Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79301) erahurka válasza bobby_30 (#79300) üzenetére


erahurka
félisten

Kevesebb RAM fájni fog, gyenge a kijelző és a proci. A kamera fix fókuszos. Győzd meg a 635 1 gigás változatáról. Ez alá nem szabad menni mert csak szenvedni fog vele.

(#79302) BenHans válasza bobby_30 (#79300) üzenetére


BenHans
addikt

Igen, pl gyengébb SoC. A 635 1GB-hoz viszonyítva még ott a fele annyi RAM is mert az 530ban csak 512MB van. A belső memória is kevesebb 635-8GB, 530-4GB. Időtállóbb lenne a 635 1GB.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#79303) Conan8


Conan8
csendes tag

Sziasztok !

Lg G3 Vagy Huawwei Ascend Mate 7-et vegyek, melyik a jobb, olvastam mind a 2 ről,
a Huawei már elég nagy, de nem tudom, hogy mennyire időt álló,arra lennék kiváncsi, hogy most mit vegyek?,
a mai nap kellene még eldöntenem,e két telefon közül filózok,melyik a jobb nektek?

Köszi a segitségeteket !

Mit rendeljek meg? :)

Üdv.,
Con :R

Let The Force Be With You ! ;)

(#79304) D3LL


D3LL
csendes tag

Sziasztok!

Max. 100 ezer forintért melyik most a legjobb telefon?

Fontos, hogy jó első és hátsó kamerákkal rendelkezzen.

(#79305) Devas válasza D3LL (#79304) üzenetére


Devas
őstag

Honor 6-ot szokták ajánlani.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79306) tjokai válasza w333 (#79149) üzenetére


tjokai
senior tag

Tegnap megnéztem személyesen a T-Pontban majdnem mindegyik szóban forgó készüléket, nyomogattam, tapogattam, szagolgattam őket, stb...

Huawei P8: őt nem sikerült megnéznem, éppen készlethiányos volt, de jövőhéten már sikerül vele is megismerkednem.
Samsung Galaxy S6 - S6 Edge: valahogy nem igazán jött be, számomra az a lekerekítés a kijelző két szélén nagyon "bucsús" hatást kelt(szvsz képeken sokkal jobban néz ki), nem beszélve arról h emiatt és az üveg borítás miatt jobban kiakar csúszni a kezemből a készülék, mint egy élő ponty. A sima S6 egy fokkal jobb, de az meg iszonyat vékony, majdnem kényelmetlen a fogása:F
Samsung Galaxy Note 4: nem rossz, egész pofás készülék, de már nagyon határeset a készülék mérete a mindennapokra. Ez az egy negatívuma számomra első kipróbálás után, minden más ötös.
LG G4: ő győzött meg a legjobban, barna bőr hátlapos modellt sikerült kipróbálnom. Hát mit mondjak, gyönyörű telefon! Ez a barna bőr hátlap szemtelenül elegáns, az egész készülék nagyon egyben van. Egyedül a hátlap tartóssága miatt aggódnék, h mennyire kopásálló az a festett bőr :F Most jár a készülék mellé egy HBS900 Bluetooth headset is, így meg főleg megéri a vétel.

Úgyérzem leszűkült a kör 2 készülékre, a Samsung Galaxy Note 4-re és LG G4-re, de picit jobban húzok a G4 felé, valószínűleg ő lesz a kiválasztott :U :R Bár még a Huawei P8-at azért megvárom :U

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#79307) pitrikzoli válasza tjokai (#79306) üzenetére


pitrikzoli
csendes tag

A bőr javítható,akár kopott ,akár repedt😃.

(#79308) tjokai válasza pitrikzoli (#79307) üzenetére


tjokai
senior tag

Igen, tudom. Gyönyörű az a barna bőr a dupla varrással, szerelem volt első látásra :U Ráadásul megy is a kocsim üléseihez a színe, az is ugyanilyen barna bőr :)) ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#79309) Remekelek28 válasza tjokai (#79306) üzenetére


Remekelek28
őstag

A bőrrel mindig vigyázni kell,ha igazi. De szerencsére jár hozzá egy műanyag hátlap is ajándékba. Igy tudod váltogatni,ha szükséges.

(#79310) tjokai válasza Remekelek28 (#79309) üzenetére


tjokai
senior tag

Komolyan? Ezt nem tudtam :N

Üdv!

(#79311) Remekelek28 válasza tjokai (#79310) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igy van. Minden bőr hátlapos készüléknél a doboz tartalmaz egy normál hátlapot is. A topicjába szinte mindenki irt róla.

[ Szerkesztve ]

(#79312) Conan8 válasza tjokai (#79306) üzenetére


Conan8
csendes tag

Sziasztok !
Lg G3 Vagy Huawwei Ascend Mate 7-et vegyek, melyik a jobb, olvastam mind a 2 ről,
a Huawei már elég nagy, de nem tudom, hogy mennyire időt álló,arra lennék kiváncsi, hogy most mit vegyek?,
a mai nap kellene még eldöntenem,e két telefon közül filózok,melyik a jobb nektek?
Köszi a segitségeteket !
Mit rendeljek meg? :)
Üdv.,
Con :R

Let The Force Be With You ! ;)

(#79313) tjokai válasza Conan8 (#79312) üzenetére


tjokai
senior tag

Gondolom ezt az üzenetet nem csak nekem szántad, mert engem címeztél meg :U

Csak az LG G3-ról tudok mondani pár szót, azt már használtam. Nagyon imádtam, nagyon szerethető készülék, mérete is pont jó.Egy nagy negatívuma van, amivel nem tudtam kibékülni sosem....Telenor 3G hálózaton, vidéken eszeveszett módon dobálja a térerőt sőt gyakran el is veszti teljesen.Ha jól tudom ez G3 szériahiba az antenna rossz helyen történő elhelyezése miatt....vagy valami ilyesmi :U :D

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#79314) Conan8 válasza tjokai (#79313) üzenetére


Conan8
csendes tag

Szia.

Köszi a gyors váalszt, igen nem csak téged, mert holnaptol másik honapom indul, és ma van az utolso napom, hogy valami telot vegyek, és ebben a 2 ben gondolkodok, hát én is vidéken lakok, lehet akkor mégis csak a huawei-nel kellene maradni, azt mondják nem rossz márka, ezt néztem ki, mind méretben, mind teljesitményben, gondolom nem egy rossz telo, mobilarénán is jokat irtak rola, tehát lehetezt rendelem meg, köszi az infokat, ha eesetleg tudomást szetzel,hogy melyik lenne a jobb, vagy te melyiket vennéd meg, a 8 mag vonzová tett, meg a 6 collos kijelző, nekem zte blade superem van, 4.5 kijelzovel 1 giga rammal, és nem olyan nagy szám, mert hol vantérero, hol nincs és elégé bosszant,, amiket csinál ez is már két éves telo.
Amugy ha meg is kapom, mivel nekem normál a simem, ez meg micros,s a tteloszámiok itt vannak a simemen, hogy tudom áthordani a telefonkönyvem a simrpl,hogy ne kelljen mindent ujracsinálnom, valahogy át lehet helyezni egyik simrol a másikra, vagy löttek a teloszámaimnak?
köszi a válaszod.

Let The Force Be With You ! ;)

(#79315) TeebyKay válasza TeebyKay (#79282) üzenetére


TeebyKay
őstag

Erre van válasz? Bocsi nem tudom van-e ilyesmivel foglalkozó topic.

[ Szerkesztve ]

(#79316) tjokai válasza Conan8 (#79314) üzenetére


tjokai
senior tag

Mentsd át a névjegyek telefonmemóriába a SIM-ről, majd a régi telódba egy adapterrel tedd be az új SIM-et és visszamásolod a névjegyeket telefonmemóriából az új SIM-re. Lehet van egyszerűbb megoldás is, ha így van, biztosan megfogják írni mások. Én sem vagyok nagy telefonguru, én így csinálnám ahogy leírtam :B

Üdv!

(#79317) m1lan válasza Devas (#79294) üzenetére


m1lan
őstag

A 8.0 -> 8.1 (Black -> Cyan) között jelentős különbség van. Nem csak új funkciókat kapott, hanem a "motorháztető" alatt is sok mindent változtattak.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#79318) Krisz79


Krisz79
őstag

Azt hiszem leszűkült a kör...
Honor6 vs Lg g3...
Előbbi akkora kijelzővel rendelkezik mind az előző készülékem. Ugyanúgy Full Hd. (Nexus5)
Szebb kijelzőt irnak rá és jobb , gyorsabb kamerát..
De a tesztjeitek alapján csak a : Tetszett minősitést kapta.
[link]
Ugye több magot,több ramot,de még csak mindig 4.4.2-t. (Jelenlegi : 5.1.1)

G3: Nagyobb készülék (félek,h nem tudom megszokni.),nagyobb kijelző, jobb kamera.
Aksi a nagy kijelző végett nem túl rózsás üzemidő,előfordulhat akadás,lagg.
A kamera jobb.
Árban a 2 készülék hasonló árat képvisel.
Kérdés,melyik lehet jobb választás?
Ha véleményetek szerint van jobb vétel,szivesen venném. 5-max:5,5" jó kamera,támogatottság,stabil működés,jó megjelenés!)
Új ára nem szeretném,ha 150nél több lenne.
Úgyis megpróbálok használtba olcsóbban találni.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#79319) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Üdv. Melyiket érné meg?

Első lehetőség: Z3 Compact vagy Galaxy Alpha?
Második lehetőség: Z3 Compact vagy Galaxy Alpha vagy Honor 6?

(#79320) Polllen válasza Ashiyo (#79319) üzenetére


Polllen
nagyúr

Milyen szempontok alapján?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79321) monti0222w válasza Krisz79 (#79318) üzenetére


monti0222w
addikt

Válaszoltam a Honor topicban, a Mi 4-t még megnézhetnéd nagyon jó kis telo, Lenovo Vibe X2-t. :)

Ashiyo:Honor 6. :)

[ Szerkesztve ]

(#79322) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Gyermekemnek (11 éves) keresek egy Androidos telefont. Mivel vodafonos feltöltős kártyát használ egy régen "levetett", félig-meddig működő, tetűlassú telefonnal (xperia ray), rögtön eszembe ötlött a Vodafone Smart Prime. A célra teljesen megfelelne, de amikor megláttam élőben, elszörnyedtem a méretein.

Mi a véleményetek az Acer Liquid Z410-ről? Itt fürgének tűnik, állítólag az MTK7632(M) elég jól sikerült SOC.

Max 40-et szánnék a dologra.

(#79323) Zeki válasza adabra (#79322) üzenetére


Zeki
nagyúr

41-ért ezt vedd:
Redmi 1S
vagy
THL T6Pro 40-ért

(#79324) Madness87


Madness87
csendes tag

Sziasztok!

Galaxy Alpha-val és Xperia Z3-al nagyjából azonos képességű, kompakt méretű (max 4,7-es kijelző) , aktív dual simes telefont keresek. Tudnátok ajánlani valamit?

(#79325) trebrona válasza Zeki (#79323) üzenetére


trebrona
nagyúr

11 éves gyereknek azért lehet, hogy túl nagyok lennének.

adabra (#79322): Vodafone feltöltőkártyás LG Leon jó választás lenne szerintem.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#79326) monti0222w válasza Madness87 (#79324) üzenetére


monti0222w
addikt

Meizu M2 tudja, a soc valamivel alatta van az emlitetteknél. :) .

[ Szerkesztve ]

(#79327) trebrona válasza adabra (#79322) üzenetére


trebrona
nagyúr

Vagy LG L70.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#79328) #22743424 válasza Madness87 (#79324) üzenetére


#22743424
törölt tag

4,7"-os kijelzővel,olyan tudással mint az említett két készülék hát ( vakarom a fejem ) :)

(#79329) Madness87 válasza #22743424 (#79328) üzenetére


Madness87
csendes tag

Hát nekem is ez a bajom. A két említett telefon tökéletesen megfelelne, de sajnos egyik sem dual-simes.Akkor úgy néz ki marad a Honor 6, talán majd megszokom a méretét. :D

Ez a Meizu M2 nem is lenne rossz, de ahogy olvasom még be sem mutatták.

(#79330) Scorce


Scorce
tag

Sziasztok!

Szomszédom megkért, hogy tudnék-e neki szerezni egy ütés, törés, vízálló telefont. Discovery V8-at nézte ki magának, amit tud szerezni 33-ért,de még picit sokalja ezért 20-30 e FT közötti alternatívák érdekelnék. Androidos belépőszintű megteszi, csak jó védve legyen a telefon, mert hajlamos földhöz vágni. :D

Előre is köszönöm!

(#79331) #22743424 válasza Scorce (#79330) üzenetére


#22743424
törölt tag

256MB ram ,könyörgöm inkább vegyen nyugtatót ezért a pénzért :)

(#79332) monti0222w válasza Madness87 (#79329) üzenetére


monti0222w
addikt

Június 30. :) Szerintem megéri rá várni az asszonynak M1 Note-ja van, hát csak lessek milyen gyors, meg nem rossz. a Flyme OS.

[ Szerkesztve ]

(#79333) Scorce válasza #22743424 (#79331) üzenetére


Scorce
tag

Na igen, de nem lehet megmagyarazáni neki! :) Keményfejű. Tudtok valami érdemlegeset? 20-30-ért vegyen telefont, és vegyen rá fasza tokot, meg kijelző védőüveget?

(#79334) Zeki válasza trebrona (#79325) üzenetére


Zeki
nagyúr

10 éves lányom egy rózsaszín redmi 1s-t használ.

(#79335) trebrona válasza Zeki (#79334) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kivétel erősítő a szabályt. :R

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#79336) #22743424 válasza Scorce (#79333) üzenetére


#22743424
törölt tag

Felesleges mert azt az erőhatást nem bírja ki amikor földhöz vágja az ember. Az ütésállóság a leejtett telefonokra vonatkozik nem pedig arra, hogy fogom és földhöz vágom.Azok a tokok meg az üveg sem bírják az ilyen irányú erőhatásokat.Persze biztos vannak ilyen készülékek is de nem 20-30 ezer forintért.Vannak még caterpillar,evolveo telefonok de ilyen árban csak hagyományos készülékek.

(#79337) adabra válasza Zeki (#79323) üzenetére


adabra
senior tag

Köszönöm.
Redmi 1s helyett már inkább a Redmi 2 -t venném. Összeszorított foggal pedig a 2gb -os verziót...

Az említett THL mellett meg talán csak az szól (az eredetileg kinézett Vodafone Smart Prime -mal szemben), hogy szolgáltató független. A mérete kb ugyanaz, a többi paramétere uaz v gyengébb. De a lényeg: nagy és nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#79338) Zeki válasza adabra (#79337) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igazándiból nekem csak az a bajom a xiaomival, hogy cseszik a 800MHz-es LTE sávra.
Ennyiért talán windowsos Lumiák tudják a 4G-s mobilnetet.
De a 2 gigás xiaomi elég erős amúgy. :)

(#79339) hans989 válasza Conan8 (#79314) üzenetére


hans989
tag

Két egyszerű megoldás is van:

1) lemented a mostani telód SD kártyájára a névjegyeidet, majd ezt az SD kártyát berakod az újba és onnan felmásolod rá. 99% hogy működik, de sajna olyan hibák lehetnek (mint nekem is volt az LG-mnél) hogy first name=keresztnév és a last name=családnév pont felcserélődnek. Furcsa mert tudtommal dél-koreában is a vezeték név van elől és a kereszt név hátul, bár gondolom az EUR-régióba szánt romoknál csak nálunk van ez így, ám kicsi ország vagyunk és sajna nem is figyelnek ránk különösebben.

2) ha a mostani telóddal szinkronizálod a gmailes e-mail fiókodra a névjegyeket. Majd az új készülék bekapcsoláskor amikor megadod ugyanazt a gmailes e-mail címedet úgyis felajánlja a szinkronizálás lehetőségét (már ha nem lesz olyan pofátlan, hogy engedély kérés nélkül meg is csinálja :)) )

Leellenőrizni úgy tudod, hogy biztosan sikerült-e szinkronizálni a névjegyeidet, hogy megnézed a Google Névjegyek weboldalt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#79340) Ájvé válasza Scorce (#79333) üzenetére


Ájvé
veterán

(#79341) Ájvé válasza Ájvé (#79340) üzenetére


Ájvé
veterán

Esetleg még HTC Desire 310, de ez már nagyon az alja.

(#79342) #81562624


#81562624
törölt tag

sziasztok,
én csak annyit, hogy: lenovo a7000 nagyon ajánlott 40-50k-s kategóriában! :) a kijelzője picit nagy, de amúgy teljesen korrekt az egész telefon! :K

(#79343) ghost364 válasza #81562624 (#79342) üzenetére


ghost364
senior tag

Kapható valahol Magyarországon?

(#79344) Linda1 válasza ghost364 (#79343) üzenetére


Linda1
aktív tag

A Mall.hu-n, 45290ft.

(#79345) Steve1988 válasza #81562624 (#79342) üzenetére


Steve1988
tag

Hali!

Nekem is megjött még előző héten a készülék, ennyi pénzért simán megéri. A kamera rossz fényviszonyok között nem az igazi, de lehet vele nagyon szép képeket is lőni. Az akksi egyelőre max 1 napos, de lehet én nyúztam túl sokat. :)

Féltem az 5,5-ös képernyőmérettől, de egyáltalán nem vészes. Akadás szinte nem is volt még, megbízható, gyors eddig a telo. :)

(#79346) TeebyKay válasza Steve1988 (#79345) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor ha minél jobb ár érték arányú telefont akarok beszerezni lehetőleg olcsón, talán ez a legjobb választás? Van ami versenybe száll vele +-20,000 forintos kategóriában?

(#79347) ghost364 válasza Linda1 (#79344) üzenetére


ghost364
senior tag

Köszi! :) Igazából ez és a Honor 4C között vacillálok, nem tudom melyik lenne jobb döntés. Melyik Soc jobb, a Kirin 620, vagy az MT6572m?

[ Szerkesztve ]

(#79348) motoflug válasza Steve1988 (#79345) üzenetére


motoflug
őstag

Van saját topikja?

(#79349) #81562624 válasza Steve1988 (#79345) üzenetére


#81562624
törölt tag

egyelőre nekem is 1-1,5 napos az aksi, de én is sokat nyomkodom (zenehallgatás, viber, messenger...).
a kamera valóban nem a legjobb, viszont nem fényképezésre vettem a telót.
a kijelzője "csak" hd felbontású, de nagyon szép képet ad. jó fényerő, gyönyörű színek...
akadást én sem vettem észre... :)

(#79350) myk74 válasza ghost364 (#79347) üzenetére


myk74
senior tag

Ugyan ebben a dilemmában vagyok(Honor 4c,Lenovo A7000),csak nekem még bejött a képbe az Asus zenfone 2 ZE500CL.Nem tudok dönteni :)
Viszont a lenovo pofátlanul olcsó ;)

Nincs kéz Nincs csoki!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.