Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) szaki26a válasza HAL-9000 (#24197) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nem elvileg müködik ha idegesit kapcsold ki ne szóljon érte. Esetleg írj a supportnak.

(#24202) szaki26a válasza Kezdő Balázs (#24200) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Webroot secure anywhere-t ha nem értesz illetve nem akarsz foglakozni vele. Ha nagyon tudod mit csinálsz akkor comodo vagy agnitum.

(#24203) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#24191) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Arról van valami tapasztalatod hogy az ESET és a Bitdefender termékek mennyire fogják az ukash variánsokat? Ebben a víruskategóriában mi véd meg a legtöbbet?

(#24204) Kezdő Balázs válasza szaki26a (#24202) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
A Webroot secure anywhere-t meglestem,de 40 $-t azt azért sokallom.
Köszönöm a segítséged.

Üdv:Balázs

(#24205) micafighter válasza Kezdő Balázs (#24204) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van olcsóbban is webroot. 3 gépes IS 20$, 5 gépes Complete 30 $ egy évre. És van jelenleg 180 napos promó.

[ Szerkesztve ]

(#24206) Kezdő Balázs válasza micafighter (#24205) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Nekem egy gépem van és így már sokkal jobban hangzik,jó lesznekem a promó is.
köszönöm :R

Üdv:Balázs

(#24207) Szellem. válasza Kezdő Balázs (#24200) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Spam védelem területén a ESET Smart Security 7-es kiadása nagyon jó. Meglepő tapasztalataim vannak vele. Nagyon jó hatékonysággal fogja a spam leveleket Védelem sem utolsó, de itt a user szerepe is döntő.

Amit még javasolhatok az a Bitdefender termékcsalád. Erős, jó védelmet ad és nem fogja a gépet.

(#24208) micafighter válasza Kezdő Balázs (#24206) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tedd fel a promót, ha tetszik kövesd a webroot topicot. Szoktak lenni jó akciók, és amit találunk azt kitesszük oda. Egy gépes szokott lenni 10$ért, de vagy két hete a 3 gépes volt 9$. A 180 nap alatt biztos lesz ilyen akció. :)

A Bitdefender is hasonló kategória egyébként, felteszed és utána nem kell vele foglalkozni. Viszont én lecseréltem a BDISt a gépről a program hibái miatt, és mert WR gyorsabb, és kevesebbet kérdez.

Ha nem jön be a webroot a store.v3.co.uk honlapon szoktak jó akciók lenni sok féle termékre :)

(#24209) Szellem. válasza micafighter (#24208) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Milyen hibái voltak?
Nálam, nem zavar semmit. Nem úgy mint a kiváló Kaspersky 2014.

(#24210) micafighter válasza Szellem. (#24209) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tapasztalataim:

Bitdefender: # 23334 hsz

Kaspersky: # 21954 hsz

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#24211) Szellem. válasza micafighter (#24210) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kaspersky esetében nem csodálkozom. A 2014-es kiadások egy kalap kakák lettek!
Most sem tudnak egy bugmentes, normálisan működő szoftvert összerakni.
Nem akarom én sem részletezni a kálváriámat vele, de a Kaspersky topicban leírtam.

Amiben viszont kellemesen csalódtam az a 7-es ESET termékek.

[ Szerkesztve ]

(#24212) TFSi válasza Szellem. (#24211) üzenetére


TFSi
őstag

Mióta nyúzod az ESS-t, és milyenek a benyomásaid róla? A régi dolgaiból mi van meg még? Kérdéstengert árasztó HIPS, fájlműveletek, letöltött fájlok megakasztása procigyilkos vizsgálattal, viselkedéselemző hiánya, online banking hiánya, sandbox hiánya stb.

t72killer: van akinél kvázi hibamentes.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24213) t72killer válasza Szellem. (#24211) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekszt. jövőre sem fogok átigazolni a KIS táborba...

TFSi: azért nem tudom,mennyire fárasztaná le a brazos netbookomat.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24214) Szellem. válasza TFSi (#24212) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Reggel válaszolok bővebben a kérdéseidre.

Azt, hogy kvázi valakinél hibamentes azért megcáfolom. Vannak Kaspersky vérfanok, akik elfogultak erősen. És ezzel nem akarok megsérteni senkit.

[ Szerkesztve ]

(#24215) t72killer válasza Szellem. (#24214) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Új kifejezéssel gyarapodott a szókincsem: "vérfan" :DD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24216) Mikulásbá válasza Szellem. (#24214) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én nem vagyok "vérfan",de nálam win 8 alatt a KIS 2014(a)tökéletesen ment,8.1-re ugye fel sem ment.
A párom laposán win 7 van KIS 2014-el,ott is tökéletes működik.

[ Szerkesztve ]

(#24217) művészke


művészke
csendes tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy f-secure client (tudom hogy ütlezi, pont ezért kérdezem) Jó e itthoni felhasználásra, van e ugyanolyan védelme, mint mondjuk egy f-secure IS-nek, vagy bármilyen más vírusírtónak vagy IS-nek itthonra, azaz a client verziót használhatom e itthon is, ha akarom..köszönöm válaszotokat előre is! :F :F

(#24218) micafighter válasza Mikulásbá (#24216) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az a baj, én most a Kasperskyt már fel sem merem telepíteni, mert olyan mint az orosz rulett: vagy jó lesz, vagy hazavágja a gépet. Pedig régebben évekig használtam a KAV / KIS majd PURE-t. :(((

(#24220) Mikulásbá válasza művészke (#24217) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet használni egy gépen is a Client Sec.-t,az a különbség a IS-hez képest,hogy itt még megvan a F-Sec.önálló tűzfala.
Ettől függetlenül otthonra elég a IS.

(#24221) Narxis válasza Mikulásbá (#24216) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálam is jól megy Win 7-en.

Thanos was right.

(#24222) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#24203) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Mindkettő viszonylag fogja .Eset esetében az adatbázis jó ,hiszen hamar kerülnek bele a friss minták de futtatás során talán még nem ő a legjobb választás . Bitdefender esetében kiemelkedően jó a Active Virus Control illetve az adatbázis . Felsorolom kb 1000 minta alapján ,melyik termékek képtelenek a minták nagy részét megfogni.
Panda->hiába beállítod +Truprevent ->ha felhő alapján nem kapja el ,futtatás során nagy %-al a gép megfertőződik
Norton-> adatbázisa nem kiemelkedő ,mivel köztudott a megelőzésre hajt . Talán a Sonar 30-40%-ot elcsíp de futtatáskor talán 10%-ot blokkol a többi szépen zárja a rendszert.
Avira->Ingyenessége miatt korlátozott funkciókkal rendelkezik .Mivel alapjában véve szinte semmi extra nincs benne ,ha az adatbázis +heurisztika nem kapja el rendszernek annyi ,mivel futtatáskor úgy aktiválódik a minta ,hogy öröm nézni .
MSE-> Róla gondolom nem kell sokat mesélni.
McAfee->Futtatás során nagyon minimális %-al blokkolja a mintákat.
Vipre->Adatbázisa közepes ,HIPS nagyon gyenge tehát az eredmény várható.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E téren a "jó" kategóriát képviselik:
Kaspersky,Bitdefender,F-Secure,G-Data,ESET,Trend Micro,Comodo,Emsisoft
Közepes kategória:
Qihoo,TrustPort,AVG,AVAST,BullGuard,ZoneAlarm,eScan,Dr. Web,
Átlagos (gyenge) kategória:
Agnitum,Baidu,K7,AdAware(BD motor nem minden )

Webroot-> még nem állt harcba nálam .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24223) szaki26a válasza ƵøŁĭ (#24222) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Webrootrol csinaltam egy eles tesztet. Ha vadi uj a minta, de ismert a viselkedese megfogja, ha tenylegesen ujrairt valtozatt akkor csak rolebackban es a supportban bizhatsz.

(#24224) Visormail válasza ƵøŁĭ (#24222) üzenetére


Visormail
addikt

Nem tudom mit értesz az alatt hogy ilyen téren közepes kategória, bizonyos variánsokat megfog másokat nem? Amit most láttam gépet simán megfertőzte az ukash AVG IS 2014 mellett, amivel a fertőzés után másik fiókból kézi keresést is csináltam a C-re, de úgy sem talált semmit. Magyarul kell mellé a Hitman pro az biztos.

szaki26a: a Hitman pro viszont elméletileg mindegyik variáns ellen jó? Mert akkor ezentúl én minden mellé fel fogom tenni mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24225) Visormail válasza Visormail (#24224) üzenetére


Visormail
addikt

Természetesen a Hitman Pro Alert-re gondoltam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24226) szaki26a válasza Visormail (#24224) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Hitman Alert vagy exploit shield jó lehet, de csak az exploitot nem új módon használókra. Ebből a szempontból WSA elméletben jobb. Neki elég, ha már látott valakit úgy viselkedni, nem kell ismernie a konkrét varánst. Ergo, ha nem vagy benne elő megfertőzött gépek körébe, mig kielemzik és hozzá adják, ha új módon fertőz, ahogy egyik másik vírus sem, akkor védett leszel, már pár órával azután, hogy megkapták az első mintákat.

[ Szerkesztve ]

(#24227) zetecR válasza ƵøŁĭ (#24106) üzenetére


zetecR
addikt

Sajnos egyik sem pucolta ki a gépről...

Esetleg más ötlet? :B

(#24228) szaki26a válasza zetecR (#24227) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Mit csinál? uninstallnál nem jelenik meg? és böngésző kiegészítők között sem?

(#24229) zetecR válasza szaki26a (#24228) üzenetére


zetecR
addikt

Így van, sajnos.

(#24230) Narxis válasza zetecR (#24227) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez?

Thanos was right.

(#24231) TFSi válasza szaki26a (#24223) üzenetére


TFSi
őstag

Ismeretlen kártevőnél a roleback gondolom attól is függ, hogy a monitorozás során a cloud mögött ülő mérnök mikor adja az utasítást, hogy itt az ideje lelőni a folyamatot, vagy tévedek?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24232) ƵøŁĭ válasza Visormail (#24224) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ahogy mondod . A régiekkel még elbírnak de az újakkal nagyon megszenvednek . Pl. TrustPort esetében a 2 motor szinte "semmit" nem jelent ,mivel ha szignatúrába nincs a variánsok leírása és futtatom ,úgy kizár a rendszerből a minta ,hogy öröm nézni .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24233) adobeph


adobeph
újonc

Az ingyenes vírus írtók közül melyik a legjobb,mit tudtok ajánlani? Avg avira avast vagy ilyenek közül? Comodo esetleg? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#24234) szaki26a válasza TFSi (#24231) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nem ezt teljesen automatikus elvileg percek alatt meg van, ha elkezdene valakinel kart okozni. A ukashnal az volt a bibi, hogy nagyon ujszeruen zar ki a rendszerbol, igy meg kellett tanitani a felhot, hogy gepbol kizarni valakit hogyan lehet.

(#24235) Narxis válasza ƵøŁĭ (#24222) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem véletlen, hogy jó a Nod, ott tudnak valamit. Meg ezek a románok is mivel a BD mellett a jó listádban 3 BD motoros van. :)

Thanos was right.

(#24236) zetecR válasza Narxis (#24230) üzenetére


zetecR
addikt

essejöttbe... :(((

(#24237) Elemental


Elemental
addikt

A Malwarebytes Anti Exploit, és a Hitman Pro Alert működését tekintve azonos?
Vagy érdemes feltenni mindkettőt?

[ Szerkesztve ]

(#24238) mrszitya válasza Elemental (#24237) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem azonos az elv. HitmanPro.Alert jelenleg blokkolásra nem képes, csak "elhiteti" a kártékony kóddal, hogy virtuális környezetben fut éppen, ezért ha úgy van megírva, hogy ebben az esetben ne induljon el, akkor nem fog lefutni. Sokszor ugyanis azzal is próbálják nehezíteni a detektálását ezeknek az exploitoknak, hogy sandboxban (virtuális környezetben) nem futnak le.
Ezenkívül HPA értesíteni tud még, ha valami átjut.

Malwarebytes eszköze jobbnak, használhatóbbnak tűnik, ez tényleges blokkolásra is képes. Raktak is fel YT-ra egy demót, hogy mi történik pl. ha a Windows számológéppel történik valami csúnyaság. Mellesleg pár AV mellett is lefuttatták ezt a demó-exploitot. Ki lehet találni az eredményt. (Ezt csak fórumban tették ki.)
Viszont azt meg kell jegyezni, még van jó pár kompatibilitási probléma vele, béta stádiumban van. Szerencsére a fejlesztése felgyorsult az utóbbi időben (a tulajdonosváltás következtében).
A legutóbbi verziója nem szerette a HPA-t, de erről tudnak, napokban érkező következő kiadásban javítják elvileg.

Harmadik lehetőség az EMET, a Microsoft saját eszköze. Elsősorban vállalati felhasználásra szánt, de otthon is használható, kezelése ennek sem bonyolult. Kompatibilitási problémák ellenben ezzel is adódhatnak.
Pl. a Comodo fórumában inkább ezt emelik ki, de bíznak Malwarebytes-ban is, hogy idővel jól kikupálják az MBAE-t.

[ Szerkesztve ]

(#24239) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

:B

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24240) mrszitya válasza zetecR (#24236) üzenetére


mrszitya
senior tag

Leírnád, hogy mikor, hol, mit csinál cucc? Valamelyik böngészőben ügyködik, vagy többen is?
Firefoxnál egyébként előfordulhat, hogy valamelyik legitim kiegészítőbe építették be reklámozgatni: https://support.mozilla.org/hu/questions/809477 Nézd át ne csak a kiegészítőket, ha nem ugyanott a bővítmények panelt is ha Firefoxod van, nincs-e ott ismeretlen.

(#24241) mrszitya válasza mrszitya (#24238) üzenetére


mrszitya
senior tag

Kicsit javítom magam, az említett videóban is benne vannak az elbukott AV-k: Malwarebytes Exploit-Test + screenshotok

"Malwarebytes "Exploit-Test" is a program which allows users to verify that Malwarebytes Anti-Exploit is working correctly. The program incorporates two buttons. The first launches the Windows Calculator (calc.exe) in a normal way and the second one uses a common exploit technique to launch calc.exe."

(#24242) adobeph


adobeph
újonc

Az ingyenes vírus írtók közül melyik a legjobb,mit tudtok ajánlani? Avg avira avast vagy ilyenek közül? Comodo esetleg? Köszönöm

(#24243) ƵøŁĭ válasza adobeph (#24242) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Bármelyiket felrakhatod az említettek közül . COMODO & Avast az ajánlottabb kategória .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24244) AmigaFan


AmigaFan
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap nekem is volt szerencsém egy újabb police vírus variánshoz. Az ismerősöm gépét zárolta, még a webkamerával is lőtt róla arcképet! :DDD
Majd egy napomba telt, mire leszedtem a gépéről. Sem a Kaspersky Rescue disc, sem a Bitdefender rescue cd, sem pedig az új Avira Rescue system nem talált semmit. Kósza ötlet, levadásztam a régi Avira rescue cd-t, és láss csodát, az azonnal megtalálta, és le is szedte, holott már az adatbázisát sem tudta frissíteni, mert a régi szerver címe nem él. :R
Mire nem jó a jó öreg Avira!

Szerk.:
Az ismerős laptopján ESS van.

[ Szerkesztve ]

Amiga Forever...

(#24245) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha csak otthon használom a gépet, akkor elég-e NOD 7 AV, vagy inkább az ESS 7, esetleg a F-Secure IS 2014?

[ Szerkesztve ]

(#24246) ƵøŁĭ válasza GEPESZ66 (#24245) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ne bonyolítsd már az életed :) . Bármelyiket felrakod biztonságban leszel .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24247) BigManus válasza AmigaFan (#24244) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha ilyen van máskor, az AVG rescue. CD-t használd.
Az összes variánssal boldogult eddig.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#24248) blattida válasza mrszitya (#24238) üzenetére


blattida
nagyúr

A hpa-nak nem is feladata a valódi blokkolás, mivel, ha kártevőt észlel, akkor letöltésre kínálja a hitman pro-t.
Az általad is említett vakcináció csak egy átmeneti megoldás a részükről, hiszen csak az a céljuk vele, hogy a sandbox érzékeny malware-eket semlegesítsék vele, illetve, ha már letöltés előtt felismeri az adott kártevőt, ami majdnem 100 százalékban megvalósul, akkor azt nem hagyja letölteni.

Az mbae eleve más, hiszem mindenféle sebezhetőség ellen védelmet nyújt, nem csak a böngészőket védi és nem is matematikai alapú viselkedés elemzésen alapul, mint a hpa.

A malwarebytes cucca sokkal nagyobb potenciált rejt, ráadásul nagyon sokat fog még fejlődni és változni a közeljövőben, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy ugyan lesz ingyenes változata is, de hamarosan fizetőssé válik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24249) netpeti98


netpeti98
addikt

A CHIP-nél megoldódtak már a F-Secure gondok? A PCW még a novemberi számához se ad kulcsot. :(
Nem mintha 1 szoftver miatt előfizetést váltanék (a PCW felépítése mindig jobban tetszett), de 3 hónapja írták, hogy dolgoznak a problémán, azóta semmi.

Üdv netpeti98

(#24250) Mikulásbá válasza netpeti98 (#24249) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én úgy tudom rendben van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.