Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) Joshi válasza blakey (#51149) üzenetére


Joshi
titán

Én az Aliról rendelném, de ott nem látok távirányítót. :D

(#51150) Multibit köszi mindenképpen elolvasom, kb mikorra várható?

(#51152) Multibit válasza Joshi (#51151) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom. Csak tegnap rendeltem meg.

(#51153) blakey válasza Joshi (#51151) üzenetére


blakey
titán

Ilyen cuccokat nem rendelek ebay és Ali-ról, rengeteg a hamisítvány illetve rossz megnevezés is előfordul, inkább innen rendeld.
Van táv, de nagyon egyszerű, légegér szükséges egy androidos boxhoz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51154) TCr válasza blakey (#51149) üzenetére


TCr
veterán

Tényleg gyorsabb, mint a 006-tal?
Még nem volt időm lecserélni és kipróbálni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#51155) blakey válasza TCr (#51154) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, 006 nem volt fent, 007-tel teljes mértékben használható, semmilyen gondolkodást nem tapasztaltam, akadozás sem volt, eddig.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51156) sixer66 válasza blakey (#51149) üzenetére


sixer66
senior tag

Gondolkodom egy ilyen médialejátszó beszerzésén tartaléknak pi2 helyett, mivel már a wifi miatt is érdemes lenne, de képminőségben is a pi felett van vagy azt így nem lehet kijelenteni?

(#51157) envagyok


envagyok
veterán

007-el megy a 4k gui (a 4k videójátszás eddig is ment, mert 1089p beállításoknál is felkapcsolt 4k anyagnál 4k-ra a tv), sokkal gyorsabb lett a menü, és tud már multichannel pcm-et. Azaz 5.1 flac fileok mennek, régi dd,dts,pcm erősítőn is kiadja a TrueHD,dts-hd-t pcm be konvertálva,stb

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#51158) blakey válasza sixer66 (#51156) üzenetére


blakey
titán

Wifi miatt biztos nem érdemes, legalábbis ha 1080p és nagyobb felbontású anyagokat néznél, mindenképp a kábeles megoldás a jó. Képminőség terén nem nyújt extrát, nem biztos, hogy bármi felett áll, de alatta sem, különösen nem nyúl bele a képminőségbe, tehát azt kapod amilyen az anyag. Pi2-höz képest lövésem sincs, hogy milyen. Az biztos, hogy vállalható a képminősége.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51159) Joshi válasza blakey (#51153) üzenetére


Joshi
titán

A gearbest elfogad MasterCardot? Nekem nincs Pay-Pal-om.

(#51160) blakey válasza Joshi (#51159) üzenetére


blakey
titán

Tudomásom szerint igen, de én a PayPal-t preferálom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51161) Multibit válasza Joshi (#51159) üzenetére


Multibit
veterán

Pedig a Pay-Pal praktikus tud lenni :K Mi akadálya annak, hogy a mastercard kártyádat regisztráld a PP-ra?

(#51162) TCr válasza Joshi (#51159) üzenetére


TCr
veterán

Csinálj, megéri! (Biztosíték)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#51163) sixer66 válasza blakey (#51158) üzenetére


sixer66
senior tag

Rendeltem egyet, aztán majd meglátjuk. :R

[ Szerkesztve ]

(#51164) djnice válasza sixer66 (#51156) üzenetére


djnice
veterán

Ugyanaz a képminősége mint a Pi2-nek, nem nyúl bele ahogy a Pi sem. A VXP nélküli Sigma SoC-oknak és az MTK chipsetes Bluray lejátszóknak is hasonló a képük.

(#51165) sixer66 válasza djnice (#51164) üzenetére


sixer66
senior tag

Mindegy, legalább kipróbálom ezt is és valamelyik megy a háztól, mert ennyi kütyüre nincs szükségem, csak hajt a kíváncsiság, továbbá HTPC-t építek csak még nem tudom, hogy hol kezdjem, plusz ez másik topic témája. :)

(#51166) wednesday


wednesday
őstag

Sziasztok!

A következő kérést kaptam. Nem tudnék -e mondani pár 10 ezerét egy PC-t, amit a TV-re kötve, multimédiás használatra jó lenne...Nem is elsősorban filmek, de képek, zenék, videó felvételek megnézése, youtube használat (gondolom beépített app) stb, ami aztán a FullHD TV-n jelenne meg.

Én meg úgy gondoltam lehet erre alkalmasabb és kényelmesebb lehet már egy modernebb média lejátszó, mint egy régi PC összetákolása.

Tehát itt nem is elsőrsorban a MKV meg 4k film lejátszás a lényeg, hanem a fent említett tevékenységek. Nyilván jó ha van benne tárhely is. Tudnátok nekem ajánlani viszonylag olcsón ilyen készüléket (20-30k), ami alkalmas erre a feladatra?

(#51167) djnice válasza wednesday (#51166) üzenetére


djnice
veterán

Az utolsó kb 2 hétben csak erről van itt szó. S905-ös box 7-12k minden igényt kielégít.

(#51168) wednesday válasza djnice (#51167) üzenetére


wednesday
őstag

Köszi. Bocsi, hogy nem böngésztem végig...melóból "lógtam fel" és beírtam gyorsan a kérdésemet. :D

Még egyszer köszi.

(#51169) #73499136


#73499136
törölt tag

Érdekesség!
A napokban megkérdeztem telefonon az 220volt-ot az S905-tel kapcsolatban, itt egy kis vita is lett belőle hogy forgalmazzák vagy nem, Rákérdeztem újból most e-mailben és pontosan megjelölve a típust
Google+Android+TV+MINI+MX+2GB+16GB

Ez a válsz jött:
Sajnos ezt a készüléket már nem forgalmazzuk.

Lejátszásra sajnos androidos eszközt nem tanácsolnék, mert nagyon sok a kompromisszum.

--
Üdvözlettel:
220volt.hu csapata.

220volt Magyarország Kft
1062 Budapest Váci út 1-3
Tel: +36/ 1 236 3040
E-mail : info@220volt.hu
Web: www.220volt.hu

Most akkor ha nem ajánlott? Szerintetek? :F

(#51170) mokuska02 válasza #73499136 (#51169) üzenetére


mokuska02
tag

Nem ajánlják mert nem lehet pontosan fogalmazni egy ilyen készüléknél nem úgy mint régen.Ha egy DVD Divx-es volt majdnem mindent lejátszott tökéletesen.Ma egy ilyen kis box lehet hogy mindent lejátszik de nem tökéletesen és ebből a kövezkező vásárlói panaszok miatt szerintem kivonták a forgalomból.Kb 1-2 lejátszó ajánlható ami droidos szerintem:nekem Zappiti 4k minim van az majdnem tökéletes de nem ez az árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#51171) DoItYourself válasza #73499136 (#51169) üzenetére


DoItYourself
addikt

Elég kitartó vagy. :) Részemről ajánlott, de készülj fel, bonyolultabb mint egy DVD. Hardveraprón nézz szét, szokott lenni használtan.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#51172) #73499136 válasza mokuska02 (#51170) üzenetére


#73499136
törölt tag

Hát nem tudom nekem semmi másra nincs szükségem csak egy megbízható lejátszóra ami egy külső HDD -ről mindent lejátszik, nem kell, 3D. 4K wi-fi egyebek, csak FHD kép HD hang, ennyi. Amit itt ajánlottak az androidos, ezek (220volt) nem ajánlják akkor mi a fene legyen? :F

(#51173) mokuska02 válasza #73499136 (#51172) üzenetére


mokuska02
tag

Árban mennyi legyen?

(#51174) #73499136 válasza DoItYourself (#51171) üzenetére


#73499136
törölt tag

Kénytelen vagyok kitartó lenni mert elég nagy a kavalkád, pedig csak a régi WD-TV-met akarnám lecserélni egy hasonló tudásúra ami megbízhatóbb, és már egy kicsit többet tud, de nem egyszerű valóban! :K

mokuska02 Nem akarok én erre "vagyonokat" költeni tehát max 20 és 30 között,!

[ Szerkesztve ]

(#51175) djnice válasza #73499136 (#51172) üzenetére


djnice
veterán

Felejtsd el az androidot és a 220V-ot is, nem értenek hozzá, már mondtam.
S905-ös box kell LibreELEC-el egy microSD kártyán és ennyi.
Kintről kell megvenni, nem itthon, vagy keress az aprón olyant aki nem nyerészkedésre megy.

[ Szerkesztve ]

(#51176) mokuska02 válasza #73499136 (#51174) üzenetére


mokuska02
tag

Androidot szerintem is felejtsd el.Egy használt Med8er vagy WD tv jó választás lehet.s905 boxokhoz türelem kell meg egy kis ráfordított idő,de ha akarsz foglalkozni vele az is jó lehet.

(#51177) djnice válasza mokuska02 (#51176) üzenetére


djnice
veterán

Túlárazott őskövületeket szerintem ne ajánljunk már, türelem inkább azokhoz kell manapság, ha hozzászoktunk a Kodi-hoz.
S905-re kb 5 percet kell ráfordítani, amíg letöltjük és kiírjuk microSD-re az img fájlt.

(#51178) junkpod válasza Joshi (#51151) üzenetére


junkpod
nagyúr

DoItYourself-nek M18-a van, nekem MX64 (ami majdnem ua, fw szinten legalábbis) és megy minden rajtuk tökéletesen. De várjuk az új tesztet, egy újabb környezetben.:)

Box's don't touch!

(#51179) mokuska02 válasza djnice (#51177) üzenetére


mokuska02
tag

Nekem volt s905-ös boxom és próbálkoztam megtalálni a megfelelő firmware-t hozzá de nem sikerült.Amikor már azt hittem jó,akkor megmutatta hogy egy sd videónál is képes frameskippet produkálni vagy valami olyat amitől a hajam égnek áll,amit egy túlárazott őskövület nem csinál.Annak csak a tartalom kell és lejátsza,ennyi.

(#51180) junkpod válasza envagyok (#51157) üzenetére


junkpod
nagyúr

biztos vagy ezekben?
Én azt olvastam, hogy a GUI (és a picture viewer is) maradt 2k renderingben felkonvertálva 4k kijelzőre, mert ha megy a 4k fil a háttérben és 4k GUI rendering van akkor az már leterheli a SOC-ot és akadozás lesz a vége.
A hangról is vannak kétségeim, nem hiszem, hogy a HD hangsávokat átkonvertálná PCMbe. Ha HD sávos filmet nézel, egyszerűen a core sávot adja ki DD vagy DTS csomagolásban. Amire képes a KODI, hogy a multichanel hangot átkódolja DD-be. Ez feltétlen kell ha régi (nem hdmi) erősítőd van, mert multichannel csak hdmi-n megy át, optikai/koax max sztereót tud PCM-ben.

Box's don't touch!

(#51181) djnice válasza mokuska02 (#51179) üzenetére


djnice
veterán

Te is abba a hibába estél, hogy nem vártad meg a jó LibreELEC-et hozzá, és ez alapján ítélkezel.
Senki nem mondta, hogy androiddal kell használni.

(#51182) blakey válasza mokuska02 (#51179) üzenetére


blakey
titán

Vagy rossz boxot választottál, vagy nem megfelelő beállításokkal használtad, vagy a Kodira bíztál mindent, esetleg user error vagy nem telepítetted a LibreELEC-et. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51183) mokuska02 válasza djnice (#51181) üzenetére


mokuska02
tag

Használtam én minden lehetséges variációval,de meguntam.Egyébként nem is várhatom el hogy valaki majd ingyen egy jó rendszert fejleszt rá.erről a 007-es LE-ről is lassan kiderül mi a saját bugja.Beelink Mini MXIII-am volt,eladtam és vettem egy jól működő céleszközt.Meguntam a babrálást.

[ Szerkesztve ]

(#51184) junkpod válasza mokuska02 (#51179) üzenetére


junkpod
nagyúr

Joshi, te volnál az? :DD

Box's don't touch!

(#51185) mokuska02 válasza junkpod (#51184) üzenetére


mokuska02
tag

Miért benned kit tisztelhetek?

(#51186) djnice válasza mokuska02 (#51183) üzenetére


djnice
veterán

Elárulom, a 007-esnek nincs bugja, ha meg lesz, majd lesz 008-as.
Hát a Zappitival aztán nagyon jól jártál... vettél jó drágán egy RTD1196 elavult SoC-es lejátszót, az fw bugokról meg nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#51187) mokuska02 válasza djnice (#51186) üzenetére


mokuska02
tag

Értem én azt amit mondassz,de bugokkal én még nem találkoztam pedig 2 hete megvan és már 5 filmet néztem rajta,semmi probléma nélkül.Akármilyen elavult a hardver,nem tud érdekelni,mert jól működik.

(#51188) blakey válasza mokuska02 (#51183) üzenetére


blakey
titán

Van egy MXIII-am, androiddal nem szabad használni médialejátszásra, 007-es LibreELEC-kel meg jól működik, bármit adtam neki, az összes létező teszfájlt végigtolta hiba nélkül, a rendszer gyors, pontos.
Biztos van valami bug, melyikben nincs, (eddig nem találkoztam)? Médilejátszóként a LibreELEC most már nagyon rendben van, főleg ha folytatják a munkát. Az androidos boxok között meg válogatni kell, nem mindegyik alkalmas médialejátszónak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51189) a8l válasza #73499136 (#51172) üzenetére


a8l
aktív tag

Mióta számít hogy mit ajánl egy 220volt szintű bolt?
Nekem van egy Asus Oplay gallery-m ami akkor csúcs modell volt kb 5 éve vettem, igazából mindig is egy szar volt, de végül is le tudja játszani a filmeket ha közben nem nyúlok a távhoz bármi miatt is.
45e-be került akkor. Tegnap jött meg az első ilyen kis droidos boxom egy Beelink GT1 (S912)(15e ft) és hát így out of the box is mindenben agyonveri az ócska asus-t. Gyors, nem akad, pici, nem melegszik.
Szóval nagyon elégedett vagyok vele még a gyári androiddal is. Ez a kodi egy fantasztikus találmány, már bánom hogy eddig nem vettem valami lejátszót ami ezt használja, hanem szenvedtem a lassú akadós lefagyós asus-al ennyi éven keresztül.
Úton van egy S905 box is csak hogy összehasonlítsam az újabb technikával, meg kipróbáljam az LE-t.

(#51190) blakey válasza a8l (#51189) üzenetére


blakey
titán

Mintha az S905 olyan régi lenne. :)
Értelmetlen ilyen sűrűn kiadni valami újat, persze megértem, mert nem akarnak firmware frissíteni, inkább kiadnak egy új lejátszót, új firmware-rel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51191) gyeniko válasza djnice (#51177) üzenetére


gyeniko
őstag

A Dune-imhez nem kell türelem, bekapcsolom, kiválasztom a listából a lejátszandó fájlt és lám, rendben elindul. Nem receg, nem ugrál, nem fagy le. 5 éve vettem az elsőt, már 6 db van otthon (Smart D1, HD Max, Prime 3.0, 101, 2 db 102, de volt Smart B1-em is. Nem látok kivetnivalót a képükben, pedig van itthon egy okosított Pio BD450 is, amelynek "papíron" jobb a képe, ennek ellenére csak a BD lemezek lejátszására használom. Ráadásul nem is a leggyengébb és legkisebb megjelenítőkön nézem a képüket...
Igaz, engem nem érdekelnek a borítók és egyéb huncutságok, csak maga a film. Amit megtartok, az 90%-ban gyári BD lemezen van.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#51192) #73499136 válasza a8l (#51189) üzenetére


#73499136
törölt tag

Nem tudom mióta számít a 220volt véleménye, én nem merültem el ebben a témában valamikor 5 éve vettem a WD TV-t összekábeleztem az eszközökkel és használtam. Azt gondoltam hogy egy szaküzletben ahol napi szinten foglalkoznak ezekkel csak tudnak valamit :F Bár én nem kértem tőlük véleményt, csak az adott készülék után érdeklődtem a véleményt maguktól írták. :K

(#51193) blakey válasza gyeniko (#51191) üzenetére


blakey
titán

Ahogy írod, nálam is az elsődleges szempont, hogy így működjön, tehát van olyan S905-ös eszköz ami szó szerint így működik, van androidos eszköz is amelyik így működik, 6-7 évvel ezelőtt a Dune-hez is kellett várni 1-1 frissítést, hogy ezt vagy azt javítsák, ezt sokáig meg is tették. Az androidos boxok még nem gyerekcipőben járnak, de bőven jó az irány és akad egy-egy olyan ami gyakorlatilag hibátlanul teljesít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51194) robi-k válasza gyeniko (#51191) üzenetére


robi-k
őstag

A régi Dune-k jó lejátszók, de már messze nem a legjobbak ill. a legkorszerűbbek. Ráadásul az új fejlesztésű Dune-k nekem nem tetszenek, sem műszakilag, sem megbízhatóság, sem ár/érték tekintetben.

A Pio 150/450/LX55-ös lejátszók sajnos a kínai bug-os CFW miatt véreznek el.

(#51195) mokuska02 válasza gyeniko (#51191) üzenetére


mokuska02
tag

Kinek mi számít.Aki mókol annak jó a box akinek célezköz kell az vesz egy rendes médialejátszót.

(#51196) DoItYourself válasza #73499136 (#51192) üzenetére


DoItYourself
addikt

Korábban foglalkoztak ilyenekkel (S80x időkben), azért kerültek be az összefoglalóba, mint egyetlen hazai lelőhely. Ha most már nem, akkor megértem őket, ezekkel csak a probléma van. Ha ránézel a webshopjukra, láthatod, hogy árulnak mindent a seprőtől kezdve az ágymelegítőig. Ez utóbbival nyilván kevesebb probléma van, nincsenek problémák a firmware-el, nem fagy le, nem hozzák vissza.
A 220V nem szaküzlet, ha olyat keresel - mert a mi véleményünk nem elég neked - akkor a lejatszo.hu-t érdemes megkeresni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#51197) mokuska02 válasza DoItYourself (#51196) üzenetére


mokuska02
tag

Teljes mértékben egyetértek.

(#51198) blakey válasza mokuska02 (#51195) üzenetére


blakey
titán

Ez egy médialejátszós topik, itt szinte senki nem szeretne mókolni. Bekapcsolja és indítja a lejátszót. Én konrétan ezt teszem 2 androidos boxon is, meg egyéb lejátszókon is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51199) Joshi válasza junkpod (#51184) üzenetére


Joshi
titán

Na tessék, az előbb meg a Beelink Mini MXIII-at ajánlottátok(#51183). ;]

(#51200) Phülöp válasza mokuska02 (#51195) üzenetére


Phülöp
addikt

Én beraktam a mellékelt SD kártyát a htpc-be (mókoltam), bekapcsoltam, azóta teljesértékű medialejátszóként üzemel.
Valamit nagyon elb.szhattam ezek szerint.
Ha nekem kellett volna a megírni a kártyát is, akkor kb. 6 perccel lett volna hosszabb a mókolás (ebben már a google keresés is benne van).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.