Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94301) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Kis kiegészítés az előző kérdésemhez:

- Legyen 3000 mah, nagyobb, vagy azt megközelítő teljesítményű akksija.
- Fussanak rajta a legújabb 3d-s android játékok is, még ha nem is olyan részletességgel, mint mondjuk egy S6-on.
- Felbontás elég, ha 720P, de lehet akár 1080P is, ha az árkategóriában van olyan megbízhatóbb gyártó, aki ilyen szintű kijelzővel szereli fel készülékét.
- Kijelző bőven elég, ha IPS, véleményem szerint válaszidőben általában jobb is a csúcskategóriás Super AMOLED-eknél. (Egyik üzletben teszteltem S6 Edge-t és görgetésnél elég durva után-húzást tapasztaltam a betűknél, arról nem is beszélve, hogy a folyamatosan magas fényerőn megjelenített kép bele is ég a kijelzőbe. Hasonló jelenség, mint a régi plazma TV-knél), a lényeg, hogy fényerőben, színekben és betekintési szögben hozza azt a szintet, ami egy megfelelő IPS-től elvárható.
- Belső tárhely jó ha nagyobb, mint 8 GB, de ha kell azzal is beérem, ha root nélkül megoldható, hogy az alkalmazások adatai és az obb fájlok sd kártyáról futtathatóak legyenek. (Az Android 6.0 tudtommal már újra támogatja ezt, mint pl anno az android 4.1 körüli verziók)

Hogy könnyebb legyen segítséget nyújtani az itteni szakértőknek, bemásolom az előző kommentemet is, hogy egyben lássák az igényeimet:

Üdv!

Milyen telefont ajánlanátok 50000 Ft-ig?

- Legyen új
- Kártyafüggetlenül venném
- Legyen megbízható márkájú és azon belül best buy termék
- Elsősorban böngészésre, közösségi alkalmazásokra és telefonálásra, másodsorban játékokra használnám.
- Androidos legyen, és elérhető legyen rá a 6.0-ás verzió is.
- A telefon kialakítása mindegy, bár jó lenne, ha olcsón lehetne kapni hozzá felfelé nyíló flip tokot, vagy gyárilag mellékelnék a dobozban, de nem követelmény.
- Méretre legyen legalább 5,5".
- Legyen legalább 2 GB Ramja és 8 magos CPU hajtsa (esetleg erősebb 2 GHZ feletti 4 magos)
- Kamera a minimális telefontól elvárható szintet elég, ha hozza, tehát megfelelő fényviszonyok között azért legyen alkalmas használható képek készítésére.

Jelenleg a Lenovo A7000-et néztem ki, ami most 50000 Ft-ért beszerezhető. Szerintetek megéri vagy van nála jobb vétel a kategóriában?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#94302) Soybex válasza Trk.Adam87 (#94301) üzenetére


Soybex
őstag

Xiaomi redmi note 2 innen : [link]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#94303) Trk.Adam87 válasza Soybex (#94302) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Melyik a jobb vétel a Xiaomi Redmi Note 2 vagy a Lenovo A7000?
Paramétereiben látom a Xiaomi jobb, de van is olyan megbízható gyártó, mint egy Lenovo?

(#94304) Soybex válasza Trk.Adam87 (#94303) üzenetére


Soybex
őstag

Xiaomi pont hogy megbízhatóbb. Lehagyta a Lenovo-t eladásokban is :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#94305) dokee78


dokee78
félisten

Fontos a 800 LTE akkor Xiaomi ne.
Amúgy ezen felül hamarabb vennék Xiaomit,mint Lenovot.
Mindkettő jó márka.

(#94306) Sanki válasza Sanki (#94258) üzenetére


Sanki
addikt

Ajánlottátok a Moto G-t erre a hsz-emre.
Ha újat néznék, akkor ez a Doogee X5 LTE felveszi a Moto G-vel a versenyt? Kettő közül melyiket érdemes?

(#94307) grengor


grengor
csendes tag

Sziasztok!
Telefonvásárlásra kényszerültem. A büdzsé elég soványka, kínai telefonok is szóba jöhetnek nem csak a nagy brand-ek, de rendelni kintről nem szeretnék, fontos nekem a hazai garancia.
- Árkategória. Kb. 40k forint, picivel mehet főlé is (tényleg picivel)
- Használt vagy új új, mindenképp
- Hol vennéd meg? Független, nem szolgáltatós, dual simes
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszabb távra, a lehető legjobb ár-érték arányban.
- Mire használnád? két sim, 3g mobilnet kb. állandóan, néhány fotó közösségi oldalakra, zenehallgatás mp3-ban

Előre is köszönöm a válaszokat!

szerk: helyesírás

[ Szerkesztve ]

(#94308) marcellx


marcellx
csendes tag

Sziasztok !
Szeretném lecserélni régi mobilomat csak nem tudom hogy még mire.
Árkategória: 70-80k között max 90
Használt vagy új: mindenképpen újat
Hol vennéd meg: még nem tudom de biztos hogy nem szolgáltatónál és külföldről sem szeretnék rendelni
Hosszú vagy rövid távra tervezel: hosszabb ideig tervezem húzza ki minél tovább
Mire használnád: zenehallgatás, film, játék
fontos lenne hogy az aksija tűrhetően bírja mivel elég sokat utazok plusz a kijelzője 1920 x 1080-as legyen és legalább 5".
Előre is köszi a segítséget.

(#94310) Joker88


Joker88
őstag

Páromnak szeretnék venni egy telefont a születésnapjára, eddig egy Lumia 520-at használt. Mivel monstanásg nem frissek az élményeim e téren,rátok hagyatkozok..

A szempontok a következők lennének..

- ára: csakis új, lehet külföldi webshopos /rossz tapasztalatom nincsen eddig velük/ cirka 30.000 Ft.
-használat : "FB függő" ,sokat netezik, LTE képesnek kellene lennie .
- multimédia: szokása fotózni,amatőr szintem, tehát azért tudjon valami a hátsó kamera, "selfie" fotókat ritkán szokott, max a barátnőivel, de azért vállalható képeket csinálhasson, FM rádió legyen benne.
kijelző: én HD felbontásra gondoltam, minimum 1280*720 pixel.
- Android vagy WP, vagy esetleg iOS, teljesen mindegy,elvan mindegyikkel..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#94311) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!

Nem találtam róla pontos infót, ezért kérdezem itt. Elephone P8000-es működik 800Mhz-es (B20) 4G-n? Mert a 800Mhz-et írják, de van ahol nem B20-t írnak a 800MHz mellé.

(#94312) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

Dual sim telefont szeretnék venni kínából.

Egy ki segítséget kérnék.

Milyen specifikáicóra kell figyeljek, hogy működjön kis hazánkban a telefon és a mobil internet is rajta?

Jelenleg vodafone és egy telenor kártyát használnék benne.

Köszi Jani

(#94313) motoflug válasza marcellx (#94308) üzenetére


motoflug
őstag

Mi is ennyiért nézünk, szerintem G3 lesz a befutó.

(#94314) Grexx


Grexx
újonc

Sziasztok. Telefonvásárlás előtt állok és a segitségeteket szeretném hogy melyik telefont érné meg szerintetek a felsoroltak közül, ár/érték arányában érveket és ellenérveket szivesen meghallgatom. Jelenleg a Vodafone Smart Prime-ot gondolom legjobb választásnak, de szeretném megtudni mi a véleményetek erről.Segítségeteket előre is köszönöm.

Vodafone Smart First
4" WVGA
2MP
-
512MB ram
4GB belső memória
1Ghz 2 mag
Normal
9990 ft

Huawei Y360
4" IPS LCD
5MP/2MP
LED
512MB ram
4GB belső memória
1,3 Ghz 4 mag
Normal
16990 ft

Vodafone Smart Grand
5"
5MP/2MP
LED
1GB ram
8GB belső memória
1,3Ghz 4 mag
Normal
19990 ft

Vodafone Smart Speed
4,5" TFT
5MP/VGA
LED
1GB ram
8GB belső memória
1Ghz 4mag
Micro
22990 ft

Huawei Y5
4,5" TN TFN
5M/2MP
LED
1GB ram
8GB belső memória
1,1 Ghz 4 mag
Micro
29990 ft

Vodafone Smart Prime
5" IPS LCD
8MP/2MP
LED
1GB ram
8GB belső memória
1,2 GHz 4 mag
Micro
31990 ft

LG Leon 4G
4,5" IPS LCD
5MP/VGA
LED
1GB ram
8GB belső memória
1,2 Ghz 4mag
Micro
26990 ft

[ Szerkesztve ]

(#94315) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok
ismerősnek keresünk telefont: 70k körül 5" max kijelző, méret kamera lehetőségek szerint legyen jó.
köszönöm.

(#94316) dokee78 válasza paparazzi2 (#94312) üzenetére


dokee78
félisten

(#94317) csaba1203 válasza Grexx (#94314) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem írtad azt mire is használnád a készüléket.
Ha nem játszol, fotózol egyáltalán csak alap dolgokra használod,akkor jó választás bár manapság 1Gb ram nagyon kevés.

(#94318) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Általános felhasználásra (telefon, sms, email, IM, böngészés, navigáció) keresnék dual sim telefont, újonnan, kártyafüggetlenül, kettő kiszemelt közül kellene választanom, Huawei P8 Lite vagy Honor 4C.

Megéri a Huawei a felárat? Elsősorban a megbízhatóság és az időtállóság a szempont.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#94319) #21715712


#21715712
törölt tag

Szerintetek melyiket erdemesebb megveni samsung a3 2015os modell vagy samsung s4. Arban hasonlo lenne a ketto. Netezes,fotozas,zenehallgatas,par applikacio letoltese,navigalas a kivant felh. mod.

(#94320) csaba1203 válasza kutga (#94318) üzenetére


csaba1203
addikt

Mindenképpen megéri.Ha teheted nyomkodd meg élőben is őket és utána dönts.

[ Szerkesztve ]

(#94321) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

asszonynak kellene lecserélni a telefonját. gugliztam, olvasgattam, de azért kíváncsi lennék a véleményeitekre, hogy melyiket javasoljátok.
android minimum 4.4
max 5,1 - 5,2 kijelző
nagy aksi hosszú üzemidő !
dual sim (céges és saját kártya miatt)
új, kártyafüggetlen
kb. 70-85e
szerintem min. 1,5 GB RAM
telefonálásra, sms
folyamatos mobilnet, otthon wifi
folyamatos fb, viber, messenger
internetezés
folyamatos céges email szinkronizálás
néha fotózás és videózás
futó szoftver is lenne rajta, ezért futó órával szinkronizáció + zene hallgatás közben (1-2 óra) valamint GPS használat néha

vagyis viszonylag erős felhasználás (játékok nincsenek, vagyis nem fontos a "28 magos cpu benne")

nézegettem több márkát, de a sony-ra azt írták, hogy melegszik, lenovo p70 elég trágyának mondják a kameráját, a samunál a nevet meg kell fizetni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#94322) dokee78 válasza kutga (#94318) üzenetére


dokee78
félisten

Ha nem fontos a 4G és LTE akkor jó lesz a Honor 4C is.
Szerintem a mai világban igen is legyen 4G/LTE egy okos telefonban.

(#94323) RazorDaPro válasza lapartman (#94279) üzenetére


RazorDaPro
tag

Szia,

Hosszútávra ennyiért mindenképp a Nexus 5X-et tudom ajánlani. Megbízhatóbb hazai webshopokból (pl. [expansys]) a kisebb modellt 93-94000 HUF környékéért megkapod. Mivel sajnos nem bővíthető, használattól függően kellhet a nagyobb (32GB) is, az egy jó 10-essel drágább.

Saját tapasztalat alapján nyugodt szívvel ajánlom még a [OnePlus X-et] is. Ezt gyártótól 85ezerért megkapod, 16GB-os, de bővíthető.

3/32GB-os Xiaomi mi4c-t mondanám még, ha nem zavar a B20 LTE ("vidéki 4G") támogatás hiánya. Vagy ha kicsit vársz még, a mi4s-t (szebb, nagyobb tárhely + ujjlenyomat-olvasó). A 4c eustockon 80000 Ft volt legutóbb, esetleg érdemes lehet érdeklődni.

Én is hasonló cipőben jártam kb. egy hónapja, és azért választottam végül az OPX-et, mert az 5X még épp áresés előtt állt, a 16GB meg nekem kicsi volt. Mondjuk most sem vagyok benne biztos, hogy megérné a +20ezer Ft-ot, de mindenképp a Nexus a legidőtállóbb a felsoroltak közül.

Pixel 4

(#94324) kutga válasza csaba1203 (#94320) üzenetére


kutga
nagyúr

Okés, gyűjtök akkor még rá egy kicsit. MM-en kívül hol kapom még gyártói garanciával? Euronicsban akciós a P8 Lite, de csak egy év garival.

MOD
dokee78
+1 :R

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#94325) batai15 válasza RazorDaPro (#94323) üzenetére


batai15
félisten

fasza lenne ez a nexus, de a 2gb ram már kevés egy ilyen telefonba.

(#94326) Mr.Csizmás válasza batai15 (#94325) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

4/64gb oneplus 2? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#94327) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

3 telefon közül kellene eldönteni hogy melyiket éri meg a legjobban megvenni.

Huawei Honor 6
Huawei Honor 5x
Xiaomi Redmi Note 2 (ez olcsóbb egy huszassal)

Összességében melyik a jobb? Szoftvertámogatottság, kijelző, kamera, teljesítmény stb.

Köszi!

Üdv,
Dave

[ Szerkesztve ]

(#94328) csaba1203 válasza kutga (#94324) üzenetére


csaba1203
addikt

Pl:-itt
-[link]
Ebből lejön még a kuponkód is az 10% ha jól tudom.

(#94329) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Üdv!

Akinek már volt esetleg dolga az alábbi két készülékkel, tudna pár sort írni, hogy melyiket választaná?

Galaxy Note 4 és Galaxy S6 Edge Plus

Előre is köszönöm.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#94330) dokee78 válasza kutga (#94324) üzenetére


dokee78
félisten

Telekomnál egy okos órát adnak hozzá,majdnem elcsábultam én is.

(#94331) *Tata* válasza ThePoweR (#94327) üzenetére


*Tata*
senior tag

Ha ez segít a döntésben,a B20-at csak az 5x tudja!

(#94332) dokee78 válasza *Tata* (#94331) üzenetére


dokee78
félisten

Honor 6 nem tudja?
Biztos?
Mert azt ugye a Telekom forgalmazta.

(#94333) kutga válasza dokee78 (#94330) üzenetére


kutga
nagyúr

Vajon az is kétkártyás verzió? Vagyis két telekomos kártyát fogad? :U

Let the Zone take me if I am.

(#94334) batai15 válasza Mr.Csizmás (#94326) üzenetére


batai15
félisten

Bele olvastam a topikjába, gondok gyári szoft lassú, custom romok sem a legjobbak

(#94335) *Tata* válasza dokee78 (#94332) üzenetére


*Tata*
senior tag

Csak a 16gb-os Eu modellek tudják,a többi nem. :( [link]

(#94336) zojjektum


zojjektum
senior tag

Sziasztok! Az Euronics-es akció keretén belül én is megvettem a p8 lite-ot mivel elég sokan ajánlottátok a topikban. Ez és a lenovo p70 között gondolkodtam, a huawei még talán gyengébb is, de szoftveresen talán jobban kapja a frissítéseket úgyhogy e mellett döntöttem. (remélem nem fogom megbánni) :))

[ Szerkesztve ]

(#94337) kutga válasza zojjektum (#94336) üzenetére


kutga
nagyúr

Milyen garival adták?

Let the Zone take me if I am.

(#94338) mcll válasza dokee78 (#94330) üzenetére


mcll
senior tag

Igyen, így van! Mi is ezt választottuk. És elég jó az a kis óra is!
Amúgy korábban írtam hogy nem indult el. Le volt csontra merülve az aksi úgy érkezett. De feltöltés óta teljesen rendben van ez a Huawei P8 Lite. Gyors mint a villám, nagyon szép, semmi kivetnivalót nem találtunk eddig benne. Ja és a szoftvere nagyon hajaz az iPhone-ra. :) Kamerája fantasztikus.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#94339) zojjektum válasza kutga (#94337) üzenetére


zojjektum
senior tag

1 év telemax, de a hozzávaló kiskönyv azt írja:" Amennyiben a helyi törvények lehetővé teszik, a garanciát kiterjesztjük a készülékre huszonnégy (24), az akkumulátorra és ..."
Úgyhogy passz. :D

(#94340) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

A legolcsóbb, kiváló minőségű képet készítő okos telefont keresem! Ha tudtok ilyet kérlek jelezzétek.

Köszönöm.

(#94341) Sophia75


Sophia75
újonc

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Sehol nem találok se tesztet, se fórumot a Doogee F3 Pro-val kapcsolatosan.
Érdekelne, hogy mennyire jó a készülék, érdemes-e venni egy átlagos felhasználónak?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv.:
Kriszta

(#94342) Mr.Csizmás válasza customer114 (#94340) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vegyél 40-50 ezerért egy kompaktot, és 8-10e ft egy Nokia 108 :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#94344) Bdanyy válasza customer114 (#94340) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nokia n8

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#94345) Soybex válasza #46372352 (#94343) üzenetére


Soybex
őstag

Árkeret mekkora?

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#94346) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Másodtelefonnak, munkahelyre keresek telefont. Max. keretem 25-30K lenne. Szifon nem érdekel, minden más igen.
Kijelzőméret 4,5-4,8", és 4magos processzor. Ehhez társuljon legalább 1GB RAM. Sokat böngészek, így gyors legyen.
A segítséget köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#94347) RazorDaPro válasza batai15 (#94325) üzenetére


RazorDaPro
tag

Én is egy kicsit kevesellem (igazából csak a jövő aggaszt), de közel sem akkora ügy ez, hiszen stock Droid fut rajta. Simán elég annyira a 2 GB RAM, mint egy S6-nál a 3 (sőt, igazából az S7 4GB-ja sem nyújt sokkal több szabad memóriát). Szerintem jelenleg, ha nincs nyitva sok tab a böngésződben, nem fogsz észrevenni semmit. Néhány év múlva meg lehet, hogy számítani fog, de lehet, hogy egy új Androidnak még jobb lesz a memóriakezelése, és még jobban is jársz, mert ez megkapja a frissítést, a többi meg nem.

Egy kis olvasnivaló: [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 4

(#94348) Robertó79


Robertó79
tag

MI az a b20, honnan tudom hogy a teló tudja a 4g/Lte-t?
Akinek van Lenovo Vibe P1m- je az írjon már privit!!

(#94349) lapartman válasza RazorDaPro (#94347) üzenetére


lapartman
tag

Én is erre gondoltam, csak egyedül engem is a 2GB RAM aggaszt... Ennyi pénzért azért nem értem hogy 3-at miért nem tudtak még belegyömöszölni. Esetleg LG G Flex 2-t érdemes lenne még venni? Vagy nagyon gáz a Snapdragon 810 miatt?

[ Szerkesztve ]

(#94350) Myri


Myri
újonc

Sziasztok!

Elérkezett az idő, hogy én is belépjek az okostelefonok világába.

Még nem volt okostelefonom, ezért könnyen kezelhetőt szeretnék.
Az ár olyan max 30-35.000.-
Ha lehet akkor független, de jó a telenoros is.
Hosszú távra tervezem, ragaszkodó típus vagyok. :)
Hogy mire használnám? Telefonálás, sms, fontos, hogy legyen rajta Wifi, erős legyen kamerában, szeretek és sokat fotózok, amiket feltölthetek majd közösségi oldalakra. Azt hiszem ennyi.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv Myri

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.