Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) cizoe válasza Vasinger! (#7750) üzenetére


cizoe
őstag

2-es FF? Hát a helyedben váltanék, se update nincs már hozzá, meg elég lomha is szegény.

sanyixXx: "A SuperFetch (előtöltő) statisztikát készít rólunk, mely alkalmazásokat használjuk legtöbbször, melyek futtatására van a legnagyobb esély egy adott helyzetben és időpontban. Ezen szoftverek összetevőit előre betölti a rendszer a memóriába, hogy egy esetleg futtatáskor innen, és ne a leglassabb perifériáról - merevlemezről - töltse be a részeket, ezzel gyorsítva a programindulást." - Vista & 7 only.

[ Szerkesztve ]

(#7752) grabber válasza cizoe (#7741) üzenetére


grabber
addikt

Lehet köze a greasemonkey-nek?Nem rég raktam fel.

(#7753) cizoe válasza grabber (#7752) üzenetére


cizoe
őstag

Abban az esetben lehet köze a grasemonkeynek ehhez, ha a ph-val kapcsolatos scriptet telepítettél rá. Tiltsd le, próbáld meg úgy.

[ Szerkesztve ]

(#7754) Vasinger! válasza cizoe (#7751) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem soká kipróbálom a 3.5-öt. A 3 nem jött be. Sok funkció hiányzott belőle, ami a 2-be benne volt. :K

(#7755) cizoe válasza Vasinger! (#7754) üzenetére


cizoe
őstag

Mint pl?

(#7756) Vasinger! válasza cizoe (#7755) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most így nem nagyon tudok mondani, csak 1-et, hogy a letöltés ablakban, a 2-es verzsönben, rá lehetett kattintani arra a mappára ahova letöltötte a file-t és már ott is voltál, ilyen a 3-ban nem volt.

(#7757) cizoe válasza Vasinger! (#7756) üzenetére


cizoe
őstag

Jobb klikk, megjelenítés. ;) Viszont 231 millisecundummal lassabb módszer az igaz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7758) grabber válasza cizoe (#7753) üzenetére


grabber
addikt

Közben letiltottam néhány kiegészítőt és az egyiknek köze volt hozzá,mert most működik.De nem a monkey tehetett róla

(#7759) Vasinger! válasza cizoe (#7757) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mármint ilyenkor a letöltött fájlt nyitja meg? Mert én nekem nem az kell, hanem az, hogy a letöltés helyét, a mappát nyissa meg a ff.

(#7760) cizoe válasza Vasinger! (#7759) üzenetére


cizoe
őstag

Nem értettelek félre, a mappát nyitja meg, és a kijelölést a letöltött fájljra rakja.

(#7761) Vasinger! válasza cizoe (#7760) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát valóban igazad van. Igaz így egy kicsit kényelmetlenebb, de ez is jó. De volt más hibája is ami miatt letöröltem. Rövidesen ez is kiderül vagy nem, mert felteszem a 3.5-öt az új Win-nel együtt.

(#7762) cizoe válasza Vasinger! (#7761) üzenetére


cizoe
őstag

Kiegészítőkkel sok minden orvosolható, mint pl a gagyi letöltéskezelő is... Én pl downthemall-t használok.

(#7763) Vasinger! válasza cizoe (#7762) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Persze, meglehet, de ha már sok ilyet beraksz +ram zabálás stb stb és nem is olyan letisztult mint a 2-es verzióé.

(#7764) cizoe válasza Vasinger! (#7763) üzenetére


cizoe
őstag

Éppenhogy a FF 2 eszi a ramot mint a nemnormális. Amúgy meg szvsz teljesen mindegy nekem, hogy 140 vagy 150 megát eszik a program, az addonok nagyságrendileg nem dobják meg sokkal. :N Sok addont meg nem kell haszálni, én bőven megvagyok a letöltéskezelővel, a firebuggal, meg a greasemonkey-val.

Ezért nem szeretem pl azt se,ha valaki a chrome-mal példálózik, hogy az milyen gyors, meg milyen fürge. Persze, csak közben egy izombuta, funkciókat nélkülöző brozer. :U

(#7765) Vasinger! válasza cizoe (#7764) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elég sokat zabál és valóban lassú a FF2. A 3.5 érezhetően kevesebbet zabál és gyorsabb nála? Mert a ff oldalán csak a FF indításáról beszélnek, hogy az lett gyorsabb. :K

(#7766) cizoe válasza Vasinger! (#7765) üzenetére


cizoe
őstag

Teszteljünk. ;) Tilts le minden kiegészítőt, én is ezt teszem majd nyisd meg a következő odlalakat: (külön fülön)

index címlap
youtube
hírmátrix
ph!

Ezután várj 1 percet kb míg stabilizálódik a dolog, aztán lesd le a feladatkezelőben. Na így mennyi ramot eszik? Én is megnézem 3.5-tel.

Az én eredményem itt látható ( a fenti oldalakkal, másfél perc után)

[ Szerkesztve ]

(#7767) cizoe válasza Vasinger! (#7765) üzenetére


cizoe
őstag

"Mert a ff oldalán csak a FF indításáról beszélnek, hogy az lett gyorsabb."

Durvábban javascriptes oldalakon több mint 5x-ös is lehet a sebességnövekedés. Meg sokkal optimalizáltabb az oldalleképző motor is. Képeket, statikus oldalakat is gyorsabban betölt. ÉREZHETŐEN.

[ Szerkesztve ]

(#7768) Vasinger! válasza cizoe (#7766) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Itt a teszt eredménye, ahogy kérted. Eléggé ingadozott, volt mikor feljebb, volt mikor lejjebb ment 5 megával. :Y

Mi az, hogy 10x gyorsabb? Ha egy weboldalt nekem 1 mp alatt hoz be ez, akkor az 0.1 mp alatt fogja? :F

szerk.: Bár te látom, egyébként te win7-ről tolod, ami nem igazán a végleges verzsön még. Lehet, hogy még javulni fog. :K Azt hozzáteszem, hogy nekem volt benne firetune is a dologban, meg pár parancsot át is írtam, amit a logouton írnak.

[ Szerkesztve ]

(#7769) cizoe válasza Vasinger! (#7768) üzenetére


cizoe
őstag

"Mi az, hogy 10x gyorsabb? Ha egy weboldalt nekem 1 mp alatt hoz be ez, akkor az 0.1 mp alatt fogja?" - Nem. Itt csak a javascript feldolgozó képességet mérték. A többi a sávszélességedtől függ. De nagyonis érezhető, az a lényeg.

A ramzabálás meg akkor kb hasonló. :) A FF2-re máshogy emlékeztem, de már régen volt. :U Amúgy meg van szabad ram, had egye. :DDD

Ami fentvan win7 az már 7264-es (RTM branch, 99,999%ban végleges), esélyes, hogy pont ez a build lesz a végleges. 23-án kiderül. (sajna mégsem 13-án. :( )

[ Szerkesztve ]

(#7770) Vasinger! válasza cizoe (#7769) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én nem tudom, én se erre emlékeztem. Sokkal többet eszik általában. Van mikor közel 40 oldal van megnyitva. :D

De átlagban 100 fölött eszik, de van mikor 200 feletti az átlag.

Aug. 13? Nemár. Pedig már annyira vártam. :(((

(#7771) cizoe válasza Vasinger! (#7770) üzenetére


cizoe
őstag

Nem augusztus. Július 23-án zárják le a kódot.. Megjelenni csak okt 30-án fog. (itthon). Persze a "virágboltokba" hamarabb eljuthat. :DDD Na off vége, húzás aludni, megy aludni a róka is. :))

(#7772) Vasinger! válasza cizoe (#7771) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

LoL

Jut eszembe, láttam a screenshotodba, hogy milyen kicsik a könyvjelző ikonjaid. Azért az elején elég nehéz lehet megkül. a lapokat, főleg ha sok blog.hu-s van. Ez nekem nem nagyon jön be. Lehet ezen állítani?

(#7773) cizoe válasza Vasinger! (#7772) üzenetére


cizoe
őstag

Vagy nevet írsz be nekik, és akkor távolabb van, vagy másik témát teszel fel. Csak a gyári ajánlott téma csinálja így, hogy több férjen ki. Amúgy megszokható, de én is jobban szerettem a régi távolságokat.

(#7774) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Megbolondul a FF és megjelent a saját kereső mezője is a google mellett, de ezt megoldottam, csak még az a pár navigáló gomb eredeti méretű lett, pedig azok kicsikre voltak állítva.
Hol tudom azokat visszaállítani kicsire?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#7775) cizoe válasza Pubszon (#7774) üzenetére


cizoe
őstag

Nézet menü > Eszköztárak > testreszabás > kis ikonok használata beixel.

(#7776) sanyixXx válasza cizoe (#7751) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi!
xp alatt ez ugrott sajna:(

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7777) #51736960


#51736960
törölt tag

hali,

az előző verzióban volt egy olyan funkció, hogy "delete private data on exit".
ezt sehol nem találom a 3.5-ben, és eléggé hiányzik :(

(#7778) Jadro válasza #51736960 (#7777) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem van ilyen. Az adatvédelem részben. Előzmények törlése a ff bezárásakor. Pipálható és mellette van egy gomb amiben lehet részletezni hogy mit töröljön kilépéskor.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7779) #51736960 válasza Jadro (#7778) üzenetére


#51736960
törölt tag

ah megvan, csak nem pont ugyanoda került ahol az előző verzióban.
köszi!!!!

(#7780) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Van egy gondom, töröltem a könyvjelzőkből egy mappát, amiben jó sok cím volt.
Ezt hogy tudnám visszahozni?
Vagy hogy tudnék visszakeresni az elmúlt héten összegyűjtött könyvjelzőkre?
Vagy akármilyen megoldás érdekel, lényeg hogy működjön.
Fogalmam sincs, mit tudnék tenni.

(#7781) cizoe válasza Kal-El (#7780) üzenetére


cizoe
őstag

Ha törölted és nem volt róla backup (html vagy bármi más formában), akkor bukó. Viszont az előzményekben meg kell lennie mind, csak hát leválogatni nem kis meló sok cím esetén.

(#7782) Kal-El válasza cizoe (#7781) üzenetére


Kal-El
senior tag

Köszi!
Marad az előzmény durkálás ;)
Lehet átváltok majd erre, hogy ilyen ne történjen meg újra: Netvibes

(#7783) Higuain20


Higuain20
csendes tag

sziasztok !
azt be lehet valahol állítani, hogy a FF csak egy példányban fusson ( egy ablakban ) ?

(FF 3.5)

Gonzalo Gerardo Higuaín ( el Pipita ) / Real Madrid (20)

(#7784) cizoe válasza Higuain20 (#7783) üzenetére


cizoe
őstag

Akkor ne futtatsd több példányban, ilyen egyszerű. ;) Mióta tabbed browsing van, azóta egy ablakban és egy példányban fut minden (kivéve pl popup, stb). Firefoxnál ez mindig így volt.

Viszont ha arra gondolsz, hogy mindent ugyanazon a fülön nyisson meg, és ne nyisson új tabot soha, az beállítható.

más téma: Firefox 3.5.1 tesztnap pénteken! Letölthető nightly build, futtatható teszt, stb. IRC+fórum, stb. Jó lesz, gyertek majd!

[ Szerkesztve ]

(#7785) WonderCSabo válasza cizoe (#7784) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A blogon a menüben miért nem a magyar nyelvű oldalakra linkeltek? :F

(#7786) cizoe válasza WonderCSabo (#7785) üzenetére


cizoe
őstag

User error, korrigálva. :U

(#7787) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ha már itt járok, akkor megkérdtem, hogy a Firefox az miért jobb mint a többi böngésző, ha egyáltalán jobb? A mostani Chorme tesztben is eléggé lehordták a FF-ot, csak két csillagot kapott a chrome 4 csillagjával szemben. :F

És itt most nem csak a chrome-ra gondolok, hanem az ie-re, operára és a safarira is.

[ Szerkesztve ]

(#7788) cizoe válasza Vasinger! (#7787) üzenetére


cizoe
őstag

Chrome iszonyat buta és fapados. Se rss, se normális egérkezelés, görgetés, se normális bővíthetőség (a bookmarklet az egy vicc), ráadásul a többszálúság se működik úgy ahogy kéne.

Mindig azzal példálóznak, hogy a Firefoxban mennyi rést fedeznek fel. Miközben ennek az a legnagyobb oka, hogy emögött áll a legnagyobb support, persze hogy ebben fedezik fel a legtöbb hibát. Van mit bepótolnia a firefoxnak, nem vitás, kicsit elaludtak néhány dologban a fejlesztéssel, de az ilyen csillagozgatásokat nem kell túlzottan komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

(#7789) Vasinger! válasza cizoe (#7788) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, eddig tiszta. Már arra is rájöttem, hogy a weboldalak többsége ff alá van optimizálva. NADE. Mi van a microsoft nagy Internet Explolerével? Sokkal régebbi mint a FF, több idő volt fejleszteni és a többség mindig IE-t használ ha jól tudom.

(#7790) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Aki 1x FF-et kezd el használni az nem is fog mást. :DD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7791) cizoe válasza Vasinger! (#7789) üzenetére


cizoe
őstag

Az idő nem garantál semmit. Főleg nem egy szoftver esetében. Amúgy az ie8 nem lett rossz, de még mindig külön kell szinte rá fejleszteni, mert képes olyan anomáliákra, hogy csak na.

(#7792) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. srácok valami nagy gebasz van. msot telepítettem újra a gépet, minden fasza, megnyitom a Firefox-ot....ok...bezárom, és megnézem a Windows Feladatkezelőben, és nem zárja be, továbbra is ott van, tovább eszi a memóriát...de miért nem zárja be ha egyszer én magam bezárom a Firefoxot?

azt azért tudni kell, hogy felraktam egy pár programot, amikben volt ilyen hülye toolbar, és azokat letöröltem...mi lehet a gond.....telepítsem újra? vagy mi?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7793) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Új firefox 3.5 nél amikor linket szeretnék kimásolni, szokszor eltűnik az URL... mitől lehet ez? másnak is volt már ilyen gondja?

Üdv: Csabee.

(#7794) cizoe válasza Csabee. (#7793) üzenetére


cizoe
őstag

Max akkor, ha véletlenül ctrl-x et nyomok a ctrl-c helyett. :)

suti_88: Nyomj egy full reinstallt. (3-asnál és 3.5nél elég uninstallálni a régit és újra fel az újat). Amúgy nagy ritkán csinál ilyet, lehet valami addon a ludas ebben az esetben is.

[ Szerkesztve ]

(#7795) volvoguy válasza cizoe (#7794) üzenetére


volvoguy
addikt

újraraktam, és a legújabb 3.5ös is ezt csinálja a kis rohadék már kurvára idegesít.....hiába...letöröltem a régit, újraindítottam a gépet, majd fel az új 3.5, de ez sem záródik be, és zavaró, mert állandóan a Feladatkezelőből kell leállítani, de ez akkor sem normális....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7796) cizoe válasza volvoguy (#7795) üzenetére


cizoe
őstag

Nem lehet, hogy a géppel van valami zizi? Általában a linuxos verzió szokott ilyet csinálni, ezen így lehet segíteni. ha windows akkor más a szitu. Törölted az uninstallnál az összes tárolt adatot? Ha nem akkor próbáld meg cookiet, gyorsítótárat törölni az eszközök, előzmények törlése oldalon. Lehet, hogy valami ott nem jó. Mást hirtelen nem tudok.

(#7797) Csabee. válasza cizoe (#7794) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem nem! elején én is azt hittem hogy figyelmetlen voltam, de ha belekattintok az url címbe, akkor normál esetben kikéne jelölnie az egészet! Sokszor ez meg eltűnik.. és nem tudom mi lehet az oka sajnos :(

Üdv: Csabee.

(#7798) volvoguy válasza cizoe (#7796) üzenetére


volvoguy
addikt

hát nem jó sajnos...de mi baja lenne a gépemnek? sztem semmi....de így sem jó, hiába uninstalláltam, hiába raktam fel a legújabbat, hiába töröltem mindent, úgyanúgy, ha bezárom, nem zárja be, hanem "láthatatlanul" fut tovább, és eszi a memóriát

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#7799) WonderCSabo válasza Csabee. (#7797) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:config -ban a browser.urlbar.clickSelectsAll true-ra illetve a browser.urlbar.doubleClickSelectsAll kulcs false-ra van állítva? Egyébként esetenként velem is előfordul ez.

(#7800) Krystal_s válasza Kal-El (#7780) üzenetére


Krystal_s
addikt

Könyvjelzők - Könyvjelzők kezelése - Importálás és Mentés - Visszaállítás és ott kiválasztasz egy korábbi időpontot, amikor még megvolt az a mappa...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.