Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) G@ben válasza Matthewus (#49000) üzenetére


G@ben
addikt

Tudom, hogy nem fejlesztik, de amíg újra nem raktam, addig tökéletesen működött ugyanezzel a verziószámú Firefox-szal.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#49002) myke01


myke01
senior tag

Bringa , böngészéshez :D

[ Szerkesztve ]

(#49003) flash-


flash-
veterán

üdv emberek
van ez a verimatrix viewright ami ahhoz kell, hogy a telekom tvgo-val az adókat tudjam nézni(firefox alatt pl).
céges gépre nem tudok telepíteni így nem tudom megnézni erről a gépről az adókat.
valami ötlet? hogy lehetne beleintegrálni anélkül hogy bármi olyan telepítést végezzek amihez kell rendszergazdai jogosultásg??

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#49004) myke01


myke01
senior tag

Mondjatok valami jó reklámblokkoló kiegészítőt , amivel nem kell "pöcsölni" telepítés után ,tehát rögtön "szolgálatba áll" :K ; nem eszi a RAM-ot ,és a CPU-t.

(#49005) Syl válasza myke01 (#49004) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyik reklámblokkolóval sem kell pöcsölni, de akkor nem szűr mindent. Annyit ad vissza, amennyit belefektetsz ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49006) myke01 válasza Syl (#49005) üzenetére


myke01
senior tag

Hol a válasz a kérdésre ? :DD

(#49007) Fandango válasza myke01 (#49004) üzenetére


Fandango
veterán

uBlock Origin

De Syl-nek igaza van amit írt.

[ Szerkesztve ]

(#49008) myke01 válasza Fandango (#49007) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz mindkettőtöknek (Syl-nek is ) :R , rálesek ; akkor gondolom ez bevált ?

(#49009) DS39 válasza myke01 (#49008) üzenetére


DS39
nagyúr

én nagyon sokáig ragaszkodtam az Adblock plus-hoz, de végül váltottam és jobb, kényelmesebb a használata.
ABP-s saját szűrőlistámat bele tudtam tenni, szóval nagyon meg sem éreztem a változás ezen részét.

(#49010) movax válasza DS39 (#49009) üzenetére


movax
őstag

Nekem az uBlock fura dolgokat művelt, pedig egy az egyben átvittem bele az AdBlock listáimat, de néhány oldal egyszerűen nem csípi. Blokkolt egy csomó olyasmit is, ami az oldal működéséhez kellett. Akor is gáz volt, amikor zöldlistáztam az adott oldalt. Tehát ment vissza az ADB.

(#49011) netpeti98 válasza movax (#49010) üzenetére


netpeti98
addikt

Lehet a régi ADB szűrőid miatt viselkedett furcsán.

(#49012) movax válasza netpeti98 (#49011) üzenetére


movax
őstag

Lehet, de az ADB rendben működik velük. :)

(#49013) Matthewus válasza movax (#49010) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha valami olyat blokkol, amit nem kellene az az esetek kb. 99%-ban a szűrők miatt van, és nem a blokkolók miatt, bármelyiket is használod. Az uBlock Origin alapból több szűrőlistát használ + saját szűrőket.
Máskor ha olyannal találkozol egy oldalon, hogy a működést blokkolja egy szűrő, akkor jelezd, hogy javíthassák.

(#49014) haka64


haka64
csendes tag

Üdv mindenkinek! Firefoxot szeretnék használni egy XP Prof. oprendszeres gépen egy lottózóban. Egyetlen weboldalt fognak csak nézni a fogadók, ezt be is állítottam. Azt nem tudom, hogy miképp tudnám megoldani azt, hogy a Firefox beállításait semmilyen módon ne tudják megváltoztatni, tehát ezen lehetőségeket elrejteni az avatatlan szemek elől. A fenti menüsort hiába tiltottam le, az ablak alján ugyanúgy ott vannak a számomra problémás ikonok, no meg a jobb felső sarokból sem tűnt el a három vízszintes vonalka (menü megnyitása). Köszönöm a reménybeli tanácsokat.

(#49015) Matthewus válasza haka64 (#49014) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#49016) haka64 válasza Matthewus (#49015) üzenetére


haka64
csendes tag

Köszönöm szépen a nagyon gyors reagálást és a hasznos linkeket. Rengeteget segítettél, már több órája próbálkoztam, de én magam nem találtam megfelelő kiegészítőt. Még egyszer köszönöm!

(#49017) Matthewus válasza haka64 (#49016) üzenetére


Matthewus
őstag

Találtam egy ilyet: [link] próbáld ki a friss bétát, szerintem ez jó lesz neked.

(#49018) haka64 válasza Matthewus (#49017) üzenetére


haka64
csendes tag

Neked is köszönöm. Ki fogom próbálni e javaslatot is.

(#49019) flash-


flash-
veterán

saját firefox verziómból hogy tudok portable módot csinálni?

benne maradnak a kiegészítők és működni is fognak?

fontos lenne! :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#49020) kovaccss


kovaccss
tag

Hali. Most frissítettem 39.0-ról 47.0.2-re. Csak akkor tölti be az oldalakat, ha rányomok az adott lap ikonjára fent. A 39-esben volt olyan beállítás, hogy csak kijelöléskor töltse be a lapot, ezt letiltottam. A 47-esben nincs ilyen beállítás. Hogyan lehet ezt kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#49021) Matthewus válasza kovaccss (#49020) üzenetére


Matthewus
őstag

(#49022) ArthurShelby válasza Matthewus (#49021) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt sosem értettem, hogy miért nem lehet betenni a beállításokba, miért csinálja a mozzilla, hogy csak about:config-gal lehet

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#49023) kovaccss válasza Matthewus (#49021) üzenetére


kovaccss
tag

Köszi. Tényleg egyre több beállítást eldugnak az about.configba. A 39-ről először a 43.0.1-et ajánlotta, aztán ajánlotta a 47.0.2-t. Nem merem felrakni az 50.0.2-t, mert most ez jön, a 64 bitest se erőltetem, még nem forrta ki magát.

(#49024) Matthewus válasza kovaccss (#49023) üzenetére


Matthewus
őstag

64 bitest használok kb. a 45-ös verzió óta, semmi problémám vele, nem tudom mit nem tartasz benne kiforrottnak.

(#49025) kovaccss válasza Matthewus (#49024) üzenetére


kovaccss
tag

Majdnem minden nap olvasom ezt a topikot, még sokan szívnak a 64 bitessel. Még a 32 bites 47-nél újabbakkal is.

(#49026) Fandango válasza kovaccss (#49025) üzenetére


Fandango
veterán

Én is minden nap olvasom a topikot de ilyen nem nagyon rémlik, hogy a 64 bitessel baj lenne. Én is azt használom amióta stabli ágon kijött, nincs vele semmi probléma.

(#49027) kovaccss válasza Fandango (#49026) üzenetére


kovaccss
tag

Mikor jött ki élesben a nem kísérleti 64 bites?

(#49028) netpeti98 válasza kovaccss (#49027) üzenetére


netpeti98
addikt

Lassan 1 éve kint van.

(#49029) Normi™


Normi™
őstag

Linux-on 64bitest használok,E10 engedélyezve,egy darab kieg.-nek nem tetszett(ment is a levesbe egyelőre),de atom stabil.Az égvilágon semmi gond nincs vele.

kovaccss: Ha elolvastad a felvetésedet miért nem automatikusan aktiválják akkor érthető szerintem.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49030) kovaccss válasza Normi™ (#49029) üzenetére


kovaccss
tag

Tényleg, simán lehet 64 bitesre frissíteni a firefox névjegye menüben, vagy rendesen le kell tölteni innen? [link]

(#49031) DS39 válasza kovaccss (#49030) üzenetére


DS39
nagyúr

külön telepítés kell. (ahogy windowsból is, x86-x64 váltáskor)
de a profilod megmarad (ha azt nem törlöd uninstallkor)

(#49032) ALFA válasza Matthewus (#49024) üzenetére


ALFA
senior tag

Én csak azt utálom benne, hogy két példányban fut a program, a ff mellett vagy egy ff64 is, ugyan az a könyvtárszerkezetük, fájljaik - csak az egyik jóval több memóriát zabál.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#49033) Fandango válasza ALFA (#49032) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen op. rendszeren fut így?

Win 10 64bit alatt ilyen biztos nincs.

(#49034) Normi™ válasza ALFA (#49032) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem ilyesmi nincs és nem is volt még,nem tudom mi lehet az.Egyedül E10 bekapcsolása után van egy web content nevü futó alkalmazás pluszban.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49035) ALFA válasza Fandango (#49033) üzenetére


ALFA
senior tag

Portable, most 50-es van, de a korábbiak is így néztek ki.
Itt a telepitö linkje, hogy ne kelljen keresgélni. ;)
http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#49036) Fandango válasza ALFA (#49035) üzenetére


Fandango
veterán

Ja hogy portable, akkor érthető.

(#49037) ALFA válasza Fandango (#49036) üzenetére


ALFA
senior tag

Ha telepited win7 alatt, akkor is két exe fut, de ezt szerintem már kitárgyalták itt, az egyik stagnál, a másik a webezéstől függően dinamikusan változó mértékű ram-ot foglal.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#49038) DS39 válasza ALFA (#49037) üzenetére


DS39
nagyúr

Én nem szoktam figyelni, de a Chrome esetén ahány fül annyi folyamat. Oszt azt mindenki isteníti.

(#49039) ALFA válasza DS39 (#49038) üzenetére


ALFA
senior tag

Persze, win10-ért is odavannak, meg felhőbe töltik az adatokat, oszt majd lesz nagy csodálkozás később, hogy mi lett a vége, mint ahogy a dropboxnál már vannak szépen pofára esések meg anyázások, dehát úgyis hiába beszél az ember. :R

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#49040) ceia


ceia
őstag

Hogyan lehet megadni, hogy a disk cache hol legyen? Szeretném a ramdiskre tenni, de nem találok rá lehetőséget még about:config-ban sem. Az about:cache-re kiírja, hogy a C:\Documents and Settings\ceia\Local Settings\ ..stb. mappában van. De Storage disk location-nek van írva - ez a disk cache, ugye? (FF49.0.1)

        it's more fun to compute

(#49041) kovaccss válasza ALFA (#49032) üzenetére


kovaccss
tag

Nálam csak 1 firefox folyamat van a 47-esnél. Melyik verziótól van 2 folyamat? A plugin container is eltűnt.

(#49042) kispx válasza ceia (#49040) üzenetére


kispx
addikt

about:config-ban hozz létre egy új bejegyzést.
Neve legyen: browser.cache.disk.parent_directory
Típusa: karakterlánc
Értéke: a hely, ahová tenni szeretnéd, a cache-t.

Az about:cache oldalon többször is szerepel a Storage disk location. A "disk" alatti storage disk location adja meg a lemezre írt cache helyét.

[ Szerkesztve ]

(#49046) ceia válasza kispx (#49042) üzenetére


ceia
őstag

Köszönöm, így valóban skerült! :R Azért nem mindegy, nagyon hasznos, ha a cache a ramdriveon van. Csodálkozom, hogy a Mozilla ezt a lehetőséget miért nem írta be legalább az about:configba.. De működésre a FF ezen verziója hibátlan nálam és a Youtube html5 is, pedig XP és alap gép :) Egyedül a keresősáv átalakítása bosszantó. Minden más patent!

        it's more fun to compute

(#49047) Matthewus válasza ceia (#49046) üzenetére


Matthewus
őstag

Az utolsó XP-t még támogató kiadás az 52-es ESR lesz.

(#49050) ceia válasza Matthewus (#49047) üzenetére


ceia
őstag

Ez bizony baj. De majd az 52 ESR-t használom amíg nem lesz új gépem, amin már Win7 lesz - remélem, azt még támogatni fogja a Mozilla egy darabig.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.