Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79551) Zeki válasza csoki46 (#79550) üzenetére


Zeki
nagyúr

Változó. A nagyon-nagyon olcsó Nokiákból több volt a rossz. Amúgy netes vásárláskor 2 hét az elállási idő. Tehát 2 héten belül visszaküldöd, vagy visszaviszed az egyik Telekom boltba.

(#79552) juve600 válasza Zeki (#79549) üzenetére


juve600
nagyúr

szted érdemes innét venni ??

max ha nem jó visszaküldöm ??

ezek kiállitott telok lehetnek ?

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#79553) kali válasza juve600 (#79552) üzenetére


kali
legenda

szia,

érdemes lehet, nem ritkán küldenek bontatlan/új vagy alig használt és kifogástalan/szép állapotú készüléket, amennyiben meg nagyon problémás, úgy élsz az elállási lehetőséggel.

(#79554) juve600 válasza kali (#79553) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#79555) csoki46 válasza kali (#79553) üzenetére


csoki46
aktív tag

Jól gondolom, hogy garancia nincs ezekre a telefonokra?

(#79556) juve600


juve600
nagyúr

[link]

ilyet-ennyiért ??, 6 éves gyereknek lenne

(#79557) kali válasza csoki46 (#79555) üzenetére


kali
legenda

változó, eszköze válogatja, ha jótállás nincs is, egy év szavatosság adott, illetve nem ritka, hogy a szolgáltató szerint csak egy év szavatosság van, de olyan készüléket küldenek ki, aminek a jótállásos javítása is megoldható a gyártói /szerződéses szervizen.
olyan is előfordult már, hogy valaki bontatlan iphone-t kapott használt gyanánt, beaktiválta és kapott egy év gyártói jótállás.

(#79558) myk74 válasza juve600 (#79556) üzenetére


myk74
senior tag

Ha azt akarod hogy játék közben földhöz vágja,akkor igen :).
Bocs!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#79559) juve600 válasza kali (#79557) üzenetére


juve600
nagyúr

az általam linklet 5e ft-os telo esetében is ?

illetve még ezt néztem
[link]

[ Szerkesztve ]

(#79560) Zeki válasza kali (#79557) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, az én ájfónom (vagyis az asszonyé) is ilyen frissen beaktivált. :)

(#79561) Blackmirror válasza juve600 (#79559) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Rendeld meg amíg van szvsz
5000Ft az hatalmas bukta lenne ha fél év múlva elromlana?
Akkor ne vedd meg.

14 napod van az elállásra, azalatt csak kiderül hogy van-e gubanc.Próbáld meg,ennyiért nem nagyon kapsz semmit.

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#79562) csoki46 válasza Zeki (#79560) üzenetére


csoki46
aktív tag

Sorry, de 15 perce rendeltem meg az Alcatelt :/

(#79563) Zeki válasza csoki46 (#79562) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mi azzal a baj?

(#79564) csoki46 válasza Zeki (#79563) üzenetére


csoki46
aktív tag

Hogy 1 db van csak szerintem

(#79565) juve600


juve600
nagyúr

Hiba történt a kérés feldolgozása közben

ezt irja ki ha valamelyiket meg akarom venni

(#79566) Zeki válasza juve600 (#79565) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet elfogytak a maradékok, vagy csak szimplán szar az oldal. Mert az sűrűn van.

(#79567) #22743424 válasza juve600 (#79565) üzenetére


#22743424
törölt tag

Valami gubanc van én is csak belépni tudok a fiókomba de azután semmi.

(#79568) csoki46 válasza juve600 (#79565) üzenetére


csoki46
aktív tag

Nekem sem sikerült elsőre vagy 10 percet szenvedtem vele mire jó lett. Kitartás!

(#79569) juve600 válasza csoki46 (#79568) üzenetére


juve600
nagyúr

én már fél órája szivok vele :D

Technikai karbantartás! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#79570) csoki46 válasza juve600 (#79569) üzenetére


csoki46
aktív tag

Mire pályázol, ha szabad tudni? :)

(#79571) juve600 válasza csoki46 (#79570) üzenetére


juve600
nagyúr

huawei y300 5e ft

ha nem vagyok belépve akkor látom a kosárba
ha belépek akkor meg kiirja hogy nem jó
Hiba történt a megrendelés során. Kérjük, ismételd meg a műveletet később!

[ Szerkesztve ]

(#79572) csoki46 válasza juve600 (#79571) üzenetére


csoki46
aktív tag

Nekem is azt írta, hogy hiba történt aztán egyszer csak jó lett. Hihetetlen, hogy egy telekommunikációs vállalatnak ilyen rettenetes oldala legyen.

(#79573) csoki46 válasza juve600 (#79571) üzenetére


csoki46
aktív tag

Sikerült végül is?

(#79574) Bdanyy válasza juve600 (#79571) üzenetére


Bdanyy
addikt

Hú az még akkor is drága lenne, ha ők adnák az 5k-t érte. Az használhatatlan egy telefon.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#79575) bubuka80 válasza Bdanyy (#79574) üzenetére


bubuka80
tag

6 éves gyereknek szvsz tökéletes, nálunk mindkét gyermeknek ilyen van, nincs panasz rá. Pedig aztán nem kímélve használják. A fiam 9 éves, ő azért tudja, hogy van ennél jobb is, pláne, ha az enyém a kezébe kerül. De meg nem tudnám számolni, hogy mennyiszer ejtették le a másfél év alatt. Bírja a strapát. Már csak ebből a megfontolásból sem vennék drágább telefont nekik még.

(#79576) juve600 válasza csoki46 (#79573) üzenetére


juve600
nagyúr

no
más a készlet a firefoxban
más a készlet IE-ben
magyarán szar az oldal :W

(#79577) dptrsk


dptrsk
addikt

Sziasztok!

Valaki tud esetleg xperia mini prohoz hasonló kitolható QWERTY-s Androidos készüléket.
Használható legyen, de konkrét elvárások nincsenek.
Ha nincs droidos, más rendszerrel esetleg van?

Ha most nincs, a közeljövőben várható valami hasonló?

(#79578) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Okostelefont vennék magamnak, csak nem tudom melyik lenne a jó.

Windows és android fronton keresgélek. Legalább 5,5 - 6 col legyen a kijelzője, viszonylag mindent tudjon, képeket, videókat szépeket csináljon. Lumia 1320, Sony Z ultra meg ilyesmi kategóriában keresgélek. One plus One-t is mondtak. Esetleg LG G2 vagy G3.
Tudnátok segíteni melyiket érdemes venni? Vagy esetleg milyet tudnátok ajánlani. 1520-ast néztem magamnak de sajnos már nem kapható.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#79579) .Szaki. válasza Bdanyy (#79574) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én pár oldallal ezelőtt írtam pont, hogy jó barátomnak megjelenése óta Y300-a van, már a kijelzője is betörött, nyúzva van rendesen, de a mai napig tökéletesen működik, pedig megy 0-24, főnökömnek ezek alapján ajánlottam tavaly Y330-al, ami semmire se cserélne el. Arról nem is beszélve, hogy egy 6 éves gyereknek bőven elég a tudása egy ilyen telefonnak, ennyi idősen úgyis az a lényeg, hogy elérje apát meg anyát és max fusson rajta valami egyszerű játék, na meg legyen érintőkijelzős, mert az menő. Ezeket meg egy Y300 is tudja.

Na tekintve, hogy én meg egyetlen egy választ sem kaptam a Samsung Note 3 Neo-s kérdéseimre úgy néz ki, hogy egy Honor 4X lesz a befutó. Nem olyan szép, mint a P8 Lite, és kevesebb a memóriája, de használati értéke jobb szerintem a Lite-nál. Neo-t pedig sehol sem találok.

pietrasko

GSM Arena telefon keresőjében, Andorid 4.4-5.1-ig QWERTY gombsoros telefont egyet sem tudott mutatni, szóval gyanítom nincs már ilyen készülék.

[ Szerkesztve ]

(#79580) Ájvé válasza .Szaki. (#79579) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát azért kétlem hogy egy 6 évesnek telefonon kell elérnie a szüleit, állandó felügyeletet igényel (még ha nem is kell folyamatosan mellette lenni, de a közelében igen) így telefonálni is felesleges, vagy ha beszélni szeretne apu/anyuval akkor csak van telefonja annak aki vigyázz rá. 6 éves gyerek nem vigyáz egy telefonra, szóval ezért sem lehet kapcsolattartásra használni ezt a telefont, vödör vízből kihalászva nem biztos hogy működni fog még.
Én egy olcsó használt telefont néznék ilyen célra, angry birds minden telefonon megy, több meg nem kell ilyen célra, esetleg még zene sokkon.
Mondjuk szerintem felesleges ilyen korban telefon egy gyereknek, ki kell vinni az udvarra és játszani kell vele.

Kérdésed nem olvastam, de Honor 4C 53k és akku időt kivéve elég hasonló a 4X-hez és persze olcsóbb, vagy Lenovo A7000 45-ért még mindig jónak gondolom.

(#79581) Quasi_modo válasza Ájvé (#79580) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

felesleges ilyen korban telefon egy gyereknek, ki kell vinni az udvarra és játszani kell vele.
+1. Ha nincs udvar akkor játszótér, stb.

valami

(#79582) .Szaki. válasza Ájvé (#79580) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ha 6 éves az azt jelenti, hogy jövőre megy isibe. Akkor meg nem árt, főleg, hogy akkor már vannak iskolai kirándulások, nyáron külföldi tábor, stb, akkor indokolt a telefon. Ráadásul a kérdező ha jól láttam 5.000 Ft-ért tudja elhozni a készüléket, tehát gyanítom használt, azon meg már nehéz bukni, kb "vasáron" veszi meg. Egyébként ha nincs ilyen, csakúgy a gyereknek legyen egy telefonja, akkor maximálisan egyetértek, teljesen jogos amit írsz. Én amikor alsós voltam minden évben mentem Ausztriába iskolával és az akkori alkalmakra kaptam egy Siemens A40-est, úgy vigyáztam rá, mint a szemem fényére, egy karc nincs rajta a mai napig. Aztán az első saját mobilomat ötödikben kaptam egy Nokia 5110-est, azzal is hasonlóan bántam. Szóval gyerek válogatja, hogy ki mennyire vigyáz rá. :)

Na a Te válaszod viszont köszönöm! A Honor 4C-vel csak annyi a bibi, hogy most valamiért elkapott ez a nagy kijelzős dolog, pedig eddig teljesen marhaságnak tartottam.
Azért gondoltam eredetileg a Neo-ra, mert volt egy olyan gondolatom, hogy a mai 1-2 éves felsőbb kategóriás telefonok nagyjából olyan áron vannak, mint a mostani közepesek, csak régebbi droiddal (4.3-4.4.2) és jobb anyaghasználattal és ha találnék egy "0km-es" típust, mint pl. egy Note 3 Neo, az talán nagyobb eséllyel marad telefon 2-3 évig, mint egy 2015-ös közepes. Sajnos viszont baromira nem találok rendesen legariztatott ilyen típust. A Honor 4X nekem most bejön, ha veszek rá egy bőrtokot akkor a "műanyag probléma" is ki van küszöbölve. A Lenovoval megmondom őszintén olyan szinten nincs tapasztalatom, hogy nem merek belevágni, pedig látom, hogy egyre többen használnak ilyen készüléket. A Honor/Huawei párosban is csak azért merek bízni, mert azért mégiscsak ők és az LG fogják gyártani a következő Nexus referenciamodellt és az azért már egy biztató dolog. Na tudom sokat pofázok, köszönöm a segítséged! :)

[ Szerkesztve ]

(#79583) Zeki válasza dptrsk (#79577) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs ilyen. Esetleg kínai noname vackok. Vagy talán BlackBerry.

(#79584) Ájvé válasza .Szaki. (#79582) üzenetére


Ájvé
veterán

Nekem vagy 20 évesen volt először mobilom és még mindig élek! Nem volt kirándulásról hazatelefonálás pedig szlovákiába is voltam sítáborba stb. Szerintem teljesen felesleges ilyen korban telefon.

Ha nagy kijelző nem gond sor 4X tejesen jó, ismerősnek ajánlottam megvette és tetszik neki, gyors szép jó képeket is tud lőni (nyilván nem hasonlítható a top telefonokhoz) üzemidő is jó, szóval jó készülék.

(#79585) Zeki válasza Ájvé (#79584) üzenetére


Zeki
nagyúr

A szüleimnek 50 éves korukra lett számítógépjük, és még mindig élnek. Felesleges korábban.

Nem kéne beleszólni, hogy a mai gyorsan fejlődő és változó világban kinek mi mikor van/lesz.

Elvégre dédmamáink teknőben mostak, szóval az automata mosógép meg szárítógép is csak olyan úri huncutság Minek az. És elvoltak a kert végében lévő pottyantós budival is.

(#79586) Trex3399


Trex3399
tag

Sziasztok!
Telefont vennék, de nem tudok dönteni, ezeket nézegettem eddig:
Lenovo Vibe Z2 Pro
Huawei Ascend Mate 7
Oneplus One
Honor 6
Elephone P7000
Leginkább zenehallgatásra, filmnézésre használnám, másodlagosan játékra is!
A jó üzemidő és időtállóság (3 év kb.) fontos lenne, na meg persze a megbízhatóság!
Remélem tudtok segíteni nekem, amit előre is köszönök!

(#79587) .Szaki. válasza Ájvé (#79584) üzenetére


.Szaki.
addikt

Engem a zenei képessége érdekelne még, attól félek kicsit, hiszen hangszínszabályzó nincs benne. Elég vájt fülű vagyok és nagyon zenés. Ezt viszont talán ki lehet küszöbölni. Az a gond, hogy egyszerűen most nincs olyan telefon a palettán amibe ne lenne kompromisszum. 8GB ROM se túl sok, de azt meg egy 16GB-os, vagy esetleg egy 32GB-os kártya megoldja. Viszont meggyőzött ez a telefon. :)

Köszi a segítséged még egyszer, szerintem ma vagy holnap rendelek egy fehéret!

[ Szerkesztve ]

(#79588) TeebyKay válasza Trex3399 (#79586) üzenetére


TeebyKay
őstag

honor 6 most az egyik legdicsértebb telefon.

(#79589) Quasi_modo válasza Zeki (#79585) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Tudod ugye, hogy nem jó a hasonlatod ?

valami

(#79590) Ájvé válasza Zeki (#79585) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, de 6 évesen fölösleges szerintem telefon még, jó lesz 10-12 évesen is. Nagyon lesarkítod dolgokat és elfelejted mi a mai gyerekek problémája. Mindegy mindenki úgy neveli a kölykét ahogy akarja, ha lesz gyerekem egyszer tuti nem fog 6 évesen mobillal rohangálni és nem azért mert sajnálnám tőle hanem mert teljesen felesleges, inkább mozogjon és játsszon szabadban vagy más játékokkal, ráér majd egész életében számítógépezni meg telefont nyomkodni, ahogy utaltál rá ők ebbe születnek és nőnek fel. Utálom a focit de inkább focizzon és mozogjon ilyen korban ez s fontos. Ha meg mobilon szeretne játszani odaadom az enyémet, játszik vele fél vagy egy órát utána remélhetőleg megunja és játszik valami mást. Ezért is felesleges szerintem.

Nem szóltam be senkinek, csak leírtam véleményem, ezért hívják ezt fórumnak, mert itt kinyilváníthatod a saját véleményed, elnézést meg nem fogok kérni miatta.

Ha nem érted mit mondok akkor szerintem hagyjuk, játsszon egész nap gépen, mert hát ez a trend, foglakozni se kell vele, minek is, jól elvan magába. Majd a telefon meg a számítógép felneveli!

(#79591) juve600 válasza Ájvé (#79590) üzenetére


juve600
nagyúr

látom lavinát inditottam :D :D :D

a fiam 6 éves,2 éve focizik ( ezért is érdekli a fifa15 ultimate team)
most is focitáborban van

utazás miatt kellene a telo,játszani a 7 órás út alaltt ,a mostani sam pocket neo nem alkalmas rá

(#79592) Ájvé válasza juve600 (#79591) üzenetére


Ájvé
veterán

Nézőpontot váltottunk csak.
Én nem neked írtam, hanem általánosságban írtam, nyilván nem ismerem a hátteret (amit most leírtál), bele meg végképp nem szólnék, jogom sincs hozzá.
Nem hiszem hogy jó váltás lenne, ránéztem a programra de nem derült ki milyen vas kell hozzá, még csak nem is ismerem a játékot hogy fogalmam lehessen esetleg róla.
Ilyen áron buta lassú telefont találsz, talán használtan valamivel jobbat, de a gyerek meg fogja utáni szerintem és vagy töri vagy nem majd :D

(#79593) Zeki válasza Ájvé (#79590) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van 3 gyerekem. Neked?
Hidd el a gyerekek, pláne ha kisebbek, úgyis baromira tele vannak energiával, tehát ha otthon játszanak a telón, számítógépen, akármin, utána úgyis mennek rohangálni/focizni/bringázni/görkorizni . Aztán ugyanez visszafele, majd random szerűen. Nálunk még vannak pedálos traktorok is, azokat is tekerik. Aztán mennek hintázni. Majd újra jön a random játék az utcán a többiekkel. Ugyanis a hintán kicsit pihentek.
ÉS MIKOR ÉN MÁR A NÉZÉSÜKTŐL IS LEFÁRADOK ESTÉRE, EZEK MÉG ORDÍTOZVA ROHANGÁLNAK FÜRDÉS UTÁN A HÁZBAN.
Igaz előtte leültek mesét nézni, telón autót vezetni, legózni, youtubon kinder tojásos videókat nézni.... de ez csak arra jó, hogy újra feltöltődjön az energiaszintjük.

Iszonyat gyorsan változik a világ.
Nekem huszonéves koromra lett meg az első mobilom, egy Nokia 3210. Most mondjam azt, hogy köcsög gyerek, te is kibírod huszonéves korodig? Nem döglesz úgysem bele!
Csakhogy pont a rettenet gyors változásokkal kell haladni, és a gyerek erre fogékony, ha hagyod. Ha nem hagyod, lemarad. Persze figyelni kell, mit csinál, mennyit csinál.
Én már leszarom a fészbúkot, a gyerekem meg könyörög hogy náluk a suliban minden osztálytársának van, hadd legyen neki is. Kamu születési dátummal lehet is.
A 3 éves gyerekem okostelón meg tableten is megkeresi a neki kedves játékokat, elindítja, tudja hogy kell a felbukkanó reklámokat kinyomni. De ez nem azt jelenti, hogy ő aztán most már azon él egész nap. Simán elunja 10 perc alatt, és otthagyja. Ez is csak 1 játék a sok közül.

(#79594) Quasi_modo válasza Zeki (#79593) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Simán elunja 10 perc alatt, és otthagyja. Ez is csak 1 játék a sok közül.
Csak hogy nem minden gyerkőc ilyen. Ez szvsz az egyik véglet, a másik véglet meg a függővé válás.

valami

(#79595) TeebyKay válasza Quasi_modo (#79594) üzenetére


TeebyKay
őstag

Srácok az szvsz minek a rövidítése? :D

(#79596) motoflug válasza TeebyKay (#79595) üzenetére


motoflug
őstag

Szvsz. szerény véleményem szerint.

(#79597) blakey válasza TeebyKay (#79595) üzenetére


blakey
titán

Szerény Véleményem Szerint. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79598) Zeki válasza Quasi_modo (#79594) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na látod, ezért kell figyelni mit csinál és meddig.

(#79599) -v-


-v-
addikt

Sziasztok,

Új, független galaxy S6 edge-t hol érdemes venni, ahol jó az ára és normális gari van rá? Tudom ilyen olyan gsm boltokban nem az igazi, dobjatok már pár linket ahol érdemes, kösz!

(#79600) Linda1 válasza Zeki (#79598) üzenetére


Linda1
aktív tag

Sziasztok.
Ha én is beleszólhatok a vélemény kinyilvánításba, szerintem mindkettőtöknek (Ájvé , Cinedog), részben igaza van.
Azért merem ezt mondani, mivel van 2 fiam, ikrek, 7 évesek, sztm nem is kell ragozzam tovább ez mit jelent...ritka az amikor egyhelyben ülnek 5 percnél tovább.
Úgy gondolom, hogy teljesen nem lehet őket lefoglalni, csak hagyományos játékokkal, vagy játszással egész nap...na meg kinek van erre annyi ideje??? De semmit nem kell tulzásba vinni, mert tényleg függőséget okoz. Mi, most ott tartunk, hogy a számítógépen való játszást is lecsökkentettük napi 1-1,5 órára kettőjüknek, mert ha ő utánuk lenne, nem mennének ki játszani soha...tablettet most fognak kapni szülinapjukra, egy tabletet, telefon még nincs, nem is lesz legalább 2 évig. Miért??? Azért ,mert így is eleget ülnek képernyő előtt, meg aztán, ha minden csak úgy az ölükbe pottyan, hol marad a tanulás, jó bizonyítvány...ha utazunk, vsn itthon elég butafon, azzal is lefoglalhatja magát 10-15 percig, jövőre meg már olvasni tanulnak, könyv is van a világon.
Na, de azért valljuk be magunk mi is szülők, hogy jó az a fél óra, óra játék a kütyükön nekünk is jó, addig is békén hagynak minket, egész napi rohangálás utánuk, vagy csak szimplán odafigyelés is kimeríti az embert, kell egy kis feltöltődés, hogy tovább szívják a vérünket...!!!
Arany középút nincs, mindenki a saját bőrén tapasztalhatja ki. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.