Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Winner_hun válasza Pubszon (#5000) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen a FF.
A kettőt használja összesen 50%-ban, ez csak egy mag, hiába mind a kettő terhelődik. Más, egy magra írt alkalmazás is ugyan úgy terheli a proci mindkét magját, de csak 50%-ig max. Ezért gondolom, hogy csak egy magra van írva, az biztos, hogy nem használja ki rendesen a procit.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5002) egykori válasza Arnold2 (#4999) üzenetére


egykori
őstag

Én is ugyanebbe a falba ütköztem, és csak olyan megoldást találtam, hogy visszaálltam a 2-es FF-re. Ennél nem jelentkezett a probléma. Az igaz, hogy ennyire világosan nem írtam le itt e gondomat (#4269), de más, jó megoldás, segítség nem jött.
Az én megoldásom, tudom, csak probléma megkerülés. De hátha valaki tudja a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#5003) Pubszon válasza Winner_hun (#5001) üzenetére


Pubszon
veterán

De szvsz nincs is rá szükség, mert a mai Core 2 és X2-es prociknak 1 magja is simán megbirkózik vele. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5004) Winner_hun válasza Pubszon (#5003) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én nem egyszer örülnék neki ha normálisan kihasználná mind a két magot. Van 1-2 kiterjesztés, ami elég keményen használja a CPU-t:U Kényelmes böngészés rulz.
Vagy a kiterjesztések íróinak kéne 2 magra optimalizálniuk?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5005) Pubszon válasza Winner_hun (#5004) üzenetére


Pubszon
veterán

Sztem a kiterjesztést kellene, mert az alap böngészőt fölösleges.
Az magába úgy sem terhel le még egy magot sem teljesen.
Az előző procim (XP 3200+, kb mint a tiednek 1 magja), én is kicsit gyengének találtam a FF-hoz, pár kiterjesztéssel.
Ezt úgy vettem észre, hogy mikor játékot indítottam, laggolt a játék. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5006) Winner_hun válasza Pubszon (#5005) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért, a kiterjesztés az nem a böngészőre épül?
Ha a FF fut és nem csinál semmit, az nem kéne hogy kiakassza a játékot:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5007) Pubszon válasza Winner_hun (#5006) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez olyan mint a filmnézés, nem a lejátszónak kell támogatnia a több magos procikat, hanem a kodeknek.
Csak a FF futott, vele együtt vagy 5 kiterjesztés és kb 20 oldal volt megnyitva. Na ez fogta kicsit a procit. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5008) Winner_hun válasza Pubszon (#5007) üzenetére


Winner_hun
félisten

De ha nem csinálsz semmit akkor nem igazán kéne fognia a procit, max a memóriából foglal többet:U:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5009) Pubszon válasza Winner_hun (#5008) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem tudom mitől van, de nekem is meg CPT.Pirk-nek is jelentkezett ez a probléma régebbi egymagos procival. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5010) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

Olvastam róla, de nem érkezett válasz rá eddig:

Miért van az, hogy ha megvannak nyitva lapok az ff3-ban, bezárom a programot. Ha újra megnyitom a böngészőt, nem tölti vissza a lapokat... csak áll az about:blank-on...
eddig ez nem így volt. Csak nem emlékszem vissza, hogy egy frissítéstől, vagy úgy egyik pillanatról a másikra...

Van ötletetek?

(#5011) Lenry válasza agent_k (#5010) üzenetére


Lenry
félisten

beállítások / főlap / indításnál a "Firefox indításakor" állítsd át az "Üres oldal megjelenítését"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5012) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Erre valakinek valami ötlete van esetleg?
Két kiterjesztést (legalább is ott jelenik meg) tett fel, egyik sem kompatibilis a Firefoxszal, eltávolítani egyiket sem lehet:((

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5013) Xelo


Xelo
addikt

Egy kis problémám adódott: [a legutóbb látogatott oldalaknál csak az ikont rakja ki, de a címet nem?] ezt hol tudom visszabizgerélni?

(#5014) Carpio


Carpio
tag

Valaki meg tudja mondani, hogyan lehet az FF3-ban olyan minőségű/kontrasztú/ betűtípust beállítani, mint ami az IE7-ben vagy IE8-ban van?
Nekem sokkal jobban tetszik az IE által használt, jóval olvashatóbb, hogy úgy mondjam finomabbnak tűnik. Miért van ez?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#5015) agent_k válasza Lenry (#5011) üzenetére


agent_k
őstag

Igen ezt tudom... de nem ez a gondom.

Az, hogy amikor bezárom az firefoxot, nem kérdezi, meg hogy elmentse-e a lapokat (ott ugye van 3 lehetőség: mentés és kilépés, kilépés, mégsem) és kilépjen, csak kilép.

(#5016) Tele von Zsinór válasza Carpio (#5014) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

IE automatikusan használ a betűtípus-simítást. Elvileg ez kell neked az about:config-ban, hogy true legyen: gfx.use_text_smoothing_setting
Nem próbáltam ki, nekem sokkal jobban fárad úgy a szemem, nem véletlenül van globálisan is kikapcsolva mindenféle simítás.

(#5017) Pubszon válasza Tele von Zsinór (#5016) üzenetére


Pubszon
veterán

Kipróbáltam, semmi sem változott. :(
Nekem nem kell, csak úgy kipróbáltam...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5018) brien


brien
tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene. Vagy elszartam valamit, vagy vírus...
Megy az outlook, az ftp, és a "letöltések" is, de sem a Firefox sem az a másik sz...IE (végső elkeseredésemben nyúltam hozzá :DDD ) nem hajlandó betölteni az oldalakat...illetve
Megnyitok egy oldalt, betölti, majd be akarok lépni...jelszó stb....nem csinál semmit...homokóra :W
Megnyitok egy másik oldalt és nem hajlandó csak 1 vagy 2 lap tartalommélységig betölteni...utánna megáll...homokóra...
pl. ITCafé főoldal megnyit...rákattintok a Fórumra...és nem történik semmi :O

Vagy a másik verzió...hogy ezek után összeomlás-bejelentő ablak üdvözöl és közli a FF problémája akadt

Előre is köszi

(#5019) peterszky válasza Laslow (#3952) üzenetére


peterszky
őstag

Én most találkoztam ezzel a problémával egy kicsit más formában:

- Ha ékezet van az űrlap nevében, akkor csak a nevét tölti be alulra, ékezetek helyén kérdőjel, semmi mást.
- Ha nincs ékezet a névben, akkor minden gond nélkül betölti.

Opera, IE alatt nincsen ilyen probléma.

What else you gonna do on a Saturday?

(#5020) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.

A crx forumon én meg tudom nézni mások profilját, a bátyám gépén meg egyszerűen újratöltni az oldalt, ha vkinek a nevére kattintok. :W
Nekem kábelnetem van, neki meg vodás.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5021) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok xp alatt elmetettem a profiles mappát de ezt nem tudom vista alatt vissza állítani mert hibába másolom vissza nem megy.

(#5022) 7 válasza qwertly (#5021) üzenetére


7
addikt

A profiles.ini-t is szerkeszteni kell hozzá egy könyvtárral feljebb. :)
Ha belenézel, meglátod az algoritmust.

(#5023) qwertly válasza 7 (#5022) üzenetére


qwertly
addikt

Szia hiába szerkesztem nem az elmentett könyvjelzőim és a kiterjesztések jelszavak nem látszanak :O,esetleg van valami javaslat abból a pár sorból mit is szerkesszek?

(#5024) Noxy válasza qwertly (#5023) üzenetére


Noxy
veterán

Semmit.
MozBackup
Használd ezt, mielött túl komplikálod a dolgot, meg elveszik minden.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5025) Integra válasza Winner_hun (#4982) üzenetére


Integra
titán

törlöm én törlöm, de az istennek sem takarítja ki a böngészősávot...
ott mindig marad

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5026) qwertly válasza Noxy (#5024) üzenetére


qwertly
addikt

Ezt én is használom de előtte kb 1hónapja csináltam és utána már nem mert láttam valamilyen videón ,hogy egyszerűbb ha csak elmentjük a profil mappát és azt vissza másoljuk újra telepítés után.És 1 hónap alatt sok helyre beregisztráltam magam és így azok a jelszavakra szükségem van.És a rendszer összeesése előtt pár nappal másoltam ki a profil mappát egy másik partícióra.Hát ezért görcsölök a vissza másolással inkább :F

(#5027) Pubszon


Pubszon
veterán

#5020? :F :W

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5028) qwertly


qwertly
addikt

Nagyon megköszönném ha valaki lenne szíves nekem segíteni :) :R :R

(#5029) pigatt


pigatt
őstag

Üdv.!

Minefield x64 alá van már flash player?

i9 / 4080 / 32"

(#5030) remejan


remejan
csendes tag

Sziasztok ! :D

Szerintetek melyik böngésző a jobb és stabilabb a Firefox 2 vagy a 3 ?

Mert a 2. verzióhoz több extension elérhető ugye de a 3 meg biztonság terén állítólag jobb.

Ti melyiket ajánlanátok ?

Válaszokat előre is köszönöm :R

(#5031) Winner_hun válasza remejan (#5030) üzenetére


Winner_hun
félisten

3-ast. Bár ha így kérdezed, akkor eddig nem valószínű, hogy FF-ot használtál, szóval a kiterjesztések miatt tök felesleges aggódnod. Amúgy a kiterjesztések inkopatibilitására ott van a topik első hozzászólásában a megoldás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5032) ádyz


ádyz
addikt

Üdv.

Nagy gondban vagyok az FF-el. :F

Sok olyan oldal van, [B]pl. ez[/B], amit nem nyit meg rendesen a Firefox, hanem csak tölt, tölt, de nem történik semmi.

Ezt kb. pár napja csinálja, reinstall, másik verzsön már volt, de nemjó.

Beírom a címet, bejön egy pillanatra minden, majd fehér háttér, és csak tölt, tölt....

Miért van ez?

(#5033) pigatt válasza pigatt (#5029) üzenetére


pigatt
őstag

Senki nem tudja van-e és ha van honnan lehet leszedni?

FF (Minefield) x64 flash player.

i9 / 4080 / 32"

(#5034) Winner_hun válasza ádyz (#5032) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem simán bejött. Spyware írtást csináltál?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5035) ádyz válasza Winner_hun (#5034) üzenetére


ádyz
addikt

Igen, volt már minden-irtás, de még mindig sz@rakszik. :F

Explorerben is ez a hiba van. :F

(#5036) ádyz


ádyz
addikt

Üdv.

Már semmilyen lapot nem nyit meg. Reinstall volt, minden Firefoxra vonatkozót töröltem és úgy install, de nemjó.

What the fu(kk??

(#5037) pigatt válasza ádyz (#5036) üzenetére


pigatt
őstag

Ez valami adware/spyware lesz. Nekem is volt ilyen mondjuk már nagyon régen. De akkor win reinstall oldotta csak meg.

i9 / 4080 / 32"

(#5038) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok a kedves családnak a firefoxot teném fel a D meghajtóra tettem a dokumentum mapát uttána mindelyiknek csináltam a dokumentum mapát 3 vannak :D most azt akarom,hogy a firefox annak a felhasználónak a mapályába mentse ell a könyvjelzöt kiterjesztést amely felhasználó használja.igy mind a 3 ellenne mentve a könyvjelzök és a firefox beállitások mert ha vissza ghostolnám a vistát nekeljen újra mindent állitani csak egy parancsikonal vissza jönne a firefox.

(#5039) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Tudja valaki, hogy miért csinálja azt a firefox, hogy minden előzmény nélkül egy fél pillanat alatt bezár minden ablakot? Mármint minden firefox-ablakot, nem pedig totál mindent, ami a rókán kívül nyitva van :) És függetlenül attól, hogy tölt-e be valamilyen oldalt, vagy csak olvasgatok...elég idegesítő :( 3.0.1-es rókát használok, a kiegészítők közül a 0.7.5.5-ös Adblock plus, a 2.8-as Fast Dial, oldbar 1.2, Mouse gestures 2.0.2 (hátha egy kiegészítő a ludas).

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5040) Winner_hun válasza Traxx (#5039) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mióta csinálja? Ha csak úgy jött, lehet valami spyware okozza...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5041) Traxx válasza Winner_hun (#5040) üzenetére


Traxx
őstag

Pár alkalommal csinálta eddig. Spyware irtás Spy sweeper-rel és Malwarebyte's anta-malware-el megvolt, egyik sem talált semmit. Avira úgyszintén lapít.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5042) 7 válasza qwertly (#5038) üzenetére


7
addikt

Ajánlom neked ezt az írást, itt minden arra vonatkozót megtalálsz, ami neked kell.

(#5043) ádyz válasza pigatt (#5037) üzenetére


ádyz
addikt

Pedig nemtalál semmi semmit. :F

(#5044) Ziog


Ziog
aktív tag

Nem tudom használja egy valaki a Fast Dial nevű add-ons-t, de nekem mostanában az a hiba jött elő, hogy össze vissza pakolja az oldalakat, hiába rendezem el őket, egy új tab vagy a Firefox indításakor mindig máshogy vannak az oldalak nem a megszokott sorrendben. Valamit kihagy, valami kétszer van, de a sorrend mindig más.
Van erre ötlet, vagy ez a legújabb verzió hülyesége?

Előre is köszi.

(#5045) Winner_hun válasza Ziog (#5044) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha az új verzió feltelepítése után csinálja csak akkor az új verzióban van valami bug, tedd vissza a régebbit.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5046) Traxx válasza Ziog (#5044) üzenetére


Traxx
őstag

Én használom, nekem semmi bajom nincs vele. Illetve volt a héten...kijött egy frissítés (talán 2.3, de nem tudom pontosan), na az semennyire se működött :D De ezt szerintem gyárilag cseszhették el, mert még aznap kijött egy újabb változat. De egyébként nekem semmi gondom nem volt vele, itt is és a munkahelyi gépen is tökéletes. Mind a régebbiek, mind a most kijött, 2.9

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5047) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Lenne egy olyan kérdésem hogy a Firefoxban, hol tudom beállítani, hogy mikor írok (pl. ide), akkor ne angol helyesírási szótárat használjon hanem a magyart? Kicsit zavaró, hogy mindent aláhúz pirossal :((( verzióm: 3.0.1.

BANZAII

(#5048) Winner_hun válasza MaciG (#5047) üzenetére


Winner_hun
félisten

?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5049) MaciG válasza Winner_hun (#5048) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi, tudom, hogy régen már kérdeztem, csak most friss ropogós a win és megint be kellett állítanom. :B

BANZAII

(#5050) Winner_hun válasza MaciG (#5049) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kereső rulz:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.