Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) s4hu|SyD^ válasza WonderCSabo (#7849) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ups, gondoltam, hogy valami elkerülte a figyelmem mikor a kompatibilitásról olvasgattam itt. :DDD
Ha hazaértem kipróbálom. Köszi a segítséget! :DD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7852) jenei92


jenei92
senior tag

Tiszteletem!
Kérdésem az lenne hogy valahogy kilehetne bővíteni a könyvjelző eszköztárat?
Mondjuk, hogy dupla ilyen vastag legyen(2sorba már elférnének a használandó könyvjelzőim..
:R

(#7853) Wallz válasza WonderCSabo (#7849) üzenetére


Wallz
tag

Érdekes módon ha sok oldalt megnyitok ( max 5-6) akkor csinálja és mondjuk az egyiken van egy kis flash
[link]
ezt mindig nézem ezen van több kis flash vagy nemtommi de most ennél is max 2-3 %os a terheltség.. érdekes módon amikor több nem flashes oldalt megnyitok is baj van és utána hiába zárok be minden ablakot csinálja ezeket a megállásokat meg a 35%os cpu terheléses hülyeségét. Akkor ha írok is megáll 1 másodpercre. Csak az segít rajta ha újraindítom az egészet,néha az sem. Scriptekből 2 van fent az Adblocker plus és a Noscript de ezek nem hiszem,hogy okozhatnának ilyet. Szóval nálam nem kell ahhoz flash hogy ezt csinálja és nem értem miért. :(

Jah persze amikor azt írtam hogy van rajta több kis flash akkor én a reklámok minden nélkül értettem mert azt leblokkolom.

[ Szerkesztve ]

(#7854) Wallz válasza Wallz (#7853) üzenetére


Wallz
tag

Érdekes módon most megnyitottam a gmailt és máris elkezdte az ugrálást 20%ra..
Pedig nincs ott semmi se szinte.. nem értem én ezt

(#7855) Goose-T válasza jenei92 (#7852) üzenetére


Goose-T
veterán

Így e.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7856) pete_21 válasza jenei92 (#7852) üzenetére


pete_21
addikt

De ha a nevüket lerövidíted, azzal is sok helyet nyersz. ;)

(#7857) harylmu válasza pete_21 (#7856) üzenetére


harylmu
őstag

Ezt akartam mondani. Elég rövidítéseket írni:

(#7858) jenei92


jenei92
senior tag

Köszi srácok! :B :R

(#7859) pete_21 válasza harylmu (#7857) üzenetére


pete_21
addikt

Sőt, sokszor elég az ikont meghagyni, ha egyértelmű, hogy hova vezet. ;)
jenei92: Nincsmit. :)

[ Szerkesztve ]

(#7860) jorden06 válasza Wallz (#7854) üzenetére


jorden06
senior tag

Nekem is a logout.hu-s flash okozta ezt a terhelést, nem kell ahhoz sok banner egy oldalon, hogy 20-30%-kos terhelést generáljon, elég ha egy rosszul van optimalizálva. Tedd fel az ADBlock plust magyar szűrővel és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7861) Gabis válasza jorden06 (#7860) üzenetére


Gabis
őstag

Feltetten én is az adblock-ot és csodát művelt :C
német szűrőt adtam neki
a magyar jobb ? ha igen melyiket ajánlod?

(#7862) Goose-T válasza Gabis (#7861) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt van a legismertebb magyar szűrő, a hufilter. Én egyébként az EasyList-tel együtt használom, így javarészt le vagyok védve a nemzetközi és a magyar oldalak reklámai ellen is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7863) Apophis


Apophis
őstag

Nagyon gyatra kérdés, de volt egy reinstall, és azóta egyáltalán nem tudok könyvjelzőket húzni a toolbarra. Ez mitől lehet?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7865) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Van olyan beállítás, vagy letölthető módosítás, amivel a fülek mérete állandó maradna, mint az operában?

(#7866) canniball válasza Kal-El (#7865) üzenetére


canniball
nagyúr

A Tab Mix Plus-ban van ilyesmi beállítás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7867) Kal-El válasza canniball (#7866) üzenetére


Kal-El
senior tag

Az valami segédprogram?

(#7868) canniball válasza Kal-El (#7867) üzenetére


canniball
nagyúr

Add-on. FF 3.5-höz Winner_hun nemrég linkete az újabb verziót.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7869) modd3r


modd3r
őstag

Szevasztok!

Segítsetek legyetek szívesek!
A képek automatikus átméretezését hogyan tudom kikapcsolni 3.5 alatt?

Köszi!

(#7870) harylmu válasza modd3r (#7869) üzenetére


harylmu
őstag

google ->
1. about:config -ot megnyitod
2. Megkeresed a browser.enable_automatic_image_resizing -ot.
3. Kétszer rányomsz és False-ra változtatod.
4. Böngésző újraindítás.

[ Szerkesztve ]

(#7871) modd3r válasza harylmu (#7870) üzenetére


modd3r
őstag

Köszönöm. :B

[ Szerkesztve ]

(#7872) kymco


kymco
veterán

Nekem egyk gépemen sem volt megnyugtató a hármas verzióra való rátelepítés. A 3.5-nél én a tiszta telepítést ajánlom...
A legváratlanabb helyzetekben omlik össze a ff3.5 ... de ha szűz telepítést futtatok, akkor nincs gond...

www.refujvaros.hu

(#7873) jorden06 válasza Gabis (#7861) üzenetére


jorden06
senior tag

Én is csak a Goose-T által javasolt hufiltert tudom ajánlani, én megspékeltem még két némettel azonkívül és tökéletes :K

(#7874) pete_21 válasza Kal-El (#7867) üzenetére


pete_21
addikt

Itt találod a legújabbat az FF 3.5-höz.

(#7875) blueye válasza blueye (#7699) üzenetére


blueye
veterán

A megoldás az AVG safe search 8.5 kiegészítő letiltása volt.

(#7876) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Beléptem a Firefox 3.5-öt használók topikjába. Elsőre tetszik a böngésző, de van egy pár dolog ami nem tiszta miért van és segítségetek kérném.

Mikor egy letöltés végig megy, 100%-nál miért akad meg vagy fél percig. Főleg a nagyobb fileoknál csinálja. És, hogy lehet kikapcsolni a víruskeresést? Mert minden letöltött file-t átvizsgál.

A másik: Gyorsnak gyors, hamar betölt mindent, gyorsan elindul, de! Ha win betöltődik és elsőre nyitom meg a FF-ot vagy 10 mp-et kell várni, míg bejön. Aztán ha becsukom és újra megnyitom, villámgyors. Kevesebb mint 1 mp alatt indul el. Ez miért van? :F

(#7877) s4hu|SyD^ válasza Vasinger! (#7876) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Éppen a vírusellenörzés miatt áll meg picit a letöltés végén. Beállításoknál biztos ki lehet valahogy kapcsolni, hogy ne csináljon ellenőrzést. Talán a security, biztonsági beállításoknál van az opció, sajnos itt melóhelyen nem tudom neked megnézni pontosan.

És azért indul elsőre lassan, mert be kell töltenie sokmindent első indulásnál, mint minden programnak ennek is. Szerintem IE-nél is így van. Ha nem akkor az betölti magát win indulásnál, mivel ugye a rendszerbe épített.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7878) Vasinger! válasza s4hu|SyD^ (#7877) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem találtam még meg, hol lehet kikapcsolni, na mind1, hátha valaki tudja.

Én nekem csak azért tűnt fel, hogy lassan nyílik meg, mert a FF 2 sokkal gyorsabban nyílt meg. :K

Szerk.: Nektek müxik a firefox.hu? Az oldalsávon(navigáció) semelyik linket nem tölti be. Vagy nálam van a baj?

[ Szerkesztve ]

(#7879) pete_21 válasza Vasinger! (#7876) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, ahogy már írták előttem is, a hosszú várakozás a víruskeresés miatt van. Igazából, ha jól emlékszem, nálam csak az FF 3.5-nél kezdődött... (De már a Betanal is).
Én NOD-ot használok. Nem ez van neked is?
Oprendszerből mit használsz? Mert nálam is úgy van, hogy mikor betöltődik a Vista, utána ha egyből indítom a Firefoxot, akkor egy kicsit várni kell. De ez szerintem amiatt van, mert még Superfetchel a Vista, és nem feltétlen a Firefox miatt.
MOD: Utána, ha kilépek az FF-ből, és elindítom megint, már villámgyorsan bejön, mert benne is van a memóriában. :)
MOD2: firefox.hu: Rá lehet kattintani a bal oldali menükre, de az oldal tartalma nem változik nálam se.

[ Szerkesztve ]

(#7880) Vasinger! válasza pete_21 (#7879) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos. Igen én is NOD32-t használok és igen én is vistát. Így már értem miért indul elsőre lassan. Én hülye, miért nem gondoltam erre...

De még mindig nem tudom, hogy lehet kikapcsolni a víruskeresést. :(

Firefox.hu-val is megnyugtattál. :)

(#7881) s4hu|SyD^ válasza Vasinger! (#7880) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Vista egyébként nekem gyorsabban jön be, mint anno az XP bár azóta vas is lett cserélve.
NOD-ra visszatérve, régebben nagyon sokat használtam, viszont minden vírusírtó és tűzfal hihetetlenül lelassítja a gépet és minden betöltést. Most úgy vagyok, hogy win tűzfal és ennyi. Ha valami gebasz van felteszek pár vírusírtót, spybotot és szépen végignézetem a rendszert alaposan. Nem szeretem, ha folyamatosan lassú a rendszer.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7882) canniball


canniball
nagyúr

Ha már a gyorsaságnál tartunk egy kis teszt: 59 tabbal 20+ perc alatt töltött be. Csökkentett módban mindez sikerült 2-3 perc alatt. Gondoltam biztos a nem kompatibilis kiterjesztések miatt van, hát letiltottam őket, ezzel javult a betöltési idő...13 percre... :(

(#7880) Vasinger!
Az ESS-ban Webhozzáférés-védelemnek hívják, gondolom a vírusírtóban is hasonlót kell keresni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7883) pete_21 válasza Vasinger! (#7880) üzenetére


pete_21
addikt

Nekem sem sikerült kikapcsolni a víruskeresést... Bár engem annyira nem zavar.
Egyébként ha megnézed, amikor betölt a Vista, utána még nagyon "keres" valamit a HDD-n, nagyon használja. Ilyenkor Superfetchel, és ezért amikor megnyitsz rögtön valami progit, arra kicsit még várni kell. Win7-en azt mondják, hogy a Superfetch prioritásából eléggé visszavettek, alig lehet érezni, hogy dolgozik. Szóval ott elvileg már nincs ilyen. :)
De gondolom SSD-n se nagyon lehet észrevenni, mert baromi nagy az olvasási sebesség. :)

(#7884) Vasinger! válasza s4hu|SyD^ (#7881) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én azért ezt nem engedhetem meg, hogy ne használjak vírusirtót. :(

canniball: Nem nagyon értelek. Mi az a tab? 20 perc alatt töltötte be a win-t?
Egyébként nem találtam meg a vírusirtóban azt a helyet, ahol kilehetne kapcsolni. :(

pete_21: Már én is nagyon várom a win7-et, csak míg nincs végleges, nem rakom fel. :N

(#7885) canniball válasza Vasinger! (#7884) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mi az a tab?"
Tab=fül.

"20 perc alatt töltötte be a win-t?"
Nem (az szerencsére gyorsabban betölt), a FF töltött be 20+ perc alatt.

"Egyébként nem találtam meg a vírusirtóban azt a helyet, ahol kilehetne kapcsolni."
NOD32-ben én is csak ilyet találtam: IMON->Beállítások->HTTP fül->HTTP forgalom ellenőrzésének engedélyezése.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7886) Vasinger! válasza canniball (#7885) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a segítséget, bár így is nehéz volt megtalálni, mert nekem újabb van. :R

(#7887) virkir válasza canniball (#7885) üzenetére


virkir
veterán

Hát nálad akkor valami gond lehet a géppel mert nálam a 30-at meg sem érzi mintha frissen elsőnek indulna.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#7888) vante válasza Vasinger! (#7880) üzenetére


vante
aktív tag

Vista miatt, az a lassú. Én úgy fogalmaznék, hogy egy elbaltázott op. rendszer. Használj mást.

(#7889) s4hu|SyD^ válasza vante (#7888) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Némely dolog tényleg lassú a Vistában, de én nem mondanám elbaltázottnak, én pl. már pár éve használom, mióta kijött és megvagyok elégedve vele. XP-vel is volt legalább annyi problémám ha nem több, mint Vistával. De ez az én álláspontom.

Lenne egy olyan kérésem azok felé aki ráér, hogy írja már le ha megkérhetem milyen szűrőket, kiegészítéseket(addon), beállításokat érdemes FF 3.5-ben használni.
Gondolok itt a felugró ablakok elleni védelemre, tabok kezelésére, biztonsági dolgokra és gyorsítással kapcsolatosakra. Mert bár eddig 1 megás net volt és tegnap kötötték a 25/10-es netet, de nem sokkal tölt be gyorsabban, mármint az oldalakat. Szóval gondolom valami beállítási hiba lehet.

Majd én is keresgélek miket érdemes állítani, feltenni hozzá, csak sajnos meló van ma is. :(((

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7890) virkir válasza s4hu|SyD^ (#7889) üzenetére


virkir
veterán

Adblock Plus
Flashblock
Ezek kötelezőek :D
Nézelődj itt az oldal alján tudsz tovább lépni.
Meg itt is találsz bőségesen.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#7891) s4hu|SyD^ válasza virkir (#7890) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Köszi!

Ezeket írtam össze:

Tab Mix Plusz - ezt használtam is, de most felrakom a kompatibiliset, a legújabbat
Adblock Plus + hufilter + Element Hiding Helper
EasyList
Paste and GO 2
FasterFox
DownThemAll
Menu Editor
Menu Mod - megnézem kompatibilitás kikapcsolásával működik-e, sajnos új verzió nincs
sztakidict
URL fixer
DownLoadHelper
FlashBlock
ScreenGrab!
SnapLinks
NoScript
Text Area Resizer & Mover

és még van pár amit használok, de azok kompatibilisek és működnek normálisan.

Általában csak böngészésre használom az oldalt, 1-2 flash játékra, videónézésre, torrent oldalak nézésére, képek, fórumok nézésére.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7892) harylmu válasza s4hu|SyD^ (#7891) üzenetére


harylmu
őstag

Web of Trust
Erre és erre írtam róla.

Hasznos. :K

[ Szerkesztve ]

(#7893) virkir válasza s4hu|SyD^ (#7891) üzenetére


virkir
veterán

Ezek közül én csak a Tab Mix Plus-t használtam de amióta Aero-sítottam azóta összeakad az All-Glass-al így most le van tiltva.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#7894) s4hu|SyD^ válasza harylmu (#7892) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Köszi, felírom a listámra. :DDD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7895) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Menu Mod és az URL fixer nem megy a kompatibilitás kikapcsolásával sem. Sajnos...

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7896) harylmu válasza s4hu|SyD^ (#7895) üzenetére


harylmu
őstag

URL Fixer 1.5 nálam működik. Menu Mod-ot nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#7897) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Lenne egy kérdésem:
Leszedtem a Tab Mix Plus-ot és olyan problémám van, hogy nem jelenít meg minden lapfülnél "bezárás" gombot vagyis az "X"-et. Ez lehet bug a béta verzió miatt?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7898) s4hu|SyD^ válasza s4hu|SyD^ (#7897) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Megoldódott, rossz verziót raktam fel. A 3.7.3-at a 3.7.4pre.090516 Released helyett, az újjal már minden működik rendesen eddig.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7899) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Web of Trust, NoScript letiltva, utóbbi nagyon idegesítő. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7900) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

firefox 3.5 HUN-t használok egy win xp sp2-n. A vas 850MHz-es p3 M, 256 MB rammal.
Miért van az, hogy a firefox 96-99%-ot eszik a cpu idejéből és teljesítményéből, akkor is, ha egyszerű html oldalt nézegetek.
(Talán számít, hogy egy nod32 4.0 antivírus program van fent, demo verzióban.)
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

ps: mondjuk most pl nem eszik 90%-ot a ff (csak 1-2-t néha néha), de az előbb, amikor egy youtube-s, egy prohardveres ibizás, meg egy másik prohardveres oldal volt megnyitva (külön ablakokban), akkor közel 100 %-at evett a ff. mi lehet a probléma?

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.