Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80101) Zeki válasza Dani811 (#80099) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az edigital.hu knálatából:
honor 6 plus, honor 6, htc one mini, one plus one, iphone 5c.

(#80102) torokbalazs válasza Ájvé (#80097) üzenetére


torokbalazs
csendes tag

Köszi a választ szerinted jó vétel?

(#80103) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!

Androidos okostelefont szeretnék vásárolni, kb. 100 ezerig ÁFA-val, akár kínai rendelés is szóba jöhet. Alapvetően az ár/érték arány fontosabb a márkánál, de a dzsunka kínai gyártókat azért hagyjuk.

Az egyik legfontosabb szempont a kamera minősége, ezen belül is a gyors indítás és reakcióidő, valamint kevés fénynél vaku nélkül is minél jobb képeket csináljon. Emellett meg ugye a szokásos: erős hardver, jó aksi, friss rendszer, stb.

A Oneplus One-t és a Xiaomi Mi4-et nézegettem, de egyelőre nem tudtam közülük választani, egyik sem az igazi. Ahogy látom, a Mi4-nek ugyan gyors a kamerája, de kevés fénynél az is elég vérszegény, a 1+1 pedig egyenesen gyalázatos. Viszont annak meg a többi aspektusa szimpatikusabb, pl. a szoftver, és hogy 64 GB/LTE is van ugyanezen árkategóriában, míg a Mi4-ből elvétve van csak 64-es, jó áron pedig még egyáltalán nem láttam. Jó lenne harmadik, negyedik, ötödik opció is. :)

Várom a tippjeiteket, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#80104) Ájvé válasza torokbalazs (#80102) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem igen, kategóriájában (100 körül) az egyik legjobb, tudása bőven jó, jókat is írnak róla. Ha nem játszol nagyon akkor olcsóbb alternatívákat lehetne mondani, de szerintem megéri a Honor6, hosszabb távon meg főleg (3GB RAM, erős SOC).

(#80103) krisi047:
Telefonoknál inkább csak nappali fotókkal számolj, este nem igazán van alkalmas készülék fotózásra, akkor inkább kompakt fényképezőgépben kell gondolkodni.
Mi4 elég jó képeket csinál vagyis telefonos körökben, S6 és kifejezetten fotós célzattal készült mobilok jobbak csak jelentősen nála. Egyébként Mi4-nél lehet záridőt állítani manuálisan, persze stabilan kell tartani, legjobb fixen rögzíteni, de sokkal jobb fotókat lehet vele este csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#80105) monti0222w válasza Dani811 (#80099) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, szóba jöhet még a Xiaomi Mi4, és a Meizu Mx4, nyugodtan merem ajánlani. :K

krisi047: Honor 6, Honor 6 Plus jó kamera van mindkét készülékben, illetve a fent nevezett Meizu-t is megnézheted még. :)

[ Szerkesztve ]

(#80106) krisi047


krisi047
aktív tag

Köszi a válaszokat. Megmondom őszintén a MIUI-tól tartok egy kicsit, anno a Redmi Note-on a V5 nem volt túl szimpi, bár az lehet inkább a telefon érdeme volt. A V6 viszont nem tűnik rossznak videók alapján. Mennyire élénk a Mi4 esetében a Romolás? Vannak használható stock Lollipop romok, ha esetleg nem jönne be a MIUI? Illetve van tippetek, honnan érdemes rendelni LTE és/vagy 64GB verziót jó áron?

(#80107) voyager4.4 válasza torokbalazs (#80095) üzenetére


voyager4.4
senior tag

+ 1 a honornak

no fate but what we make

(#80108) torokbalazs


torokbalazs
csendes tag

De mibe gondolod jobban, ha a P8 újabb és jobb specifikációja van az akkumulátoron kívül. Nekem egy napos üzemidő szükséges.

(#80109) hegyitaho


hegyitaho
tag

megválaszoltam magamnak a pár napja feltett kérdésemet mivel pont ezt a választ nem kaptam rá de hátha másokat is érdekeli:
50k HUF, 2 giga ram, kijelző: HD és max 4.7" => Xiaomi Redmi 2 Pro Xiaomiforsale.com-on 51k volt szállítással

[ Szerkesztve ]

(#80110) Ájvé válasza krisi047 (#80106) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen van rá 5.1 stock rom (hivatalos forrásból) is szóval nagyon megy a romolás rajta, ezen kívül sok más modrom elérhető még rá (pl Mokee, én annyira nem követem, MIUI nekem teljesen jó). Magyar MIUI egyébként elég jó, sok sallangot kiszednek belőle, lényeg marad csak.
Mi4 csak LTE-be jelent meg, úgyhogy mindegy honnan veszed, ha eredeti Mi4-et kapsz.

(#80111) Zeki válasza Ájvé (#80110) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Xiaomi még mindig nem gyárt 800MHz LTE-n is működő telót.

(#80112) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Ugyan nem ide tartozik de remélem tudtok segíteni. Megjött ebayről a kijelző védő üvegem, és adtak hozzá ilyen ragacsot, meg tisztító kendőt, és míg utóbbival csak csak kitalálom mit kell csinálni, a ragacsok mire valók?

(#80113) Devas válasza TeebyKay (#80112) üzenetére


Devas
őstag

Portalanítani. Szöszöket leszedni.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#80114) TeebyKay válasza Devas (#80113) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor áttörlöm a nedves aztán a száraz kendővel, utána a ragacsokkal leszedem ami maradt és úgy rakom rá?

(#80115) Devas válasza TeebyKay (#80114) üzenetére


Devas
őstag

Videot nézd meg.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#80116) TeebyKay válasza Devas (#80115) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi :)

(#80117) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

Amelyik telóhoz azt írják hogy német nyelvű menüvel, arra root nélkül fel lehet hajítani könnyedén magyar nyelvű menüt, pl újrarakással?

Illetve szoftvergarancia ér valamit?

[ Szerkesztve ]

(#80118) Zeki válasza Devsey (#80117) üzenetére


Zeki
nagyúr

Telója válogatja. Nem az újrarakás oldja meg, hanem vagy másik rom, vagy rom frissítés (és ekkor multilang lesz).

(#80119) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok!

Nincs egy éve, hogy Redmi 1S-t vettem, miután az itteni topicjában rengeteg jót olvastam róla.
Kár volt. Ennyire megbízhatatlanul működő műszaki cuccom még nem volt. Volt eleinte memóriakezelési hibája, azóta CM-re váltottam. Piszkosul rosszul kezeli a mobilnetet, rendszeresen elveszti a kapcsolatot és akár percekig képtelen újracsatlakozni. A headset-et is gyatrán kezeli, van, hogy a zenét nem tudja vele leállítani, nem tudok hívást lerakni stb. Ezek nálam alapfunkciók (lennének).
Ezért keresnék megbízható telefont.

Szempontok:
- Dual SIM (normál méretű)
- Kisebb kijelző (zsebre vágható): 4" közelében. Redmi pl. már nagy.
- 2 mag
- min. 768MB RAM
- 16M színű kijelző

Ár: max. 40-50e.
Néztem pl. a Samsung S Duos 2-t.

(#80120) Devas válasza whatnot (#80119) üzenetére


Devas
őstag

Kis telefonok listája ötletadónak (később bővítem):

115 mm APPLE iPhone 4
118 mm Microsoft Lumia 435
119 mm Microsoft Lumia 532
121 mm Allview P4 Life
121 mm SAMSUNG S7275 Galaxy Ace 3
122 mm SAMSUNG GT-I8200 Galaxy S3 Mini
124 mm APPLE iPhone 5, Krüger&Matz Mist
125 mm SAMSUNG I9195 GALAXY S4 MINI, Jiayu G2F, Moto E 1st gen,
GIGABYTE Roma (R2) Plus, ZTE Blade Q Mini
126 mm LG Optimus F6
127 mm Sony Z3 compact, Sony Z1 compact, LG L70, LG L65, LG F70
128 mm LG Fino, LG F60
129 mm SAMSUNG SM-G357 Galaxy Ace 4, Philips Xenium W6500
130 mm SAMSUNG Galaxy Core 2 Duo, LG Leon, Nokia Lumia 635,
SAMSUNG Galaxy A3 SM-A300, LG G2 Mini, Moto E 2nd gen,
ALCATEL onetouch Idol 2 Mini S, Moto G 4G

Blackberryk között is vannak kissebbek, például Q10.

Allview P4 Life-ban van Mini-SIM és Micro-SIM foglalat is. (normál SIM az a bankkártya méret)

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#80121) Zeki válasza whatnot (#80119) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez érdekes, a lányom is használ egy 1S-t egy éve, de semmi baja vele. Pedig a gyári szofttal megy.
A telekomtól egy "használt" lumia 735 nem rossz vétel. Se hűség, se domino.
Vagy kisebb a 635
mégkisebb az experia e1

(#80122) whatnot


whatnot
őstag

Lehet, előbb akkor visszarakom a miui-t, hátha azt közben meghegesztették. Ha meg nem, megy vissza garanciában.
A szempontok közül kihagytam, hogy Android teló legyen :)

(#80123) Ájvé válasza Zeki (#80111) üzenetére


Ájvé
veterán

Ettől függetlenül Mi4 LTE-s minden esetben, nem az volt a kérdés, hogy B20-at támogatja vagy nem.

(#80119) whatnot:
Miui V5-el jó a memória kezelés, a többi hiba lehet a CM rom hibája is, főleg ha Miui-n nem voltak ilyenek.
Samsung S4 mini inkább, bár ennyiért csak GSM boltban kapod meg.

[ Szerkesztve ]

(#80124) maestro87


maestro87
őstag

Hali!

gsmarena.com-on hogy szűrjek 4G-s mobilokra? LTE Band hányast válasszak ki?

(#80125) #22743424 válasza maestro87 (#80124) üzenetére


#22743424
törölt tag

[link] Itt a bal oldali listában PHONE FINDER arra katt, ott 4G LTE Band 20 ( 800 ) majd nyomd meg a jobb oldalt felül a SHOW gombot . A gombban található számok a találatokat jelzi, megnyomására kilistázza neked 70 darabot. Célszerű szűkíteni, hogy elférjenek a keresett modellek a 70 darabban.

[ Szerkesztve ]

(#80126) DS39 válasza #22743424 (#80125) üzenetére


DS39
nagyúr

Magyarországon minden szolgáltató a 800 MHz-es tartományban tolja a 4G-t?

(#80127) Zeki válasza DS39 (#80126) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem. 800MHz a vidék, 1800MHz a város, 2600MHz a városi extra sebesség (ez szerintem kevesebb helyen van).

(#80128) maestro87 válasza #22743424 (#80125) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi! :R Csak azt nem tudtam, hogy melyik Bandot válasszam.:)

És akkor mi a különbség band 3 és band 9 között? Mindkettő 1800MHz. Nem valami jó ez a szűrés, mert a Lumia 735-öt pl. nem listázza ki. Ha az összes 800-ast és 1800-ast kiválasztom, akkor megint nem fogja kilistázni. :F

[ Szerkesztve ]

(#80129) DS39 válasza Zeki (#80127) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi az infót.

maestro87: ez jó kérdés, viszont ahogy nézem a band 3(1800), 7(2600), 20(800) kell ha azt nézem, mely modelleket forgalmazzák itthon a szolgáltatók LTE-képesként, és ezeknek ilyen band-ek vannak feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#80130) maestro87 válasza DS39 (#80129) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, kipróbálom, remélem nem fog kihagyni egy mobilt sem.

(#80131) villamos


villamos
őstag

A következő kérdés merült fel bennem: Vegyek Navon Mizu F550 -et, vagy inkább ne vegyek, nézzek valami mást? Most 43k a legközelebbi teszkóban... :)

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#80133) voyager4.4 válasza villamos (#80131) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ezek a Navon-ok nem túl minőségi valamik. Inkább ne.

no fate but what we make

(#80134) villamos válasza voyager4.4 (#80133) üzenetére


villamos
őstag

Köszönöm a választ! Akkor tovább keresgélek.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#80135) Zeki válasza villamos (#80134) üzenetére


Zeki
nagyúr

Telefont telefongyártótól, és ne szitáztatótól.

Kolléga Beex nevű hányadékkal szívta meg, 2 éves korára már jó ha elmegy 2 órát az akku.
Az asszony Lenovója meg másfél napot még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#80136) villamos válasza Zeki (#80135) üzenetére


villamos
őstag

Az a legnagyobb baj, mint már kifejtettem, hogy az összes gyártó átállt a micro -sim foglalatra. Ez normális esetben nem jelentene semmilyen problémát, csakhogy az én esetem nem az, mert nem az enyém a sim.
Maradnak a kínai gyártók, a kérdés az, hogy melyik közölük a kevésbé dzsunka?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#80137) Zeki válasza villamos (#80136) üzenetére


Zeki
nagyúr

Xiaomi Redmi 1S normál sim kártyás. A mall.hu-ról.
Az meg hogy nem a tied a sim... és? Egy csomó mobilos boltban ingyen vagy fillérekért kivágják neked.

(#80138) motoflug válasza motoflug (#79947) üzenetére


motoflug
őstag

Valakinek tipp?

(#80139) monti0222w válasza motoflug (#80138) üzenetére


monti0222w
addikt

Nézegetted a M1-t láttalak a topicjában ezek szerint nem győzött meg az ott hallottak, páromnak azóta megvettem a M1-t 32 GB-s verziót, kapott még egy Piston 3-s fülest és boldogan használja. Visszatérve az ajánlásra merem ajánlani az M1, ezen kivül a Honor 6-t, viszont ha méretben nagyobbat szeretnél akkor simán mehet a Honor 6 Plus is, olvas utána van topicja eléggé best szerintem. :K

(#80140) motoflug válasza monti0222w (#80139) üzenetére


motoflug
őstag

Az en hulyesegem,de a gariban jo lenne a hazai,es a G3 nem sokkal lenne dragabb a jelenlegi arfolyamon. Honor 6 plus meg sajna 130k. :(

(#80141) monti0222w válasza motoflug (#80140) üzenetére


monti0222w
addikt

Beszélj [vele], hátha másképp fogod látni a dolgokat. :)

(#80142) #03372544 válasza Zeki (#80137) üzenetére


#03372544
törölt tag

Neki nem vágni kell, hanem "hozzátenni", azért használ átalakítót.

(#80143) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Apámnak keresek okostelót, most térne át a jól bevált gombos nokiákról.
Szempontok:
-legyen olcsó (<25e)
-lehet használt
-lehet akár t-függő
-ne legyen egyből elavult szoftveresen
-használhassa problémamentesen navigációra
-ne legyen túl nagy, szerintem max. 4,5"
-egyáltalán nem kütyübuzi, úgyhogy ne kelljen mókolni

Ezek alapján Lumia 635-nél van jobb vétel (hirtelen találat)? pl. ez.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#80144) erahurka válasza somasz (#80143) üzenetére


erahurka
félisten

635-ből az 1 gigás verzióra törekedj. Sajnos az új Lumiák elég nagyok, 5" szinte az összes új modell.

(#80145) SaGa59 válasza somasz (#80143) üzenetére


SaGa59
őstag

Lumia 435. 4", Windows 8.1, lesz rá 10 is, 1 GB RAM, igaz, csak két magos a proci, de a leírtakat tudja.
Újonan, függetlenül két kártyás verzió 25k körül...

T-nél előfizetéstől függően 0-27 rugó között...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#80146) hroberto válasza somasz (#80143) üzenetére


hroberto
veterán

Esetleg Lumia 532. Talán belefér 25 ezerbe.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#80147) Shingen


Shingen
addikt

Ehhez mit szóltok:
[link]

風林火山

(#80148) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,
Szeretnék venni egy okostelefont.
Körülbelül 160 ezer forintom van rá,de örülnék ha olcsóbban lenne:-) Jó kamera nagyon fontos a videó készítés annyira nem .Játszani szeretnék rajta.A garancia vesztés nélküli bootloader nyitás is jó lenne .Köszönöm szépen előre is.

(#80149) Zeki válasza Shingen (#80147) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szupenek néz ki, de baromi drága. Pláne mire ideér majd.

(#80150) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok erre valaki tudna valamit ajánlani ?

Szeretnénk telefont vásárolni csak nem tudjuk milyent.Független vagy Tmobile .
Kijelző ne legyen 4,2 collnál kisebb.
Jó lenne ha nem lassulna nagyon be mint pl a régi xperia arc telefon. Meg ne írja ki ,hogy memória megtelt. Úgy értem pár program után.
Amire lenne használva.
Messenger skype túrázás. Tehát jó lenne ha rendes gps lenne amivel lehet a garmin mellett tracklogolni.
Valamint garmin vagy polar pulzusmérő övvel működne.
Locus biztos telepítve lesz a túra miatt.
Ár 50ezer ig. Ha belefér.
Viszont ha nincs ilyen telefon. A pulzusmérés nem gond ha nincs csak a gps legyen ok. Lte készülék kellene mert felénk nincs 3g hanem most fejlesztik az Lte rendszert
Köszi a segítséget.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.