Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Mikiller válasza Soma01 (#54985) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Én egyszerűen shift+del-el kitöröltem a Pingsender.exe-t. Egyelőre nem fagy a FF.

(#55002) Cs1csó válasza Soma01 (#54985) üzenetére


Cs1csó
félisten

about:cofigban is le lehet tiltani, ez legyen false toolkit.telemetry.shutdownPingSender.enabled

(#55003) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

annak mi lehet az oka, hogy ha a "Finom görgetés" be van kapcsolva, akkor a PH-fórumban görgetéskor elmosódik, vastagodik a szöveg, míg más oldalakon (pl. google) ezt nem csinálja? :Y

(#55004) Kékes525 válasza scott_free (#55003) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha Logitech egered van, akkor ezzel próbáld ki: Logitech Smooth Scrolling

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55005) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Mikent lehet eltuntetni a jobbgombos felugro menu tetejerol az opciokat?

(#55006) Kékes525 válasza Steelmanus (#55005) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt találtam: Guide How To Edit Your Context Menu

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55007) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem értem mi lehet. :U Mióta átállítottam, hogy a memóriába gyorsítótárazzon a Fox, azóta lassabbnak érzem a böngészést. Facebook féle oldalakon (ha sok képet, vagy videót nézek), akkor ugyanúgy belassul, majd kis idő után teljesen beáll, újra kell indítanom.
Ilyenkor a FF csak 2 GB ramot eszik, de a virtuális memóriahasználat viszont 4-5 GB-ra megy fel. A gépben 8 GB ram van.
Szóval semmivel sem lett jobb, mint amikor a HDD-re megy a cache.

Ezekkel a beállításokkal tapasztaltam ezt. Talán a capacity -1 nem megfelelő?
- browser.cache.disk.enable érték true-ról false-ra.
- browser.cache.memory.enable - true.
- browser.cache.memory.capacity érték -1.

Egyre gyakrabban vagyok kénytelen másik böngészőket használni (opera, chrome), csak sajnos mindegyikből hiányzik valami fontos dolog. Főleg a betűk élessége (más font-rendering miatt), nagyítási gondok...

(#55008) Kékes525 válasza Krystal_s (#55007) üzenetére


Kékes525
félisten

A -1 a RAM dinamikus használatáért felelős. Szerintem nem azzal van a gond, különösen ha csak 2GB a maximum. Vizsgáld meg a kiegészítőidet. Indítsd el letiltott kiegészítőkkel, hogy úgy milyen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55009) Steelmanus válasza Kékes525 (#55006) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom, sikerult az oldal segitsegevel.

(#55010) looser


looser
addikt

Helló!

Tudom, userchrome.css, de eddig sajnos nem találtam rá megoldást. Szóval hogyan lehetne kontrasztosabbá tenni a könyvjelzőket? Már sárgák az ikonok, de baromi halvány a kijelölés, ezt szeretném valamilyen erősebb színre megváltoztatni.

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#55011) Kékes525


Kékes525
félisten

Meg lehet oldani azt, hogy az ablak X gombjának a megnyomásával ne záródjon be, hanem az értesítési területre kerüljön a Firefox? Ezt az addont próbálnám helyettesíteni: Minimizes windows into the system tray.

Egy érdekes addon: WebAPI Manager

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55012) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Sziasztok,

Jó ideje használok Firefoxot otthon. Miközben munkában voltam, a feleségem is használta, és a Firefox (ha jól sejtem) frissítette volna magát. Eközben megjelent pár kérdés a tűzfaltól (ZoneAlarm), amikre feleségem válaszolgatott, azt hiszem néha véletlenszerűen... :)
Azóta sajnos nem tudok behozni egyetlen oldalt sem Firefox alól. Más böngészők alatt remekül működik minden, tehát a nettel minden oké. Firefox újrainstallálás megvolt, tűzfal beállítások kikapcsolása, újra beállítása az alkalmazásra megvolt, de továbbra sem megy (pedig biztos voltam benne, hogy ez lesz a gubanc).

Merre lenne érdemes keresgélnem?

Előre is köszönök minden segítséget!

(#55013) Kékes525 válasza Igorovics (#55012) üzenetére


Kékes525
félisten

"Firefox újrainstallálás megvolt,"

Ez semmit nem ér, ha a profile marad, mivel a beállításokat az tartalmazza. Első körben nézd meg, hogy letiltott kiegészítőkkel milyen, ha változatlanul rossz minden, akkor teljes uninstalállás a profile törlésével és elölről építsd fel a rendszert.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55014) Syl válasza Igorovics (#55012) üzenetére


Syl
nagyúr

>tűzfaltól (ZoneAlarm)

Az a program még létezik? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55015) Kékes525 válasza Igorovics (#55012) üzenetére


Kékes525
félisten

"Eközben megjelent pár kérdés a tűzfaltól (ZoneAlarm), amikre feleségem válaszolgatott, azt hiszem néha véletlenszerűen..."

Biztos, hogy a tűzfal beállításai az újrainstalláláskor resetelve lett? Lehet, hogy a registryben megmaradtak, ami miatt tiltja a Firefoxot.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55016) Cs1csó válasza Syl (#55014) üzenetére


Cs1csó
félisten

A ZoneAlarm egy fosh de a mögötte lévő Check Point Software elég komoly biztonságtech cég, hardveres tűzfalak stb. de ez a consumer xar amit ZoneAlarm néven nyomatnak, nem is tudom mire való.

(#55017) blountex


blountex
senior tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy az about:configban melyik az az opció amelyiknél be lehet állítani, hogy ha jobb egérrel new tabot nyitok meg egy hivatkozáson akkor a címsorban ne közvetlenül a jelenlegi tab utána rakja be az új tabot, hanem mindig a megnyitott tabok legvégére?

Köszi

(#55018) EmptyParadox válasza blountex (#55017) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent

Ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#55019) Digitalpimp válasza Kékes525 (#54999) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Köszi szépen! A program jó, csak arra nem jövök rá, hogy az add hogy működik. :F

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#55020) myke01


myke01
senior tag

Nobody knows ?

Természetesen a kép felső 'szekciójára' gondolok , amiket maga a Mozilla kreált bele a a böngészőbe .

[ Szerkesztve ]

(#55021) Kékes525 válasza Digitalpimp (#55019) üzenetére


Kékes525
félisten

Még nem próbáltam, én enélkül használom a JDownloadert. A linkeknél jobb klikk és a memóriába másolom, amit felismer a JDownloader, ha be van kapcsolva a memória figyelése.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55022) Syl válasza Digitalpimp (#55019) üzenetére


Syl
nagyúr

Dobj fel Waterfox-ot. Abban működik a DownThemAll, saját profilmappája van és egyszerre tud futni a Firefoxszal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55023) Digitalpimp válasza Kékes525 (#55021) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen, ezt tapasztaltam, nagyon jó kis program.

Syl: Köszi, ezt a lehetőséget is megnézem.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#55024) Erzsébeti válasza EmptyParadox (#55018) üzenetére


Erzsébeti
tag

Nekem meg pont ez hiányzik, hogy az jobb klikkes új lapra való megnyitás közvetlenül az aktuális lap után nyíljon meg, de NE lépjen rá, hanem maradjon a szülő lapon.

Ez nekem nagyon fontos lenne, a komfortérzetem okán!

(#55025) EmptyParadox válasza Erzsébeti (#55024) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

browser.tabs.loadBookmarksInBackground

Talán ez lesz az. Nálam így működik, de már nem tudom, hogy pontosan mi a beállítás rá.

Amúgy, lehet egyszerűbb lenne középső klikkre rászokni, még időt is spórolsz vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#55026) Matthewus válasza Erzsébeti (#55024) üzenetére


Matthewus
őstag

Beállítások: Hivatkozás új lapon való megnyitásakor átváltás rá azonnal szedd ki előle a pipát.

(#55027) Cs1csó válasza Erzsébeti (#55024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ugyanígy szoktam én is de a görgetőt 3. gombként használva és ilyenkor új lapon nyílik meg de én maradok az alap lapon, ez azért praktikusabb mert a jobb egérgombra megjelenő menü is megmarad.

(#55028) Erzsébeti válasza Matthewus (#55026) üzenetére


Erzsébeti
tag

ezt hol találom?
nekem nincs ilyen választásom a beállítások közt.

57.04. (64bit)

(#55029) Erzsébeti válasza Cs1csó (#55027) üzenetére


Erzsébeti
tag

középső gombbal (görgő) nekem is új fülön nyílik meg a link, de nekem az is fontos lenne, hogy a fókusz, vagyis az aktív lap maradjon a szülőlap.

(#55030) Erzsébeti válasza EmptyParadox (#55025) üzenetére


Erzsébeti
tag

nálam ez az érték --true--

(#55031) Matthewus válasza Erzsébeti (#55028) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha a Beállításoknál a keresőbe bemásolod azt, amit írtam dőlt betűkkel, akkor kiemeli sárgával.

(#55032) Cs1csó válasza Erzsébeti (#55028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt ajánlotta nekem is Matthewus nagyon jól bevált, keresősávba about:config és ahogy a mezőbe elkezded írni egyből megjelenik, ahogy ajánlották.
browser.tabs.loadBookmarksInBackground - true

(#55033) Erzsébeti válasza Matthewus (#55031) üzenetére


Erzsébeti
tag

bemásoltam, megtaláltam.

de itt nekem nincs beakasztva a pipa, ha beakasztom akkor kéne neki aktiválódnia vagy nem?
most nincs jelölve, de pont úgy viselkedik, mintha az lenne a parancs, hogy ugorjon az új megnyitásra, közben meg pont az ellentéte látszik így...

(#55034) Erzsébeti válasza Cs1csó (#55032) üzenetére


Erzsébeti
tag

ez így van beállítva nekem is.

(#55035) csako válasza Erzsébeti (#55034) üzenetére


csako
veterán

Ismerős volt a neved korábbról, így talán rájöttem hol a hiba :D
Ha jól gondolom, akkor a "Tab Open/Close Control" addonod beállításaiban kell kivenned a pipát vagy teljesen letiltani.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55036) Erzsébeti válasza csako (#55035) üzenetére


Erzsébeti
tag

ÁÁÁ teljesen össze vissza működik... :((((

Igazad van van ilyen add-on om.
De amit azon lehet állítani az vajmi kevés, és gyakorlatilag nem azt csinálja amit kiadok neki parancsba!

például be van állítva, hogy ha bezárok egy fület akkor az előtte lévő lapra ugorjon erre mit tesz??
2-3 alkalommal szépen odaugrik ahová ki van adva neki, majd a k9vetkező bezárásra meg valahol a sorban "keres" magának egy fület, és hopp már azon is áll, szinte random módon...
Biztos van benne valami logika, de én még nem tudtam megfejteni...:(

De a másik problémám az volt ezekkel a füles dolgokkal, hogy azt szeretném ha az aktív lp az maradna ahonnan a linket indítom. De nem vagyok képes ezt beállítani, mert minden egyes alkalommal az új megnyitott lap lesz az aktív.

A fenébe, hogy nincs működő Tab Mix Plus ehhez...:(
Az egy nagyon jó cucc volt!!! :(
Mindent be tudtam benne állítani mindent a saját kezemhez, úgy ahogy nekem a legkényelmesebb, legjobban kézre állóbb!
Ezért is utálok ilyen frissítéseket felrakni! :(

(#55037) Cs1csó válasza Erzsébeti (#55036) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kötekedésből de sajnos a böngésző egy tipikusan olyan program amiből nem egészséges - a biztonságot tekintve - régi verziót használni.

(#55038) Erzsébeti válasza Cs1csó (#55037) üzenetére


Erzsébeti
tag

régi verzió?
kb 1 hónapos.

(#55039) Cs1csó válasza Erzsébeti (#55038) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már az 58.0.2-nél jár tehát nem a legújabb. Amúgy nem értem az 57-es volt a "nagy ugrás" a korábbi verziókhoz képest ami azon elfut az simán el kell, hogy fusson az 58-ason is. (Nem olvastam vissza, de a hozzászólásodból azt gondoltam hogy te is valamelyik 57-es előtti verzión még működő kieget hiányolsz amit nem frissítettek a quantumhoz)

(#55040) Igorovics válasza Kékes525 (#55013) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Szia,

Bocs, hogy csak most reagáltam erre, köszi szépen a tippeket. Tegnap este kipróbáltam a full uninstall-reinstallt, profiltörléssel, ZoneAlarm beállítások törlésével. Sajnos a helyzet változatlan, továbbra sem megy a Firefox, más böngészők pedig remekül funkcionálnak.

Valakinek lenne esetleg ötlete, merre érdemes egyáltalán elidnulni? Elég ötlettelen vagyok sajnos. :(

(#55041) Syl válasza Igorovics (#55040) üzenetére


Syl
nagyúr

A Win saját tűzfalában nincs véletlen tiltva? [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55042) Erzsébeti válasza Cs1csó (#55039) üzenetére


Erzsébeti
tag

Igen, jól látod.

A TabMix Plus nevű dolgot nehezményezem, amit nem frissítettek az aktuális Firefox-hoz.
Ennek bizonyos funkciói azok amik nagyon hiányoznak.
Az összeset fel sem soroltam ami hiányzik most, de próbálom a fontossági sorrendem szerint megoldani a problémát.

(#55043) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Gort Klaatu Nikto
Ezen a címen ezt találtam.

Hidden Easter Egg in New Version:

With the release of recent version of Firefox web browser, Mozilla has included an Easter Egg.

To reveal it type "about:robots" in Firefox addressbar and press Enter. It'll show a page having title as "Gort! Klaatu barada nikto!" and content as following:

Welcome Humans!

We have come to visit you in peace and with goodwill!

Robots may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm.
Robots have seen things you people wouldn't believe.
Robots are Your Plastic Pal Who's Fun To Be With.
Robots have shiny metal posteriors which should not be bitten.

And they have a plan.

You can enjoy this easter egg in all Mozilla Firefox versions.

:Y Hát mit is mondjak, vélekedjek erről?? :W A k.va anyátokat Mozilla FF fejlesztők !!
Ha nagyon unatkoztok vagy unalmas a programozás akkor ajánlom nektek a Marok Marcsát, hogy kikapcsolódjatok kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#55044) Syl válasza csferke (#55043) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem vagy egy Sci-Fi barát :B különben díjaznád ezeket a finom utalásokat a nagy robotos/androidos filmekre.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55045) Kékes525 válasza Syl (#55044) üzenetére


Kékes525
félisten

"A robotoknak fényes fémfenekük van, amelybe nem szabad beleharapni." :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55046) Syl válasza Kékes525 (#55045) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem a "A robotok láttak dolgokat, amiket ti emberek el sem hinnétek." a kedvencem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55047) csako válasza Erzsébeti (#55036) üzenetére


csako
veterán

Tudom, én is használtam, elvileg 3 dolgot lehet állítani,kettő ki lehet választani egy listából, és egy harmadikat pedig pipával. Ez az utolsó szabályozza, hogy új lap nyitásakor mi legyen vagy maradjon az aktív lap. Ezért kell ott vagy kivenned a pipát vagy letiltanod ezt a kiegészítőt, különben sosem fogod elérni, hogy ne az újonnan megnyitott legyen az aktív.

Én azóta ezt az addont használom + ezt a két beállítást:
about:config -> browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent -> true
about:config -> browser.tabs.selectOwnerOnClose -> true
Azt hiszem neked ebből a kettőből a másodikat "false"-ra kell raknod a kívánt működéshez.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55048) Pierre75 válasza Syl (#55046) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Lángoló csatahajókat az Orion peremén, tengert csillogni az éjben a Tannhauser kapunál."

(#55049) Syl válasza Pierre75 (#55048) üzenetére


Syl
nagyúr

:C :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55050) SP4C3 válasza Syl (#55046) üzenetére


SP4C3
veterán

Nekem meg a "Robots may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm.".

A három törvényből, azthiszem az Automata című filmben is elhangzanak. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.