Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. A közismert angol oldalon vásároltam egy avast premier progit. Feltelepítettem trial módban, azonban az aktíváló kóddal történő aktíválás folyamán 400-as hibaüzenetet dob (a kérés végrehajtása nem lehetséges, próbálja meg később) Ebben az esetben mit lehet tenni?

(#24652) micafighter válasza Tappancs2001 (#24651) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én írnék az avast supportnak.

[ Szerkesztve ]

(#24653) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Sajna nem találtam külön Bitdefender topikot, ezért itt kérdem meg:
Amikor bejelentkezek a my.bitdefender.com oldalon, a "dashboard"-on vagy egy gépem, amin 818 napig élő licence-et mutat:

Viszont a "products" menüben a hozzátartozó licence érvénytelen:

A gond az, hogy lecseréltem a laptopot, friss telepítés volt, és persze nem fogadja el a kódot (asszem vmi akció volt, ahol így feltöltöttem)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24654) janes1976 válasza micafighter (#24652) üzenetére


janes1976
őstag

+1

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#24655) TFSi válasza cigam (#24653) üzenetére


TFSi
őstag

A my.bitdefender.com-on törölt ki az aktív kulcs hozzárendeléseket, majd pedig próbáld újra a progiból regisztrálni, miközben a progin keresztül be vagy lépve a my bitdefenderre. Ha nem megy, akkor support.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24656) milan26


milan26
senior tag

Pár napja feltettem a Qihoo 360 Internet Securityt, és azt tapasztaltam, hogy meglepően jó. Valóban pillekönnyű, elegáns, áttekinthető, gyors és könnyen konfigurálható. Évek óta avastot használok, az után tettem fel, és bár szerintem attól gyengébb védelem valamivel, de bőven megfelelő. A Bitdefender motor naponta simán frissíti benne magát. Teszteken is megállja a helyét, lásd [itt] és [itt] . Őszintén merem ajánlani, egyetlen igazi hibájának a magyar nyelv hiányát tudom felhozni, egységsugarú júzereknél ez sokat jelenthet. Szóval ott tartunk, hogy hasonlóan az integrált szóhoz (APU-k), ma a kínai már nem az ócska és gyenge szinonímája.

(#24657) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziaszok!

Mi a véleméynetek a Microsoft Security Essentials -ról? Érdemes kipróbálni vagy helyette más?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#24658) BigManus válasza Ra's al Ghul (#24657) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Más.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24659) micafighter válasza milan26 (#24656) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon sok jó kínai / keleti dolog van, de az "olcó kínai" közhit is igen megalapozott. A 360 egyébként tényleg nem rossz, főleg hogy ingyen van.

(#24660) milan26 válasza Ra's al Ghul (#24657) üzenetére


milan26
senior tag

Alapszintű védelem kis gépigénnyel és gyenge teszt eredményekkel.

(#24661) BigManus válasza milan26 (#24656) üzenetére


BigManus
addikt

Szerintem azért ne egy teszt alapján dönts...

Teszt

Teszt

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24662) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Azért kérdeztem mert hallotam, sokan dicsérík az MSE -t. A gép amire telepítve lenne egy i3 2120, 4gb ram... Elötte AVG free volt fent. Akkor érdemesebb maradni az AVG -nél vagy megközelítőleg úgyan olyan a 2 program?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#24663) milan26 válasza Ra's al Ghul (#24662) üzenetére


milan26
senior tag

AVG jobb.

(#24664) blattida válasza milan26 (#24656) üzenetére


blattida
nagyúr

A qihu egész pontosan hong-kongi cég, ami azért, valljuk be őszintén, nem ugyanaz (még akkor sem, ha kínához tartozik...).
Az igazán sikeres és eredményes kínai cégek mindegyikére igaz ez a kitétel, azaz vagy hong-kong vagy taiwan az igazi eredetük.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24665) L7wy válasza milan26 (#24656) üzenetére


L7wy
őstag

Azért elég becsapós az az Internet Security elnevezés is, mivel sima antivírusról van szó. Meg még megjegyezném, hogy Qihoo és Baidu iszonyatos módon hasonlítanak egymásra, funkciókban és GUIban majdnem 100%osan megegyeznek.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#24666) blattida válasza L7wy (#24665) üzenetére


blattida
nagyúr

Motorok terén azért van különbség, hiszen a baiduban avira dolgozik és nincs virtuális közeg, melyben matematikai alapú viselkedés elemzés folyna, azért ez lényeges előny a qihu oldalán.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24667) BigManus válasza Ra's al Ghul (#24662) üzenetére


BigManus
addikt

Ha valami működik,ráadásul jól működik, nem érdemes bántani.
Maradj meg az AVG-nál.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24668) milan26 válasza BigManus (#24661) üzenetére


milan26
senior tag

A tesztek már csak ilyenek. :)

Én csak arra akartam kilyukadni, hogy egyáltalán nem rossz szoftver, sőt, és nem hasalt el csúfosan, mint a nála 627-szer nagyobb cég, a Microsoft terméke.

(#24669) Visormail válasza Ra's al Ghul (#24662) üzenetére


Visormail
addikt

MSE-t én sem ajánlom, ha maradsz az avg-nél akkor a free helyett inkább innen tedd fel valamelyiket AVG 2014 Internet Security & Antivirus Pro - Free for 1 year (nem kell regisztrálni meg semmi, ugyanúgy magyar).
Valamint mellé még ajánlom a HitmanPro.Alert-et feltenni +böngészővédelemnek sajnos kell, csak telepíted és elfelejted nem kell vele csinálni semmit.

Más: Microsoft issues temporary fix for malware via image security issue

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24670) t72killer válasza Ra's al Ghul (#24662) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

MSE-t, vagy inkább Defendert azoknak szoktam ajánlani, akik nem akarnak védelemre költeni, foglalkozni vele és win8-uk vagy 8.1-ük van. Itt ez rendszerkomponens, és csak használni kell.

Ha valaki régebbi OS-t haszál vagy neccesebb dolgokat csinál a neten, akkor elkél egy izmosabb védelem, pl AVG, Avast, CIS.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24671) Ra's al Ghul válasza Visormail (#24669) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Szia!

Értem köszi a választ! Akkor marad az AVG.
Még annyi, hogy HitmanPro.Aler mellé mehet a SpyBot (eddig az volt a gépen) vagy elég csak a Hitman?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#24672) blattida válasza Ra's al Ghul (#24671) üzenetére


blattida
nagyúr

Elég a Hitman. A Spybot ma már nem sokat ér.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24673) Ulenspiegel


Ulenspiegel
tag

Új malware, amiről itt lehet olvasni:

http://club.myce.com/f94/nasty-new-malware-334370/#post2708430

http://www.foolishit.com/vb6-projects/cryptoprevent/

(#24674) #85154688 válasza Ulenspiegel (#24673) üzenetére


#85154688
törölt tag

Mi?Milyen híreket lehet olvasni rólam???? :D

(#24676) t72killer válasza Mikulásbá (#24675) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, a "kép" alapján inkább az F-secure és a Kingsoft húzott el a mezőnytől.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24677) Mikulásbá válasza t72killer (#24676) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem is,inkább reklám szaga van a dolognak. :U

(#24678) blattida válasza t72killer (#24676) üzenetére


blattida
nagyúr

Amennyiben egy (havi bontásban) pár száz mintát tartalmazó teszten elért egy százalék előny elhúzást jelent, akkor igen, de én nem gondolom, hogy erről lenne szó.
A RAP teszt több, mint a semmi, de nem sokkal, erre bazírozni óriási tévedés...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24679) t72killer válasza blattida (#24678) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rosszul fogalmaztam: a RAP-szerint a G-data nem tűnik jobbnak, mint bármelyik másik valamirevaló vírusirtó. A shadowserver "némileg" több és relevábsabb (0-day) mintával dolgozik, itt sem veri agyon a mezőnyt a G-data, hogy finoman fogalmazzak:).

Különben pedig rögtön gyanús egy "teszt"-tel, hogy a versenyzők mind 90+%-os eredményt érnek el, aka HVG-s cikk.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24680) Soma01


Soma01
veterán

Ingyenes vírusirtók közül melyiket ajánljátok viszonylag régi, lassú gépre (XP). Olvastam azt a Baidu-t és a 360 Internet Security-t. Melyiket rakjam inkább fel?

(#24681) Visormail válasza Soma01 (#24680) üzenetére


Visormail
addikt

A Webroot promó-t :D (Nem vicc, a smájli a többieknek van ők értik.)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24682) Soma01 válasza Visormail (#24681) üzenetére


Soma01
veterán

Olyan kell nekem amit most felteszek és nem kell havonta meg x időnként kézel frissítgetni. Fel szeretném tenni és "elfelejteni" szóval akciók nem érdekelnek. Erre nincs időm. Nem az én gépem lesz és nem szeretném ha időnként menni kellene, mert lejárt valami....

(#24683) Visormail válasza Soma01 (#24682) üzenetére


Visormail
addikt

Havonta kézzel frissítgetni, lol miről beszélsz? Fél éves promó, utána az igényelt kód beírásával meg lehet hosszabbítani még fél évre, a program egyébként pedig a felteszed és elfelejted kategória, ennek a legkisebb a gépigénye, a védelme is jó és most ingyen van. Természetesen csak ajánlat, nem kell elfogadni.

Ingyenesből én a bitdefender free-t tettem fel nemrég egy Celeron D 3GHz gépre xp-n és jók vele a tapasztalatok, érdekes módon ott a megnövekedett boot idő sem jött elő, pedig IDE vinyó volt. Lehetséges hogy ezen is javítottak, bár a changelog-okban nem találtam ilyet de mégis így volt. Azokat a kínaiakat nem próbáltam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24684) Soma01 válasza Visormail (#24683) üzenetére


Soma01
veterán

Biztosan tök egyszerű és magamnak fel is rakom. Műszaki analfabétákról beszélek. Ez már nekik sok. Ingyenes kell és 2-3 évnél sűrűbben nem szeretnék arra járni és nem is egy városban lakunk. Szóval felejtős, még a telefonos segítség is!

(#24685) TFSi válasza Soma01 (#24684) üzenetére


TFSi
őstag

Bitdefender AV Free, vagy Panda Cloud AV Free lehet jó megoldás a számodra. A BD-hez kell egy önálló account, amellyel korlátlanná teszi a program használatát. Vagy esetleg Microsoft Security Essentials, mivel egysíkú felhasználóknak majdnem mindegy, mi van fent.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24686) Visormail válasza TFSi (#24685) üzenetére


Visormail
addikt

A Bitdefender free-be egyébként nem muszáj regisztrálni, facebook vagy gmail név/jelszót is meg lehet adni. Panda cloud kb ugyanolyan gépigényű csak kisebb védelmet ad, ha jól mondom!? Abban nem értek egyet hogy mindegy, analfabétáknak pont ideális a BD free működése (tojok a felhasználóra, nincsenek beállításaim, nem kérdezek tőled semmit csak kiírom hogy már leirtottam amit találtam, mi közöd hozzá örülj hogy ezt is kiírtam utólag, köcsög).

MSE-vel viszont az a több éves tapasztalatom, hogy akárhogy állítottam be, törölje/tegye karanténba/ajánlott művelet akkor is elég sokszor feldobta az ablakot hogy mit csináljon a találattal és reagálnia kellett a felhasználónak. Megnéztem nemrég az egyik ilyen embernél az előzményeket, ott volt egy vírus aminek az állapota engedélyezett. Párbeszéd:
- Amikor feldobta az üzenetet hogy vírust talált, akkor az engedélyezésre nyomtál.
- Igen? Jaa, öö háát végülis az emberi szervezetben is vannak hasznos baktériumok.
- Baaazzzz!
Kapott egy AVG IS 1éves promót, beállítva hogy először lőjön, aztán se kérdezzen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24687) borix válasza Soma01 (#24684) üzenetére


borix
őstag

Hosszabb távon ingyenes vírusirtót használata mellett időnként azért nem árt néha lefuttatni egy HitmnProt,vagy a Malwarebytest. Komolyabb vírusirtóval sem árt ránézni időnként a teljes lemezre.
Ezért a 2-3 éves dolog,hogy ne keljen semmivel törődnie ilyen hosszú idő alatt elég húzós dolog.

Visormail
TFSi
Bitdefender AV Free, Panda Cloud AV Free mivel tud többet a 360 Internet Security-nél?
Összetettebb védelmet ad?

(#24688) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a HitmanPro.Alert -et és az lenne a kérdésem, hogy a letöltéseknél a HitmanPro 3.7 -et os telepítsem?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#24689) Visormail válasza borix (#24687) üzenetére


Visormail
addikt

Mondtam, hogy kínaiakat én nem próbáltam majd megmondják a többiek, de hogy több modul nincs bennük az biztos és a panda cloud a tesztekben se túl jó (csak az mse tudja alulmúlni ha jól rémlik). A bd free viszont szerintem már egész jó védelem, egyébként tök fapados.

Kenan: pont azért linkeltem neked korábban az exe fájlt, hogy ne keverd össze őket. Az alert az a folyamatosan futó böngészővédelem, a sima pro az meg egy kézi kereső.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24690) Ra's al Ghul válasza Visormail (#24689) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Értem. Köszi a linket csak azt nem tudom, hogy elég az amit linkeltél vagy mind a kettő kell?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#24691) Visormail válasza Ra's al Ghul (#24690) üzenetére


Visormail
addikt

Igen elég :D Mondom hogy a másik az egy kézi kereső, tehát felteheted azt is de semmi közük egymáshoz, arra jó hogy időnként lefuttasd, de ha eltávolításra is használod akkor elindul a 30napos próbaidő, csak keresésre ingyenes. Ami teljesen ingyenes kézi kereső az az mbam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24692) olivera88


olivera88
veterán

Valami terjed facen megint. "HORROR! Nézd meg VIDEÓN a magyar súlyemelőt, ahogy a karját törte! http://videok.net84.net/magyar-sulyemelo-balesete.html "Egy adok-veszek csoportban láttam ma kétszer is ezt.. Egy adathalász oldal, amit szépen ki is szürt a Comodo secure Dns. [link]
Valaki nem találkozott hasonlóval?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24693) Narxis válasza olivera88 (#24692) üzenetére


Narxis
nagyúr

Adathalász oldallal? Nem nagyon bár facebookom sincs.

Thanos was right.

(#24694) borix válasza Narxis (#24693) üzenetére


borix
őstag

Az nagy baj ;] Volt olyan fiatal aki panaszkodott,hogy ha nem lenne facebook pár napig akkor nem is tudja,hogy tudna addig létezni. :Y A mai civilizáció nagy problémái.

(#24695) Narxis válasza borix (#24694) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyetemi tanulmányaimhoz nekem is jól jött volna de akkor még pont az iwiw volt népszerű. Gondolom sokan használják a fiatalok közül ilyen célra viszont felnőttként meg egyszerűen nem érdekel más gondja, baja, állapota így nincs hasznomra. :) Majd kinövik.

Legtöbb kétes eredetű oldal facebookon terjed utána még szerintem a twitteren.

Thanos was right.

(#24696) olivera88 válasza Narxis (#24693) üzenetére


olivera88
veterán

Mármint evvel ami Facen terjed. Na ma is láttam. Csak most ez a cím jött be:cenzuranelkul.net63.net

Ezt is blokkolta a CDNS.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24697) flash-


flash-
veterán

most nézem virusbulletin tesztet hát avg,avira,avast,szépen le vannak maradva,

Fsecure cs.is, optenet, kingsoft közül melyiket ajánljátok?

illetve látom virus bulletin teszten hogy kingsoft elég jó de állitolag baidu néven van már.
azt jelenti hogy a baidu ugyanolyan hatásos?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24698) Mikulásbá válasza flash- (#24697) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl.F-Secure IS -ráadásul újságos kóddal ingyen....... :DDD

(#24699) flash- válasza Mikulásbá (#24698) üzenetére


flash-
veterán

zsír..

amúgy valaki linkelné azt a fajta kingsoftot amelyik virus bulletinen ilyen jól szerepel?
mer mindenki mást linkel valaki baidu-t valaki valami kínai oldalt..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24700) micafighter válasza flash- (#24699) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nemrég Lilwayne leírta, hogy Baidu csak átvett dolgokat Kingsofttol egyáltalán nem ugyanaz, a Kingsoft pedig megszüntette az angol program fejlesztését, már csak a kínait csinálják.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.