Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) djnice válasza ragingspears (#64899) üzenetére


djnice
veterán

Az X92 S912 jó ár/érték arányú készülék, szokott akcióban is lenni. CoreELEC természetesen arra is kell.
Jók még a Zidoo-k is, ha nem akarsz másik rendszert telepítgetni.

(#64902) bigdady válasza djnice (#64895) üzenetére


bigdady
nagyúr

Valahol akciós megint? Hol?

(#64903) djnice válasza bigdady (#64902) üzenetére


djnice
veterán

Most éppen nem, majd jelzem ha látok.

(#64904) bigdady válasza djnice (#64903) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz

(#64905) pruzsi válasza djnice (#64584) üzenetére


pruzsi
őstag

Üdv!
Holnap érkezik meg a Z28 Pro leírnád légy szíves hogyan tudom majd felrakni rá a LibreELEC-et,letöltöttem a legújabb verziót most,Rufus-al pendrive-ra írtam ki.

(#64906) djnice válasza pruzsi (#64905) üzenetére


djnice
veterán

Este ránézek és írok, mert nem olyan egyszerű.

(#64907) ragingspears válasza djnice (#64901) üzenetére


ragingspears
tag

Köszi!

X92: A támogatott formátumok a leírás szerint ezek: *.mkv,*.mpg,*.wmv,*.mpeg,*.dat,*.avi,*.mov,*.iso,*.mp4,*.rm and *.jpg
Ezek a hardveresen támogatott formátumok, igaz? De mi a helyzet, ha a felsorolásban nem szereplő videóformátumot is le szeretnék játszani vele, pl. .vob, .ts, .wmv, vagy éppen hangformátumot (.flac, .wav, .mp3, stb.)? Ezekre is van lehetőség CoreELEC használatával, illetve különböző telepíthető lejátszó szoftverekkel? Bocsánat, ha hülye kérdést tettem fel.

Ez így jó ajánlatnak tűnik? Franciaországból vagy Spanyolország EU országokból rendelve, szállítatva.

Köszi!

(#64908) djnice válasza ragingspears (#64907) üzenetére


djnice
veterán

A CoreELEC vinni fogja azokat is. Amit linkeltél az jelenleg jó ajánlatnak számít.

(#64909) Egon válasza ragingspears (#64907) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez az Alibabán rendelhető ennyiért?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#64910) ragingspears válasza Egon (#64909) üzenetére


ragingspears
tag

Alibaba, így van! :-)
Köszi djnice, rendelek egy ilyet.
CoreElec telepítéshez úgy látom, az "Amlogic S905, S912 processzoros készülékek" topik összefoglalója minden fontos információ megad, de ha van valami, ami specifikus az X92 esetében, és külön oda kell figyelni valamire, megköszönöm, ha jelzitek.

(#64911) Beni2360 válasza ragingspears (#64910) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem véletlenül Aliexpress?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64912) TCr válasza Beni2360 (#64911) üzenetére


TCr
veterán

Lényegében ugyanaz.
Az Alibaba Group üzemelteti az Aliexpress-t.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#64913) Beni2360 válasza TCr (#64912) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt tudom több mint 10 éves vásárlójuk vagyok. :DD
De az Alibaba nagyker.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64914) DjKoxi válasza djnice (#64908) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szia! Elég a 2 GB-os verzió? Lehet én is rendelek egyet, ajándéknak lenne egy barátomnak.
Ha nem túl off, elmondanátok mi az a kedvezményes lehetőség ami látható az aliexpress oldalán?
Köszönöm!

(#64915) pruzsi


pruzsi
őstag

Megérkezett, azért kipróbáltam az Elec telepítés előtt mit tud. Nos a Google play áruház lefagy vagy ha sikerül betoltenie akkor nem találja a netet. A rajta lévő kodi lejátszóval már elindultak azok az anime filmek amik eddig a tvn szaggattak, azonban amik eddig a tv mentek azoknal a boxon nincs hang vagy csak hangos sisterges.
YouTube előnézeti képei 144p ocsmanysagok. Android felület ikonjai pixelesek.
Nade ezeket nem veszem figyelembe mivel majd másik rendszer lesz rajta ha a kolléga megirja este hogy tegyem rá. Persze addig én is keresgélek. Köszönöm előre is!

(#64916) djnice válasza pruzsi (#64915) üzenetére


djnice
veterán

USB A-A kábel kell és úgy kell mint az Armbian-t. Este nem biztos hogy leszek.

(#64917) pruzsi válasza djnice (#64916) üzenetére


pruzsi
őstag

azt hiszem az már linkelted.
" Some other things happened, Rock64 was send to Devs and Developement seems to become more and more Stable, so it tried to check Ayufans Android Image on this Box. I got me the Android Tools and flashed the Image to the box on a Windows Machine . Adroid came up without Network, (as expected) but seeing this Image Booting made me thnking of trying the a Desktop Image on this Box.

The Android Image can be flashed via Android Tools, but not the Linux Image. To make the Box boot from SDCard it has to be Set to Maskrom Mode. This could be easily done with the Android Tool.

1. Start the Android Tool on Windows

2. Go to Upgrade Firmware

3. Load some Firmware for this Box (the one from Ayufan or some of the originals..)

4. Plug a Male to Male USB Cable to the OTG Port of this Box, while Pressing the Reset Button for ca. 5s

5. Now go to "Erase Flash" , Done the Box is now in MaskRom Mode.. "
----------------------
hát ebből semmit nem értek :D

kell egy sd kártya ami örökre benne lesz és azon lenne a elec?
Android Tool on Windows ez egy külön program lenne amit a windowson futtatok,
betöltöm vele a letöltött LibreELEC-RK3328.arm-8.90.014-box-z28.img
és ráflashelem a sd kárytára.
Vagy az sd kártyára kellene írni pl rufussal a elec-et.
olyan feliratú helyem nincs hogy otg/usb
:))

[ Szerkesztve ]

(#64918) pruzsi


pruzsi
őstag

még annyit hogy a külső hdd amit rákötök csipogó hangot ad ki és a filmeket se tudja már csak szaggatva lejátszani,asztali gépre kötve nincs ilyen probléma a hdd-vel nem csipog megy a film 20napos amúgy hdd senitnel 100/100%. Nem kap elég "áramot"?

(#64919) SunMount3r válasza pruzsi (#64918) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem kap elég "áramot"?-> Az (is) lehet. Aktív USB HUB, vagy Y kábel, vagy tápcsere. Vagy csak az Android ennyire gagyi azon a Box-on. Én minden esetre nem kötném rá többet a winyót, amíg az előbbieket nem biztosítom és ki nem derül mi okozza.

[ Szerkesztve ]

(#64920) pruzsi válasza SunMount3r (#64919) üzenetére


pruzsi
őstag

Gépre és másik 2 tv-n is kipróbáltam egyiknél sem produkált ilyen hangot és szépen mennek a filmek,
a google play sem megy továbbra sem,csináltam egy rendszer visszaállítást akkor ment sikerült be is jelentkezni legközelebb már újra kidobott :D

(#64921) djnice válasza pruzsi (#64917) üzenetére


djnice
veterán

Nem kell SD kártya, közvetlenül a box eMMC-jére flasheled A-A kábellel.

(#64922) pruzsi válasza djnice (#64921) üzenetére


pruzsi
őstag

Rendben, akkor összekötöm a géppel,és melyik progi az ami látja az emmc-t és melyik amelyik ráflashel :D

(#64923) Beni2360 válasza pruzsi (#64918) üzenetére


Beni2360
félisten

Aztán el is fogod árulni, hogy milyen és mekkora HDD és miben van?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64924) pruzsi válasza Beni2360 (#64923) üzenetére


pruzsi
őstag

ez

(#64925) Beni2360 válasza pruzsi (#64924) üzenetére


Beni2360
félisten

Pedig ennek nem szabadna gondot okozni. Kevés szerintem az usb kijövő cufla. Egy aktív usb porttal kellene megpróbálni és akkor máris meglenne a a hiba forrása.
Nálam az RPI-n volt hasonló eset, de megfigyeltem amikor egy másik usb portba bedugtam egy 3.5" tápos vinyót az megtáplálta a többit és máris ment a 2.5" is. Egy próbát megér ha van otthon külső 3.5" vinyód.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64926) junkpod válasza ragingspears (#64907) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem, ezeket nem támogathatja semmilyen hardver, ezek konténer típusok, ezen belül a videó és audió kódolások különbözőek lehetnek.
Ami hw támogatott az a pl. h265, h264... kódolások.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#64927) SunMount3r válasza junkpod (#64926) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért a konténer is számíthat, illetve néha csak az is, hogy mi a kiterjesztése a file-nak :D .
Példa a TV-k lejátszói: van amelyik ugyan azt a videót .m2ts-ben nem eszi meg de .mkv-ba átmuxolva már igen. És van olyan is, hogy csak elég átnevezni .mkv-ra, hogy le tudja játszani.

Persze ez egy modern dedikált lejátszót, rendes szoftverekkel nem érinthet annyira, de néha előfordulnak ilyesmik...

(#64928) junkpod válasza SunMount3r (#64927) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem lejátszó szoftver képességről hanem hw-tamogatasrol (hw acceleration) volt szó.

Box's don't touch!

(#64929) SunMount3r válasza junkpod (#64928) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, mind1, akkor vedd úgy, hogy neki válaszoltam, nem pedig neked. A kérdése alapján kapcsolódik és ezeket árt, ha tudja...

(#64930) djnice


djnice
veterán

Érdekes szerkezet, médialejátszó Oppo cfw-vel: [link]

(#64931) SunMount3r válasza SunMount3r (#64929) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pfff... "ezeket nem árt, ha tudja..."-> Ilyen az, amikor az ember már kicsit idegesen ír... Mind 1.

(#64930) djnice: Hát, 400$-ért már lehet is érdekes...

(#64932) robi-k válasza djnice (#64930) üzenetére


robi-k
őstag

Aha... csak fizikailag nem létezik ez a ketyere, ez egy átverés :) Volt egy mintakészülék eladó a kínai taobao-n, eredeti OPPO nyákkal, bedobozolva és egy külső tápegységgel.
Amíg létezett az OPPO gyár, ilyen-olyan trükkel lehetett szerezni eredeti nyákokat (203 nyák 300$, 205 nyák 400$ volt), és természetesen az eredeti OPPO nyákon működik a a kínai jailbreak is. de mivel már nincs gyár, nem is lehet beszerezni OPPO tartalék nyákokat.

(#64933) djnice válasza robi-k (#64932) üzenetére


djnice
veterán

Az érdekes mert valaki már a harmadikat veszi: [link]
Még külön fóruma is van: [link]

(#64934) SunMount3r válasza djnice (#64933) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor gyak. ez egy Oppo 203, ugyanazzal a CFW-vel, csak analóg kimenetek és BD drive nélkül. ??? Akkor gondolom a magyar feliratokkal és a képminőség terén is dettó ugyan az (a hiba)...

Mondjuk legalább van újra egy lejátszó ami viszi a DV-t is, ha csak ezért valakinek ez megér 400$-t...

(#64935) robi-k válasza djnice (#64933) üzenetére


robi-k
őstag

+ (#64934) SunMount3r
Megismétlem, ez egy átverés (sajnos már többen megégették magukat). Lsd. ezt a posztot.

[ Szerkesztve ]

(#64936) jeni válasza robi-k (#64932) üzenetére


jeni
félisten

Mekkora értelme lenne ennek szoftver támogatással (és meddig?) szerviz és garancia nélkül,főleg ha nincs hozzá BD egység?

Ennyi erővel egy jobb fajta nem buherált,nem szedett innen onnan komplett asztali media lejátszóval biztosabbra menne az ember.

Lehet ekkor inkább már egy Zidoo Z10-t vennék.

(#64937) djnice válasza jeni (#64936) üzenetére


djnice
veterán

4K UHD menü teljes támogatása, DV ISO lejátszása NAS-ról.

[ Szerkesztve ]

(#64938) junkpod válasza robi-k (#64935) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, a külföldi oldalon is (djnice linkje) inkább negatív és kétkedő. Szerintem torolhetnetek is innen...

Box's don't touch!

(#64939) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Remélem tudtok majd segíteni nekem, amit előre is köszönök.
Jelenleg az UPC-nél vagyok, TV-Internet és Telefon (Gold csomag), de lassan lejár a hűség évem és szeretnék átmenni majd a DiGi TV-hez (DiGi Full csomag lenne majd). A mostani UPC-s Horizon mediabox helyett, ami felvételi opciós is, majd kellene valami hasonló beltéri egység a DiGi TV szolgáltatóhoz, de nem igazán vagyok képben, hogy milyen a választék és mi lenne a megfelelő. Egy fontos szempont lenne, az hogy felvevős legyen és olyan lehetőséggel, hogy amikor vesz fel akkor tudjak azon idő alatt közben másik csatornát is nézni. És ha lenne benne Elektronikus műsorújság (EPG) lehetőség, és Műsor(ok) időzítése az EPG-ből valamint magyar (OSD) menürendszer is az is jó lenne még. Elnézést ha nagyon amatőr szinten fogalmazok, de nem vagyok ilyen téren szakember.
Sajnos fogalmam sincsen hogy hol keressek ilyet. Az Üzletközpontban járva ma nézegettem az Euronics meg a MM választékát, de nem igazán tudok eligazodni (ismeretek hiányában) ezek között.
Még annyit a végére, hogy most 2 db UPC mediabox van itthon külön-külön szobában, az egyik felvevős a másik az nem. Majd ez is megoldható a DiGi TV-nél, hogy legyen kettő külön beltérim?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#64940) jeni válasza Jenne (#64939) üzenetére


jeni
félisten

nem jó helyen vagy.

az UPC topikban kell elsősorban kérdezned és majd a digi topikjában. az UPC boxot mindkettőt ha elmész onnan akkor azt vissza kell majd adnod. a digi szolgáltatóhoz menj be és ott tudnak eszközökben segítséget adni.

(#64941) Jenne válasza jeni (#64940) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi és bocs.
Mindkettő topikban bent voltam egy időben, de figyelmetlen voltam a hsz. elküldésénél és rossz helyre küldtem.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#64942) mettek


mettek
addikt

Sziasztok

4k hdr videó lejátszásához elég a 100M-os box vagy 1Gb-osat kellene inkább nézzek?

Konkrétqn Mecool m8s pro L vagy Beelink Gt1 ultimate.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#64943) blakey válasza mettek (#64942) üzenetére


blakey
titán

Inkább gigás, GT1 Ultimate CE-vel okés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64944) mettek válasza blakey (#64943) üzenetére


mettek
addikt

Köszi. Gearbest-en most 22ezer körül van. Esetleg tud valaki olcsóbban? :R

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#64945) sowi válasza mettek (#64944) üzenetére


sowi
őstag

esetleg vorke z6plus innen [link]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#64946) mettek válasza sowi (#64945) üzenetére


mettek
addikt

Koszi. Ez lesz :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#64947) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok!

Ma sikeresen váltottam Zidoo Z9s re, de lenne pár kérdésem!

Display Setting - Auto vagy proirity 8bit? / Tv-m panelja 8 bites, nem hdr,
de sok film 10 bites, ilyenkor nem tudom a kimeneten mi jelenik meg, de az infó szerint output 10bit

A hdr to sdr menüben van három mód Bright - Vivid - Movie Mode itt nem tudom mi a különbség,
a hdr filmek sötétebbek sdr ben mint régi playerrel, ezt más is írta, a kép szép, de picit sötét

Köszi ha jön válasz

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#64948) blakey válasza pontyos (#64947) üzenetére


blakey
titán

Display Setting - Auto vagy proirity 8bit? / Tv-m panelja 8 bites, nem hdr, - attól még tudja az SDR 10 bitet, szerintem az Auto érzékeli a megjelenítő képességeit.

A hdr to sdr menüben van három mód Bright - Vivid - Movie Mode itt nem tudom mi a különbség, - ua. mint TV-knél, Világos - Élénk - Mozi

a hdr filmek sötétebbek sdr ben mint régi playerrel, ezt más is írta, a kép szép, de picit sötét - hozzá kell kalibráln a megjelenítőt vagy várni míg a gyártó rendbe teszi, esetleg a módok közül válassz egyet, hátha jobb lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64949) pontyos válasza blakey (#64948) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszi, magam is ezt választottam, a tv kalibrálva van, elvileg tű pontos!
Egy kicsit régebbi firmware-t raktam fel, majd megnézem, hogy javítottak-e, azóta a hdr - sdr konverzión!
Most kézzel állítottam a display settings ben kontraszt fényerő párost.
Minimális emeléssel, már elég jó a kép

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#64950) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Kifejezetten hálózati működésre keresek lejátszót.
Az összes tartalom synology NAS-on van.

Két samsung tv-k van itthon, az egyiken tökéletesen megy a tartalom lejátszás, a második újabb tv-n nem az igazi, lassú mind a plex mind a samsung synology appja, és egy csomó mindent le sem játszik.
Szóval ehhez keresnék lejátszót.

Merre érdemes keresgélni?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.