Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) milan26 válasza blattida (#24399) üzenetére


milan26
senior tag

Részletkérdés, bár amúgy teljesen igazad van. :D

(#24402) simon7012 válasza netpeti98 (#24395) üzenetére


simon7012
aktív tag

Látom, csak mi ketten használunk német terméket...... ;)

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#24403) Narxis válasza milan26 (#24400) üzenetére


Narxis
nagyúr

Avast blogján olvastam pár olyan sztorit ahol több évnyi Avast Free használat után vettek Avast Pro-t mert támogatni akarták a céget, a fejlesztőket. Szerintem ennél jobb indok nincs is és ha szán rá az ember 5 percet, hogy megnézze hol a legolcsóbb akkor nagyon jó áron megkapja, kb. 1 mozizás ára csak míg a mozi másfél óra itt 1 évre kapsz 1 szolgáltatást.

Thanos was right.

(#24404) AtHoS válasza dobost (#24393) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Valahogy nem volt meg a biztonságérzetem egy pár szár kb-os alkalmazásnál."

Kicsit HI-FI témára emlékeztet, mikor anno az erősítők aljára vaslapokat helyeztek, hogy az erősítő súlyával "meggyőzzék" a potenciális vásárlókat :DDD

read-only mode on the forum

(#24405) micafighter válasza AtHoS (#24404) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hehe :DDD

dobost: hasonló effekt eléréséhez, mint amit AtHoS említett, tudom neked ajánlani a GData-t. Már a telepítője is 400 MB körül lesz

[ Szerkesztve ]

(#24406) blattida válasza AtHoS (#24404) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért a műszaki terület kicsit más, ott erős összefüggés van a tömeg és a minőség között, természetesen nem a ballasztra gondolok. Sok fém, kevés műanyag, nagy táp, erős készülékház, stb...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24407) borix válasza TFSi (#24385) üzenetére


borix
őstag

Sokaknál nem tudni,hogy hányadán állnak vírusvédelem terén ebből igazad van,hogy a nevesebbeket érdemes ajánlani.
Ezért nem ártana ha írnának pár dolgot a kérdésük mellé PL: kezdő felhasználó,ingyenes legyen,magyar stb.
Az is fontos,hogy próbáljon ki párat mert a kezelhetőség áttekinthetőség élménye is sokat számít.

Már megfigyeltem,hogy sokszor benéz ide valaki kérdez vírusirtó ügyben többet vissza se néz se köszi se semmi majd a itteniek elkezdenek vitázni a dologról.Az olyanokért felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#24408) micafighter válasza daimonion (#24387) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ehhez még annyit fűznék hozzá, az elöbbieken elhangzottakon túl, hogy a tesztekkel nem az a baj hogy "biztos lefizetik őket", hanem hogy a teszt környezet egyáltalán nem hasonlít egy valós környezethez legtöbbször, ebből adódóan bizonyos védelmi funkciókat egyáltalán nem tudnak, vagy nem kellően tudnak tesztelni. Ebből adódóan az eredmények nem tükrözik a valóságot. Ezért dolgozik a Webroot és a Norton a víruslaborokkal egy új tesztmetodika kidolgozásán, ami reálisabb eredményeket fog tükrözni az összes antivirus terméknél.

A youtube-videókkal kapcsolatban az a baj, legtöbbször egy jobb gombos keresés, aztán ami maradt futtatás-ban kimerül a teszt, de ez így ugyanúgy nem tükröz valós környezetet, valós élethelyzetet, ezért az eredmény sem tükrözi a valóságot, arról nem is beszélve, hogy bizonyos védelmi funkciók tesztelése ugyanúgy kimaradhat.

És akkor még ehhez hozzájön a youtube-videók hitelessége, amit könnyen kétségbe lehet vonni. Itt sokszor linkelitek winsevenholic tesztjeit, de például winsevenholic ki lett tiltva a malwaretips.com fórumról, valamiért..

Valaki írta nemrég, hogy a youtube videók arra jók, hogy megismerd a program felületét anélkül, hogy fel kéne telepítened a gépedre. Teljesen egyetértek vele.

[ Szerkesztve ]

(#24409) riki válasza dobost (#24393) üzenetére


riki
senior tag

Ez nem igaz. Remek termék a Webroot. Hozzáteszed az MBAE + Trafficlight párost,akkor vígan garázdálkodhatsz olyan oldalon is ,ahol mások rínak ,hogy vírusos lett a gépük ,és dobálja az ablakokat. Saját tapasztalat,pedig én is szkeptikus voltam a termékkel kapcsolatban. Van olyan nagy név a piacon, amivel nem merném ugyan ezt megtenni, a + kiegészítőkkel sem. :U

(#24410) milan26 válasza Narxis (#24403) üzenetére


milan26
senior tag

Ez nagyon derék dolog! :)

(#24411) TFSi válasza Narxis (#24403) üzenetére


TFSi
őstag

Én ugyanígy voltam a "sztár" vírusirtóval, a Webroottal. Tetszett az újszerű hozzáállás, a segítőkész support és az észrevehető fejlődés, támogatni akartam ezt a kezdeményezést. Jelenleg az AVAST IS megvásárlásán gondolkodom, de egyelőre nem sok infóm van az új termékről.

Sokszor leírtam már, hogy mi a véleményem a free programokról, legyen az bármi is, és arról is, hogy sokan éveken keresztül ingyen (ki)használják a szolgáltatást és meg vannak sértődve, ha valaki meg meri említeni azt, hogy a programkészítők sem ingyen dolgoznak, és nekik is fontos a megélhetés. Kellenek az ingyen programok, amelyek sokszor alapvetően kompetencia és marketingértékük van, de van az a helyzet, amikor az ember lelkiismerete az elismerés felé fordul. Bár nem mindenkinél...

Talán még idehaza sem okozna sokaknak gondot 10$/€ kifizetése, sokszor akár 3 gépes licenszért, bővített szolgáltatásokkal, de mi a fenének mikor ingyen is le lehet "tőteni"... Van a csordaszellem és van a felelősségteljes vásárlói magatartás.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24412) milan26 válasza TFSi (#24411) üzenetére


milan26
senior tag

Azért ez egyáltalán nem ilyen egyoldalú dolog.

Csak néhány kulcsszó: Richard Stalmann, GNU, Libreoffice, Mozilla, Ubuntu, VLC, 7zip

(#24413) HAL-9000 válasza TFSi (#24411) üzenetére


HAL-9000
tag

Azt tegyük hozzá, hogy a Free verzió legtöbbször honey potként üzemel. Minél többen használják, annál jobb a cégnek.

1. Terjed a név és ha 100.000-ből 1 ember ez miatt veszi meg, már megérte
2. Rengeteg konfigurációra felkerül így van bugreport (akár automatikus is)
3. Millió mintát kapnak naponta a "víruslaborok", amik free változatok nélkül nem lennének.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#24414) dobost válasza riki (#24409) üzenetére


dobost
senior tag

Azt nem mondtam, hogy nem jó a Webroot. :DDD
Piszok gyors és nem fog semmi erőforrást szinte, nagyon jól tette a dolgát, zseniális ötlet volt az alkotóitól.
Más részről én nem szeretem, ha publikálja a felhőbe a gépemen levő gyanús fájlokat, bár ez csak egyéni "öreg motoros" mizéria, az én agyrémem.

Bitdefender régiózáras? Vett már valaki a V3ról kulcsot?

(#24415) micafighter válasza dobost (#24414) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezt már beszéltük a Webroot topicjában, hogy nem küldi el sehová a fájlaidat. Akkor küldi el, amikor rámész a fájl beküldésére. Egyébként csak logokat meg flageket küld, ami a viselkedésére utal. Szaki26a kolléga mondta ugyancsak a Webroot topicban, hogy van olyan vírusírtó, ami viszont tényleg elküldi a fájlaidat, és azt hiszem MSE-t mondta példának.

Tehát a paranoiád nem alaptalan, csak épp a webroot nem csinál ilyet.

Egyébként ha jól emlékszem TFSi kolléga vásárolt a V3-ról BD kulcsot. És ha jól tudom, a V3 sotre-ból minden kulcsot tudunk használni. Mert ha van is régiózás, EU régióba bele esik V3 store is (angol), és mi is.

[ Szerkesztve ]

(#24416) dobost válasza micafighter (#24415) üzenetére


dobost
senior tag

:R Igaz.

[ Szerkesztve ]

(#24417) TFSi válasza HAL-9000 (#24413) üzenetére


TFSi
őstag

Ez mind igaz, viszont ebből igazi előnyt egyelőre egyik free opciót kínáló gyártó sem tudott kovácsolni. talán egyetlen gyártó van, akinek ez sikerült, és ez a Comodo, és az sem kizárólag adatbázisban jó, sőt...

A Kaspersky, a Bitdefender, a Norton, az ESET, az F-Secure (részben BD motor), a TrendMicro sosem volt ingyenes és mégis ezek jelentik ma (kevés kiegészítéssel) a húzótermékeket az iparban.

Ok, a BD-nek már van egy lecsupaszított, de ennek ellenére hatékony védelme, viszont ez kb. egy jó éve van így nagyobb volument tekintve.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24418) milan26 válasza TFSi (#24417) üzenetére


milan26
senior tag

A kettő nem áll egyenes arányban. Azért a Kaspersky és a Bitdefender a húzóerő, mert nekik van a legtöbb pénzük és a legjobb mérnökeik. Ettől független az avast, avg stb igenis húzhatott hasznot az ingyenes verziókból.

(#24419) Mikulásbá válasza milan26 (#24418) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A "leggazdagabb" a Symatec,én úgy tudom.

(#24420) TFSi válasza milan26 (#24418) üzenetére


TFSi
őstag

Úgy fogalmaztam, hogy igazi előnyt, vagyis jól érzékelhetőt. Nem állítottam, hogy az Avast, vagy az AVG rossz lenne, csak sok szempontból még mindig nem jobbak, mint a BD vagy a Kaspersky.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24421) milan26 válasza Mikulásbá (#24419) üzenetére


milan26
senior tag

Igen, valóban túlságosan leegyszerűsítettem a dolgokat. De azért az sem mindegy, hogy ki hogyan gazdálkodik a pénzével. Mennyit költ innovációra, mennyire becsüli meg az embereit, mennyire nyitott újdonságokra stb. Ez egy komplex folyamat, aminek lesz a végeredménye a "kis csomag".

Szerintem erős csúsztatás kijelenteni, hogy az ingyenes verziókból nem profitáltak a cégek, mert nem ők a vezetők. Azért a Kaspersky és a Bitdefender a vezető, mert ők végzik a legjobban a dolgukat. Egyelőre úgy látszik, hogy tehetségesebbek.

Ellenpéldaként tökéletes, hogy a pctools sem volt ingyenes sosem, mégis az lett a vége, hogy eladták a Symantecnek.

(#24422) TFSi válasza milan26 (#24421) üzenetére


TFSi
őstag

Próbáltam leírni árnyaltabban a gondolataimat, de ezek után is azt írod, hogy "Szerintem erős csúsztatás kijelenteni, hogy az ingyenes verziókból nem profitáltak a cégek, mert nem ők a vezetők."

Nem tudom magam érthetőbben kifejezni, és ha ezek után is ezt gondolod, ám legyen... :U

Egyébként nem példa néküli dolog az akvizíció, védelmi szoftverek esetében, és egyébként a PcTools AV + FW ingyenes termékként (is) léteztek.

Tíz perc van a két komment között, de legyen, ahogyan szeretnéd. :)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24423) milan26 válasza TFSi (#24422) üzenetére


milan26
senior tag

Mire közzétettem, már ott volt a válaszod, annak olvasata nélkül írtam, amit írtam.

(#24424) milan26


milan26
senior tag

A vitaindító egyébként 24411-es postod volt, amiben azt sugallod, hogy a free verziókat használó júzerek kihasználják a cégeket, és lelkiismereti kérdés, hogy előbb-utóbb megvegyék azok fizetős verzióit.

Erre fel érkeztek a válaszok, miszerint:

1. Vannak, akik egészen más modellre és értékrendre fektetik az alapokat, mégis nagyszerűen működnek, és igen sokat tesznek hozzá az informatikához. Lsd Mozilla, Libreoffice...stb

2. Az ingyenes verziókból is lehet jócskán profitálni, még ha nem is következik ebből törvényszerűen, hogy vezető szerepre tesznek szert.

(#24425) milan26 válasza TFSi (#24422) üzenetére


milan26
senior tag

Olyan sokáig írtam. :)

(#24426) milan26


milan26
senior tag

Ha már itt tartunk...egy Avast és Comodo fúziót szívesen megnéznék, de úgy látszik, hogy az üzleti érdekek nem ezt diktálják. Az Avast inkább az Agnitium mellett tette le a voksát, és az ő tűzfalát kedte/kezdi el liszenszelni. Fúzióról persze itt sem beszélhetünk. :)

(#24427) TFSi válasza milan26 (#24424) üzenetére


TFSi
őstag

Lezárva ezt a parttalanná és off-á váló eszmecserét:

- Nincsen gondom azzal, ha igénybe veszünk egy free szoftvert, még akkor sem, ha azt több évig tesszük. Vannak felhasználók, akik megértik, hogy semmi sincsen ingyen és támogatással ismerik el az ingyenesen elérhető kezdeményezéseket. A Mozilla Foundation-t is támogathatod, sőt a felsorolt, a védelmi megoldáson kívül eső ingyenes szoftvereket is, amelyeknek a Mozillával együtt nem is létezik fizetős verziója. Becsületkassza van, amibe nem kötelező beleadni.

:)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24428) milan26


milan26
senior tag

Semmi gondom sincs azzal, ha valaki támogat egy céget, sőt nagyra is becsülöm. De szerintem nem kell, hogy lelkiismereti kérdés legyen.

Mozillát egyébként a Google pénzeli, nem a júzerek.

(#24429) szaki26a válasza milan26 (#24428) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nekem csak egy kerdesem lenne. Szerinted google, nem jol atgondolt uzleti erdeke menten teszi ezt? De. Az osszes open source project tamogato ceg nem joindulatbol teszi. Ha ugy lenne, le kene ultetni a vezetoiket, a reszvenyesek penze ezert csak befektethetik.
Free av-k rol pedig annyit, hogy nem megy jol nekik. 5-6 even belul akvizicios hullam nyoman konszolidalodnia kell a piacnak. Microsoft felboritott mindent a defenderrel. A nagynak hitt cegek is csak bukdacsolnak. Comodo meg hobbibol csinal vedelmet nem abbol el. Nagy szereplok mint intel, symantec, webroot, eset megmaradnak a tobbiek eltunnek. Nem az fog donteni ki milyen jo termeket kinal.

(#24430) milan26 válasza szaki26a (#24429) üzenetére


milan26
senior tag

Persze, hogy nem jóindulatból, hanem üzleti érdekből, arról nem is beszélve, hogy egyelőre mindketten függnek a másiktól.

Második dologban meg őszintén remélem, hogy nem lesz igazad. :)

(#24431) Dhampir válasza szaki26a (#24429) üzenetére


Dhampir
félisten

A Clamavval mostanában mi a helyzet? Régen használtam XP alatt és különösebben nem találtam rossznak.

(#24432) milan26 válasza Dhampir (#24431) üzenetére


milan26
senior tag

Ezek nem ők?

[link]

vagy ez az?

[link]

:D

[ Szerkesztve ]

(#24433) Dhampir válasza milan26 (#24432) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Immunet 3.0 használja, ClamAV.

(#24434) janes1976 válasza TFSi (#24427) üzenetére


janes1976
őstag

Avast IS gépigényét sikerült eléggé letornázni, ezen magam is meglepődtem (most próbálom [1 hete van fenn], eddig csak a legjobbakat tudom róla mondani, tényleg látszik a fejlődés), mert régebben eléggé lefogta a rendszert. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#24435) Narxis válasza szaki26a (#24429) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

Durva lesz ha ez lesz.

Thanos was right.

(#24436) ƵøŁĭ válasza Narxis (#24435) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Gondoltam ,hogy a Webroot megmarad . :U
1.fázis -> Nem tudnak mit kitalálni.
2.fázis ->Túltelítődik a piac hasonló megoldásokkal.
3.fázis-> Erős marketinggel és egyéb ravasz lépésekkel a kis cégeket tönkreteszik.
4.fázis-> Licenszelt motort használó + kis cégek megszűnnek .
5.fázis -> Harca a végsőkig.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24437) HZoli87 válasza ƵøŁĭ (#24436) üzenetére


HZoli87
veterán

6.fázis -> Csak a Webroot marad.

;]

(#24438) #61275904 válasza blattida (#23652) üzenetére


#61275904
törölt tag

Nem hosszabbítok McAfeet.
A W32/Xor-encoded.a miatti komplett újratelepítés után újra elindult a McAfee 30 napos próbaverziója, de 2 hét után valamiért nem megy az automatikus frissítése (ha manuális indítom, akkor 50%-os a frissítés, néha sikerül, néha nem)

Tudjátok, hogy mi a különbség a Bitdefender Windows 8 Security és a Bitdefender Internet Security 2013 között az áron kívül?
Árak 1 pc-re: Win8.Sec 60$ és IS 50$
A Bitd.Win8 Security a magyar Bitdefender oldalon még nincs fent.

Másik gépen Norton IS van, 2014 februárban jár le, és akár kiterjeszteném azt az előfizetést, de Norton IS-ből nem találtam olyan csomagot, amit 3 pc-re van. Lehet érdemes lenne most megvenni a Bitdefendert 3 pc-re?

Window 8-ra melyik internet security terméket ajánljátok? Lehet fizetős és hardver is bírja.
Comodo IS--ről is volt szó korábban, ráadásul az free, de azt még nem tudom, hogy miért jobb nekem az az ingyenességén kívül.

Thx.

(#24439) szaki26a válasza ƵøŁĭ (#24436) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Webroot a harmadik legnagyobb consumer piacon amerikaban. Azt nezegetik kit vegyenek meg... Illetve facebook, mint partner hadiipar eltartja oket.

(#24440) mrszitya válasza HZoli87 (#24437) üzenetére


mrszitya
senior tag

7. fázis: Webroot => Skynet :DD

(#24441) blattida válasza szaki26a (#24439) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a helyezés honnan származik? Csak azért kérdezem, mert az opswat tavalyi észak-amerikai rangsorában sehol sincs, az idei még nem elérhető, a világ listán pedig szintén nem szerepel (sem tavaly, sem pedig idén)...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24442) ƵøŁĭ válasza mrszitya (#24440) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

8. fázis-> Majd jönnek a Webrootosok és elfoglalják a világot .Vagonokban elszállítják a többi gyártót USA-ba ,majd 'rollbackelnek' mindenkit .
(#24443) blattida Lelövöd a poént ... :O

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24443) blattida válasza ƵøŁĭ (#24442) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha rollback a vége, akkor minek az egész folyamat?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24444) yuri90


yuri90
tag

Legalább a mostani Avast javítással egy észrevehető problémát is megoldottak.Például,hogy amikor megnyitom akkor sokkal gyorsabban jön be nem akad mint először.

(#24445) micafighter válasza #61275904 (#24438) üzenetére


micafighter
nagyúr

Először is, nem tudom hallottál e már a V3 boltról. de ajánlom figyelmedbe. Én ezekhez az árakhoz szoktam viszonyítani. A gyártók honlapján lévő ár csak elriasztás képpen van ott :D

A magyar honlapok egyébként sok esetben le vannak maradva, nem naprakészek. Az amerikai vagy angol honlapot érdemes figyelni(kivévve a kaspersky, ott az indiait :DDD ).

BDIS és BDW8 közötti különbség:

BDIS vs BDW8

Tekerd kicsit le az oldalt, és menj a + Load more features -re. Többször is rá kell menni erre, hogy megnyissa az összeset. Mind a két oldalon lenyitod teljesen és kezd el összehasonlítgatni a különbségekhez.

A kettő közül én a BDW8-at tenném fel, mert annál jobban figyelembe vették a W8 újdonságait / sajátosságait. (BDIS több Win verzióval kompatibilis, ezért nem specializálódott annyira rá a W8-ra)

Megveheted most a BD-t 3 gépre, de szerintem ne aktiváld be, amíg az egyik gépen még érvényes a Norton. Várd meg, amíg lejár a norton, és csak aztán aktiváld be majd az új terméket, mivel a több gépes liszenszek úgy müködnek, hogy egy kulcsot kapsz, amit többször tudsz használni (pl 3 gépes liszensz egyszerre 3 gépen lehet aktív), és a liszensz ideje az első aktiválástól kezd el ketyegni. Tehát ha most beaktiválsz egy gépre egy 3 gépes liszenszet, az kicsit pazarlás.

Én a helyedben nem vennék most semmit, hanem promókat/próba verziókat próbálgatnék, amíg a Norton liszenszed lejár. Addig ki tudsz próbálni jópár programot, azt is figyelembe vévve, hogy olyat keresel gondolom, aminél van több gépes liszensz. (vagy akár egy gépes de az nagyon jó áron).

Arra érdemes figyelni, hogy a legtöbb antivirus hajlamos szemetet hátra hagyni miután letörlöd. Én használnék valami eltávolítót, pl Advanced Uninstaller Pro (ingyenes). Sajnos az a helyzet, hogy sima eltávolítással is hagynak hátra szemetet az antivirusok, ezért a legtöbb antivirushoz a gyártók csinálnak egy külön eltávolító programot, de az a helyzet, hogy sokszor még az is hagy hátra szemetet, és például a Kaspersky eltávolítója nekem lelőtte a Laptop billentyüzetét és touchpadát, de még külső csatlakozott input eszközöket se fogadott el, csak egyetlen egeret, azzal sikerült rendszer visszaállítást csinálnom. Ezért mielőtt elkezdenél ilyen nagy tesztelésbe, nagyon érdemes egy rendszer visszaállítási pontot létrehozni.

Vagy ha meg tudod oldani, akkor minden antivirus után újratelepíted a gépet. Tudom ez kicsit macerás lehet, de igazából ez a legbiztosabb megoldás, és a Win 8 esetében ha a fontos dolgokat belepakolod a Skydrive mappába, akkor azok újratelepítéskor mindig egyből elérhetőek lesznek.

LiLxWaYnEx: rollbackelnek mindenkit... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24446) TFSi válasza janes1976 (#24434) üzenetére


TFSi
őstag

Na nem mintha a szenzációs (a kiemelés poén, ha netán valaki komolyan venné, mert lehet, hogy akad ilyen elvetemült :DDD ) antivirusomat le akarnám cserélni, de tetszik az Avast+Outpost technikai fúzió. Az Outpost falat milyen mértékben integrálták, vagyis kémprogram-adatbázis és reklámblokkoló is van benne?

tibor7575: jól sikerültek a BD termékei, nálunk még fut pár gépen, és nem sok gond van velük. Minimálisan terhelik a rendszert, és jó a detektálásuk is.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24447) milan26


milan26
senior tag

Webroot lassan olyan lesz, mint régen a nod32. Ha valaki kimondja a nevét, azonnal keresztet vet. ikszdéééééééééé

(#24448) micafighter válasza micafighter (#24445) üzenetére


micafighter
nagyúr

Még ehhez annyit hozzá füznék, hogy a BD W8nál fel van sorolva a feature list-nél, hogy a Win 8 app store alkalmazásokat is átvizsgálja, de ezt minden antivirus tudja (elvileg), mivel a W8 app store alkalmazások ugyanolyan futtatható programok mint a hagyományosak, annyi különbséggel hogy az AppContainer nevü folyamat izoláló mechanizmus müködik a W8 alkalmazásoknál, de ez nem hat (vagyis nem kéne, hogy kihasson) ki az antivirus müködésére, és ezt leszámítva a W8 store alkalmazások is olyanok, mint a sima alkalmazások.

(azért van a zárójelekben feltételes mód, mert nem állíthatok ilyet az összes antivirus nevében. Igazából csak a Webrootot tudom biztosra mondani, mert a többi antivirusnál ennek nem jártam utána, de feltételezem, hogy a legtöbb AVnál ez a helyzet)

(#24449) ƵøŁĭ válasza milan26 (#24447) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Istenem szabadíts meg a Webrootól,mert tiéd az ország .... :P

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24450) BigManus válasza ƵøŁĭ (#24449) üzenetére


BigManus
addikt

:DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.