Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88401) tvamos válasza tvamos (#88399) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mindig visszakanyarodik az agyam ehhez a ZOPO ZP330-hoz. Nem sok ez az 1/8GB, dehat nem power usernek lesz, a frekvencia sav meg, ha jol latom, megfelelo. 3G: WCDMA 900/1900/2100MHz; 4G: FDD-LTE: 800/1800/2600MHz. Sajnos a kamera...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#88402) Ájvé válasza tvamos (#88399) üzenetére


Ájvé
veterán

Típustól függően van olyan Redmi 2 Pro ami tudja a 900Mhz 3G-t.

[ Szerkesztve ]

(#88403) muszty


muszty
tag

Sziasztok!
50-60 körül melyik a legjobb telefont mostanság?

(#88404) w333 válasza muszty (#88403) üzenetére


w333
félisten

Redmi 2 Pro :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#88405) Emu


Emu
őstag

Kinéztem magamnak a Xiaomi Redmi Note 2-t azonban egy hete a fórumát bújva elkezdtem tőle félni. Egyelőre nagyon sok a szoftveres hiba, nem vagyok biztos benne, hogy küzdeni szeretnék vele. Tudtok ajánlani valami hasonlót, nem baj ha kicsit drágább, esetleg a kamerája is jobb. Meizu Note-t néztem, az annyira nem jön be.

(#88406) muszty válasza w333 (#88404) üzenetére


muszty
tag

Kicsit félek a noname márkáktól...

(#88407) w333 válasza muszty (#88406) üzenetére


w333
félisten

Egyáltalán nem noname ... az egyik legnagyobb és legjobb gyártó :K

Top 5 listában benne van, maga mögött hagyva az LG -t ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#88408) XDModesty válasza Emu (#88405) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Hasonló problémákkal küszködök én is... Már szinte teljesen eldöntöttem hogy megveszem, de a fórumot olvasva elbizonytalanodtam.

(#88409) monti0222w válasza Emu (#88405) üzenetére


monti0222w
addikt

Várd meg a Meizu Metál az is olcsó lesz, fém házzal, Helio X10-el, és jó a szoftver is, csak rá kell érezni megkell szokni a rendszerét. :)

(#88410) tvamos válasza Ájvé (#88402) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amit az eustock.hu-n árulnak, az pl. nem olyan, ha jól látom. Vagy nem tudom...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#88411) Ájvé válasza tvamos (#88410) üzenetére


Ájvé
veterán

Leírás alapján tényleg nem, de utána lehet kérdezni esetleg, ennyit talán megér.

(#88412) Bici válasza monti0222w (#88390) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, azért egy próbát megért a kérdés. :K

szimi57: :Y Ez mekkora "iPhone által ispirált" design... :DDD
Viszont nem tűnik rosszank a speckói alapján. :U Viszont ez sem tudja a 900Mhz-et 3G-n.
Asszem marad a Redmi 2 Pro, ha tényleg van 900MHz-et tudó változata.
Kössz azért a tippet! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#88413) ziiu


ziiu
csendes tag

Sziasztok. Telefon csere előtt állok. Egy Xiaomi MI2S cserélnék le. Használt telefont vennék helyette. Különböző oldalakon az alábbi pár telefont találtam árba jónak, de nem tudom eldönteni, hogy melyik a legjobb vétel. Ebbe kérném a segítségeteket.
Meizu MX3, Lenovo Vibe X2, LG G2, Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z1 és egy Xperia Z2, amibe kijelzőt kellene venni.

(#88414) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Barátnőm szeretne telefont Karácsony környékére.
Az igények, fontossági sorrendben: :DDD Esztétikus kinézet, kompakt méret (max ~4.7col), Android, viszonylag jó kamera.
Árkategória: kb. 60ezer
Független, vagy T-mobile jöhet szóba.

Első körben a Samsung A3-mat néztem, annak nagyon az anyaghasználata, és most már az ára is elég jó.
Néztem Huawei P8 Lite-ot, de eszméletlen szar anyagból van, én ilyet nem vennék szívesen a kezembe.
Néztem még Xiaomi Redmi 2 Prot, de szerintem a jobb hardverét, és nagyobb kijelzőjét szívesen elcserélné az A3 jobb anyagára és szebb kinézetére.

Köszi előre is a tanácsokat! :)

(#88415) lezuvius válasza _adaml21_ (#88414) üzenetére


lezuvius
őstag

Galaxy Alpha remek készülék jó kamerával és fém kerettel+ erős hardver van benne és remek Amoled kijelző és extraként ujjlenyomatolvasó is van benne. 60-70e használtan garival.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#88416) _adaml21_ válasza lezuvius (#88415) üzenetére


_adaml21_
őstag

Igen, én is néztem, tetszik is, de azt elfelejtettem írni, hogy csak új játszik.

(#88417) Rerrietllub


Rerrietllub
tag

Sziasztok.
Telefon vásárlás előtt állok. A vodánál lejárt a hűségem, így hosszabbíthatok. A kiszemeltek:
Sony M4 aqva, Htc Desire 626, Huawei P8 lite esetleg Alcatel Idol 3.
Árban nem sok az eltérés, most egy Htc Desire 500-at nyúzok két éve nagy megelégedéssel. Kíváncsi lennék a véleményetekre.
Előre is köszi.

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#88418) #70516736


#70516736
törölt tag

hi

telót keresek az alábbi tulajdonságokkal

5 vagy 5,5"
2gb ram
dual sim
Lte 800 B20
max 75K
új hazai garancia

ezeket találtam
5": P8 lite, vibe P1m, x5 pro, P70, zopo speed7
5,5": A7000, Zopo speed7 plus (80K),

melyik miért nem
esetleg valami más

(#88419) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen telót érdemes venni, ami a következő igényeket elégíti ki:

- mindenképp Microsoft-os legyen
- 4,5" - nagyon max 5"
- legyen benne vaku
- elég a tűrhető kamera az előlepi nem fontos
- legyen benne GPS
- telefonálásra, sms-ezésre, GPS használatra [néha] kellene, illetve netezni lehessen rajta, más app igazából nem fontos
- husszú távra szeretném [legalább 2 év]

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,
P3dr0

Egészség legyen és térerő!

(#88420) Ájvé válasza #70516736 (#88418) üzenetére


Ájvé
veterán

Esetleg még beveheted a listába Wileyfox Swift. Garancia nem hazai, de megbízható.
P8 Lite egyik sim slotba megy a micro SD kártya, de amúgy jó.
Vibe P1m ár/érték arányban nagyon gyenge, ilyen gyenge SoC-al ennyiért felejtős. Mondjuk erős benne az akksi is, de gyenge.
X5 Pro gyenge ebben a mezőnyben, kivenném.
P70 jó, főleg akksi miatt, kamera nem túl jó benne viszont.
A7000 csak 8GB ROM miatt kivenném.
Zopok nem rosszak, kamera azoknál se túl erős, viszont nem rossz a SoC és a 3 GB RAM.

(#88421) BenHans válasza harkhon (#88419) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Az írt felhasználásra egy Lumia 735 vagy 640 is tökéletesen megfelel (55-65k). Persze ha többet szánnál rá van jobb is.
Érdemes megvárni a black friday-t, pláne hogy edigitalnál 1 héttel előbb van, azaz most pénteken.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#88422) inkommenzurá


inkommenzurá
csendes tag

Sziasztok én egy brutto max 130.000 forintos telefonban gondolkodnék.

Lehetőleg legyen kicsi a kijelzője, de azért felbontása full hd, sokat olvasnék rajta, és plusszos dioptriám van ez azért nem elhanyagolható.
Egyébként játszani nem játszok, majd rajta, alapvetően email (abból sok) naptár, facebook tehát elég basic dolgokra használnám.
Ezen kívül fontos, hogy a kamerája azért ne legyen rossz, mert szeretek fényképezgetni, de az analóg gépemet nem hordozgatom magammal, meg hát a mobillal simán lehet előkapni és fényképezni, és ott nekem számít, hogy azért jó legyen.

Ami bennem felmerült az a Honor 7 az LG G3 és a Zenfone 2.
Személy szerint a Honor 7 felé hajlok, de nem értek a telefonokhoz (Honor 7-ben tetszik az is, hogy kicsi meg esztétikus).

Ha valakinek van ötlete, javaslata ezek közül, vagy más telefonok esetleg akkor kérem írjon, köszi.

(#88423) w333 válasza inkommenzurá (#88422) üzenetére


w333
félisten

Ilyen áron inkább már egy G4 -t vennék ... :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#88424) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Huawei P8 és LG g4 közül melyiket vennétek? Kicsit az lg felé hajlok, szerintetek?

(#88425) inkommenzurá válasza w333 (#88423) üzenetére


inkommenzurá
csendes tag

Neked írom, de másnak is ha esetleg ír, a 130 a max. és ez teljesen max., mert több pénzem nincs rá, és nem is lesz a kövi 2-3 évben. Nyilván jó lenne meg jobb lenne, de nem tehetem meg.

(#88426) motoflug válasza Charx (#88424) üzenetére


motoflug
őstag

G4-et venném mindenképpen.

(#88427) diegho válasza inkommenzurá (#88425) üzenetére


diegho
nagyúr

130-ért van G4.

(#88428) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Ha GSM boltban veszem meg a Samsung készüléket, majd beregisztrálom a Samsung oldalán, akkor érvényes rá a 2 év garancia?
Vagy GSM-nél nem vásárolt készüléket nem lehetséges beregisztrálni?

(#88429) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!

Páromnak keresünk valami telefont, de én egyáltalán nem vagyok képben a droidok terén, ezért segítséget szeretnék kérni, mert ő sajnos ragaszkodik ehhez a rendszerhez...

- Árkategória: max. bruttó ~60-70.000 Ft
- új
- Hol vennéd meg? telekom vagy megbízható bolt
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? ~2-2,5 év, igen best-buy is érdekel természetesen
- Mire használnád? telefonálás, fényképezés, facebook, internetezés, zenehallgatás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? android
- Milyen kialakítású telefont keresel? érintőkijelzős

Tetszenek neki a htc, illetve a lenovo készülékek, de ha más van, szívesen megnézzük. Samsungot egyáltalán nem szeretne.
A felhasználásnál a sorrend számít, tehát örülne egy jó kamerának és mivel nő jó lenne, ha nem csak feketében lehetne kapni a készüléket.
Nem tudom, mit szokás még leírni, remélem a fenti paraméterekre tudtok mondani néhány készüléket.
Előre is köszi a segítséget! :)

(#88430) Sanyi.mTs válasza _adaml21_ (#88428) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

előfordulhat, h a gsm boltos távol-keleti verziósat árul, akkor bukta az egész

(#88431) inkommenzurá válasza diegho (#88427) üzenetére


inkommenzurá
csendes tag

Jó árukeresőn van 128-ért is, de pl. edigitalban meg 180k arról nem is beszélve, hogy szolgáltatóknál mennyi...jó, most látom btelnél 130 ezer, de, hogy ilyen helyekről még sosem vettem telefont, meg nem tudom mennyire kéne, gondolom érthető a bizonytalanságom. Főleg, hogy 1x vettem eddig telefont azt is T-Mobilnál még anno.

(#88432) BenHans válasza lovace (#88429) üzenetére


BenHans
addikt

Szia :) Huawei P8 Lite jó választás lenne. Ajánlom hogy most péntek hajnaltól figyeld az edigital oldalát, mert 1 héttel előbb van náluk a black friday és jó esély van arra hogy jelentős kedvezménnyel tudod megvenni.

Mobilarena [teszt] és van belőle fehér és arany is. Személyes tapasztalat alapján is ajánlom.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#88433) lezuvius válasza inkommenzurá (#88422) üzenetére


lezuvius
őstag

Honor 7 jó választás lehet, de a G4-ben sokkal jobb kamera van és szebb és élesebb kijelző. Esetleg még a Galaxy S5 is remek kamerával rendelkezik és vízálló is +FHD AMOLED kijelző van benne vagy a legkisebb méretű köztük a Galaxy Alpha is jó választás lehet bár az csak HD felbontású.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#88434) inkommenzurá válasza lezuvius (#88433) üzenetére


inkommenzurá
csendes tag

Jó de 130-ért lehet normális helyen venni G4-et ami nem távol-keleti verzió vagy valami ilyen turpisság?

(#88435) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek! Ma holnap lejár a hűségem, és jelenleg S4 minim van. Két telefont is kinéztem magamnak. Az egyik Huawei P8 lite, a másik pedig galaxy alpha lenne. Amire használnám, az a kamerázás, online rádió, net és játék.Melyik készüléket ajánljátok a kettő közül?

(#88436) phanze


phanze
aktív tag

Sziasztok! :)
Oppo find 7-et hol lehet újonnan venni?
Találtam oppomart-on de nem tudom hogy az megbízható e valakinek ,volt e már vele tapasztalata?
:)

(#88437) lezuvius


lezuvius
őstag

Ha minden igaz ITT 126.990Ft

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#88438) csmat válasza inkommenzurá (#88422) üzenetére


csmat
senior tag

Vagy z3 compakt, ha fontos hogy minnél kisebblegyen( bár azt nrm szokták valamiért ajánlani)

Vagy a korábban említett samsung alpha. Én legalábbis most ezeken gondolkozom, mert hasonló feltételek alapján keresgélek..

[ Szerkesztve ]

(#88439) #70516736 válasza Ájvé (#88420) üzenetére


#70516736
törölt tag

lemondok a b20-ról és marad az meizu m2 note
a p70-nel szemeztem de csak az egyik sim tud adatforgalmat, mind a két kártyámon van nett :(
a zopokban meg nem bízok nem mellesleg 30k val olcsóbb a meizu

(#88440) ADAM1337 válasza #70516736 (#88439) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mindegyik 2 kártyásnál tudtommal 1 foglalat tud aktívan netet.
Legalábbis honor 6-nál, és az dual active is.
A netet a 4g-s kártya kezeli a másik meg 2g, de szabadon váltható a foglalat.

(#88441) Ájvé válasza #70516736 (#88439) üzenetére


Ájvé
veterán

Esetleg még Xiaomi Redmi Note 2, erősebb benne a SoC, akku időben mondjuk gyengébb. SD kártya viszont külön van, nem a 2. sim helyén, mint Miezu M2 Note-ban.

[ Szerkesztve ]

(#88442) #70516736 válasza Ájvé (#88441) üzenetére


#70516736
törölt tag

nem jön be a xiaomi sok a pöcsölés a szoftverrel, zabálja a ramot
volt tudom (note 4g)
az a 11gb nekem bőven elég

[ Szerkesztve ]

(#88443) Ájvé válasza #70516736 (#88442) üzenetére


Ájvé
veterán

Miezu se különb szerintem, ott is több előre telepített szoftver van, stock közeli készüléket vegyél akkor (Moto X Play). Egyébként van rá AOSP, sőt lehet hogy CM is. MIUI meg nem olyan rossz, nem tudom mit olvastál róla, de stabil és elég gyors is, rengeteg funkcióval, bár ezt vagy szeretik általában vagy utálják. 2GB RAM meg bőven elég mindenre, fele szabad alapból.
Zopo-ba egyébként nincs sok minden, elég stock közeli (mondjuk engem kérdezel inkább venném a Redmi Note 2-t és tennék fel rá AOSP-t).

[ Szerkesztve ]

(#88444) #70516736 válasza Ájvé (#88443) üzenetére


#70516736
törölt tag

nem olvastam használtam fél évig és a hócipőm televolt a heti frissítésekkel
a ram fele meg csak az újraindítás után szabad szépen felzabálja a rendszer 2-3 nap alatt

az asszony kapott egy meizut egy hónapja, ma el is adtam a zenfont annyira jó az a teló, remélem megjön péntekig

[ Szerkesztve ]

(#88445) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Az alábbi két telefon közül melyik az ajánlottabb, ha hosszú távra szeretném az eszközt?
Lenovo A1000
Allview P4 Life
Fő felhasználás nincs.
Esetleg BlackBerry Q5
Ezeket sok paraméter alapján választottam:
max 4" kijelző
min 1GB RAM
vaku
max 40k HUF
Köszönöm előre is!

(#88446) w333 válasza Petyás (#88445) üzenetére


w333
félisten

Ezeket gyorsan felejtsd el ... ilyen áron inkább egy Galaxy Ace 4 :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#88447) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! :R

Egy lány ismerősöm szeretne egy új mobiltelefont venni.
Keret 60 ezer forintnak megfelelő összeg. Facebook és egyéb csevegő programokat használna, pár alap játék (gondolom ilyen candy crush és társai), és egy elfogadható kamerát szeretne mellé.

Mit tudtok ajánlani? T-mobilos a hölgy

Köszönöm válaszotok! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#88448) Petyás válasza w333 (#88446) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm szépen, de nekem az túl nagy.
Illetve az esztétika, nekem nem kell lekerekített telefon.
Amúgy megnéztem, jó telefon, jó az AMOLED kijelző.

(#88449) mike1334 válasza #70516736 (#88444) üzenetére


mike1334
veterán

Melyik Meizut vetted? M2?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#88450) w333 válasza Petyás (#88448) üzenetére


w333
félisten

Az a baj hogy ilyen kis méretben csak nagyon gyenge akadós telefont fogsz kapni!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.