Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) eastsider


eastsider
nagyúr

miért eszik 950+ megát a firefox, ha betöltöm a greasemonkey legújabb verzióját?
[link]

valaki találkozott már ezzel a jelenséggel?
greasemonkey nélkül jó... csak hát kéne...
amint betöltöm elkezdi telepakolni valamiért a ramot... 90-ről kezdi és addig folytatja, amíg meg nem telik mind a 2 giga... egyre jobban tele lesz... pár perc alatt már 1 gigát eszik...

win7 van, de eddig xp-vel is néha hülyéskedett...

[ Szerkesztve ]

(#8002) #41133696


#41133696
törölt tag

Olyan addon-t tudtok, ami a Chrome Leggyakrabban látogatott webhelyek funkcióját adja hozzá a Firefoxhoz ? A Speed Dial sajnos csak az Operáért tudná.

(#8003) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek miért akadozik ez?
Kösz:

piadex2

ps: friss xp van fent (sp2), 512 ram, 1,4-es banias, nod32 4.0

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#8004) #41133696 válasza piadex2 (#8003) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mi az a banias ? :F

(#8005) piadex2 válasza #41133696 (#8004) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Bocs. Az egyik Pentium M-nek a kódneve: 1400MHz, 1MB cache.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#8006) copin


copin
őstag

Cizoe küldi a twitterről: [link]

Nem tudom hogy volt-e már

(#8007) BullZeye válasza copin (#8006) üzenetére


BullZeye
veterán

itt ott kilóg pár pixel, és nem működik a stylish scriptel, ami széthúzza az oldalt nagy felbontásnál :)

(#8008) Krystal_s


Krystal_s
addikt

áááá éreztem h nem szabad feltennem ezt a sz.r 3.5.1-et , tudtam h gond lesz vele, ha másnál hibák vannak ,akkor nálam miért is lenne jó ??
különben első ránézésre minden ok, csak minden restartnál 4 addont letilt h nem kompatibilis, és frissíteni kell h működjön, azaz duplán kell elindítanom az FF-t és persze a kiegészítéseket frissíteni ,amik valójában kompatibilisek ,de minden első indításnál letiltja...és csak ezt a 4-et. már töröltem és újratelepítettem őket, de akkor is ezt csinálja :(((


a képeken is látszik h nem frissít ,mindenből a legújabb verzió van fent :((

(#8009) Krystal_s válasza Krystal_s (#8008) üzenetére


Krystal_s
addikt

megnéztem most a másik gépemen is...ugyanazok a kiterjesztések és ott jóóó sőt a 3ik notbooknál is ok :Y
akkor megint egy x akta :((( most mindent töröltem, reget is tisztítottam ,FF-et és mindent külön feltettem, de most sem jó.
ami még érdekes h a Snap Links működött rendesen...,ami valóban nem kompatibilis még és mégsem jelzett rá egyik update esetén sem...most h mindent újra raktam, már jelezte és inakítv lett (persze azt megoldottam, kicsit átírtam és ok) csak a többit nem értem hmhm :(
miért tiltja le pont azt a 4-et és miért csak az első indításnál ?

különben megint "nagyot" alkottak, memóriát ugyanúgy eszi...persze ha van akkor egye!! de akkor sem javítják...folyamatosan olvasom a fórumokat és kva sok embernek van vmi gondja és néha teljesen különböző dolgok. amin már csak nevetni vagy talán sírni kéne az az h már a 3.7 és 4est mutogatják...no comment

(#8010) BullZeye válasza Krystal_s (#8009) üzenetére


BullZeye
veterán

Mr tech Toolkit

felrakod, minden kiegészítő kompatibilissé tétel, firefox újraindít, nálam ez működött

(#8011) Krystal_s válasza BullZeye (#8010) üzenetére


Krystal_s
addikt

az about:configba beírtam h ne ellenőrizzen: extensions.checkCompatibility - false
most kiírja h addon compatibility cheching is disabled...de ugyanúgy ott vannak a felkiáltójelek,csak nem teszi őket inaktívvá. a find updates után lesz csak jó :(((
működik, csak zavaró, mert azok a kiegészítések tényleg kompatibilisek...azért sem akartam külön feltenni semmit ,sőt a bejegyzésre sem lenne szükség, mert azok akkor hasznosak ,ha valóban nem komp. valami. nálam csak az Első indításnál szarakodik...
nem tudom mi kavar be neki. próbáltam 1esével törölni ,majd vissza rakni őket...:(

(#8012) BullZeye válasza Krystal_s (#8011) üzenetére


BullZeye
veterán

Szted miért írtam a kieget? :) Nekem ugyanez volt, a kieg nem kikapcsolja a kompatibilitást, hanem kompatibilissé TESZI.
Ha nem kell a help, csak szeretnéd leírni a bánatod, akkor tedd offba, és nem reagálnak rá legközelebb ;)

(#8013) Krystal_s válasza BullZeye (#8012) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia, mindent töröltem és alapra tettem...most kipróbálom a Mr tech Toolkit-et is. Köszi...
elfogadom én a segítségeket ;) , csak a másik két gépemen nincsen ilyen gond és ugyanezeket a kiegészítőket használom, ezért először próbáltam a hiba okára rájönni és addig nem szerettem volna más "trükköket" stb ,mert alapon jónak kéne lenni... :B

(#8014) Storms


Storms
őstag

Üdv

Olyan problémám lenne, hogy ezeket a videókat link miért nem játsza le a FireFox 3.5.1? Opera sem. csak az IE 8. Media Player Plugin meg egyéb fent van. Ezt csinálja: kép :W

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#8015) Winner_hun válasza Storms (#8014) üzenetére


Winner_hun
félisten

NoScript kiterjesztést nem használod? Esetleg AdBlock-ot?
Ja, amúgy nekem viszi minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8016) cousin333 válasza Storms (#8014) üzenetére


cousin333
addikt

Telepítsd fel ezt: WMP plugin for Firefox

Ha az Opera használja a Firefox beépülőit, akkor abban is mennie kell majd.

"We spared no expense"

(#8017) Storms válasza cousin333 (#8016) üzenetére


Storms
őstag

Ez fent is volt. Már ujratettem a Firefoxot is meg ezt a plugint is ujra, meg a Codec Pack-ot is, de semmi. Operában sem megy. Először fekete ott ahola videonak kellene lennie odakattintok akkor ilyen KÉP De igy van és nem mozdul hang az van de semerre nem mennek az emberek meg sehova nem tudok kattintani, még a pause-re se, aztán hirtelen kilép az egész FF-ból :W

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#8018) cousin333 válasza Storms (#8017) üzenetére


cousin333
addikt

Én a helyedben megszabadulnék a codec pakkoktól. Nem mondom, hogy attól van a hiba, de ki tudja.

"We spared no expense"

(#8019) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

A Quicktime-os és a Win Media Playeres videókat nekem sem játsza le böngészőn belül valamiért.
Próbáltam kézzel feltenni, de úgy sem jó.
Azért még rápróbálok majd.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#8020) ngabor2


ngabor2
nagyúr

eltűntek nálam a logouton a kis ikonok (nyilak, topikok melletti hátmas, stb). jó eséllyel nálam van a hiba a firefox-szal (3.5.1), ugyanis a többi portál felől nézve megvannak, illetve másnál is megvan (úgy tűnik, opera alatt is jó).

a sütik törlése nem segített, egyéb ötletem meg hirtelen nincs. a forrásban megnéztem, ott természetesen minden megvan. valami ötlet?

(#8021) BullZeye


BullZeye
veterán

Az oldal megjelenítéséhez a Firefoxnak olyan információkat kell küldenie, amelyek megismételnek egy korábbi műveletet (például keresést vagy egy rendelés megerősítését).

Újraküldés , Mégse

Ezt az üzenetet nem lehet kikapcsolni valahogy? Meglehetősen idegesítő, hogy egy oldalon keresek, frissíteném, vagy ne adj isten VISSZA mennék, akkor ezt írja ki, és tök fölöslegesen, mert újraküldhetné, hol lehet ezt beállítani? Legalább specifikusan pár oldalhoz?

(#8022) Winner_hun válasza ngabor2 (#8020) üzenetére


Winner_hun
félisten

AdBlock?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8023) ngabor2 válasza Winner_hun (#8022) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem fut, de közben megoldódott.

(#8024) Winner_hun válasza ngabor2 (#8023) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi volt a gond?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8025) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Az megoldható hogy ha bezárom a firefoxot és legközelebb megnyitom ne felejtse el az olyan dolgokat mint pl hogy myvip-re mikor léptem be utoljára?
Az a lényeg hogy észre se vegye hogy újra lett indítva a ff.
Mert míg nem zárom be addig elég egyszer belépni, de ha bezárom újra be kell jelentkezni.
Remélem érthető voltam. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8026) Met


Met
nagyúr

Miért zabál a FF egy idő után 230 mega ramot? Jó, hogy 4 giga ram van a gépben de azért azt mégse mind a FF-nak szántam.
Legfrissebb FF, 2 lap van megnyitva és csak AD Block van felrakva kiegnek, default témával.
A browser.cache.disk.capacity;5000-en van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8027) canniball válasza Pubszon (#8025) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem egészen ugyanaz mint amit akarsz, de Secure Login-nal egy klatty a bejelentkezés.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8028) BullZeye válasza Met (#8026) üzenetére


BullZeye
veterán

akkor te jól jártál vele ^^ én átlag 500-800 mega memóriát veszítek Firefox miatt, jelenleg 5 lap, és a cachet 2-3 óránként törlöm :D

(#8029) atesz117 válasza BullZeye (#8028) üzenetére


atesz117
aktív tag

Érdekes, nekem 6 megnyitott oldallal, 22 kiegészítővel, egy óra futással 80 MB, de a legtöbb, amit tapasztaltam, 130 MB volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#8030) Met válasza atesz117 (#8029) üzenetére


Met
nagyúr

Érdekes, nálunk akkor miért használ ennyi memóriát?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8031) atesz117 válasza Met (#8030) üzenetére


atesz117
aktív tag

Passz! Nálam most így fest:

Már közel 4 órája lógok a hálón, és még nem töröltem a gyorsítótárat.

Samsung Galaxy A34 5G

(#8032) Met válasza atesz117 (#8031) üzenetére


Met
nagyúr

RamBack plugin fent van? Most felraktam, délutánra kiderül mennyire hatékony.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8033) ngabor2 válasza Winner_hun (#8024) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy apró hülyeség, de én szúrtam el (nem publikus :D).

(#8034) Pubszon válasza canniball (#8027) üzenetére


Pubszon
veterán

És ezzel újraindítás után is megjegyzi hogy én bent vok az oldalon, vagy ujra be kell jelentkezni?
Mert nem az a gond hogy be kell írni a bejelentkező adatokat, mert azt megjegyzi, csak újra be kell jelentkezni és azt mások látják hogy mikor léptem be utoljára és ezt szeretném elkerülni. De míg nem zárom be a FF-ot addig elég csak egyszer bejelentkezni, hiába napok is eltelnek.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8035) Winner_hun válasza Pubszon (#8034) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem azért, de az utoljára bejelentkezés az nem az utolsó bejelentkezett mozzanat időpontja szerint mutatja az időt?:) Ha be vagy jelentkezve de nem csinálsz semmit annak semmi értelme, ha meg csinálsz akkor teljesen mindegy hogy mikor jelentkeztél be utoljára...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8036) atesz117 válasza Met (#8032) üzenetére


atesz117
aktív tag

Az éppen nincs, ezek vannak:
Adblock Plus 1.1
All-in-One Sidebar 0.7.10
Ask Crome Search Engine 1.0.0.0
Back to Top 5.3.2
Download Statusbar 0.9.6.5
Down ThemeAll 1.1.4
Extended Statusbar 1.5.4
Fast Dial 2.23b1
Fast Video Download 2.03
Forecastfox 0.9.10.1
Free Download Manager plugin 1.3.4
Google Preview 3.22
Hungarian Dictionary 1.4
IE Tab 1.5.20090525
Microsoft .NET Framework Assistant 1.1
Net Video Hunter 0.4.2
No Script 1.9.7
Orbit Downloader Firefox Integration 2.02
Pdf Download 2.2.02
Smarterfox 2.0.2
Surf Canyon - Search Engine Assistant 2.05
Webmail Notifier 1.3
+
Noia 2.0 (eXtreme) 3.65 Téma

Samsung Galaxy A34 5G

(#8037) Pubszon válasza Winner_hun (#8035) üzenetére


Pubszon
veterán

Az iwiw-en így van, de a myvip-en nem. :D
Volt hogy 3 napig nem zártam be a FF-ot, a gépet is csak alvásra állítottam és a 3. napon is az első belépés idejét mutatta a myvip. :K

MOD: ilyenkor egyébként a süti törlődik?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8038) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Hello!

Behalok ettől a rókától!

Eddig 3.0 valami volt fent nekem, tökéletesen működött.
Gondoltam frissítem, hátha valamivel többet tud a 3.5.1.
A frissítés után nem is volt semmi gond, ment szépen minden, majd elkezdtek jönni a hibák.
Ahol most tartok, hogy a beállításoknál bármit állítok a firefox újraindítása után az összes helyről kiléptet. Nevet, jelszót ment, automatikusan be is ír, de be kell jelentkezni mindenhova előröl.
Kissé idegesítő.
Az eszközök/ beállítások/adatvédelem fülnél meg bármit nyomhatok neki úgy is arra állítja be amire akarja.
Szerintem ezért jelentkezik nekem ki mindenhonnan.
Tud erre vki vmi megoldást???

Mondjátok, hogy nem kell visszatennem megint a régit

[ Szerkesztve ]

(#8039) Winner_hun válasza Pubszon (#8037) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, nem értek hozzá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8040) Pubszon válasza Winner_hun (#8039) üzenetére


Pubszon
veterán

legalább ezt ne mondtad volna... :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8041) Winner_hun válasza Jamboo529 (#8038) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet valamelyik nem kompatibilis kiterjesztés zavar be, van ilyened?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8042) Jamboo529 válasza Winner_hun (#8041) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Azt hiszem megoldottam a problémát.
Feladatkezelő meg a taskmanager is kijelzett még 1 firefoxot ami zabálta a memóriát, és nem lehetett kilőni.
Egy újraindítás megoldotta a gondot.
Viszont az még továbbra is fenn áll, hogy hiába váltok át egyéni beállításokra, mindig visszaugrik arra, hogy megjegyzi az előzményeket. (adatvédelem résznél a beállításokban)
Vagy ennek eleve igy kell működnie :S

[ Szerkesztve ]

(#8043) Pubszon válasza Winner_hun (#8039) üzenetére


Pubszon
veterán

Na megvan mit kell csinálni.
Ezt a cookie-t kellene átírni hogy ne a munkamenet végéig legyen érvényes.

Ezt hol/hogy tom megtenni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8044) #65675776


#65675776
törölt tag

Csak nálam fossa össze magát egy idő után a beépített Pop-up blocker?

(#8045) Winner_hun válasza Pubszon (#8043) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kuki editorral - bár nem tudom ezt hogy kell használni, valamikor én is akartam ezzel szórakozni néhány oldalnál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8046) Winner_hun válasza #65675776 (#8044) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálam nincsenek felugráló ablakok, bár lehet a script és egyéb tiltások miatt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8047) #65675776 válasza Winner_hun (#8046) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a 3.5.1 telepítése óta jelentkezik a probléma. Ha minden script engedélyezve van, akkor is egy idő után sehonnan sincs Pop-up, de még csak a linkeket sem nyitja meg új lapon vagy ablakban (pl PH!-s adatlapok, vagy másik ablakban/ lapon megjelenő képek).

(#8048) swatti


swatti
tag

Hi all!

Olyan problémám van hogy a Firefoxom msotanában nagyon belassul egy pár oldal nézelődés

után. Stopped vagy wainting for valamilyen URL címet ír ki a bal alasó status csíkbarba.

Ha google.hu vagy google.comra megyek akkor valamiért sokat vár ezekre az oldalakra

clients1.google.com, clients1.google.hu. Ezeket már blockkoltam is már de nem értem vele

e semmit. IEvel tök gyors és semmi gond. Lehet a Google chrome kavart be, mert volt fenn,

de már uninstalláltam. Google Suggest offon van, de valami más szerintem a baj. Olyan

mintha valami visszafogná az oldal betöltéseket. Egy idő után kiírja alul, hogy Stopped.
Többször uninstattlálstam az egész FF. Minden ami FF töröltem. Registryben is ami még

esetleg maradhatott.

Valakinek van valamilyen ötlete.
Előre is kösz.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#8049) Pubszon válasza Winner_hun (#8045) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi a segítséget, de eddigre én is megtaláltam és az érvényességét átartam 2010-re. :DD
Na így már jó. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8050) Winner_hun válasza Pubszon (#8049) üzenetére


Winner_hun
félisten

És hogy sikerült használni a kiterjsztést? Melyik verziót tetted fel?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.