Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) student


student
őstag

most jöttem rá hogy rámegyek az options-ra akkor kifagy a firefox ablak. gép restart ugyanaz, safe módba jó. mit lehet csinálni reinstall?

(#7052) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

elenezesd de mostanabn nincs idoma nyet-et turni, de keresek atomstabil optimalizat javat villamkeznt /:- )/ kezelo ff-et, memoriaigeny nem lenyeges

koszi

udv

neduddki

p.s. most a tete009 sse-jet prpbalgatom

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7053) neduddki válasza neduddki (#7052) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hmm kapott egy kis optimalizaciot es mar egeszen operas:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7054) student válasza student (#7051) üzenetére


student
őstag

de stupid vagyok át volt huzva a tv képernyőre az options és oda ugrott fel az ablak :W

(#7055) ALI_G


ALI_G
veterán

Valaki tudná linkelni a sztaki féle szótár jobb klikkes menübe beépülő változatát? Egyszerűen nem találom sehol, pedig a PC-men fent van.

(#7056) PazsitZ válasza ALI_G (#7055) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link] sztakidict_0.5.xpi

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7057) ALI_G válasza PazsitZ (#7056) üzenetére


ALI_G
veterán

thx. Én olyat találtam amit nem engedett települni.

(#7058) P.O.C.


P.O.C.
tag

Sziasztok,

Igaz, hogy a google a barátom, de most összevesztünk:
a jobb felső sarokba beírt kifejezésre a google.fr oldalon keres találatokat. Hogy lehet visszaállítani, hogy maradjunk a magyarnál? És egyáltalán mitől állítódott el? mail.google.com-ra is francia nyelvű oldal jön elő... Pedig becsszóra kicsiny hazánkban vagyok most is :K
:F

(#7059) Tele von Zsinór válasza P.O.C. (#7058) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Böngésződ nem francia véletlenül?
Options - Content - Language ablakban pakold előre a magyart, és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7060) P.O.C. válasza Tele von Zsinór (#7059) üzenetére


P.O.C.
tag

köszi, ez megoldotta,

bár nem volt francia. Két nyelv volt ott: amerikai angol, illetve angol. Betettem a magyart is, így visszaállt a rend.

köszi még 1x!
hali

[ Szerkesztve ]

(#7061) Apollyon válasza P.O.C. (#7060) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Régebben még amikor XP-t használtam a myspace csak spanyolul jött be bármit is csináltam. Azóta ez megoldódott magától, de hogy mért volt erre nem fogok már soha rájönni.

Viszont ha már itt vagyok:

A letöltés valami katasztrófa. Leszedek valamit, és miután letöltötte kicsit megfagy az egész böngésző és addig nem lehet vele csinálni semmit. Ez elég idegesítő, mert mindig ez van, meg még víruskeresést is nyom utána (a letöltés ablakban írja), és a 5-600KB-os fileokat miután leszedte nem tudom hány percig kell várnom míg hozzáférek. Pedig vadiúj rendszer, vadiúj FF.
Az lehet h a NOD32 a hibás? Mert azt nem hinném.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7062) Tele von Zsinór válasza Apollyon (#7061) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

about:config - browser.download.manager.scanWhenDone legyen false, FF restart és lám :)

(#7063) Krystal_s válasza Apollyon (#7061) üzenetére


Krystal_s
addikt

üdvi.
kb fél éve állítottak és teszteltek pár dolgot a myspace-n és akkor volt egy ideig talán 1 hónapig, amíg néha spanyolul jött be az oldal.

amikor letöltöttél vmit a Nod átnézi és olyankor kb 1 percre olyan mintha lefagyna az a kis ablak. nálunk az egyik notin is ezt csinálta, amikor a nod volt fent,elég zavaró ha gyakran töltesz az ff letöltő alkalmazásával...ez nem firefox hiba. másik irtóval nem csinálja.

(#7064) pooty


pooty
tag

Sziasztok!
Az utóbbi pár napban vmi megváltozott az FF beállításaiban, mert a cookie-kat minden bezárás után törli. Nekem nem rémlik, hogy bármi erre vonatkozót átállítottam volna :). A képen látható beállítások vannak. és egyébként a cookie-k, amik megjelennek a listában általában 2010-2020 körül járnak le. Viszont FF leállítás/elindítás után minden cookie törölve van.
Szívesen várom az ötleteket.

Üdv. pooty

(#7065) Apollyon válasza Krystal_s (#7063) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Üdv
Tele von Zsinór megoldotta a problémám, most már minden oké, köszi!
Amúgy letiltottam a NOD-ot és úgy is csinálta ezt a firefox, de most márnem.

Furcsáltam a spanyol myspace-t mert csak nálam volt spanyol az akkori bnőmnél nem...
Akkor ezekszerint nem nálam volt a hiba, de nekem csak spanyolul jött be :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7066) BullZeye


BullZeye
veterán

örülök hogy mindenkinek oldódnak meg a problémái :D nekem sajnos még mindig fenn áll pár kérdés :D

1)
Középső gombbal linkre kattolás esetén, hol lehet kikapcsolni, hogy ne tegye?
azaz ha linkre kattint middle clickel, akkor csak jöjjön ki az kerek "görgő".
esetleg about:configban is adhat egy parancsot hozzá, mi nem találtunk :\
middlemouse.openNewWindow to false, nah erre baxik csinálni bármit xD
browser.tabs.opentabfor.middleclick;true ez meg nem az ;)

2)
Addressbar-ba ha beírok valamit, akkor MINDIG google.hu-n keressen, nem számít, hogy a jobb oldalon a keresőszolgáltatásokba mit írtam be, vagy ott mit kerestem utoljára?

3)
Ha van egy flash, lásd youtube lejátszója, és rákattolok, akkor a CTRL+TAB/SHIFT+TAB billentyűkkel, ne a flash részei közt váltson, hanem ahogy kéne, tabok között :\

(#7067) frame>24 válasza Winner_hun (#7031) üzenetére


frame>24
addikt

Na itt van jutalmam, egy újabb crash, error reporttal együtt:

Add-ons: {CAFEEFAC-0016-0000-0013-ABCDEFFEDCBA}:6.0.13,jqs@sun.com:1.0,{972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd}:3.0.8
BuildID: 2009032609
CrashTime: 1239712259
InstallTime: 1238391319
ProductName: Firefox
SecondsSinceLastCrash: 484053
StartupTime: 1239710986
Theme: classic/1.0
URL: http://www.mmt.org.hu/
Vendor: Mozilla
Version: 3.0.8
:O

Bejelöltem, hogy a hibajelentésen kívül a Mozilla E-mailezzen nekem ezzel kapcs.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#7068) Winner_hun válasza frame>24 (#7067) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem valami java baja van ami miatt összeomlik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7069) frame>24 válasza Winner_hun (#7068) üzenetére


frame>24
addikt

Kizárásos alapon persze én is erre gondoltam.
Most azért, hirtelen felindulásból elkezdtem használni a Chrome-ot.
Majd később, ha lesz Java update, megnézem a FF-ot újra.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#7070) Winner_hun válasza frame>24 (#7069) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én google kereséssel jutottam erre:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7071) Winner_hun válasza frame>24 (#7069) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na nálam most ugrott fel a kis ablak hogy van frissítés, eddig kellett várnod:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7072) birno


birno
addikt

Hello!

Jelenleg úgy használom a NoScript kiegészítőt, hogy a parancsfájlok futtatása engedélyezett globálisan, azonban a beépülőket fogja meg, a megbízható oldalaknál is.
A probléma az, hogy a beépülőkre nem vonatkozik a fehér lista, így egy böngésző restart után mindig újra engedélyezni kell a hozzáférést s ez a gyakran használt oldalaknál elég idegesítő.

Megoldható, hogy megjegyezze adott oldalaknál mely tartalom lett engedélyezve és melyik nem(pl. myspace-nél ne engedjen minden flash-t, csak a lejátszó listát)?
Vagy ha a NoScriptel nem, akkor tudtok ajánlani más kiterjesztést, aminél ez megoldható és alap esetben minden beépülőt blokkol(nem csak a flash-t, azokból tudom, hogy van kismillió)?

(#7073) Apollyon válasza Apollyon (#7065) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Most pedig egy új probléma keletkezett. :DDD

Vagyis hasonló. Ha bezárom a firefoxot "nem töltődik" le a file.
Én az asztalra mentem, és ugye miközben tölti le létrehoz két ideiglenes filet, pl Kmplayer.exe és kmplayer.exe.part vagy mi. Ugye ez a .part addig van amíg le nem jött a cucc, és még mielőtt letöltődik és bezárom akkor így marad. Viszont ha újra megnyitom a FF-ot akkor "készül el" a file. Én meg ki, mert most megint nem jó. Eddig ha bezártam ment tovább de most már nem, áááá...

Most akkor az a baj h kikapcsoltam a scant?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7074) Winner_hun válasza Apollyon (#7073) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a kicsit lefagyós dolog engem is irritál, nem tudom mióta csinálja, vírusírtóm nincs is...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7075) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#7070) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ott van a reportban, hogy "jqs@sun.com", minek guglizni? :D

(#7076) Tele von Zsinór válasza Apollyon (#7073) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Legalább a letöltések ablakot nyitva kell hagynod. Ha bezárod a fft, nem fut tovább, nem tud tölteni ugyanúgy, ahogy a torrent kliens sem dolgozik, amikor ki van kapcsolva a gép :D

(#7077) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#7075) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert addig nem jutottam el:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7078) Apollyon válasza Tele von Zsinór (#7076) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Évek óta használom a firefoxot, csak ismerem már :)

Miután bezártam a háttérben mennie kellene a letöltésnek, de nem megy. Ezekszerint totál bezárul. XP alatt semmi gond nem volt, úgy néz ki ez az új Win7 build nem tetszik neki, kitudja.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7079) Tele von Zsinór válasza Apollyon (#7078) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem tudom. Én is évek óta használom, és ha bezárom, megszűnik a processe is, szóval nem tud folytatni semmit.

(#7080) looser


looser
addikt

Sziasztok, nem tudjátok, rávehető-e a Firefox, hogy mindig a helyes kódlappal próbálja megjeleníteni a kért lapot? Nekem default a Unicode (UTF-8), de sok magyar oldalnál át kell tenni bármi másra, hogy szépen jelenjen meg. Vagy esetleg olyan funkció, plugin, amivel hozzárendelhető egy oldalhoz a ráerőltetett kódlap, ha már a készítője nem definiálta. Ötletek? :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7081) robagp


robagp
tag

Hello!

Tudnátok segíteni abban, hogy a firefox eddig a magyar nyelvhelyességet /Helyesírás-ellenőrző/ nézte amikor írkáltam, pl ide, de pár napja angol nyelvhelyességet nézi, és mindent aláhúz amit írok. Hogyan tudnám visszaállítani magyarra?

Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7082) dudo


dudo
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna hogy az egyik barátnőmnek állandóan összeomlik a firefoxa indításnál!
Ez vajon mitől lehet?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#7083) Krystal_s válasza robagp (#7081) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia,nem tudom h magyar vagy angol ff-et használsz-e...
ahol írni szoktál ott ha nyomsz egy jobb klikket, akkor lesz alul olyan h Check spelling ( azaz helyesírás-ellenőrzés ) alatta Languages ( nyelvek ) és a magyart pipáld ki...ott lehet választani mit nézzen...

(#7084) Krystal_s válasza dudo (#7082) üzenetére


Krystal_s
addikt

sok dolog okozhatja, lehet h megsérült vmi fájl. a legtöbben azt ajánlanák h telepítse újra az egész firefox-ot. én előtte csak simán rátelepíteném ugyanazt ami fent van, az is felülírja a sérült fájl és megmarad minden beállítás, ha utána sem lesz jó, akkor újra kell telepíteni.

(#7085) balees válasza Krystal_s (#7084) üzenetére


balees
tag

Nekem is állandóan összeomlik, már próbáltam az újratelepítést, cache letörlését, semmi eredmény. Virust talált a NOD, de azt sikerült leszedni. A furcsa az hogy az Explorer sem működik, indulás után azonnal kilép. Chrome és Safari működik.
Valaki tapasztalt ilyet?

(#7086) BullZeye válasza BullZeye (#7066) üzenetére


BullZeye
veterán

semmi válasz? :)

(#7087) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok

Biztos volt már ez a kérdés, de nem találtam semmit. Tehát. Újra akarom rakni a windows-t. Miket és hol kell elmentenem, h megmaradjanak a könyvjelzőim, meg a használt kiegészítőim?

(#7088) PazsitZ válasza Zoli1222 (#7087) üzenetére


PazsitZ
addikt

1.hsz:
"Új operációs rendszer telepítésénél, vagy újratelepítésnél minden beállítás megmenthető, csak az alábbi dolgokat kell elmenteni:

Linux alatt:

~/.mozilla/firefox

XP alatt:

X:\Documents and Settings\felhasználói név\Local Settings\Application Data\Mozilla

Vista alatt:

X:\Users\felhasználói név\AppData\Roaming\Mozilla"

Könyvjelzőkhöz tudom ajánlani amúgy még a XMarks-ot

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7089) Zoli1222 válasza PazsitZ (#7088) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi szépen.

(#7090) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Ma telepítettem újra a wint a gépemen, és gondom van a letöltésekkel. IE-vel simán tudok letölteni, de Mozillával bármint akarok leszedni, kiír egy hibaüzenetet, hogy:

C:\DOCUME~1\User\LOCALS~1\Temp nem menthető, mert ismeretlen hiba történt.

Próbálja máshová menteni.

A letöltés helye máshova van beállítva, de ha változtatom, akor se jó.

Valami ötlet?

(#7091) fradi81


fradi81
veterán

hali

jó ez az element hiding helper de pl iwiw bejelentkezésnél többször tiltottam, több módon, de megint itt van ez a http://imgs.adverticum.net/loader.swf hogy kell végképp eltörölni? :)

moto g72, Ninebot d28e

(#7092) twollah


twollah
nagyúr

Kijott a Firefox uj verzioja (v3.0.9).

Letoltes innen.

(#7093) pzstm


pzstm
titán

NetVideoHunter

persze lehet csak nekem új.... ha így lenne elnézést mindenkitől :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#7094) S W A T


S W A T
senior tag

Az extended statusbar-t hogyan kell a képernyő tetejére tenni hogy ne alul legyen és amikor a teljes képernyőre rakom a FF-t akkor is lássam az adatokat amit mutat ? (mert ugye teljes képernyőnél most eltűnik) ill az a gond hogy teljes képernyőn nem látom ha msn-en történik valami és jelez a felugró ablak üzenetet vagy levelet. mit kell állítani hogy lássam a felugró msn- ablakait teljes képernyőn is ?

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#7095) WonderCSabo válasza pzstm (#7093) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt speciel nem ismertem, de már régóta van sok hasonló kieg. itt. :)

(#7096) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Lenne egy kérdésem. Írtóra zavar hogy bizonyos oldalakon automatikusan indul el a zene (meg lebukás veszélye is benne van). Az lenne a kérdésem hogy ezt meg lehet oldani valahogy hogy nem szóljon, de anélkül hogy a hangkártyát némítsam. Az már extra dolog lenne, ha például általánosan tiltanám a hangot, viszont bizonyos oldalakat megadhatnék mint kivétel.

S nem tudom hogy számít e, de Linux alatt fut a FireFox

(#7097) Csakénvagyok válasza petyus_ (#7090) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Hasonló problémám volt a Chromal. Ott a tűzfal volt a hibás (Win Xp+Kaspersky IS)

(#7098) Winner_hun válasza Csakénvagyok (#7096) üzenetére


Winner_hun
félisten

Stop Autoplay
Block NetAudioAds

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7099) Csakénvagyok válasza Winner_hun (#7098) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Ez az, működik. :R (a StopAutoPlayt választottam, nem akarom tiltani, csak én akarom megengedni.)

szerk: Nincs olyan beálítás hogy kivételek berakhassak (Lusta vagyok keresgélni, bocsi :B )

[ Szerkesztve ]

(#7100) Csakénvagyok válasza Csakénvagyok (#7099) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Tárgytalan

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.