Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) HAL-9000


HAL-9000
tag

Webroot mennyire nyújt megbízható védelmet? Offline és online egyaránt.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#24102) kalap12


kalap12
tag

Sziasztok! Egy fontos kérdésem lenne...avastot használok évek óta, de a hangkártyámmal néha összeütközik, nem mennék bele hogy és miért, kérdésem az, hogy alternativát keresek...van az smsisoft ternéke, meg a bitdefender, meg az f-secure client (f-secure client könnyen megszerezhető ezért írtam..), kérdés az, hogy mondjuk egy f-secure client ami vállalati vírusírtó, otthonra tudom e használni, met az f-secure a legjobbak között van...jobb mint az avast. Köszönöm szépen!

(#24103) Szellem. válasza mrszitya (#24095) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sajnos igazán jó megoldás nincs ez ellen a vírus ellen, pl. tegnap két friss változatát is láttam, az AV-k egyiket sem ismerték még, egy-kettő kivételével.

Linkelhetnéd, hogy mely programok voltak akik észrevették.

(#24104) Mikulásbá válasza kalap12 (#24102) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Használhatod 1 gépen is,de fogja a netet,ezt tudd!Én ezt untam meg anno.

(#24105) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

feltelepült a gépemre egy Superfish nevű adware, de sehogyan sem tudom leszedni, mert egyik ajánlott megoldás sem található nálam.

Esetleg van vele tapasztalat, hogy ilyenkor mi a teendő?

(#24106) ƵøŁĭ válasza zetecR (#24105) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!
[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24107) kalap12 válasza Mikulásbá (#24104) üzenetére


kalap12
tag

Ezt hogy érted hogy egy gépen, persze hogy egy gépen használnám, csak mivel az f-secure az egyik legjobb, és a client verzióját ami ugyan céges, de könnyen beszeterezhető, ezért kérdeztem+fogja a netet??

(#24108) Mikulásbá válasza kalap12 (#24107) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Megfogja,de vissza is adja.Hosszú lenne elmagyarázni,de így van-csak bosszantó.Azért van ez,mert ugye ebben még benne a F-Secure saját tűzfala.
Miért nem jó a sima IS?Az is ugyanolyan jól szerepel a teszteken,a win tűzfalát használja,de azt tuningolva.
W 8-8.1-nél ez elég.

[ Szerkesztve ]

(#24109) kalap12 válasza Mikulásbá (#24108) üzenetére


kalap12
tag

Is? Fsecure Internet Sec-re gondolsz? Azt nehéz beszerezni úgy, hogy a serial sok hónapig jó legyen..akkor már inkább comodo

(#24110) Mikulásbá válasza kalap12 (#24109) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Újságos kóddal havonta lehet újítani.

(#24111) TFSi válasza kalap12 (#24109) üzenetére


TFSi
őstag

Miért nem Bitdefender? A komplex megoldások közül ez az egyik legkevésbé rendszerlassító. Az F-Secure is tőle licenceli az AV motort. Az ára is nagyon rendben van.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24112) micafighter válasza HAL-9000 (#24101) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egyaránt megbízható. A telepítést viszont át kell gondolni, mert függőséget okoz: ha feltetted, utána lehet hogy nem lesz kedved más virusirtohoz.

(#24115) mrszitya válasza HAL-9000 (#24101) üzenetére


mrszitya
senior tag

@HAL-9000

Webroot nagyrészt a központi szervereiken tartott nagy mennyiségű viselkedés- és vírusmintára támaszkodik, de nyilván offline is véd - erre az esetre külön szabályrendszer lép életbe. Net nélkül minden új dolgot, amit korábban nem látott még (pl. offline állapotban felkerül egy idegen fájl és futtatod) azonosítatlanként vagy kártékonyként kezel. A kártékonynak minősített dolgokat karanténozza, ami pedig azonosítatlan, annak a tevékenységét monitorozza és rögzíti. Ez később (teljes egészében) visszavonható lesz (rollback), ha kiderül hogy az ismeretlen dolog kártékony volt.

Egyébként online állapotban is hasonló a működési elv: ami ismeretlen elkezdi monitorozni, és rögtön megnézi felhőben ismeri-e a központ már ezt, vagy az általa folytatott tevékenységet, viselkedést. Ha nem, akkor fenntartja a "kémkedést" addig, amíg nem kap választ a felhőtől. Amennyiben kiderül, hogy kártékony, minden művelet visszavonásra kerül, ha pedig legitimnek minősül, a felhő küldi az utasítást, hogy nem kell tovább monitorozni, whitelistre kerül.

A böngészőket ezenkívül állandóan vizslatja futásuk közben - akadályozandó a keyloggereket, screen-grabbereket, stb.

Röviden valahogy így működik, de a saját topicjában találsz még róla információt.
Alapvetően jó cucc.

@Plag #24103

Sok minden mondjuk VT alapján nem következtethető, bár ezt Te tudod úgyis. :) Az egyik cseh védelmi szoftver pl. nálam mindkettőt fogja futás után, VT szerint nem. Valamelyikre tegnap még csak 3-4 jelzett amúgy a VT szerint (legutóbb már 12), a másikról meg nem is volt még elemzés. link1 link2

[ Szerkesztve ]

(#24116) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Egy SP2-es XP-n free avast futna, viszont sosem indul el a rendszer felállásával (automatikus indítások között szerepel), és manuális indítás során sem mindig reagál. "Vendég" felhasználó esetén tökéletesen működik, csak a személyesen nem. Frissítve volt, lejárni még nem járt le, scannelések során elvétve talál pár kártevőt. Ötletek és tennivalók?

Legszívesebben újra húznám az egészet, de egyenlőre nem lehet :D

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#24117) HAL-9000 válasza micafighter (#24112) üzenetére


HAL-9000
tag

Ezt hogy érted?

(#24115) mrszitya : :R

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#24118) ƵøŁĭ válasza haromegesz14 (#24116) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!
Javítás/Újratelepítés

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24119) mrszitya válasza haromegesz14 (#24116) üzenetére


mrszitya
senior tag

Futtass le egy Malwarebytes Anti-Malware-t vagy egy Hitmanpro-t.

Rakd újra az Avastot, csak ne a legfrissebbet, mert az már nem támogatja az XP SP2-t, csak a SP3-at.

Ui: Igaz, javítás is elég lehet => Vezérlőpult / Programok eltávolítása / Avast eltávolító indítása

Ha már XP, mellesleg miért nincs fenn rajta a SP3 :( ?

@HAL-9000

Úgy érti, nem terheli a gépet. Pl. a telepítő < 1 MB.

[ Szerkesztve ]

(#24120) Szellem. válasza mrszitya (#24115) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Értelek én, viszont, mindig jó, ha belinkelsz, belinkeltek ilyen eredményeket!
Hasznos lehet :R .

(#24121) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#24120) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Panda most se okoz meglepetést .....

mrszitya
2 minta PM-be . :B :P Megnézem Panda felismeri e őket .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24122) TFSi válasza ƵøŁĭ (#24121) üzenetére


TFSi
őstag

Nekem is jöhetne, ha kérhetném. Vagy ha látta őket már a WSA, akkor tárgytalan.

:R

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24123) mrszitya válasza TFSi (#24122) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ment PÜ mindkettőtöknek.

(#24125) ƵøŁĭ válasza mrszitya (#24123) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

A maci nem kapott elég bambusz rügyet, így az ereje nem volt elég a győzelemhez .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24126) daimonion válasza ƵøŁĭ (#24071) üzenetére


daimonion
senior tag

Na jó TÉNYLEG tegyünk tiszta vizet a pohárba
OLVASD EL MIT ÍRT..Fizetős progikat INGYEN Torrentröl !!! Szóval akárhogy nézem ez csalás tetszik nem tetszik.
1 . pontra a válaszom hogy ÉN nem írtam azt hogy blokkolja és nem ÉN mondtam azt hogy kapcsoljuk ki a progiba ezt meg azt amodult ..ÉN azt ÍRTAM hogy KIVÉTEL hozzáadásával NEM KELL egy modult kikapcsolni..Szerintem oirási a különbség..Tanács légyszi PONTOSAN elolvasni a HSZ-eimet.
2 pont ..Ezt sem állítottam Tanács ugyanaz mint az első pontnál
3. pont ebben IGAZAD VAN..DE akkor ne ajánlja másoknak hogy mit kapcsoljon ki a progiban ha azzal KÁRT OKOZHAT MÁSOKNAK
4. POnt ugyanaz mint az első..HA egy TORRENTET arra Használsz hogy FIZETŐS PROGIKAT INGYEN szerezz meg az illegális főleg szerintem egy PH fórumba ha ile is írja..Szóval csalásra buzdít ha azt nézem
5. Pont sajnos ilyen mérgelődős vagyok ha tudom hogy van INGYENES és LEGÁLIS módja egy progi beszerzésére és azt mégis "INGYEN " torrentröl akarja valaki megszerezni és még reklámozza is..
6. IGAZAD van.
Megjegyzés ÉN is torrentezek

UI Remélem nincs harag. :P

[ Szerkesztve ]

(#24127) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Valakinek van ötlete, hogy miért nem tudom állítani/kikapcsolni a Smart Screent?

Rendszergazdaként vagyok bejelentkezve, nincs is más fiók.

Nem engedi futtatni az MBAM Prot csak futtatás mindenképpen módon. ezért akarom a smart screen szűrőt kikapcsolni, csak nem lehet valamiért.

(#24128) micafighter válasza HAL-9000 (#24117) üzenetére


micafighter
nagyúr

Úgy értettem, ahogy mrszitya mondta :) Webroot gépterhelése 0. Ha Webroottal megszokod, hogy milyen fürge a géped, utána nem szivesen fogod lecserélni :) Próbáld ki szerintem a 180 napos WR promót, veszteni valód nincs :)

(#24124) kalap12 : Hozzáértő kezekben szerintem a Comodo az egyik leghatékonyabb védelem. Ha rászánod az időt, hogy megtanuld használni, akkor nagyon jó védelem, és ingyenes.

(#24127) Gazsi00: azt hiszem nekem is volt hasonló problémám, sajnos fejből nem emlékszek, de ha visszakerülök a Win8as gépemhez akkor megnézem ;)

[ Szerkesztve ]

(#24129) mrszitya válasza kalap12 (#24124) üzenetére


mrszitya
senior tag

A hips a hiperérzékeny, ami az újban elvileg alapbeállításokon nincs is aktiválva, csak a sandboxa aktív. Ha ismeretlen fájlt indítasz, csak a sandbox fog kérdezni egyszer vagy kétszer. Persze ha valaki használni kívánja a hipset, akkor nincs mese. Egyébiránt nem véletlen rakták bele a legitim dolgokhoz a tanulómódot.

Szerintem alapbeállításokon is van olyan biztonságos, mind egy F-Secure, de ez az én véleményem. Viszont egy jó webvédelem nem ártana neki (saját DNS-szolgáltatása harmatos), főleg az adathalász oldalalak miatt.

@LiLxWaYnEx

:) Melyik mackóval tesztelted amúgy, az ingyenes cloud macival vagy a normállal?

[ Szerkesztve ]

(#24131) rayoliviero válasza micafighter (#24128) üzenetére


rayoliviero
veterán

Annak nagyon örülnék, mert senki nem tud segíteni. Google-ben sem találok semmi megoldást. :( Köszi előre is.

(#24132) ƵøŁĭ válasza mrszitya (#24129) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán


Ezt a szépséget .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24139) rayoliviero válasza rayoliviero (#24127) üzenetére


rayoliviero
veterán

A laptopomon ugyanez a hiba van. Remélem nem a Webroot csinált valamit a Smart Screen-el, mert mindkét gépen fent van.

A felhasználói fiókok felügyeletének módosítását is legalacsonyabbra szoktam tenni, de néha visszaáll az is a legmagasabbra magától. :F

[ Szerkesztve ]

(#24147) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A felesleget kitakarítottam,most már maradjatok a topic témájánál. Köszönöm.

(#24148) mrszitya


mrszitya
senior tag

Csak a miheztartás végett:

Comodo IS = tűzfal + standard antivírus felhővel + hips, viselkedéselemzés felhővel, autosandbox + sandbox
Comodo AV = standard antivírus felhővel + hips, viselkedéselemzés felhővel, autosandbox + sandbox
Comodo Firewall = tűzfal + hips, viselkedéselemzés felhővel, autosandbox + sandbox

Bővebben:
- Comodo Internet Security - Key Features
- HIPS Behavior Settings
- Saját PH! topic

@Gazsi00

Az UAC (felhasználói fiókok felügyeletének) kikapcsolása finoman szólva rossz ötlet...

[ Szerkesztve ]

(#24149) művészke


művészke
csendes tag

A malwarebytes antimalware valós idejű csomagja most akkor vírusírtónak is jó egyben ha csak ezt hagyom a gépen? Mert ebben még nem csalódtam soha, de azt hittem ez csak kémprogram írtó! Mellette meg kell vírus írtó!

(#24150) művészke válasza mrszitya (#24148) üzenetére


művészke
csendes tag

A viselkedés elemző kimerűl egy 20 kilobájtos scripttel, mindenre rákérdez atombiztosan hogy igen igen igen igen nem nem nem nem akarjuk e futtatni, így persze hogy nem lesz a gép vírusos, hülyebiztos semmi értelme comodo, ez aztán a nagy virusírtó

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.