Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) ƵøŁĭ válasza t72killer (#23949) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Na ez így nem igaz . Attól még ,hogy nem ismert sokak számára nem biztos a gyengesége . Nyugodtan lehet használni , MSE-nél jobb. ;]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#23952) daimonion válasza t72killer (#23949) üzenetére


daimonion
senior tag

Ad-Aware Pro actually uses two scanning engines, their own and the Vipre antivirus scanning engine. Sunbelt's Vipre antivirus software has proven to have a very effective antivirus scanning engine.

Tényleg egy nevesincs senki a cucc. ;]

(#23953) Sz_Imre válasza daimonion (#23952) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ez még az előző termére volt igaz, amikor Vipre motort használtak, (bár nem csodálom hogy lecseréltek, mert ahogy olvastam volt vele 1-2 nyűg). A mostani Ad-Aware 11-es verzió Bitdefender engine-t használ, és tud magyarul. Product manual (pdf)

[ Szerkesztve ]

(#23954) ƵøŁĭ válasza Sz_Imre (#23953) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Így igaz. Ezt utálom a legjobban egyes termékekben ( 360 Security & Ad-Aware) ,hogy a szignaturák ~ 170 mb.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#23955) Orlin


Orlin
addikt

ESET Smart Security 7 FINAL (Default settings) - Test with more links

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#23956) ƵøŁĭ válasza Orlin (#23955) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Felejtsétek már ezeket a YT-os teszteket ,mivel annyira manipulatívak . Beállítja szépen a programot majd "leteszteli",ez idáig szép és jó de!:
- mintákat innen szedi

- az oldalon előre lehet látni nagy valószínűséggel ,hogy melyik termék fogja blokkolni a kártevőt , lásd :
"Click Md5 for VirusTotal Report"


Kiválaszt 10-15 linket (melyet te nem tudsz előre ,hogy blokkolni fogja csak ő ,mert ha ravasz megnézi előre a VT jelentést majd direkt olyan linkeket választ ki ,amelyet a Av meg fog fogni . Ezáltal az adott termék 100%-os jelzővel lesz ellátva ,melynek eredmény az emberek manipulálása.Természetesen ha VT nem jelez egy adott terméknél (mivel nem mérvadó már annyira ő sem ) de a termékbe beépített ,kiegészítő modulok megfoghatják a kártevőt.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#23957) Orlin válasza ƵøŁĭ (#23956) üzenetére


Orlin
addikt

Akkor te milyen tesztet ajánlasz?Vagy csinálnál egy nem elfogult videó tesztet esetleg?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#23958) ƵøŁĭ válasza Orlin (#23957) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem nagyon érdemes foglalkozni a tesztekkel ,mivel ha egy cég által biztosított tesztet levetíted egy évre akkor általában a szokásos eredmények jönnek elő . Megjegyzem lehet őket nézegetni de 1-2 teszt után ne nagyon válts terméket ha a kedvenced nem jó jelzést kapott .A nem rég linkelt AVC teszt is csak azért volt érdekelt számomra ,mert a Panda nagyon előre jött,amelyre a közvetlen reakció a lefizetés volt . Számos oldal nem független eredményeket biztosít ,így illúzió romboló hatást eredményezhetnek az eredmények . Néhány oldal 10-30 mintából következtet ,míg mások több ezerből. Sose felejtsd el azt ,hogy a tesztek teljesen más konfiguráció alatt zajlanak le . Termék választáskor ne csak tesztekre építs hanem saját tapasztalatokra is. Ha egy adott teszten ,adott technológiai kivitelezéssel megalkotott termék nem fogja meg az adott kártevőt az nem azt jelenti ,hogy a az összes többi igen .Minden terméknek megvan az elérhető legnagyobb teljesítményi kapacitása ezáltal számomra érdekes 1-2 oldalon a TrendMicro 100%-os teljesítménye . Na de nem ragozom a tovább a témát .
Én nem csinálok tesztet ,mivel egyrészről nem mérvadó ,másrészről meg nincs időm .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#23959) Narxis válasza ƵøŁĭ (#23956) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondjuk ennél a srácnál konkrétan jól szerepel szinte mindegyik antivírus. :D Én ezért nem szeretem. Olyan mintha "régi" linkeket használna.

Thanos was right.

(#23960) ƵøŁĭ válasza Narxis (#23959) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha egyszer gazdag leszek ,alapítok egy független (magyar) teszt labort vagy av-t s nem rontom el az irányítást, mint VirusBusternél .;] :DD -> Persze nem ebben az életemben .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#23961) szabeska válasza kgpassat (#23950) üzenetére


szabeska
addikt

Ha mindig van net akkor Bitdefender Free, ha nincsen akkor Avast egy probat meger :)

F1

(#23962) HIJ


HIJ
őstag

Hali!

Ma találkoztam egy police vírussal. Ez az amikor a böngésző indulásakor kijön egy hivatalosnak tűnő rendőrségi felirat. Volt már ilyenem, és azzal a rendszer visszaállítás elbánt. Most viszont már próbáltam azt, próbáltam adott gépen vírust és kémprogramot irtani, próbáltam winyót kivéve más gépben vírus és kémprogram irtani, de még mindig jelen van. Amikkel próbáltam az a spybot S&D, Nod32, MaleWareBytes. Esetleg tud valaki valami más módszert ajánlani?

(#23963) Mikulásbá válasza HIJ (#23962) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha a MBAM sem találta meg és szedte le,az gáz-talán egy friss variáns?
Én most is a Kaspersky live cd-jét ajánlom futtatni.

(#23964) HIJ válasza Mikulásbá (#23963) üzenetére


HIJ
őstag

Hát nem tudom, de tuti nem az amivel már találkoztam több esetben is. Azokat a rendszer visszaállítás megoldotta... Most épp bent van egy másik PC -e a vinyó. Épp az Avasttal próbálkozom...

(#23965) netpeti98 válasza HIJ (#23964) üzenetére


netpeti98
addikt

Milyen böngésző? A figyelmeztetés milyen formában jön? Teljes képernyős, csak egy weboldal vagy egy ablak?

Üdv netpeti98

(#23966) HIJ válasza netpeti98 (#23965) üzenetére


HIJ
őstag

Csak egy weboldal, de utána nem lehet kilépni a böngészőből. Előjön még egy figyelmeztetés, aztán nem történik semmi... Egyébként FF. IE -vel még meg sem próbáltam, h csinálja e.

(#23967) micafighter válasza HIJ (#23964) üzenetére


micafighter
nagyúr

Lehet hülye kérdés, de azt próbáltad már, hogy a feladatkezelőben leállítód a böngésző összes folyamatát és újraindítod a gépet? Tesómnál ennyi megoldotta.

(#23968) netpeti98 válasza HIJ (#23966) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem nézd meg más böngészővel is.

Üdv netpeti98

(#23969) mrszitya


mrszitya
senior tag

Trend Micro tényleg jó hatékonyságban az utóbbi időben, nálam volt fenn éles rendszeren pár hétig a nyáron. Teszteltem is mintákkal, kiemelkedő a webszűrője (beleértve az adathalászat elleni védelmet is), de a fájlvédelme is nagyon jó.

Van egy lengyel oldal, ami talán jól mutatja a tendenciákat mostanában, illetve azt, hogy a web- és a fájlrendszer védelem közül kinél melyik tölt be fontosabb szerepet. (Naponta tesztelnek, havonta összegeznek).
A Bitdefender minden szempontból jó itt is, de a TM is, ellenben mondjuk Emsisoft vagy a Comodo nagyon gyenge a webszűrésben, és nagyon erős a fájlrendszer védelmében. Pl. AVG egyik tekintetben sem emelhető ki. (Webroot ezidáig nem volt tesztelve még).

Videós tesztek leginkább arra jók, hogy lássa az ember, milyen a megújult AV felülete, milyen beállítások vannak, mennyire testre szabható, melyik védelmi modulja bizonyul erősebbnek, ilyesmi. :K Az eredményt tekintve tényleg nem lehet érdemi következtetést levonni... :N
Ettől függetlenül winsevenholic videóit én is meg szoktam nézni néha.

(#23970) daimonion válasza Sz_Imre (#23953) üzenetére


daimonion
senior tag

:R
igaz késöbb rájöttem csak letelt a szerkesztési idöm uj postot meg lusta voltam írni..
de a véleményem fenntartom ennek fényében is hiogy az ad aware-t egy kézlegyintéssel elintézni hogy futotoak még progi döreség volt a kedves fórumtárs részéről..

(#23971) micafighter válasza mrszitya (#23969) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,Videós tesztek leginkább arra jók, hogy lássa az ember, milyen a megújult AV felülete"

Igen, én pontosan ezért szoktam nézni winsevenholic tesztjeit. :)

Egyébként Lilwayne nagyszerűen leírta a lényeget, miért nem szabad a youtube-os teszteknek túl nagy jelentőséget adni.

[ Szerkesztve ]

(#23972) HIJ válasza netpeti98 (#23968) üzenetére


HIJ
őstag

Ez vicces. Csak FF -el csinálja. Most egyszerűen uninstalláltam és feltettem egy chrome -ot. Most nem jelentkezik... Fura.

(#23973) micafighter válasza HIJ (#23972) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nincs ebben semmi fura, a vírus böngészős verziója valszeg az adott böngésző folyamatát fertőzni meg. És ha leállítod kézileg a folyamatot, ezért múlik el egy restart után.

(#23974) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A scripteket, hogy tudom letiltani az Internet Explorer 11-ben? És ennek milyen hátránya van netezés közben?

Találtam olyat, hogy szkriptletek engedélyezése (ez alapból tiltva van) és van olyan is, hogy active scripting (ez viszont engedélyezve van alapból).

Akkor most melyik a script tiltás a kettő közül? :F :B

[ Szerkesztve ]

(#23975) #41133696


#41133696
törölt tag

(#23976) Szellem. válasza #41133696 (#23975) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Fasza!
Sose szedtem le így játékot. Mostanában is 4 éve amióta COD-ozok, megvárom míg megjelenik és megveszem! Nem bízok ezekben a torrentes okosságokban.

(#23977) kispx válasza #41133696 (#23975) üzenetére


kispx
addikt

18 GB-ban hány vírus volt? ;]

(#23978) Narxis válasza #41133696 (#23975) üzenetére


Narxis
nagyúr

Most ez azért lett hír mert GTA 5? Csak mert számtalanszor volt már rá példa, hogy PC-s játékok megjelenés előtt kerültek torrentre, volt amelyik valamilyen béta változat volt de volt olyan is ami a boltokba kerülő végleges kódot tartalmazta. Ha valaki csukott szemmel kezd el tölteni torrentről akkor meg bármikor összeszedhet akármilyen vírust. Semmi újdonság nincs ebben hacsak nem az, hogy most a GTA5 nevével verték át a sok szerencsétlent.

Thanos was right.

(#23979) mrszitya


mrszitya
senior tag

Police-os ransomware (first submission 2013-10-17): Avast egy evo.gen-nel blokkolta még futás előtt (VT szerint nem ismeri még), Webroot viszont behódolt a "Nemzeti Nyomozó Irodának".

VT-elemzés 18/47

@GoodSpeed (#23975)

:C Hát ez nagyon aranyos, még hivatalos kiadási dátum sem volt a játékhoz...

(#23980) blattida válasza mrszitya (#23979) üzenetére


blattida
nagyúr

Ne aggódj, tudod, rollback. ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23981) kgpassat válasza szabeska (#23961) üzenetére


kgpassat
csendes tag

Igen, mindig van net.
A gépet nem nagyon használom, régről maradt, tartaléknak jó, de azért szeretem rendben tudni a dolgokat.
Köszönöm!

(#23982) mrszitya válasza blattida (#23980) üzenetére


mrszitya
senior tag

Én inkább nem kommentálnám ... mert most ő fenn a gépemen. :)

Ettől még nem kell fejvesztve megszabadulni tőle (sem). A konkrét esettől függetlenül egyébként ügyesen csipeget a Webroot saját tapasztalataim szerint.

Láttam én már ismerősnél tudta nélkül, ki tudja hogy uninstallálódott Comodo-t is. :)

(#23983) blattida válasza mrszitya (#23982) üzenetére


blattida
nagyúr

Hol írtam olyat, hogy szabadulj meg tőle?
Én már leírtam itt is párszor, hogy adatbázis alapján nem túl fényes a wsa teljesítménye, az igazi erőssége úgyis a rollback funkció, aminek jósága és hatékonysága az ilyen helyzetek alapján könnyedén megítélhető.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23984) TFSi válasza mrszitya (#23979) üzenetére


TFSi
őstag

Sikerült rollback-elni? Egyébként mindez idáig egészen jól elkapta az ilyetén kártevőket, azzal együtt is, hogy múltkorában én küldtem be egy mintát, amit 5 percen belül már az adatbázisba is tettek.

GoodSpeed: ezt a 18GB szemetet kellene elküldeni a vírustesztelő iparnak, hogy egyszer egzakt legyen már a méregetésük... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#23985) mrszitya válasza blattida (#23983) üzenetére


mrszitya
senior tag

Hé, nyugalom... :) A topic többi olvasójának céloztam azt a mondatom, ha esetleg egy ilyen eset miatt rögtön szabadulni óhajtanának tőle. Én évek óta csinálok kisebb teszteket, ha épp kedvem tartja. Nekem nem kell a tökéletes védelem, MSE-vel is el lennék végül is, ha akarnék. :)

@TFSi
Rollbacket nem teszteltem, be meg még direkt nem küldtem, de rövidesen megy, aztán óra indul. :) Múltkor én egy false positivet küldtem nekik, akkor is nagyon gyorsak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#23986) blattida válasza mrszitya (#23985) üzenetére


blattida
nagyúr

Nyugodt vagyok, csak egy kérdést tettem föl. Ha ennek alapján azt gondolod, hogy nem vagyok nyugodt, akkor nem nálam van a gond. :)

Pedig az átlagos felhasználók az ilyenek miatt szabadulnak meg a programjaiktól, szinte azonnal, amennyiben nem várnak egy kicsit.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23987) #41133696 válasza TFSi (#23984) üzenetére


#41133696
törölt tag

:DDD

Hát amúgy, jó példa ez arra, hogy mennyire felületesek sokan torrent körökben (is). Pedig csak arra kellett volna rákeresniük, hogy egyáltalán létezik e belőle PC-s verzió :)

(#23988) TFSi válasza #41133696 (#23987) üzenetére


TFSi
őstag

Egyébként túl van fújva az egész, ha jó védelem van a gépükön, akkor már a tömörített állományra kukorékol az AV, ha pedig nem, akkor kicsomagolás után ugranak fel az ablakok... :)

Na itt az ideje elolvasnom a Windows 8.1-es cikkedet, ugyanis ma telepítettem fel a cuccot... :)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#23989) mrszitya válasza blattida (#23986) üzenetére


mrszitya
senior tag

Jól van, elnézést. Az írás sokszor nem elég egyértelmű. :)

Én azért bízom a topic többségében tapasztaltabb olvasóiban. Átlagfelhasználót úgysem lehet meggyőzni, ha csalódik, így van ez az élet minden területén...

(#23990) micafighter válasza mrszitya (#23979) üzenetére


micafighter
nagyúr

Írtam ezzel kapcsolatban a Webroot topicjában, #762 akit érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#23991) TFSi válasza mrszitya (#23989) üzenetére


TFSi
őstag

Erre annyival tudok reagálni, hogy éltem már meg jogosulatlan hozzáférést Kaspersky és Bitdefender esetében is. Egyébként pont nem örülök ennek az UKASH esetnek, mert éppen ma telepítettem szűz rendszerre a WSA-t... :DD Itt az ideje megkezdenem az aggódást... ;] :D

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#23992) ƵøŁĭ válasza TFSi (#23991) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Formázd le a gépet ,húzd ki, tedd be egy páncél szekrénybe . Oda nem juthat be :) .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#23993) blattida válasza mrszitya (#23989) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs miért, béke van. ;)

A tapasztaltabbak is cserélgetnek, igaz, más okból.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#23994) TFSi válasza ƵøŁĭ (#23992) üzenetére


TFSi
őstag

Az lesz főnök! :R Maga meg kezdjen el ransomware-eket tesztelni a WSA-val, ne az új ESET-tel tesze-toszáskodjon... :P

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#23995) szaki26a válasza mrszitya (#23985) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Elvileg nem is kell beküldened feltétlen, hagyd csak monitoron. Win gomb+D müködik ennél is szerintem. Ha meguntad a képernyőt mond neki, hogy block és integess neki. :)

(#23996) rayoliviero válasza rayoliviero (#23974) üzenetére


rayoliviero
veterán

Erre valaki?

(#23997) kispx válasza rayoliviero (#23974) üzenetére


kispx
addikt

E szerint az active scipting a JavaScript.

(#23998) rayoliviero válasza kispx (#23997) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszi. És ha kikapcsolom lehet valami hátrányom belőle böngészéskor? Mit nem fog mgejeleníteni a böngészőm?

(#23999) kispx válasza rayoliviero (#23998) üzenetére


kispx
addikt

Ezt ki kell próbálni, mert oldalfügő, hogy mennyire használja a JavaScriptet. Pár támpont:
- A statikus HTML oldalakat megfogja jeleníteni. (Bár nincs sok belőlük mára már)
- Elég sok oldalhoz szükséges. GMail, Live.com, stb.. Ezek kb használhatatlanok lesznek.
- De a PH menni fog de az új üzenetek írásakor a "Kattintható kódok és arcocskák" már nem fog működni.

Én a FF-os noscript kiegészítőt jobban szeretem, mert egyes damainekre tudom engedélyezni. Egy whitelist alapon. Így a gyakran látogatott megbízható oldalak teljes funkcionalitással működnek.

(#24000) rayoliviero válasza kispx (#23999) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, akkor nem kapcsolom ki, eddig sem jött be semmi, remélem mst sem fog. Ott a Webroot is, amiben bízok, hogy megakadályozza.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.