít....viszont soxor életet menthet egy egy flash játéknál ^^

Remove It Permanently 1.0.6.4
Unod már, hogy az adblock kiegészítések nem tökéletesek, és soxor a képet blokkolják de a helyét nem? És egy nagy üres téglalap virít a reklám helyén? Vagy sokszor van teljesen fölösleges és értelmetlen dolog egy oldalon? Lásd pl http://failblog.org/ oldalon, ahol oldalt is, és a képek között is annyi a szemét, hogy szinte elveszik a lényeg, ezeket, ezzel 1 kattintással, és kis gyakorlással tökéletesen el lehet tüntetni :D Minden oldalnál csak 1x kell beállítani :) utána már automatikusan fog működni, csak ügyesen kell vele bánni. Hála Isten van hozzá egy visszavonás funkció...így elrontani nem lehet semmit :D

AutoPager 0.4.0.2
Személyes kedvenc, sztem leghasznosabb, legtöbbet használt kiegészítés. Tetszőlegesen belehet állítani egy oldalnál (pl itt prohardveren) hogy ha lelapoztál a lap aljára, ne kelljen NEXT gombra kattintani, hanem automatikusan töltse be a kövi oldalt a jelenlegi alá...
Ez pl hasznos ha valami olyan oldalt nézel, ahol képeket állandóan új oldalon nyitja meg...lásd Funpic.hu, lényeg hogy kell egy Következő/Next gomb, és hogy beállítsd a kiegészítést az oldalhoz, és már automatikusan nézheted ezeket a képeket lefelé görgőzve...

Simple Timer 1.1
Legegyszerűbb alkalmazás :) nekem azért jön be, mert FF nálam 99%ba megy ha megy gépem...és így látom hogy mikor indítottam újra a gépemet utoljára, mert ahogy elindítom FFot kis óra elkezd felfelé számolni :) Néha meglepődök hogy 12-16 órája megy gép újraindítás nélkül ! ;) nem mellesleg belehet állítani hogy mindennap csörögjön mondjuk 24:00-kor ideje aludni, vagy 18:30kor a Híradó kezdetekor....kishasznos ;)

FIGYELEM, 1-2 kiegészítő tanulmányozása/próbálgatása veszélyeztetheti a FireFoxod épségét...így erősen javallott, hogy mentsd ki előtte Backupként a jelenlegit...de hidd el egyiket sem bánod meg, nagyon megkönnyítették a dolgomat :)

[ Szerkesztve ]

(#6423) darál0w válasza Winner_hun (#6421) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

köszi,megvan.
explorerbe is lehet külön törölgetni a sütiket vagy ott csak egybe? :)
hát igen.a témák vmivel jobbak,mint ez a kiegészítő.csak gondoltam megnézem,mert annyira kellett neki.de nekem nem is tetszik :D
szal nálam is marad a téma.ez nem is volt vitás.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6424) darál0w


darál0w
Jómunkásember

mozilla adatok,kiegészítők mentésére érdemes használni Febet vagy 1.hsz? :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6425) Winner_hun válasza darál0w (#6424) üzenetére


Winner_hun
félisten

Első hozzászólás, kézi mentés. Annál jobb nincs.

IE-t nem ismerem, passz a sütis kérdés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6426) darál0w válasza Winner_hun (#6425) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

elvileg febe is megcsinálja.
vkinek tapasztalat?

forecastfoxal mi a helyzet?mindenkinél 500as hiba? :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6427) Winner_hun válasza darál0w (#6426) üzenetére


Winner_hun
félisten

:)
Jelszavakat, beállításokat, mindent elment? Sessionokat is?
Bár mindegy is, kézi mentésnél nincs jobb én amondó vagyok:)

Forecastfoxot én régebben használtam de rájöttem hogy azon kívül hogy az üres helyet megpakoltam vele, sose néztem hogy milyen az idő, meg ha véletlen néztem is akkor is sokszor hülyeséget írt így száműztem. Nem hiányzik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6428) darál0w válasza Winner_hun (#6427) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

febe:
kiegészítők,témák,könyvjelzők,beállítások,sütik,felhasználonevek és jelszavak,böngészőelőzmények,űrlapadatok,engedélyek,user-defined backups.
ezeket lehet kipipálgatni valamint van egy olyan fül,h teljes profil mentése.
gondolom ugyan ez,ha ki van pipálva mind.
meg lehet neki beállítani ütemezett mentést.kiprobáltam,kimentett mindent.szal használhato.így nem kell keresgetni a mappákat sehol. :)
sztm hasznos kütyü ;)

Forecastfoxot nézegetem néha,de sztm nekem is csak az üres hely kitöltésére szolgál nagyban :D
egyébként billem lcdjén is fut egy weathercast progi.kb azt is annyira használom mint forecastfoxot.de ha már van akkor hadd menjen,de most 500as hibaát ír :(((

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6429) szöSsZI


szöSsZI
tag

Ma már harmadszor jött elő a crash reporter ablak..
Előzmények: tegnap vírust irtottam... ma nem indult pár oldal.. ezért töröltem az összes cookiet.
Gondolom ez lehetett a gond, mivel azóta jön elő az ablak.
Hogyan orvosolható a dolog?

(#6430) totyax válasza szöSsZI (#6429) üzenetére


totyax
aktív tag

Szerintem attól hogy a sütiket kitörlöd semmilyen hibának nem szabad történnie, hiszen ha egy oldalra úgy mész úgy hogy azzal kapcsolatban semmilyen süti nincs a gépeden, az olyan állapotnak felel meg, hogy először keresed fel az adott oldalt. Egy újonnan felkeresett oldaltól meg nem kéne egy böngészőnek lefagynia, pláne ha korábban gond nélkül ment.

Amit problematikusnak tartok a történetedben az kettő. Egyik a vírusirtás. Ha a vírusirtó kitörölt olyan fájlt, amire az FF-nek amúgy szüksége van, akkor nem csoda hogy összeomlik.
Mellesleg az már eleve baj ha "vírust kell irtani" mert az azt jelenti hogy a rendszereden levő vírusvédelem nem megfelelő.
Kettő, nem tudom hogy a sütiket a böngészőből törölted-e ki, vagy manuálisan pl. intézőből, mert ez utóbbi esetben kitörölhettél mást is.

Ha megesne velem a fenti helyzet akkor arhiválnám az FF-el kapcsolatos összes dolgot pl a könyvjelzőket stb stb. Aztán uninstallálnám az FF-et, komplett kitörölném a program könyvtárát, illetve az adat könyvtárát, aztán így szűzen telepíteném. Ja, és beszereznék egy normális internet security védelmi programcsomagot.

Szerk.: Az is lehet hogy még mindig van vírus a rendszereden...

[ Szerkesztve ]

(#6431) szöSsZI válasza totyax (#6430) üzenetére


szöSsZI
tag

Igen, nem volt megfelelő a vírusvédelem, nem frissített a vírus irtom, és csak most olvastam utána mi lehet a gond. Nem én telepítettem fel és nem néztem hogyan van beállítva.. 15 nap után szólt, hogy nincs frissítés, addigra gondolom már régen fertőzött volt a gépem. A védelmi rendszerem Avira AntiVir Personal és Spyware Terminator. Megfelelőbb ajánlat?
A cookiekat FF-ből töröltem.
Leszedem és felteszem a FF-ot ahogy írtad..

(#6432) WonderCSabo válasza szöSsZI (#6431) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha még nem raktad újra az FF-et, akkor próbáld meg safe módban, hátha egy kieg. okozza a gondot. Ha reinstallálsz, teljes reinstallt nyomj (1. hsz.).

(#6433) szöSsZI válasza WonderCSabo (#6432) üzenetére


szöSsZI
tag

Még nem raktam újra. Közben figyeltem rá oda, hogy csak akkor csinálja ezt, amikor leakarom tenni a tálcára.

(#6434) totyax válasza szöSsZI (#6431) üzenetére


totyax
aktív tag

Az FF-el kapcsolatos összes dolog például a jelszavak mentése is... :) Persze elvileg az embernek kellene legyen egy jelszó menedzser programja. Ez pl egyszerűsíti az arhiválást.

Ha az arhiválás megvan akkor pár perc az FF újrarakása, túl sokat ezen imádkozni felesleges. Persze ha gondolod elküldheted a crash reportot aztán várhatsz, várhatsz... :) Értelme nem sok van különben sem elküldeni ha egyszer konkrétan tudod hogy vírus okozza.

Nézd ha vírust kellett irtanod akkor a jelenlegi keresőd nem képes realtime azaz valósidejű állandó ellenőrzésre. Az pedig késő hogy hetente egyszer lefuttatok valamit. Olyan víruskeresőre van szükséged ami állandóan fut, és lehetőleg gyakran (legkésőbb naponta) frissíti magát. A tűzfallal kombinált változatok pl. internet security néven találhatóak meg. Vírusvédelemmel foglalkozó topik biztos van, ott majd segítenek.

(#6435) Winner_hun válasza BullZeye (#6422) üzenetére


Winner_hun
félisten

A sxippert be lehet úgy állítani hogy beléptetve hagyjon vagy mindig ki kell választani a listájából (akár egy júzernél is) a belépni kívánt felhasználót?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6436) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogyan tudom ugy beállitani a FireFox 3.1 B2-őt, hogy elmentse a jelszavakat a tanusítványt igénylő, hitelesített weboldalakon is? (https) pl OTP.
Mert alapból nem kérdezi meg, hogy mentse-e vagy ne.

Fontos lenne.
Köszi előre is!

(#6437) WonderCSabo válasza cascada (#6436) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem automatán megkérdezi... Be van kapcsolva az Eszközök -> Beállítások -> Biztonság fülön a webhelyjelszók megjegyzése? Esetleg nincs berakva kivételnek?

(#6438) cascada válasza WonderCSabo (#6437) üzenetére


cascada
senior tag

Az be van kapcsolva alapból, viszont a HTTPS oldalakon (tehát a titkosított oldalakon) nem kérdezi meg, hogy mentse-e :S

(#6439) szöSsZI válasza totyax (#6434) üzenetére


szöSsZI
tag

és WonderCSabo Köszi a válaszokat!
A problémám megoldódott FF leszedése nélkül.. mivel egy kis kosz még fent maradt vírus irtás után, és őt kellett törölni. :)
Cseréltem is az antivirus progit. :D

(#6440) Tüzi

Próbáltam rákeresni topikon belül, de nem találtam használható megoldást arra, hogyan lehet kitörölni a programba bevésődött e-mail címe(ke)t?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6441) Winner_hun válasza Tüzi (#6440) üzenetére


Winner_hun
félisten

Delete gomb megnyomásával?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6442) Tüzi válasza Winner_hun (#6441) üzenetére

:W
köszi :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6443) Davey7


Davey7
senior tag

valaki meg tudná mondani,hogy hogyan tudom a könyvjelzőket kimenteni? mert újrarakom a rendszert,de jó lenne,ha firefox install után is megmaradnának az elmentett lapok...

köszi szépen annak a ki segít!

(#6444) cascada válasza Davey7 (#6443) üzenetére


cascada
senior tag

Könyvjelzők menü --> Könyvjelzők kezelése --> Importálás és Mentés --> HTML Exportálása

Majd betölteni az új FireFoxba, így tudod:

Könyvjelzők menü --> Könyvjelzők kezelése --> Importálás és Mentés --> HTML Importálása

[ Szerkesztve ]

(#6445) Winner_hun válasza Davey7 (#6443) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nézd meg a topik első hozzászólását, mindent lementhetsz;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6446) vagamo válasza Winner_hun (#6445) üzenetére


vagamo
őstag

Amit nekem sehogy nem akar sikerülni az az, hogy 2 gép közt szinkronizáljam a könyvjelzőket!
Ha csak átmásolom akkor mindenből kettő lesz!
Amit még nem próbáltam az egy szinkronizáló program, de az csak a mappák tartalmát szinkronizálja, ez meg html-ben van!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#6447) Nyiscsák válasza Davey7 (#6443) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Én tudom ajánlani a Foxmarks kiegészítést! Lementi a könyvjelzőidet és bármikor bárhol használhatod ahol van internet kapcsolat! Könnyű telepíteni és használni is!

(#6448) darál0w válasza Davey7 (#6443) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

én meg a Febet ajánlom.ez meg mindent lement. :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6449) oxox


oxox
addikt

Lectori Salutem

Könnyen lehet, hogy már volt ilyen probléma korábban, de néhány oldalt átfutva nem találtam, és utálom az explorer-t...pls help me

Megynyitom a firefox-ot, és szinte azon nyomban összeomlik. Ha nyomok egy stop-t akkor van jó pár oldal ami bejön, és nem hal le, de amint pl. index-re megyek (ami a kezdőlapom), vagy pl ide ph!-ra...egyből összeomlik...

mi lehet ennek az oka...ma jelentkezett a fenti probléma, de nem akar múlni.
(Vista-m van)

many thx in advance
oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#6450) WonderCSabo válasza oxox (#6449) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem vmi kieg. lehet a ludas. Próbáld elindítani safe módban, így egy kieg. se indul el. Ha így sem megy, akkor csinálj teljes reinstallt, de előtte mentsd el a személyes beállításaidat (1 hsz.).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.