Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) TCr válasza kisgyerek85 (#6541) üzenetére


TCr
veterán

Amit írtál, hogy neked jobban bejön (Transmission remote GUI), segítenél kérlek beállítani?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6652) sz.zs. válasza mandju (#6650) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Sehogy. Mindent úgy hagytam ahogy régen volt. Nincs kedvem 700 filmet átnevezgetni. Márcsak azésrt sem mert nem nagyon jön be nekem ez a Jukeboxos marhaság. Lassú, angolul van , stb... Ez csak amolyan parasztvakítás számomra, úgy hogy nem is fogom használni. Sokkal több infot ad számomra ha a rendes fájllistát nézem mert nekem úgy vannak elnevezve a filmek hogy pl.: filmcím-évszám-szereplők-felbontás.mkv

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#6653) kisgyerek85 válasza TCr (#6651) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Eszközök ----> Kapcsolat beállítások

Itt megadod a távoli hostot pl. 192.168.1.2
megadod a portot, default 9091
és beírod a f.név jelszót. Ha minden jó akkor tud csatlakozni. Én Dns 313-on használom így nem tudom, hogy popcornnál mi a default jelszó f.név kombo.

(#6654) Imdre


Imdre
aktív tag

Ha valaki gondolkozott a Dune HD PRO- n és az új Sigma 8910-es chip-en, annak egy kis ízelítő [link]
Különösen kiemelném az alapegység várható 1900 dolláros árát :Y
Mindjárt nem is drágák a mostani Dune, Popcorn csúcskészülékei :)

(#6655) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Kicsit OFF, de talan van aki tud segiteni... Kezdo hangfalszett beszerzeset tervezem es a kollegam altal joaron hozzajutnek egy Logitech Z906-hoz. a kerdesem csupan annyi, h ezt ossze lehet hozzni a Popi A300-al??
(Tudom, h ez nem igazi hazimozi szett, de arra amire nekem most kell ill annyiert amennyiert kapom (61e) nemigen van alternativaja szvsz)

(#6656) TCr válasza kisgyerek85 (#6653) üzenetére


TCr
veterán

Kérlek induljunk neki úgy, hogy hálózati analfabéta vagyok. :B

A távoli host az maga a Popcorn, amire tegnap beállítottam a fix ip címet?
Vagy a router ip-jét kell megadni?

Dns 313?

(Szerintem azért ne zavarjuk ezt le PM-ben, hátha hasznos lesz másnak is az infó)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6657) Bigemperor válasza Imdre (#6654) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Igen, az szép. Bár tényleg egy kicsit "akkor most pakoljunk bele mindent fiúk" konstrukció. Az átlag user-nek valóban nem kell ez így egyben, nekem sem kéne,nem tudnám kihasználni.

(#6658) JaniS válasza Bigemperor (#6657) üzenetére


JaniS
senior tag

Azért moduláris, mint a Dune Smart családja is. :)

(#6659) DjKoxi válasza TCr (#6656) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Kb én is hasonlóan fogok szenvedni a hálózati beállításokkal mint Te, ezért támogatom az ötletedet, hogy nyilvánosan írjátok le ezeket.
Hétfőn érkezik a HDD a popcornba, addig nem tudok semmit próbálni. Nekem amúgy még maga a torrent is újdonság, mert eddig tékába jártam filmekért.

(#6660) kisgyerek85 válasza TCr (#6656) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Persze a popcorn ip címe kell. Arra van telepítve a transmission torrent kliens, nem ? :)

DNS 313

(#6661) TCr válasza kisgyerek85 (#6660) üzenetére


TCr
veterán

De-de. :)
Jahogy Te NAS-sal torrentezel, ok.
A Popcorn-ra tegnap beállítottam a fix ip-t 192.168.1.101-re, router mögött van.
Ha ezt beírom, ez alapján tuti nem fogja megtalálni, hiszen itt bent a cégnél ugyan így van a helyi hálózat...
Ráadásul fogalmam sincs, hogy milyen jelszó kellene.
Ugyan az, amit először a SMB elérésnél kért, vagyis nmt és 1234?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6662) Mr Paris


Mr Paris
tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy szerintetek az alábbi megoldások közül melyikbe érdemesebb beruházni!

1. DUNE HD TV-101 + D-link DNS 320 NAS (újonnan kb. 57e az ára)
2. Popcorn A-210 csak magába (feltéve ha még kapni valahol)

A cél 1080p mkv-k, régebbi avik lejátszása (kb. 60-40%) minimális flac zene, a jövőben talán bluray isok.
Igazából jobb lenne az A210 mert abba bele lehet tenni a vinyót és akkor csak egy eszköz.
De a NAS-os megoldás mellett szól a NAS funkciói valamint a jövőbeni bővíthetőség.

Kérdés még az, hogy miben hátrány , hogy a DUNE 101-ben ugyan újabb sigma chip van de fele annyi memória.
A HD hang problémát gondolom majd orvosolják valami frissítéssel.
Ja és még talán ami számomra negatívum a 101-be, hogy csak 1év garancia van rá.
De az A210 helyett meg nincs alternatíva mert az A300 irreális áron van szerintem. A C200 meg használtan lehet akár zsákba macska is és hát nem olcsó egyik sem, na meg nem 1hónapra veszi az ember.

Előre is köszi mindenkinek a válaszokat, javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#6663) madgie válasza Mr Paris (#6662) üzenetére


madgie
titán

A mostani Dune-öknél nincs már xvid/divx bug? A régebbieknél zöldes lett egyes kódolásúaknál a kép, KTTech fórumtárs emiatt (is) gyorsan visszaváltott anno Popcorn Hour-ra.

(#6664) Imdre válasza TCr (#6661) üzenetére


Imdre
aktív tag

igen, nmt 1234 az alap felhasználónév és jelszó.

(#6665) Mr Paris válasza madgie (#6663) üzenetére


Mr Paris
tag

hát megmondom őszintén, hogy ennek nem is néztem utána, gondoltam ha minden HD tartalommal elbírnak akkor egy kis xvid/divxmár nem akadály.
De akkor utána járok ill. ha van valakinek errl infoja azt szívesen fogadom :K
köszi

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#6666) Imdre válasza Mr Paris (#6662) üzenetére


Imdre
aktív tag

A-210-et újonnan már csak nagy szerencsével fogsz kapni, mert az importőrnél is a nem forgalmazott felirat áll, tőlük már rendelni sem lehet. A merevlemez beépíthetőség jó dolog, de hamar ki lehet nőni - bár látom főleg avi filmekre használnád, ebben az esetben szerintem megfelelhet egy olcsóbb lejátszó. Ha viszont kell az A-210, akkor sűrgősen keresd fel, bár itthon szerintem már nem fogsz kapni.

(#6667) TCr


TCr
veterán

Megvan a publikus ip-m, megvan a felh./jelszó páros, de mégsem jó, timeout-ol...
Mit csinálok rosszul? :U
A Popi otthon most standby-ban van, jelenleg is fut rajta a torrent.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6668) madgie válasza TCr (#6667) üzenetére


madgie
titán

Külső IP-ről próbálod? Úgy nekem mégcsak jelszót sem kér.

(#6669) TCr válasza madgie (#6668) üzenetére


TCr
veterán

Hogy-hogy külső IP-ről?
A munkahelyemről próbálom elérni...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6670) madgie válasza TCr (#6669) üzenetére


madgie
titán

Pont azért kell az extrenal IP, nem a local (192.168 izé). A mostani gépeden meg tudod nézni a külső IP-det, az otthoni onnan max úgy derül ki, ha mondjuk gmail-t használsz és a munkahelyen belépve a jobb alsó sarokban a legutóbbi fióktevényekségeknél a részletekre kattintasz. Ott kiírja, milyen IP-kről jelentkeztél be, abban benne lesz az otthonid is (már ha otthon nézegetted a leveleidet).

Lehet van egyszerűbb módszer erre, nekem ez jutott eszembe, mikor elfelejtettem az ext IP-t.

szerk: ha megvan az ext IP, akkor utánabiggyeszted a :9091-et és mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#6671) TCr válasza madgie (#6670) üzenetére


TCr
veterán

Az otthoni IP-m megvan (89.135...), kb. egy órája megnézettem egy UPC-s barátommal, azt írtam be a "távoli host"-nak, de timeout.
A 9091 ez alá, a porthoz van beírva, ha az IP után írom kettősponttal, úgy nem fogadja el.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6672) madgie válasza TCr (#6671) üzenetére


madgie
titán

Akkor passz :(

(#6673) TCr válasza madgie (#6672) üzenetére


TCr
veterán

Ezen a 2 adaton kívül nem kell mást megadnom?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6674) Mr Paris válasza Imdre (#6666) üzenetére


Mr Paris
tag

a popcorn oldalán található forgalmazókkal majdnem minddel beszéltem, gyakorlatilag mindegyik mást mond.
Kb. kettő "vallotta be", hogy már valószínü nem lesz.
A többike váltózóan a "január vége" és "a hát még majd kapunk csak nem tudni mikor " szöveget szajkózzák.
nem értem ha nincs akkor mondják azt és kész.
A popcorn kicsit érdekes huzása ez ráadásul azt mondják, hogy az A300 is csak február elején lesz. mondjuk 80ezret nem is adnék érte és nincs is annyim rá...

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#6675) Imdre válasza Mr Paris (#6674) üzenetére


Imdre
aktív tag

Elméletileg jön még egy (utolsó) szállítmány, de lehet azokat már rendelésben eladták. És igen a kínai újév miatt késnek a szállítmányok (nekem a csere wifi adapterem :W ), így valós a január végi szállítás. A hivatalos forgalmazó már nem árul, ez biztos. Szerintem próbáld megrendelni valamelyiknél, legfeljebb ha nem kell visszamondod, de ha lecsúszol róla, akkor már csak a használt, vagy a külföldi rendelés marad.

(#6676) Gasparius válasza madgie (#6663) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Dune 101 HD mini

eddig ilyennel még nem találkoztam

(#6677) Imdre válasza TCr (#6673) üzenetére


Imdre
aktív tag

Tűzfal esetleg nem szólhat bele a dolgokba?
Portot nyitottál a router-ben?

[ Szerkesztve ]

(#6678) madgie válasza TCr (#6673) üzenetére


madgie
titán

Tudtommal nem (nekem is megy innen a munkahelyről, meg telefonról is). Én is a tűzfalra tippelek.

(#6679) TCr


TCr
veterán

Itt átmenetileg kikapcsoltam a SW-es tűzfalat, otthon viszont be van kapcsolva a tűzfal a routerben,.. ez lehet a gond?
Esetleg az itteni routerben mókoljak valamit?
Forwardoljam itt a 9091-et?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6681) Warter válasza TCr (#6679) üzenetére


Warter
őstag

A routeren allitsd be, hogy a 9091-es portot forwardolja be a popcorn ip-jere. Anelkul nehezen tudnal csatlakozni hozza. Utana mennie kell.

(#6682) TCr válasza Warter (#6681) üzenetére


TCr
veterán

Az otthonin, vagy az itteni, munkahelyin?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6683) Imdre válasza TCr (#6679) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ha a tűzfaladban van a gond, akkor mindenképpen az otthonit kell mókolnod, mert az nem enged be kívülről Milyen tűzfalat használsz?
Otthon kinyitottad a 9091-es portot a router menüjében? Feltételezem igen.

Megelőztek, igen az otthonin kell kinyitni

[ Szerkesztve ]

(#6684) TCr válasza Imdre (#6683) üzenetére


TCr
veterán

Otthon nem nyitottam portot, a tűzfalat pedig egy TP Link router tartalmazza.
Akkor a portforward hiánya lesz a gond...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6685) Imdre válasza TCr (#6684) üzenetére


Imdre
aktív tag

Igen, nyisd ki a 9091-es portot az otthoni hálózatodon. Akkor nem a tűzfal a ludas - bár ha így se megy akkor még meg kell nézni.
Így akkor feltölteni sem tudtál, vagy csak minimális sebességgel, mert nem tudtak csatlakozni hozzád.

Szerintem tuti ez lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

(#6686) TCr válasza Imdre (#6685) üzenetére


TCr
veterán

Tudok rendesen feltölteni, és a tracker is azt írja, hogy aktív vagyok.
Ez gondolom a upnp-nek köszönhető...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6687) Mr Paris válasza Imdre (#6675) üzenetére


Mr Paris
tag

többnél is adtam le rendelést, de mindegyik visszahív, hogy nem beszerezhető és így semmis a rendelés...
Na mind1 még a hónap végét akkor lehet megvárom azt meglátjuk, addig meg nézeldök hátha találok valami tutit helyette.
köszi

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#6688) jpeetr válasza madgie (#6663) üzenetére


jpeetr
aktív tag

szerintem ott a színmélységgel volt probléma.
én is ha 10 vagy 12 bit-re állítom, egyes xvid/divx filmek zöldek.
8bitre kell tenni olyankor, vagy alapból automatára...

(#6689) madgie válasza jpeetr (#6688) üzenetére


madgie
titán

Azt nem tudom :)

Nekem ezt produkálta két nap is egymás után a Popi. HDMI kábelt cseréltem, de nem az volt a bibi... már épp nagyon ráparáztam, küldtem volna szervizbe, de most már napok óta semmi. Fene tudja, mi kínja volt, az biztos, hogy vagy két tucat torrent volt betárazva neki, azt meg egyik mediaplayer sem szereti.

(#6690) TCr válasza madgie (#6689) üzenetére


TCr
veterán

Nem tudom most letölteni a videót, mit produkált pontosan?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6691) madgie válasza TCr (#6690) üzenetére


madgie
titán

Nehéz leírni, majd nézd meg. A felső sarokban elő-előjön egy kisebb sáv ahol kis képekben ugyanaz megy félig átlátszóan, mint a nagy képen :D Képernyővédőnél ilyenkor futó világos csíkok voltak, tényleg beparáztam, hogy megmakkant a kütyü, de azóta semmi. Mondjuk ha megint előjön ,akkor küldöm javítani (csak az a baj, hogy ha a szervizbe nem produkálja, akkor mi van?)

(#6692) #75912448


#75912448
törölt tag

A Dune HD TV-301 a franciáknál várhatóan április környékén jelenik meg, utána érkezhet hozzánk.

(#6693) Ed Parker válasza Mr Paris (#6674) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én tudok egy forrást ahol még kapni,de ez külföld,159€.

(#6694) Kispósi válasza Jimmy8 (#6472) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Meg tudnád nézni hogy egy 3D-s mkv-t visz-e neked windowsos megosztáson keresztül akadás mentesen? Mert rájöttem hogy metadatát nem kezel a WD TV ha media serveren keresztül osztom meg a filmket, csak ha windows megosztáson keresztül. Úgy viszon minden beszaggat nekem a 3D filmek közül. Tehát választanom kell vagy a 3D filmek vagy a metadata :(

(#6695) Met


Met
nagyúr

Hello,

kb. mennyiért lehet venni média lejátszót és melyik ajánlott?
A szempontok:
- beépíthető HDD-s (esetleg IDE csatolós is, van egy ilyen vinyóm de ez nem létszükséglet jó a Sata)
- mkv lejátszás (720p, 1080p)
- LAN csak akkor szükséges ha majdnem olyan gyorsan lehet rámásolni a fileokat mintha közvetlen a PC-re dugnám a vinyót (PC-->Switch-->lejátszó)
- optikai vagy coax hangkimenet
- hdmi (a képnek)

A többi a szokásos, megbízható működés, lejátszon mindent, feliratokat rendesen kezelje stb.

Nem érdekel hogy milyen a távirányítója vagy a menüje (ezek a tesztekben szoktak szerepelni de engem hidegen hagynak :D )

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6696) No.01


No.01
őstag

Kerdezek itt is hatha tudtok tanacsot adni...
Nem birtam magammal es rendeltem egy kezdo hangtechinat a kis Popi A300-am melle, de sajna fogalmam sincs mi, merre hany meter igy egy kis tanacsra lenne szuksegem:

Logitech Z906-os 5.1-es szettet rendeltem.

Mikent lenne ajanlatos a 2 eszkozt osszekotnom?

(#6697) TCr válasza Imdre (#6683) üzenetére


TCr
veterán

Portforward-oltam otthon a 9091 portot a Popi fix ip címére (192.168.1.101), de a Remote GUI még mindig timeout-ol...

No.01: HDMI-t a tv-be, optikát a Logitech-be.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6698) Jimmy8 válasza Kispósi (#6694) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Írj egy fájlnevet vagy elérhetőséget, ahonnan egy rövidebb samle-t le tudok tölteni, és megpróbálom. A t-n csak samle nélkülieket találtam :)
Innen az "sample Avatar 3D 1080p Dts.mkv"-t megpróbáltam: gond nélkül lejátszotta, de két kép volt egymás mellett :)

Egyébként úgy tudom a 3D-hez 1.4 HDMI csatlakozó kell, a WD-n meg csak 1.3-as van

[ Szerkesztve ]

(#6699) Imdre válasza TCr (#6697) üzenetére


Imdre
aktív tag

Tehát forwald-oltad a 9091-es portot, távoli hostnak megadtad a popi ip címét (192.168.1.101), megadtad a portot (szintén 9091), esetlegesen felhasználónév/jelszó (nmt, 1234)?
És nem megy így sem? Hmm... Az a baj, hogy most vakon vagyok, mert nincs a popin netkapcsolat. Nincs több ötletem. Talán ideiglenesen próbáld kikapcsolni a tűzfalat, hátha...

Szerk.: távoli host-nak a gép kimenő ip címét kell megadni.

[ Szerkesztve ]

(#6700) TCr válasza Imdre (#6699) üzenetére


TCr
veterán

Távoli kapcsolatnak nem a Popi IP címét (192.168...) adtam meg, hanem az otthoni, nem publikus IP címet (89.135...).
Viszont most megpingeltem ez utóbbit, de nem érkezik válasz.
Most vagy változott tegnap óta az IP, vagy nem tudom...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.