Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) audi100td válasza Winner_hun (#6950) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kösz szépen. :R

(#6952) Elisha_


Elisha_
tag

Fel lehet tenni 64 bites Win7-re egymás mellé 32 ill. 64 bites Firefox-ot?
Gondolom külön program files mappákba települ de nem keverednek össze a beállítások a Documents and Settings mappában?

Asus P5Q, Core2Duo 8400 3Ghz, 4x1Gb geill DDR2 800Mhz, Asus HD4850 Ati vga, WD500 Gb HDD, Asus 500W táp, Win7 RC (build7100) 64bit

(#6953) Joci10


Joci10
őstag

Ha már a #6923-ra senkinek semmi ötlete, akkor nem tudtok valami tippet adni, hogy hol tudnék rá választ találni?

(#6954) okoska.


okoska.
csendes tag

Valahogy ki lehet kapcsolni a Mozillában a helyesírás-segédletet?

1. Ne nézzen hülyének.
2. Hogyha a ragokat, toldalékokat nem ismeri, akkor legalább ne húzza alá pirossal. :O

'i'm working on a dream...'

(#6955) Krystal_s válasza okoska. (#6954) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tools - Options - Advanced - General - Browsing résznél vedd ki a pipát a - Check my spelling as I type

(#6956) Winner_hun válasza okoska. (#6954) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / Beállítások / Haladó / Általános / Böngészés / Helyesírás-ellenőrzés beírás közben

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6957) okoska.


okoska.
csendes tag

Köszönöm Krystal_s és Winner_hun!

'i'm working on a dream...'

(#6958) ádyz


ádyz
addikt

hopsz, nem ide. :B

[ Szerkesztve ]

(#6959) Konflikt


Konflikt
addikt

(#6947) Konflikt

erre semmi otlet?: ) ugyan, csak tapasztalt vki hasonlot. nemhiszem h egyedi ez eset.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6960) Pubszon


Pubszon
veterán

Több helyről is hallottam már, hogy másnak is kifagyasztja az IWIW a FF-ot.
Leginkább a képek nézegetésekor.
Nem lehet ez ellen tenni vmit? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6961) Kicsirics77 válasza Pubszon (#6960) üzenetére


Kicsirics77
veterán

de nem kell iwiwezni

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6962) Pubszon válasza Kicsirics77 (#6961) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, ezzel kisegítettél. :F :W

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6963) WonderCSabo válasza Pubszon (#6962) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem a kapcsolatcímke bejelölésnél fagyott a FF, illetve a 3.0.x verzió. A 3.1Beta3-nál nem fagy. Bár a képeknél nekem semmi gondom nem volt. Esetleg megpróbálhatnád te is bétával. Safe módban próbáltad?

Az addons.mozilla.org mióta lett magyar? Mindenesetre örülök neki. :)

(#6964) Pubszon válasza WonderCSabo (#6963) üzenetére


Pubszon
veterán

Most egyelőre feltettem az IWIW tools-t és azzal nézem a képeket és hátha nem fog fagyni.
Ha meg netán mégis, akkor kipróbálom amit írtál. :K
Köszi. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6965) azbest


azbest
félisten

Remek... most látom, hogy az ff3.1b3 is tartalmazza azt a problémát, ami az ff3.0.7 óta jelen van. (3.06-ban még jól megy a kódom)

Az iframe kezelés kapcsán valamit megváltoztattak, így érdekes hibaüzenetet produkál a scriptemtől a rendszer. Az iframe is csak azért kellett, mert az ff a dinamikusan betöltött javascripteket bután kezeli és egymás után hajlandó csak lefuttatni őket, ha egy frameban vannak. (timeout problémát okozva ezzel - hiába jön át a kód párhuzamosan, de addig nem kezdi el végrehajtani őket, amíg valamelyik betöltésére várni kell)
Most ez a workaround nem megy a frissebb verziókkal.

Noh, csinálok egy lecsupaszított változatot, amiben újabb workaroundot próbálok csinálni a workaround hibájára. :W Nameg asszem egy bugreport is érik már lassan a fejlesztők felé.

(#6966) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

LEhet már kérdeztem,de hogy lehet azt beállítani,hogy a címsor legyen a google kereső?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6967) WonderCSabo válasza cellpeti (#6966) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#6968) cellpeti válasza WonderCSabo (#6967) üzenetére


cellpeti
veterán

ok,ez megvan.
Abba is tudnál segíteni,hogy miért nem tudok hozzá kiegészítőt letölteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6969) WonderCSabo válasza cellpeti (#6968) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gondolom mert más verziójú FFed van, mint amilyennel kompatibilis a kieg. (Ha addon oldalon nézed.) Regisztrálsz az oldalon, bejelentkezel, így le tudod tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#6970) azbest válasza azbest (#6965) üzenetére


azbest
félisten

na visszaszívom.... én csináltam logikátlan műveletet, amit a 3.0.6 és korábbi verziók elnéztek... de valamit hangoltak a js futtatáson / iframe kezelés teljesítményén, így már kibukott a hibám... :B
(futás közben felülíródott egy eljárás és ezt nem szereti ;] )

(#6971) strebacom


strebacom
senior tag

Sziasztok, segitséget kérnék, firefox 3.0.7. van fenn és hiába van feltetepítve a flashplayer plugin, fogja magát és kidobja hogy hiányzó bövitmény, akkor unist. majd instal plugin, de egy idö után megint ezt csinálja...lehet ezt valahogy orvosolni....elöre is köszi a segitséget!!
:R :R

(#6972) Pubszon


Pubszon
veterán

Na ilyet én még nem láttam. :DD

A FF újraindítása nem segít, CTRL+F5 szintén nem hoz javulást.
Mit csináljak hogy jó legyen? :F

MOD: Most nézem hogy IE-vel is fenn áll ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6973) Winner_hun válasza Pubszon (#6972) üzenetére


Winner_hun
félisten

VAgy valami vírus vagy csak április 1:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6974) Pubszon válasza Winner_hun (#6973) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem az a gyanúm hogy Április 1 van youtube-éknál, mert a videok végén ott van, hogy &flip=1, tehát nem vírus. :DD
http://www.youtube.com/watch?v=VTL1rJFsrYw&flip=1

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6975) cellpeti válasza Pubszon (#6974) üzenetére


cellpeti
veterán

ha átírod 0-ra jó lesz a kép

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6976) Pubszon válasza cellpeti (#6975) üzenetére


Pubszon
veterán

Tudom, egyből rájöttem mikor észrevettem, de ha kitörlöd is jó. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6977) strebacom


strebacom
senior tag

Valaki segitsen légyszi!?
:K

(#6978) Tosee


Tosee
őstag

Hali!

Be lehet, úgy állítani a Firefoxot, hogy a lapfüleket ne a jobb/bal oldali nyilakkal (lapfülek mellett) lehessen görgetni, hanem kicsinyítse le a szélességét akkorára, hogy elférjenek egy sorba és mindegyik látszódjon?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6979) Happy187


Happy187
tag

Üdv! Tud valaki megoldást arra, hogy mért nem hozza be az IWIW-et se az én, se a nővérem gépén a firefox, viszont explorerrel betölti. Olyan sem lehet hogy csak nehezen tölti be, mert legalább 5 percig nem kezd vele semmit. Kiírja alul hogy adatátvitel a...... stb. de egyszerűen nem mozdul. Tud valaki segíteni? Előre is köszi.

(#6980) cellpeti válasza Happy187 (#6979) üzenetére


cellpeti
veterán

Chrome vagy Safari 4.0

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6981) Shim válasza strebacom (#6977) üzenetére


Shim
őstag

1. Ezt töltsd le: Uninstall

2. Lépj ki minden programból.

3. Távolítsd el a flash playert az egész rendszerből a letöltött programmal.

4. Indítsd újra a gépet.

5. Telepítsd a legújabb flash playert.

Hátha ez segít.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#6982) anri-ur válasza Tosee (#6978) üzenetére


anri-ur
tag

A "FaviconizeTab" kiegészítő kell neked!

(#6983) Tosee válasza anri-ur (#6982) üzenetére


Tosee
őstag

köszi a helpet!
Ez is jobb mint a nyilakat nyomkodni... csak ennél meg nem látom az oldal nevét a lapfülön csak a jelét (már amelyiknek van)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6984) Shim válasza Tosee (#6983) üzenetére


Shim
őstag

Kipróbálhatnád a FishEyeTabs kieget. Kiszélesíti azt a fület, amire a kurzor mutat. Én imádom. (Illetve imádtam, amíg nem váltottam wide monitorra, és át nem rendeztem a Firefox felületét :) )

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#6985) Lenry


Lenry
félisten

lehet összefüggés a FireGestures használata és aközött, hogy mindig kikapcsolnak a cookiek?
(a beállítások - adatvédelem - sütik elfogadása... elől mindig eltűnik a pipa)
leszedtem ezt az addont, de a hiba maradt. kitöröltem az AppDatából a FF profilt, így megjavult, de nagyon tetszik az egér mozdulatokkal való irányítás, de félek, hogy megint meghal az egész, ha felrakom...

más is járt már így, vagy csak véletlen összejátszás?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6986) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Két kérdésem lenne. A könyvjelző eszköztárat lehet nagyobbra húzni? Most, úgy van, hogy egy sorban van de betelt, és akkor ott egy nyil annak ami nem látszik. Nem lehet ezt az eszköztárat két sorosra tenni?

A másik, hogy mostanság nem jegyzi meg az email címem, meg ha a keresőbe írok akkor sem találja meg azt amit egyszer már kerestem. Nem tudjátok mitől lehet? Jó lenne ha pl az email címem sem kéne mindig bepötyögni. Eddig amikor elkezdtem írni akkor felajánlotta a lehetőségeket ami úgy kezdődött. De most nem. Elnézést a lámer kérdésért:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6987) totyax válasza syler (#6986) üzenetére


totyax
aktív tag

Több sorossá tenni : [link]

Másik passz.

(#6988) strebacom válasza Shim (#6981) üzenetére


strebacom
senior tag

:R

(#6989) strebacom


strebacom
senior tag

Nem ér semmit ua., ha feltelepítem a flash-t akkor jó egy darabig, de mikor 3.jára indítom a firefoxot, akkor már irja is hogy hiányzó bövítmény...valakinek valami más ötlete??? :(

[ Szerkesztve ]

(#6990) Shim válasza Lenry (#6985) üzenetére


Shim
őstag

Nem hinném, hogy lenne összefüggés, de kipróbálhatod a Mouse Gestures Redox-ot. Én ezt használom évek óta. Egy próbát megér.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#6991) Tosee válasza Shim (#6984) üzenetére


Tosee
őstag

Köszi a helpet! Pont ilyenre gondoltam!!! :K :C :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#6992) Winner_hun válasza strebacom (#6989) üzenetére


Winner_hun
félisten

Esetleg egy vírus / spyware keresés..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6993) strebacom


strebacom
senior tag

Ááá a Flash 9-el jó lett (eddig) a 10-es szarakodott valamiért... :K

(#6994) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Tud valaki a dcurrency plugin-hoz hasonló kiterjesztést? Az a lényeg, hogy egyszerre több árfolyamot is mutasson. Ne kelljen mindig váltogatni a pénznemek közt. Engem konkrétan 3 árfolyam érdekel minden nap, eur, chf, usd. Szóval ehhez kéne valami kiterjesztést. Amúgy hiteles adatok ezek, mármit amit a dcurrency kiír?

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6995) luciferc


luciferc
őstag

Tapasztalt más is olyat, hogy Linux alatt a Firefox minden ok nélkül elkezd 70-80% proci időt zabálni? Mindössze 1 fül van nyitva, nem töltődik semmi sehova, és szépen lassan felkúszik a proci használat 80%-ra, így ki kell lőni. OpenSuse 11 és Firefox 3.0.8 az alanyok. Mi lehet az oka? Gyakorlatilag másik böngésző után kell néznem, mert 3 perc után az egész gép használhatatlan lesz.

(#6996) Zola007 válasza luciferc (#6995) üzenetére


Zola007
veterán

Én windows alatt tapasztalom mostanság.

Saját problem: Adott egy XP, FF 3.0.7, 3.2+ AMD, 2Gb ram, elég gyors vinyó

A probléma egyrészt,- mint az előttem szóló is írta - néha 50-80 %-os procit zabál a FF, van úgy, hogy csak 1 alap oldal megy, kevés reklámmal, mail fórum, stb (Flashblock-al is)

Másrészt valahogy nem az igazi a browser.cache.memory.capacity beállítás azon kívül, hogy az általam kívánt értékre állítom. :O
Ugyanis neten körülnézve sokaknak a beállított érték körül marad a firefox (about:cache-ben nézve).

Most ratkam újra a rendszert, így került fel a 3.0.7, korábban szintén XP és FF 2.x-en működött a beállítás, kapott 128 megát manuálisan és nem is ment fel a többszörösére.
Volt, hogy 25-30 nyitott lappal is 200-300 mega körül maradt a "storage in use" és a feladatkezelőben is.

Most meg megnyitok egy oldalt vagy 20, képekkel teli (~ 50 fotó/oldal) lapon, - tehát a korábbihoz hasonlókat - és itt pedig ezt produkálta:

Próbákoztam, hogy leveszem 24 megára a cachet, hagyon auto-n, ennek ellenére a 20 megnyitott lapra bepapált 1860 megát!!!

Feladatkezelőben is elkezd felmenni a memóriahasználat egészen 1 gigáig, majd visszacsökken 300 mega körülre, de a procihasználat 50-60 % körül marad, annak elleneére, hogy mindent betöltött és flash reklámok sem futnak
:F
Szakmából eredően sok fotót nézegetek, így nem ritka, hogy egy biolbi.cz-t vagy egyéb oldalt 20-30 lapon nyitok meg, de régebben nem volt ilyen gond.

Próbálkoztam még az urlclassifier beállításával, cache tiltással, "cache status" beépülővel, s ez utolsóval pedig megfagy a FF, ha beállítom, hogy a 128 mega 90 %-nál törölje a cache.

Tehát a fő kérdésem, hogy mi köze van a felhasznált fizikai memóriának, a beállított cache-nek és az "in use"-nak egymáshoz.
Másrészt hogyan lehetne ezt csökkenteni.

Előre is köszönöm a választ

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#6997) Zola007 válasza Zola007 (#6996) üzenetére


Zola007
veterán

Még annyit, hogyha megnézem, milyen fájlokat pakolt be a cache-be, akkor pl egy valós méretében 167 kb-os képre adja, hogy "Data size: 2397800"
és a 3,3 kb-osra is 30000-t ír.

Miért foglal a cache-be kb 10-15x annyit egy fájl, mint a tényleges méret?

Úgy néz akkor, h ez az oka a nagymértékű cache-foglalásnak.

Valakinek valami hasznos ötlet :F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#6998) BullZeye


BullZeye
veterán

Hátha valaki tudja a választ, valami oknál fogva, hiába van Jobb gomb/Lapvédelem alatt 3 tab a Firefoxban, mostanában valamiért simán betudom zárni, pedig a célja az lenne, hogy még szándékosan sem, nem hogy véletlenül! Valami ötlet? az új pluginokat fogtam letiltottam ami új, viszont nem segít :\

(#6999) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hali!

Megnéztem az első hozzászólásban az adatok átköltöztetésére vonatkozó sorokat. Vagyis, ha az XP-n lévő dolgokat szeretném win7re átrakni akkor kell mindhárom hely vagy elég a loc/appli/mozilla?

És mit hova kéne átraknom?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#7000) Winner_hun válasza raskolnikoff (#6999) üzenetére


Winner_hun
félisten

Telepítsd fel a Win7-re is a Firefoxot, majd oda elég bemásolni az adatokat ahol van Profiles mappád

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.