Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy érdekes logout poszt, DIY zombihálózat - fő tanulsága számomra, hogy a leggyengébb láncszem a mindenre ráklikkelő, mindenféle szemetet telepítő felhasználó...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24952) Visormail


Visormail
addikt

Valaki mondja meg a bitdefender total security tűzfalát hogy lehet rávenni a fájlmegosztás engedélyezésére? Akármit csinálok nem látják egymást a gépek, csak ha teljesen kikapcsolom a tűzfalát.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24953) Visormail válasza Visormail (#24952) üzenetére


Visormail
addikt

Nah végül még autopilot módba is átraktam, majd így újraindítottam a másik gépet, ez segített végre, most már visszatéve user mode-ra is működik a megosztás.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24954) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok.
Nem régen telepítettem újra a win7-et. indításkor néha bedob egy ablakot, hogy a kiszolgáló foglalt........ az átváltás gombra csak a startmenü nyílik meg, bezárni az ablakot nem lehet.
MBAM, SAS, Avira nem talál semmit, comodó tűzfal van fent.
Van valakinek ötlete mi lehet ez, ha egyáltalán vírus?
Köszönöm a segítséget.

"HONDACRX4EVER"

(#24955) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Valaki használja vagy használta a Qihoo 360-at?
Ha igen, mik a tapasztalatok vele? Fogja gépet, webezést? Mennyire jó védelem és program?

(#24956) Mityu_76 válasza Mityu_76 (#24954) üzenetére


Mityu_76
tag

A HitmanPro sem talált semmit...... akkor lehet, hogy nem is vírus?

"HONDACRX4EVER"

(#24957) Visormail válasza Mityu_76 (#24956) üzenetére


Visormail
addikt

Pedig mindenhol azt írják hogy vírus és miután sikerült leirtani megszűnt [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24958) Mityu_76 válasza Visormail (#24957) üzenetére


Mityu_76
tag

Nos ezeket én is olvastam....... de nekem csak néha dobja be, és a vírus írtók nem találnak semmit.

"HONDACRX4EVER"

(#24959) Visormail válasza Visormail (#24953) üzenetére


Visormail
addikt

Viszont a sebességet lecsökkentette a béka segge alá egy rövid jól működő periódus után, úgyhogy mégis kénytelen vagyok a tűzfalat kikapcsolni más megoldást nem találtam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24960) Mosanke


Mosanke
senior tag

Kábé egy hete szépen belassult a netem. (UPC Fiber Power 60) Alig érte el a 20 Mb/s-t már. Valami mindig használta a processzort, mert általában közel 100%-on pörgött.
Ma lefutott a MBAM és EZT találta.
Nem tudom van-e összefüggés a net sebességének a kártevő eltávolításához, de azonnal jó lett a sebesség és nem pörög a CPU sem.[link]

[ Szerkesztve ]

(#24961) micafighter válasza Visormail (#24952) üzenetére


micafighter
nagyúr

Bitdefender tüzfal részén meg kell keresni a hálózatodat, és bejelölni hogy megbízható. Sajnos képet nem tudok mutatni mert már jó ideje nem használom. Nekem is fejfájást jelentett egyébként ezt megoldani..

(#24955) Plag: tesztek alapján erős középmezőny. A felülete szép, egyszerü, és gyors. A gépterhelése viszont magas, alapjáraton 200-300 MB között fogyasztott RAMból, de én nem éreztem egyébként a gépen lassulást. (4 GB RAM-al). A legnagyobb erőssége, hogy ingyenes.

(#24960) Mosanke: Azért én process explorer-el szétnéznék a futó folyamatok között, hogy minden rendben van-e.

(#24951) t72killer: köszönjük a linket :) Érdekes iromány. Volt már erről itt szó, én hoztam fel, a kolegák kollektív véleménye az volt, hogy csak felfújjuk a dolgot, mert ez még nem valós fenyegetés (mármint hogy ilyen kártevő még nem nagyon van), és igaz, hogy a vírusírtók nem foglalkoznak a témával, de akkor kezedenek majd el foglalkozni vele, ha elkezdenek terjedni az ilyen fajta kártevők.

Engem csak kettő dolog zavar:

1) olyan egyszerü ilyen kártevőt készíteni. Ez az általad linkelt irományból is kiderült, hogy nem egy rakéta tudomány

2) amíg az AV gyártók így állnak hozzá, "hogy majd dolgozunk rajta, ha lesz ilyen kártevő", addig a víruskészítők mindig lépéselőnyben lesznek

[ Szerkesztve ]

(#24962) Visormail válasza micafighter (#24961) üzenetére


Visormail
addikt

Azt is megcsináltam, úgy tűnik a stealth mode és generic beállítások visszaugrottak az alapértelmezésre akkor lassult be, megint átraktam most megint jó. Nem tudom miért történt, de most már talán nem lesz több probléma.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24963) Visormail


Visormail
addikt

Még egy kérdés, leszedtem az egyik gépről a Bitdefender IS-t mivel a promós kulcsuk mégsem működik. Felajánlotta, hogy fent hagyja e akkor a Bitdefender 60-Second Virus Scanner-t ami ingyenes, automata, minden vírusirtóval kompatibilis, kis gépigényű, valamint a BD felismerési erejével keres. Ez így amiket kiírt nagyon szépen hangzik. :) Használta már valaki korábban? Ez is olyan lehet mint sok társa, hogy csak a keresés ingyenes, de ha talál valamit irtani nem tudja? AVG IS mellé nem tűnik hülyeségnek mint kiegészítés.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24964) micafighter válasza Visormail (#24963) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, tényleg jól hangzik papíron. Én ki akarom már egy ideje próbálni, de még nem kerítettem rá sort. Ha lesz vele tapasztalatod kérlek oszd meg velünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#24965) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok tud abban v.ki segiteni hogy a hülye öcsém feltett v.mi játékhoz v.milyen hacket.Azóta a tüzfal és a nod kikapcsolt.Nem lehet beinditani azt irja hogy nincs jogosultsága.A már a gépen levő Malwarebyte anti malwaret szintén nem tudom inditani .Ujra kell rakni a windowst vagy próbáljak kerestetni v.mivel?

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#24966) Joker88


Joker88
őstag

Ti,mint hozzáértők,ez így mennyire megfelelő egy átlagos warez-mentes gépen ? Windows 8.1 Pro x64 .
Nem járkál " három ikszes" oldalakon a tulaj, csak netbank, netezés, néhanéha régebbi játék(ok) , zenehallgatás, netrádió ...

Ami a parancsikonoknál látható program ,az összes legális , vásárolt program..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#24967) Narxis válasza Joker88 (#24966) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tökéletes.

Thanos was right.

(#24968) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Bitdefender Total Security mellé mit érdemes feltenni még?
Ne kérdezzen, ne kelljen kézzel futtatgatni, csak tegye a dolgát szépen csendben :DDD

Most nézem, hogy ez a Zemana milyen érdekes dolgokat tud.

(#24970) King Unique válasza Narxis (#24969) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes...nálam win 8-on ez fut :) , de másik 2 rendszeren WSA, ami úgy tudom amcsi és ez a full felhős ellenőrzés se lehet túl jó magánszférára nézve gondolom... :U De manapság már annyi minden kémkedik (Windows...is amcsi), h ugyan mindegy 1 "kockázati tényezővel" több, v kevesebb :U

(#24971) BigManus válasza Narxis (#24969) üzenetére


BigManus
addikt

És bla, bla, bla...
Messziről jött ember azt ír amit akar. Azért, mert ezt így kiírják a weboldalukra, nem igazán fogott meg.
A Németeknél is megy illegálban a kémprogram ami nagy port kavart ( nem ugrik be a neve ) tehát az, hogy a GDATA ott fejleszt és tevékenykedik, nem garancia.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24972) Szellem. válasza BigManus (#24971) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért, mert kitették a saját oldalukra és Narxis berakta, még nem feltétlen kell, hogy önmarketinget jelentsen.
A hírt én több oldalon is olvastam, de egyik sem a GData oldalán volt.

Ettől függetlenül, értékelendő hogy ezt leírják és közlik. Simán lehetnek cégek renegátok és nem szükséges a Globális Hatalom mellé állniuk. Nem feltétlen kell szkeptikusnak lenni. Az meg köztudott dolog, hogy a legtöbb kémkedési politikai botrány Amerikából jön. Persze, máshol is van, de ez a nemzet a legjobban félős és leggátlástalanabb nemzet.
Visszatérve az antivírusokhoz, abszolút el tudom képzelni, hogy több amerikai antivírusgyártó befeküdt az NSA-nak. Ez kiderült a Snowden jelentésből is. Van egy pár cég és azért ez a botrány megkérdőjelezhetővé teszi őket. Nyilván más céget is. :R

(#24970) King Unique: Ez a felhőre támaszkodás nekem sem jön be. És ezt itt pont nem csak a Webroot kapcsán értem. A felhő jelentős biztonsági kockázatot jelenthet és szerintem jelent is. Erre már egy pár szakember rávilágított. A magam részéről nem kultiválom a felhőben való adattárolást.

[ Szerkesztve ]

(#24973) BigManus válasza Szellem. (#24972) üzenetére


BigManus
addikt

"és Narxis berakta"

Nem Narxisnak illetve ellene szólt a kritikám, hanem a linkelt oldalnak.
Az, hogy máshol is megjelent erről hír, az meg természetes dolog.

A másik része, hogy az NSA amikor kémprogramot használt avagy lehallgatott, az antivírusokkal köszönő viszonyban sem volt.
Tudtommal a GDATA sem ért el az azonosításában illetve felderítésében sikereket, tehát nem mérvadó ez a hír szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24974) Szellem. válasza BigManus (#24973) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tudom, hogy nem neki szolt a kritikád. :R Lehet, félreérthető voltam.

Az egyértelmű, hogy a GData és más termékek sem vélték felfedezni a kémprogramokat. nyilván, erre nagyobb hangsúlyt kell vagy kellene fektetni. Itt inkább az értékelhető, hogy nem mindenki fekszik le a nagy amerikai álom előtt. Persze, nem akarok elvi fejtegetésbe belemenni,de az biztos, hogy az NSA botrány elgondolkodtató erősen. Ahogy Stuxnet probléma is.

(#24975) sz.j válasza Narxis (#24969) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem blokkolja az oldalt a WSA

Amúgy épp ma írtam a wsa topikban, hogy kb. két hét alatt mindössze csak egyszer blokkolt ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#24976) BigManus válasza Szellem. (#24974) üzenetére


BigManus
addikt

Ez ok, de itt csak annyi a különbség, hogy mindegyik ügynökség lehallgat, megfigyel, csak Amerika volt akkora bal...., hogy be is dőlt.
Ezen nincs mit szépíteni.
Vírusirtó meg ilyen programokat nem fog megfogni, mert erre ügyelnek. Az eddigi "találatok" is szinte a szerencsének voltak köszönhetőek, nem a védelmi programoknak.
Az, hogy nem fekszik le Amerika előtt, az meg csak álom. Ha Amerika úgy akarja, nem közvetlenül, de bele tud folyni...

sz.j

Nálam Kaspersky, AVG, nem jelez. A forrást Linux alól is megnéztem és tiszta.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24977) Szellem. válasza sz.j (#24975) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nálad nem, másnál ahogy olvasom, elég sok fals riasztása van a WSA-nak.
Ezen a webvédelmi modulon, még kéne dolgozniuk.

(#24978) micafighter válasza Szellem. (#24972) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem sokkal fontosabb kérdés a program müködése, konkrétan, hogy milyen adatokat küld a felhőbe. Ha már megint a Webroot a példa, akkor megosztom veletek, pontosan mit is küld a felhőbe.

U c:\program files (x86)\ocam\ocam.exe [MD5: 92E1A2F26826B028086A64E00BCD7A64] [Flags: 00340800.8248]

Így néz ki egy bejegyzés az ellenörzés során készült log fájlokból. Mint a képből kiderül, MD5-öt küld, hogy match-elni tudják az adatbázisukkal, a flag pedig viselkedésre utal, és ezek mellett látják még a program elérési útját. A sor elején pedig a fájl WSA szerinti besorolása van.

Megelőlegzem az olyan reagáló hszeket is, hogy biztos a háttérbe ellpják az összes fotóm, ugyanis a WR átlagos havi forgalma 10-15MB. Ebbe benne van minden. Szerintem ha ehhez hozzávesszük bármely másik AV gyártó adatforgalmát, akkor több okunk van aggódni, most attól függetlenül hogy "felhő" vagy "nem felhő" :)

Aki kételkedik, mérje le az AV-je havi forgalmát, aztán jöhet a matek, hogy abba vajon mi történt.

A GDatas cikkel kapcsolatban annyit, hogy az oké hogy más helyeken is olvastad, de a forrásokat is megnézted? :) Mert ha mindegyik ezt a GData-s oldalt jelöli forrásnak, akkor ugyan mindegy :P

[ Szerkesztve ]

(#24979) AtHoS válasza micafighter (#24946) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Dátumot is néztétek? 1,5 éves a történet, azóta járt errefelé jócskán.
Akkoriban regisztrált ide is, mikor az a topik "megszületett"

read-only mode on the forum

(#24980) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Az új 2014-es Kaspersky antivirusról(nem az internet security, mert tűzfal nem kell, csak az AV része) vannak esetleg már tesztek? Mert jelenleg NOD-ot használok, de az új 7-es verzió már eléggé lassítja a gépet még úgy is, hogy a rendszer SSD-n van, és régebben azért nem Kaspersky-t kezdtem el használni mert azt írták itt többen, hogy bár jobb mint a NOD, de jobban letereli a gépet is.

(#24981) Visormail válasza Narxis (#24967) üzenetére


Visormail
addikt

Defender+Zemana antilogger=tökéletes? Azigen :C

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24982) t72killer válasza Visormail (#24981) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a Zemana mi fán terem :F ? Úgy nézem, nem több egy sima keylogger-blokkolónál.

Az eredeti postra: SzVSz elég vékonyka védelem, de elővigyázatos netezéssel, biztonságos böngésző és OS-beállításokkal játszva meg lehet úszni a bajt. Vagy nem... A gond ott van, hogy akik nem járatosak a védelmi szoftverek világában, legtöbbször az alap OS-ükkel/böngészőjükkel kapcsolatban is felvilágosításra szorulnak. (hogy finoman fogalmazzak... ergo az UAC-kinyírós, böngészővel mindent megjegyeztetős, mindenre klikkelős mentalitás kerülendő)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24983) Narxis válasza Visormail (#24981) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen az.

(#24982) t72killer: most ha egy mindenre klikkelgetős egyénnek beraksz egy Kaspersky-Comodo vagy akármi kombót akkor azt is taccsra vágja. Ott kellene kezdeni az egészet, hogy elmagyarázni 1-2 dolgot ha tényleg annyira technológiai analfabéta az illető és utána jöhetnek a hiperszuper védelmek.

Az egyik laptopomon én hónapok óta vírusirtó nélkül netezek és még csak közelébe se kerültem vírusnak, semmilyen megelőző intézkedést nem tettem csak figyeltem.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#24984) micafighter válasza Daywalkerke (#24980) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Kaspersky még most is több erőforrást használ, ráadásul kicsit oroszrulett a dolog, mert nem mindenkinek müködik. Nálam nem csak hogy nem müködött, hanem nem volt hajlandó bekapcsolni a K, ráadásul kikapcsolt minden védelmet (saját és win védelmét is), és lelőtte a laptop beépített billentyüzetét és trackpadjét. Egy USB-s egérrel sikerült bepötyögnöm a login jelszót képernyő billentyüzeten, de aztán szerencsére egy rendszervisszaállítás megmentett.

Ez az egyik véglet. Van olyan is, akinél többnyire gond nélkül megy a Kaspersky.

Én azoknak ajánlom, akik szeretnek kockáztatni :DDD

(#24977) Plag : igen, a webvédelemben az FPk-re még rá kell gyúrniuk. Én is nagyon rég találkoztam már FP-vel mondjuk, de több felhasználónál rendszeres. Feltételezem a böngészési szokásoktól függ

(#24982) t72killer Zemana-nak két fő terméke van, az ingyenes anti keylogger, és a fizetős anti keylogger. A fentebbi hszben a képen a fizetős verzió van, az ingyenes teljesen máshogy néz ki (ingyenesbe szinte semmit nem lehet egyébként állítani). Tud egy fajta HIPS-et, hogy mennyire hatékony azt nem tudom, annyira nem mélyültem el benne. Viszont ha érdekel akkor keress rá itt a topicban, pár hónapja mikor felraktam a Zemana teljes verzióját írtam róla, meg feltettem ide egy csomó képet a beállításairól :)

[ Szerkesztve ]

(#24985) musli26


musli26
tag

Üdv.
Ehhez a géphez milyen vírusirtót javasoltok?
Ami nem fogja csak nagyon minimálisan a gépet és megbízható.
Pentium 4
2.8 proci
1GB memória
80Gb vinyó
128mb ati videokártya
(anyám gépje)

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#24986) t72killer válasza musli26 (#24985) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1GB RAM esetén leginkább egy pillekönnyű linuxot, biztonságosra konfigurálva. Maga a Win is eléggé megfogja ezt a konfit, egy XP+böngésző simán megeszik 2GB-ot reggelire :(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24987) old-dog válasza musli26 (#24985) üzenetére


old-dog
aktív tag

Ugyan ilyen gépe van a feleségemnek, Win7-tel, és az AVG IS meg sem érzi. Az XP-t mát lassan el kell felejteni, 2014 áprilisáig van hozzá támogatás.

(#24988) BigManus válasza musli26 (#24985) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Osztom T72killer véleményét.
Mivel ez a konfig nem gamer szintű, gondolom napi dolgokra lenne használva?
Tényleg egy Linuxszal járnál jobban...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24989) micafighter válasza musli26 (#24985) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én is linuxot tennék. Első aggályom az volt, hogy egy (feltételezem) kevésbé hozzáértőembernek megtanulni egy új oprendszer használatát igen nehézkes lehet.

Viszont gondolom úgy se lenne sok mindenre használva a gép, azt a pár dolgot meg hamar elsajátítja bárki.

(#24990) old-dog válasza BigManus (#24988) üzenetére


old-dog
aktív tag

Én nem. Aki világ életében Windowst használt az nem fog egyik pillanatról a másikra Linuxra váltani az biztos. A felhasználók jelentős része nem szívesen vált másik op. rendszerre azért mert gyenge a gépe. A Win7 is megy gyenge gépeken is csak nem kell teletömni programokkal és néhány szolgáltatást ki kell kapcsolni. De, hogy a témánál maradjunk van most már sok vírus kereső , ami keveset fogyaszt, lásd feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#24991) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

vajon egy vírusirtó kiszúrja ezt az eszközt?

http://dx.com/p/usb-key-logger-recorder-black-198153

USB Key Logger Recorder

a gyártó / forgalmazó szűkszavúan csak annyit mond: láthatatlan bármilyen biztonsági program számára, mert a funkcióit hardveresen és nem szoft útján valósítja meg.
vagyis nem kell telepíteni semmit a megfigyelt gépen csak bedugom és ennyi.
majd a rögzített adatokat egy másik gépen kiolvasom, csak ahhoz kell szoft.

(#24992) BigManus válasza old-dog (#24990) üzenetére


BigManus
addikt

Tisztában vagyok vele, hidd el, naponta ezzel foglalkozok.
Nem a levegőbe beszéltem, sem a többiek. Az egyre erőforrás igényesebb programok miatt.
Sajnos bármilyen védelmet fogsz rátenni, a memória nagy részét a biztonsági program fogja elvinni.
Természetesen a Te döntésed, nem befolyásolni akarlak. ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24993) micafighter válasza BigManus (#24992) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha jól emlékszem egyébként, jó haverságban vagy a linuxal? :) Megosztod velünk, biztonsági szempontból mit érdemes egy linuxal csinálni ? Linuxról itt ritkán van szó, ha van, akkor is általában annyi, hogy linuxra milyen virusirtót ajánlotok, arról nem esik szó, hogy összességében mit tud tenni a linuxos felhasználó a biztonság érdekében :)

(#24991) t420s erre kiváncsi vagyok én is. Van bennem egy kis fake gyanu, de kíváncsi vagyok, az okosabb kolegáknak mi a véleményük magáról a koncepcióról.

[ Szerkesztve ]

(#24994) BigManus válasza micafighter (#24993) üzenetére


BigManus
addikt

Meló közben posztolgatok, sok lenne most kifejteni.
Ha hazaértem, megírom a meglátásomat.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24995) t72killer válasza BigManus (#24994) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is várom a postot, win8 helyett úgy néz ki ubuntut teszek a család legkisebb netbookjára:) Jó lenne biztonságosra belőni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24996) micafighter válasza BigManus (#24994) üzenetére


micafighter
nagyúr

Persze, majd ha lesz időd :)

Én is így szoktam pht űzni :DDD

(#24997) blattida válasza t420s (#24991) üzenetére


blattida
nagyúr

Egy av nem, azonban egy normális hips biztos, hogy jelez rá, mivel kapcsolódni akar a billentyűzethez.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24998) BigManus válasza micafighter (#24993) üzenetére


BigManus
addikt

Nos igen, alapból Linux párti vagyok.
Linuxnál is figyelni kell a biztonságra, de alapból biztonságosabb mint a Windows.
A Linux alapból egy "tiltó" oprendszer, tehát nem úgy működik mint a Windows.
Ha valamit szeretnél, arra külön engedélyt kell adni, tehát user error ilyen szinten alapból kizárt.
Természetesen van olyan felhasználó aki felülbírál, de ezzel nem lehet mit kezdeni.

A telepítések nem úgy működnek, hogy kattintok egy bizonytalan forrásból származó telelepítőre, mert ellenőrzött tárolókból lehet telepíteni. Ez már egy bizonyos szintű biztonság.
Természetesen lehetőség van egyéb forrásbéli fájlokat telepíteni.

Közismerten a Linux tűzfal az egyik legrugalmasabban állítható dolog.
Igaz, meg kell ismerni illetve tanulni kell, de az IPTABLES nagyon meghálálja. Ez egy régebbi leírás, de a net tele van segédletekkel.

Természetesen a frissítések is lényegesek, tehát a naprakészen tartás a Linux rendszereken is lényeges.
Viszont hamarabb frissítik illetve foltozzák a réseket.
Vírusirtó is lényegében a Windows miatt kell, hogy ne vigyünk át kártevőt usb, hálózat, stb. eszközökön.
Tudom, vagyis hallottam Linuxos kártevőről, de közel 17 év Linuxos pályafutásom alkalmával direkt keresve sem találkoztam egyel sem.

Rootkit(ek) alapon Linux rendszeren jelent(ek) meg először, leginkább ezek lehetnek Linuxra veszélyesek, de van egy parancssoros "rkhunter" nevű rootkit kereső illetve sebezhetőség ellenőrző.

Megjegyzem, nem azért írtam le ezeket, hogy bárkit agitáljak, mindenki maga dönti el mit használ!
Viszont az én véleményem az, hogy aki nem játékra használja a rendszerét és nem igényel speciális szoftvereket, az akár Windows mellé is telepíthet Linuxot, indulásnál rá fog kérdezni melyiket szeretnénk indítani, tökéletesen el van a két rendszer egymással.

Ami egy kicsit macerás szokott lenni, az a hálózati összekötés Windows és Linux között.
Ehhez a SAMBA telepítésére van szükség Linuxra.
Mivel sokan kértek ebben segítséget tőlem privátban, a napokban írok egy blog bejegyzést képekkel.

Mivel lényegében ez a téma itt off, ha valakit érdekel ez a téma, privátban vagy Skype-on szívesen segítek.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24999) Daywalkerke válasza micafighter (#24984) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Kösz a választ, akkor inkább maradok a NOD+Comodo combo-nál, mert pár jó pár éve nem kaptam be semmilyen vírust, kiegészítőnek meg néha lefuttatom az MBAM+EMSI Free progikat.
Ide kapcsolódva lenne is egy kérdésem: pár hete W7-re váltottam XP-ről és amikor az emsi free emergency kit-et lefuttatom a legvégén kidob a NOD egy riasztást, hogy a a2emergencykit.exe progi létrehozott egy local settings mappában egy "valószínűleg ismeretlen NewHeur_PE vírus" fájlt.
Ezt már kétsuer is kiírta a nOD(amióta W7-re váltottam azóta kétszer futtattam a gépem az EMSI-t és mindegyik után ezt írta ki).
A biztonság kedvéért mindkét alkalommal töröltettem a NOD-al ezt a fájl-t, de szerintetek lehetséges, hogy az EMSI emergency kit a full system scan után egy vírust helyez el a gépre, vagy ez is csak egy false positive?

(#25000) Peczek válasza Mityu_76 (#24958) üzenetére


Peczek
aktív tag

Kérdésem: sikerült megoldani a "kiszolgáló foglalt"-at ? Nekem is van egy ilyen ablakom induláskor, de nekem eszembe sem jutott, hogy vírus lehet. Neked már megoldódott?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.