Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87701) zombinyul válasza libamajas (#87671) üzenetére


zombinyul
addikt

Nalam nem jo helyen kapizsgalsz, a Samsungokat nem veszem telefonszamba. :D Iszonyat sok problema van veluk, S2-tol felfele. Tamogatottsag hulladek, taccsviz hulladek, ketpofara tomi a ramot, de cserebe laggos mint allat. Az S3 meg eleve mar nagyon elavult szeria, gyenge, es TW mellett 1 giga ram kevesebb a semminel... En a helyedbe azon nem gondolkodnek.

libamajas: alapjabaveve jo kunstrukcio lenne, viszont se a tamogatottsaga, se az Android megbizhatosaga nem 100-as rajta. Legalabbis egyik ismerosom telefonjabol kiindulva. Sonyt en ma mar nem vennek, meg az abszolut flagship Z5-nel is hallottam panaszt, hogy 1 hetes telefonon elkezdett a Droid laggolni. Nem egyszeru...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#87702) Martin1910


Martin1910
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy honnan érdemes telefont venni, ha nem szolgáltatótól veszem? Az XXL GSM-t szoktam nézegetni, de feltűnt, hogy ott olcsóbbak a telók, ez miért van?

A másik kérdés a telefon, szeretnék egy újat és örülnék, ha ajánlanátok párat.
Elvárásaim:
- Android
- Készítsen elfogadható képeket (este is)
- Gyors rendszer, ne nagyon akadjon (nem játékra kell)
- 100-150k között legyen
- max. 5, 5,1-es kijelző

Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#87703) SybenX válasza Martin1910 (#87702) üzenetére


SybenX
őstag

GSM boltokból nem szabad venni semmit.A semmi garancia az oka,hogy olcsóbb és a kétes eredetük.
Ennyi pénzért OnePlus X [link]
Vagy ha még belefér akkor Nexus 5X : [link]

[ Szerkesztve ]

(#87704) Ájvé válasza Martin1910 (#87702) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért mert külföldi sok esteben más régiós telefonokat adnak el, van hogy magyar nyelv nélkül. Garanciát pedig a bolt biztosítja, szóval nem hivatalos szervíz.
Este nem sok telefon tud értékelhető képet készíteni, talán LG G4 lenne a megfelelő választás.

(#87705) Traianus


Traianus
tag

Sziasztok!

Xiaomi Mi4C 32GB és a OnePlus X közül melyiket ajánlanátok és miért? Netezésre, zenehallgatásra, néha fényképezésre használnám. A OnePlus X mellett szól, hogy talán kevésbé kockázatos a beszerzése mint egy Xiaominak ilyen-olyan webshopokból, a bővíthető tárhely és a 800 MHz-es LTE is jól jöhet, a 4C viszont kicsit korszerűbb SoC-cal rendelkezik és nagyobb az akksija is. Előre is köszi a válaszokat!

(#87706) monti0222w válasza fecaga21 (#87700) üzenetére


monti0222w
addikt

Megéri, de egy tízessel drágában van a Xiaomi Redmi Note 2 az jobban megérné. :K

Martin1910: Huawei P8, Honor 7. :K

Traianus: Mi4c-t választanám, mondjuk a One x jobban néz ki de mint írtad hardveresen gyengébb, a szoftverben is a Mi 4c jobb szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#87707) Martin1910


Martin1910
csendes tag

Köszi mindenkinek, volt egy ilyen sejtésem, hogy a garancia miatt olcsóbb. :)

(#87708) Ájvé válasza Traianus (#87705) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi4c mellett szól a lokalizált rom, jobb hardver és valószínűleg fényképező, gyors töltés sem utolsó, vannak megbízható források és szerintem Oneplus X beszerzése sem megbízhatóbb.
LTE és memória bevethetőség viszont az 1+X mellett szól. Mi4c esetén talán érdemesebb a 32GB-os verzióban gondolkodni, abban 3GB RAM is van, az se hátrány.

(#87709) diegho válasza Ájvé (#87708) üzenetére


diegho
nagyúr

A Oneplus-ra 2 év visszük-hozzuk garancia van.

(#87710) mb702


mb702
tag

Sziasztok!

Ajándék gyanánt keresek telefont:

- új
- max 4-4,5 coll kijelző (kis kézbe kellene, minél kisebb a telefon, annál jobb :) )
- android vonal
- dual sim
- értesítési led
- fontos lenne a 4G-LTE (800 MHz/B20)
- nem játékra kell
- kamera minőség sem olyan fontos
- max. 50-60 ezer Ft-ig

Van (egyáltalán) ilyen telefon? Ha igen, osszátok meg velem.
Köszönöm előre is!

(#87711) Peterzon94


Peterzon94
tag

Sziasztok, LG G Flex2, vagy LG G3 között vacilálok, szerintetek melyik jobb? Esetleg 100ezer FT alatt hasonló, esetleg jobb telefont tudtok ajánlani? :)

(#87712) diegho válasza Peterzon94 (#87711) üzenetére


diegho
nagyúr

A G Flex2 a kezdetekben elég problémás volt, nem véletlenül ilyen olcsó, most nem tudom mi a helyzet vele. A G3 jobb vétel szerintem, bár érdemes utánaolvasni a Flex2-nek, mert a hardver bitang, de az optimalizáció botrányos volt.

(#87713) Krisz79


Krisz79
őstag

Okostelefonunk már van, használtok hozzá órát? Ha igen milyet érdemes néznem S6-hoz?
Esetleg van saját topicja?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#87714) Tofipok


Tofipok
csendes tag

Sziasztok!
3 telefon között vacilálok, a ti véleményeteket kérném!
Alcatel OT Idol 3 4.7
Samsung Galaxy A3 (Egyébként ki az a Sam? És miért énekelt??? :DD )
LG G4c

Még lehetőleg ma kéne válasz!

Tofipok

(#87715) samu2062 válasza PinkyTheOnly (#87688) üzenetére


samu2062
aktív tag

Az SP-ről gyorsan lebeszélnélek a saját érdekedben.Elavult telefon.Egyszerűen nem bírja az újabb alkalmazásokat és egyre nagyobb frissítéseiket.Emiatt rettentő lassú,lefagy,újraindul.Támogatottsága nincs,szoftverfrissítést több mint egy éve adtak ki rá utoljára és android verziót sem kapott újabbat hivatalosan a 4.3-nál.Szóval nem lenne jó választás szerintem.Az m2 újabb kiadású arra még talán adnak ki javításokat,ha probléma lenne vele.Tudásra viszont vetélytársa az Sp-nek.Szóval a kettő közül inkább az.

[ Szerkesztve ]

(#87716) basaja válasza Ájvé (#87698) üzenetére


basaja
senior tag

Köszönöm😃

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#87717) motoflug válasza Peterzon94 (#87711) üzenetére


motoflug
őstag

Ez egy jo kérdés. A flex elég bika gép, de "csak" 2GB rammal van szerelve, viszont FHD kijelzot hajt. Tudtommal már nincsenek gondjai, kamerában ugyanazok, úgyhogy nem könnyű, én is gondolkozom mindkettőn.

(#87718) Martin1910 válasza samu2062 (#87715) üzenetére


Martin1910
csendes tag

Támogatom. Nekem most SP van, de nem ajánlom. Alig van rajta valami, de belassul, előjön a sárgulás (ha jól tudom ez ennél a típusnál gyakori).

(#87719) szeva000


szeva000
addikt

Sziasztok!
venni szeretnék egy CUBOT X9-et . Kérdésem az lenne, hogy az oldalában lévő sim/SD tartó az miként működne? Csak az egyik mehet bele egyszerre? Nekem mindenféleképpen kell a két sim és az SD is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#87720) ObiWan13


ObiWan13
tag

Sziasztok.

A Honor Plax 5X-ről mi a véleményetek?

(#87721) Ájvé válasza ObiWan13 (#87720) üzenetére


Ájvé
veterán

Majd ha megjelent akkor kérdezd inkább.

(#87722) Peterzon94 válasza motoflug (#87717) üzenetére


Peterzon94
tag

Néztem pár videót, meg próbáltam minél többet olvasgatni róla, a G3 kamerája 1 kicsit szebb képet csinál, de ugyebár ott van, hogy a flex2ben a snapdragon 810 hamar melegszik, viszont a g3 kijelzője miatt az ő procija is hamar felmelegszik + nem beszélve a hálózati droppokról, meg 1-2 külső dolog :U

(#87723) motoflug válasza Peterzon94 (#87722) üzenetére


motoflug
őstag

Ugyanezekre jutottam én is. Mondjuk azt nem tudom, hogy a flex 2 megkapja-e a 6.0-át.

(#87724) GEPESZ66 válasza Tofipok (#87714) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A G4c ben csak 1GB RAM van.Az Alcatel nem biztos,hogy igazán megbízható.Szerintem A3.

(#87725) Peterzon94 válasza motoflug (#87723) üzenetére


Peterzon94
tag

Passz, de lehet inkább a biztosra megyek, és a G3al lepem meg magam az ünnepekbe :)

(#87726) cidalain válasza szeva000 (#87719) üzenetére


cidalain
veterán

1 sim + 1 sd VAGY 2 sim
2 sim +1 sd nem megy egyszerre ahogy nezem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87727) motoflug válasza Peterzon94 (#87725) üzenetére


motoflug
őstag

Egyikkel sem jársz rosszul. ;) Természetesen a 3GB-os verziót válaszd.

(#87728) amol válasza monti0222w (#87604) üzenetére


amol
addikt

Erősen esélyes de azért érdekelne milyen gondok vannak vele, mert írtátok hogy az S5, ami szintén benne van a kalapban kevésbé problémás. Illetve hogy mi a baj a G3-mal mert bár 5.5" mégis a legolcsóbb ami "mindent" tud.

(#87729) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Lehetőségem van, hogy Sanghajból egy ismerősöm hozzon egy telefont. Gyorsan el kellene döntenem, hogy mit is kérjek. a határ kb 200 dollár. Inkább kicsit kevesebb, mert az asszony kitér a hitéből. Ezt a határt egy picit túlfeszíti a Xiaomi MI3 de ha itt sokan javasoljátok, akkor bevállalom az ajtócsapkodást :)

Ugye egy ilyen lehetőségnek az előnyei, hogy nem kell szállítási díjat illetve talán vámot fizetni, mert úgy hozná, mint a saját mobilját. egy hét múlva itt is lenne...

A kérdés az, hogy mit érdemes venni?
- legyen stabil
- szép a képe
- szép fényképet csináljon
- használható legyen a GPS
- a mobilnet gyorsasága sem lenne hátrány
- hosszú üzemidő
- nem játékra kell, de gondolom az erős hardver a fentieknek is kedvez
- ne pusztuljon bele, hogy ha a skype fut rajta
- egyelőre nem fontos a dupla sim...

A Galaxy S advance után egy Huawei P6-ra váltottam. Az előbbi a mobilnet terén volt egy hulladék, illetve szeretett belassulni, az utóbbi valószínűleg kissé selejtes, mert komolyan tud melegedni, a GPS-ből inkább kilép e miatt, hetente egy alkalommal eldobja a hálózatot, és kéri a pin kódot, de szép a képe, egész gyors a net rajta és jó kézbe venni.

Szóval, ha van ötlet, szívesen fogadom. A hét elején le kéne adnom a rendelést...
Köszi!

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#87730) Mr.Csizmás válasza littlerock (#87729) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mi3 :K nokia 3650 mellett a másik telóm, amire visszavágyok....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87731) szeva000 válasza cidalain (#87726) üzenetére


szeva000
addikt

köszi..akkor ez kilőve..mit érdemes venni kb 120$-ig? most egy ulefone be x-em van, de ráültem :D :D
így 1cm nem működik az érintőn :D vagy vegyek egy ugyanilyet? bajom nem volt vele igazán.

(#87732) Peterzon94 válasza amol (#87728) üzenetére


Peterzon94
tag

G3nál a térerő néha ingadozik, a kijelző elválik a burkolattól, meg a jack aljzatnál megreped a ház, ezek az ismert hibák, persze attól is függ ez, hogy mennyire dobálod a telefont :DDD

(#87734) amol válasza Peterzon94 (#87732) üzenetére


amol
addikt

Már nem tudtam szerkeszteni, szóval az S6-tal milyen gondok vannak?

(#87735) Ájvé válasza littlerock (#87729) üzenetére


Ájvé
veterán

Történetesen Mi3 készülékem van, megpróbálok minden szempont szerint legminimálisabb elfogultsággal válaszolni:
-megfelelő ROM-al stabil, van hazai közösségi oldal, saját hazai gyártású ROM amiből száműztek minden felesleges programot
-szép a kijelzője, szerintem kifogástalan, szinte tökéletes betekintési szögekkel, magas maximális és kellően alacsony minimális fényerővel, talán tűző napon nem a legtökéletesebb, de maximum fényerőre állítva akkor is használható
-szép fényképet csinál, vannak sokkal jobbak is már, de szerintem nincs semmi kivetni való benne, Sony IMX135 Exmor van benne egyébként (pl. LG G2-3-ban is ez van többek közt)
-GPS jól működik, párszor használtam már élesben és semmi akadás, jelvesztés vagy hasonló nem volt
-csak 3G képes a mobil, ha itthon használod és vodás vagy akkor nem lesz gond, mivel elég nagy a lefedettsége, másik két szolgáltatónak közel sincs ennyi, ott már problémás lesz és nem ártana egy 4G-s 800Mhz képes készülék
-ez relatív, 5 óra körüli képernyő használat megvan vele, én átlagosnak mondanám az üzemidőt, viszont készenlétbe nagyon keveset fogyaszt 1%-ot merül egy éjszaka, van hogy ki se jelzi és 100%-ot mutat reggel
-ma is elég erősnek számít a hardvere, szerintem nem igen akad játék amivel ne birkózna meg, még teljesítmény módba se szoktam kapcsolni, bár csak egyszerűbb játékokkal szoktam játszani
-nem pusztul bele a skype futtatásába, sőt simán mehet mellette még jó néhány és menni fog ugyan úgy
-Mi3 nem dual simes
Nézz be a topikjába esetleg még.
Egyébként ilyen árban van még Meizu M2 Note is, ennek üzemideje nagyon jó, hardver gyengébb, de te nem játszol, kijelzője is jó, fényképezésben gyengébb a Mi3-nál, ez mellett dual simes és 4G-t is tudja, bár LTE 800Mhz-et nem tudja. Tapasztalatokat mondjuk nem tudok róla, topikjába kérdezz szerintem.
Mondjuk ha már lesz ajtó csapkodás akkor inkább ezt venném Mi 4c, mindenben jobb a Mi3-nál, de sok tapasztalat nincs róla, a lényeg viszont vagyis lokalizált ROM elérhető rá.

(#87736) zombinyul válasza amol (#87733) üzenetére


zombinyul
addikt

A nagytobbsegnek nem mukodik igy az S3, maradjunk annyiba. Ahogy a nagytobbseg nem tud romolgatni se.
A G4 rendszerszinten tokeletes (iszonyat jol optimalizalt, borzaszto jo ramkezeles, kimagaslo tamogatottsag), pedig meg egy rootot se kapott. Egy dologba tudok belekotni vele kapcsolatba, hogy barmennyire minosegi az anyaghasznalat, a kerete karcolodos muanyag. Kb. ez az egy gyengepontja van.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#87737) amol válasza Tofipok (#87714) üzenetére


amol
addikt

;)

zombinyul A stock 4.3 valóban nem volt fényes. Szilikon tokot használok, ezen sincs egy karc se szóval az kiküszöbölhető. A G4 130k plusz a töltő (S6 123k együtt) most S5 épp nincs, megvárom milyen akciók lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#87738) Peterzon94 válasza amol (#87734) üzenetére


Peterzon94
tag

ITT lenyitod a téma összefoglalót, le van írva róla mindent amit tudni érdemes :)

[ Szerkesztve ]

(#87739) rzerge


rzerge
aktív tag

Üdv!
Ti melyiket választanátok?
Xiaomi redmi 2 pro
Meizu m2 mini (nem note) :DDD

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#87740) amol válasza Peterzon94 (#87738) üzenetére


amol
addikt

Mire végigolvastam elment a kedvem az egésztől :D
Sok problémáról nem írnak de domború kijelző ennyiért? Ne már. Az a gond hogy az S5 (ha lesz még) alig jön ki olcsóbban ha vezeték nélkül szeretném tölteni.
G3 szoftveresen rendben van? Azt olvastam hogy a nagy felbontású kijelzőt nehezen kezeli és lassú. Valamint sajnos csak a 2/16GB verzió van náluk.

(#87741) Peterzon94 válasza amol (#87740) üzenetére


Peterzon94
tag

G3ból csak is a 3/32-eset szabad venni, mindenhol azt írják, hogy az valamivel gyorsabb meg több frissítést kap. 3/32est szolgáltatónál nem kapsz egyébként, de neten olcsóbban meg tudod rendelni, mintha vodafonnál vennél 2/16ost. 1+1 év garit is megkapod rá. Egyébként amiket problémákat leírtam azt garanciálisan javítják :)

(#87742) ObiWan13


ObiWan13
tag

Sziasztok.

Lenovo Vibe X2 Pro-ról vélemények?

Megéri az árát, vagy inkább másik telefon hasonló árban?

(#87743) amol válasza Peterzon94 (#87741) üzenetére


amol
addikt

Csak a gyári garanciás cuccok érdekelnek. Két Telenor előfizetés van, az egyiken fél éve ketyeg a hűség tehát "hülyeség" lenne nem elhozni egy telefont a másikra is. Akár csak eladásra. De abból csak akkor van pénz ha a beszerzési ár lényegesen alacsonyabb mint az értéke (ezért hoztam el 640LTE-t RMA-ban) és akkor még ott van hogy el kell adni.
Most olvastam hogy a G4 nem kapott alapból Qi hátlapot, így már lényeges az árkülönbség.
Szóval várás hónap közepéig, nincs messze.

Jól gondolom hogy az S5 Neo egy kicsit le van butítva S5-höz képest? Hogy domborít Snapdragon 801/Adreno 330-hoz képest az Exynos 7580/Mali-T720MP2? Több mag, alacsonyabb órajel. De legalább nem fityeg az USB porton a fedlap.

(#87744) Peterzon94 válasza amol (#87743) üzenetére


Peterzon94
tag

Esetleg várhatsz a black fridayre is ami november 27-e körül van, hátha akkor még olcsóbban ki tudsz hozni valami telót. :) Proci téren nem vagyok jártas, de amennyire olvasgattam őket, az exynos szépen odaveri a snapdragont. :)

(#87745) Ájvé válasza amol (#87743) üzenetére


Ájvé
veterán

Közelébe sincs az Exynos 7580 a Snapdragon 801-nek. Durván MT6753 szintjén van, nem rossz, de S801 jóval erősebb.

(#87746) amol válasza Peterzon94 (#87744) üzenetére


amol
addikt

Nem vagyok híve az egymás taposásának párezer forintért de majd meglátjuk, egy héten biztos nem fog múlni.

Ájvé Köszönöm. Kár érte, van pár pozitív fejlesztés is. Talán ha olcsóbban adnák.

(#87747) zombinyul válasza amol (#87737) üzenetére


zombinyul
addikt

Olcsobb az S6 mint a G4? Mi a franc?
Egyebkent en mikor vettem meg nagyjabol egy arba voltak. Nekem a G4 megerne egy kis tobbletet. :) De kinek mi. Egyebkent nekem is tokba van. Sot, az is karcolta ossze a legjobban, egy gyari Quick Circle. :D Magyaran: LG-ek kiadtak egy gyenge leretu telefont, es hozza egy tokot ami odab*sz neki. Hat koszi.
De meg igyis imadom, nem adnam oda semmiert. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#87748) amol válasza zombinyul (#87747) üzenetére


amol
addikt

Olcsóbb, ráadásul vezeték nélküli töltővel együtt. A G4-hez ha jól tudom a spéci hátlapot is meg kell hozzá venni. A bőr nem sérülékeny?

[ Szerkesztve ]

(#87749) zombinyul válasza amol (#87748) üzenetére


zombinyul
addikt

Valamilyen elofizeteses csomag?
Nem kell hozza kulon hatlap. Egy 50Ft-os chip, vagy egy gyari Quick Circle tok kell a vezetek nelkuli toltes tamogatottsagahoz.
Az elso szerias bor elvileg kopik, gyakorlatilag meg nalam nem, pedig nyaron vettem a telefont, tehat szerintem meg bennevan az elso szeriaba. Mondjuk nalam egy vekony atlatszo szilikon tok vedi (igaz, van akinek abban is megkopott).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#87750) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ha az LG G2-re is csak Lollipop mehet, 6.0 már nem, akkor már mindegy ha S4-et vesz az ember nem?Arra sem lesz új android már

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.