Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Csabee. válasza WonderCSabo (#7799) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen, ezen beállítások vannak, de a régi 3,1es verzióval nem volt ilyen gondom , csak a 3.5el van ez.. majd a 3.5.1 lehet kijavítja? :)

Üdv: Csabee.

(#7802) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok!

Olyan progit keresek ami böngészőtől független megörzi a felkeresett oldalak címét!
Vagy esetleg a firefox alá egy olyan plugint ami megjegyzi a felkeresett oldalakat de a menüsor előzményeiben ha kitörlik akkor itt nem törlődik. Remélem érthetően leírtam :).

Köszi! :R

(#7803) WonderCSabo válasza Csabee. (#7801) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Remélem.

Garffi: Ez elmenti automatikusan a FF cuccokat, amiket bepipálsz. Vagy kipróbálhatod a Weavet.

(#7804) Pancsermeste válasza jorden06 (#7726) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Asszem megvan a bűnös!
Nálam is ugyan ez van, és a hibát a logoutos hirdetés okozza (a linkelt képeden is látható akciós hirdetés)! Kb. 8-10% prociterhelést okoz oldalanként! Ha a banner fölé viszem az egérkurzort, akkor megszűnik a terhelés. Ha csak magában egy ilyen bannert tartalmazó oldal van megnyitva, akkor nincs probléma.
Most már csak egy hozzáértő kellene, aki megmondaná, hogy mitől van ez, és hogyan lehetne megszüntetni. :F

-= Pancsermeste® =-

(#7805) WonderCSabo válasza Pancsermeste (#7804) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha tényleg a banner okozza (amit kicsi valószínűségűnek tartok), akkor Adblock Plusszal ki tudod lőni.

(#7806) Pancsermeste válasza WonderCSabo (#7805) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, kilőttem, így most rendben van... viszont azért érdekelne, hogy mi okozhatja a hibát?
Internet Explorer-rel akarhányat megnyithatok, nem megy a procihasználat 2% fölé!
Ha ez a banner ilyet okoz, akkor másik is okozhat, amit nem is biztos, hogy mindig észreveszek.
Amúgy neked/másnak nem csinálja? Kipróbálhatnád nekem, hogy megnyitsz legalább 2 logoutos oldalt, amin az a reklám van.

-= Pancsermeste® =-

(#7807) BloodRay válasza Pancsermeste (#7806) üzenetére


BloodRay
veterán

Pontosan ez volt a gondom nekem is. :K
Most hogy írtad kilőttem én is ABP-vel azt a sz@r reklámot és azóta újra rend van.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7808) Jarod1


Jarod1
addikt

sziasztok ! a ph így jelenik meg, 3.5-ös ffox van csak az oldalsávon nagyok a betűk..
tud valaki megoldást rá??? :F
[link]

hopp, rákattintottam job klikk az oldalsávra és frissítés, és helyreállt :Y :Y :P

[ Szerkesztve ]

(#7809) Goose-T


Goose-T
veterán

Megjelentek a Firefox 3.5 SSE-re és SSE2-re optimalizált változatai, innen lehet letölteni. Lehet egy picivel még gyorsabb a FF. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7810) canniball


canniball
nagyúr

Van nekem egy számízének megfelelően beállított FF2-őm, a következő kieg.ekkel:
- Adblock Plus
- Adblock Plus Element Hiding Helper
- All-in-One Sidebar
- Auto Copy
- Copy Plain Text
- Download Statusbar
- Fasterfox
- Flashblock
- Hungarian Dictionary
- Keyconfig
- Lincification
- Menu Editor
- NoScript
- Paste and Go 2
- Screen Grab!
- Secure Login
- Session Manager
- sztakidict
- Tab Mix Plus

Új gépre költözés kapcsán kérdés, hogy ha a 3.5-t rakom fel, akkor
1. Tudom-e használni fentieket? (Ha jól emlékszem a kompatibilitási mód kikapcsolása nem minden esetben segít, nem tudom fentiekkel mi a helyzet.)
2. Át tudom-e valahogy hozni a másik gépről a kieg.ket, könyvjelzőket, beállításokat stb. (Tudom hogy van kézi másolás, MozBackup, egyebek, de nem tudom a komplett átvitel működik-e valahogy.) Szóval mindent úgy szeretnék látni mint a másik gépen, csak az új FF lenne alátolva.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7811) Winner_hun válasza canniball (#7810) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kézi másolással át tudod vinni, a kiegészítős téma meg majd kiderül, a kompatibilitást kapcsold ki. Ha nem jön össze akkor visszateszed a 2-est, ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7812) canniball válasza Winner_hun (#7811) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a kiegészítős téma meg majd kiderül...Ha nem jön össze akkor visszateszed a 2-est, ennyi."
Nem szeretném feleslegesen összepiszkítani a registryt, ezért gondoltam inkább kérdezek, hátha valakinek van tapasztalata az említett kieg.-kel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7813) lsc válasza canniball (#7810) üzenetére


lsc
nagyúr

Hungarian Dictionary, NoScript, ez a kettő megy, a többit nem használom .

Az élet kegyetlen .

(#7814) Winner_hun válasza canniball (#7812) üzenetére


Winner_hun
félisten

Húha:U

Félkövér: megy
Off: nem használom, passz

- Adblock Plus
- Adblock Plus Element Hiding Helper
- All-in-One Sidebar
- Auto Copy

- Copy Plain Text
- Download Statusbar

- Fasterfox
- Flashblock
- Hungarian Dictionary
- Keyconfig

- Lincification
- Menu Editor
- NoScript

- Paste and Go 2 - megy, de nem ez a verzió, van más által csinált a 3-as FF-hoz
- Screen Grab!
- Secure Login
- Session Manager
- sztakidict
- Tab Mix Plus - megy, de a legújabb verzió kell, firefox addon oldalán még nincs kint.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7815) canniball válasza lsc (#7813) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm!

(#7814) Winner_hun!
Neked is köszönöm! Akkor úgy néz amikre leginkább kényes vagyok az mennek.

"Paste and Go 2 - megy, de nem ez a verzió, van más által csinált a 3-as FF-hoz"
Tudsz adni egy linket?

"Tab Mix Plus - megy, de a legújabb verzió kell, firefox addon oldalán még nincs kint."
És amikor a frissülnek azt a FF vagy a készítő oldaláról teszik? Nálam a 0.3.7.3 van fent, ha nem ez a legújabb ehhez is szeretnék egy linket kérni. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7816) Winner_hun válasza canniball (#7815) üzenetére


Winner_hun
félisten

Paste and Go 3
Tab Mix Plus

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7817) Goose-T válasza canniball (#7815) üzenetére


Goose-T
veterán

A Fasterfox megy minden probléma nélkül, ha az about:config oldalon beállítod az extensions.checkCompatibility paramétert false-ra, én is úgy használom. A Session Managerre semmi szükség nincs, ugyanazt tudja a Tab Mix Plus is.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7818) canniball válasza Winner_hun (#7816) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm! Az új TMP-t rá lehet egyszerűen tolni a régire (hogy megmaradjanak a beállításaim)?

(#7817) Goose-T!
"A Session Managerre semmi szükség nincs, ugyanazt tudja a Tab Mix Plus is."
A váratlan leállásokkal/összeomlásokkal a TMP nem tudott mit kezdeni, elveszett minden, a SM ezekkel is megbirkózott.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7819) Leslie_K.

Ha valaki esetleg azért nem akart eddig 3.5-ös Firefoxra frissíteni, mert nem ment vele a Google Gears, ma találtam egy jól működő beta változatot, ami már fut kedvenc böngészőnk legújabb változatán is: [link]
Köszönet érte Kovács Gézának!

(#7820) Winner_hun válasza canniball (#7818) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rá, megmaradnak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7821) Goose-T válasza canniball (#7818) üzenetére


Goose-T
veterán

Van a Tab Mix Plus beállításainál (Options/Session) egy Enable Crash Recovery feliratú checkbox, ami pontosan ezt a célt szolgálja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7822) canniball válasza Winner_hun (#7820) üzenetére


canniball
nagyúr

Elkövettem a műveletet, de nem egészen passzol a dolog:
1. Eltűnt egy eszköztáram, amin a címsor, előre-vissza stb. volt. Rávarázsoltam ezeket a böngésző eszköztárra, de arra nem emlékszem: hogy lehet ezt alulra (a lapok alá) helyezni?
2. Bizonyos fülek 1,5-2x akkorák mint a többi, ez mitől lehet? Nálad/nálatok nem ilyen? Ha bezárom a bizonyos fület majd újra megnyitom megint ekkora lesz. :F
3. Ugyanazon beállításoknál a régin működik, hogy az aktuális lapon (és csak azon) van Lap bezárása gomb, az újon sehol sincs. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni?

(#7821) Goose-T!
Van, de engem mindig azzal fogadott hogy az összeomlás során a file megsérült, így nem tudja visszaállítani...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7823) Winner_hun válasza canniball (#7822) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. Alul nem láttam még, tán valamelyik kiterjesztéssel tetted oda:F
2. Ilyet még nem láttam, nálam rendesen működnek a lapok
3. Tab Mix Plusban állítsd be, lehet elállítódott:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7824) canniball válasza canniball (#7822) üzenetére


canniball
nagyúr

Lejárt a mod.idő...
3.-hoz helyesbítés: most tűnt fel hogy van az aktuális fülön gomb, de teljesen beleolvad a fülbe és semmi sem látható belőle, csak ha pont oda célozok a kurzorral ahol lennie kell, akkor jelenik meg egy apró téglalap.

(#7823) Winner_hun!
1. Valami olyasmi rémlik hogy úgy tudtam lerakni, hogy csináltam egy saját eszköztárat, de az meg most nem ugrik be hogy lehetne...
2. Lehet a Winestripe kavar be, mindjárt kipróbálom.
3. Ugyanazok a beállítások, pontosítás a post tetején.

Ja, nálam működött a Paste and Go 2 is. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7825) Winner_hun válasza canniball (#7824) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem folyamatosan ott van a bezárás gomb, nézd meg a TMP beállításait, így hogy szó van róla, rémlik hogy tényleg nem volt beállítva a legfrissebb verzió telepítésekor. Viszont a többi beállítása megmaradt.:F
Megnéztem a Paste and Go-t, kevertem az egyik kiterjesztéssel aminek ugyan úgy ott van a végén a 2 meg a 3, annál volt hogy működik vagy sem:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7826) canniball válasza Winner_hun (#7825) üzenetére


canniball
nagyúr

Na a bezárás fül megoldva: engedélyeztem az összesre, majd ismét csak az aktuálisra, így működik.
A magas fülek szintén kipipálva a Winestripe letiltásával.

Egyedi eszköztár alulra helyezésére esetleg ötlet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7827) canniball válasza canniball (#7826) üzenetére


canniball
nagyúr

Megvan: a korábbi verzió alatt így sikerült levarázsolni a saját eszköztárat. Ebben viszont nincs Eszköztár beállítások opció. Visszafejlődünk...? :O

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7828) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Még mindig olyan kiterjesztést keresnék ami hasonló a Menu Mod-hoz.
Szóval kijelölök mondjuk 9 képet és "Mind(Linkek) megnyitása új lapon".
Az eddig ajánlott nem igazán működik minden esetben.
Aki tud ilyet légyszíves linkelje be!
Előre is köszönöm! :)

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7829) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Pár napja számoltam be arról, hogy az új 3.5-ös Firefox milyen lassú nálam. Nos, azóta semmit sem változott a helyzet, pedig már számos reinstallon és rendszer-tisztítgatáson túlesetem. Egyet viszont még nem értek:

miért van az, hogy a reinstall után megmarad minden kiegészítő a Firefoxban? Hiába törlöm az összes mappát amit kell, törlök registryből stb, a bővítmények nem törlődnek.

(#7830) Winner_hun válasza jorden06 (#7829) üzenetére


Winner_hun
félisten

A topik első hozzászólásában ott vannak az elérési útvonalak a profilhoz, azt is törölted? Mert ott tárol mindent...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7831) jorden06 válasza Winner_hun (#7830) üzenetére


jorden06
senior tag

WonderCSabo tanácsa alapján töröltem mindent a megadott mappákból egytől egyig. Ráadásul registry cleanerrel még a registry bejegyzéseket is töröltettem ami a FF-hoz kapcsolódik. És mégis, a reinstall után minden egyes bővítmény kivétel nélkül ott van a kiegészítők fül alatt.

Szerk.: Ráadásul a pingem is hatalmas a Firefox-szal, erre van vmi addon vagy spec. beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#7832) WonderCSabo válasza jorden06 (#7831) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha minden ott van, akkor rossz mappát töröltél. Pinges kiterjesztésről nem tudok.

(#7833) ALI_G


ALI_G
veterán

hol lehet magyar nyelvű bugriportot küldeni? nem találom a magyar oldalon.

(#7834) WonderCSabo válasza ALI_G (#7833) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem csak angolul lehet a Bugzillán.

[ Szerkesztve ]

(#7835) ALI_G válasza WonderCSabo (#7834) üzenetére


ALI_G
veterán

akkor ide: Bugzilla@Mozilla mehet e-mailben? tuti lehet magyarul is.

(#7836) WonderCSabo válasza ALI_G (#7835) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nem így megy. Csinálsz egy új accountot, bejelentkezel, és weben elküldöd a bugriportot. Magyarul esetleg ezen a levlistán lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7837) ALI_G válasza WonderCSabo (#7836) üzenetére


ALI_G
veterán

oh értem.

(#7838) jorden06 válasza WonderCSabo (#7832) üzenetére


jorden06
senior tag

Ezek a kiegészítők gyárilag benne vannak már? Csak mert nem nehéz eltéveszteni azt a mappát.

[ Szerkesztve ]

(#7839) WonderCSabo válasza jorden06 (#7838) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek nem kiterjesztések, hanem bővítmények, különböző szoftverek beépülői, fájlok böngészőben lévő megnyitásához, szolgáltatások használatához szükségesek. Pl. Quicktime pluginnal tudsz mp3-at (is) streamelni, Acrobattal pdf-t megtekinteni a böngészőben. Ha felraktad a FF-ot, ezek automatikusan beépülnek.

(#7840) jorden06 válasza WonderCSabo (#7839) üzenetére


jorden06
senior tag

Jahm, akkor rendben :)

Még egy utolsó és aztán feladom, hogy miért rossz nálam a FF: nektek mennyire terheli a procit a FF kb. 2 ablak és bennük összesen 20 lap megnyitásánál?

Kipróbáltam a 3.0.11-gyel, és ugyanúgy lehúzza...

(#7841) attiati válasza jorden06 (#7840) üzenetére


attiati
veterán

0-2% között ingadozik (néha felugrik 8-ra), de gondolom ez proc. függő, és 130mega memóriát

És gondolom ezek erősöen oldalfüggőek is nem? Ha tele van reklámokkal, scriptekkel egy oldal, az többet zabál nem?
Ráadásul a memóriafogyasztása folyamatosan növekszik. Nem? :)
Nálam így felment most 200megára.

[ Szerkesztve ]

(#7842) pete_21 válasza attiati (#7841) üzenetére


pete_21
addikt

Persze, procifüggő, és erősen oldalfüggő is. Ha egy Google oldalt nyitsz meg, az keveset eszik, kb. semmit. De ha egy hosszú oldalt, ami tele van mozgó flashekkel, akkor azt már nehezebben tolerálják, főleg a régebbi procik.

(#7843) jorden06 válasza attiati (#7841) üzenetére


jorden06
senior tag

Most csak a teszt kedvéért megnyitottam 1 ablakban 18 lapot, melyek mind különböző PH-es fórumok, tehát reklám és egyéb "fogyasztók" alig vannak.

Így jelenleg 30%-ot fogyaszt a 3.2GHz-re húzott E6750-esemből, és 190megát a RAM-ból. Összesen 2GB ram van és a proci sem egy régebbi darab, a FF pedig teljesen tiszta, frissen telepített verzió, és mégis így terheli a gépet. Kezdek megőrülni ettől a hülyeségétől :(((

[ Szerkesztve ]

(#7844) Pancsermeste válasza jorden06 (#7843) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ezt nem láttad? Pedig neked írtam! :K
Nálam az a Banner kb. 10-15%-kot használ a prociból! Ha csak 1 van megnyitva belőle, akkor még nincs gond, de ha 2 vagy több, akkor viszont erősen terheli a processzort! Ha ráhúzom az egérkurzort, akkor megszűnik a Banner terhelése (persze csak az adott banneré). Ja, és érdekes, hogy sokat megnyitva, csak max. 50%-kig megy fel a proc. használat! Mintha vmi limitálná!

-= Pancsermeste® =-

(#7845) jorden06 válasza Pancsermeste (#7844) üzenetére


jorden06
senior tag

óóóóóóóóóóóó Istenem, ezt nem hiszem el!

Tényleg a PH-s banner okozta az 50%-kos terhelést... na kééész, több napja ezen töröm a fejem mi lehet, és a választ amit írtál észre sem vettem idegességemben. Köszönöm! :DDD

És akkor a megoldás: első körben rakd fel az ADBlock Plus bővítményt, ez letilt minden reklámot az oldalakról, így már nem fog gondot okozni. Aztán válassz kedvedre a szűrők közül, van magyar is és számos külföldi.

[ Szerkesztve ]

(#7846) pete_21 válasza jorden06 (#7845) üzenetére


pete_21
addikt

Örülök, hogy megvan az oka.
Előző hsz-emben írtam egyébként, hogy a flashek tudnak okozni magas CPU-használatot.
Egyébként ennek az addonnak a segítségével könnyedén el lehet őket tüntetni.
Ui.: Ha jól emlékszem, régebben, amikor még a Flash a Macromedia kezében volt, alig terhelte a CPU-t. Azóta szereti enni a procit, mióta az Adobe kezébe került... :(

(#7847) s4hu|SyD^ válasza s4hu|SyD^ (#7828) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

#7828-as kérdésemre kérnék egy választ, tippet, ha van egyáltalán most ilyen add-on. :U
Linky jó némely esetben, csak azt sajnálom, hogy a jobb gombos menübe még egy menüje van. Nekem úgy kéne, hogy alapból a jobb gombos menüben legyenek a lehetőségek. Esetleg Menu Modot nem lehetne beüzemelni kompatibilitás nélkül?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7848) Wallz


Wallz
tag

Hello!

Nekem is a cpu usage bajom van az új Firefoxxal mégpedig érdekes módon akkor is ha szinte nem is fut semmilyen flash a terheltség felugrik 30-35%ra úgy 5 másodpercenként és érdekes módon ez annyira durván észrevehető,hogy mikor írok közben megáll az írás 1 másodpercre..
:(
Nem értem én ezt.. pedig semmi flash se fut és akkor is csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#7849) WonderCSabo válasza Wallz (#7848) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen oldalakon fordul elő?

s4hu|SyD^:
Első hsz-ben lévő kompatibilitás ellenőrzést kikapcsoltad? Elvileg úgy mennie kéne a Menu modnak is.

[ Szerkesztve ]

(#7850) Gabis válasza Goose-T (#7809) üzenetére


Gabis
őstag

Te használod is ezt a verziót? ill. valaki
érezhető valami változás a normál verzióhoz képest?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.