Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) TFSi válasza IamGabor (#24348) üzenetére


TFSi
őstag

Szia!

Próbáld ki a Webroot-ot, a topicjában találsz 180 napos próbaverziót hozzá, esetleg Panda Cloud, de ez utóbbinál jobb választás a Webroot.

Möhe: akkor már a 2014-es AVG, ha valóban azt szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24352) Möhe válasza TFSi (#24351) üzenetére


Möhe
addikt

Nem ragaszkodom hozzá, csak az érdekel hogy jól dolgozzon, egyszerű kezelés és csendes üzem mellett.
Próbáltam már régen: nod,avast,norton-t de még nem vol 2 ciklusa (1-1,5 év) egymás után egyiknek sem.A sorrend nagyjából valós, ezért az érdeklődés mert csak az AVG-vel van friss tapasztalat.

Fandango: köszi :D

(#24353) rayoliviero válasza Möhe (#24352) üzenetére


rayoliviero
veterán

Webrootot probald ki mindenkeppen. Nekem idaig az jott be a legjobban.

(#24354) szaki26a válasza Möhe (#24352) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Felugro reklamokat nem blokkol a webroot. Emailszuresen ha virus szurest ertesz az termeszetesen van, de spamet nem szur. Viszont cserebe elfelejtheted, hogy fent van. Nem zaklat hulye kerdesekkel es nem zabalja eroforrasokat a penztarcaden kivul. :)

(#24355) micafighter válasza IamGabor (#24348) üzenetére


micafighter
nagyúr

Webrootot én is tudom ajánlani, neki a legkisebb a gépigénye. Van 180napos promó, azután pedig 10 - 30 $ között van egy évre, attól függen hogy hány gépre kell és melyik verzió, vagy pedig keresel mást. Ha ez így nem jó, én Panda Cloud-ot és Comodo tüzfalat raknék fel (mindkettő ingyenes, viszonylag kicsi gépigénnyel). De a 180 napot a WRből mindenképpen érdemes kihasználni.

Szerk. : Panda Cloud Pro (a fizetős) -ből van most 180 napos promó: http://prohardver.hu/tema/nagy_program_promok_tema/hsz_3551-3600.html#msg3597

Ettől függetlenül: WR > Panda

[ Szerkesztve ]

(#24356) Mosanke


Mosanke
senior tag

A napokban több hasonló E-mailt is kaptam. Melinga Trója,...és hasonló neveken. Kép.
Valamiért az ESS-nek nem tetszik és bevágja a karanténba. Talán a név az ami idegesíti?
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#24357) szaki26a válasza Mosanke (#24356) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Nomen est omen? :)

(#24358) Mosanke válasza szaki26a (#24357) üzenetére


Mosanke
senior tag

Valde probabile ita esse.

(#24359) UserX válasza mrszitya (#24345) üzenetére


UserX
őstag

THX :R

Természetesen beállítottam a jelszavas védelmet. Holnap reggel megcsinálom a PUP védelmet is (még a gépénél van :) ).

UserX

[ Szerkesztve ]

(#24360) Ra's al Ghul válasza micafighter (#24347) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Hát igazából nekem mindegy hogy fizetős vagy nem bár jobban örülnék a fizetősnek (valószínűleg mert jobb support, több update stb.) illetve telepítés után egy komolyabb beállítást követően működjön.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#24361) Narxis válasza Ra's al Ghul (#24360) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kaspersky Internet Security 2014
BitDefender Internet Security 2014
Avast Internet Security 2014
ESET Smart Security 7
Emsisoft Internet Security
Norton Internet Security 2014

Válassz. :) Fentről lefele ajánlott a kipróbálási sorrend. :)

Akármelyik mellé mehet a Malwarebytes Pro.

Thanos was right.

(#24362) rayoliviero válasza Narxis (#24361) üzenetére


rayoliviero
veterán

Webroot mellé tegyek fel faterom gépére Malwarebytes Prot (bekapcsolva az állandó védelme), plusz még Malwarebytes AntiExploit-ot? AVG 2013 volt a gépen, de mindig volt rajta vírus.

(#24363) daimonion válasza Narxis (#24361) üzenetére


daimonion
senior tag

Emsisoft Internet Security

Végre egesítették emsisofték a két terméket ?? vagy még mindig úgy van hogy külön telepíti az OA-t és utána az EAM -et ??

[ Szerkesztve ]

(#24364) Narxis válasza daimonion (#24363) üzenetére


Narxis
nagyúr

Külön telepíti még.

(#24362) Gazsi00: mehet mellé mindkettő aztán majd leszeded ha problémákat tapasztalsz de nem hiszem, hogy gond lenne.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#24365) rayoliviero válasza Narxis (#24364) üzenetére


rayoliviero
veterán

:R

Plusz még a Hitman Pro Alert? Vagy az már túlzás? :D

[ Szerkesztve ]

(#24366) micafighter válasza rayoliviero (#24365) üzenetére


micafighter
nagyúr

Válaszoltam én is a WR topicban. HPAlert-el is együtt müködik WSA viszont MBAE összeakad HPAlertel. Egyébként WR mellé felesleges HPAlert.

(#24367) micafighter válasza Ra's al Ghul (#24360) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha a support fontos tényező, de nem gond hogy nincs magyar, akkor tapasztalat alapján a Webrootot tudom ajánlani. Szintén tapasztalat alapján azt mondanám, hogy a KIS-t ki se próbáld mert nekem elég kellemetlen tapasztalatom volt vele (kikapcsolt minden védelmet a gépen és nem volt hajlando elindulni, mikor megpróbáltam letörölni a laptop beépített billentyűzetét letiltotta (mint ahogy egyes UKASHok), egyedül egy USB-s egér inputot fogadott el a gép, így rendszervisszaállítást tudtam csinálni, az megmentett). Nem vagyok egyedül, másoknak is akadt hasonló élményük. Viszont az érem másik oldala, hogy van akinek müködik. Ettől függetlenül szerintem ez olyan mint az orosz rulett.

Mindenesetre érdemes egy rendszervisszaállítási pontot csinálni mielőtt elkezdesz tesztelgetni. A Nortonról meg negatív tapasztalatok vannak itt a fórumon, nem túl fényes a házi tesztekben és a supportját is kifogásolta pár forumtárs. Itt az érem másik oldala hogy PCMag-ban megint Editors Choice lett a Norton. Tapasztalat alapján annyit tudok róla mondani, hogy a GUI az szép és jó sok erőforrást zabál.

Szerk: Bitdefenderből most van egy jó kis 180 napos promó, valszeg nem fog sokáig tartani. Webrootbol pedig mindig ottvan a 180 napos

[ Szerkesztve ]

(#24368) Narxis válasza micafighter (#24367) üzenetére


Narxis
nagyúr

A Norton jó sok erőforrást zabál?

Thanos was right.

(#24369) Winnie The P válasza Narxis (#24368) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálam a NIS2014 11 mb-ot zabál.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#24370) HZoli87 válasza Narxis (#24368) üzenetére


HZoli87
veterán

Téves a tapasztalata vagy leginkább nem túl friss.

(#24371) micafighter válasza HZoli87 (#24370) üzenetére


micafighter
nagyúr

Alapjáraton tényleg nem eszik sokat, de ha megnyitod az UIt vagy futtatsz egy keresést akkor már felkocog a memória és a processzor használat is. A fájlmüveletekre és a bootra nem tudom mekkora hatással van a 2014es verzió.

[ Szerkesztve ]

(#24372) HZoli87 válasza micafighter (#24371) üzenetére


HZoli87
veterán

"Alapjáraton tényleg nem eszik sokat, de ha megnyitod az UIt vagy futtatsz egy keresést akkor már felkocog a memória és a processzor használat is."

Mint minden más AV mellett ...

"A fájlmüveletekre és a bootra nem tudom mekkora hatással van a 2014es verzió."

Szóval akkor nem használtad ...

(#24373) ƵøŁĭ válasza HZoli87 (#24372) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha erre a reagálás Webroot szót tartalmazni fogja ,kikapcsolom a gépet . :U

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24374) HZoli87 válasza ƵøŁĭ (#24373) üzenetére


HZoli87
veterán

El is kezdhetsz menteni szerintem. :D

(#24375) micafighter válasza HZoli87 (#24372) üzenetére


micafighter
nagyúr

Használtam, viszont nem mértem le az emlitett dolgokat a 2014es verziónál.

Szerk.:
LiLxWaYnEx: hogy jön ide a w betüs? :DDD (csak hogy ne kelljen kikapcsolni a géped, nem irtam ki : D)

[ Szerkesztve ]

(#24376) TFSi válasza ƵøŁĭ (#24373) üzenetére


TFSi
őstag

Valahol megértek mindenkit, aki már megcsömörlik a Webroot szó hallatán, viszont más alternatíva igen korlátozottan áll rendelkezésre. Abból indulok ki, hogy a védelem ne legyen a rendszer állatorvosi lova.

Tegye a dolgát, szűrje szépen a fenyegetéseket, de

- ne tegye tönkre a felhasználói élményt (manapság a memóriahasználat nem sok említést érdemel, nem mindegy, hogy 10MB, vagy 200?), vagy azért mert fájlműveleteknél lassít, vagy

- képtelen eltávolítani a fenyegetéseket (az ESET és a Norton eddig ebben eléggé gyenge volt, talán az ESET már feljövőben van, a Nortonról személy szerint nem sok mindent tudok a 2012-es óta, addig elég volt belőle, jelen állás szerint az állandó gyengeségein szörnyülködöm),

- ne legyenek kompatibilitási gondjai, használhatatlan feature-jei (Kaspersky, Norton)

- ne tegyék tönkre a rendszert (pl. Kaspersky, vagy a böngésző megborításáról híres egykori GData 2013-es verziókig).

Vagyis, ami bent marad a pakliban: Bitdefender, F-Secure, Webroot, Avast (talán, a 9-es verzióról még kevés az infóm).

Ilyenekre, hogy Panda, Vipre, Avira, Baidu, Roboscan, Outpost AV és SS inkább nem mondanék semmit.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24377) HAL-9000 válasza TFSi (#24376) üzenetére


HAL-9000
tag

Pedig egy Baidu vagy egy 360 Internet Security nem rossz védelem. Főleg a 360.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#24378) TFSi válasza HAL-9000 (#24377) üzenetére


TFSi
őstag

Ha valóban annyira jó, akkor megfelel azoknak a kritériumoknak, amiket felírtam? Egy AVC minősítéstől még messze nem leszek meggyőzve... :U :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24379) HAL-9000 válasza TFSi (#24378) üzenetére


HAL-9000
tag

Mindnek megfelel a 360. Egy 7 éves laptopra tettem fel és nem érezni, hogy fenn van, igaz nem 3 engine megy real time csak a felhő és a bitdefender de ez igazából lényegtelen. Windows 7-ről van véleményem a 360-al.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#24380) TFSi válasza HAL-9000 (#24379) üzenetére


TFSi
őstag

Kezd izgalmas lenni ez a kérdéskör, egyelőre kevés infóm van erről a termékről, kíváncsi leszek, mi a többiek véleménye!

Köszi amúgy! :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24381) blattida válasza HAL-9000 (#24379) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban a kevés erőforrást használók közé tartozik a qihu terméke, de ebből a szempontból (is) a wsa jobb.
A kínaiak cucca adatbázisban erősebb (nem csak a bd miatt) és a sandboxa is jól használható, viszont nincs benne monitorozás és visszaállítás funkció, ezért összességében a webroot terméke a jobb, amennyiben az ár nem számít.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24382) Narxis válasza micafighter (#24371) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az UI-ban amióta ezt a metrószerencsétlenséget erőltetik azóta tényleg van egy mikrolagg ha megnyitod, nekem akkor jön elő ha beállítom, hogy az advanced felületet hozza be alapból. Ilyenkor látszik, hogy egy pillanatra behozza a metrósat aztán vált át a részletesebbre. A keresésnél pedig kihasználja most már az összes magot ezért gyorsabban végez de én megmondom őszintén, hogy soha nem csináltam full scan-t Norton-nal. Nincs rá szükség mert amint 5 percnél tovább van üresjáratban a rendszer akkor elkezdi magától és ha visszatértem akkor abbahagyja majd később pedig onnan folytatja.

Thanos was right.

(#24383) AtHoS válasza TFSi (#24376) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Ilyenekre, hogy Panda, Vipre, Avira, Baidu, Roboscan, Outpost AV és SS inkább nem mondanék semmit."

Felvilágosítanálak, hogy a legelső lépés AV választásánál a felhasználói szokások figyelembe vétele.
Innentől az idézett mondatod mondanivalója nem állja meg a helyét.

Azon szoftverek közül, melyeket felsoroltál NÁLAM bármelyik szépen teljesítene. pl. OSS több éve "védi" a gépem és nem volt szerencsém problémába kerülni eközben. Természetesen nem azt mondom, hogy ez a világ legjobban védő AV terméke, de az Én felhasználói szokásomhoz pontosan megfelelő, melyet a több éves gondtalan géphasználat tanúsít és mindemellett "semmi" a gépigénye.

Szóval lehet itt akármilyen csúcs AV, ha olyan a felhasználó (lásd ukash problémák) és lehet olyan AV amiről inkább nem mondanál semmit, ha a felhasználói tevékenység nem igényel ettől "többet".

Minden terméknek megvan a maga helye, nem kell lenézni/leszólni egyiket sem, mert NEKED valamiért nem felel meg/nem szimpatikus

read-only mode on the forum

(#24384) HZoli87 válasza AtHoS (#24383) üzenetére


HZoli87
veterán

Egyetértek. :)

(#24385) TFSi válasza AtHoS (#24383) üzenetére


TFSi
őstag

Igen, egy intelligens és tapasztalt felhasználónál majdnem teljesen mindegy is, viszont jelen esetben a fórumba bekukkantó kérdezőknek gondolom Te sem ajánlanál jó szívvel OSS-t, Vipre-t, vagy Roboscan-t stb. Ha igen, nem gond, nem azért írtam, hogy mindenki egyet értsen velem, sőt... :K Vannak azért olyan védelmek, amelyek az UKSH-t is szépen fogják, anélkül, hogy alap szinten érthetetlen kérdésekkel bombázná a felhasználót a rendszer, vagy csak egyszerűen, csont nélkül beszívná azt.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24386) TFSi válasza TFSi (#24385) üzenetére


TFSi
őstag

Még azt hozzátenném, hogy nincsen szó lenézésről, leszólásról, a tények és a tapasztalatok alapján írtam azt, amit írtam. Nincsen szó egyéni szimpátiáról, és fenntartásokról sem, még ha annak is néz ki a dolog olvasatod szerint.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24387) daimonion válasza AtHoS (#24383) üzenetére


daimonion
senior tag

Innen is egy +1

Az a baj mostanában hogy itt a topicban MINDIG előjön egy favorit aztán azt nyomják itt ezerrel a többire meg megy az "ekézés" ."Természetesen" a különböző tesztek mint VB100 AV test org, AVC az nem releváns semmit sem érő tesztek mert a gyártók biztos lefizetik Őket..A You tube-on Winsevenholic tesztjei is szart sem érnek mert tuti csal ugye Languy 99 tesztjei meg azért nem jók mert Ő meg Comodo fan és minden tesztjében a Comodot hozza ki...

Ebből adódóan nyilvánvaló hogy MINDIG a A nagy vírusírtó topicban szereplő aktuális favorit a jó csak és kizárólag az lehet a csúcs minden tekintetben ..Jelenleg ez a termék a W.

Jó Jó tudom, hogy ez egy ERŐSEN SARKÍTOTT véleménynyilvánítás a részemről de sztem a mostanság itt uralkodó állapotokat jól lefedi...

(#24388) AtHoS válasza TFSi (#24385) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igaz, amit írsz, de akkor az idézett és hasonló AV szoftverek esetében nem azt kellene hangoztatni, hogy "inkább nem mondanék semmit", hanem valami olyasmit, hogy "intelligens és tapasztalt felhasználóknak" mered csak ajánlani, mert szerinted messze vannak a csúcstól.

Én általában Avast Free-t vagy Comodot ajánlok, melyek ingyenesek.
Az OSS-t pár éve vettem lifetime licence-el és a kezdeti tesztek után, tapasztalt problémák hiányában megmaradtam az AV részének használata mellett. Úgy tűnik nálam elegendő és összhangban van a szokásaimmal

read-only mode on the forum

(#24389) Narxis válasza daimonion (#24387) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mindenki mondja a magáét, nincs ezzel probléma szvsz. :) A legtöbben itt szeretnek cserélgetni azért van mindig 1 favorit.

Thanos was right.

(#24390) TFSi válasza daimonion (#24387) üzenetére


TFSi
őstag

Van benne valami, viszont ideje lenne már rendet rakni, és felállítani egy olyan csoportosítást, amely közelít a valósághoz. Tettem egy próbát, de úgy látom nem nagyon tetszett nektek.

Rendben van, hogy a termékek állandóan változnak, nincsen egységes tesztmetódus, ill. helyi tesztek, egyéni tapasztalatok tovább árnyalják a képet, de akkor is léteznek olyan termékek, amelyek nem babrásak, alig fogják a rendszert, magas a detektálási arányuk, és még a tesztek, youtube videók szerint is kiegyenlített formát hoznak.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24391) wwhy


wwhy
veterán

Uraim! Van itt 5 db Emisoft Antimalware licenc, egyenesen a gyártótól. Annak tudom odaadni, aki vállalja, hogy pár hét/hónap használat után angolul ír egy szösszenetet róla, pro/kontra stb. A többit pü-ben.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#24392) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!
Szerintetek érdemes-e az AVAST AV PRO 2014-t megvenni, jobban véd-e mint az ESET AV 7?

(#24393) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Én kipróbáltam pár hete a Webroot-ot, viszont hiába volt gyors és semmi erőforrást nem használt, mégis leszedtem. Valahogy nem volt meg a biztonságérzetem egy pár szár kb-os alkalmazásnál. :)
Feltettem a Bitdefender IS próbaváltozatát és eddig nagyon tetszik.
Finomhangolni kellett a beállításait aztán megy, mint az álom, csendben teszi a dolgát... mondjuk azt fura, hogy naponta 30-60 megákat frissít és néha nyíg is, hogy indítsam újra a gépet.
Nektek mi a tapasztalatotok vele? Sokszor látom a topicban, hogy mindenki szinte az első 3ba sorolja, ezért is gondoltam, hogy megtesztelem.

V3-ról vett kulcsokat itthon fel lehet használni? Nem régiózáras a Bitdefender? Elég jó áron vesztegetik most... :C

Üdv,
Tamás

(#24394) ƵøŁĭ válasza GEPESZ66 (#24392) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

AVAST AV PRO 2014 < Avast Free + COMODO tűzfal -> 0 Ft.
ESET EAV 7 újsággal ->0 Ft.

Komolyra fordítva a szót ! Nem muszáj megvenni az Avastot ,mivel az előbb említett kombóval erősebb védelmet lehet felállítani . (költségkímélő)
A két termék viszonylag egy kategóriát képvisel ,mindkettőnek megvan az erőssége és a gyengesége. Ha jól emlékszem mindkét terméket kipróbáltad már így valamilyen szintű tapasztalatod van . Bármelyik produktumot választhatod a védelmed felállításához .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24395) netpeti98


netpeti98
addikt

Tegnap találkoztam először a G Data viselkedés elemzőjével. Egy tavaly év végi programra riasztott amivel fél évig semmi gondja nem volt, pedig még frissítés se jött ki hozzá.

LiLxWaYnEx: Az új Online Armorral mik a tapasztalataid? A Prenium vagy a Free változatot használod?

Üdv netpeti98

(#24396) micafighter válasza TFSi (#24376) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szépen megfogalmaztad, szerintem igazad van. Annyival kiegészíteném hogy én a pakliba tenném a Comodot is.

AtHoSnak is igaza van, felhasználó függő is a dolog, például ingyenes Comodo egyik felhasználónak lehet a tökéletes megoldás, míg egy másik felhasználót percek alatt őrületbe kerget.

Értem hogy sokakat zavar hogy sok itt a W betü, de szerintetek miért van ez? A teknikai kérdéseket a Webroottal kapcsolatban átvittük a saját topicjába. Akkor kerül szóba, amikor valaki olyan antivirust keres ami kevés erőforrást használ, vagy/és keveset kérdez. Erőforrásban a Webroot a legjobb, ha ez fontos az illetőnek, akkor a legjobbat ne ajánljuk? Ettől függetlenül én igyekszek mindig több alternatívát mondani.

(#24397) milan26 válasza ƵøŁĭ (#24394) üzenetére


milan26
senior tag

Nem mondom, hogy összeakad a kettő, mert ez egyáltalán nem igaz, de szerintem a comodo sem kell feltétlen. Újabban divat lett a gyártók körében egyre több ficsőrrel felruházni a termékeket, így lehetnek azonos védelmi vonalak. Comodo esetében pl illik kikapcsolni az auto sandboxot, mert gyakorlatilag ugyanarra való, mint a dynagen az avastban. Igazából nincs gond, de egy átlag felhasználó elveszik a beállításokban, és zavaró lehet a túl sok kérdés, ráadásul valamennyire erőforrás igényes is.

Szerintem elég az avast a windows7 beépített tűzfalával is, sokkal több függ az internetezési, géphasználati szokásoktól, amit a topik összefoglaló ír le részletesebben. Malwarebytes free, Emsisoft free kiegészításként nyugodtan felmehet, főként baj esetére. Én rendszeresen futtatom őket (kb hetente) avast mellett, de sosem találnak semmit. De ehhez hozzátartozik, hogy én tudatos felhasználó vagyok, nem telepítgetek minden vackot, nem kattintgatok kétes linkekre, frissen tartom a szoftvereim, oprendszerem.

Esetleg jó megoldás még az avast promója. Ha legalább hét embernek ajánlod a free-t, és ők valóban telepítik is a linkedről, akkor kapsz egy év liszenszet ingyen az internet securityre. Akkor a paranoiának is lőttek a windows tűzfallal kapcsolatban, mert elvileg már az outposttól liszenszelt tűzfal van benne, de ha nem, akkor nemsokára.

[link]

Most éppen karban tartják.

(#24398) ƵøŁĭ válasza netpeti98 (#24395) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Free változat . Egyszerű a kezelése de a Program Guard egyes esetekben nagy processzorhasználatot/memóriahasználatot eredményezhet .Továbbá a directx-et nem szereti .

(#24397) milan26
Mindkettőnknek igaza van részben .
Én -> költségkímélés
Te-> egyszerűség,ésszerűség

Döntést nem nekünk kell meghozni hanem neki ,mivel nem látunk be a gépébe illetve nem ismerjük szokásait.

GEPESZ66 kezd hasonlítani rám . Én is ilyen kis harcos voltam hasonló kérdésekkel . :U

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#24399) blattida válasza milan26 (#24397) üzenetére


blattida
nagyúr

Inkább az avast megoldása hasonlít a comodoéra, bár nem egészen ugyanaz és nem is ugyanúgy működik. Egyébként pedig, inkább az avast sandboxát kell kikapcsolni, mivel a comodoé a jobb és megbízhatóbb, ráadásul kicsit jobban konfigurálható-használható.

netpeti98
Ez is jól bizonyítja, hogy gdata viselkedés elemzője mennyire jó és hasznos... :(

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24400) milan26 válasza ƵøŁĭ (#24398) üzenetére


milan26
senior tag

Maximálisan egyetértek. Azt még hozzátenném, hogy nem csak az avastot tartom jó választásnak, azért ezt használom, mert már nagyon régi ismerősöm, ismerem minden csínját-bínját, és bizony hozzám is nőtt kicsit. De ettől független más vírusirtóval is el lehet lenni nyugodtan, pl comodo (de akkor a teljes security suite magában), panda cloud free, avg free, avira free, lavasoft free, outpost free...stb. Továbbmegyek, szerintem még a sokat szidott emese is megoldás lehet pl egy régi cerkán vagy dual coren, mert nagyon-nagyon kicsi a gépigénye, és több mint a semmi. Nekem az a véleményem, hogy mindig mérlegelni kell, hogy mennyit vagyok hajlandó beáldozni az erőforrásaimból annak fényében, hogy milyenek a szokásaim.

Ha vennék védelmi szoftvert, akkor egészen biztosan azért tenném, mert nagyon erős védelemre van szükségem, és nem érdekel mennyit kell áldoznom a pénztárcámból és az erőforrásaimból. Ennek fényében egészen biztos, hogy Kasperskyt vagy Bitdefendert vennék. Az orosz és a román nemzet közötti szimpátia különbségem okán valószínűleg az előbbit. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.