Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!

Én vagyok egyedül akinek nem működik 1-2 napja custumizegoogle kiterjesztés?
Pedig nrm változtattam semmin:(

(#2002) Sil válasza birno (#2000) üzenetére


Sil
senior tag

Látod, ez tényleg passz. Nem használok IE-t, max ha nagyon kell, IETab-bal Firefoxon belülről. De mintha ezzel a firefoxurl protokollal lett volna egy sebezhetőség (az IE csak úgy simán átadta az egészet a Firefoxnak, ahogy volt), amit a 2.0.0.5-ben javítottak a Firefox részéről (az IE részéről nem), beépítettek valami ellenőrzést. De úgy tudom, nem távolították el a registryből. Banki oldalat meg pláne nem nyitnék meg IE-ből (az OTP-t speciel rendszeresen használom, tökéletesen működik Firefox alatt).

(#2003) Sil válasza gorlin (#2001) üzenetére


Sil
senior tag

Nem tiltottad le véletlenül? Mi nem működik rajta?

(#2004) birno válasza Sil (#2002) üzenetére


birno
addikt

Opera-t használok alapból, de az nem írt ki semmilyen hibaüzenetet, azért hoztam példának az IE-t.
Opera alatt az OTP tetű lassú, ezért kellene, hogy működjön a dolog.
Registryben valóban benne van, ebben a formában: C:\PROGRA~1\FIREFOX\FIREFOX.EXE -requestPending -osint -url ''%1''.

Ha megváltoztatom erre: C:\PROGRA~1\FIREFOX\FIREFOX.EXE ''%1'', ez alapján: [link] akkor megnyílik az FF, de valamiért nem kapja meg az URL-t.
Oldjuk meg ezt a problémát. :)

(#2005) gorlin válasza Sil (#2003) üzenetére


gorlin
őstag

Sajnos nem tiltottam le.(
Az a rész nem működik amikor a google keresőben beírok egy a betűt és kiegészíti hogy mik a lehetőségek.
Kipróbáltam Operával(egy hasonló kiterjsztés van alá mint a customizegoogle)Ott gyönyörűen működik.
Változtatni nem változtattam a rendszeren ez biztos:(

(#2006) Sil válasza birno (#2004) üzenetére


Sil
senior tag

OK, utánanézek, de addig használhatnád erre a FirefoxView kiterjesztést. Az olyan, mint az IEView, csak a fordítottja: IE-be rak menüpontokat a Firefox megnyitásához.

(#2007) birno válasza Sil (#2006) üzenetére


birno
addikt

És Operaba firefoxview nincs?
Mert akkor egyszerűbb elindítanom az FF-et, mint az IE-t s onnan az FF-et. :)
Mindegy, annyira nem nagy gond, de köszi, hogy utánanézel.

(#2008) Sil válasza birno (#2007) üzenetére


Sil
senior tag

Operába FirefoxView? Akkor ezt nézd meg: [link] (de ezt biztos megmondták volna neked az Opera topicban is).

(#2009) birno válasza Sil (#2008) üzenetére


birno
addikt

Ezt már ismertem.
Csak ha jó lenne a firefoxurl akkor simán létrehoznék hozzá mondjuk egy ''otp'' nevezetű azonosítót s azzal indítanám, úgy a legegyszerűbb.

(#2010) Sil válasza birno (#2009) üzenetére


Sil
senior tag

Ja, most nézem csak, hogy Operában nem lehet jobb egérgombbal kattintani a könyvjelzőkre, így oda nem teszi be menüpontnak, mert nincs is ilyen menü... :U Ehh... ez elég komoly hiányosság, nem lehet változtatni rajta?

(#2011) cousin333 válasza Sil (#2010) üzenetére


cousin333
addikt

Kedves, hogy így aggódsz :). A menüben valóban nincsen, de azt a menüpontot szinte soha nem használom. Arra van az oldalsáv, ott pedig van menü.

"We spared no expense"

(#2012) Sil válasza cousin333 (#2011) üzenetére


Sil
senior tag

És aki az Oldalsávot nem használja? Hmm, akkor a kérdés: ezt a menüt nem lehet módosítani? Oda hogy lehetne bevarázsolni ezt a menüpontot?

[Szerkesztve]

(#2013) cousin333 válasza Sil (#2012) üzenetére


cousin333
addikt

Minden valamire való Operás használja az oldalsávot... ;]

Vagy a standard menüt (\defaults\standard_menu.ini) vagy a már megváltoztatottat (\profile\menu\valamifájl.ini) megnyitod, megkeresed az adott menü szekcióját (esetünkben [Bookmarks Panel Open Menu]) és beszúrsz egy új Item-et a megfelelő paranccsal (akad néhány: [link]).

ui: Ebbe nem ástam bele magam, nekem jó az is, ami van :).

De szerintem sokkal egyszerűbb szerválni egy gombot (mondjuk innen: [link]), ami megnyitja az aktuális oldalt IE-ben.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2014) Sil válasza cousin333 (#2013) üzenetére


Sil
senior tag

Jó, de én pl Firefoxos vagyok, és ezért én úgy vagyok vele, hogy ne a program mondja meg, mit használjak, hanem legyen lehetőségem választani: ha akarom, használhatom a főmenüből, az oldalsávból (vagy kiterjesztéssel olyan Opera-szerű panelről is, ha épp úgy tartja kedvem). És ne csak az egyik helyen legyen menü, és lehessen a könyvjelzőknél is a középső vagy a jobb egérgombot használni, mint mindenhol máshol is. És ha mondjuk valamiért kitalálom, hogy nem jó az, ami van, hanem hogyan lehetne még jobb, akkor legyen rá megoldás, mert ez az igazi testreszabhatóság.

Egyébként arra gondoltam - az azonosítóról, amit Birno emített -, hogy kellene egy ilyen menüpont a Könyvjelzőkhöz is, hogy ne a már megnyitott oldalat kelljen megnyitni IE-ben vagy Firefoxban, hanem lehessen rögtön a Könyvjelzőktől. És akkor nem kell az azonosító meg a firefoxurl (ami tudomásom szerint nem is működött Operában, tehát mindenképp IE-n keresztül kellett volna menni, ami macerás). Vagy mondjuk meg lehetne jegyeztetni vele, mint Firefoxban, hogy melyik oldalakat nyissa meg mindig IE-ben (vagy Firefoxban), de ahhoz már igazi kiterjesztés kéne, ahhoz már nem elég egy gomb vagy menüelem.

(#2015) Sil válasza cousin333 (#2013) üzenetére


Sil
senior tag

Na, ezek a gombok már használhatóbbak a célhoz. Ha mondjuk hozzáadok egy Open in Firefox-ot, és aztán kikeresem az Opera profiljának toolbar nevű mappájából a fájlt, ahova eltárolja a beállításokat, és átírom a gomb paraméterét a konkrét weboldal címére, akkor máris van egy gombom, amivel meg lehet nyitni az OTP-t Firefoxban. Hmm? És ez volt a cél.

[Szerkesztve]

(#2016) birno válasza Sil (#2015) üzenetére


birno
addikt

Ezt most nem igazán értem.
Mert ha az oldalsávba rakom akkor nekem nem is műxik, csak ha az address barba, de akkor meg nem tudom hol kell átírni a címet.

(#2017) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Találkoztam egy hibával, és az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a baj, ill. hogyan orvosolható?
A hiba az, hogyha már nyitva van egy firefox ablak, akkor az asztalon hiába kattintgatok egy .html vagy .htm kiterjesztésű file-ra, nem akar megnyílni.
Az explorer megnyitja a file-t.
Előre is kösz a segítséget.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#2018) Sil válasza birno (#2016) üzenetére


Sil
senior tag

- A gombot valamelyik eszköztárra rakod.
- A címet a fájlban írod át (a profilodon belül egy toolbar nevű mappában találsz egy .ini fájlt), miután beraktad a gombot a helyére.
(Bocs, most nem otthon vagyok, és itt nincs Opera, nem tudom pontosabban megnézni.)

(#2019) Sil válasza piadex2 (#2017) üzenetére


Sil
senior tag

Ha nincs megnyitva a Firefox, és úgy kattintasz egy ilyen fájlra, mit csinál? Megnyitja-e, és ha igen, miben?

(#2020) piadex2 válasza Sil (#2019) üzenetére


piadex2
senior tag

''Ha nincs megnyitva a Firefox, és úgy kattintasz egy ilyen fájlra, mit csinál? Megnyitja-e, és ha igen, miben?''

Akkor megnyitja Firefoxban.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#2021) ngabor2


ngabor2
nagyúr

meg lehet oldani valahogy, hogy ha egy lapot bezárok, a legutóbb használtra ugorjon? eddig operát használtam, ott az volt az alapbeállítás. ha számít, vertical tabbart használok, mivel oldalt van egy csomó helyem.

másrészt a jelszavak... úgy tűnik, hogy vagy mindig be kell írni a mesterjelszót a tárolt jelszavakhoz, vagy bárkinek megmutatja őket :F köztes megoldás nincs? tehát automatikusan beírná, de nem mutatná meg? az úgy tudom, fix dolog, hogy 2.0 alatt el kell kezdeni beírni a nevet, hogy felkínálja az user beírását. ezen másnak se sikerült változtatni?

(#2022) birno válasza Sil (#2018) üzenetére


birno
addikt

Ok, megvan, de érdekes, hogy csak akkor működik ha az adress barra rakom, ha az personal-ra vagy az oldalsávra akkor a következő hibát adja:

You tried to access the address opera:/button/Execute%20program,%22firefox%22,%22%25u%22,,%22Firefox%22, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.

Ez még persze az eredeti formájában van.
Mindegy, ez is egy megoldás, köszi! :R

(#2023) Sil válasza birno (#2022) üzenetére


Sil
senior tag

Az a gombos oldal azt írja: ''The Personal bar and Menu bar do not allow buttons to be added to them, but Status bar, Main bar, Navigation bar, Address bar, the ends of the Page bar, most Panel toolbars and the Mail View bars are all fine.''
Passz, hogy miért kezeli ezeket külön, de végülis a Firefoxban is vannak olyan eszköztárak, ahova nem lehet olyan egyszerűen (ilyen húzogatós módszerrel) gombokat pakolászni, pl a fülek sávjára meg az Állapotsorba. (De a könyvjelző eszköztárba meg a menüsávba simán lehet.)

(#2024) rii


rii
nagyúr

helo

firefox-om van.
2.0.0.2

csökkentett jogú user ként hazsnálom
de frissíteni akarja magát

admin ként melyik directory ra adjak jogot, hogy a frissítésekeet fel tudjam telpíteni, illetve hogy az additional pluginek uis fel tudjanak kúszni ... pölö flash ...

a c:\program files\mozilla firefox-ra ?



jah ... meg Vlad már régebben megmondta annak a pligunnek a nevét, ami a TAB-okat nem viszíntetsen, hane,m fühggőlegesen helyezi el, de elhagytam, meg régen volt, meg sokminden, szal' valkaki nem tudja ennek a pluginnak a nevét?

előre is köcce

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2025) Sil válasza ngabor2 (#2021) üzenetére


Sil
senior tag

Hát, elsőre azt mondanám, hogy Tab Mix Plus, de az nem kompatibilis sajnos a Vertical Tabbarral. Próbáld meg a Focus Last Selected Tab (FLST) vagy a LastTab kiterjesztést. (Esetleg van egy Widefox nevű cucc a Vertical Tabbar helyett, de az nem kiterjesztés, hanem főleg userChrome.css... [link])

A jelszókezelőből el lehet tüntetni a gombot, ha beírod a userChrome.css-be, hogy:
prefwindow#SignonViewerDialog button#togglePasswords { display:none !important; }

Egyébként a legtöbb oldalon nem kell elkezdeni a nevet, csak a PH! ilyen, és csak az oldalsó jelszómezőnél.

(#2026) ngabor2 válasza rii (#2024) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez a vertical tabbar, de az előző hsz-ban lett helyette más ajánlva. hamarosan kipróbálgatom őket. (thx Sil)

(#2027) Sil válasza rii (#2024) üzenetére


Sil
senior tag

Az a mappa jó egynek, ott tartja pl a globális kiterjesztéseket (pl amik alapból megvannak), meg a pluginokat. De kell a C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Mozilla is, ezen belül van a profilod a beállításaiddal meg pl a kiterjesztésekkel, és kell a C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Local Settings\Application Data\Mozilla is, itt tartja a Gyorsítótárat alapból, és a frissítésekhez is kell.

(#2028) Sil válasza piadex2 (#2020) üzenetére


Sil
senior tag

Hmm, pont tegnap olvastam egy hasonló problémáról, ami rémlett, de az pont a fordítottja ennek: ott pont akkor nem nyílt meg az oldal, ha a Firefox még nem futott. :F

(#2029) rii


rii
nagyúr

köszönet !!!

bocs, ha nem olvastam vissza ....

akkor megnézegetem én is amit lentebb írtatok ..

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2030) Steelmanus válasza Sil (#1988) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocs' hogy csak most reagalok, de mara allt fel a gepem, mert
ujra tettem az egeszet, koszi a valaszt, remek, igy csak 4 db
kiterjesztest hasznalok, ketto blokkolo, PDFdown, TabColor.

(#2031) just


just
aktív tag

Hali!
Nem tudod azt beállítani valahol firefoxban h bizonyos honlapoknak nagyobb legyen a prioritása, tehát h gyorsabban töltődjenek be, ha pl töltök is mellette.
Feladatkezelőben már felraktam a prioritását nagyra.
Thx

[Szerkesztve]

Two things what i hate. People that can't count...

(#2032) fradi81


fradi81
veterán

hali
jó ez a firefox csak kár hogy több oldalon se jó minden, pl a firefox.hu-ról nem tudom letölteni vele a telepítőjét mert ha ráviszem az egeret a letöltésre, nem változik át..fasza.

moto g72, Ninebot d28e

(#2033) I_AM_MIAMI


I_AM_MIAMI
csendes tag

sziasztok!
valaki tudna abba segiteni, hogy a könyvjelzőket hol tárolja a mozilla?
formatálnom kéne és előtte el szeretném menteni, mert sok fontos webcim van benne amit nem akarok újból megkeresni
Előre is kösz a segitséget (és sorry hogy ha láma a kérdés de tényleg nem találom :DDD )

She disrespek' me...but hunger is worse to her!

(#2034) Sil válasza I_AM_MIAMI (#2033) üzenetére


Sil
senior tag

#1329.

(#2035) Sil válasza fradi81 (#2032) üzenetére


Sil
senior tag

#599?

(#2036) Imy válasza I_AM_MIAMI (#2033) üzenetére


Imy
veterán

Könyvjelzők / Könyvjelzők kezelése/ Fájl / Exportálás.

ez a legegyszerűbb.. :)

(#2037) fradi81 válasza Sil (#2035) üzenetére


fradi81
veterán

Nem jött be.
[link]

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#2038) Sil válasza fradi81 (#2037) üzenetére


Sil
senior tag

Ja, mert maga a link le van tiltva AdBlock-kal. De nem egészen értem, miért így csinálták meg, és miért erőltetik a Google Toolbar-os verzió letöltését.

(#2039) I_AM_MIAMI válasza Sil (#2034) üzenetére


I_AM_MIAMI
csendes tag

Thx Sil, thx Imy! :R

She disrespek' me...but hunger is worse to her!

(#2040) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Jé, át lehet helyezni a lapokat végre, jupi :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2041) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all!

Letöltöttem életem első firefoxát, egész pontosan ezt

[link] verzió száma:2.0.0.6

Az lenne a kérdésem: milyen kiegészítéseket érdemes letölteni és telepíteni ?
olvastam még régen , hogy rengeteg kiegészítés van hozzá, és elég sok fontos is...

Vagy már ezekbe az újjabb verziókhoz ezek bele vannak építve ? :F



3njoy the Lif3

(#2042) Thrawn válasza Sn00k (#2041) üzenetére


Thrawn
félisten

[link] [link] :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2043) Sil válasza tomcsi23 (#2040) üzenetére


Sil
senior tag

Mármint, mire gondolsz?

(#2044) PazsitZ válasza tomcsi23 (#2040) üzenetére


PazsitZ
addikt

A lapokat már 1.5-be is át lehetett helyezni :F

- http://pazsitz.hu -

(#2045) Sil válasza PazsitZ (#2044) üzenetére


Sil
senior tag

Én is így értelmeztem a hozzászólást, azért csodálkoztam... Lassan 2 éve benne van...

[Szerkesztve]

(#2046) tomcsi23 válasza Sil (#2043) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ő...hát vállalom, ha bénáztam :P

szal, megnyitunk pár lapot egy oldalon belül (pl ctr+t), aztán ezek sorrendjét lehet változtatni (felcserélni, miegymás).

Ez már tényleg megy 1.5-óta? Akkor ezt még nem vettem észre, pedig próbáltam.
:B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2047) Sn00k


Sn00k
veterán

Van egy oldal

[link]

érdekelne ezt el lehet úgy menteni, mozilla álltal, hogy a kedvenc tv műsorok megmaradjanak?

IE alatt ez nem jön össze, de valahogy FF alatt se tudok rájönni, hogy lehetne... :U

3njoy the Lif3

(#2048) spirit007


spirit007
senior tag

Hi!
Nem tudja valaki , hogyan lehetne a ''könyvjelző eszköztár'' -at kétsorosra átalakítani ?
(Tehát ne csak egy sorban legyenek az eszköztáron ''gombok'' hanem kettő... vagy több)

(#2049) Sil válasza spirit007 (#2048) üzenetére


Sil
senior tag

#792 ;)

(#2050) spirit007 válasza Sil (#2049) üzenetére


spirit007
senior tag

Köszi! Szuper :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.