Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177951) Biga123 válasza Exelsior24 (#177950) üzenetére


Biga123
addikt

A cikket betehetnéd mert pl ez alapján, az A33 a53 A73 csak 3 évet kap.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#177952) Exelsior24 válasza Biga123 (#177951) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Pont ez az egyik cikk, de szerintem félreolvastad/fordítottad, mert pont, hogy ebben is azt írja, hogy :
"A Samsung régebbi Galaxy A sorozatú telefonjai jelenleg csak három évre jogosultak az Android frissítésekre. A Galaxy A sorozatú telefonok legújabb termékcsaládja azonban négy jelentős Android-frissítést ígér. Az alábbiakban felsoroljuk azokat a telefonokat, amelyekre vonatkozik a szabályzat." és alatta felsorolva azok amelyek már a 4 év vonatkozik: A53, A73, A33 , és azóta ez még kiegészült az A54-el is.

[Androidauthority cikke]

[Androidpolice cikke]

[Az eredeti legelső Samsung nyilatkozat]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#177953) Biga123 válasza Exelsior24 (#177952) üzenetére


Biga123
addikt

valóban, megáltam az első mondatnál
"However, the latest launched crop of Galaxy A series phones comes with the promise of four major Android upgrades. Below are the phones that’ll benefit from the policy."

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#177954) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,
Használható és megfizethető strapatelefont tud valaki ajánlani kb. 100k-ig?
Tudja az alap dolgokat, semmi extra nem kell.
Vagy inkább jobb egy Realme 8/9 + valami bika tok rá?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#177955) Sungoo válasza Orgi (#177932) üzenetére


Sungoo
addikt

Azért az megvan, hogy nem a megapixelek száma a mérvadó még mindig a képek minőségének?

(#177956) UNKNOWN™


UNKNOWN™
újonc

Sziasztok,

Új telefont tervezek venni középkategóriában.
Árkategória.
A keret olyan 150k körül mozog lehet kicsit több ha van jó üzlet.
- Használt vagy új?
Lehetőleg új, vagy csak bontott.
- Hol vennéd meg? Függetlenül vagy bontottan.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 2-3 évre terveznék vele.
- Mire használnád? Hétköznapi használat, insta, massenger yt stb.. játék terén semmi megerőltető max Hearthstone, szép képek készítése alkalmanként.

Pixel 6a-t néztem bejön a kamera szoftverük, meg a támogatottsága, illetve a Nothing 1-et.

Samsung-ot nem szeretnék.

Köszi előre is.

(#177957) fgeth


fgeth
csendes tag

Sziasztok,
Igazság szerint nincsenek különleges igényeim a telefonnal kapcsolatban. Mindent, ami nekem kell egy átlagos telefon tudja. Ami viszont fontos, hogy a kamerája (fotó/videó) a lehető legjobb legyen. Emellett DualSim és az hogy 100E alatt legyen. Mit javasolnátok? Melyik legjobb kamerájú/képminőségű telefon ezekkel a feltételekkel kb.100 000 alatt? Köszönöm szépen.

(#177958) Háegyenegy


Háegyenegy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a korosodó MI 9SE-met.
Első sorban 6" környékén nézelődtem. Mit gondoltok melyik telefont éri meg 3-4 éves távlatban megvenni?
- Zenfone 8 (akár használtan)
- Pixel 6a

Vagy B tervként hagyjam a "kis" telefonokat és szokjak hozzá egy nagyobbhoz. Ebben az esetben:
- Árkategória.
- 200k
- Használt vagy új?
- Inkább új, de használtat sem vetem meg
- Hol vennéd meg?
- Nincs preferenciám
- Hosszú vagy rövid távra tervezel
- 3-4 év
- Mire használnád?
- Abszolút basic használat. Böngészés, fotózgatás.
Ami fontos hogy ne hagyjon cserben évekig mikor egy PDF jegyet meg kell mutatni vagy valami gyorsan lefotózni.
- Preferencia
- Nincs különösebben, de a kínai telefonokat meggondolnám.
- Whislist
- Dual SIM, amiből preferáltan eSIM az egyik
- NFC
- Infra
- 1+ napig tartó akksi

Köszi mindenkinek a segítséget :R

(#177959) Sgr_A válasza fgeth (#177957) üzenetére


Sgr_A
addikt

Valami használt felsőkategóriás telót
iphone, vagy samsung
az új 100k alatti telók kamerája meg sem közelíti

[ Szerkesztve ]

(#177960) Sgr_A válasza Háegyenegy (#177958) üzenetére


Sgr_A
addikt

A zenfone 8 talán még egy évig kap frissítést olyat már nem igen vennék 3-4 évre
infra csak xiaomikban vam
xiaomi 12x viszont az nem tud e-simet

esetleg iphone 11, kb 3 évig még kap frissítést

[ Szerkesztve ]

(#177961) vacs válasza fgeth (#177957) üzenetére


vacs
veterán

Az EU-n belüli legnagyobb inflációnk a telefonokat se kímélte ... az a telefon ami tavaly 100 000 volt, most kb 150 -200 000.
Ha fontos a lehető legjobb kamera, akkor többet kell rá költened!

Háegyenegy: kicsivel 200 fölött Pixel 7, vagy olcsóbban Pixel 6?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#177962) xhege válasza fgeth (#177957) üzenetére


xhege
addikt

Realme 9 Pro Plus [link
Fotók [link]

[ Szerkesztve ]

(#177963) Háegyenegy válasza Sgr_A (#177960) üzenetére


Háegyenegy
csendes tag

<p>Köszi szépen, a terméktámogatás jó pont, nem néztem utána. </p>
<p><b>vacs</b>: neked is köszi! </p>

(#177964) fgeth válasza Sgr_A (#177959) üzenetére


fgeth
csendes tag

Oké, köszönöm szépen. Arra tudnál tippet adni, hogy hol érdemes használtat venni?

(#177965) vacs válasza fgeth (#177964) üzenetére


vacs
veterán

Hardverapro.hu
Minél több pozitív értékeléses eladótól.

(^)(>.<)(^)

(#177966) fgeth válasza vacs (#177965) üzenetére


fgeth
csendes tag

Köszönöm szépen!
És szerintetek, milyen használt telót (android felé mennék) lenne érdemes vennem, ami 100E alatt van és nagyon jó a kamerája, valamint dualsim-es. Nem értek hozzá, ezért kérdem. Elhiszem, amit a marketing mond :) Jobb lenne ajánlat, tapasztalat tőletek.

(#177967) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

200eFt körül keresek samsung telefont. Ott a friss A54 de nem igazán ár/érték bajnok. S21fe jobban megéri szerintem viszont kicsit túlmutat a kereten. Nincs valami rejtett akció a samsung oldalán vagy valahol?
Esetleg lehet még esély A52s-t találni?

Köszi!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#177968) m1lan válasza gorje (#177925) üzenetére


m1lan
őstag

SES vásárlás esetén cégeknek is jár az ársávos garancia, illetve biztosítást is lehet kötni helyben. Ha lead bármilyen használt telefont beszámításra, fix 55.000 forint kedvezményt kap, így 444.990 Ft lenne a 256GB-os S22 Ultra 3 év gyártói garanciával. A hivatalos forgalmazók közül talán az eMagnál a legolcsóbb most, 426.190 Ft 1 év gyártói garanciával. Szolgáltatóknál már nem igazán elérhető ez a típus, de az S23 Ultrára érdemes kérni egy árajánlatot, minden tekintetben jobb készülék.

Az ilyen "Xre" és társait viszont messziről el kell kerülni. :K

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#177969) jeni válasza Bence01 (#177967) üzenetére


jeni
félisten

Árkád
West-End

(#177970) sfdrakex válasza Bence01 (#177967) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Telekomnál, kártyás csomagban 170-180 körül van az A54, annyiért már jó szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177971) jeni válasza sfdrakex (#177970) üzenetére


jeni
félisten

Lista ár
West End
178ezer 128gb
Abbol négy szín van
256Gb nem kapható

(#177972) Blackmate


Blackmate
senior tag

Honnan tudok megbizonyosodni arról, hogy egy használt, de akkor egy 0 km-esnek mondott telefon nem része egyetlen előfizetéses szerződésnek? Pl. IMEI alapján ez valahogyan lekérdezhető?
Ugyebár azt a kellemetlen szituációt szeretném elkerülni, hogy az eladó előfizetés nemfizetése miatt a szolgáltató letiltsa az általam megvett telefont IMEI alapján.

(#177973) jeni válasza Blackmate (#177972) üzenetére


jeni
félisten

felbontott de nem üzembe helyezett teló?

nem tudod ellenőrizni (persze lehet valamely előadó kikotyogja,hogy ez a Imei teló szerződéses előfizetéssel vásárolt teló maximum ennyit mondhat) mert a szolgáltató nem adhat információt arról ami nem a te neveden van.
annyit tud mondani vegye fel a kapcsolatot a mobil tulajdonosával.
amúgy az előfizetéssel kötött mobilt a valós tulaj nem adhatja el tovább. míg le nem jár a hűség addig ő felel érte.
1 a tuti:
hivatalos szerződést,számlát és a jótállási papírt megtudod nézni amennyiben az eladó rendelkezésedre bocsájtja.
minden más bemondás,,ígérgetés kamu.
én olyanba estem bele,hogy valódi volt a szerződés,valódi tulajtól vettem meg és 1 év után le lett tiltva a megvett teló. a Rendőrségen is voltam ez ügyben és a végén engem marasztaltak el. és az adott Rendőrfőkapitány helyettes azt a választ adta meg nekem levélben,hogy nem történt gazdasági bűncselekmény magyarán hiába kötöttem meg az adás-vételi szerződést és a letiltás elleni garanciát,a teló összes papírja,szerződése is nálam volt, ez nem érvényesíthető utólag.
magyarán így jártam!

[ Szerkesztve ]

(#177974) Sgr_A válasza fgeth (#177966) üzenetére


Sgr_A
addikt

S20 fe, iphone 11
huawei p40 pro de abban nincs gms csak trükközve mennek a google cuccai

[ Szerkesztve ]

(#177975) Bence01 válasza sfdrakex (#177970) üzenetére


Bence01
tag

Már függetlenül árulják a telefont a Telekomnál is?
Tudom duál sim de rég vásároltam már szolgáltatónál és akkor még nagy divat volt korlátozni a sim-et.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#177976) sfdrakex válasza Bence01 (#177975) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Már függetlenek, igen, ha mégse, kártyás csomaggal vásárolt készüléket azonnal lehet függetleníteni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177977) Sgr_A válasza Bence01 (#177975) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szerintem már csak a vodafone-nál az iphonenokat árulják függőként
a telekom meg a yettel mindent függetlenül árul

(#177978) Silentfrog válasza Sgr_A (#177977) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ráadásul a vodafonnál a csak és kizárólag az eredeti tulaj tudja majd idővel függetleníteni. Semmit sem fogadnak el. Se adásvételit , semmit.2 . tulaj voltam autót át tudtam volna íratni ezekkel a papírokkal, de telefont nem. Ezért van az hogy egy pl 2016-os Iphone se függő. :P (nem a témához tartozik)

[ Szerkesztve ]

(#177979) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
A 200k körüli ársávban a Xiaomi mi 13 lite jónak számít? :F

[ Szerkesztve ]

(#177980) cidalain válasza jeni (#177937) üzenetére


cidalain
veterán

Nem nyomógombos. Viszont nem is bámulom órákon keresztül rajta a facebookot, egyéb social szarokat, és zene, videó sem megy róla. Munkatelefon. Főként telefonálásra.
Képernyőre gyakran nézek, viszont tény hogy egy hívás indítása nem annyi idő, mint egyszer átpörgetni a FB falat. Hívás viszont rendesen megy róla, napi 2-3 óra beszédidő.
Bármilyen mai okosteló elmegy napokig ilyen felhasználással.
És az eredeti beíró eddig nem okostelefont használt, így a felhasználás nagy része hasonló lenne mint feljebb, eseti okostelefon feature kihasználással.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#177981) Vitya0617


Vitya0617
kezdő

Sziasztok! A jelenlegi Mi 8-asomat váltanám le 4 év után, hasonlóan megbízható telót keresnék.

Árkategória: 130-150 ezer , ennél többet nem nagyon szánnék rá
Használt vagy új?
-Új
Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
-Ebben az árszekvensben keresném a jelenlegi best-buyt
- Mire használnád?
-Yt,Messenger,Insta, Netflix/Disney+ időnként, néha egy kis játék. Fotózni ritkábban szoktam, videózni azért többször. A jelenlegi 4k/60, OIS-ból nem akarnék lejjebb adni. Anyaghasználat sem utolsó szempont, üzemidőre azért egy 5-6 órás képernyőidő jó lenne.

A napokban a Xiaomi 11T pro-t, Realme GT2-t , illetve a Poco F4-et nézegettem, persze más ajánlást is meghallgatok, de ha van valakinek az alábbiak közül tapasztalata, akkor azt örömmel hallgatom. ;)

(#177982) deadelon válasza ToBeY (#177979) üzenetére


deadelon
aktív tag

Nem nagyon.Szerintem egy sima 12 is jobb vétel még akkor is ha jóval gyorsabban merül!
Ráadásul a 13 lite max 4k 30fps felvételre képes ami azért elég karcsú ,legalábbis a 60fps hez viszonyítva.Ez a 7gen 1 es proc nagyjábol egy sd 778g szintjén mozog ami nem túl acélos de nem is rossz, na de ennyiért áhh.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#177983) ToBeY válasza deadelon (#177982) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a választ,akkor még csiszolok rajta mi érné meg a középkategóríában "kicsi" pénzért.

(#177984) SchumiBácsi válasza jeni (#177929) üzenetére

Értem. És mennyi az a memóriamennyiség amin hajlandó normálisan működni egy telefon?
Mert pár éve a Win7 simán pörgött 8gigával, egyszer tévedésből 4gigával is... :D

A Galaxy A52s-be 6GB van, de az végül nem lett se megerősítve, se megcáfolva.
Nokia esetébe tudom, hogy ez már nem az a Nokia, de hátha - ezek szerint ne...

Realme 9 Pro+ 5G 128GB / 6GB
Xiaomi Poco M5s 128GB / 6GB
Motorola Moto G82 5G 128GB / 6GB

Ezek tűnnek szimpatikusnak elsőre, 6GB memória már elég?

Ami még nem tiszta, az a memória kártya. Asszem az egyiknél azt írták az Árukeresőn, hogy ha kettő SIM egyszerre van benne, akkor nem lehet beletenni a memóriakártyát. Ez hogy van?

Köszönöm előre is!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#177985) sfdrakex válasza SchumiBácsi (#177984) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A legtöbb készülék hibrid dual simes, ami azt jelenti, hogy a második sim foglalatba vagy sim vagy sd kártyát teszel. Tehát vagy 2 sim van bent egyszerre és akkor nincs benne sd kártya, vagy 1 sim és 1 sd kártya.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177986) maglew válasza fgeth (#177966) üzenetére


maglew
aktív tag

Realme 9 pro plus - t vettem 2 napja 106 ezer forint volt az Aquacomputernél.
Igen jó a kamerája nem egy csúcs telefon de ami kell azt tudja és szép képeket csinál. A Samsung és a xiaomi is általában jó fotókat készíteni..

Esetleg ha nem kell a legújabb telefon akkor ilyen Redmi note 10 pro (2021) olyan 75 körül már kapható.

[ Szerkesztve ]

(#177987) hhgygy válasza SchumiBácsi (#177984) üzenetére


hhgygy
senior tag

A kérdésed alapján neked a 6 GB több mint elég 😉

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#177988) SchumiBácsi válasza sfdrakex (#177985) üzenetére

Értem. Nem valószínű hogy egyszerre kellene a kettő SIM, különösen hogy az alternatív szám avagy számok számára továbbra is megmaradnak a régi telefonjaim, csak a környezettudatosság miatt lassan ugrik a 3.5G, az edge meg elég bizonytalan kapcsolat... ;]

A legutóbb felsoroltak akkor megfelelnek a célnak 6GB memóriával, meg ha jól értelmezem ott van 128GB belső memória és ha ez nem elég, jöhet az SD kártya. A neten tényleg csak mail és fórum, meg pár app ha a netes mobil felület nem adja ki a távvezérléshez + zenehallgatás, de azt kizárólag telefonról, nem a netről.

Szóval, ha ebből a felsorolásból választok, ezek szerint nem lövök mellé:

Realme 9 Pro+ 5G 128GB / 6GB
Xiaomi Poco M5s 128GB / 6GB
Motorola G82 5G 128GB / 6GB

Köszönöm előre is!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#177989) hhgygy válasza SchumiBácsi (#177988) üzenetére


hhgygy
senior tag

6gb memória és 128gb tárhely az átlag boomernek (mint ami én vagyok) bőven sok,a tárhelyet nem tudod kimeríteni, még ha minden fűszálat lefotózol, akkor sem.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#177990) kispori


kispori
csendes tag

Sziasztok!
Xiaomi Mi 8 telefonomat szeretném lecserélni, lassan 5 éves lesz és az akksija kezdi feladni, jó lenne már egy frissítés. :D

- Árkategória. 150-180 ezer HUF
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Független netről, esetleg Telekomnál.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? 3-4 évre szeretnék tervezni körülbelül
- Mire használnád? Kamera egyáltalán nem prioritás, nem szoktam fotózni, sem videókat készíteni, nagyon ritkán. Átlagos felhasználás, reddit, messenger, twitter stb. Ezek fussanak gyorsan és gördülékenyen. Játékot egyáltalán nem játszok.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez. Mindegy.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mi 8 6.21-es, ennél lehet nagyobb valamivel.


Egy munkatársam a Realme GT 2-t ajánlotta, ez jó lehet szerintetek?

Köszi előre is!

(#177991) tboy93 válasza tboy93 (#177939) üzenetére


tboy93
nagyúr

Erre valakinek van ötlete? :R

(#177992) Zigi válasza tboy93 (#177939) üzenetére


Zigi
senior tag

Samsung A33, A53. Realme 9 pro +, Ha volt már Saomija akkor azokat is lehet nézegetni, ha nem volt még akkor én nem vennék neki miuit.

[ Szerkesztve ]

(#177993) strunyo


strunyo
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, h melyik telefon lenne jobb vétel:
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
vagy
Samsung Galaxy A34 5G

Feleségemnek lenne, de nem tudom van-e érdemi különbség.
Előre is köszönöm a segítséget

(#177994) ferni


ferni
őstag

Hahó, beleakadtam egy cikkbe a Xiaomi Redmi Note 11S-ről és néztem, hogy 70 körül már lehet venni újonnan.
Nagy akksi, 90hz kijelző, 3.5mm jack, NFC, 6GB RAM, még infra meg FM rádió is van rajta.... :DDD
Van ennél jobb ajánlat jelenleg kb hasonló összegért?
Annyira a kamera meg a videózás nem izgat, az nem fontos, hogy extra legyen.
Jack csati legyen rajta.

Előre is köszi, ha tud valaki tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

(#177995) Sgr_A válasza strunyo (#177993) üzenetére


Sgr_A
addikt

Két előnye van a redminek az infra meg a jack csatlakozó
és egy kicsit kedvezőbb az ára
szerintem minden másban jobb a samsung
proci erősebb, szoftver támogatása sokkal hosszabb,
nekem jobban bejön a oneui mint a miui

(#177996) tboy93 válasza Zigi (#177992) üzenetére


tboy93
nagyúr

Volt neki xiaomija, nem volt gondja vele. Köszi!

(#177997) Zigi válasza tboy93 (#177996) üzenetére


Zigi
senior tag

Ez esetben a xiaomi 12 szerintem szolgáltatótól kijön 150 alatt.Viszonylag kis méretű 6,3" és elég jól sikerült darab.

(#177998) tboy93 válasza Zigi (#177997) üzenetére


tboy93
nagyúr

Flottás, ott azt hiszem ilyen január környékén tud csak telefont venni.

(#177999) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy középkategóriában léteznek még 5 "-os telcsik, mert előbb vagy utóbb le kellene váltanom a jó öreg Xiaomi Redmi 3s telefonomat (a nagyobb kijelzősek a terjedelmük miatt nem jöhetnek szóba)?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#178000) Sgr_A válasza sz.j (#177999) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem léteznek
a legkisebb nem dzsunka droid is majd egy centivel nagyobb

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.